Wiadomości

Zapis video z uroczystości odpustowych w Szczepanowie / maj 2023

Za nami tygodniowy odpust ku czci naszego wielkiego rodaka Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika. Zapraszamy do obejrzenia zapisu video z tegorocznych uroczystości odpustowych.

W niedzielę 7 maja 2023 r. w Szczepanowie rozpoczął się tygodniowy odpust ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika – głównego patrona Polski. Wydarzeniu towarzyszyło hasło „Wierzę w Kościół Chrystusowy” w roku 770. rocznicy kanonizacji Św. Stanisława BM oraz 20. rocznicy wyniesienia kościoła szczepanowskiego do Godności Bazyliki Mniejszej.  Główna uroczystość odpustowa odbyła się 13 maja, a rozpoczęła ją procesja z kaplicy Narodzenia do bazyliki św. Marii Magdaleny i św. Stanisława BM. Po procesji zostałą odprawiona Msza św., której przewodniczył JE Ks. Kardynał Gerhard Ludwig Muller z Niemiec. W latach 2012-2017 r. pełnił On funkcję prefekta Kongregacji Nauki Wiary. Był jednym z najbliższych współpracowników papieża Benedykta XVI.

Jak co roku w pierwszych dniach maja do szczepanowskiego Sanktuarium przybyły tysiące pielgrzymów, by uczcić Wielkiego Patrona Polski. Uroczystości trwały od 7 do 14 maja. Wraz z pielgrzymami do Szczepanowa przybyli również bardzo licznie księża rodacy oraz księża, którzy kiedyś pracowali w tutejszej parafii. Po każdej Mszy Św. odprawianej w okresie odpustu wierni mogli ucałować relikwie Św. Stanisława.

W kolejnych dniach w programie odpustu znalazły się liczne pielgrzymki różnych grup społecznych, w intencji których prowadzone był modlitwy m.in. służb mundurowych, życia konsekrowanego, młodzieży, osób starszych i chorych, kapłanów obchodzących rocznicę święceń i wielu innych grup.


Video: Zbigniew Rybski / Tarnowska TV / ks. Marian Kostrzewa

Materiały video

Szczepanów 13 maja 2023 r. godz. 10.00 Główna uroczystość odpustowa ku Czci Biskupa Stanisława z udziałem JE Ks. Kardynałem Gerharda Ludwiga Mullera z Niemiec

Transmisja głównych uroczystości odpustowych ze Szczepanowa / 13 maja 2023 r.

 

Homilia JE Ks. Kardynałem Gerharda Ludwiga Mullera z Niemiec podczas sumy odpustowej

 

 

Szczepanów 10 maja 2023 r. godz. 18.00  Msza Święta z udziałem Służb Mundurowych oraz Majówka Patriotyczna

Szczepanów 8 maja 2023 r. Uroczysta suma o godz. 11.00  pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca Metropolity Katowickiego

Szczepanów 7 maja 2023 r. godz. 9.30 – Msza Święta pod przewodnictwem bp Stanisława Budzika

7 maja 2023 r. godz. 11.00 – Msza Święta z udziałem JE Ks. Kardynała Larsa Andersa Arboreliusa ze Szwecji