2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2017


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Święto Świętego Szczepana – 26 grudnia 2017 r.

1. Przeżywamy drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, Święto Św. Szczepana. Msze Święte w naszej Bazylice jak w każdą niedzielę: o godz. 6.3o, 8.oo, 9.3o, 11.oo, 15.3o.
* Na Mszy św. o godz. 9.3o odbędzie się rozesłanie Kolędników Misyjnych. Grupy kolędnicze odwiedzą nasze rodziny zaraz po świętach. Przyjmijmy je otwartym sercem.
* W czasie sumy uroczyste udzielanie Sakramentu Chrztu św.
* Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Po każdej Mszy św. poświęcenie owsa.

2. W tym tygodniu wspominać będziemy;
– jutro – święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty.
– w czwartek – święto świętych Młodzianków Męczenników.

3. W niedzielę – święto świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa
Zachęcamy do rodzinnego udziału w Eucharystii. Święta Rodzina Nazaretańska, jest dla nas i dla naszych rodzin wzorcem i odniesieniem, jak mamy żyć w rodzinie i poprzez rodzinę. Wspólnie będziemy prosić o świętość naszych rodzin.

4. W niedzielę wypada również zakończenie Starego Roku 2017.W ciągu całej niedzieli, będziemy dziękować Panu Bogu za miniony Rok.
Po południu o godz. 15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia, Nieszpory i o godz. 15.30 Msza św.

5. W przyszły poniedziałek będziemy przeżywać Święto Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
Nowy Rok 2018. Wejdźmy z Maryją w Nowy Rok i prośmy Ją, aby wzięła nas w matczyną opiekę.

6. Dziękujemy tym rodzinom ze Szczepanowa, które włączyły się w przygotowanie Bazyliki na święta Bożego Narodzenia. Bóg zapłać za waszą pracę i piękny wystrój bazyliki oraz szopki.

7. W tym tygodniu do sprzątania Bazyliki prosimy kolejne rodziny z Przyborowa; Kwinta, Guzy, Stefańczyk, Kądziołka, Kądziołka, Pamuła, Żurek, Cebula, Żurek Jawor

8. Zachęcamy do lektury naszej parafialnej gazety „Pasterz” oraz Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej i innych czasopism religijnych.

9. Jeszcze raz, pragniemy życzyć wszystkim naszym Rodakom, Parafianom i ich Gościom głębokiego przeżycia czasu świętowania Bożego Narodzenia. Szczęść Boże!
* Równocześnie dziękujemy Dyrekcjom szkół, różnym Urzędom i Instytucjom oraz wielu Parafianom za przekazane nam Kapłanom, życzenia świąteczne, pocztą, poprzez Internet czy sms. Bóg zapłać za pamięć i życzliwość!

10. Od jutra w naszej Parafii rozpoczynamy doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolędę. Chciejmy się dobrze przygotować do tej wizyty. Przeżyć ją jak najowocniej. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kolędującego Kapłana daje świadectwo o swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy te odwiedziny kolędowe w duchu Bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. Tradycyjnie prosimy, aby z wyznaczonych miejscowości i rejonów Parafii przysłać pojazd po Księdza, a po zakończeniu kolędy odwieź.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapewniamy Was o naszej modlitwie w Waszych intencjach.

PORZĄDEK WIZYTACJI DUSZPASTERSKIEJ NA TEN TYDZIEŃ.

WIZYTACJA DUSZPASTERSKA – KOLĘDA 2017/2018 R.
ŚRODA 27.12. 2017 r. – MOKRZYSKA od godziny 8.3o.
1 ks. – Mokrzyska, część od strony Bucza – ul. Zagrodzka, Wiślana, Rolna, od rodziny Skalski Paweł do rodziny Siciarz Jan.
2 ks. – Mokrzyska, część od strony Bucza – c.d. ul. Wiślana, Ludowa, od rodziny Kuliś do rodziny Pacura Krzysztof.
3 ks. – Mokrzyska, część od strony Szczepanowa – ul. Wiślana, Wielgoszówka, Pasternik, od rodziny Szuba Jan do rodziny Tomasik Jan.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU – 24 grudnia 2017 r.

1. Do świąt Bożego Narodzenia bardzo blisko! Dziś ostatnia niedziela Adwentu i zarazem Wigilia Bożego Narodzenia. Jak już informowaliśmy, Msze św. w dniu dzisiejszym, tylko do południa. Po południu nie będzie żadnych nabożeństw ze względu na Wieczerzę Wigilijną.

2. Dzisiaj wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Jeszcze raz apelujemy abyśmy zadbali o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, czy w sąsiedztwie. Zachęcamy do godnego przeżycia wigilii i całych świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności do zachowania takich zwyczajów, jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii i śpiewanie kolęd. Przy wigilijnym stole, pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce przy stole, wcale nie musi pozostać puste! Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

* W tym duchu przyjdźmy dziś o północy do naszej Bazyliki na Pasterkę. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy Pana przychodzącego do nas.

3. Ofiary na tacę z Pasterki przeznaczone są na Fundusz Ochrony Życia.

4. W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, Msze Święte w naszej Bazylice jak w każdą niedzielę: o godz. 6.3o, 8.oo, 9.3o, 11.oo, 15.3o.

5. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, przeżywać będziemy Święto Św. Szczepana. Na Mszy św. o godz. 9.3o odbędzie się rozesłanie Kolędników Misyjnych. Grupy kolędnicze odwiedzą nasze rodziny zaraz po świętach. Dzieci naszej parafii przez zebrane ofiary wspomogą dzieło misyjne. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie.

* W czasie sumy uroczyste udzielanie Sakramentu Chrztu św. W tym dniu swoimi ofiarami wspieramy KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Po każdej Mszy św. poświęcenie owsa.

6. Serdecznie dziękujemy tym rodzinom ze Szczepanowa, które w tym tygodniu porządkowały i przystroiły Bazylikę na czas Świąt Bożego Narodzenia: Bóg zapłać!

7. Informujemy Parafian, że zmarł śp. Józef Hajdo, lat 66, ze Sterkowca. Pogrzeb będzie w środę o godz.13.oo., oraz śp. Stanisława Dziurzyńska zd. Pałka, lat 83, zam. w Jadownikach. Pogrzeb będzie w czwartek o godz. 13.oo. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.

8. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pasterza, Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapewniamy Was o naszej modlitwie w Waszych intencjach.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
3 Niedziela Adwentu – Gaudete – 17.12. 2017 r.

1. Dziś III niedziela Adwentu. Przeżywamy ją, jako niedzielę radości.

2. W trzecim tygodniu adwentowego czuwania i oczekiwania jesteśmy zaproszeni do szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Troska o rodzinę to bardzo ważny aspekt życia i działalności Kościoła. Pamiętajmy w sposób szczególny o matkach spodziewających się dziecka. Włączmy się do tej modlitwy w czasie Rorat i Nowenny do Dzieciątka Jezus.

3. Przed Bazyliką, Caritas Parafialny rozprowadza wigilijną świecę Caritas, oraz stroiki na stół wigilijny. Prosimy o ofiarność na ten cel.

4. Dzisiaj po Mszy św. popołudniowej, o godz. 16.3o w Sali Domu Pielgrzyma, odbędzie się wspólne spotkanie opłatkowe dla Grup pracujących przy naszej Parafii. Jeszcze raz serdecznie wszystkich zapraszamy.

5. W sobotę o godz.6.3o. rano, będą ostatnie Roraty i błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny. Po Mszy św. będzie można zabrać do swoich domów Światło Betlejemskie, zapalając od niego świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w czasie wieczerzy wigilijnej. W sobotę, nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 17.oo, ze względu na spowiedź.

6. Spowiedź przedświąteczna w naszej Parafii będzie w najbliższą sobotę, tj. 23 grudnia.
* Przed południem, spowiedź będzie od 8.3o do 12.oo, z półgodzinną przerwą o godz.10.oo.
Po południu, spowiedź będzie od godz. 14.oo do 15.3o, następnie będzie półgodzinna przerwa do godz.16.oo, po przerwie spowiedź od godz.16.oo do 17.3o, następnie będzie półgodzinna przerwa do godz.18.oo. Po przerwie spowiedź od godz.18.oo do 19.oo Wydłużenie spowiedzi do godz. 19.oo, jest z myślą o tych, którzy muszą pracować do godzin popołudniowych i tych, którzy przyjadą z zagranicy, aby i oni skorzystali ze spowiedzi świętej w swojej parafii.

Wszystkich innych, szczególnie dzieci i młodzież szkolną, osoby starsze i niepracujące w sobotę prosimy, aby skorzystali ze spowiedzi przed południem i po południu. Natomiast czas na spowiedź od godz. 18.oo pozostawmy tym, którzy wrócą z pracy i przybędą z zagranicy. Będą kapłani z dekanatu, abyśmy nie musieli stać w kolejkach. Prosimy nie odkładać spowiedzi na wigilię, gdyż nie będzie możliwości spowiedzi w niedzielę, ze względu na odprawiane Msze, św., udzielanie Komunii św.

7. W tym tygodniu ze względu na spowiedź w dekanacie, kapłani odwiedzą chorych w naszych domach w następujących dniach;
Ks. Adam – w poniedziałek, od godz. 8.oo rano.
Ks. Jan Tomczyk – w środę od godz. 9.oo.
Ks. Jan Lorek – w czwartek, od godz. 8.oo rano.

8. W tym tygodniu kancelaria Parafialna będzie czynna tylko rano, od godz. 7.3o do 9.oo.

9. W najbliższą niedzielę wypada IV Niedziela Adwentu i zarazem Wigilia Narodzenia Pańskiego. W związku z powyższym, Msze św. w najbliższą niedzielę będą tylko do południa. Po południu nie będzie Mszy św. Ze względu na Wigilię, która wypada w tym roku w niedzielę, zachęcamy do zachowania w tym dniu charakteru postnego oraz powstrzymania się od pokarmów mięsnych, oraz całkowitą abstynencję od alkoholu.
* Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, czy w sąsiedztwie. Zachęcamy do godnego przeżycia wigilii i całych świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności do zachowania takich zwyczajów, jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii i śpiewanie kolęd. Przy wigilijnym stole, pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce przy stole, wcale nie musi pozostać puste! Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

10. Serdecznie dziękujemy tym rodzinom, które przyjęły ministrantów i lektorów roznoszących opłatki na stół wigilijny. Dziękujemy wszystkim ministrantom i lektorom, za podjęty trud oraz ich rodzicom za ułatwienie im tej posługi. Bóg zapłać za ofiary, jakie złożyliście. Rodziny, które z różnych przyczyn, nie mogły przyjąć ministrantów z opłatkami, a chcą je nabyć, mogą to uczynić w zakrystii lub w sklepiku.

11. Serdecznie dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały Bazylikę: Pracowali: Białek Karolina, Faron Jacek, Reczek Mariusz, Filipski Damian i Wojciech, Myrlak Irena, Piotrowski Stanisław, Górecki Jerzy. Bóg zapłać za waszą pracę.
* Ofiarę na prace budowlane przy Bazylice złożyły; 140 zł. Rodziny sprzątające Bazylikę, 600 zł, pewna osoba z Mokrzysk. Bóg zapłać.
* O przygotowanie bazyliki na Święta Bożego Narodzenia – wystrojenie ołtarzy, ubranie choinek, przygotowanie szopki, prosimy mieszkańców Szczepanowa. Przygotowania rozpoczniemy już w środę od godz. 9.oo. Natomiast sprzątanie bazyliki będzie w piątek również od godz. 9.oo

12. Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepiku Sanktuaryjnego, w którym możemy nabyć między innymi, książeczki do modlitwy, dewocjonalia, kartki z okazji Świąt Bożego Narodzenia, opłatki i wiele innych pamiątek religijnych. Zapraszamy!

13. Pragniemy poinformować, że w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczność: śp. Mariusz Burnat, lat 36 pochodzący z Łęk. Polecajmy jego duszę w modlitwach Bożemu Miłosierdziu.

14. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism katolickich.

15. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapewniamy Was o naszej modlitwie w Waszych intencjach.


Ogłoszenia duszpasterskie
2 Niedziela Adwentu 10.12. 2017

1. Dziś, w drugą niedzielę Adwentu, obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Starajmy, się wspierać modlitwą i ofiarą naszych braci w wierze żyjących na Wschodzie. Przed Bazyliką zbiórka do puszek na ten cel. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

2. Dzisiaj przed Bazyliką, Caritas Parafialny rozprowadza wigilijną świecę Caritas. W imieniu własnym i Caritas Parafialnego, dziękuję tym wszystkim, którzy składają dary do wystawionych koszy w sklepach i w Bazylice. W sklepach dary te możemy jeszcze składać do koszy Caritas do soboty. Złożone dary, będą przekazane w paczkach świątecznych dla potrzebujących. W przyszłą niedzielę Caritas będzie rozprowadzał przed kościołem stroiki na stół wigilijny. Prosimy o ofiarność na ten cel.

3. W tym tygodniu patronują nam:
– we wtorek – Najśw. Maryja Panny z Guadalupe
– w środę – św. Łucja, dziewica i męczennica,
– w czwartek – św. Jan od Krzyża, prezbiter, karmelita,

4. W środę, 13 grudnia, przypada 36 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie. Polecajmy też w naszych modlitwach obecnie rządzących, aby dzięki ich mądrości nasza Ojczyzna napełniała się pokojem i dostatkiem.

