Wiadomości

EDK z Jasienia do Szczepanowa trasą przodków

W piątek 16 marca Parafia NMP w Jasieniu organizuje ekstremalną drogę krzyżową do Szczepanowa. Droga krzyżowa rozpocznie się w piątek Mszą św. w Jasieniu o godz. 20.00, a zakończy w sobotę w Bazylice w Szczepanowie. Planowane przybycie pierwszych uczestników ekstremalnej drogi krzyżowej do Szczepanowa około godz. 5.00 (rano).

Długość trasy wynosi 41 km (różnica wzniesień 620 m), trasa ta przebiega m.in. drogami leśnymi, więc biorąc pod uwagę to że miesiąc marzec jest miesiącem o dużych wahaniach pogodowych, musimy liczyć się z tym że będzie, błoto a także (na drogach gruntowych) mocny zimny wiatr.

Radzimy każdemu o przemyślenie decyzji o udziale i o odpowiednim ubiorze, gdyż musimy być przygotowani na każdą pogodę (śnieg, mróz, deszcz, zimny wiatr itp.).Proponujemy również, aby przed wyjściem na trasę kilka dni wcześniej przygotować się fizycznie (np.jogging, spacer) gdyż dystans ponad 40 km jest niecodziennym wyzwaniem!

Fanpage na fb <==

Trasa

Nazwa Rejon Początek Koniec Dystans
TRASA PRZODKÓW Jasień Jasień Szczepanów 41 km

Poziom trudności: nieprzewidziane warunki atmosferyczne, bagniste odcinki , strome podejścia

Trasa
Jasień – Poręba Spytkowska – Kobyle – Chronów – Uszew – Doły – Porąbka Uszewska – Dębno – Wola Dębińska – Wokowice – Szczepanów

O EDK

Ekstremalna Droga Krzyżowa, jest indywidualnym przeżyciem duchowym. W samotności, w milczeniu, w nocy, podejmujemy wysiłek fizyczny i duchowy, rozważając stacje drogi krzyżowej. To dobra okazja do spotkania z Bogiem. Zwłaszcza polecamy to wydarzenie tym, którzy w trakcie Wielkiego Postu w wirze obowiązków nie zdążą się przygotować dobrze do Świąt Wielkanocnych, oraz tym, którzy chcą podjąć nowe wyzwanie, by pogłębić swoją duchowość.

Ta droga zmieni Twoje życie. Zobacz, jak wygląda droga do poznania samego siebie. Ta podróż wymaga wysiłku i ma boleć, ale dzięki temu staje się inspiracją do życia na co dzień.

Ekstremalna Droga Krzyżowa jest dla każdego, kto nie boi się przekroczyć samego siebie. Pokonywanie długiej i trudnej trasy w nocy i w milczeniu zmienia człowieka i o to właśnie chodzi. Każdy musi się zmierzyć ze swoim ciałem i charakterem, z samym sobą. Kiedy wydaje się, że człowiek już więcej nie może, wtedy następuje autentyczne spotkanie z Bogiem.

Nie warto żyć normalnie, warto żyć ekstremalnie! Nie czekaj i już dziś wyznacz sobie cel. Dołącz do EDK!

 

EDK