Wiadomości

Pielgrzymka śladami Św.Pawła

Zapraszamy parafian do udziału w zaplanowanej od 3 lipca do 14 lipca 2020 r. pielgrzymki autokarowej śladami podróży misyjnych św.Pawła na ziemiach dzisiejszej Turcji. Trasa pielgrzymki: Istambuł- Kapadocja- Karavan Saraj- Konja- Pamukkale- Efez- Kusadasi- Milet- Didyma- Bergama- Asklepion- Troja- Canakkale- Edirne. Chętni na wyjazd mogą zabrać program z zakrystii i tam się zapisać. Pielgrzymki dają niezapomniane przeżycia religijne i krajoznawcze. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania Śladami św. Pawła.

Trasa: Istambuł- Kapadocja- Karavan Saraj- Konja- Pamukkale- Efez- Kusadasi- Milet- Didyma- Bergama- Asklepion- Troja- Canakkale- Edirne

Program wyjazdu:

Dzień 1 (03.07.2020) /Piątek/
Wyjazd ze Szczepanowa do Nowego Sącza o godz. 01:00 (z pozostałych miast wg. rozkładu jazdy połączeń antenowych). Przejazd przez terytorium: Słowacji, Węgier do Serbii. Przejazd od hotelu tranzytowego na terytorium Serbii. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2 (04.07.2020) /Sobota/
Wczesne  śniadanie. Przejazd przez terytorium Bułgarii. Przekroczenie granicy Bułgarsko- Tureckiej. Przejazd przez Most Bosforski do Azji. Panorama Stambułu ze wzgórza Ćamlica Przyjazd do centrum Stambułu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg. Dla chętnych nocny objazd podświetlonego Stambułu:

Dzień 3 (05.07.2020) /Niedziela/
Śniadanie. Zwiedzanie obiektów kulturowych: zwiedzanie Bazaru Egipskiego, Meczet „Yeni”, Haga Sofia- Kościół Mądrości Bożej, zwany również Wielkim Kościołem. Monumentalna świątynia bizantyjska, uważana za najwspanialszy obiekt architektury i budownictwa całego pierwszego tysiąclecia naszej ery. Topkapi- pałac w centrum Stambułu, który był rezydencją sułtanów przez ponad 380 lat, od 1453 roku wybudowany za czasów Sułtana Mehmeta. Błękitny Meczet- ostatnich, a zarazem najwspanialszych przykładów tzw. „klasycznego okresu” sztuki islamskiej w Turcji. Hipodrom- niezachowana budowla bizantyjska, przeznaczona, jako miejsce wyścigów dla koni i rydwanów, obecnie plac w Stambule, na którym znajduje się obelisk z Egiptu, obelisk Konstantyna oraz Wężowa Kolumna i fontanna Wilhelma II. Wielki Bazar- ok. 4000 sklepów z odzieżą, pamiątkami, złotem i dywanami pod jednym dachem. Czas wolny. Obiadokolacja w hotelu. Nocleg.

Dzień 4 (06.07.2020) /Poniedziałek/
Wczesne śniadanie. Przejazd do Kapadocji. Po drodze do Kapadocji zwiedzanie Tuz- jeziora solnego w środkowej Turcji- drugie największe pod względem wielkości. Przyjazd do Kapadocji, zwiedzanie kompleksu klasztornego wraz ze szpitalem (wykute w skale), symbole Kapadocji– sesja zdjęciowa. Przyjazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 (07.07.2020) /Wtorek/
/Uwaga: dla chętnych możliwość organizacji lotu balonem (płatne dodatkowo)/
Dla chętnych wyjazd na oglądanie startu i lotu balonów. Śniadanie w hotelu, zwiedzanie Kapadocji- Uchisar, Goreme, Cavusin, Zelve, Avanos, wizyta w pracowni porcelany oraz w pracowni złotniczej. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Dla chętnych: udział w wieczorku folklorystycznym „Turecka Noc” (płatne dodatkowo). Nocleg.

