Wiadomości

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2019 – ze Szczepanowa do Zakliczyna

Na liście tras Ekstremalnej Drogi Krzyżowej edycja 2019 pojawiła się kolejna trasa. Trasa EDK 2019 – Matki Bożej Anielskiej ze Szczepanowa do Zakliczyna. Przed uczestnikami którzy ruszą na pielgrzymi szlak w piątek 12 kwietnia 2019 r. do pokonania czeka 40 kilometrów wędrówki w ciemności i milczeniu. Szczepanowska edycja EDK odbędzie się po raz trzeci. Choć EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA nie jest łatwa i wymaga ogromnej siły psychicznej i fizycznej, liczba uczestników z roku na rok rośnie. Tylko w 2018 r. wydarzenie przyciągnęło 80 tys. uczestników, w 353 miejscowościach, którzy pokonali 720 tras. 

Ciemny las. Noc, podczas której zmierzysz się sam ze sobą. Odliczasz kolejne kilometry. Wydaje Ci się, że nie dasz rady i zaraz zawrócisz. Wtedy przekraczasz granicę, aby dojść do piękniejszego życia. BO ŻYCIE SAMO SIĘ NIE ZROBI. Jest ciężko, ale najważniejszy jest cel – spotkanie z Nim. Przejdź Ekstremalną Drogę Krzyżową 2019!

– Nasz pomysł na trasę Ekstremalnej Drogi Krzyżowej zakłada by iść na południe, gdzie teren jest bardziej urozmaicony niż na północy. Poza tym wiele osób jeździ na Msze o uzdrowienie do Zakliczyna, wiec to dla nich może być głębokie przeżycie duchowe, aby tym razem pójść tam pieszo – mówi Mateusz Koczwara koordynator rejonu.

INFORMACJE DODATKOWE O TRASIE
Ponad 50% trasy (25 km) biegnie niebieskim szlakiem pieszym PTTK – na odcinku Biadoliny Szlacheckie – Melsztyn. Szlak jest dobrze oznaczony, co ułatwia marsz.

INFORMACJE DODATKOWE O REJONIE
Ekstremalna Droga Krzyżowa Szczepanów-Zakliczyn rozpocznie się Mszą Świętą 12 kwietnia o 20.00 w Bazylice Mniejszej. Pakiet uczestnika (książeczka z rozważaniami, opaska odblaskowa i pamiątkowa elastyczna opaska na rękę) kosztuje 15 zł – do nabycia po Mszy Świętej. Zapisów można dokonywać przez stronę www.edk.org.pl lub w zakrystii.

Trasa wiedzie przez miejscowości: Szczepanów, Wokowice, Biadoliny Szlacheckie, Dębno, Łysą Górę, Jaworsko, Melsztyn, Zawadę Lanckorońską i Zakliczyn. 25 km z 40 km trasy (Biadoliny Szlacheckie-Melsztyn) wiedzie niebieskim szlakiem pieszym PTTK.

Orientacyjna godzina przybycia na miejsce to 7.00. O godzinie 7.00 lub 7.30 rano można uczestniczyć we Mszy Świętej w parafii oo. franciszkanów w Zakliczynie.

Bieżące informacje na profilu facebookowym rejonu <==

EDK / IB

VIDEO

Opublikowany przez EDK – Ekstremalna Droga Krzyżowa Niedziela, 3 marca 2019