Wiadomości

Informacja w sprawie odprawianych Mszy Św. w naszej Bazylice

Informujemy Parafian, że w związku z dużą ilością pogrzebów i zamówionych Mszy św. z racji odprawionych pogrzebów, część intencji pogrzebowych zostanie przekazana Księżom Rodakom do odprawienia poza Parafią. Przekazana intencja, będzie ogłoszona w naszej Parafii, ale odprawiona przez Księdza Rodaka w danym dniu poza Parafią. W obecnej sytuacji ze względu na mniej Księży w naszej Parafii, nie jesteśmy w stanie odprawić wszystkich Mszy świętych tu w Szczepanowie w ciągu jednego roku.

Informujemy, że przyjęte intencje Mszalne, zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego, mamy obowiązek odprawić w ciągu jednego roku, a jeśli jest to nie możliwe, mamy obowiązek przekazać je do odprawienia innym księżom, np. misjonarzom.

Parafia Szczepanowska ma wielu Księży Rodaków, którzy pracują w innych diecezjach i nie mają intencji mszalnych, dlatego będziemy im przekazywać te intencje do odprawienia. W naszym Sanktuarium są też zamawiane inne intencje na bieżąco, czy to z racji rocznic ślubu, o zdrowie, szczęśliwą operację, czy od Pielgrzymów odwiedzających nasze Sanktuarium. Dlatego intencje pogrzebowe są opóźnione.

Informujemy również, że każdy Kapłan, w danym dniu może odprawić tylko jedną Mszę św. Kapłan, nie może też łączyć kilku intencji naraz, aby je odprawić. My też intencji nigdy nie łączymy. Każda intencja wyznaczona na dany dzień, jest odprawiana przez jednego księdza.

W związku z powyższym, gdyby rodzina zmarłego, nie wyrażała zgody na to, aby część intencji przekazać Księżom Rodakom do odprawienia poza Parafią, to prosimy, aby ten fakt zgłosić w kancelarii parafialnej.