5. W piątek po Roratach spotkanie formacyjne dla II klas Gimnazjum. Obecność obowiązkowa.

6. Od soboty, rozpocznie się nowenna do Dzieciątka Jezus.

7. W najbliższą sobotę tj. 16 grudnia, Lektorzy odwiedzą nasze rodziny w; w Łękach, Przyborowie i Sterkowcu, przynosząc nam opłatki na stół wigilijny. Ofiary złożone z tej okazji, przeznaczone są na częściowe wynagrodzenie za całoroczną pracę Pana Organisty. Bardzo prosimy, aby złożoną ofiarę wpisać na listę i ją podpisać. Ci, którzy nie będą mogli przyjąć lektorów w sobotę, będą mogli nabyć opłatki w niedzielę oraz w kolejne dni w sklepiku sanktuaryjnym lub zakrystii.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. popołudniowej, o godz. 16.3o w Sali Domu Pielgrzyma, odbędzie się spotkanie opłatkowe dla Grup pracujących przy naszej Parafii. Serdecznie zapraszamy; Radę Parafialną, Chór Sanktuaryjny, Zespoły; Note Dei, Oremus, Caritas Parafialny, Rycerzy Kolumba, Stowarzyszenia Krzewienia Kultu Św. Stanisława, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Krąg Biblijny, Redakcję „Pasterza”. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

9. W tym tygodniu w zakrystii, będzie można nabyć Wigilijną świecę Caritas.

10. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Szczepanik Małgorzata, Jazowska Krystyna, Bernady Włodzimierz, Kądziołka Grażyna, Reczek Edyta, Rosa Jadwiga, Żurek Wiesława i Stanisław, Dudzik Maria, Szuba Krystyna, Pasula Wacław, Kurtyka Kamila i Beata, Maruniak Katarzyna, Pasierb Kazimiera. Bóg zapłać za waszą pracę!
* W tym tygodniu do sprzątania Bazyliki prosimy mieszkańców z Przyborowa, rodzinę: Białek, Faron, Reczek, Filipski, Myrlak, Piotrowski, Koziński, Dziekanowski, Pasierb.
* Ofiarę na prace budowlane przy Bazylice złożyły; 60 zł. Rodziny sprzątające Bazylikę, 100 $ pewna rodzina z Mokrzysk. Bóg zapłać.

11. Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepiku Sanktuaryjnego, w którym możemy nabyć między innymi, książeczki do modlitwy, dewocjonalia, kartki z okazji Świąt Bożego Narodzenia i wiele innych pamiątek religijnych. Zapraszamy!

12. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, oraz innych czasopism katolickich.

13. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Mieczysław Gruca, z Łęk, lat 80. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu w naszych modlitwach.

14. Powszechny Zakład Ubezpieczeń informuje, że będą zawierane umowy Ubezpieczenia Budynków dla osób bezrolnych poniżej 1 ha, wg następującej kolejności; – w poniedziałek 11. XII. – w Mokrzyskach w GOSIRZE – we wtorek 12. XII. – w Szczepanowie w Biurze Sołtysa – w środę 13 XII. – w Sterkowcu w Biurze Sołtysa – w czwartek 14 XII. – w Wokowicach w Biurze Sołtysa Zawieranie umów ubezpieczenia będzie w godz. od 13.oo – 16.oo.we wszystkich miejscowościach.

15. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i gratulacje, zapewniając o modlitwie w Waszych intencjach.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
34 Niedziela zwykła – 26. 11. 2017 r.
Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

1. W minioną niedzielę, w całym kościele przeżywaliśmy „I Światowy Dzień Ubogich”, ustanowiony przez Ojca świętego Franciszka. W naszej Parafii, ten dzień przeżywamy dzisiaj, w Uroczystość Chrystusa Króla, ze względu na fakt, że w minioną niedzielę gościliśmy brata Leszka Jaworskiego z konferencją nt. przynależności do Bractwa Rycerstwa Niepokalanej. Informuję, że do Bractwa zapisało się około 700 osób.

2. Dziś na zakończenie Mszy Świętej, będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy „Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana”.
Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana, to wyraz naszej wiary i odpowiedź na zeświecczenie. Zachęcamy wiernych, aby przeżyć to wydarzenie bardzo osobiście. Chodzi o to, aby zawierzyć i poświęcić Bogu swoją rodzinę i cały naród. To najważniejsza idea tego wydarzenia. Ogłoszenie Chrystusa Panem i Królem to akt wiary, a nie wydarzenie polityczne. ”My katolicy wiemy, że największą tragedią jest utrata zbawienia, dlatego chcemy mocniej przylgnąć do Chrystusa”. W tym Akcie chodzi o poddanie Bogu całego naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego.

3. Dzisiaj przy naszej Bazylice, członkowie Caritas Parafialnego zbierają do puszek ofiary na rzecz ubogich. Taka składka odbyła się w miniona niedzielę w całym kościele. Bóg zapłać za wasze ofiary.

4. We wtorek, przypada ósma rocznica konsekracji biskupiej Pasterza naszej Diecezji, Księdza Biskupa Andrzeja Jeża. Polecajmy osobę naszego Pasterza wstawiennictwu Św. Stanisława BM, wypraszając u Boga potrzebne łaski w prowadzeniu naszej Diecezji.

5. Spotkanie formacyjne Parafialnego Oddziału Caritas, będzie w środę, po Mszy św. wieczornej.
* w czwartek – święto Św. Andrzeja, Apostoła.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca grudnia.
Spowiedź przed I piątkiem, będzie codziennie pół godziny przed nabożeństwami, a w czwartek i piątek od godz. 16.00.

7. W piątek na godz. 17.oo, zapraszamy młodzież z klas III Gimnazjum na swoją katechezę. Obecność obowiązkowa.

8. W sobotę od godz. 8.oo rano, kapłani odwiedzą chorych z Komunią św.

9. Informuję Parafian, że dzięki zabiegom brata Leszka u Ojca Gwardiana Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie, otrzymaliśmy dla Parafii Relikwie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Uroczyste wprowadzenie relikwii do Bazyliki, będzie 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

10. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent.

11. Dziękujemy tym rodzinom, które minionym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Madej Małgorzata, Sęk Krzysztof i Tomasz, Franczak Stanisław, Siudut Marek, Maliszewska Alfreda, Pałka Anna, Pikulska Maria, Uznańska Joanna, Godek Małgorzata, Mogilska Joanna. Bóg zapłać za pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych parafian z Łęk, rodziny: Drabik, Wojas, Żurek, Urbaś, Urbaś, Urbaś, Czuba, Czuba, Grzegorzek, Kordek.

12. Ofiary na prace prowadzone przy budowie zaplecza naszego Sanktuarium, złożyły; rodziny sprzątające Bazylikę 240 zł., oraz 100 zł. pewna osoba z Wokowic. Bóg zapłać za ofiary, jakie składacie wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”. Bóg zapłać.

13. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Janina Kośmider, lat 79, zam. w Krakowie. Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu w naszych modlitwach.

14. Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepiku Sanktuaryjnego, w którym możemy nabyć między innymi, modlitwę – „Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana”, oraz „Akt poświęcenia naszych rodzin Niepokalanemu Sercu Najśw. Maryi Panny”. Obydwa te akty powinne znaleźć się w każdej rodzinie. Są też do nabycia kartki z okazji Świąt Bożego Narodzenia, kalendarze oraz książki na prezenty z okazji św. Mikołaja. Zapraszamy!

15. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, oraz Rycerza Niepokalanej i innych czasopism katolickich.

16. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i gratulacje, zapewniając o modlitwie w Waszych intencjach.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
33 Niedziela Zwykła – 19.11. 2017 r.

1. Dzisiaj, o godz. 11.oo Msza św. dla dzieci szkolnych. O godz. 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego z wypominkami. 15.30 Msza Święta.

2. Jak informowaliśmy w minioną niedzielę, w tym roku obchodzimy dwie bardzo ważne rocznice: 100 – lecie objawień fatimskich i 100 lecie założenia Rycerstwa Niepokalanej.
Przesłanie Matki Bożej z Fatimy, realizowane jest w Rycerstwie Niepokalanej, a właściwie w istocie tego ruchu, czyli w całkowitym zawierzeniu Niepokalanej siebie, swojej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. W związku z tą rocznicą, dzisiaj w naszej Parafii, gościmy brata Leszka Jaworskiego członka władz narodowych Stowarzyszenia „Rycerstwa Niepokalanej” w Polsce, który na zakończenie Mszy, św. wygłosi konferencję przygotowującą naszą Parafię do wstąpienia w szeregi Rycerstwa Niepokalanej, aby jeszcze głębiej przeżyć te wielkie wydarzenia związane z setną rocznicę Objawień Fatimskich i setną rocznicą powstania Rycerstwa Niepokalanej. Drogi Bracie Leszku! Bardzo serdecznie witamy Cię w Grodzie Św. Stanisława BM i prosimy, abyś podzielił się z nami twym wielkim doświadczeniem w służbie Maryi.

3. W naszej Bazylice, przez cały miesiąc listopad o godz. 17.oo, jest odmawiany różaniec za zmarłych z wypominkami. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tej modlitwie.

4. Dziś, przeżywamy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Módlmy się za tych, którzy zginęli w wypadkach drogowych oraz za tych wszystkich, którzy cierpią z powodu nagłego odejścia z grona żyjących swoich najbliższych.

5. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
w poniedziałek – wsp. Św. Rafała Kalinowskiego, prezb.
we wtorek – Ofiarowanie Najśw. Maryi Panny
w środę – wsp. Św. Cecylii, dziew, i męcz., Patronki muzyki kościelnej.
Z tej okazji, wszystkim Chórzystom, Zespołowi „Oremus” i „Note Dei” oraz ich prowadzącym, Pani Elżbiecie i Panu Wojciechowi, składamy serdeczne życzenia, by poprzez piękny śpiew ubogacali liturgię w naszej Bazylice i promowali nasze Sanktuarium.
w piątek- wsp. Świętych męczenników wietnamskich.

6. W czwartek po Mszy św. o godz. 17.3o spotkanie dla uczniów klas VII, a w piątek dla klas II Gimnazjum. Spotkania będą miały miejsce w Domu Pielgrzyma.

7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Na zakończenie Mszy Świętej będzie wystawienie Najśw. Sakr., odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa, oraz Akt Poświęcenia Rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi-Królowi. Za odmówienie tych modlitw będziemy mogli zyskać odpust zupełny.

8. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami bazylikę. Pracowali: Kargol Zofia, Drożdż Celina, Bernady Marzena, Szafraniec Grażyna i Ryszard, Ciuruś Józef, Miecznikowska Teresa i Zygmunt, Chudyba Marek, Klecka Sabina, Miecznikowska Dorota, Martyński Józef. Bóg zapłać za Waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy o to kolejne rodziny z Łęk; Madej, Sęk, Siudut, Maliszewska, Buczak, Pikulski, Pałka, Uznański, Mleczyński, Godek.

9. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych. Informujemy też, że są jeszcze kalendarze rolników w formie książkowej.

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i gratulacje, zapewniając o modlitwie w Waszych intencjach.

11.Urząd Gminy w Borzęcinie informuje, że w dniu 23 listopada 2017 r. (czwartek) na terenie Łęk, zostanie przeprowadzona zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Odpady wielkogabarytowe należy wystawić, do godz. 700 w dniu odbioru odpadów.Szczegóły na tablicach ogłoszeń.


Ogłoszenia duszpasterskie
32 Niedziela zwykła – 12.11. 2017r.

1. Dzisiaj o godz. 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego z wypominkami. 15.30 Msza Święta.

2. W naszej Bazylice, przez cały miesiąc listopad o godz. 17.oo, jest odmawiany różaniec za zmarłych z wypominkami. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tej modlitwie.

3. Dziś, Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Módlmy się za chrześcijan, którzy cierpią za wiarę wyznawaną w Chrystusa. Ofiary zbierane do puszek, są przeznaczone na ten cel.

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
– w poniedziałek – Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, męcz.
– w piątek – wsp. Św. Elżbiety Węgierskiej zakonnicy.
– w sobotę – wsp. Bł. Karoliny Kózkówny, dziew. i męcz.

5. W sobotę w naszej Parafii przypada dzień, całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Ta adoracja odbywa się codziennie w innej parafii naszej diecezji. Zachęcamy, aby tak ułożyć swój dzień pracy, aby znaleźć czas na spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym. Program adoracji jest następujący:
O godz. 8.oo – Msza św. na rozpoczęcie adoracji – / nie będzie Mszy św. o godz. 6.3o./

ADORACJA POSZCZEGÓLNYCH MIEJSCOWOŚCI
Godz. 9.oo – mieszkańcy Łęk
Godz. 10.oo – mieszkańcy Wokowic i Przyborowa
Godz. 12.oo – mieszkańcy Mokrzysk
Godz. 14.oo – mieszkańcy Sterkowca i Szczepanowa
Godz. 16.3o – Uroczyste Nieszpory Eucharystyczne – zapraszamy wszystkich Parafian
Godz. 17.oo – Msza św. na zakończenie adoracji
Serdecznie zapraszamy wszystkich do adorowania Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

6. Informujemy rodziców, że Msza św. dla dzieci szkolnych, jest w każdą III niedzielę miesiąca. Apelujemy do rodziców, aby pomogły dzieciom w niej uczestniczyć. Bardzo też prosimy, aby na tej Mszy świętej, dzieci zajęły miejsca z przodu, tuż przed prezbiterium.

