Wiadomości

Młodzi z dekanatu szczepanowskiego dziękowali za bierzmowanie

Młodzi z dekanatu szczepanowskiego dziękowali za sakrament bierzmowania.

W sobotę 28 maja w sanktuarium św. Stanisława Biskupa i Męczennika odbyło się dekanalne dziękczynienie za sakrament bierzmowania, którzy młodzi z ośmiu parafii należących do dekanatu otrzymali 7 maja.

– Mówiłem moim uczniom, że Pan Jezus uzdrowił dziesięciu, a tylko jeden z nich przyszedł podziękować. Wiem, że tu w Szczepanowie młodych z Przyborowa jest więcej niż w ewangelii – mówi uśmiechając się ks. proboszcz Antoni Wolak.

Młodzi uczestniczyli we Mszy św., a po niej w uwielbieniu Najświętszego Sakramentu, które poprowadziła apostolska grupa młodzieżowa przy szczepanowskim sanktuarium Effatha.

Grzesiek, Jeremi, Kacper, Tomasz, Michał i Hubert z Bielczy przyjechali ubrani „na galowo”, z krzyżami na szyi.

– Jak kto jest gotowy, to powinien przyjąć bierzmowanie, bo to sakrament chrześcijańskiej dojrzałości, kolejny krok do Boga, do świętości. To umocnienie, które jest nam potrzebne zwłaszcza dzisiaj, kiedy Kościół nie ma dobrej opinii. Mimo wszystko trzeba wierzyć i nie bać się o tym mówić – mówią chłopaki.

Podczas spotkania młodzi usłyszeli także o zbliżających się Światowych Dniach Młodzieży w Portugalii. Wieczór uwielbienia w szczepanowskiej bazylice był preludium do przygotowań na kolejne ŚDM.

 

KS. ZBIGNIEW WIELGOSZ
Foto Gość

Galeria zdjęć <==