OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2020

 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V Niedziela Wielkiego Postu – 29. 03. 2020 r.

1. Piąta niedziela Wielkiego Postu, nazywana jest niedzielą czarną, od zwyczaju zasłaniania krzyży od dziś, aż do Wielkiego Piątku włącznie, na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali, za pośrednictwem przekazu internetowego.

2. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca kwietnia.

3. W I czwartek, całodniowa adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 9.oo. Wiemy, że ze względu na rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa i by się wzajemnie nie zarażać, wprowadzono ograniczenia w nabożeństwach do 5 osób. W czasie adoracji Najśw. Sakramentu, ciągu całego dnia, kapłani będą służyć w konfesjonale. Chciejmy w miarę możliwości skorzystać z Sakramentu Pokuty, by w stanie Łaski Uświęcającej, przygotowywać się do Świąt Wielkanocnych.

4. W piątek o godzinie 17.oo i 18.3o – transmisja Internetowa Drogi Krzyżowej i Mszy świętej.

5. W najbliższą sobotę w naszej Parafii, mieliśmy rozpocząć Rekolekcje święte. Niestety ze względu na epidemię, koronawirusa, rekolekcje zostały przełożone na inny termin.

6. Przyszła niedziela, to Niedziela Palmowa, którą rozpoczynamy Wielki Tydzień Męki Pańskiej. Ze względu na ograniczenia uczestnictwa we Mszy świętej do 5 osób, symboliczne poświęcenie palm będzie na Mszy św. o godz. 11.oo. Symboliczna procesja z palmami będzie wewnątrz Bazyliki.

7. Przypominamy wiernym, o transmisjach Internetowych z naszej Bazyliki, po zmianie czasu;
– Codziennie o godz. 6.30 i o godz. 18.oo. – będzie transmitowana Msza święta.
– W piątek o godz. 17.oo i o godz. 18.3o – będzie transmitowana Droga Krzyżowa i Msza św.
– W niedzielę, ze wszystkich Mszy świętych; a więc o godz. 6.3o, 8.oo, 9.30, 11.oo i 15.30.
– Informujemy, że Telewizja Trwam dziś o godz. 17.oo, i 5 kwietnia, przeprowadzi transmisję
Gorzkich Żali, z Bazyliki Szczepanowskiej.
Zachęcamy wszystkich Parafian, do tworzenia wspólnoty modlitewnej, włączając się godz.20.3o w odmawianie Różańca i włączenia się w śpiew Gorzkich Żali poprzez Telewizję Trwam oraz przekaz Internetowy nabożeństw z naszej Bazyliki.

8. W zakrystii, możemy nabyć baranki oraz paschaliki na stół wielkanocny. Natomiast w sklepach na terenie naszej Parafii, możemy składać do koszów zakupione dary na paczki świąteczne dla rodzin potrzebujących takiej pomocy.

9. Ofiary na budowę ołtarza polowego złożyły: 150 zł członkinie Róży św. Jadwigi, zel. Maria Mroczek. Bóg zapłać za ofiary, jakie składacie, wpisane są do ‟Złotej Księgi Ofiarodawców”.

10. Zachęcamy do lektury, naszego Pasterza, Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Promyczka i innych czasopism religijnych. Pragniemy również zachęcić do skorzystania z darmowego, elektronicznego wydania „Gościa Niedzielnego” Szczegóły na e.gosc.pl .

11. Przypominamy wiernym, o możliwości przekazania 1% swojego podatku na rzecz Stowarzyszenia Krzewienia Kultu Św. Stanisława lub na Caritas Diecezji Tarnowskiej.

12. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci w waszych intencjach.

13. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności Śp. Jan Dubiel, ze Szczepanowa, lat 83. Pogrzeb jego będzie jutro – stacja przy grobie o godz.14.oo. Dozwolona liczba uczestników to 5 osób z najbliższej rodziny. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Wielkiego Postu – 22. 03. 2020 r.

1. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu w tradycji Kościoła, jest niedzielą, Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca, wytrwali w tym niełatwym, codziennym wysiłku. Niech radością naszych serc, będzie fakt, że nie dotknęła nas osobiście zaraza koronawirusa. Prośmy wszystkich Świętych i Błogosławionych naszej diecezji o uchronienie nas przed chorobą i śmiercią.
* Po południu o godz.15.3o Msza św.
* O godz. 17.oo w Telewizji TRWAM – transmisja Gorzkich Zali z naszej Bazyliki. Zachęcamy do wspólnej modlitwy i wspólnego śpiewania Gorzkich Żali.

2. Spowiedź święta w naszej Bazylice jest codziennie rano i wieczorem pół godziny przed Mszą św. i podczas Mszy świętej. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu pokuty.

3. W środę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszej Bazylice, o godz. 6.3o. i 17.oo . Uroczystość tę, obchodzimy w Kościele jako, Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Tradycyjnie w tym dniu będziemy mogli złożyć deklaracje – „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”. Pamiętajmy o tym, że „życie jest wielkim darem Stwórcy, jest święte od poczęcia w łonie matki, aż do naturalnej śmierci, dlatego domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy.

4. Przypominamy wiernym, o transmisjach Internetowych z Bazyliki Szczepanowskiej;
– Codziennie o godz. 6.30 i o godz. 17.oo. – jest transmitowana Msza święta.
– W każdy piątek o godz. 16.oo i o godz. 17.3o – jest transmitowana Droga Krzyżowa i Msza św.
– W każdą niedzielę, ze wszystkich Mszy świętych; a więc o godz. 6.3o, 8.oo, 9.30, 11.oo i 15.30.
– Informujemy również, że Telewizja Trwam o godz. 17.oo, przez trzy kolejne niedziele, a więc; 22, 29 marca i 5 kwietnia, przeprowadzi transmisję Gorzkich Żali, z Bazyliki Szczepanowskiej.
Zachęcamy także wszystkich Parafian, do tworzenia wspólnoty modlitewnej włączając się godz. 20.30 w odmawianie Różańca i łączenia się w śpiewie Gorzkich Żali poprzez Telewizję Trwam oraz przekaz Internetowy z naszej Bazyliki.

