Wiadomości

Msza święta w intencji służb mundurowych / 9 maja 2018

W sanktuarium w Szczepanowie trwa tygodniowy odpust ku czci św. Stanisława BM pod hasłem „Święty Stanisław patronem jedności narodowej”. Uroczystości odpustowe wpisują się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, jak również złączone są z czterdziestą rocznicą pobytu kardynała Karola Wojtyły w Szczepanowie, a także z czterdziestą rocznicą Jego wyboru na Stolicę Piotrową.

Jak co roku, kustosz ks. Władysław Pasiut zaprosił do wspólnej modlitwy przedstawicieli służb mundurowych. W środę 9 maja br., w bazylice szczepanowskiej pielgrzymi modlili się w ich intencji. Mszę celebrował biskup sosnowiecki ks. Piotr Skucha.

Do Szczepanowa przyjechały poczty sztandarowe i delegacje Policji, Państwowej Straży Pożarnej, OSP, Służb Ochrony Kolei, Straży Granicznej, Służb Celnych, Więziennictwa, a także Górnicy z Kopalni Gazu w Szczepanowie. W nabożeństwie uczestniczyła kadra kierownicza brzeskiej Policji na czele z pełniącym obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Brzesku podinsp. Bogusławem Chmielarzem.

Galeria zdjęć <==

brzesko.policja.gov.pl