Wiadomości

Pielgrzymi w drodze do Częstochowy / zdjęcia Tarnów / Szczepanów

20150817Szczepanow (21)W poniedziałek 17 sierpnia na pielgrzymi szlak do Częstochowy wyruszyła XXXIII Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Pomimo że poranek był nieco burzowy i deszczowy – to w momencie wymarszu pojawiło się już słońce.

Pielgrzymkę Tarnowską pod hasłem „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą” rozpoczęła poranna Msza św. na Placu Katedralnym pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża.

W homiii bp Andrzej Jeż mówił o przykazaniach, podkreślając, że nie są to martwe tablice. Biskup zachęcał uczestników, by dawali świadectwo miłości, a także by nie byli tylko obserwatorami Kościoła, ale wchodzili w jego głębię.

Z racji zbliżających się Światowych Dni Młodzieży w Krakowie 2016 wejście Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę będzie miało szczególny charakter. Każdej Grupie zostały przydzielone określone historyczne Światowe Dni Młodzieży – i tak:

Gr 8 św. Stanisław – XXIII Światowy Dzień Młodzieży, Australia – Sydney, 15 – 20 lipca 2008 roku, „Gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami” (Dz 1, 8).

Wśród kilku tysięcy pielgrzymów idzie kilkuset pielgrzymów z dekanatu Szczepanów, Brzesko, oraz Czchów. W ciągu 9 dni mają do pokonania ponad 240 km. Poniedziałkowa trasa prowadzi m.in. przez Szczepanów liczy około 28 km.

Grupa Pielgrzymkowa Św. Stanisława BM prowadzona przez Ks. Mariana Kostrzewę dotarła do Szczepanowa późnym popołudniem. Pielgrzymów witał w Szczepanowie kustosz sanktuarium Świętego Stanisława BM – ksiądz Władysław Pasiut.

Pielgrzymi z grupy nr 8 zatrzymali się w Bazylice Mniejszej w Szczepanowie, gdzie mogli ucałować Relikwie Świętego Stanisława BM.

Ucałowanie relikwii – PPT grupa nr 8 <==

Galeria zdjęć Informator Brzeski (fot. Maciej Mazur)<==

Galeria zdjęć Informator Brzeski (fot. Maciej Mazur)<==

==

IB

Foto Olczak