5. W zakrystii, możemy nabyć baranki oraz paschaliki na stół wielkanocny.
* Ofiary na budowę ołtarza polowego, złożyły: 150 zł. Róża św. Maksymiliana, zel. Ryszard Żurek. Bóg zapłać za ofiary, jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

6. Przypominamy wiernym, o możliwości przekazania 1% swojego podatku na rzecz Stowarzyszenia Krzewienia Kultu Św. Stanisława BM lub na Caritas Diecezji Tarnowskiej.

7. Zachęcamy do lektury, naszego Pasterza, Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Promyczka i innych czasopism religijnych. Pragniemy również zachęcić do skorzystania z darmowego, elektronicznego wydania „Gościa Niedzielnego” Szczegóły na e.gosc.pl .

8. Wszystkich solenizantów i solenizantki oraz jubilatów obecnego tygodnia otaczamy modlitwą, przekazując im najserdeczniejsze życzenia.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Wielkiego Postu – 15.03.2020 r.

Drodzy Parafianie!
Trzecią niedzielę Wielkiego Postu, przyszło nam przeżywać w niecodziennej atmosferze wynikającej z zagrożenia naszego życia, powodowanym przez koronawirusa. Chciałbym Was wszystkich zapewnić, że jako Wasi duszpasterze jesteśmy z Wami w ciężkich chwilach, które wspólnie przyszło nam przeżywać. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w obecnej sytuacji, wierni potrzebują nie tylko szpitali i lekarzy, ale także kościołów i kapłanów. W tych dniach na modlitwie, łączymy się z chorymi i rodzinami, cierpiącymi z powodu pandemii. Zapewniamy was o modlitwie w Waszych intencjach, aby Pan dał nam siłę do przetrwania tego doświadczenia. Ze swej strony również prosimy, o waszą modlitwę w naszych intencjach.

W związku z powyższym zagrożeniem, władze państwowe, Rada Stała KEP, a także Pasterz naszej Diecezji, Bp Andrzej Jeż, wydał odpowiednie zarządzenia, dotyczące środków ostrożności, do których winniśmy się stosować. Pamiętajmy o wszystkich poleceniach dotyczących naszego bezpieczeństwa. Stosujmy się też do wszystkich poleceń służb sanitarnych, dbając o higienę osobistą, częste mycie rąk oraz zachowanie spokoju i rozwagi. Nie ulegajmy panice i psychozie, jaką chcą nam zaserwować niektórzy nieodpowiedzialni ludzie.!

Chcemy was zapewnić, że nasza Bazylika będzie otwarta, codziennie jak dotychczas od godz. 6.oo rano do godziny 21.oo., aby wierni mogli się w nich indywidualnie modlić. Codziennie też jak dotychczas, będzie możliwość spowiedzi świętej. Warto pamiętać także o tym, że w Szczepanowskiej Bazylice zamontowana jest kamera internetowa, która pozwala oglądać transmisje Mszy Świętych. Transmisje odbywają się wg harmonogramu Mszy świętych i nabożeństw. I tak, każdego dnia, o godz. 6.30 i o godz. 17.oo, sprawowana Msza święta, jest transmitowana. W każdą niedzielę, są transmitowane wszystkie Msze św. a więc; o godz. 6.3o, 8.oo, 9.3o, 11oo, o godz. 14. 3o Droga Krzyżowa, o godz. 15.oo Gorzkie Żale i Msza św. Ponadto w każdy piątek o godz. 16.oo transmitowana jest Droga Krzyżowa dla dzieci i Msza św, oraz o godz. 17.3o Droga Krzyżowa dla młodzieży i starszych i Msza św. Zachęcamy do śledzenia naszej strony Internetowej i włączenie się do modlitwy.
Informuję także, że Panteonie Szczepanowskim, Świętych i Błogosławionych, codziennie o godz,.18.oo, Kapłani będą się modlić, o uchronienia naszych rodzin przed tą straszliwą epidemią
Zachęcamy też wiernych do duchowego włączenia się w śpiew Gorzkich Żali, które będzie transmitować Telewizja Trwam z Bazyliki Szczepanowskiej przez trzy niedziele; 22 i 29 marca oraz 5 kwietnia o godz. 17.oo.

Jeszcze raz, podkreślając powagę sytuacji, zachęcam do wspólnej modlitwy rodzinnej i do wiary w moc tej modlitwy. Zawierzajmy tę trudną sytuację w naszej Ojczyźnie i w świecie naszemu Rodakowi Św. Stanisławowi, Patronowi Polski, ufając, że i tym razem obroni nas przed nawałą nieszczęścia.

Niniejszym, aż do odwołania, w celu zachowania procedur bezpieczeństwa, odwołuję wszystkie spotkania grup i zespołów pracujących przy naszym Sanktuarium.

1. W środę – o godz. 17.oo kolejna nowenna ku czci św. Jana Pawła II przed 100-tną rocznicą Jego urodzin, połączona z nowenną do MBNP. Prosić będziemy przez wstawiennictwo Maryi i św. Papieża-Polaka o ustanie epidemii oraz zachowanie od zarażenia nas i naszych bliskich.

2. W czwartek, będziemy przeżywać uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Opiekuna Pana Jezusa. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego i naszych rodzin. Podczas Mszy Św. przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy się modlić za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania.

3. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami bazylikę. Pracowali: Cichy Alicja, Wyczesany Tomasz, Wąs Mirosław, Kusiak Anna, Patuła Maria, Kądziołka Lucyna. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu odwołujemy porządkowanie Bazyliki wg kolejki Parafian.

4. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism dla dzieci i młodzieży.

5. Wszystkich solenizantów i jubilatów, otaczamy modlitwą, przekazując im najserdeczniejsze życzenia.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Wielkiego Postu – 08. 03. 2020 r.

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, która nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych sióstr i braci. Ofiarami do puszek przed Bazyliką wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne. Niech to będzie wyraz naszej solidarności i wymierny udział w misji ewangelizacyjnej Kościoła.
* Po południu o godz.14.3o Droga Krzyżowa, dla tych, którzy nie mogli być w piątek, o godz. 15.oo Gorzkie Żale i Msza św.

2. W minioną niedzielę, w naszej Bazylice, Telewizja TRWAM i Radio Maryja, przeprowadzili nagranie śpiewu, do transmisji Gorzkich Żali z naszej Bazyliki. Bardzo serdecznie dziękuję za Waszą tak liczną obecność i piękny śpiew. Gorzkie Żale z naszego Sanktuarium, będą transmitowane przez trzy kolejne niedziele – 22, 29 marca i 5 kwietnia. Cieszymy się, że „Gorzkie Żale” z sanktuarium patrona Polski będą gościć w domach odbiorców telewizji Trwam i Radia Maryja. To z jednej strony okazja do wspólnej modlitwy, z drugiej szansa jeszcze większego promowania miejsca urodzin św. Stanisława i jego sanktuarium w Polsce i na świecie, gdyż Telewizja Trwam i Radio Maryja dociera niemal wszędzie. Dziękujemy wszystkim pracownikom Telewizji Trwam i Radia Maryja, za ich pracę nad tym programem. Jak zauważyliście, przedsięwzięcie było ogromne. Przy realizacji tego programu przez dwa dni było zaangażowanych 20 osób, 7 kamer, najnowocześniejszy sprzęt, specjalne oświetlenie Bazyliki, wóz satelitarny i kilka kilometrów kabli, specjalny agregat prądotwórczy i wiele innego sprzętu.

3. We wtorek, rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Św. Józefa

4. W piątek przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Powierzajmy Ojca Świętego Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej i św. Stanisława w naszych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.
* W piątek o godzinie 16.oo – Droga Krzyżowa dla dzieci i Msza święta.
* O godz. 17.3o w naszej Bazylice, rozpocznie się Dekanalne spotkanie dla młodzieży. Rozpoczniemy je Drogą Krzyżową, na którą serdecznie zapraszamy starszych oraz młodzież z Klas VII i VIII z Parafii.

5. W najbliższą sobotę, po Mszy, św. wieczornej odbędzie się spotkanie dla rodziców uczniów klas VIII. Obecność rodziców jest obowiązkowa. Jest wiele spraw do wspólnego ustalenia przed bierzmowaniem.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 17.oo spotkanie SRK.

7. W tygodniu w zakrystii, będziemy mogli nabyć baranki oraz paschaliki na stół wielkanocny. Natomiast w przyszłą niedzielę przed Bazyliką, baranki i paschaliki będą rozprowadzać członkowie Caritas. Tradycyjnie też w sklepach na terenie naszej Parafii, Caritas wystawi kosze, do których będziemy mogli złożyć zakupione produkty, które posłużą na paczki z okazji Świąt Wielkanocnych dla rodzin wielodzietnych i potrzebujących.

8. Ofiary z przyszłej niedzieli, przeznaczone będą na zapłacenie ubezpieczenia naszych Kościołów, Kaplicy Narodzenia św. Stanisława, Cmentarza i Domu Pielgrzyma, oraz ubezpieczenie OC dla wszystkich, którzy przychodzą do Kościoła i na Cmentarz.

9. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały naszą Bazylikę. Pracowali: Pacura Janina, Pacura Andrzej, Budyn Jan i Bronisława, Budyn Daniel i Oliwier, Budyn Maria, Lambert Dorota, Klisiewicz Katarzyna i Mariusz, Tlałka Jacek, Żurek Stanisław, Sarlej Marta i Weronika. Bóg zapłać za waszą pracę!
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian ze Szczepanowa, rodziny: Cichy, Semczyszak, Styrna, Czuj, Wańkowicz, Wyczesany, Wąs, Podolański, Kusiak, Patuła, Kądziołka.

10. Ofiary na prace przy budowie ołtarza polowego, złożyły: 230 zł. rodziny sprzątające Bazylikę; 100 zł. pewna osoba z Mokrzysk, 100 zł, Róża św. Teresy z Avilla, zel. Stanisława Bujak, 180 zł., Róża bł. Bernardyny Jabłońskiej, zel. Zuzanna Piwowarska, 200 zł. pewna osoba ze Szczepanowa, 200 Fr. Pewna osoba z Mokrzysk.. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

11. Przypominamy wiernym, o możliwości przekazania 1% swojego podatku należnego za poprzedni rok na rzecz Stowarzyszenia Krzewienia Kultu Św. Stanisława, BM lub Caritas Diecezji Tarnowskiej.

12. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych oraz do odwiedzenia naszego sklepiku Sanktuaryjnego, w którym możemy nabyć; kartki świąteczne, książeczki, pamiątki z racji chrztu świętego, ślubu, bierzmowania oraz wiele nowości książkowych. Zapraszamy.

13. Dziś z racji Międzynarodowego Dnia Kobiet, wszystkim Paniom, oraz Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzenia.

Do ogłoszeń – dnia 08.03.2020.
1. Informujemy, że w dniu 18 marca, tj. w przyszłą środę, od godz. 8.30 w Ośrodku Zdrowia w Szczepanowie, odbędzie się kompleksowe badanie wzroku z możliwością zakupu okularów. Szczegóły na plakatach i w Ośrodku Zdrowia.

