Wiadomości

Mamy medal!

Freski stacji Drogi Krzyżowej ze szczepanowskiego Panteonu Świętych i Błogosławionych otrzymały wyróżnienie na targach SacroExpo w Kielcach.

Kilka lat temu po północnej stronie bazyliki św. Marii Magdaleny i św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Szczepanowie rozpoczęto budowę Panteonu Świętych i Błogosławionych pochodzących z diecezji tarnowskiej oraz tych, którzy przyjęli imię Stanisław.

Przy arkadowych łukach stanęły figury świętych, zaś w północnej i zachodniej części Panteonu Monika Frątczak-Rodak wykonała freski przedstawiające Jezusa Miłosiernego, św. Jana Pawła II, św. s. Faustynę oraz 14 stacji drogi krzyżowej.

Podczas ostatnich targów SacroExpo w Kielcach freski przedstawiające mękę i śmierć Jezusa otrzymały medal organizatorów.

Sanktuarium w Szczepanowie zaprasza do odwiedzin miejsca urodzin św. Stanisława oraz do modlitwy w Panteonie Świętych i Błogosławionych. O zdobytym wyróżnieniu poinformował ks. prał. Władysław Pasiut, kustosz sanktuarium św. Stanisława BM w Szczepanowie i pomysłodawca Panteonu.

Galeria zdjęć <==

KS. ZBIGNIEW WIELGOSZ
Foto Gość