Wiadomości

Wielkie serca szczepanowskich parafian!

5 sierpnia 2023 r. z Brzeska wyruszył konwój z pomocą humanitarną dla podopiecznych Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo (Szarytek), które w Śniatyniu na Ukrainie prowadzą przedszkole, opiekują się seniorami, niepełnosprawnymi, uchodźcami oraz rannymi żołnierzami. W sobotę wieczorem 4 samochody z ponad 5 tonami towaru na pokładzie dotarły szczęśliwie do Śniatynia. Również szczepanowscy parafianie ochoczo odpowiedzieli na apel o pomoc i zgromadzili 2 busy pełne najpotrzebniejszych darów.

– Organizatorzy konwoju humanitarnego Brzesko – Śniatyń – Ukraina pragną Wam Darczyńcom ze Szczepanowa, Wokowic, Sterkowca, całego Dekanatu szczepanowskiego bardzo, bardzo podziękować za tak ogromną ilość darów.

Słowa uznania kierujemy do kustosza Sanktuarium św. Stanisława BM, księdza Prałata Władysława za ogromną przychylność dla naszej prośby o pomoc w zbiórce darów.

Równie gorące podziękowania kierujemy dla opiekuna i organizatora zbiórki księdza Jana. Jesteś godnym i wielkim człowiekiem.

Kłaniamy się nisko i bardzo, bardzo dziękujemy Paniom i Panom że Szczepanowskiego Caritasu. Kierując się chrystusową nauką i słowem zrobiliście wiele dla bliźnich ze Śniatynia. Wam, Wielce Szanowni Darczyńcy z dekanatu szczepanowskiego możemy podziękować tylko jednym zdaniem, takim od serca, prawdziwym – Bóg zapłać. Dwa razy jeździliśmy do magazynu w Jadownikach z Waszymi darami – czytamy na stronie inicjatywy humanitarnej.