Wiadomości

Program tygodniowego odpustu

SONY DSC
SONY DSC

Dzisiaj w naszej Parafii, w naszym Sanktuarium, rozpoczynamy tygodniowy odpust ku czci Św. Stanisława BM naszego rodaka, rozważając hasło: „BĄDŹCIE MIŁOSIERNI, JAK OJCIEC WASZ JEST MIŁOSIERNY” /Łk 6,36/. Hasło przeżywanego odpustu, nawiązuje do tegorocznego programu duszpasterskiego w Kościele w naszej Ojczyźnie.

O godz. 9.3o przeżywaliśmy srebrny jubileusz Sakry Biskupiej Księdza biskupa Jana Styrny – naszego rodaka, z udziałem Ks. Biskupa Ordynariusza i innych księży.

W czasie tegorocznego odpustu wspominać będziemy; 1050 – ROCZNICĘ CHRZTU POLSKI W NADZWYCZAJNYM ROKU MIŁOSIERDZIA oraz 980 – ROCZNICĘ URODZIN ŚWIĘTEGO STANISŁAWA BM.

Program tygodniowego odpustu:

– 02 MAJA 2016 r. – Dzień Chorych, Dzień Seniora, Caritas Parafialny
Godz. 10.oo – Spotkanie członków Caritasu z dekanatu Szczepanowskiego
Godz. 10.3o – Przejście przez Bramę Miłosierdzia
Godz. 11.oo -Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Stanisława Salaterskiego, dla chorych z błogosławieństwem Najśw. Sakramentem na sposób Lourdes – zapraszamy wszystkich chorych i cierpiących. Apelujemy do rodzin, aby pomogli im w dotarciu na swoje nabożeństwo.
Po południu: Godz. 18.oo – Msza Św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Jana Styrny. Bierzmowanie Młodzieży z Dekanatu Szczepanowskiego

WTOREK – 03 MAJA 2016 r. – Uroczystość MB Królowej Polski.
Msza Święta w Bazylice – 6.3o, 8.oo, 9.3o. O godz.11.oo I Komunia święta.
O godz. 15.oo -nabożeństwo majowe i Msza św. o godz. 15.3o i 19.oo.

ŚRODA – 04 MAJA 2016 r. – Święto patronalne Strażaków Dzień modlitw za fundatorów, dobroczyńców, pielgrzymów, oraz Parafian żywych i zmarłych
Po południu: SŁUŻBY MUNDUROWE POWIATU BRZESKIEGO: Policji, PSP, OSP, Kolejarzy, Straży Granicznej, Celników, Górników Kopalni Gazu w Szczepanowie, oraz innych Służb.
Godz. 18.oo – Msza święta z udziałem Pielgrzymów, z Parafii św. Marcina Bpa w Gnojniku, św. Bartłomieja Ap. w Porębie Spytkowskiej.

CZWARTEK – 05 MAJA 2016 r. Dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne
Po południu: Godz. 18.oo – Msza św. z okazji Jubileusz 40 lecia Kapłaństwa Księży rodaków; Księdza Bolesława Bolka, Kazimierza Sznajdera, Stanisława Urbańskiego, z udziałem Księży przeżywających; 40 i 25 rocznicę święceń Kapłańskich, z udziałem Pielgrzymów z Parafii; Św. Jakuba Apostoła w Brzesku, Miłosierdzia Bożego w Brzesku, MB Częstochowskiej w Brzesku – Słotwiny.

PIĄTEK – 06 MAJA 2016 r. Dzień Młodzieży
Godz. 10.30 – Przejście przez Bramę Miłosierdzia
Godz. 11.oo – Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Leszka Leszkiewicza dla młodzieży ze szkół im. Świętego Jana Pawła II z Diecezji Tarnowskiej, Diecezja- lnej Rodziny Szkół im. Świętych i Błogosławionych.
Po południu: Dzień Rodzin
Godz. 17.oo – Przyjęcie symboli, ŚDM; krzyż i ikonę Maryi. Godz. 18.oo – Msza Święta z udziałem Małżonków przeżywających jubileusze: 25 i 50 – lecia zawarcia Sakramentu Małżeństwa z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, oraz z udziałem Pielgrzymów z Parafii; Św. Prokopa Op. w Jadownikach, Parafię Trójcy Przenajświętszej w Okocimiu, Parafię Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Jasieniu, Parafię NSPJ w Biadolinach oraz Stowarzyszeni Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej, Młodzież z Grup Modlitewnych i Apostolskich.

SOBOTA – 07 maja 2016 r. Główna uroczystość z okazji 980. urodzin św. Stanisława BM oraz 1050. Rocznicy Chrztu Polski w nadzwyczajnym Roku Miłosierdzia
Msza Święta w Bazylice o godzinie; 8.oo, 11.oo, 18.oo
Godz. 10.oo -Uroczysta Procesja z miejsca narodzin Św. Stanisława do Bazyliki z Relikwiami; Świętego Stanisława BM, Świętego Papieża Jana Pawła II, Świętych i Błogosławio- nych Diecezji Tarnowskiej, którą poprowadzą; Ks. Abp Zygmunt Zimowski z Watykanu i Ks. Biskup Andrzej Jeż, Ks. Bp Jan Styrna nasz rodak.
Godz.10.15 – Poświęcenie i odsłonięcie symbolicznego pomnika „Dzieci utraconych”
Godz. 10.40 – Poświęcenie odnowionej elewacji Bazyliki Szczepanowskiej, Ogrójca, Ossarium oraz tablicy z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski.
Godz. 10.50 – Przejście przez Bramę Miłosierdzia
Godz. 11.oo – Uroczysta suma odpustowa koncelebrowana przez; Ks. Abp Zygmunta Zimowskiego z Watykanu, Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża, z udziałem Kapituł Katedralnej i Kolegiackich z Nowego Sącza i Bochni, i Wojnicza, Księży z Diecezji i Gości, z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych.

Program odpustu, umieszczony jest w gablotkach, na planszach przed bazyliką, w Pasterzu, a także na naszej stronie internetowej; www.bazylikaszczepanow.pl

Dla przypomnienia informujemy, że w tygodniu odpustowym, Msze św. będą odprawiane codziennie rano, o godz. 8.oo. i 11.oo.
Po południu o godz 17.3o -Przejście przez Bramę Miłosierdzia, o godz.17.40 nabożeństwo majowe, o godz. 18.oo Msza św. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.

Moi drodzy! Nas, jako Parafian i rodaków Św. Stanisława nie może brakować na żadnym z nabożeństw.