Wiadomości

Bierzmowanie w Szczepanowie. Nie chciej być byle jaki, zaangażuj się i zmieniaj świat!

Młodzi z dekanatu szczepanowskiego przyjęli bierzmowanie. Udzielił im go bp Leszek Leszkiewicz.

Uroczystość odbyła się 7 maja. Uroczystość udzielenia sakramentu odbyła się w Panteonie Świętych i Błogosławionych w sanktuarium św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Szczepanowie w ramach trwającego tam tygodniowego odpustu ku czci patrona Polski. Do bierzmowania przystąpili młodzi z parafii Szczepanów, Mokrzyska, Bucze, Przyborów, Maszkienice oraz Rudy-Rysie.

W homilii biskup Leszkiewicz przestrzegał młodych, by nigdy nie poddawali się pokusie bylejakości.

– Nie bądźcie byle jakimi katolikami, którym nie zależy na zbawieniu własnym i drugich – apelował biskup, przypominając, że „papierkiem lakmusowym” bycia uczniem Jezusa jest udział w Eucharystii. – Wasi przodkowie w wierze, pierwsi chrześcijanie mówili, że nie mogą żyć bez niej. I za to płacili życiem. Dzisiaj katolicy przestali dostrzegać związek Eucharystii z życiem, uważając, że jak sobie podarują raz czy drugi Mszę św., to nic się nie stanie. Zapominają, że odcinają się od duchowego tlenu i nie zauważają, jak ich życie staje coraz bardziej płaskie – niby pozioma linia kardiografu, która mówi, że pacjent zmarł – mówił biskup.

Uwrażliwiał młodych na słuchanie słowa Bożego i dzielenie się nim z innymi.

– Powinno nam zależeć na ich zbawieniu. Jeśli zauważysz, że ktoś obok ciebie żyje w grzechu, idzie szeroką drogą do zatracenia, nigdy nie powinieneś spisywać takiego człowieka na straty. Idź do niego, powiedz mu o Jezusie, o miłosierdziu Boga, o szansie na nowe życie. Zejdź z kanapy, przestań być byle jaki, zaangażuj się i zmieniaj świat. Pan Bóg daje ci ku temu wszelkie moce duchowe przez dar Ducha Świętego – apelował biskup Leszkiewicz.

Galeria zdjęć <==

KS. ZBIGNIEW WIELGOSZ /FOTO GOŚĆ