Wiadomości

Modlitwa w intencji trzeźwości – transmisja w radiu RDN

„Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach” – to hasło Diecezjalnej Pielgrzymki Apostolstwa Trzeźwości do Szczepanowa. Odbędzie się ona w najbliższą sobotę i niedzielę (29-27 września 2020 r.). To okazja do modlitwy w intencji trzeźwości a także osób uzależnionych i ich rodzin.

– W tym roku szczególną uwagę poświęcamy dzieciom – mówi ks. Zbigniew Guzy, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

– Ważne jest to w jakim klimacie dzieci wzrastają, czy mają spokój, poczucie bezpieczeństwa i dobre wzorce. Często problem rozpoczyna się od tego, że dziecko spotyka się w domu ze złymi przykładami. Pragniemy prosić Pana Boga przez wstawiennictwo św. Stanisława, aby było jak najwięcej takich miejsc, gdzie dzieci czują się bezpiecznie i mają przykłady pięknego, trzeźwego życia – dodaje.

Diecezjalną pielgrzymkę do Szczepanowa organizują Wydział Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych wraz z Diecezjalnym Apostolatem Trzeźwości i Rycerzami Kolumba.

Początek w sobotę o 21.00 Apelem Jasnogórskim, po którym będzie czuwanie modlitewne. W niedzielę o 10.15 Droga Krzyżowa, o 11.00 Msza św. pod przewodnictwem biskupa Leszka Leszkiewicza, która będzie transmitowana w radiu RDN. Uczestnicy pielgrzymki do Szczepanowa usłyszą także świadectwo matki i syna.

rdn.pl

PLAKAT – Program