WażneWiadomości

Rozpoczęcie Jubileuszu Miłosierdzia w szczepanowskiej bazylice

bramaWe wtorek 8 grudnia 2015 r., obchodziliśmy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylaliśmy się nad tajemnicą wiary, która mówi nam, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Prosiliśmy Maryję o pomoc w walce z pokusami i grzechem, w walce o czystość serca oraz o pełnienie woli Bożej w życiu. W tym dniu, Ojciec Święty Franciszek, uroczyście rozpoczął w całym Kościele nadzwyczajny Rok Święty – Jubileusz Miłosierdzia, który trwać będzie do 20 listopada 2016 roku.

Cieszymy się, że Bazylika Szczepanowska i Sanktuarium św. Stanisława BM, zostało wybrane przez Księdza Biskupa Ordynariusza na Kościół Jubileuszowy w Roku Miłosierdzia.

W naszej Bazylice i we wszystkich Kościołach Jubileuszowym zgodnie z decyzją Ojca świętego, rozpoczęcie Jubileuszu Miłosierdzia i otwarcie Bramy Miłosierdzia odbędzie się w niedzielę 13 grudnia o godz. 9.3o.

Przyjedzie do nas delegat Ks. Biskupa, który zainauguruje Rok Miłosierdzie i otworzy Bramę Jubileuszową. Brama Miłosierdzia jest najważniejszym symbolem (znakiem) Roku Miłosierdzia. Przed Mszą, św. godz. 9.3o gromadzimy się przed głównym wejściem do Bazyliki. W tym czasie Bazylika powinna być pusta. Na zewnątrz Bazyliki, rozpocznie się ceremoniał otwarcia Bramy Miłosierdzia. Po jej uroczystym otwarciu, w uroczystej procesji wejdziemy do Bazyliki. Przez tę bramę powinni przejść wszyscy wierni, obecni tej Mszy św. oraz wszyscy Pielgrzymi i wierni nawiedzający to święte miejsce, aby uzyskać odpust zupełny.

Zapraszamy na tą Mszę św. godz., 9.3o, aby wspólnie rozpocząć Jubileuszowy Rok Miłosierdzia.

==

foto. ks. Zbigniew Wielgosz / Tranowski Gość Niedzielny