7. Jak wiemy, w 2017 roku obchodzimy dwie bardzo ważne rocznice: 100-lecia objawień fatimskich i 100 lecie założenia Rycerstwa Niepokalanej.
Przesłanie Matki Bożej z Fatimy, realizowane jest w Rycerstwie Niepokalanej, a właściwie w istocie tego ruchu, czyli w całkowitym zawierzeniu Niepokalanej siebie, swojej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Ten rok zaprasza nas do refleksji nad spuścizną duchową oraz dziedzictwem, jakie zostawił nam św. Maksymilian Maria Kolbe. Ważnym aspektem działalności Rycerstwa Niepokalanej jest misja. W związku z tą rocznicą, w przyszłą niedzielę do naszej Parafii został zaproszony brat Leszek Jaworski, członek władz narodowych Stowarzyszenia „Rycerstwo Niepokalanej” w Polsce, który w czasie Mszy św. wygłosi konferencję przygotowującą naszą Parafię do wstąpienia w szeregi Rycerstwa Niepokalanej, aby jeszcze bardziej przeżyć te wielkie wydarzenia związane z setną rocznicę Objawień Fatimskich i setną rocznicą powstania Rycerstwa Niepokalanej.

8. Serdecznie zapraszamy wszystkich młodych do udziału w Dekanalnym Spotkaniu Młodzieży w najbliższy piątek o godz. 19.00 w Borzęcinie Górnym. Będzie ono okazją do wsłuchania się w Słowo Boże i uwielbienie Pana Jezusa, ale także do wspólnego spotkania. Zachęcamy do udziału.

9. W sobotę, na godz. 16.3o zapraszamy młodzież z klas III Gimnazjum, na Nieszpory i Mszę św. z racji wspomnienia Bł. Karoliny Kózkówny.

10. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami bazylikę. Pracowali: Latocha Marta i Karolina, Gzyl Tadeusz i Jakub, Gładysz Kacper, Turlej Kazimierz, Michoń Katarzyna i Krzysztof, Kołodziej Danuta, Aleksandra i Joanna, Kołodziej Małgorzata, Przepiórka Katarzyna, Białek Małgorzata i Wiktoria. Bóg zapłać za wykonaną pracę.
* W tym tygodniu prosimy o to kolejne rodziny z Łęk: Kargol, Drożdż, Bernady, Szafraniec, Ciuruś, Miecznikowska, Chudyba, Klecka, Żak, Sozański. Informujemy sprzątających, że ze względu na całodniową adorację Najśw. Sakr. w sobotę, sprzątanie będzie w piątek od godz. 9.oo.
* Ofiary na prace przy budowie zaplecza Sanktuaryjnego złożyli: 100 zł rodziny sprzątające Bazylikę, 200 zł. pewna rodzina, oraz 500 złotych pewna rodzina z Wokowic. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie i te, składane każdego miesiąca wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”,

11. Zachęcamy również do odwiedzenia naszego sklepiku Sanktuaryjnego, w którym możemy nabyć między innymi, modlitwę – „Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana”, oraz zawierzenie rodziny Niepokalanemu Sercu NMP.

12. Informujemy Parafian, że pod krużgankami w arkadach po lewej stronie Panteonu, za sklepikiem, w minionym tygodniu zostały wykonane cztery freski w tynku. Są to trzy obrazy związane z Miłosierdziem Bożym; Pan Jezus, który objawił się Siostrze Faustynie, oraz wielcy czciciele i orędownicy Bożego Miłosierdzia; Św. Jan Paweł II i Św. Siostra Faustyna. W dalszej części została wykonana I stacji Drogi Krzyżowej, aby pokazać wszystkim fundatorom, jak będą wyglądać kolejne Stacje Drogi Krzyżowej, które będą wykonane w kwietniu przyszłego roku tak, aby w maju w czasie uroczystości odpustowych Ksiądz Biskup mógł erygować Drogę Krzyżową. Wszystkich, którzy chcieliby ufundować kolejne stacje informuję, że pozostały jeszcze stacje; VIII, X, XI, XII, XIII, XIV, oraz obrazy; Pana Jezusa Miłosiernego, Św. Siostry Faustyny, Św. Jana Pawła II, Matki Bożej Katyńskiej, i Tablica Smoleńska. Zachęcamy do szukania kolejnych fundatorów.

13. Sołtysi Szczepanowa i Wokowic informują, że do 15 listopada, czyli do środy włącznie, można dokonać wpłaty IV raty podatku. Szczegóły na tablicach ogłoszeń w tych sołectwach.

14. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

15. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i gratulacje, zapewniając o modlitwie w Waszych intencjach.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
31 Niedziela Zwykła – 05.11.2017 r.

1. Dzisiaj o godz. 15.oo, Koronka do Miłosierdzia Bożego z wypominkami. O 15.3o Msza Święta.

2. Abyśmy mogli zakończyć kolejną kadencję pracy Rady Duszpasterskiej i rozpocząć nową, dzisiaj po Mszy świętej popołudniowej o godz. 16.3o, na plebanii odbędzie się wspólne spotkanie. Bardzo prosimy, o przybycie wszystkich Członków z obecnej Rady Duszpasterskiej oraz nowo wybranych Radnych.
Jeszcze raz, gratulujemy nowo wybranej Radzie Duszpasterskiej, i zapraszamy do współpracy w trosce o dobro Parafii, Bazyliki i Sanktuarium Św. Stanisława, naszego rodaka.
Przy tej okazji, bardzo gorąco i serdecznie dziękuję, obecnej Radzie Duszpasterskiej za wszelkie inicjatywy podejmowane dla dobra Parafii. Dziękujemy Wam za wspaniałą współpracę, życzliwość i zrozumienie. My, Kapłani oraz Parafianie, jesteśmy Wam wdzięczni, za ogrom prac, jakie zostały zrealizowane w minionym pięcioleciu przy Waszym ogromnym zaangażowaniu i współpracy. Pozostawiacie po sobie wspaniałe dzieła dla przyszłych pokoleń. Bóg Wam zapłać, za wszelkie dobro duchowe i materialne. Niech Św. Stanisław oręduje za Wami u Boga i wyprasza potrzebne łaski. – Szczęść Boże!-

3. W naszej Bazylice, w miesiącu listopadzie o godz. 17.oo, będzie odmawiany różaniec za zmarłych z wypominkami. Zapraszamy do tej pięknej modlitwy dorosłych, a szczególnie dzieci i młodzież.

4. We wtorek, na godz.17.oo, zapraszamy na kolejną katechezę we wspólnocie Parafialnej, rodziców i dzieci z klas III, przygotowujące się do I spowiedzi i I Komunii świętej. Obecność obowiązkowa.
W tym tygodniu przeżywać będziemy:
– w czwartek – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
– w piątek – wsp. Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
– w sobotę – Św. Marcina z Tours, bpa.
W tym dniu odpust w Gnojniku. Ks. Proboszcz, serdecznie zaprasza naszych Parafian do udziału w tej uroczystości.

5. W sobotę, 11 listopada przypada 99 Rocznica Odzyskania Niepodległości. Msza Święta w naszej Bazylice w intencjach Ojczyzny będzie o godz. 17.3o, po różańcu za zmarłych, z krótkim apelem. Zachęcamy do modlitwy w intencjach Ojczyzny, a także za tych, którzy o Jej niepodległość walczyli i oddali swoje życie.

6. Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości 11-go listopada, zachęcamy, do wywieszenia przy swoich domach flagi Narodowej, a podczas świąt kościelnych dodatkowo flagi papieskiej i kościelnej.

7. Burmistrz Brzeska, zaprasza na imprezy towarzyszące obchodom Święta Niepodległości, jakie odbędą się w Brzesku. Szczegóły na plakatach.

8. Dziękujemy tym rodzinom, które w ty m porządkowali Bazylikę. Pracowali: Żurek Irena, Zaleśny Bożena, Prokop Ewa i Anna, Kądziołka Helena, Badowska Teresa, Chruściel Justyna, Pamuła Paulina, Gibała Maria, Gibała Agata. Bóg zapiać za Waszą pracę.

9. W tym tygodniu prosimy kolejnych mieszkańców z Łęk; Wolańska-Wąsik, Latocha, Gzyl, Gładysz, Turlej, Michoń, Kołodziej, Kołodziej, Przepiórka, Białek.

10. Składamy serdecznie podziękowania za ofiary, jakie składaliście przy okazji wypominek. Bóg zapłać!

11. Dziękujemy tym, którzy zakupili znicze w naszym sklepiku parafialnym, włączając się tym samym w prace przy budowie zaplecza Sanktuaryjnego. Dzięki tej akcji będziemy mogli w części zapłacić za beton zakupiony na wylewki w Panteonie Świętych i Błogosławionych. Dziękuję Pani Bogusławie Moryc, która podjęła się trudu rozprowadzania zniczy na naszym stoisku. Bóg zapłać!.

12. Zachęcamy do lektury naszego Pasterza – pozostało jeszcze kilka egzemplarzy, oraz Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

13. Zakład Usług Kominiarskich, zawiadamia mieszkańców: Szczepanowa, Sterkowca, Wokowic i Łęk, że w dniach od 06 do 09 listopada, będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
30 Niedziela Zwykła – Rocznica Poświęcenia Kościoła – 29. 10. 2017 r.

1. W dniu dzisiejszym świętujemy liturgiczną rocznicę poświęcenia kościoła parafialnego – naszej Bazyliki. Na zakończenie Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewamy dziękczynne „Te Deum laudamus…
* Po południu o godz. 1500 nabożeństwo różańcowe w intencji budowniczych bazyliki oraz ofiarodawców troszczących się duchowo i materialnie o naszą świątynię. Po różańcu Msza Święta.
* W poniedziałek różaniec prowadzą lektorzy.
* We wtorek zakończenie nabożeństw różańcowych, modlitwę poprowadzi młodzież gimnazjalna.

2. Również we wtorek od godz. 1400 do 1700 w naszej Parafii, będzie spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych, Dniem Zadusznym i przed I Piątkiem miesiąca listopada. Przybędą Księża z Dekanatu, aby pomóc w spowiedzi, dlatego zachęcamy dzieci i młodzież szkolną oraz wszystkich starszych do skorzystania z sakramentu pokuty już we wtorek. Przypominamy, że stan łaski uświęcającej jest konieczny, aby zyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za naszych bliskich zmarłych.

3. Przy cmentarzu prowadzona jest sprzedaż zniczy. Nabywając je w sklepiku parafialnym przy cmentarzu, pomagamy w sfinansowaniu prowadzonych prac budowlanych przy naszej Bazylice.
Bóg zapłać tym, którzy już zakupili znicze w naszym sklepiku, i tym, którzy to uczynią w najbliższych dniach.

4. W środę, 1 listopada, wypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Przed południem Msze św. jak w każdą niedzielę. Po południu o godz. 13.3o na cmentarzu, różaniec za zmarłych, a po różańcu o godz. 14.oo Msza św. Ofiary na tacę z tej Mszy św. przeznaczone będą na prace porządkowe na cmentarzu. Zachęcamy do licznego udziału w procesji, oraz we Mszy świętej ofiarowanej za Wszystkich Wiernych Zmarłych. Uczestnicząc na Cmentarzu we Mszy świętej, możemy w tym dniu przyjąć po raz drugi Komunię Świętą, ofiarując ją za tych, którzy od nas odeszli. Przypominamy, że nie będzie w Bazylice Mszy św. o godz. 15.3o.
* W Uroczystość Wszystkich Świętych, o godz. 20.3o na naszym cmentarzu, młodzież z Grupy Apostolskiej poprowadzi Różaniec za zmarłych. Zapraszamy!!!
* Jak co roku przy bramach cmentarnych w dniu 1 listopada, zbierane będą ofiary na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Ksiądz Rektor wraz ze wspólnotą seminaryjną składają serdeczne Bóg zapłać za każdy złożony dar serca!

5. W czwartek Dzień Zaduszny. Msze św. w naszej Bazylice o godz. 6.3o, 8.oo, 9.3o, i po południu o godz. 1730 po Różańcu za zmarłych. Msza św. na Cmentarzu o godz. 11.oo. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
W czwartek na godz. 1700 zapraszamy uczniów z klas VI i VII oraz z II klas Gimnazjum na kolejne spotkanie w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania (uczniowie z klas VI i VII przynoszą kartki z prośbą o wpisanie na listę kandydatów do sakramentu bierzmowania). W piątek zaś na godz. 1700 zapraszamy uczniów z klas III Gimnazjum, którzy przynoszą wypisane na kartkach imiona swoich bliskich zmarłych. Obecność na spotkaniu obowiązkowa! Ponadto uczniowie z klas II i III gimnazjum oddają indeksy z ubiegłego roku.

