Wiadomości

Liturgia Wielkiego Tygodnia w Szczepanowskiej Bazylice

wt1Liturgia Wielkiego Tygodnia w Szczepanowskiej Bazylice

Wielki Poniedziałek
W Wielki Poniedziałek o godzinie 19.oo Droga Krzyżowa ulicami Szczepanowa, jako przygotowanie do spowiedzi świętej. Zachęcamy Parafian do licznego udziału i prosimy zabrać ze sobą świece lub lampiony. Strażaków prosimy by zabezpieczyli ulice w czasie Drogi Krzyżowej.

Wielki Wtorek
W naszej Parafii będzie spowiedź przedświąteczna i całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Przychodząc do spowiedzi świętej, zatrzymajmy się na chwilę rozmowy sam na sam z Panem Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie.
O godz. 8.oo rano, Msza święta, na rozpoczęcie spowiedzi świętej. Spowiedź od godz. 8.3o do godz. 10.oo, od 10.3o do godz. 12.oo. W przerwie spowiedzi, od godz. 12.3o, Kapłani udadzą się chorych z Komunią świętą. Po południu spowiedź od, godz. 15.oo do 17.3o. Od godz. 17.3o do 18.3o będzie godzinna przerwa na Mszę św. Wychodząc naprzeciw tym, którzy wracają z pracy późnym popołudniem tak, aby i oni mogli się wyspowiadać, spowiedź dla nich będzie po Mszy świętej od 18.3o do 20.oo. Bardzo prosimy by wszyscy inni, którzy mogą przyjść do spowiedzi wcześniej, nie odkładali spowiedzi na ostatnie godziny, aby ten czas zostawić dla tych, którzy wrócą z pracy, czy też przyjadą z zagranicy.

Wielka Środa
O godz. 18.oo Nowenna do MBNP.

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW W CZASIE TRIDUUM SACRUM

WIELKI CZWARTEK – to Dzień Eucharystii i Kapłaństwa. Nie zapominajmy w tym dniu o dziękczynieniu za tak wielkie dary. Rano w katedrze pod przewodnictwem biskupa Ordynariusza będzie odprawiona Msza Święta Krzyżma, podczas której pobłogosławione są oleje używane do namaszczania chorych i krzyżmo służące do namaszczania podczas święceń kapłańskich, chrztu i bierzmowania.
W naszej bazylice Msza św. tylko wieczorem o godz. 1800. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja do godz. 22.oo

WIELKI PIĄTEK – to Dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. W Godzinie Miłosierdzia Bożego (godz.15.00) w gronie rodzinnym odmówmy Koronkę. W Wielki Piątek rozpoczniemy uroczystą Nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego. Niech naszej modlitwie towarzyszy, skupienie i zaduma nad Tajemnicą Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Mszy św. Zachęcamy do adoracji P. Jezusa w Ciemnicy w ciągu całego dnia. Adoracja dla dzieci szkolnych będzie o godz.10.oo. Wszystkie dzieci serdecznie zapraszamy.

Wieczorna Liturgia Wielkopiątkowa rozpocznie się o godz. 17.3o Drogą Krzyżową. A następnie dalsze obrzędy liturgii Wielkiego Piątku. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Po Komunii św. uroczyste przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Strażaków i Wojów Św. Stanisława prosimy o objęcie warty honorowej podczas adoracji Najśw. Sakramentu w piątek i sobotę, a w czasie procesji rezurekcyjnej o niesienie baldachimu i chorągwi.
Ofiary składane przy adoracji krzyża, są przeznaczone, jako wsparcie dla chrześcijan żyjących w Ziemi Świętej. Adoracja w tym dniu do godz. 24.oo.
Od godz. 22.oo adoracja dla rodzin, którą poprowadzi SRK.
Od godz. 23.oo adoracja dla młodzieży, którą poprowadzi Apostolska Grupa Młodzieżowa.

W Wielki Piątek, obowiązuje każdego dorosłego katolika od 18 do 60 roku życia post ścisły, a od 14 roku życia abstynencja od potraw mięsnych.

WIELKA SOBOTA
Całodzienna adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 6.oo rano do godz. 16.oo. Od godz. 16.oo do godz. 20.oo. przerwa w adoracji. W tym czasie prosimy parafian z Wokowic o przygotowanie i uporządkowanie bazyliki na czas świąt.
Od godz. 20.oo dalszy ciąg adoracji.

Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę będzie w następującym porządku:

– w Bazylice o godz. 9.oo, 10.oo, 11.oo, 12.oo
– w Sterkowcu w Domu Kultury o godz. 9.3o
– w Wokowicach o godz. 10.oo
– na Łękach o godz. 10.3o
– w Mokrzyskach o godz. 10.oo przy domu państwa Sitko, o godz. 10.3o przy domu państwa Gładki.
Zachęcamy by przychodząc na poświęcenie pokarmów zatrzymać się na dłuższą chwilę adoracji Chrystusa w Grobie, oraz adorację Krzyża.

LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ ROZPOCZNIE SIĘ O GODZ. 21.00.

Prosimy, aby na to nabożeństwo przynieść świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

Po zakończonej liturgii i Mszy św., odbędzie się uroczysta Procesja Rezurekcyjna. /około 23.oo/, na którą zapraszamy wszystkich parafian. Starajmy się wziąć w niej udział jak najliczniej.
Prosimy by wcześniej przygotować obrazy, figury, feretrony, chorągwie, baldachim. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia.

Sprawy porządkowe

* O przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz przystrojenie ołtarzy na święta prosimy mieszkańców Wokowic i młodzież.
* Sprzątanie placu przy bazylice i jej wnętrza będzie w środę od godz. 9.oo.
* W Wielką Sobotę oo godz. 16.00 do godz. 20.oo będzie przerwa i czas na uporządkowanie bazyliki. O uporządkowanie bazyliki prosimy parafian z Wokowic w czasie przerwy w adoracji.