Wiadomości

’Pożegnanie Żłóbka’ – koncert Orkiestry Dętej z Okulic oraz szczepanowskiego Chóru Sanktuaryjnego

W Bazylice św. Stanisława w Szczepanowie, odbędzie się coroczne wspólne kolędowanie 'Pożegnanie Żłóbka’. W sobotę 2 lutego 2019 r.  w Bazylice Mniejszej w Szczepanowie przed zgromadzoną publicznością wystąpi Orkiestra Dęta z Okulic oraz szczepanowski Chór sanktuaryjny. Obok utworów o tematyce bożonarodzeniowej można będzie wysłuchać znanych utwory muzyki klasycznej.

Artyści z pewnością dostarczą publiczności niezapomnianych przeżyć artystyczno – duchowych. Chór sanktuaryjny wystąpi pod kierunkiem Wojciecha Oleksyka, a Orkiestrze Dętej z Okulic będzie dyrygował Mariusz Kurnik.

– Serdecznie zapraszamy, aby docenić trud i poświęcenie wszystkich wykonawców w przygotowaniu tego koncertu. To także okazja do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek  – zachęca kustosz szczepanowskiego sanktuarium ksiądz prałat Władysław Pasiut.

Warto również nadmienić, że szczepanowski Chór sanktuaryjny od kilku lat wspólnie z Orkiestrą z Okulic występują podczas cyklicznych koncertów noworocznych w pobliskich parafiach. Współpraca pomiędzy zespołami trwa już od dłuższego czasu.

– Sobotni koncert to ostatnie wydarzenie muzyczne w kończącym się okresie Bożego Narodzenia. Postaramy się aby koncert był wyjątkowy! Marzy mi się pełna Bazylika i wierzę że tak będzie! – mówi z optymizmem Wojciech Oleksyk – dyrygent szczepanowskiego chóru sanktuaryjnego.

Mimo, że wraz ze Świętem Chrztu Pańskiego kończy się liturgicznie okres Bożego Narodzenia, polska tradycja pozwala na zachowanie szopki w kościele i śpiewanie kolęd. Dzieje się tak do 2 lutego, kiedy obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane popularnie Matki Bożej Gromnicznej.

Serdecznie zapraszamy!

bazylikaszczepanow.pl