6. W sobotę objazd chorych od godziny 8.oo.

7. Kartki z wypominkami prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

8. Dziękujemy parafianom z Łęk, którzy w minionym tygodniu porządkowali kościół na cmentarzu i kaplicę narodzenia. Pracowali: Leszek Gicala, Agnieszka Gładysz, Anna Mularz, Stanisław i Wanda Halik, Agnieszka Halik, Anna Koczwara, Stanisław Koczwara, Justyna Jędryka, Maria Kamysz, Anna Czosnek, Barbara Żurek, Józefa Ciuruś. Dziękujemy parafianom, którzy porządkowali i ubierali kwiatami bazylikę. Pracowali: Józefa Łoboda, Danuta Grochola, Helena Pagacz, Anna Strzesak, Bartosz i Andrzej Pięta, Stanisław Czosnek, Zofia Ćwioro. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian z Łęk, rodziny: Cholewa, Żurek, Zaleśny, Prokop, Dziadowiec, Kądziołka, Badowski, Chruściel, Pamuła, Gibała.

9. Ofiarę, 200 zł na prace przy naszej Bazylice, złożyły rodziny sprzątające kościół na cmentarzu i kaplicę narodzenia. Rodziny sprzątające Bazylikę zakupiły żarówki. Bóg zapłać za ofiarę i zakup żarówek do naszej świątyni.

10. Zachęcamy do lektury naszego „Pasterza”, Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

11. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i polecamy was w naszych modlitwach.


Ogłoszenia duszpasterskie
29 Niedziela zwykła 22.10. 2017 r.

1. W całym Kościele obchodzimy „Światowy Dzień Misyjny” rozpoczynający „Tydzień Misyjny”. Swoimi modlitwami i ofiarami zbieranymi na tacę, które w całości są przeznaczone do dyspozycji Ojca Świętego, wspieramy dzieło misyjne Kościoła. O godz.15.oo, Różaniec misyjny, a w ciągu tygodnia o godz. 17.oo. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym.
* W tym tygodniu do prowadzenia Różańca zapraszamy;
– w poniedziałek – DSM – we wtorek – dzieci szkolne ze Szczepanowa.
– w środę – Caritas – po Różańcu i Mszy św. spotkanie wszystkich członków Caritas na plebanii.
– w czwartek – Lektorzy
– w piątek – Młodzież z Gimnazjum z klasy III. – w przyszłą Niedzielę – Grupa Biblijna.

2. Dzisiaj w Przyborowie odpust. Ksiądz Proboszcz, zaprasza na uroczystą sumę o godz. 11.oo.

3. Przy naszej Bazylice, trwa akcja zbierania podpisów pod Obywatelską Inicjatywą Ustawodawczą, „ Zatrzymaj Aborcję”. Akcja ta, ma na celu eliminację z polskiego prawa, punktu zezwalającego na zabijanie dzieci z przyczyn eugenicznych. Akcję zbierania podpisów prowadzi Rada Parafialna, SRK i Caritas. Bardzo prosimy, aby przy podpisywaniu wpisać swój PESEL. Bez tego numeru, podpis nie będzie się liczył.

4. Informujemy Parafian, że dzisiaj od godz. 8.45 – do 12.oo będzie możliwość rejestracji, jako potencjalny Dawca szpiku podczas akcji „ Pomóż Asi i Innym”. Wszystkie zdrowe osoby, w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych Fundacji DKMS. Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medyczne-go, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnę-trznej strony policzka. Gorąco zachęcam do zapoznania się ze szczegółami bycia potencjalnym dawcą szpiku oraz ewentualnej rejestracji. Gorąco zachęcam do zapoznania się ze szczegółami bycia potencjalnym dawcą szpiku oraz ewentualnej rejestracji”.
5. W tygodniu wspominać będziemy; – w środę – wspomnienie Św. Jana Pawła II, Papieża.
– w sobotę – Święto Św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów

6. W minioną niedzielę w całej Diecezji, odbyły się wybory do Rad Duszpasterskich w naszych Parafiach. Bardzo dziękujemy, za wszystkie głosy, które zostały oddane na poszczególnych kandydatów z naszych miejscowości. Łącznie oddano 518 głosów. Niestety wśród oddanych głosów 54 głosy były nieważne, bo oddane były na osoby, których nie było na listach. Nazwiska wybranych osób do Rady Duszpasterskiej są wywieszone w gablotach parafialnych z ilością oddanych głosów.
Z poszczególnych miejscowości, większością głosów wybrano po trzy następujące osoby;
ŁĘKI MOKRZYSKA
Badowska Teresa – 30 głosów Gibała Krystyna – 40 głosów
Turlej Kazimierz – 20 głosów Moryc Bogusława – 40 głosów
Kozłowska Danuta – 14 głosów Stanisz Barbara – 20 głosów

PRZYBORÓW STERKOWIEC
Reczek Anna – 10 głosów Biernat Małgorzata – 40 głosów
Żurek Edyta, – 10 głosów Wszołek Krzysztof – 19 głosów
Matys Stanisław – 10 głosów Przybyło Piotr – 18 głosów

SZCZEPANÓW WOKOWICE
Waresiak Bożena – 60 głosów Czarnik Marian – 16 głosów
Sarlej Piotr – 45 głosów Przybyło Waldemar – 16 głosów
Patuła Stanisław – 16 głosów Gaczoł Witold – 7 głosów

Zgodnie ze statutem Wyborów do Rad Duszpasterskich Diecezji Tarnowskiej, proboszcz Parafii dobiera do składu Rady Duszpasterskiej pracowników parafialnych i inne osoby. W związku z powyższym do Rady Duszpasterskiej z wyboru proboszcza zostają powołani;

1. Białek Barbara
2. Oleksyk Wojciech
3. Polak Elżbieta
4. Prokop Stanisław
Gratulujemy nowo wybranym Członkom Rady Duszpasterskiej, zapraszamy Was do współpracy w trosce o dobro wspólnoty parafialnej i Sanktuarium naszego rodaka Świętego Stanisława.
Chcę przy tej okazji, bardzo gorąco i serdecznie podziękować, obecnej Radzie Duszpasterskiej za wszelkie inicjatywy podejmowane wspólnie dla dobra całej Parafii. Dziękujemy Wam za wspaniałą współpracę, zrozumienie, życzliwość i okazywane serce. My kapłani oraz parafianie, jesteśmy Wam wdzięczni, za ogrom prac, jakie zostały zrealizowane w minionym pięcioleciu przy Waszym ogromnym zaangażowaniu i współpracy. Bóg zapłać, za wszelkie dobro duchowe i materialne. Niech Św. Stanisław oręduje za Wami u Boga i wyprasza Wam potrzebne łaski.
Abyśmy mogli zakończyć tę kadencję i rozpocząć nową, bardzo serdecznie zapraszamy po Uroczystości Wszystkich świętych, tj. w niedzielę, 5 listopada na plebanię po Mszy Świętejpopołudniowej, na godz. 16.3o na wspólne spotkanie z obecną Radą Duszpasterską oraz nowo wybraną.

7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszej Bazyliki. Po każdej Mszy św. będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i odśpiewamy dziękczynne „Te Deum laudamus”.

8. Od jutra przy cmentarzu prowadzona będzie sprzedaż zniczy. Dzisiaj, możemy je nabyć w naszym sklepiku sanktuaryjnym. Nabywając je w sklepiku parafialnym lub przy cmentarzu, pomagamy w sfinansowaniu prowadzonych prac budowlanych przy naszej Bazylice.

9. Coraz więcej osób przybywa na nasz cmentarz parafialny by uporządkować groby swoich bliskich. Apelujemy po raz kolejny, by liście, kwiaty, szkło, plastik segregować i składać w wyznaczonym miejscu. Przypominamy, że wszystkie prace budowlane przy pomnikach i nagrobkach powinny być wcześniej uzgodnione i trzeba na nie uzyskać pozwolenie.

10. Przy wyjściu z Bazyliki ministranci rozdają kartki na wypominki.

11. Już dzisiaj informujemy, że w przyszły wtorek tj. 31 października, w naszej Parafii będzie spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych i przed I Piątkiem miesiąca listopada, w godzinach od 14.oo do 17.oo.

12. Dziękujemy parafianom z Łęk, którzy porządkowali i ubierali kwiatami naszą Bazylikę, pracowali; Ciuruś Stanisław, Halik Janina, Bryg Helena, Maślak Monika, Bilińska Ewa i Bogdan, Pilch Maria, Wilkosz Halina, Niedźwiecki Zbigniew i Dawid, Stempak Maria i Dominika, Mrula Iwona. Bóg zapłać za Waszą pracę.
* W tym tygodniu, sprzątanie będzie przez dwa dni, ponieważ przed Uroczystością Wszystkich Świętych jest bardzo dużo pracy, dlatego prosimy o to kolejne rodziny z Łęk.
W piątek – Ćwioro, Gicala, Żurek, Gładysz, Mularz, Halik, Koczwara, Koczwara, Jędryka Kamysz. W sobotę – Styrna, Ciuruś, Łoboda, Grochola, Pagacz, Strzesak, Pięta, Czosnek, Gagatek, Marcinek. Godziny sprzątania, prosimy ustalić z p. Kościelnym.

13. Ofiarę na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym złożyły; 50 zł.- Rodziny sprzątające Bazylikę. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”

14. Informujemy, że w minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Helena Żurek z Łęk lat 86 , Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu.

15. Zachęcamy do lektury naszego Pasterza oraz Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych

16. Informujemy, że do jutra do godz. 12.oo będzie trwała zbiórka elektro-śmieci, jako „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Złożony sprzęt, Firma odbierze jutro o godz. 12.oo.

17. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i gratulacje.


Ogłoszenia duszpasterskie
28 Niedziela zwykła 15.10.2017 r.

1. Dzisiejsza niedziela w całej Diecezji, jest dniem wyborów do Rad Duszpasterskich w naszych Parafiach. Bardzo prosimy, aby głosować na te osoby, które zostały zgłoszone i wyraziły chęć współpracy z Księdzem Proboszczem, na kolejne 5 lat. Nazwiska kandydatów z poszczególnych wiosek są wywieszone na tablicach przy wyjściu z Bazyliki. Aby ułatwić tym, którzy nie zabrali ze sobą kartek do głosowania, przy wyjściu są małe karteczki z pieczątką, na której można wypisać dwie osoby ze swojej wioski. Karteczki z nazwiskami wrzucamy do skrzynki z napisem wybory.

2. Również w dniu dzisiejszym, odbywa się liczenie wiernych, którzy uczestniczą we Mszy św. Niedzielnej, oraz tych, którzy przyjmują Komunię świętą.
* Na różaniec i Mszę św. popołudniową zapraszamy, Rycerzy Kolumba. Po Mszy św. na wspólne spotkanie.
3. W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu, 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku. Dziś Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

4. W ciągu tygodnia o godz. 17.oo. różaniec i Msza św. Zachęcamy do jeszcze liczniejszego udziału w nabożeństwie różańcowym. W tym tygodniu o poprowadzenie różańca prosimy;
– w poniedziałek – DSM,
– we wtorek – Róża Różańcowa Błogosławionej Bernardyny Jabłońskiej,
– w środę – Grupa Biblijna – w czwartek –Lektorzy – w piątek i w sobotę – młodzież z Gimnazjum z klasy III

5. W tygodniu przeżywać będziemy;· – w poniedziałek – wsp. Św. Jadwigi Śląskiej
– we wtorek – św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz. – w środę – święto św. Łukasza Ewangelisty – patrona Służby Zdrowia. – w piątek – wsp. Św. Jana Kantego, prezb.
– w sobotę – wsp. bł. Jakuba Strzemię, bpa – w sobotę – przypada uroczystość Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.

6. W przyszłą niedzielę, będziemy przeżywać „Światowy Dzień Misyjny”. W tym dniu będziemy się modlić za misje i Misjonarzy, a złożone ofiary na tacę będą przeznaczone na cele Misyjne.

7. W przyszłą niedzielę odbędą się uroczystości odpustowe ku czci św. Jana z Kęt w Przyborowie. Ksiądz Proboszcz, serdecznie zaprasza na uroczystą sumę odpustową o godz. 11.oo.

8. Coraz więcej osób przybywa na nasz cmentarz parafialny by uporządkować groby swoich bliskich. Apelujemy do wszystkich, by uschłe liście, kwiaty, szkło, plastik segregować i składać w wyznaczonym miejscu. Przypominamy, że wszystkie prace budowlane przy pomnikach i nagrobkach powinny być wcześniej uzgodnione i trzeba na nie uzyskać pozwolenie.
* Przy tej okazji, chciałem bardzo serdecznie podziękować Administratorowi Cmentarzu oraz Druhom OSP ze Szczepanowa, za pomoc w usunięciu powalonych przez wichurę drzew na naszym Cmentarzu. Wichura uszkodziła też wiele grobów, które w miarę możliwości trzeba je naprawić. Dlatego poraz kolejny apeluję do wszystkich, którzy mają pomniki lub grobowce przy drzewach, czy też w zasięgu ich powalenia w czasie nawałnic, aby grób sobie ubezpieczyć. Parafia nie może ubezpieczyć żadnego grobowca, bo nie jest jego właścicielem. Właścicielem grobowca jest dana rodzina. Owszem, Parafia posiada ubezpieczenie „OC”, czyli od odpowiedzialności cywilnej, np. gdyby ktoś np. będąc na cmentarzu doznał uszczerbku na zdrowiu.

