Wiadomości

Słowo księdza proboszcza do parafian – Wielki Tydzień

Drodzy Parafianie!

Obecni w naszej Bazylice, i wszyscy łączący się z nami poprzez Internet. Witamy Was bardzo serdecznie. W niecodziennej scenerii przyszło nam przeżywać tegoroczny czas Wielkiego Postu, a obecnie Wielkiego Tygodnia. Wchodzimy w ten święty czas, bez rekolekcji świętych, bez sakramentalnej spowiedzi, w niemal pustej świątyni z braku wiernych, przeżywać będziemy zubożone ceremonie Triduum Sacrum.

Spójrzmy na tę sytuację przez pryzmat naszej wiary. Co chce nam Pan Bóg powiedzieć przez tę niecodzienną sytuację. A może i to, że przez długie lata dawał nam wiele czasu, czekał na nas w świątyniach, a myśmy Go zaniedbywali, a może i do Niego nie przychodzili. A dzisiaj jest odwrotnie. To My, chcemy przyjść do Niego, bo poczuliśmy pustkę w swoim życiu duchowym, bezsens takiego życia w odosobnieniu, ale nie możemy, bo na drodze do Niego, postawiona została nam przeszkoda, w postaci epidemii koronawirusa. Chciejmy właściwie odczytać te znaki czasu, jakie daje nam dziś Bóg.

Zapewniamy Was, że jesteśmy z Wami każdego dnia. Codziennie, po wieczornej Mszy św. wszyscy kapłani wraz naszym alumnem, gromadzimy się przy ołtarzu polowym odmawiając litanię do wszystkich świętych, a także do świętych i błogosławionych w naszym Panteonie, za całą Parafię, a więc; za wszystkie rodziny, za naszych seniorów, małżeństwa, młodzież i dzieci, o ustrzeżenie nas przed zarażeniem się koronawirusem.

Zachęcamy Was, do wspólnej modlitwy rodzinnej, łącząc się z Parafią poprzez Internet w czasie nabożeństw, które są transmitowane codziennie z naszej Bazyliki. Zachęcamy również do wspólnej modlitwy różańcowej o godz.20.30. Dziękuję Bożej Opatrzności, że w tak trudnej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy, dzięki Telewizji Trwam, ze Szczepanowa, idzie na cały świat przekaz wiary rodaków Św. Stanisława, poprzez śpiew Gorzkich Żali. Z różnych zakątków naszej Ojczyzny i świata, otrzymuję podziękowania za piękne świadectwo naszej wiary, w tej tak trudnej sytuacji.

Ksiądz Władysław Pasiut

Kustosz Sanktuarium Świętego Stanisława BM