Ważne

Wielki Tydzień w szczepanowskiej bazylice

koronaWielki Czwartek

To Dzień Eucharystii i Kapłaństwa. Rano w katedrze pod przewodnictwem biskupa Administratora będzie odprawiona Msza Święta Krzyżma, podczas której pobłogosławione są oleje używane do namaszczania chorych i krzyżmo służące do namaszczania podczas święceń kapłańskich, chrztu i bierzmowania.

W naszej bazylice Msza św. tylko wieczorem o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja w do godz. 22.oo.

Wielki Piątek

WIELKI PIĄTEK – to Dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. W Godzinie Miłosierdzia Bożego (godz.15.00) w gronie rodzinnym odmówmy Koronkę. W Wielki Piątek rozpoczniemy uroczystą Nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego. Niech naszej modlitwie towarzyszy, skupienie i zaduma nad Tajemnicą Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Mszy św. Zachęcamy do adoracji P. Jezusa w Ciemnicy w ciągu całego dnia. Adoracja dla dzieci szkolnych będzie o godz.10.oo. Wszystkie dzieci serdecznie zapraszamy. Na godz. 17.oo prosimy, aby kandydaci do Sakramentu Bierzmowania z klasy III Gimnazjum przyszli ze swoimi rodzicami. Odbędzie się wtedy obrzęd przekazania krzyża bierzmowanym, nałożenia go przez ich rodziców. Prosimy wszystkich o obecność, jest to ważny etap bezpośredniego przygotowania do przyjęcia Sakramentu.

Wieczorna Liturgia Wielkopiątkowa rozpocznie się o godz. 17.3o Drogą Krzyżową.
A następnie dalsze obrzędy liturgii Wielkiego Piątku. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Po Komunii św. uroczyste przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Strażaków i Wojów Św. Stanisława prosimy o objęcie warty honorowej podczas adoracji Najśw. Sakramentu w piątek i sobotę, a w czasie procesji rezurekcyjnej o niesienie baldachimu i chorągwi.
Ofiary składane przy adoracji krzyża, są przeznaczone, jako wsparcie dla chrześcijan żyjących w Ziemi Świętej. Adoracja w tym dniu do godz. 24.oo.
Od godz. 22.oo adoracja dla rodzin, którą poprowadzi SRK.
Od godz. 23.oo adoracja dla młodzieży, którą poprowadzi Apostolska Grupa Młodzieżowa.

W Wielki Piątek, obowiązuje każdego dorosłego katolika od 18 do 60 roku życia post ścisły, a od 14 roku życia abstynencja od potraw mięsnych.

Wielka Sobota
Całodzienna adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 6.oo rano do godz. 16.00. Następnie będzie przerwa do godz. 20.oo, i czas na uporządkowanie bazyliki. O uporządkowanie bazyliki prosimy parafian z Wokowic w czasie przerwy w adoracji.

Od godz. 20.oo ciąg dalszy adoracji.
Zachęcamy by przychodząc na poświęcenie pokarmów zatrzymać się na dłuższą chwilę adoracji Chrystusa w Grobie.

Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę:
– Bazylice w Szczepanowie o godz. 9.oo, 10.oo, 11.oo, 12.oo
– W Sterkowcu w Domu Kultury poświęcenie pokarmów o godz. 9.3o
– W Wokowicach o godz. 10.oo
– W Łękach o godz. 10.3o
– W Mokrzyskach koło domu państwa Sitko o godz. 10.oo i koło domu państwa Gładki o godz. 10.3o.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 21.00. Prosimy aby przynieść świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Po zakończonej liturgii i Mszy św. odbędzie się uroczysta Procesja Rezurekcyjna. /około 23.oo/, na którą zapraszamy wszystkich parafian. Starajmy się wziąć w niej udział jak najliczniej. Prosimy by wcześniej przygotować obrazy, figury, chorągwie, baldachim. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia.

Poniedziałek Wielkanocny
Sakrament chrztu św. będzie udzielany w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 11.oo.