9. Od dzisiaj, sklepiku, sanktuaryjnym, możemy nabyć znicze na groby naszych najbliższych. Nabywając je w naszym sklepiku lub przy cmentarzu, pomagamy w sfinansowaniu prowadzonych prac budowlanych przy zapleczu naszego Sanktuarium.
10. Dziękujemy Parafianom, którzy porządkowali i ubierali kwiatami naszą Bazylikę, pracowali; Podgórska Barbara, Wąsik Józef, Grocholska Barbara, Kozioł Lidia i Anna, Siupik Andrzej, Książek Jolanta, Bujak Patrycja, Gładysz Maria, Czosnek Jadwiga, Suchan Ilona, Latocha Maria, Wolsza Helena. Bóg zapłać za Waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy o to kolejne rodziny z Łęk, rodzinę; Ciuruś, Halik, Bryg, Maślak, Biliński, Pilch, Wilkosz, Niedźwiecki, Stempak, Mrula. * Ofiarę na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym złożyły; 140 zł.- Rodziny sprzątające Bazylikę. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, wpisane są do Złotej Księgi Ofiarodawców

11. Zachęcamy do lektury naszego Pasterza oraz Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych

12. Pracownicy Ośrodka Zdrowia w Szczepanowie, proszą młodzież urodzoną w 1999 roku, o zgłoszenie się do szczepienia przeciw tężcowi w godzinach pracy Przychodni.

13. W przyszłą niedzielę, przy naszej Bazylice, odbędzie się akcja zbierania podpisów pod Obywatelską Inicjatywą Ustawodawczą „ Zatrzymaj Aborcję”. Ponad 90% aborcji w polskich szpitalach, to zabijanie dzieci podejrzewanych o chorobę lub upośledzenie. Możemy powstrzymać to okrucieństwo. Akcja ta, ma na celu eliminację z polskiego prawa, punktu zezwalającego na zabijanie dzieci z przyczyn eugenicznych. Akcję zbierania podpisów poprowadzi Rada Parafialna, SRK i Caritas. Bardzo prosimy, aby przy podpisywaniu wpisać swój PESEL. Bez tego numeru, podpis nie będzie się liczył.

14. Informuję Parafian, że również w przyszłą niedzielę za zgodą Ks. Bpa Ordynariusza, na prośbę Pani Joanny Filińskiej z Radłowa, mającej 29 lat, a chorej od 2015 roku na raka chłoniaka, będzie możliwość rejestracji, jako potencjalny Dawca szpiku podczas akcji „ Pomóż Asi i Innym”. Wszystkie zdrowe osoby, w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych Fundacji DKMS. Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Gorąco zachęcam do zapoznania się ze szczegółami bycia potencjalnym dawcą szpiku oraz ewentualnej rejestracji. Informujemy, że szpik nie jest pobierany z kręgosłupa, tylko z żył tak jak pobiera się krew do badania. Gorąco zachęcam do zapoznania się ze szczegółami bycia potencjalnym dawcą szpiku oraz ewentualnej rejestracji”. Przy wyjściu z Bazyliki są specjalne ulotki, prosimy, aby je zabrali Ci, którzy sie zdecydują na rejestrację.

15. Informujemy Parafian, że do przyszłego poniedziałku tj. 23 października do godz. 12.o będzie prowadzona zbiórka elektro – śmieci, jako „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Zużyty sprzęt elektroniczny można składać przy garażu obok sklepiku Sanktuaryjnego. Złożony sprzęt, Firma odbierze bezpłatnie dniu 23 października tj. w przyszły poniedziałek, o godz. 12.oo. Zachęcamy do posprzątania swoich garaży strychów, aby w ten sposób wesprzeć Misje.

16. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i gratulacje.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
27 Niedziela zwykła 08. 10. 2017 r.

1. Dzisiaj obchodzimy XVII Dzień Papieski, pod hasłem; Idźmy naprzód z nadzieją! Zostało ono zaczerpnięte ze słów zawartych w przesłaniu, które na przełomie tysiącleci skierował do Kościoła św. Jan Paweł II.
Ksiądz Biskup Ordynariusz zachęca wiernych Diecezji, by dzisiaj w duchu solidarności, włączyć się w IX Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny, który w tym roku przejdzie ulicami Grybowa. Wspólne spotkanie rozpocznie się od Eucharystii celebrowanej w kościele pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Grybowie o godz. 1100, zaś później podczas marszu wyrazimy wdzięczność za nasze rodziny i dar życia.
* Dziś przed Bazyliką młodzież z naszej Parafii przeprowadza zbiórkę ofiar na stypendia dla młodzieży z rodzin wielodzietnych i biednych. Apelujemy do wiernych, by swoje ofiary składali do puszek naszej młodzieży ze Szczepanowskimi identyfikatorami. Pozostali, którzy nie mają identyfikatorów z pieczęcią Bazyliki Szczepanowskiej, i chcą zbierać w naszej Parafii, robią to bezprawnie. Nie dajmy się naciągać.

2. Dziś w naszej diecezji modlimy się za Kapłanów. O godzinie 15oo różaniec ofiarujemy o nowe powołania kapłańskie z naszej Parafii, oraz za wszystkich kapłanów, prosząc o świętość ich życia kapłańskiego. Co roku, darami z płodów rolnych, wspieramy Seminarium Duchowne w Tarnowie.
W tym roku płodów rolnych nie zbieramy, ale w zamian prosimy o większe ofiary, które przeznaczone będą na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie. Za każdy gest życzliwości składamy Bóg zapłać!
W tym tygodniu przeżywać będziemy:
– w poniedziałek – wsp. Bł. Wincentego Kadłubka, bpa
– w piątek – wsp. Bł. Honorata Koźmińskiego, prezb.
W ciągu tygodnia nabożeństwo różańcowe o godz. 17.oo. Zachęcamy do licznego udziału w modlitwie różańcowej.
W tym tygodniu do prowadzenia modlitwy różańcowej prosimy:
– w poniedziałek – Grupa Biblijna – we wtorek – DSM – w środę – Caritas
– czwartek – lektorzy
– piątek – III klasa Gimnazjum
– sobotę – III klasa Gimnazjum
Zapraszamy do prowadzenia różańca, Róże Różańcowe, a także inne grupy pracujące w naszej Parafii. Prosimy rodziców, aby nie brakowało dzieci i młodzieży na nabożeństwie różańcowym. W piątek, bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, w Domu Pielgrzyma odbędzie się spotkanie uczniów klas VII, którzy rozpoczęli przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa!

3. W sobotę 14 października, Dzień Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela. Wszystkim nauczycielom i wychowawcom składamy najserdeczniejsze życzenia poparte modlitwą różańcową, na którą Was serdecznie zapraszamy. Zapraszamy również dzieci i młodzież, aby wspólną modlitwą wypraszać dla swoich nauczycieli zdrowie, siły i Boże błogosławieństwo w pracy.

4. W piątek o godz. 9.oo w naszej Bazylice, zostanie odprawiona Msza Święta z okazji VII – rocznicy, nadania imienia św. Stanisława BM, Publicznej Szkole Podstawowej w Sterkowcu.

5. W przyszłą niedzielę na różaniec i Mszę św. popołudniową zapraszamy SRK, a po Mszy św. na wspólne spotkanie.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.30 odbędzie się na plebani spotkanie redakcji parafialnego czasopisma Pasterz.

7. Zgodnie z Zarządzenie Księdza Biskupa Ordynariusza: w przyszłą niedzielę w całej Diecezji odbędą się wybory do Rad Duszpasterskich, ze zgłoszonych kandydatów. Lista zgłoszonych osób z poszczególnych okręgów jest następująca;
– Łęki – Badowska Teresa, Gawor Krzysztof, Kołodziej Piotr, Kozłowska Danuta, Łukasiewicz Marek, Łukasiewicz Zdzisława, Mularz Anna, Olczak Zofia, Pikulski Stanisław, Turlej Kazimierz, Urbaś Grzegorz, Wojas Krzysztof,
– Mokrzyska – Gibała Krystyna, Moryc Bogumiła, Stanisz Barbara,
– Przyborów – Reczek Anna, Matys Stanisław, Stypuła Marek,
– Sterkowiec – Biernat Małgorzata, Jawor Monika, Wszołek Krzysztof,
– Szczepanów – Patuła Stanisław, Polek Magdalena, Sarlej Piotr, Waresiak Bożena, Urbański Kazimierz,
– Wokowice – Chuchro Stanisław, Czarnik Marian, Drąg Ewa, Gaczoł Witold, Nizioł Andrzej, Przybyło Waldemar, Szczygiełek Kazimierz, Wojdak Jan.

8. Dziękujemy Parafianom, którzy w minionym tygodniu porządkowali i ubierali kwiatami naszą Bazylikę. Pracowali; Zofia, Justyna, Piotr Olczak, Anna Koczwara, Kazimierz Bodzioch, Alfreda Bujak, Mariola Gawor, Danuta Borowiec, Arleta Niedojadło, Tomasz Sowa, Stanisława Latocha, Józefa Gawor. Bóg zapłać za Waszą pracę.

9. * W tym tygodniu prosimy kolejnych mieszkańców z Łęk, rodziny: Podgórski, Wąsik, Grocholska, Kozłowska, Kozioł, Siupik, Książek, Bujak, Gładysz, Czosnek, Suchan.
* Ofiary na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym złożyły: 130 zł, rodziny sprzątające bazylikę, 100 zł. pewna osoba ze Sterkowca, 500 zł. pewna osoba z Wokowic. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

10. Zachęcamy do nabycia naszego parafialnego czasopisma Pasterz, Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

11. Informujemy, że w minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Marian Kornaus ze Sterkowca, lat 86, polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….


Ogłoszenia duszpasterskie
26 Niedziela zwykła – 01. 10. 2017 r.

1. Po południu o godz. 15.00 różaniec wokół Bazyliki. Zgodnie z Komunikatem Księdza Biskupa, dziś ofiary do puszek składane są na pomoc poszkodowanym podczas trzęsienia ziemi w Meksyku.

2. W Sanktuarium MB Różańcowej w Bochni od dziś rozpoczyna się Tygodniowy Odpust. Plan odpustu umieszczony jest w gablocie parafialnej.

3. Od jutra nabożeństwa Różańcowe w naszej Bazylice będą odprawiane w dni powszednie o godz. 17.00, natomiast w niedzielę o godz. 15.00. Po różańcu Msza św. Zachęcamy do licznego udziału w tym pięknym nabożeństwie. Tych, którzy nie mogą przyjść do Bazyliki, zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca w swoich domach.

4. W tym tygodniu o włączenie się i poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy;
– w poniedziałek – Ministranci
– we wtorek – dzieci z klas III z rodzicami
– w środę – Grupa biblijna
– w czwartek – młodzież z kl. VI, VII i II Gimnazjum
– w piątek – młodzież z klas III Gimnazjum z rodzicami
– w sobotę – Lektorzy
– w niedzielę – Grupa Apostolska Młodzieży.

5. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
– w poniedziałek – wsp. św. Aniołów Stróżów
– w środę – wsp. Św. Franciszka z Asyżu
– w czwartek – wsp. Św. Faustyny Kowalskiej, dziew.
– w sobotę – wsp. MB Różańcowej.

6. W tym tygodniu, przeżywać będziemy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca października. W czwartek od godz. 16.00 adoracja Najśw. Sakramentu i spowiedź dla dzieci i młodzieży. W piątek spowiedź od godz. 16.00 dla dorosłych. Ponadto przez cały tydzień spowiedź św. pół godz. przed Mszą św. rano i wieczorem.

7. Spotkanie rodziców i dzieci z klas III przygotowujące się do I spowiedzi i I Komunii św. będzie w we wtorek o godz. 17.oo. Obecność wszystkich dzieci obowiązkowa.

8. Spotkanie dla Młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakr. Bierzmowania z kl. VI, VII i II Gimnazjum, będzie w pierwszy czwartek miesiąca na godz. 17.00.

9. W I piątek na godz. 17.oo zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakr. Bierzmowania z klas III Gimnazjum. Pragniemy przypomnieć młodzieży i rodzicom, że spotkania formacyjne są wymagane, aby przystąpić do Sakramentu Bierzmowania. Każdą nieobecność należy usprawiedliwić u ks. Jana Lorka lub u Ks. proboszcza.

10. Przypominamy o zgłaszaniu na kartkach kandydatów do Rady Duszpasterskiej w Parafii.

11. W przyszłą niedzielę 08 października, będziemy obchodzili XVII Dzień Papieski, pod hasłem; „ Idźmy naprzód z nadzieją!”. Ksiądz Biskup Ordynariusz zachęca wiernych Diecezji, by w przyszłą niedzielę w duchu solidarności włączyć się w IX Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny, który w tym roku przejdzie ulicami Grybowa. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu w niedzielę 8 października.
* W przyszłą niedzielę naszej diecezji, to tradycyjnie Niedziela Kapłańska. O godzinie 15°° różaniec za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie z naszej Parafii i Diecezji. Co roku, wspiera-my Seminarium Duchowne naszymi darami z płodów rolnych. Niestety, coraz mniej osób uprawia ziemię i tych darów praktycznie nie ma, dlatego w tym roku, nie będziemy zbierać płodów rolnych, ale w zamian apeluję do każdej rodziny o hojniejszą ofiarę na składkę, którą przekażemy na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie.

