Wiadomości

Kolęda – wizyta duszpasterska w nowej formie

W tym roku duszpasterskim, ze względu na nasilającą się pandemię, nie będzie tradycyjnej kolędy, dbając w ten sposób o bezpieczeństwo Waszych rodzin i nas kapłanów. Aby jednak podtrzymać więź wiernych ze wspólnotą parafialną, zapraszamy na Mszę św. do Bazyliki rodziny z poszczególnych rejonów parafii.

I tak, dzisiaj na godz. 14.oo zapraszamy mieszkańców Mokrzysk oraz te osoby, które będą wyjeżdżać już w najbliższe dni do swoich miejsc pracy lub zagranicę.

Po Mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, wspólna modlitwa adoracyjna, a następnie udzielimy błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem każdej rodzinie, a także osobom samotnym i chorym, które będą łączyć się z nami duchowo w modlitwie dzięki transmisji internetowo-telewizyjnej. Na zakończenie Mszy świętej, będzie poświęcenie wody, którą wierni mogą zabrać ze sobą, aby potem pokropić swój dom i jego mieszkańców. Każda z rodzin, wychodząc z Bazyliki może zabrać tzw. broszurę kolędową, aby po powrocie do swoich domów, pomodlić się o błogosławieństwo dla rodziny i domu wraz z tymi, którzy z różnych powodów nie będą mogli być obecni w naszej świątyni.

Kolejne rejony Parafii, będą mieć Msze święte, w następujące kolejności, i tak;
1/. 2 stycznia, w niedzielę na godz. 14.oo zapraszamy mieszkańców Szczepanowa.
2/. 6 stycznia, w Uroczystość Trzech Króli, na godz. 14.oo zapraszamy mieszkańców Łęk.
3/. 9 stycznia, w niedzielę, na godz. 14.oo zapraszamy mieszkańców Sterkowca.
4/. 16 stycznia, w niedzielę, na godz. 14.oo zapraszamy mieszkańców Wokowic.
5/. 23 stycznia, w niedzielę, na godz. 14.oo zapraszamy mieszkańców Przyborowa.