Wiadomości

Koncert kolęd w Bazylice Mniejszej w Szczepanowie – prośba o wsparcie

18 grudnia 2020 tj. w piątek o godzinie 18.oo w naszej Bazylice, odbędzie się nagranie Koncertu Kolęd pt. ‟Błogosław Ojczyznę Miłą”, który będzie transmitowany przez Telewizję TRWAM, w Wigilię Bożego Narodzenia, w Boże Narodzenie i późniejszych terminach. W związku z nagraniem koncertu do Szczepanowa przybędzie wielu artystów, a także orkiestra, w sumie około 50 osób.

Będzie to niepowtarzalny wieczór polskich kolęd i pastorałek z najbardziej polskiego miejsca w ojczyźnie, czyli Sanktuarium Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Szczepanowie. Zabrzmią tradycyjne – Bożonarodzeniowe utwory w wytwornych, opracowaniach muzycznych, z udziałem solistów ze świata rozrywki i opery. Wystąpi również Chór Państwowego Zespół Pieśni i Tańca ‟Śląsk”.

Ze względu na trwającą pandemię i zakaz zgromadzeń, koncert będzie nagrywany bez udziału wiernych. Wszyscy będziemy mogli obejrzeć Koncert w Wigilię Bożego Narodzenia, w Boże Narodzenie i późniejszych terminach.

Wieczór kolęd poprzedzi 10 minutowy reportaż o Sanktuarium św. Stanisława i Parafii w Szczepanowie, społeczności lokalnej – pokazanej w czasie przygotowań świątecznych.

Jako Parafia, na to przedsięwzięcie, potrzebujemy około 150 tyś. Informuję, że TV TRWAM, nie bierze żadnych pieniędzy za zrealizowanie tego koncertu.

Środki, jakie musimy pozyskać, będą przeznaczone dla uczestników nagrania. Musimy im zapewnić miejsce w hotelu, wyżywienie, a także częściowe wynagrodzenie za przyjazd: orkiestry, artystów, wynajem agregatu prądotwórczego, Firmie oświetlającej Bazylikę i prowadzącym koncert. Dlatego już dzisiaj, zwracam się z gorącą prośbą do Sponsorów, Firm, Zakładów pracy, a także do osób indywidualnych oraz do rodzin o wsparcie tego przedsięwzięcia swoją ofiarą. Wszystkie wpłaty, które przekażemy na cele kultu religijnego, z dopiskiem ‟Koncert Kolęd”, będziemy mogli odpisać sobie przy rozliczeniu podatku dochodowego.

Wszyscy, którzy dokonają wpłaty na ten cel, na zakończenie koncertu zostaną publicznie wyczytani, natomiast dodatkowo: Firmy, Zakłady Pracy, Przedsiębiorcy, którzy wpłacą większą kwotę, będą mieli dodatkową reklamę swoich firm w telewizji i na napisach współfinansowania Koncertu.

Ofiary możemy składać indywidualnie w kancelarii parafialnej oraz na konto Parafii z dopiskiem ‟Koncert Kolęd”.

Rzymsko-Katolicka Parafia
p.w. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika
ul. Św. Stanisława 2
32-823 Szczepanów

Nr konta: Nr konta: PKO BP. SA. Inteligo
59 1020 4984 0000 4402 0051 5809

Na stronie Parafii podane jest konto i informacje o koncercie, który będzie trwał półtorej godziny. Będzie to wspaniała promocja kultu św. Stanisława naszego Rodaka i naszego Sanktuarium na cały świat, gdyż po transmisji Gorzkich Żali, otrzymywałem e-maile i telefony z gratulacjami z różnych zakątków świata.

Niech i tym razem, w tym szczególnym czasie pandemii koronawirusa, ze Szczepanowa, z Grodu Świętego Stanisława – naszego Rodaka, popłynie przesłanie bożonarodzeniowe na cały świat.
Już dzisiaj, bardzo serdecznie proszę mieszkańców Szczepanowa, o wcześniejsze przygotowanie szopki oraz dekoracji Bazyliki, tak, aby 18 grudnia można było nagrać koncert w pięknej scenerii bożonarodzeniowej.

 

Ksiądz Władysław Pasiut

Kustosz Sanktuarium Świętego Stanisława