12. Informujemy, że są już kalendarze Rolników na 2018 r. Cena, wydania książkowego wynosi 21zł a kalendarza z wieńcami żniwnymi 5 zł. Zachęcamy do nabycia.

13. Dziękujemy Parafianom, którzy w minionym tygodniu porządkowali i ubierali kwiatami naszą Bazylikę. Pracowali; Przybyło Halina, Latocha Bogumiła, Zegar Urszula, Borowiec Bogumiła, Pałka Elżbieta, Kozłowska Danuta, Łukasiewicz Marek, Franczak Monika, Kargol Władysław, Górka Teresa, Grocholska Maria i Emiliana. Bóg zapłać za Waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych mieszkańców z Łęk, rodziny: Olczak, Koczwara, Bodzioch, Bujak, Kiławiec, Misina, Gawor, Borowiec, Niedojadło, Sowa, Latocha.
* Ofiary na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym złożyły: 150 zł, rodziny sprzątające bazylikę, 200 zł. pewna rodzina z Łęk. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”

14. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności; p. Wojciech Sitarz, lat 47, z Mokrzysk, oraz śp. Zofia Ropelewska, lat 85, zamieszkała ostatnio w Krakowie. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.

15. W dniach od 22 do 29 października z naszej Parafii udaje się pielgrzymka do Ziemi świętej. Są jeszcze dwa wolne miejsca. Zainteresowanych tym niezwykłym wyjazdem prosimy o zgłoszenie się do zakrystii po program i szczegółowe informacje.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
25 niedziela zwykła – 24. 09. 2017 r.

1. Przeżywamy odpust z racji przeniesienia relikwii Św. Stanisława ze Skałki na Wawel. W dniu dzisiejszym w naszym Sanktuarium gościmy uczestników XXXVI Diecezjalnej Pielgrzymki Apostolatu Trzeźwości, która jest wspólnym wołaniem kościoła o trzeźwość ludzi uzależnionych od alkoholu i innych form zniewolenia. Witamy serdecznie wszystkich Pielgrzymów, gości i rodaków przybywających do Szczepanowa z nadzieją, że swoją modlitwą i ofiarą przez wstawiennictwo Św. Stanisława, wyproszą pomoc w trudnym zadaniu ratowania w swoim środowisku bliźnich, którzy uwikłali się w różnego rodzaju uzależnienia, związane z nadużywaniem alkoholu. O godz. 10.15 Droga Krzyżowa, a o godz. 11.oo uroczysta suma. Zapraszamy wszystkich, którym droga jest trzeźwość własna, bliskich i naszego Narodu. Zachęcamy też do wpisania swoich postanowień abstynenckich do Księgi Trzeźwościowej, która znajduje się przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia. Przypominamy, że Msze św. przed południem, będą o godz. 8.oo, 9.oo, / nie o 9.3o/, 11.oo. Po południu o godz. 15.oo Koronka do Mił. Bożego, Nieszpory i Msza św. o godz. 15.3o.

2. Od przyszłej niedzieli, rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo Różańcowe w naszej Bazylice odprawiane będzie w tygodniu o godz. 17.3o, a w niedziele i święta o godz. 15.oo. Po różańcu Msza św. Zachęcamy do licznego udziału w tym pięknym nabożeństwie. Tych zaś, którym trudniej przyjść do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w naszych domach. Ze względu na duży ruch samochodów, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, zaś dzieci i młodzież, a także osoby starsze zachęcamy do zakładania elementów odblaskowych, które podnoszą bezpieczeństwo pieszych

3. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
w poniedziałek – wsp. bł. Władysława z Gielniowa, prezb.
w środę – wsp. Św. Wincentego a Paulo, prezb.
w czwartek – św. Wacława, męcz.
w piątek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
w sobotę – wsp. św. Hieronima, prezb. i dokt. Kościoła.

4. W najbliższą sobotę o godz. 9.oo spotkanie Ministrantów oraz Kandydatów na Ministrantów, a więc chłopców z klas III i starszych, którzy chcieliby służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu. Zapraszamy

5. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Porąbce Uszewskiej, serdecznie zaprasza na uroczystości odpustowe w dniach od 29 września do 01 października, tj. od piątku do niedzieli. Szczegółowy program zamieszczony jest na afiszach w gablocie parafialnej.

6. Informujemy Parafian, że w przyszłą niedzielę – 1 października w naszej wspólnocie Parafialnej, będziemy przeżywać 60 lecie przyjęcia święceń Kapłańskich, czyli diamentowy jubileusz Kapłaństwa Ks. Prałata Władysława Bielatowicza. Bardzo serdecznie zapraszamy Parafian, aby w ten sposób, jeszcze raz podziękować Księdzu Prałatowi za 28 lat posługi w naszej Parafii. Przed rozpoczęciem Mszy św. złożymy Księdzu Prałatowi życzenia. Zachęcam poszczególne wioski, a także pracujące grupy, oraz osoby bliskie Ks. Jubilatowi, aby przyłączyły się do życzeń. Prosimy, aby wcześniej zgłosić chęć złożenia życzeń.

7. W przyszłą niedzielę, o godz. 15.oo odbędzie się Procesja Różańcowa wokół Bazyliki.

8. Dziękujemy Parafianom ze Sterkowca, którzy przygotowali i przystroili naszą Bazylikę na czas odpustu. Bóg zapłać za Waszą ofiarną pracę.

9. W tym tygodniu, do sprzątania naszej bazyliki prosimy parafian z Łęk, rodziny: Przybyło, Latocha, Zegar, Borowiec, Kozłowski, Pałka, Łukasiewicz, Łukasiewicz, Franczak, Kargol.
* Ofiarę na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym złożyła; 100 zł. pewna osoba ze Sterkowca, 140 zł. Róża św. Klary, zel. Bożena Waresiak, 500 zł. pewna rodzina z Wokowic. Dziękujemy za każdą ofiarę, wszystkie są wpisane są do Złotej Księgi Ofiarodawców.

10. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism katolickich.

11. Informujemy, że zmarł śp. Wacław Smulski, lat 61, z Mokrzysk, z ul. Januszowskiej z parafii NSPJ. Pogrzeb jutro o godz.14.oo w Kościele na Cmentarzu. Polecajmy Jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

12. Dzisiaj w naszej Bazylice możemy zyskać odpust zupełny. Odmówimy teraz modlitwy, które poleca nam Kościół, abyśmy mogli zyskać odpust zupełny; Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca.., w intencjach Ojca, Św.- Zdrowaś Maryjo, należy się wyzbyć przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, także lekkiego, ofiarować odpust za siebie, lub za duszę w czyśćcu cierpiącą.
Po końcowym błogosławieństwie będziemy mogli oddać cześć św. Stanisławowi przez ucałowanie Jego relikwii.

Do ogłoszeń, dnia 23.09. 2017 r.

Dotyczy mieszkańców Łęk

Kierownik Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radłowie informuje, że współpracuje z jednym z dystrybutorów artykułów spożywczych działających w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa na lata 2014-2020. Pomocą tą, mogą być objęte osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, których dochód nie przekracza;
1268 zł dla osoby samotnie gospodarującej
1028 zł dla osoby w rodzinie.
Aby otrzymać pomoc żywnościową, należy zgłosić się do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radłowie ul. Brzeska 9 w celu wystawienia skierowania. Przewidywany termin wydawania artykułów spożywczych wrzesień/październik 2017r. Dodatkowe informacje w siedzibie Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radłowie ul. Brzeska 9., lub telefonicznie – /tel. 14 678 2003
Podpisała Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Teresa Rosa.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
24 Niedziela Zwykła – 17 września 2017 r.

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele Powszechny poświęcona jest środkom społecznego przekazu. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich twórców prasy, radia i telewizji, aby media były nośnikiem wartości oraz skutecznym narzędziem ewangelizacji. W tym dniu pragniemy podziękować wszystkim zaangażowanym w redagowanie naszego parafialnego pisma „Pasterz”. Niech św. Stanisław błogosławi wasz trud i służy natchnieniem, aby słowo pisane docierało do ludzkich serc i przynosiło owoce świętego życia.
* Dzisiaj swoimi ofiarami do puszek, wspieramy Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel.

2. W dniu 19 i 20 września, a więc we wtorek i środę wypada 3 rocznica peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. siostry Faustyny i św. Jana Pawia II. do naszej Parafii.  W związku z tym w środę po Mszy św. o godz. 18.oo wspólnie odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia i oddamy cześć relikwiom św. Jana Pawła II.

3. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
– w poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki, zak.
W tym dniu, swoje imieniny obchodzi Ks. Bp Stanisław Salaterski, biskup pomocniczy Diecezji Tarnowskiej. Polecajmy osobę Księdza Biskupa Stanisława w naszych modlitwach.
– w środę – wsp. Świętych męczenników Koreańskich
– w czwartek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
– w sobotę – wsp. św. Ojca Pio z Pietrelciny, prezb.
– w środę – po Mszy św. wieczornej spotkanie Caritasu Parafialnego.

4. W przyszłą niedzielę – 24 września będziemy przeżywać odpust z racji przeniesienia relikwii św. Stanisława BM ze Skałki na Wawel.
* W tym dniu odbędzie się XXXVI Diecezjalna Pielgrzymka Apostolatu Trzeźwości do Szczepanowa, która jest wspólnym wołaniem Kościoła o trzeźwość ludzi zniewolonych alkoholem i innymi nałogami. Modlitewno – ekspiacyjne czuwanie, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie rozpocznie się już w sobotę, Apelem Jasnogórskim o godzinie 21.00, które poprowadzą członkowie diecezjalnych Grup Apostolstwa Trzeźwości z Diecezji. Zapraszamy również Parafian do tej modlitwy. Nie bądźmy obojętni na ten problem w naszych rodzinach.
* Informujemy Parafian, że w przyszłą niedzielę przed południem porządek Mszy św. będzie zmieniony ze względu na przybywające do naszego Sanktuarium pielgrzymki z Diecezji. Msze św. będą odprawione: o godz. 6.3o, 8.oo, i o godz. 9.oo / a więc nie o 9.3o jak zawsze.
Droga krzyżowa wynagradzająca za grzechy pijaństwa będzie o, godz. 10.15, którą poprowadzą Rycerze Kolumba Rady 16100 z Tarnowa, ze swoim Księdzem Kapelanem. Suma odpustowa, o godz. 11.00 pod przewodnictwem Ks. Jacka Miszczaka, Dyrektora Radia RDN. Informujemy wszystkich chorych i cierpiących, że Msza św., o godz.11.oo będzie transmitowana przez Diecezjalne Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz oraz przez Internet.

5. Zarządzenie Księdza Biskupa Ordynariusza:
W związku z upływem kadencji wybranych przed 5 laty Parafialnych Rad Duszpasterskich, zarządzam w całej Diecezji nowe wybory w dniu 15 października 2017 r. Zgodnie z obowiązującym Regulaminem wyborów, miesiąc przed wyborami należy rozpocząć proces zgłaszanie kandydatów, których listę należy zamknąć w sobotę 7 października, br. Nazwiska kandydatów należy podać do wiadomości publicznej w niedzielę 8 października. Natomiast w całej Diecezji, w niedzielę 15 października należy przeprowadzić wybory ze zgłoszonych kandydatów oraz ukonstytuować skład Rady zachowując reguły, które obowiązywały do tej pory.
*W związku z powyższym zarządzeniem, Ks. Bpa, bardzo proszę o zgłaszanie na kartkach nazwiska i imiona tych osób, które chcielibyśmy mieć w Radzie Duszpasterskiej. Oczywiście, możemy też zgłaszać te osoby, które obecnie tworzą Radę, czy też należeli w przeszłości do Rady. Obecna Rada Duszpasterska, działa do chwili ukonstytuowania się nowej Rady.

6. Dziękujemy Parafianom z Wokowic, którzy porządkowali i ubierali kwiatami bazylikę. Pracowali: Owczarek Urszula, Wiktorowicz Maria, Nizioł Sabina i Aleksandra, Reczek Barbara, Ciszkowicz Magdalena, Ciuruś Wojciech, Rudnik Małgorzata, Budzioch Roman.
* W tym tygodniu prosimy Parafian ze Sterkowca, aby na uroczystość odpustową uporządkowali otoczenie Bazyliki, miejsce narodzenia św. Stanisława i Kościół na cmentarzu. Bardzo prosimy, aby sprzątanie i dekorację wykonać w sobotę od godz. 9.oo.
* Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego i innych czasopism katolickich.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIII Niedziela Zwykła – 10 września 2017 r.

1. Dzisiaj przeżywamy XXIII Niedzielę Zwykłą. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, Nieszpory i Msza św. o godz. 15.3o.
* W dniu dzisiejszym w Borzęcinie Górnym odpust ku czci Narodzenie Najśw. Maryi Panny.

2. Od dziś rozpoczynamy „Tydzień Wychowania” odczytując hasło „Wychowanie naśladowaniem miłosiernej miłości Boga”. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w intencjach rodziców, nauczycieli, wychowawców oraz dzieci i młodzież.

