Wiadomości

Błogosław Ojczyznę miłą – kolędowanie w Szczepanowie w telewizji Trwam / 26 grudnia 2022 r.

W poniedziałek 26 grudnia 2022 o godz. 22.40 w telewizji Trwam ponownie będzie miał miejsce koncert kolęd „Błogosław Ojczyznę Miłą” zarejestrowany 18 grudnia 2020 r. w Bazylice Mniejszej w Szczepanowie. To niepowtarzalny wieczór polskich kolęd i pastorałek z najbardziej polskiego miejsca w ojczyźnie czyli Sanktuarium Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Szczepanowie.

Ponownie będziemy mogli usłyszeć tradycyjne – bożonarodzeniowe utwory w wytwornych, klasycznych opracowaniach muzycznych z udziałem solistów ze świata rozrywki i opery. Towarzyszył im będzie Chór Państwowego Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Koncert był retransmitowany już kilkukrotnie m.in. w Sylwestra 2020 r, a także w styczniu 2021 r. oraz w Boże Narodzenie 2021 r.

Wieczór kolęd poprzedzi 10 minutowy reportaż o Sanktuarium Św. Stanisława w parafii Szczepanów.

Wystąpili: Anna Sokołowska-Alabrudzińska, Adriana Ferfecka, Magdalena Polkowska, Michał Gasz, Sławomir Naborczyk, Adam Sobierajski, Witoria Jajkiewicz, Zuzia Jajkiewicz, Orkiestra Arte Symfoniko pod dyrekcją Mieczysława Smydy, kierownictwo muzyczne Maciej Nieć, reżyseria Łukasz Lech.

Galeria zdjęć z nagrania koncertu TGN / 74 zdjęcia <==

foto: Ks. Zbigniew Wielgosz / Tarnowski Gość Niedzielny

Video Dominik Przybyło

 

VIDEO

 Nagranie z próby / czwartek 17 grudnia

Nagranie koncertu – występ solistów / piątek 18 grudnia