Administratorzy

Strona parafii Szczepanów należy do najstarszych stron internetowych w Diecezji Tarnowskiej. Inicjatorem jej powstania był ks. mgr Marek Hołowicki, wikariusz w Szczepanowie w okresie od 26.VIII.1993 r. do X.1999 r. Prace nad stroną rozpoczął w roku 1998 – a więc strona liczy sobie już 17 lat! Co warto podkreślić – rok wcześniej powstały strony internetowe Diecezji Tarnowskiej oraz Stolicy Apostolskiej.

Można powiedzieć, że były to czasy pionierskie w rozwoju internetu. Od tamtego momentu strona kilka razy zmieniała swoją szatę graficzną, a obecna jest czwartą wersją z kolei.

Przez lata opiekę merytoryczną nad stroną sprawowali: ks. Jack Drożdż, ks. Wiesław Znamirowski, ks. Mariusz Wójtowicz. Aktualnie nad całością czuwa ks. prałat Władysław Pasiut.

W prace nad stroną angażują się również parafianie – miłośnicy historii, nauczyciele, społecznicy.

W roku 2001 administrację nad stroną internetową objął Krzysztof Bogusz – parafianin ze Sterkowca, który administruje stroną do chwili obecnej.

Poczta elektroniczna:

Ks. proboszcz mgr Władysław Pasiut
– proboszcz@bazylikaszczepanow.pl

Administrator:
– szamil@interia.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiały tekstowe znajdujące się na stronie zostały opracowane przez osoby administrujące stroną, oraz odpowiedzialne za część merytoryczną.

Fotogriafie pochodzą z archiwum Parafii Szczepanów.

7 komentarzy do “Administratorzy

 • 25 lutego 2018 o 11:29
  Permalink

  mam prosze prosbe ,,mieszkam w Austrii i ogladam Msze Sw, w niedziele niestety mam straszne przerwy ,pytanie co to sie dzieje z kamera, prosze o pomoc ,,serdecznie pozdrawiam

 • 2 maja 2019 o 10:00
  Permalink

  dot kapliczki : Wokowice, przy drodze do Łęk. Wykonana w nieustalonym czasie. Drewniana, oszklona, z obrazkiem Matki Boskiej Bolesnej; zawieszona na zabytkowej lipie.

  pragnę wyjaśnić, iż przedmiotowa kapliczka pochodzi z lat 70- tych zeszłego stulecia, obraz jest starszy i pochodzi z domu rodzinnego w Wokowicach. inicjatorami były nieżyjące już moja mama Julia Kargól oraz jej siostra Maria Baran.

 • 30 stycznia 2021 o 12:40
  Permalink

  Dzień dobry, proszę o informacje czy możliwy jest dostęp do online starszych akt metrykalnych parafii? Moja rodzina wywodzi się z Mokrzysk, które opuściła w połowie XIX wieku.

Dodaj komentarz