3. W środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora Kościoła.

4. W czwartek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Pan Jezus. Z tej racji o godz. 17.30 zostanie odprawiona Droga Krzyżowa.

5. W piątek wspominamy MB Bolesną. W tym dniu rozpoczyna się tygodniowy odpust w Limanowej. Program odpustu wywieszony w gablocie parafialnej.

6. W sobotę wspomnienie świętych męczenników Korneliusza pap. i Cypriana biskupa.

7. W niedzielę przypada 78. Rocznica najazdu Związku Radzieckiego na Polskę. W naszych modlitwach będziemy polecać Bogu wszystkich, którzy zginęli na Wschodzie, a także naszą Ojczyznę i sprawę pokoju na świecie.

8. W przyszłą niedzielę przypada „Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu”. W tym dniu, zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
* W tym dniu także odpust ku czci św. Stanisława w Buczu

9. Spotkania formacyjne dla grup apostolskich działających przy naszej parafii:
– Grupa Biblijna w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
– We wtorek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. wraz z rodzicami.
– W czwartek spotkanie w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania dla młodzieży z klas VI i VII szkoły podstawowej oraz kl. II z gimnazjum o godz. 17.30.
– Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w najbliższą niedzielę po Mszy św. wieczornej o godz. 16.30 w Domu Pielgrzyma
Zachęcamy wszystkich parafian do zaangażowanie się w działalność duszpasterską. Formacja religijna jest najlepszą inwestycją w człowieka, wychowującą do miłości, szacunku i odpowiedzialności.

10. Parafia Jadowniki zaprasza wszystkich pielgrzymujących w tym roku z grupą nr 8 św. Stanisława na Jasną Górę na spotkanie popielgrzymkowe, które odbędzie się za tydzień w niedzielę 17 września o godz. 15.30. Rozpoczęcie Mszą Świętą, a później spotkanie w Domu Parafialnym w Jadownikach.

11. 23 września w Limanowej odbędzie się kolejny Synaj – diecezjalne spotkanie młodzieży. Wyjazd młodych z naszego dekanatu o godz. 14.30 z Borzęcina. Koszt to 15 zł. Zapisy do 15 września w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

12. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami naszą Bazylikę. Pracowali: Kądzioła Władysława, Cholewa Bogdan i Jolanta, Wójcik Krystyna, Skóra Sabina, Wójcik Anna, Latocha Maria, Frącz Katarzyna, Czerny Maria, Borowiec Małgorzata, Wróblewska Stanisława, Turlej Zyta. Bóg zapłać za waszą pracę.
W tym tygodniu o uporządkowanie kościoła prosimy kolejne rodziny z Wokowic: Owczarek, Wiktorowicz, Nizioł, Reczek, Ciszkowicz, Ciuruś, Rudnik, Budzioch, Przybyło, Malik.

13. Ofiarę na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym złożyła; 200 zł. pewna rodzina ze Szczepanowa, 500 zł. pewna rodzina z Mokrzysk i 500 zł pewna rodzina ze Sterkowca. Dziękujemy za każdą ofiarę.

14. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego i innych czasopism katolickich.

15. Ogłoszenie. Sołtysi wsi Wokowic i Szczepanowa informują, że do 15 września można dokonać wpłaty III raty podatku Szczegóły na tablicy ogłoszeń

16. Realizując ofertę zadania publicznego Starostwa Powiatowego w Brzesku, pod nazwą „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej – Propagowanie wśród dzieci i młodzieży aktywności ruchowej dla zachowania zdrowia fizycznego i psychicznego” zapraszamy w najbliższą sobotę dzieci i młodzież na zawody sportowe. Odbędzie się krótki bieg przełajowy w kategoriach wiekowych, zostanie rozegrany mecz piłki nożnej, a na zakończenia wspólna biesiada.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
22 Niedziela Zwykła – 03 września 2017 r.

1. Przeżywamy XXII Niedzielę Zwykłą. Msze św. o godz. 6.3o, 8.oo, 9.3o, 11.oo i po południu o godz. 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory i Msza św. o 15.3o. Nie będzie Mszy św. o godz. 19.oo, która jest odprawiana tylko w czasie wakacji.

2. Jutro, rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie o godz.8.00 rano. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli.

3. W piątek 8 września, przeżywamy uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – głównej patronki diecezji. Msze św. w naszej Bazylice o godz. 6.3o. 8.oo i 18.oo. Po Mszy św. błogosławieństwo ziarna siewnego. W tym dniu odpust w parafii katedralnej w Tarnowie. W naszym dekanacie odpust w Borzęcinie Górnym. Uroczysta suma będzie o godz. 11.oo, oraz w niedzielę 10 września o godz. 11.oo. Ksiądz Proboszcz serdecznie zaprasza.

4. Jak już informowaliśmy Parafian, w najbliższą sobotę tj. 9 września o godz. 11.oo w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie, odbędzie się Koronacja cudownego obrazu, której dokona Metropolita Katowicki Abp Wiktor Skworc. Bezpośrednim przygotowaniem do uroczystości Koronacyjnej będzie przeżywana w każdej parafii naszej diecezji uroczystość Narodzenia NMP, która wypada w przeddzień Koronacji. W tym dniu podczas wszystkich nabożeństw – zgodnie z decyzją KEP – ponowimy Akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. Zachęcamy Parafian do udziału w Koronacji Matki Bożej. Chętni na wspólny wyjazd do Chorzelowa, mogą się jeszcze zapisać do środy włącznie..

5. Rozpoczynamy powakacyjne spotkania formacyjne dla grup działających przy naszej Parafii. Spotkania formacyjne będą się odbywać wg następującego harmonogramu:
Grupa Biblijna w każdą środę po Mszy św. wieczornej.
Lektorzy w każdy piątek po Mszy św. wieczornej.
Młodzieżowa Grupa Apostolska w piątki o godz. 19.00
Ministranci w soboty o godz. 9.00
Dziewczęca Służba Maryjna w sobotę o godz. 10.30
Dziewczęcy zespół muzyczny OREMUS w soboty o godz. 9.00 – Pani Elżbieta, serdecznie zaprasza wszystkie dziewczynki już śpiewające oraz te, które chciałyby śpiewać w OREMUSIE. Panu Organiście bardzo serdecznie dziękuję za poprowadzenie Zespołu w minionym roku.
* Zachęcamy wszystkich do zaangażowania się w działalność poszczególnych grup w naszej Parafii. Drodzy Rodzice! Prosimy Was, abyście pomogli swoim dzieciom zaangażować się w poszczególnych grupach. Pamiętajmy, że formacja religijna jest najlepszą inwestycją w młodego człowieka, wychowującą go do miłości, szacunku i odpowiedzialności.

5. Informujemy, że w związku z reorganizacją szkół i nową podstawą programową nauczania religii w szkole podstawowej ks. bp Andrzej Jeż zdecydował, iż I Spowiedź i I Komunia św. będą udzielane w klasie III. W naszej Parafii, I Komunia święta dzieci z klas III, będzie 3 maja. Spotkania dla dzieci z klas III wraz z rodzicami, będą się odbywać w każdy I wtorek miesiąca.
* Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania będzie prowadzone w trzyletnim cyklu; w klasie VI, VII i VIII. W kasie VII, będzie egzamin sprawdzający. W klasie VIII Bierzmowanie.
* Obecne klasy II i III Gimnazjum, będą przygotowywane jak dotychczas. W klasie II, będzie egzamin, w klasie III, Bierzmowanie.
* W związku z tymi przygotowaniami, już w najbliższy piątek na Mszę św. o godz.18.oo i swoją pierwszą katechezę oraz spotkanie organizacyjne, zapraszamy młodzież z klas III Gimnazjum wraz z rodzicami. Obecność wszystkich obowiązkowa.
* Spotkania kandydatów do Sakr. Bierzmowania, z klas; VI, VII i II Gimnazjum, będą się odbywać w każdy I czwartek miesiąca. Spotkania klas III Gimnazjum będą w I piątki miesiąca.

6. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami naszą Bazylikę. Pracowali: Węgrzyn Kazimierz, Wójcik Wacław, Oćwieja Jakub i Maksymilian, Chyćko Elżbieta, Świerad Iwona, Szczygiełek Stefania, Żurek Małgorzata, Pilarski Stanisław, Mirek Małgorzata, Chamioło Katarzyna, Micał Zuzanna, Kargol Zofia, Bednarz Franciszka. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu o uporządkowanie i przystrojenie kwiatami naszej Bazyliki prosimy kolejnych Parafian z Wokowic, rodziny: Kądziołka, Cholewa, Wójcik, Skura, Wójcik, Latocha, Czerny, Chmiel, Borowiec, Wróblewski. Ofiarę 40 zł. na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym złożyły rodziny sprzątające Bazylikę. Dziękujemy za każdą ofiarę.

7. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego i innych czasopism katolickich.

8. Informujemy Parafian, że z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Helena Barnaś, lat 81 ze Szczepanowa, oraz Janusz Pasierb z Mokrzysk, lat 33. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.

9. Informujemy, że Stowarzyszenie Krzewienia Kultu, św. Stanisława BM, wspólnie z Parafią, realizuje ofertę zadania publicznego Starostwa Powiatowego w Brzesku, pod nazwą „ Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej – Propagowanie wśród dzieci i młodzieży aktywności ruchowej dla zachowania zdrowia fizycznego i psychicznego”. Tytuł zadania publicznego – „ Bieg po zdrowie” w 150 rocznicę utworzenia Powiatu Brzeskiego. Realizacja zadania odbędzie się w dwie najbliższe soboty tj. 9 i 16 września br.
* W najbliższą sobotę tj. 9 września o godz. 10.oo, wyruszy wycieczka rowerowa dla dzieci i młodzieży – szlakiem Szczepanów – Dębno. Po powrocie do Szczepanowa, w czasie grillowania, wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkową plakietkę, oraz symboliczne nagrody. Natomiast w sobotę 16 września, odbędą się zawody sportowe. O szczegółach powiemy w przyszłą niedzielę.
Zapraszamy i zachęcamy dzieci i młodzież, aby oderwała się od komputerów i czynnie uczestniczyła w tych zajęciach sportowo rekreacyjnych.


Ogłoszenia duszpasterskie 21 Niedziela zwykła 27. 08. 2017 r.

1. Po południu o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory i Msza św. o 15.30 i 19.00.

2. Dzisiaj odpust ku czci Matki Bożej Częstochowskiej w Brzesku-Słotwinach.

3. Przypominamy, iż zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18 zostało przeniesione na 04 września /tj. na poniedziałek/.

4. W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca września.
Spowiedź przed I piątkiem będzie; w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00, oraz codziennie pół godziny przed Mszą św. rano i wieczorem. Prosimy, aby dzieci i młodzież rozpoczynająca nowy rok szkolny skorzystała ze spowiedzi w środę i czwartek.

5. W I sobotę od godz. 8.00 rano, księża udadzą się z Komunią św. do chorych.

6. Caritas Parafialna, dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczną akcję „Tornister pełen uśmiechu”. Niech Bóg obdarza swoim błogosławieństwem organizatorów i hojnych ofiarodawców.

7. Spotkanie grupy biblijnej w środę po Mszy św. o godz. 18.00.

8. W tym tygodniu wspominamy:
– w poniedziałek – św. Augustyna, bpa i dok. Kość.
– we wtorek – męczeństwo św. Jana Chrzciciela
– w piątek – bł. Bronisławę, dziew.

9. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Zofia Knap, Łukasz Pikulski, Lidia Stępak, Paulina Janiczek, Stanisława Kopala, Iwona i Natalia Kajfasz, Dominik Gurgul, Krystyna Chuchro, Lidia Nowak, Zofia Flądro, Jarek i Julia Michalik, Stanisława Wojdak. Bóg zapłać za waszą pracę.
W tym tygodniu prosimy mieszkańców z Wokowic: Węgrzyn, Wójcik, Oćwieja, Chyćko, Wojdak, Wójcik, Świerad, Szczygiełek, Żurek, Pilarski, Mirek, Chamioło.

10. Ofiary na prace budowlane przy naszej Bazylice złożyły: 170 zł. rodziny sprzątające Bazylikę, 300 zł. pewna rodzina z Wokowic. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, wszystkie wpisane są do Złotej Księgi Ofiarodawców.

11. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

12. Informujemy parafian, że zmarła śp. Maria Bolek z Łęk, lat 81. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 15.00. Polecajmy jej duszę Bożemu miłosierdziu.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XX Niedziela Zwykła – 20. 08. 2017 r.

1. Przeżywamy dziś 20 niedzielę zwykłą. Po południu o godz. 15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia, Nieszpory. Msza Święta o godz. 15.3o i 19.oo.

2. Dziękujemy tym rodzinom, które przyjęły pod swój dach Pielgrzymów, zdążających na Jasną Górę z naszej Diecezji. Bóg zapłać za okazaną życzliwość i staropolską gościnność. Pielgrzymi w duchu wdzięczności zanoszą Bogu przed obrazem Matki Bożej w Częstochowie także nasz intencje.

3. Trwa XXXV Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Pielgrzymi dotrą do Częstochowy w piątek czyli 25 sierpnia.

