Wiadomości

Przygotowania do Wszystkich Świętych

Wypominki
Przy wyjściu z kościoła na stolikach leżą kartki na wypominki. Kartki z wypominkami prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Znicze
Przy naszym cmentarzu prowadzona jest sprzedaż zniczy. Jeśli nie musimy, nie kupujmy gdzie indziej. Nabywając je w sklepiku parafialnym lub przy cmentarzu, pomagamy przy budowie Ołtarza Polowego w Panteonie Świętych i Błogosławionych naszej Diecezji. Bóg zapłać tym, którzy już zakupili znicze w naszym sklepiku, i tym którzy jeszcze zakupią.

Sprawy porządkowe

Coraz więcej osób przybywa na nasz cmentarz parafialny by uporządkować groby swoich bliskich. Apel do wszystkich porządkujących groby najbliższych!!! Ponieważ są trudności z odbiorem mieszanych śmieci z cmentarza, prosimy, aby uschłe liście, kwiaty, trawę i zieleninę, składać do osobnego boksu. Proponujemy, aby szkło, sztuczne kwiaty, plastik po wypalonych zniczach, zabierać do swoich domów i tam je składać do segregowanych worków, tak jak jest to już na wielu cmentarzach w całej Polsce. W przeciwnym razie, będziemy musieli pobierać od każdej rodziny dodatkową opłatę, za wywożenie śmieci.

Przypominamy, że wszystkie prace budowlane przy pomnikach i nagrobkach powinny być wcześniej uzgodnione i trzeba na nie uzyskać pozwolenie.