Wiadomości

Ekstremalna Droga Krzyżowa z Jasienia do Szczepanowa

Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się 31 marca 2023 roku. Tradycyjnie w Jasieniu w Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przygotowano szereg tras dla pątników z regionu. Jest to już ósma edycja projektu. Zapraszamy do pielgrzymowania z Jasienia do Szczepanowa.

Trasa Czarna – św. Stanisława

Ekstremalna Droga Krzyżowa do Szczepanowa powstała w 2016 roku. Była to pierwsza z tras jakie powstały w Rejonie Jasień. Jest jedną z najbardziej ulubionych i uczęszczanych tras. To trasa wymagającą, lecz dobrze dostosowana kondycyjnie, nawet dla nieprzygotowanych szczególnie uczestników.
Prowadzi w dużej części przez leśne odcinki błotnistych dróg. Ostatnie kilometry to droga asfaltowa, bez większych wzniesień.

Przebieg trasy (41 km):
Jasień – Poręba Spytkowska – Kobyle – Chronów Uszew – Doły – Porąbka Uszewska – Dębno – Wola Dębińska – Wokowice – Szczepanów

Samo EDK polega na pokonaniu wybranej trasy (minimum 40 km) w nocy, w ciszy i samotności. Można iść w małej grupie, ale zawsze w skupieniu, bez rozmów czy pikników. EDK to modlitwa indywidualna. Musi boleć, byśmy mogli opuścić swoją strefę komfortu. Nie chodzi też o wyjście w jakiejś intencji. Chodzi o przemianę swojego życia. EDK nie dogadza, ale wymaga. Proponuje przekraczanie własnych ograniczeń.

Ekstremalna Droga Krzyżowa nie jest zorganizowaną pielgrzymką, lecz indywidualną praktyką religijną.
Osoby biorące w niej udział robią to na własną odpowiedzialność.

Droga rozpoczyna się Mszą Świętą, która w parafii Jasień zaplanowana jest na godzinę 19:00. Następnie o 20:00 uczestnicy wyjdą na trasę.

 

Więcej informacji na Facebooku: https://pl-pl.facebook.com/JASIEN.EDK/

Rejestracja na oficjalnej strony EDK: https://www.edk.org.pl/.