Wiadomości

Święta Bożego Narodzenia w szczepanowskiej bazylice

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej uroczyste święta w naszej tradycji. Święta, na które wszyscy czekamy z utęsknieniem. Niech zabieganie przedświąteczne nie przysłoni nam jednak ich najważniejszego symbolu.

Wigilia

W sobotę wieczorem, zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zadbajmy o jej tradycyjną, chrześcijańską oprawę. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, czy w sąsiedztwie. Zachęcamy do godnego przeżycia Wigilii oraz do zachowania takich zwyczajów, jak: łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii i śpiew kolęd. Zachowajmy też zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych oraz całkowitą abstynencję od alkoholu.

Na wigilijnym stole zapalmy święcę Caritas, a w naszych modlitwach pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych oraz o naszych gościach z Ukrainy. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, i pośród nas.

Pasterka

W tym duchu przyjdźmy o północy do naszej Bazyliki na Pasterkę, abyśmy wierni tradycji, radośnie i we wspólnocie uczcili przychodzącego Pana. Ofiary na tacę z Pasterki przeznaczone są na Fundusz Ochrony Życia.

Pół godziny przed Pasterką Grupa młodzieżowa “Effata” zaprasza na wspólne modlitewne czuwanie i oczekiwanie na Przyjście Pana Jezusa.

I i II Dzień Świąt Bożego Narodzenia

W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, Msze Święte w naszej Bazylice jak w każdą niedzielę o godz.: 6.3o, 8.oo, 9.3o, 11.oo, o 15.oo Nieszpory, o 15.3o Msza św.

W drugi dzień Uroczystości Bożego Narodzenia, przeżywać będziemy święto Świętej Rodziny. Podczas każdej Mszy świętej polecać będziemy Bogu wszystkie rodziny naszej parafii, małżonków przeżywających kolejne jubileusze, a także rodziny przeżywające kryzysy i trudności.

W czasie Mszy św. o godz. 11.oo uroczyste udzielanie Sakramentu Chrztu św. W tym dniu swoimi ofiarami wspieramy KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Po każdej Mszy św. poświęcenie owsa.

Kolędnicy misyjni

W drugi dzień Świąt po każdej Mszy świętej, wystąpią Grupy kolędnicze, przedstawiając krótki program słowno-muzyczny. Kolędnicy misyjni nie odwiedzą w tym roku naszych rodzin, ale zbierać będą ofiary do puszek po każdej Mszy świętej, aby w ten sposób wspomóc misyjne dzieło Kościoła. Dziękujemy ks. Mateuszowi za przygotowanie grup kolędniczych oraz dzieciom za udział.