Wiadomości

Panama w Parafii Szczepanów / ŚDM 2019

Młodzież ze wszystkich stron świata zjechała się do stolicy Panamy na Światowe Dni Młodzieży, które rozpoczęły się we wtorek 22 stycznia 2019 r.  Do Panamy przybyło około 3800 Polaków: wolontariuszy, pielgrzymów, dziennikarzy, księży, biskupów. Światowe Dni Młodzieży (ŚDM) to spotkania młodych katolików, odbywające się co dwa-trzy lata, zapoczątkowane z inicjatywy Jana Pawła II w 1986 roku.

Fiesta panamska, adoracje, Msze św. i apele – z papieżem Franciszkiem i młodymi ŚDM-owiczami będzie się łączyć młodzież w parafiach i dekanatach. Niemal każda parafia diecezji tarnowskiej zachęca do modlitwy za młodzież zgromadzoną podczas Światowych Dni Młodzieży i oglądania wydarzeń z Panamy transmitowanych przez telewizję. Podejmują także wiele inicjatyw modlitewnych w intencji papieża Franciszka i młodzieży.

W sobotę 26 stycznia łączność z ŚDM w Panamie nawiąże młodzież dekanatu szczepanowskiego. Spotkanie rozpocznie się w bazylice św. Stanisława BM w Szczepanowie o godz. 17 Eucharystią i uwielbieniem, a potrwa do ok. godz. 22.

Relacje z pobytu pielgrzymów z Diecezji Tarnowskiej można znaleźć na kanale SYNAJtv<==

oraz na oficjalnym profilu FB SynajTv <==


Tarnowski Gość Niedzielny / BEATA MALEC-SUWARA

Foto – SYNAJ.tv Diecezja Tarnowska