Wiadomości

Harmonogram wizyty duszpasterskiej – 27.12. – 30.12. 2018 r.

Po Bożym Narodzeniu rozpoczyna się czas wizyt duszpasterskich w naszych domach, czyli tak zwanej kolędy.

Chrześcijanin przyjmujący kolędującego Kapłana daje świadectwo o swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy te odwiedziny kolędowe w duchu Bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem.

Tradycyjnie prosimy, aby z wyznaczonych miejscowości i rejonów Parafii przysłać pojazd po Księdza, a po zakończeniu kolędy odwieźć.

Odwiedziny kolędowe to okazja do spotkania się duszpasterzy ze swoimi parafianami w ich domu, okazja do rozmowy w innej niż “urzędowa” czy z racji spełniania praktyk religijnych.

Przygotowanie do takiej wizyty powinno przebiegać w dwóch liniach:
– duchowej: poprzez udział w świątecznej Komunii św. oraz żywym uczestnictwie w modlitwie
– zewnętrznym przygotowaniu domu – na stole należy wcześniej przygotować Pismo św., krzyż, świece, wodę święconą, kropidło.

——

 

Harmonogram wizyty duszpasterskiej – 27.12. – 30.12. 2018 r.

WIZYTACJA DUSZPASTERSKA

Czwartek – 27.12. 2018 r. od godz. 8.3o
1 ks. – Mokrzyska, część od strony Bucza – ul. Wiślana, od rodziny Sobczyk Sławomir i Elżbieta, następnie ul. Zagrodzka i Rolna, do rodziny Siciarz Jan i Cecylia.
2 ks. – Mokrzyska, część od strony Bucza – c.d. ul. Wiślana, od rodziny Jarosz Józef i Zofia- Nr 261. ul. Ludowa, do rodziny Latocha Barbara i Tomasz – Ludowa 30.
3 ks. – Mokrzyska, od strony Szczepanowa – ul. Wiślana, Wielgoszówka, Pasternik, od · rodz. Szuba Jan do rodz. Pacura Marek i Beata

Piątek – 28.12. 2018 r. od godz. 8.3o,
1 Ks. – Mokrzyska – od strony Szczepanowa c. d. ul. Wiślana od rodziny Ćwioro Łucja i Stanisław, nr 202, ul. Wspólna, ul. Gibałówka do rodziny Zachara Maria, ul. Wiślana 68.
2 Ks. – Mokrzyska – od Krzyżówki – ul. Parafialna nr 8, od rodziny Gibała Jan, ul. Na Stoku, ul. Grzybowa, do rodziny Cisak Krzysztof i Krystyna, ul. Parafialna 97.
3 Ks. – Mokrzyska.– cd. ul. Parafialna – od rodziny Mroczek Józef i Danuta do rodziny Caban Jacek i Renata, ul. Gibałówka 97.

SOBOTA 29.12. 2018 R., od godz. 8.3o r.
1 Ks. – Mokrzyska – ulice; Januszowska, Jan Kantego, Działkowa.- początek od rodziny · · Wielgosz Józef ul. Wiślanej nr 30,.
2 Ks. – Łęki od Przyborowa – od rodziny Hajnysz Andrzej i Lucyna do rodziny Chudyba Marek i Elżbieta.
3 Ksiądz – Łęki od szkoły w kier. Wokowic – od rodziny Miecznikowski Zygmunt i Teresa.

Niedziela 30.12. 2018 r. od godz. 13.3o.
1 Ks. Szczepanów, ul. Ks. Stojałowskiego, od rodziny Wojdak Janusz w kier. Wokowic, do rodziny Przybyło Waldemar i Anna.
2 Ks. Szczepanów, ul. Ks. Stojałowskiego, od rodziny Bożęcka Bożena oraz ul. Łęcka
3 ks. Szczepanów, Oś. Widok, od rodziny Kądziołka Józef, następnie Podlesie od rodziny Kazimierz Żurek do rodziny Białek Maria.