Wiadomości

Program wizytacji kanonicznej Księdza Bpa Stanisława Salaterskiego w Parafii Szczepanów

Program wizytacji kanonicznej Księdza Bpa Stanisława Salaterskiego w Parafii św. Marii Magdaleny i św. Stanisława BM w Szczepanowie w dniach 23 i 24. listopada 2019 roku.

Sobota – 23 listopada 2019 r.
– godz. 15.oo – przyjazd Księdza Biskupa do Parafii – godz. 15.15 – nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych. – godz. 15.3o – odwiedzenie jednej rodziny – Siostry zakonnej i zarazem chorych rodziców – godz.16.oo – Spotkanie na plebanii z Radą Parafialną i Ekonomiczną. – godz. 17.oo – uroczyste rozpoczęcie wizytacji i Msza święta: – Msza święta – koncelebrowana z udziałem Parafian – Po Mszy św. w Bazylice spotkanie z Młodzieżą, LSO Lektorami oraz Grupami Apostolskimi – godz. 19.oo – spotkanie na plebanii z Księżmi z Dekanatu Szczepanowskiego, Księżmi Rodakami, Gośćmi, Siostrami zakonnymi Rodaczkami – godz. 19.3o – Po kolacji, podpisanie ksiąg w kancelarii parafialnej. – godz. 20.oo – spotkania indywidualne z księżmi pracującymi w Parafii.

Niedziela – 24 listopada 2019 r.

– godz. 6.00 – Godzinki

– godz. 6.30 – Msza święta – na którą zapraszamy; Róże Żywego Różańca, Rycerzy Niepokalanej, Małżeństwa z dłuższym stażem życia, rodziców oraz Seniorów Po Mszy świętej w Bazylice, spotkanie Księdza Biskupa z tymi grupami.
– godz. 7.3o. – na plebanii, spotkanie; z Kucharką, Kościelnym i Organistą, oraz Nadzwyczajnymi Szafarzami Komunii Św.
– godz. 8.oo – Msza święta – z udziałem Caritasu Parafialnego, Grupy Biblijnej, Redakcji Pasterza, młodzieży szkół średnich, pracującej, studentów i wiernych. Po Mszy św. w Bazylice, spotkanie z tymi grupami,
– godz. 9.3o – Msza św. pontyfikalna z udziałem Nauczycieli, Katechetów, PZS, KSW, SRK, ·Stow. Krzew. Kultu św. St-wa, Chórzystów, Rycerzy Kolumba, Rodziców, dorosłych oraz wiernych. Po Mszy świętej w Bazylice spotkanie z tymi grupami.
– godz. 11.oo – Msza święta – z udziałem młodych małżeństw z dziećmi, matek oczeku- jących potomstwa, a także dzieci przedszkolnych i szkolnych. Po Mszy św. Ks. Bp pobłogosławi matki w stanie błogosławionym oraz dzieci. Bardzo prosimy, aby na tę Mszę św. przyjść z dziećmi jak najliczniej. Po Mszy świętej w Bazylice, spotkanie z; Zespołem Oremus, PDMD, DSM, Oddziałem Caritasu szkolnego. Zakończenie wizytacji – pożegnanie Księdza Biskupa.
– godz. 15.oo – Koronka do Miłosierdzia Bożego z wypominkami zmarłych. – godz.15.3o – Msza Św.