2. Starosta Brzeski informuje, że na terenie Powiatu Brzeskiego każda osoba fizyczna, która złoży pisemne oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej, może skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej. Od tego roku, system nieodpłatnej pomocy prawnej obejmuje również nieodpłatną mediację. Bliższe informacje można znaleźć na stronach internetowych i tablicach informacyjnych: Starostwa Powiatowego w Brzesku, poszczególnych gmin z terenu Powiatu Brzeskiego oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Brzesku.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I Niedziela Wielkiego Postu – 01. 03. 2020 r.

1. Przeżywamy I niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się trwające od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty oraz o trzeźwość. Swoje postanowienia trzeźwościowe na czas Wielkiego Postu wpiszmy do Księgi Trzeźwości, która jest wystawiona na Ołtarzu Miłosierdzia Bożego.
* Dziś obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci o ‟Żołnierzach Wyklętych”. Módlmy się za tych, którzy w obronie naszej Ojczyzny, złożyli swoje życie na ołtarzu Ojczyzny.

2. Bardzo gorąco i serdecznie witamy w Grodzie Św. Stanisława w Szczepanowie, wszystkich pracowników Telewizji Trwam, którzy już od wczoraj przygotowują nagranie Gorzkich Żali. Już teraz bardzo serdecznie dziękujemy za Waszą pracę oraz za przekaz tego nabożeństwa z naszego Sanktuarium, które będzie transmitowane przez trzy kolejne niedziele – 22, 29 marca i 5 kwietnia. Słowa szczególnej wdzięczności składamy na ręce Ojców Redemptorystów z Torunia na czele z Ojcem dr Tadeuszem Rydzykiem. Bóg zapłać!

3. W związku z dzisiejszym nagraniem transmisji Gorzkich Żali z naszej Bazyliki przez Telewizję TRWAM – została zmieniona godzina nabożeństw popołudniowych. I tak: O godz. 15.3o będzie Droga Krzyżowa, odprawiona w Panteonie Świętych i Błogosławionych dla tych, którzy pracują zawodowo i nie mogą uczestniczyć na Drodze Krzyżowej w piątek.
* O godz. 16.oo Msza św. z kazaniem Pasyjnym.
* O godz. 17.oo rozpocznie się nagrywanie transmisji Gorzkich Żali. Rozpoczniemy je odsłonięciem obrazu Św. Stanisława BM. Ponieważ podczas nagrywania, będziemy śpiewać wszystkie trzy części, trudno by nam było klęczeć przez cały ten czas, dlatego po ‟Zachęcie”, czyli po śpiewie ‟Gorzkie Żale przybywajcie”, na czas czytania intencji przez Lektora oraz śpiewu ‟Hymnu” możemy powstać albo też usiąść. ‟Rozmowę Duszy z Matką Bolesną” – śpiewamy na przemian. Pierwszą zwrotkę śpiewają kobiety, drugą mężczyźni i tak na zmianę. Każdą część kończymy śpiewem ‟Któryś za nas cierpiał rany”. Po III części śpiewamy 3x suplikacje. Następnie będzie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, zasłonięcie obrazu i śpiew pieśni. Bardzo proszę, aby nas było jak najwięcej, byśmy pięknym śpiewem Gorzkich Zali promowali Sanktuarium naszego Patrona św. Stanisława, nie tylko w Europie, ale i w świecie, gdyż Telewizja Trwam, dociera niemal wszędzie. Jeśli jesteśmy na Mszy św. dopołudniowej, przyjdźmy po raz drugi tylko na Gorzkie Żale, tak abyśmy wypełnili Bazylikę po brzegi.

4. We wtorek na godz. 17.oo na swoje comiesięczne nabożeństwo i katechezę zapraszamy dzieci z klas III przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii św. wraz z rodzicami.
* W środę – świętego Kazimierza, Królewicza.
*W czwartek o godz. 17.oo – spotkanie młodzieży klas VII przygotowującej się do S. Bierzmowania.
*W piątek o godz. 17.3o – spotkanie młodzieży klas VIII przygotowującej się do S. Bierzmowania.

5. W I czwartek miesiąca, całodniowa adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 9.oo rano.

6. W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca marca. Spowiedź przed I piątkiem będzie codziennie pół godziny przed Mszą św. rano i wieczorem, a w czwartek i piątek po południu od godz. 16.oo.

7. W piątek o godzinie 16.oo – Droga Krzyżowa dla dzieci i Msza święta.
* Droga Krzyżowa dla młodzieży i starszych o godzinie 17.3o, a po niej Msza święta.

8. W najbliższą sobotę od godz. 8.oo rano – kapłani odwiedzą chorych z Komunią świętą.

9. W I sobotę na godz. 17.oo zapraszamy Rycerstwo Niepokalanej na swoje comiesięczne nabożeństwo

10. W przyszłą niedzielę, będziemy się modlić w intencji misji i misjonarzy. Przed Bazyliką do puszek zbierane będą ofiary na dzieło pomocy Ad Gentes.

11. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Borowiec Lucyna Bujak Janina, Wcisło Marta i Wojciech, Borowiec Teresa, Wielgosz Małgorzata, Woda Józef, Nowak Ryszard, Duda Dominika, Płaneta Jadwiga i Grzegorz, Latocha Magdalena, Borzęcka Bożena, Kurtyka Jan, Gibała Józefa, Urbaś Magdalena, Święch Adrian. Bóg zapłać za Waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian ze Szczepanowa, rodziny: Pacura, Pacura, Budyn, Budyn, Budyn, Lambert, Chmielarz, Klisiewicz, Tlałka, Żurek, Sarlej.

12. Ofiary na prace przy budowie ołtarza polowego, złożyły: 80 zł. rodziny sprzątające Bazylikę: 200 zł. pewna rodzina ze Sterkowca; 150 zł. Róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus, zel. Maria Dziadoń. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, wpisane są do ‟Złotej Księgi Ofiarodawców”.

13. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

14. Zapraszamy też do naszego sklepiku sanktuaryjnego, gdzie możemy nabyć piękny album o Prymasie Wyszyńskim, a także książeczkę pt.: ‟Prymas Tysiąclecia kard. Stefan Wyszyński” Możemy w niej znaleźć wiele cennych informacji o Prymasie Polski, w związku z Jego beatyfikacją. Zachęcamy do nabycia.

15. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu odeszli do wieczność: śp. Antoni Cierniak z Mokrzysk, lat 72 i śp. Teresa Rutka, lat 86, pochodząca z Ciężkowic, a ostatnio mieszkająca w Szczepanowie. Jej pogrzeb w najbliższy wtorek w Ciężkowicach, rozpoczęcie o godz. 12.30. Polecajmy ich nieśmiertelne dusze miłosierdziu Bożemu.

16. Wszystkich obchodzących imieniny i jubileusze, zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
7 Niedziela Zwykła – 23.02.2020 r.

1. Dzisiaj w naszej Bazylice rozpoczynamy nabożeństwo 40 – godzinne.
Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu w następującym porządku:
* Na Mszy św. o godz. 6.3o i 8.oo – adoracja ogólna dla wszystkich.
* Na Mszy św. o godz. 9.3o – adoracja dla młodzieży, zapraszamy młodzież na tę Mszę św.
* Na Mszy św. o godz. 11.oo – adoracja dla dzieci, natomiast po Mszy św. adoracja indywidualna do godz. 14.oo.
* Od godziny 14.oo – adoracja dla rodziców: matek i ojców.
* O godz. 15.oo – Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory i adoracja dla tych, którzy przychodzą na Mszę św. o godz. 15.3o

2.W poniedziałek i wtorek będziemy przeżywać nabożeństwo 40 – godzinne.
Program adoracji Najśw. Sakramentu w poniedziałek i wtorek będzie następujący:
8.oo – Msza św. na rozpoczęcie adoracji
9.oo – mieszkańcy Mokrzysk
11.oo – mieszkańcy Wokowic i Przyborowa
13.oo – mieszkańcy Sterkowca i Łęk 15.oo – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Adorują mieszkańcy Szczepanowa oraz dzieci szkolne 16.3o – Nieszpory Eucharystyczne
17.oo – Msza św. na zakończenie adoracji.
Zachęcamy do licznego udziału w adoracji Pana Jezusa i do osobistej modlitwy.

4. Kończąc nabożeństwo 40 – godzinne, dochodzimy do kolejnego okresu liturgicznego Wielkiego Postu.

5. Rozpoczniemy go w najbliższą środę, 26 lutego, posypaniem głów popiołem. Obrzęd ten jest wyrazem gotowości do podjęcia pokuty.
Msze św. w Środę Popielcową o godz. 6.3o, 8.oo, 9.3o, 11.oo i 17.oo. Rozpoczyna się okres Komunii wielkanocnej. * W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na ograniczeniu liczby spożywanych w ciągu dnia posiłków oraz abstynencja od potraw mięsnych. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy od 14 do 60 roku życia.

6. Ofiary na tacę ze Środy Popielcowej przeznaczone są na cele charytatywne w naszej Diecezji.

7. Od środy Popielcowej do I niedzieli W. Postu, przeżywamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Włączmy się do tej modlitwy całego Kościoła.
Wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu, będziemy gromadzić się na nabożeństwach Pasyjnych.
W piątki wspólnie będziemy rozważać Drogę Krzyżową, a w niedzielę śpiewać Gorzkie Żale.
W piątek, Droga Krzyżowa dla dzieci, o godz. 16.oo – a po niej Msza święta. * Droga Krzyżowa dla starszych o godz. 17.3o , będzie odprawiona w Panteonie Szczepano-wskim, jako ekspiacyjna za grzechy duchowieństwa i osób konsekrowanych i Msza święta.

8. W związku z transmisją z naszej Bazyliki przez Telewizję TRWAM Gorzkich Żali, w najbliższą niedzielę zostanie zmieniona godzina Mszy św. popołudniowej i Gorzkich Żali. * I tak, o godz. 15.3o, będzie odprawiona Droga Krzyżowa w Panteonie Świętych i Błogosławionych dla tych, którzy pracują zawodowo i nie mogą uczestniczyć na Drodze Krzyżowej w piątek.
* O godz. 16.oo Msza św. z kazaniem Pasyjnym.
* O godz. 17.oo rozpocznie się transmisja Gorzkich Żali. Podczas transmisji, będziemy śpiewać wszystkie trzy części, bez kazania. Rozmowę Duszy z Matką Bolesną – śpiewamy na przemian. Pierwszą zwrotkę śpiewają kobiety, drugą mężczyźni i tak na zmianę. Dlatego bardzo serdecznie proszę, aby nas było jak najwięcej, byśmy pięknym śpiewem Gorzkich Zali promowali Sanktuarium naszego Patrona św. Stanisława, nie tylko w Europie, ale i w świecie, gdyż Telewizja Trwam, dociera niemal wszędzie. Jeśli będziemy na wcześniejszych Mszach św. przyjdźmy poraz drugi tylko na Gorzkie Żale, tak abyśmy wypełnili Bazylikę po brzegi.

9. W najbliższy czwartek (27 lutego) spotkanie formacyjne dla uczniów z klas VII i VIII Szkół Podstawowych, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania. Rozpocznie się o godz. 17.00 i będzie połączone z modlitwą uwielbienia Jezusa Eucharystycznego po Mszy św., które poprowadzą animatorzy i członkowie Grupy apostolskiej. Obecność obowiązkowa dla wszystkich uczniów.

10. Od dzisiejszej niedzieli, rozpoczynamy 53 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że pijaństwo przynosi cierpienie wielu ludziom. Podejmijmy zatem intencję w naszych osobistych modlitwach oraz w postawie trzeźwości w okresie Wielkiego Postu. Zobowiązania trzeźwościowe wpiszmy do ‟Księgi Trzeźwości”, która wystawiona jest na ołtarzu Bożego Miłosierdzia.