Dzień 6 (08.07.2020) /Środa/
Po śniadaniu, wcześnie rano wyjazd z hotelu w kierunku Pamukkale. Po drodze zwiedzanie Karavan Saraj, Konji- Dervis Museum, przyjazd do Pamukkale w porze wieczornej. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień 7 (09.07.2020) /Czwartek/
Śniadanie w hotelu i wykwaterowanie. Zwiedzanie Pamukkale- śnieżnobiałych tarasów wapiennych, które objęło patronatem UNESCO, wpisując je na listę światowego dziedzictwa przyrodniczego. Zwiedzanie największego zachowanego Nekropolisoraz wizyta w starożytnym mieście Herapolisz możliwością kąpieli w basenie Kleopatry. Przejazd do Didim, gdzie znajdują się ruiny starożytnego miasta Didymy oraz świątyni Apollina. Następnie wyjazd do Miletu- miasta jońskiego na wybrzeżu Karii przy ujściu rzeki Meander. Przyjazd do Kusadasi, zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja.

Dzień 8 (10.07.2020) /Piątek/
Śniadanie. Dla chętnych wyjazd na wycieczkę statkiem po morzu. Możliwość zażywania kąpieli morskich w malowniczych zatokach (płatne dodatkowo). Powrót do hotelu i czas wolny, korzystanie z możliwości rekreacyjnych hotelu, wieczorem obiadokolacja. Po kolacji dla chętnych wyjazd do centrum Kusadasi – czas wolny i powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 9 (11.07.2020) /Sobota/
Śniadanie. Zwiedzanie Efezu – jednego z najlepiej zachowanych miast portowych okresu jońskiego oraz zwiedzanie Domu Matku Boskiej. Selciuk – Bazylika św. Jana. Pozostałości Świątyni Artemidy. Powrót do hotelu, czas wolny – plażowanie (hotel położony nad morzem), wieczorem obiadokolacja.

Dzień 10 (12.07.2020) /Niedziela/
Śniadanie. Wyjazd z Kusadasi do Canakkale. Po drodze panorama  Bergamy- Kompleksu archeologicznego ruin starożytnego Pergamonu znajdującego się na górującym nad współczesnym miastem akropolu. Na obrzeżach Bergamy znajduje się także inne stanowisko archeologiczne – ruiny dawnego Asklepiejonu- zwiedzanie. Pokaz produkcji wyrobów z onyksu. Następnie zwiedzanie ruin starożytnej Troi, miasta szczególnie znanego z wojny, opisanej w starogreckim poemacie epickim „Iliada”. Przyjazd do Canakkale, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 11 (13.07.2020) /Poniedziałek/
Śniadanie w hotelu. Przepłynięcie Cieśniny Dardanele. Przejazd do Edirne- dawnego Hadrianopolu. Zwiedzanie centrum historycznego: Meczet „Selime”- słynnego architekta Sinana, Pomnik Koćaka Sinana, bazar. Czas wolny na zakupy. Przejazd przez terytorium Turcji, Bułgarii i Serbii. Na terenie Serbii. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 12 (14.07.2020) /Wtorek/
Śniadanie. Przejazd przez terytorium Węgier i Słowacji. Zakończenie wycieczki w godzinach w ieczornych.

Koszt wynosi 2750 zł + 190 Euro

Cena zawiera:

* Transport autokarem (WC, Klimatyzacja, DVD, Caffe- Bar, Uchylne i rozsuwane fotele),

* Zakwaterowanie w hotelach min. *** w pokojach 2-, 3- osobowych z pełnym węzłem sanitarnym i klimatyzacją,

* Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje wg. programu,

* Opieka pilota-przewodnika,

* Kawa i herbata podczas przejazdów,

* Ubezpieczenie NNW/KL

Cena nie zawiera: *

Kosztów realizacji programu turystycznego tj.: Wstępy do zwiedzanych obiektów i przewodników lokalnych, opłaty drogowe oraz parkingowe, użyczenie urządzeń TOUR-GUIDE: + 160 EUR – obligatoryjnie płatne u pilota w autokarze,

* Obowiązkowa opłata wizowa (+ 30 EUR)

* Dopłaty po pokoju 1- osobowego (+ 200 EUR), Napoi do obiadokolacji