OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2020

 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
6 Niedziela Zwykła – 16.02.2020 r.

1. Każda niedziela, jest okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem.
* Ofiary z dzisiejszej niedzieli, przeznaczone są na utrzymanie Sem. Duchownego w Tarnowie. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel.
* Po południu i godz. 14.30 – wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja, o godz. 15.oo, Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory i Msza Święta o 15.3o.

2. W sobotę – święto Katedry św. Piotra Apostoła.

3. W przyszłą niedzielę w naszej Bazylice rozpoczynamy nabożeństwo 40 – godzinne.
Po każdej Mszy św. będzie adoracja Najśw. Sakramentu w następującym porządku;
* Na Mszy św. o godz. 6.3o i 8.oo – adoracja ogólna dla wszystkich.
* Na Mszy św. o godz. 9.3o – adoracja dla młodzieży, zapraszamy młodzież na tę Mszę św.
* Na Mszy św. o godz. 11.oo – adoracja dla dzieci oraz indywidualna do godz. 15.oo.
* Od godz.15.oo – adoracja dla matek i ojców. W czasie adoracji będzie: Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory i o godz. 15.3o Msza święta.

4. W przyszłą niedzielę, ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na cele inwestycyjne w Parafii

5. Już dzisiaj informujemy Parafian, że za dwa tygodnie, 1 marca, czyli w I Niedzielę Wielkiego Postu, z naszej Bazyliki będzie przeprowadzona transmisja przez Telewizję Trwam Gorzkich Żali. Szczegóły transmisji podamy w najbliższą niedzielę. Już dzisiaj zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w tym nabożeństwie pasyjnym.

6. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały Bazylikę. Pracowali: Wyczesany Danuta, Dzido Ilona, Kądziołka Maria, Smulska, Aleksandrowicz Jadwiga, Bolek Bartłomiej, Piwowarska Magdalena, Łopatka Teresa, Tomasik Zofia, Tomasik Piotr i Emilia, Łączka Renata, Hebda Gertruda, Przybyło Anna. Bóg zapłać.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian ze Szczepanowa, rodzinę: Żurek, Wojtusik, Gzyl, Fiema, Siemiński, Święch, Urbaś, Kawa, Koczwara, Żurek.
* Ofiary na prace budowlane przy ‟Ołtarzu polowym”, złożyły: 100 zł. pewna rodzina z Mokrzysk, 500 zł pewna osoba, 150 zł. Róża św. Pawła Apostoła, zel. Anna Polek. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie również i te comiesięczne wpisane są do ‟Złotej Księgi Ofiarodawców”.

7. Zachęcany do lektury Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej i innych czasopism katolickich.

8. Informujemy, że do końca lutego, można się jeszcze zapisać na 12 dniową autokarową Pielgrzymkę śladami, św. Pawła Apostoła do Turcji, która odbędzie się w dniach: od 03 do 14 lipca 2020r. Program Pielgrzymki jest bardzo bogaty. Zapisać się możemy w zakrystii lub w kancelarii.

9. Zachęcamy wszystkich, by przy rozliczeniu podatku rocznego 1% przekazać na Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Stanisława w Szczepanowie, lub Caritas Diecezji Tarnowskiej. Szczegóły na specjalnych ulotkach Caritasu i Stowarzyszenia.

10. Sołtys Sterkowca, zaprasza po odbiór nakazów płatniczych na rok 2020 – dziś od 8.oo do 12.3o i od 16.oo do 17.oo oraz w poniedziałek i wtorek od godz. 8.oo do 10.oo oraz od godz.16.oo do 18.oo W Szczepanowie – w najbliższym tygodniu można odebrać nakazy płatnicze z możliwością wpłaty należności przy odbiorze w biurze Sołtysa. Szczegóły na tablicach ogłoszeń. Także Sołtys wsi Wokowice informuje, iż nakazy płatnicze podatku są do odbioru w każdy czwartek od godz. 15.3o do 16.3o w domu Ludowym Strażaka.

11. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzenia.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
5 Niedziela Zwykła – 9 luty 2020 r.

1. Po południu o godz. 1430 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, o godz. 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory i Msza św. o godz. 1530.

2. We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes, złączone z obchodami Światowego Dnia Chorych. Z tej okazji DSM rozdaje dzisiaj po każdej Mszy świętej serduszka dla naszych chorych parafian. W naszej Bazylice, tradycyjnie Dzień Chorych będziemy przeżywać w maju, w czasie odpustu ku czci Św. Stanisława.
* Kustosz Sanktuarium w Porąbce Uszewskiej, zaprasza do nawiedzenia Sanktuarium Groty NMP z Lourdes. We wtorek Msza św. i procesja z lampionami do Groty o godz. 16.3o. Zachęcamy Parafian do uczestnictwa w tym nabożeństwie i procesji.
* W piątek święto św. Cyryla i Metodego – Patronów Europy.

3. W przyszłą niedzielę składka na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Po Mszy św. popołudniowej spotkanie SRK.

4. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały i ubrały kwiatami bazylikę. Pracowali: Góra Mirosław; Pacura Tadeusz, Barbara i Olaf; Mamica Leszek i Kamila; Polak Elżbieta; Pałka Ewa; Gałek Bogusława; Hajduk Filip; Gdowski Bartosz i Maria; Misina Teresa; Kargol Maria i Kieć Piotr. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian ze Szczepanowa, rodziny: Wyczesany, Dzido, Kądziołka, Smulski, Smulski, Aleksandrowicz, Bolek, Piwowarski, Łopatka, Tomasik, Tomasik, Hebda i Łączka.
* Bardzo serdecznie dziękujemy mieszkańcom ze Szczepanowa, którzy pomogli w demontażu szopki oraz wystroju Bożonarodzeniowego. Dziękujemy również Paniom z parafialnego oddziału CARITAS za upominki i życzenia przekazane chorym odwiedzanym przez kapłanów z racji I piątku miesiąca oraz dziewczynkom z DSM za przygotowane i rozprowadzane dzisiaj serduszka z okazji Światowego Dnia Chorych. Bóg zapłać!
* Ofiary na prace budowlane przy ‟Ołtarzu polowym” złożyli: 1000 zł Państwo Anna i Józef; 100 zł pewna osoba z Mokrzysk; 150 zł Róża św. Józefa, zel. Teresa Przesławska; 140 zł rodziny sprzątające Bazylikę. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie również te comiesięczne, wpisywane do ‟Złotej Księgi Ofiarodawców”.

5. Zachęcany do lektury Gościa Niedzielnego, również w wersji elektronicznej www.tarnow.gosc.pl Rycerza Niepokalanej i Rycerzyka Niepokalanej dla dzieci oraz innych czasopism katolickich.

6. Informujemy, że od 3 do 14 lipca 2020 r., organizowana jest 12 dniowa autokarowa Pielgrzymka śladami św. Pawła Apostoła do Turcji. Program Pielgrzymki jest bardzo bogaty. Chętni proszeni są o zapisywanie się w zakrystii lub kancelarii. Zapisy będą tylko do końca lutego, ponieważ początkiem marca Biuro musi dokonać rezerwacji hoteli.

7. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzenia.

8. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Roberta Stępaka z Wokowic, lat 38. Polecajmy jego nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie…


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Ofiarowanie Pańskie – 02. 02. 2020 r.

1. Po południu o godz. 14.3o wystawienie Najśw. Sakr. i adoracja, o godz.1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory i Msza św. godz. 15.3o.

2. Jutro, błogosławieństwo świec i gardła, ku czci Św. Błażeja.

3. W środę, błogosławieństwo chleba, wody i soli ku czci św. Agaty. dziew. i męcz.

4. W czwartek – św. Pawła Miki i jego Towarzyszy, męczenników Dalekiego Wschodu.

5. W czwartek, wypada 4 rocznica święceń Biskupich, Księdza Biskupa Leszka Leszkiewicza. Polecajmy osobę Księdza Biskupa w naszych osobistych modlitwach.

6. W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca lutego. Spowiedź przed pierwszym piątkiem będzie codziennie pół godziny przed Mszą św. rano i wieczorem, a w czwartek i piątek po południu od godz. 16.oo.
* w I czwartek miesiąca lutego – od godz. 9.oo całodniowa adoracja Najśw. Sakramentu. Zachęcamy Parafian do tego szczególnego spotkania się z Chrystusem na osobistej modlitwie.

7. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały i ubrały kwiatami bazylikę. Pracowali: Woda Marek, Gibała Janina, Pasula Jadwiga i Natalia, Koczwara Dorota, Jandziś Katarzyna, Węgrzyn Grażyna, Dudek Leszek, Sabina i Laura, Dudek Alicja, Natalia i Justyna, Hanusiak Mateusz, Tryba Piotr, Rydel Łukasz. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu, prosimy kolejnych Parafian ze Szczepanowa, rodziny; Góra, Pacura, Mamica, Bober, Polak, Pałka, Gałek, Hajduk, Gdowski, Misina, Kargol.
* Mieszkańców Szczepanowa, prosimy o pomoc w demontażu szopki, w poniedziałek od g. 9.oo.
* Ofiary na budowę ołtarza w „Panteonie Świętych i Błogosławionych”, złożyła; 100 zł. Róża Bł. Salomei, zel. Krystyna Cholewa, 130 zł., Róża św. Krzysztofa, zel. Kazimierz Bujak, Róża św. Agnieszki, zel. Krystyna Sarlej, 130 zł. Róża Św. Jana Pawła II, zel. Helena Pasula, 150 zł. Róża św. Cecylii zel. Halina Gdowska, 200 zł. Róża Św. Charbela, zel. Wojciech Zachara, 200 zł Róża św. Jana Pawła II, zel. Maria Paprocka. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, również i te miesięczne, na konto Parafii, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

8. Bardzo serdecznie dziękujemy tym rodzinom oraz osobom indywidualnym, którzy zgłosili chęć ufundowania poszczególnych Tajemnic Różańcowych. Zarezerwowane są już następujące obrazy; Objawienie Fatimskie, i Gietrzwałdzkie, oraz cztery tajemnice radosne. Pozostała piąta tajemnica radosna oraz tajemnice światła i bolesne.