11. W okresie Wielkiego Postu możemy uzyskać odpust zupełny, a więc darowanie kary doczesnej za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, jednak nienaprawione przez nas. Warunkiem uzyskania odpustu jest wzbudzenie takiej intencji, stan łaski uświęcającej, wyrzeczenie się przywiązania do grzechu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża.
Odpust zupełny można uzyskać w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego ‟Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu”, a w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji.

12. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały Bazylikę. Pracowali: Żurek Janina, Wojtusik Witold, Siemieński Jerzy, Kawa Jerzy, Koczwara Stanisław, Żurek Dorota.
* W tym tygodniu prosimy kolejne rodziny ze Szczepanowa: Borowiec, Bujak, Wcisło, Wielgosz, Borowiec, Woda, Nowak, Duda, Płaneta, Latocha, Kurtyka, Gibała.
* Ofiarę na prace budowlane przy naszej Bazyliki złożyły: 70 złotych, rodziny sprzątające Bazylikę; Róża Św. Piotra Apostoła, zel. Ignacy Koczwara – 200 zł; Róża św. Elżbiety, zel. Józefa Szuba – 200 zł; Róża św. Rafała, zel. Stanisław Kołodziej – 150 zł.; Róża św. Heleny, zel. Maria Kołodziej – 150 zł. Pani Anna Fiema – 50 zł.. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, również te comiesięczne, wpisane do ‟Złotej Księgi Ofiarodawców”.
*Bóg zapłać kolejnej rodzinie, za ufundowanie I Tajemnicy Światła do naszego Panteonu.

13. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności Śp. Jan Niedojadło, ze Szczepanowa, lat 74. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

14. Zachęcany do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

15. Zapraszamy też do naszego sklepiku sanktuaryjnego, gdzie możemy nabyć piękny album o Prymasie Wyszyńskim, a także książeczkę pt.: ‟Prymas Tysiąclecia kard. Stefan Wyszyński” Możemy w niej znaleźć wiele cennych informacji o Prymasie Polski, w związku z Jego beatyfikacją. Zachęcamy do nabycia.

16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzenia.

17. Sołtys wsi Mokrzyska uprzejmie informuje, że nakazy płatnicze za podatki, będzie można odebrać dzisiaj w budynku GOSiR u w godzinach: od 8.3o do 9.3o, od 10.3o do 11.3o, od 17.oo do 18.oo oraz jutro i we wtorek od 18.oo do 19.oo.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
6 Niedziela Zwykła – 16.02.2020 r.

1. Każda niedziela, jest okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem.
* Ofiary z dzisiejszej niedzieli, przeznaczone są na utrzymanie Sem. Duchownego w Tarnowie. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel.
* Po południu i godz. 14.30 – wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja, o godz. 15.oo, Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory i Msza Święta o 15.3o.

2. W sobotę – święto Katedry św. Piotra Apostoła.

3. W przyszłą niedzielę w naszej Bazylice rozpoczynamy nabożeństwo 40 – godzinne.
Po każdej Mszy św. będzie adoracja Najśw. Sakramentu w następującym porządku;
* Na Mszy św. o godz. 6.3o i 8.oo – adoracja ogólna dla wszystkich.
* Na Mszy św. o godz. 9.3o – adoracja dla młodzieży, zapraszamy młodzież na tę Mszę św.
* Na Mszy św. o godz. 11.oo – adoracja dla dzieci oraz indywidualna do godz. 15.oo.
* Od godz.15.oo – adoracja dla matek i ojców. W czasie adoracji będzie: Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory i o godz. 15.3o Msza święta.

4. W przyszłą niedzielę, ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na cele inwestycyjne w Parafii

5. Już dzisiaj informujemy Parafian, że za dwa tygodnie, 1 marca, czyli w I Niedzielę Wielkiego Postu, z naszej Bazyliki będzie przeprowadzona transmisja przez Telewizję Trwam Gorzkich Żali. Szczegóły transmisji podamy w najbliższą niedzielę. Już dzisiaj zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w tym nabożeństwie pasyjnym.

6. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały Bazylikę. Pracowali: Wyczesany Danuta, Dzido Ilona, Kądziołka Maria, Smulska, Aleksandrowicz Jadwiga, Bolek Bartłomiej, Piwowarska Magdalena, Łopatka Teresa, Tomasik Zofia, Tomasik Piotr i Emilia, Łączka Renata, Hebda Gertruda, Przybyło Anna. Bóg zapłać.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian ze Szczepanowa, rodzinę: Żurek, Wojtusik, Gzyl, Fiema, Siemiński, Święch, Urbaś, Kawa, Koczwara, Żurek.
* Ofiary na prace budowlane przy ‟Ołtarzu polowym”, złożyły: 100 zł. pewna rodzina z Mokrzysk, 500 zł pewna osoba, 150 zł. Róża św. Pawła Apostoła, zel. Anna Polek. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie również i te comiesięczne wpisane są do ‟Złotej Księgi Ofiarodawców”.

7. Zachęcany do lektury Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej i innych czasopism katolickich.

8. Informujemy, że do końca lutego, można się jeszcze zapisać na 12 dniową autokarową Pielgrzymkę śladami, św. Pawła Apostoła do Turcji, która odbędzie się w dniach: od 03 do 14 lipca 2020r. Program Pielgrzymki jest bardzo bogaty. Zapisać się możemy w zakrystii lub w kancelarii.

9. Zachęcamy wszystkich, by przy rozliczeniu podatku rocznego 1% przekazać na Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Stanisława w Szczepanowie, lub Caritas Diecezji Tarnowskiej. Szczegóły na specjalnych ulotkach Caritasu i Stowarzyszenia.

