Wiadomości

Video / 36. Diecezjalna Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości w Szczepanowie

W dniach 23-24 września po raz 36 do Szczepanowa przybyli uczestnicy Diecezjalnej Pielgrzymki Apostolatu Trzeźwości. Wspólnie modlili się o trzeźwość ludzi zniewolonych alkoholem i innymi nałogami.

Kustosz sanktuarium ks. Władysław Pasiut podkreślił, że trzeźwość jest jednym z fundamentalnych warunków szczęśliwego życia człowieka. Prosił o świadectwo, że można być szczęśliwym w życiu bez używania alkoholu.

W Szczepanowie modlili się kapłani, siostry zakonne i świeccy zaangażowani w duszpasterstwo trzeźwości, terapeuci, uzależnieni oraz ich rodziny, a także Rycerze Kolumba.

Przypomnijmy – 4 października 1981 r. Ordynariusz diecezji tarnowskiej Ks. Bp Jerzy Ablewicz na diecezjalnej uroczystości Apostolstwa Trzeźwości odbywającej się w Szczepanowie ogłosił drugi odpust ku czci Św.. Stanisława, upamiętniający fakt przeniesienia jego relikwii z grobu przy kościele św. Michała do grobu w Katedrze na Wawelu w 1088 r. Jest on obchodzony w ostatnią niedzielę września, jako uroczystość diecezjalnego Apostolatu Trzeźwości, którego Św. Stanisław jest patronem.


Video – Zbigniew Rybski