Wiadomości

Zakon Rycerzy Kolumba w Szczepanowie

banerW najbliższą sobotę, o godz. 19.oo w Sali Domu Pielgrzyma odbędzie się spotkanie organizacyjne, wszystkich kandydatów, którzy chcieliby wstąpić w szeregi „ Zakonu Rycerzy Kolumba”. Uroczystość przyjęcia planowana jest na 20 czerwca o godz. 10.oo w naszej Bazylice. Przypominamy, że Rycerze Kolumba, są najliczniejszą na świecie organizacją katolików świeckich, oddanych w służbie Kościołowi. Zrzeszamy się w Radach Rycerzy Kolumba. Rada jest lokalną wspólnotą Rycerzy złożoną, z co najmniej 30 mężczyzn, działającą przy Parafii. Przewodniczącym Rady jest Wielki Rycerz, wybierany przez Radę. Członkowie Rady wspólnie decydują o podejmowanych działaniach.

Więcej informacji na tablicach ogłoszeń i na stronach internetowych www.rycerzekolumba.com, www.kofc.org/pl Jeszcze raz serdecznie zapraszam mężczyzn. Jeśli ukończyłeś 18 rok życia, i jesteś wierzącym i praktykującym katolikiem, chcesz coś zrobić dobrego w życiu, Twoje miejsce jest w Zakonie Rycerzy Kolumba.

O Zakonie Rycerzy Kolumba

Kim są Rycerze Kolumba?
Rycerze Kolumba, to najliczniejsza na świecie organizacja katolików świeckich oddanych służbie Kościołowi. Na całym świecie, w szeregach Rycerzy Kolumba jest ponad 2 miliony mężczyzn. Na życzenie Świętego Jana Pawła II, Rycerze Kolumba przybyli do Europy w 2006 roku. Pierwszym Kapelanem Rycerzy Kolumba w Polsce został Ks. Kardynał Franciszek Macharski.

Czym się zajmują Rycerze Kolumba?
Rycerze Kolumba zajmują się dobrowolną i bezinteresowną pomocą w sześciu obszarach działalności, której adresatami są;
– Kościół, – apostolat świeckich, ewangelizacja, wspieranie powołań, prace przy kościele, modlitwa, aktywne uczestnictwo w liturgii, obrona wartości religijnych.
– Społeczność, Obrona życia, Rodzina, Młodzież, Rada. Rada to – braterstwo oparte na miłości bliźniego i jedności, we wspólnym działaniu i wzajemnym wspieraniu się.

Jak powstaje Rada?
– Zrzeszamy się w Radach Rycerzy Kolumba. Rada jest lokalną wspólnotą Rycerzy, złożoną, z co najmniej 30 mężczyzn, działającą przy parafii. Przewodniczącym Rady jest Wielki Rycerz. / mężczyzna wybrany przez Radę/. Aby Rada mogła powstać i działać, niezbędny jest Kapelan. Kapelan jest już powołany.

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać Rycerzem Kolumba?
– Trzeba mieć ukończone 18 lat, być wierzącym i praktykującym katolikiem. Żyć w sakramentalnym związku małżeńskim, lub stanie wolnym.
A więc bardzo serdecznie zapraszam ojców naszych rodzin, oraz młodzieńców, do zgłaszania się, abyśmy stworzyli przy naszym Sanktuarium Radę Rycerzy Kolumba. Tak, aby już na odpust w maju mogła wystąpić nasza Rada w czasie uroczystości w pięknych strojach. Więcej informacji możemy znaleźć na stronach www.rycerzekol