9. Przypominamy Parafianom, że również w tym roku możemy, przy rozliczeniu podatku, 1% przekazać na Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Stanisława, które jest organizacją pożytku publicznego, lub na Caritas Diecezji Tarnowskiej. Wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać w odpowiedniej rubryce jedynie; Nr KRS – u naszego Stowarzyszenia, lub Diecezjalnej Caritas oraz kwotę przekazywanego 1% podatku. Bardzo prosimy by skorzystać z tej możliwości, i przekazać ten jeden procent właśnie na te organizacje, które dobrze wykorzystają przekazane im środki, i te środki pozostaną tutaj na miejscu. Wszystkim, którzy w minionym roku przekazali 1% na Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Stanisława, jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

10. Informujemy, że 17 maja 2020 r. odbędzie się Narodowa Pielgrzymka do Rzymu na główne obchody setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Uroczystej mszy św. w Watykanie będzie przewodniczył papież Franciszek. „Jan Paweł II to papież całego świata, dlatego ludzie z całego świata są zaproszeni na setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II do Rzymu, do Stolicy Apostolskiej” Gdyby byli chętni, aby pojechać do Rzymu na te uroczystości, zorganizujemy tygodniowy wspólny wyjazd zwiedzając również inne święte miejsca Włoch.

11. Przypominamy, że trwają zapisy na Pielgrzymkę śladami św. Pawła Apostoła w lipcu do Turcji.

12. Zachęcany do lektury Gościa Niedzielnego, również w wersji elektronicznej www.tarnow.gosc.pl Rycerza Niepokalanej i innych czasopism katolickich.

13. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzenia.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
3 Niedziela zwykła – 26. 01. 2020 r.

1. Dziś kolejna Niedziela Synodalna. Tematem przewodnim jest; „Troska Proboszcza o Parafię”.
* O godz.14.30 wystawienie Najśw. Sakr. i adoracja prywatna, o godz.15.oo, Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory i Msza św. o godz. 15.3o.
* Po Mszy św. popołudniowej – spotkanie redakcji Pasterza.

2. W czwartek po Mszy św. wieczornej, o godz. 18.oo odbędzie się kolejne spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Tematem będzie „Troska Proboszcza o Parafię”.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać I sobotę miesiąca lutego.
* W sobotę, od godz. 8.oo rano, ks. Adam, odwiedzi chorych z racji I piątku. Natomiast Ks. Jan i Ks. Adrian – w poniedziałek – 03.02. – od godz. 8.oo rano.

4. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 6.3o zmiana tajemnic różańcowych.

5. W przyszłą niedzielę, przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji jest to święto Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy Świętej. Przynieśmy, ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata również w naszych domach. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach burz i nawałnic, trwogi i zagrożenia oraz śmierci naszych bliskich.
* Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II, święto Ofiarowania Pańskiego, jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Swoimi ofiarami zbieranymi w tym dniu na tacę, wspieramy materialnie, klasztory i domy zakonne w naszej Diecezji boryka-jące się z trudnościami.
* W tym dniu, przypada 45 rocznica święceń biskupich Ks. Biskupa Władysława Bobowskiego. Polecajmy osobę Księdza Biskupa w naszych modlitwach.

6. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Gabryś Lucyna, Mrówka Ewa, Starowicz Bogusława i Kacper Seidler Teresa i Dariusz, Moryc Bogusława, Pacura Teresa, Kaczmarczyk Natalia, Wilk Urszula, Lewandowski Janusz. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy Parafian ze Szczepanowa, rodziny; Biernat, Gibała, Pasula, Koczwara, Jandziś, Węgrzyn Duda, Zielińska, Dudek, Hanusiak, Tryba.

7. Zachęcany do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

8. Zapraszamy do sklepiku Sanktuaryjnego, w którym możemy nabyć; różnego rodzaju gromnice, książeczki i dewocjonalia.

9. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzenia.

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jan Góra z Mokrzysk, lat 82. – Ojciec Księdza Antoniego Góry. Pogrzeb śp. Jana Góry, będzie w środę. Wprowadzenie do Bazyliki i Różaniec będzie o godz. 11.30, Msza św. o godz., 12.oo, której przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Andrzej Przybylski, Biskup Pomocniczy Archidiecezji Częstochowskiej. Polecajmy jego dusze Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie….

11. Przypominamy tym, którzy się jeszcze nie zapisali na Pielgrzymkę śladami, św. Pawła do Turcji, która się odbędzie w lipcu tego roku, aby to uczynili w najbliższym tygodniu.

12. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne IV Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, informują, że dnia 26 września 2020 r odbędzie się jubileusz 75-lecia szkoły. Organizatorzy zapraszają absolwentów wszystkich roczników do wspólnego świętowania. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.