Wiadomości

Święta Bożego Narodzenia w szczepanowskiej bazylice

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej uroczyste święta w naszej tradycji. Święta, na które wszyscy czekamy z utęsknieniem. Niech zabieganie przedświąteczne nie przysłoni nam jednak ich najważniejszego symbolu.

Pomoc potrzebującym

W zakrystii można nabyć wigilijną świecę Caritas. W imieniu własnym i Caritas Parafialnego, dziękujmy tym wszystkim, którzy złożyli dary do wystawionych koszy w sklepach naszej Parafii i w Bazylice. Złożone dary, będą przekazane w świątecznych paczkach potrzebującym.

Spowiedź przedświąteczna

Spowiedź przedświąteczna w naszej Parafii będzie w najbliższy poniedziałek, tj. 23 grudnia. Przed południem, spowiedź będzie od godz. 8.3o do 12.oo, z półgodzinną przerwą o godz.10.oo Po południu, spowiedź będzie od godz. 15.oo do 16.3o, następnie będzie przerwa na Mszę św. Po przerwie spowiedź od godz.18.3o do 20.oo

Wydłużenie spowiedzi do godz. 20.oo, jest z myślą o tych, którzy muszą pracować do godzin popołudniowych i tych, którzy przyjadą z zagranicy, aby i oni skorzystali ze spowiedzi świętej w swojej parafii. Wszystkich innych, dzieci i młodzież szkolną, oraz osoby starsze i niepracujące w sobotę prosimy, aby skorzystali ze spowiedzi przed południem. Natomiast czas na spowiedź od godz. 18.3o pozostawmy tym, którzy wrócą z pracy i przybędą z zagranicy. Będą kapłani z dekanatu, abyśmy nie musieli stać w kolejkach. 

Wigilia

We wtorek o godz.6.3o. rano, będą ostatnie Roraty i błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny. Po Mszy św. będzie można zabrać do swoich domów Światło Betlejemskie, zapalając od niego świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w czasie wieczerzy wigilijnej. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy.

Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie.

Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, czytanie Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. W tym dniu trzeba stanowczo powstrzymać się od alkoholu.

Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste! Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

Pasterka

Zapraszamy na Pasterkę o północy do naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Ofiary na tacę z Pasterki przeznaczone są na Fundusz Ochrony Życia.

I i II Dzień Świąt Bożego Narodzenia

W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, Msze Święte w naszej Bazylice jak w każdą niedzielę: o godz.6.3o, 8.oo, 9.3o, 11.oo, 15.3o.

W drugi dzień Bożego Narodzenia, przeżywać będziemy Święto Św. Szczepana. Na Mszy św. o godz. 9.3o odbędzie się rozesłanie Kolędników Misyjnych. Grupy kolędnicze odwiedzą nasze rodziny zaraz po świętach. Dzieci naszej parafii przez zebrane ofiary wspomogą dzieło misyjne na Madagaskarze. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie. W czasie sumy uroczyste udzielanie Sakramentu Chrztu św. W tym dniu swoimi ofiarami wspieramy KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Po każdej Mszy św. poświęcenie owsa.