10. Sołtys Sterkowca, zaprasza po odbiór nakazów płatniczych na rok 2020 – dziś od 8.oo do 12.3o i od 16.oo do 17.oo oraz w poniedziałek i wtorek od godz. 8.oo do 10.oo oraz od godz.16.oo do 18.oo W Szczepanowie – w najbliższym tygodniu można odebrać nakazy płatnicze z możliwością wpłaty należności przy odbiorze w biurze Sołtysa. Szczegóły na tablicach ogłoszeń. Także Sołtys wsi Wokowice informuje, iż nakazy płatnicze podatku są do odbioru w każdy czwartek od godz. 15.3o do 16.3o w domu Ludowym Strażaka.

11. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzenia.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
5 Niedziela Zwykła – 9 luty 2020 r.

1. Po południu o godz. 1430 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, o godz. 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory i Msza św. o godz. 1530.

2. We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes, złączone z obchodami Światowego Dnia Chorych. Z tej okazji DSM rozdaje dzisiaj po każdej Mszy świętej serduszka dla naszych chorych parafian. W naszej Bazylice, tradycyjnie Dzień Chorych będziemy przeżywać w maju, w czasie odpustu ku czci Św. Stanisława.
* Kustosz Sanktuarium w Porąbce Uszewskiej, zaprasza do nawiedzenia Sanktuarium Groty NMP z Lourdes. We wtorek Msza św. i procesja z lampionami do Groty o godz. 16.3o. Zachęcamy Parafian do uczestnictwa w tym nabożeństwie i procesji.
* W piątek święto św. Cyryla i Metodego – Patronów Europy.

3. W przyszłą niedzielę składka na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Po Mszy św. popołudniowej spotkanie SRK.

4. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały i ubrały kwiatami bazylikę. Pracowali: Góra Mirosław; Pacura Tadeusz, Barbara i Olaf; Mamica Leszek i Kamila; Polak Elżbieta; Pałka Ewa; Gałek Bogusława; Hajduk Filip; Gdowski Bartosz i Maria; Misina Teresa; Kargol Maria i Kieć Piotr. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian ze Szczepanowa, rodziny: Wyczesany, Dzido, Kądziołka, Smulski, Smulski, Aleksandrowicz, Bolek, Piwowarski, Łopatka, Tomasik, Tomasik, Hebda i Łączka.
* Bardzo serdecznie dziękujemy mieszkańcom ze Szczepanowa, którzy pomogli w demontażu szopki oraz wystroju Bożonarodzeniowego. Dziękujemy również Paniom z parafialnego oddziału CARITAS za upominki i życzenia przekazane chorym odwiedzanym przez kapłanów z racji I piątku miesiąca oraz dziewczynkom z DSM za przygotowane i rozprowadzane dzisiaj serduszka z okazji Światowego Dnia Chorych. Bóg zapłać!
* Ofiary na prace budowlane przy ‟Ołtarzu polowym” złożyli: 1000 zł Państwo Anna i Józef; 100 zł pewna osoba z Mokrzysk; 150 zł Róża św. Józefa, zel. Teresa Przesławska; 140 zł rodziny sprzątające Bazylikę. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie również te comiesięczne, wpisywane do ‟Złotej Księgi Ofiarodawców”.

5. Zachęcany do lektury Gościa Niedzielnego, również w wersji elektronicznej www.tarnow.gosc.pl Rycerza Niepokalanej i Rycerzyka Niepokalanej dla dzieci oraz innych czasopism katolickich.

6. Informujemy, że od 3 do 14 lipca 2020 r., organizowana jest 12 dniowa autokarowa Pielgrzymka śladami św. Pawła Apostoła do Turcji. Program Pielgrzymki jest bardzo bogaty. Chętni proszeni są o zapisywanie się w zakrystii lub kancelarii. Zapisy będą tylko do końca lutego, ponieważ początkiem marca Biuro musi dokonać rezerwacji hoteli.

7. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzenia.

8. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Roberta Stępaka z Wokowic, lat 38. Polecajmy jego nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie…


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Ofiarowanie Pańskie – 02. 02. 2020 r.

1. Po południu o godz. 14.3o wystawienie Najśw. Sakr. i adoracja, o godz.1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory i Msza św. godz. 15.3o.

2. Jutro, błogosławieństwo świec i gardła, ku czci Św. Błażeja.

3. W środę, błogosławieństwo chleba, wody i soli ku czci św. Agaty. dziew. i męcz.

4. W czwartek – św. Pawła Miki i jego Towarzyszy, męczenników Dalekiego Wschodu.

5. W czwartek, wypada 4 rocznica święceń Biskupich, Księdza Biskupa Leszka Leszkiewicza. Polecajmy osobę Księdza Biskupa w naszych osobistych modlitwach.

6. W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca lutego. Spowiedź przed pierwszym piątkiem będzie codziennie pół godziny przed Mszą św. rano i wieczorem, a w czwartek i piątek po południu od godz. 16.oo.
* w I czwartek miesiąca lutego – od godz. 9.oo całodniowa adoracja Najśw. Sakramentu. Zachęcamy Parafian do tego szczególnego spotkania się z Chrystusem na osobistej modlitwie.

7. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały i ubrały kwiatami bazylikę. Pracowali: Woda Marek, Gibała Janina, Pasula Jadwiga i Natalia, Koczwara Dorota, Jandziś Katarzyna, Węgrzyn Grażyna, Dudek Leszek, Sabina i Laura, Dudek Alicja, Natalia i Justyna, Hanusiak Mateusz, Tryba Piotr, Rydel Łukasz. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu, prosimy kolejnych Parafian ze Szczepanowa, rodziny; Góra, Pacura, Mamica, Bober, Polak, Pałka, Gałek, Hajduk, Gdowski, Misina, Kargol.
* Mieszkańców Szczepanowa, prosimy o pomoc w demontażu szopki, w poniedziałek od g. 9.oo.
* Ofiary na budowę ołtarza w „Panteonie Świętych i Błogosławionych”, złożyła; 100 zł. Róża Bł. Salomei, zel. Krystyna Cholewa, 130 zł., Róża św. Krzysztofa, zel. Kazimierz Bujak, Róża św. Agnieszki, zel. Krystyna Sarlej, 130 zł. Róża Św. Jana Pawła II, zel. Helena Pasula, 150 zł. Róża św. Cecylii zel. Halina Gdowska, 200 zł. Róża Św. Charbela, zel. Wojciech Zachara, 200 zł Róża św. Jana Pawła II, zel. Maria Paprocka. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, również i te miesięczne, na konto Parafii, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

8. Bardzo serdecznie dziękujemy tym rodzinom oraz osobom indywidualnym, którzy zgłosili chęć ufundowania poszczególnych Tajemnic Różańcowych. Zarezerwowane są już następujące obrazy; Objawienie Fatimskie, i Gietrzwałdzkie, oraz cztery tajemnice radosne. Pozostała piąta tajemnica radosna oraz tajemnice światła i bolesne.

9. Przypominamy Parafianom, że również w tym roku możemy, przy rozliczeniu podatku, 1% przekazać na Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Stanisława, które jest organizacją pożytku publicznego, lub na Caritas Diecezji Tarnowskiej. Wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać w odpowiedniej rubryce jedynie; Nr KRS – u naszego Stowarzyszenia, lub Diecezjalnej Caritas oraz kwotę przekazywanego 1% podatku. Bardzo prosimy by skorzystać z tej możliwości, i przekazać ten jeden procent właśnie na te organizacje, które dobrze wykorzystają przekazane im środki, i te środki pozostaną tutaj na miejscu. Wszystkim, którzy w minionym roku przekazali 1% na Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Stanisława, jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

10. Informujemy, że 17 maja 2020 r. odbędzie się Narodowa Pielgrzymka do Rzymu na główne obchody setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Uroczystej mszy św. w Watykanie będzie przewodniczył papież Franciszek. „Jan Paweł II to papież całego świata, dlatego ludzie z całego świata są zaproszeni na setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II do Rzymu, do Stolicy Apostolskiej” Gdyby byli chętni, aby pojechać do Rzymu na te uroczystości, zorganizujemy tygodniowy wspólny wyjazd zwiedzając również inne święte miejsca Włoch.

11. Przypominamy, że trwają zapisy na Pielgrzymkę śladami św. Pawła Apostoła w lipcu do Turcji.

12. Zachęcany do lektury Gościa Niedzielnego, również w wersji elektronicznej www.tarnow.gosc.pl Rycerza Niepokalanej i innych czasopism katolickich.

13. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzenia.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
3 Niedziela zwykła – 26. 01. 2020 r.

1. Dziś kolejna Niedziela Synodalna. Tematem przewodnim jest; „Troska Proboszcza o Parafię”.
* O godz.14.30 wystawienie Najśw. Sakr. i adoracja prywatna, o godz.15.oo, Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory i Msza św. o godz. 15.3o.
* Po Mszy św. popołudniowej – spotkanie redakcji Pasterza.

2. W czwartek po Mszy św. wieczornej, o godz. 18.oo odbędzie się kolejne spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Tematem będzie „Troska Proboszcza o Parafię”.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać I sobotę miesiąca lutego.
* W sobotę, od godz. 8.oo rano, ks. Adam, odwiedzi chorych z racji I piątku. Natomiast Ks. Jan i Ks. Adrian – w poniedziałek – 03.02. – od godz. 8.oo rano.

4. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 6.3o zmiana tajemnic różańcowych.

5. W przyszłą niedzielę, przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji jest to święto Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy Świętej. Przynieśmy, ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata również w naszych domach. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach burz i nawałnic, trwogi i zagrożenia oraz śmierci naszych bliskich.
* Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II, święto Ofiarowania Pańskiego, jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Swoimi ofiarami zbieranymi w tym dniu na tacę, wspieramy materialnie, klasztory i domy zakonne w naszej Diecezji boryka-jące się z trudnościami.
* W tym dniu, przypada 45 rocznica święceń biskupich Ks. Biskupa Władysława Bobowskiego. Polecajmy osobę Księdza Biskupa w naszych modlitwach.

6. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Gabryś Lucyna, Mrówka Ewa, Starowicz Bogusława i Kacper Seidler Teresa i Dariusz, Moryc Bogusława, Pacura Teresa, Kaczmarczyk Natalia, Wilk Urszula, Lewandowski Janusz. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy Parafian ze Szczepanowa, rodziny; Biernat, Gibała, Pasula, Koczwara, Jandziś, Węgrzyn Duda, Zielińska, Dudek, Hanusiak, Tryba.

7. Zachęcany do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

8. Zapraszamy do sklepiku Sanktuaryjnego, w którym możemy nabyć; różnego rodzaju gromnice, książeczki i dewocjonalia.

9. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzenia.

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jan Góra z Mokrzysk, lat 82. – Ojciec Księdza Antoniego Góry. Pogrzeb śp. Jana Góry, będzie w środę. Wprowadzenie do Bazyliki i Różaniec będzie o godz. 11.30, Msza św. o godz., 12.oo, której przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Andrzej Przybylski, Biskup Pomocniczy Archidiecezji Częstochowskiej. Polecajmy jego dusze Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie….

11. Przypominamy tym, którzy się jeszcze nie zapisali na Pielgrzymkę śladami, św. Pawła do Turcji, która się odbędzie w lipcu tego roku, aby to uczynili w najbliższym tygodniu.

12. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne IV Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, informują, że dnia 26 września 2020 r odbędzie się jubileusz 75-lecia szkoły. Organizatorzy zapraszają absolwentów wszystkich roczników do wspólnego świętowania. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.