Wiadomości

Tłumy wiernych na głównej uroczystości odpustowej [ZDJĘCIA] / rdn.pl

Procesją z miejsca narodzin św. Stanisława do bazyliki z relikwiami świętych i błogosławionych z diecezji tarnowskiej rozpoczęły się w Szczepanowie główne uroczystości odpustowe ku czci św. Stanisława, patrona Polski i diecezji tarnowskiej. W tym roku odpust odbywa się pod hasłem ‚Święty Stanisław- niezłomny głosiciel Ewangelii Chrystusa’.

Uroczystości odpustowe trwają już kilka dni. Każdego dnia biorą w nich udział rzesze pielgrzymów przybywających autokarami, samochodami i pieszo. Przychodzą do miejsca narodzin świętego Stanisława by prosić o łaski, ale także by za nie dziękować.

– Można posłuchać Słowa Bożego, tutaj jest piękna liturgia. – Każdy z nas czuje taką potrzebę by przynajmniej raz w roku przyjechać tu i przynieść swoje troski a także prosić o łaski – mówią pielgrzymi.

Jak podkreśla ks. Władysław Pasiut kustosz szczepanowskiego sanktuarium są liczne dowody uzdrowień za wstawiennictwem św. Stanisława.

– Ostatnim cudem to uzdrowienie z choroby ks. prof. Ryszarda Banacha. To jest zasługa św. Stanisława – mówi.

Podczas uroczystości pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża poświęcono figury świętych i błogosławionych w Panteonie Szczepanowskim.

Posłuchaj:

 

Galeria zdjęć rdn.pl <==

Łukasz Wrona / rdn.pl