Wiadomości

Perły Muzyki Sakralnej w niedzielę w Szczepanowie / RDN

‘Perły Muzyki Sakralnej dla świętego Jana Pawła II’ – taki jest tytuł koncertu dziękczynienia, który zaplanowano w Szczepanowie w niedzielę o godz. 19.00. Wydarzenie jest związane z 18. rocznicą ustanowienia Sanktuarium Szczepanowskiego Bazyliką Mniejszą przez Jana Pawła II.

– Papież Polak był mocno związany z kultem Świętego Stanisława, biskupa i męczennika i wielokrotnie odwiedzał naszą wspólnotę – podkreśla proboszcz Sanktuarium ks. prałat Władysław Pasiut.

– Wspominając 101. rocznicę urodzin Karola Wojtyły pragniemy za to podziękować – dodaje.

– Ojciec Święty bardzo często wspominał o Szczepanowie, często nawiedzał Szczepanów jeszcze jako kardynał metropolita krakowski. Przybywał do tego miejsca, modlił się. Nawet zabierał parafian i razem z całym seminarium modlił się o powołania kapłańskie i zakonne – powiedział.

W programie koncertu znalazły się m. in. utwory Vivaldiego, Mozarta, Bacha czy Schuberta.

Zaśpiewają diva operowa Dominika Zamara – sopran, Simone Francesco Liconti – włoski tenor, oraz David Boldrini – włoski organista, kompozytor i dyrektor opery we Florencji. Koncert poprowadzi ks. prof. dr hab. Bogdan Giemza. Ważnym elementem będzie światowa premiera utworu Agnus Dei, napisanego specjalnie na to wydarzenie przez zamieszkałego w Stanach Zjednoczonych polskiego kompozytora Wiesława Rentowskiego.

Jak podkreśla ksiądz proboszcz artyści chcą śpiewać dla Świętego Jana Pawła II, który jest dla nich przewodnikiem duchowym.

Wstęp na koncert jest wolny. A wydarzenie, któremu patronuje radio RDN, będzie również transmitowane na stronie internetowej szczepanowskiej bazyliki.

AUDIO

 

PLAKAT