4. Tygodniowy Odpust w Pasierbcu rozpoczął się 19 sierpnia. Szczegółowy program uroczystości, wywieszony jest w gablocie parafialnej.

5. Odpust ku czci MB Częstochowskiej w Brzesku-Słotwinach w przyszłą niedzielę (27.08). Ks. Proboszcz zaprasza wszystkich na sumę odpustową, która będzie sprawowana o godz. 11.00.

6. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
– w poniedziałek wspomnienie obow. św. Piusa X, pap.
– we wtorek wspomnienie obow. Najśw. Maryi Panny, Królowej
– w czwartek święto św. Bartłomieja, Apostoła
– w sobotę uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej

7. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zadbały o wystrój naszej bazyliki. Pracowali: Stempak Elżbieta, Płaneta Marek, Budzioch Janusz i Dorota, Stempak Andrzej i Beata, Sroka Agnieszka, Dawid i Martyna, Czyżycka Katarzyna, Potępa Bronisław, Płaneta Weronika i Tomasz, Dubiel Helena.
* W tym tygodniu, o uporządkowanie i przystrojenie bazyliki prosimy Parafian z Wokowic, rodziny; Knap, Pikulski, Stępak, Janiczek, Kopala, Lis, Gurgul, Chuchro, Nowak, Flądro.
* Ofiary na prace budowlane przy naszej Bazylice złożyły 40 zł. rodziny sprzątające Bazylikę. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, również te comiesięczne, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

8. Caritas parafialna, jak co roku w okresie wakacyjnym włącza się w ogólnopolską akcję „Tornister pełen uśmiechu”. W związku z tą akcją w sklepach na terenie naszej parafii, możemy składać przybory szkolne do wystawionych koszy do 25 sierpnia. Chciejmy się dzielić z potrzebującymi i wesprzeć tę akcję. Za udzieloną pomoc dzieci i młodzieży b. dziękujemy.

9. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych oraz do odwiedzenia naszej strony internetowej; www.bazylikaszczepanow.pl

10. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia, polecamy Bogu w naszych modlitwach.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
18 Niedziela Zwykła – 06. 08. 2017 r.

1. Przeżywamy dziś 18 Niedzielę Zwykłą i święto Przemienienia Pańskiego. Dzisiaj w Bazylice Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu główne uroczystości odpustowe. Po południu o godz. 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory. Msza Święta o godz. 15.3o i 19.oo.

2. Ks. Prob. z par. w Rudach-Rysiu zaprasza dzisiaj na odpust ku czci MB Śnieżnej.

3. Spotkanie przed pielgrzymkowe grupy nr 8 Św. Stanisława odbędzie się we wtorek tj. 8 sierpnia o godz. 19.00 w auli Chrystusa Króla, czyli dolnym kościele św. Jakuba w Brzesku.

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy;
– we wtorek – wspomnienie Św. Dominika, prezb.
– w środę – święto ku czci Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziew. i męcz., Patronki Europy,
– w czwartek – święto ku czci Św. Wawrzyńca, diakona i męcz.
– w piątek – wspomnienie Św. Klary, dziew.

5. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zadbały o wystrój naszej bazyliki. Pracowali: Szczyrek Ewelina, Kułak Danuta, Krzysztof, Iwona, Góra Roman, Ślusarska Jadwiga, Stempak Edyta, Przybyło Małgorzata, Przybyło Józef, Przybyło Jan, Małgorzata. Bóg zapłać.
* W tym tygodniu, o uporządkowanie i przystrojenie bazyliki prosimy rodziny; Pamuła, Przybyło, Gąsiorek, Kargol, Kargol, Misina, Gaczoł, Gaczoł, Gaczoł.

6. Ofiarę na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym złożyły: 50 zł – rodziny sprzątające bazylikę, 400 zł pewna rodzina ze Sterkowca. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

7. Caritas parafialna, jak co roku w okresie wakacyjnym włącza się w ogólnopolską akcję „Tornister pełen uśmiechu”, której celem jest wyposażenie w przybory szkolne dzieci z ubogich rodzin. W związku z tą akcją w sklepach na terenie naszej parafii, dzięki życzliwości ich właścicieli zostały wystawione kosze, do których można składać przybory szkolne. Chciejmy się dzielić z potrzebującymi i wesprzyjmy tę akcje.

8. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych oraz do odwiedzenia naszej strony internetowej; www.bazylikaszczepanow.pl

9. Zachęcamy też, do odwiedzenia sklepiku Sanktuaryjnego i do nabycia: Biblii, książek o tematyce religijnej, książeczek do modlitwy czy dewocjonaliów.

10. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia, polecamy Bogu w naszych modlitwach.

11. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu odeszła do wieczności siostra ks. Prob. śp. Maria Jagiełka z Nowego Sącza, lat 65. Ks. Prob. dziękuje parafianom za modlitwę, uczestnictwo w uroczystościach pogrzebowych, okazaną życzliwość. Polecajmy Jej duszę Bożemu Miłosierdziu.


Ogłoszenia duszpasterskie 17 Niedziela zwykła 30. 07. 2017 r.

1. Po południu o godz. 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory i Msza św. o 15.3o i 19.oo.

2. Mija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. Wesprzyjmy modlitwą nasz kraj i podejmujących trudy pielgrzymki bądź pracy na polu. Niech będzie to również dar całkowitej lub czasowej abstynencji od wszelkich używek, zwłaszcza od alkoholu. Swoje postanowienia o abstynencji od alkoholu w sierpniu lub przez dłuższy czas, odnotujmy w Parafialnej „Księdze Trzeźwości”, która jest wyłożona przed ołtarzem Bożego Miłosierdzia. W naszej diecezji, orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest nasz rodak św. Stanisław BM.

3. Dziś rozpoczyna się tygodniowy odpust w Bazylice Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu. Program szczegółowy odpustu, jest na afiszach. Zachęcamy do pielgrzymowania.

4. W najbliższy wtorek, 1 sierpnia, przypada 73. rocznica wybuchu powstania warszawskiego.
Niech wspomnienie tego patriotycznego zrywu przypomina nam nieustannie o potrzebie modlitwy za naszą umiłowaną Ojczyznę, za tych, którzy za jej wolność oddali życie, oraz za tych, którym powierzono odpowiedzialne stanowiska.

5. W środę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie naszej Bazyliki. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione. Każdy, kto pobożnie nawiedzi naszą Bazylikę, i odmówi, Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz przyjmie Komunię Świętą i pomodli się w intencjach wyznaczonych przez papieża, ponadto nie jest przywiązany do jakiegokolwiek grzechu, zyskuje Odpust zupełny.

6. W tym tygodniu wspominamy:
* w poniedziałek – św. Ignacego z Loyoli, prezb.
* we wtorek – św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dokt. Kościoła
* w piątek – św. Jana Marii Vienneya – patrona proboszczów

7. W niedzielę – święto Przemienienia Pańskiego.

8. W tym tygodniu wypada, I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca sierpnia.
* W I czwartek od godz. 17.oo Adoracja Najświętszego Sakramentu. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, z naszej Parafii.
* Spowiedź przed I piątkiem będzie; w środę, czwartek i piątek od godz 17 oo, oraz codziennie pół godziny przed Mszą św. rano i wieczorem.

9. W I piątek od godz. 8.oo rano, Ks.Adam i Ks.Jan Tomczyk,udadzą się św. do chorych.

10. Za dwa tygodnie, w Uroczystość Matki Bożej Wniebowziętej, będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne zbiory i poświęcimy wieniec żniwny, który w tym roku przygotowują Parafianie Szczepanowa.

11. Informujemy Parafian, że Księża przebywający obecnie na wakacjach, wyznaczone Msze św. odprawiają poza Parafią.

12. Caritas Parafialna, jak co roku w okresie wakacyjnym włącza się w ogólnopolską akcję „Tornister pełen uśmiechu”, której celem jest wyposażenie w przybory szkolne dzieci z ubogich rodzin. W związku z tą akcją w sklepach na terenie naszej parafii, dzięki życzliwości ich właścicieli,zostaną wystawione kosze, do których będzie można składać przybory szkolne. Chciejmy się dzielić z potrzebującymi i wesprzyjmy tę akcję

13. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Gajda Agnieszka, Magdalena i Małgorzata, Gadziała Halina, Marmol Danuta, Krawczyk Wiesława, Kargol Beata, Gaczoł Teresa i Janusz, Czarnik Anna, Legutko Justyna, Legutko Anna, Kawa Ewa, Świderek Anna, Chalcarz Teresa. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych mieszkańców z Wokowic, rodziny: Szczyrek, Kułak, Góra, Damasiewicz, Pagacz, Ślusarski, Stempak, Przybyło, Przybyło, Przybyło.
* Ofiarę na prace budowlane przy naszej Bazylice złożyły: 350 zł. Rodziny sprzątające Bazylikę. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, wszystkie wpisane są do Złotej Księgi Ofiarodawców.

14. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych,

15. Obchodzącym w tym tygodniu swoje osobiste uroczystości, zwłaszcza urodziny i imieniny, przekazujemy zapewnienie o naszej życzliwości. Swoje pozdrowienia kierujemy do korzystających z wakacyjnego odpoczynku w naszej Parafii.


Ogłoszenia duszpasterskie
16 Niedziela zwykła 23. 07. 2017 r.

1. Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. Pamiętajmy o trudzie rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć: Szczęść Boże.
* Po południu o godz. 15.oo – Koronka do Mił. Bożego, Nieszpory i Msza św. o godz. 15.3o i 19.oo

2. W dniu jutrzejszym będziemy przeżywać uroczystość świętej Kingi – patronki naszej diecezji. Ojciec święty Jan Paweł II w 1999 roku, kanonizował Świętą Kingę na błoniach starosądeckich.
* Po wieczornej Mszy świętej spotkanie Grupy Biblijnej.

3. We wtorek, przypada święto Świętego Jakuba Apostoła. Odpust w Brzesku. Ksiądz proboszcz zaprasza naszą Parafię na uroczystą sumę o godz. 18.oo. W tym dniu, czcimy także świętego Krzysztofa, męczennika, patrona kierowców i podróżujących.

4. W środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny, a dziadków Pana Jezusa. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności. Serdecznie zapraszamy na wieczorną Eucharystię naszych seniorów. Będzie to specjalny dzień modlitwy i wdzięczności za nasze babcie i dziadków.

5. W piątek, przypada 26 rocznica konsekracji Księdza Biskupa Jana Styrny naszego rodaka.
W swoich modlitwach polecajmy dobremu Bogu, Osobę Księdza Biskupa Jana.

6. W sobotę wspominać będziemy – św. Martę, siostrę Łazarza i Marii.
* W sobotę od godziny 8.oo rano Ks. Jan Lorek, odwiedzi – chorych z racji I soboty miesiąca

7. Dziękujemy mieszkańcom Mokrzysk, za ubranie kwiatami Bazyliki na czas odpustu i posprzątanie placu przy Bazylice. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w tę pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian z Wokowic, rodziny; Gajda, Gadziała, Marmol, Pierzchała, Krawczyk, Kargol, Gaczoł, Stępak, Stępak, Czarnik, Legutko, Legutko. Bardzo serdecznie dziękuję panu Andrzejowi Moryc, za modernizację tablicy informującej o naszym Sanktuarium, znajdującej się na skrzyżowaniu Mokrzysk. Bóg zapłać.
* Ofiary na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym złożyły: 500 zł. pewna rodzina z Mokrzysk. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, również te miesięczne, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

8. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, i innych czasopism religijnych.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i gratulacje, zapewniając Was o naszej modlitwie w waszych intencjach. Szczęść Boże!


Ogłoszenia duszpasterskie
15 Niedziela zwykła 16. 07. 2017 r.

1. Przeżywamy 15 niedzielę zwykłą. O godz. 1500 Nieszpory. Msza św. o godz.15.3o i 19.oo.
* Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. Niech on sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary i nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia.
* Dzisiaj, ofiarami składanymi na tacę, wspieramy Seminarium Duchowne w Tarnowie.
* Wszystkich przybywających na czas wakacji do Szczepanowa: rodaków i gości, serdecznie witamy na ziemi Świętego Stanisława i życzymy miłego pobytu i wypoczynku.
* Informujemy Parafian, że Księża, którzy obecnie przebywają na urlopach, wyznaczone Msze św. odprawiają poza Parafią.

2. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
– we wtorek – wspomnienie Św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.
– w czwartek – wspomnienie bł. Czesława, prezb.

3. Zachęcamy wszystkich Parafian i Gości, do skorzystania z Sakramentu Pokuty, w ciągu tygodnia, by w czasie odpustu przyjąć Chrystusa do swoich serc i zyskać odpust zupełny.

4. W sobotę 22 lipca, w naszej Parafii uroczystość odpustowa z racji święta św. Marii Magdaleny, pierwszej Patronki naszej Parafii. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.
Uroczystą sumę odpustową o godz. 11.oo będzie celebrował Ksiądz kanonik Józef Pyrek nasz Rodak ze Sterkowca, przeżywający w tym roku 50 rocznicę święceń kapłańskich. Zapraszamy na tę Mszę św. rodaków Księdza Jubilata – mieszkańców ze Sterkowca, a także koleżanki i kolegów z ławy szkolnej, aby po Mszy św. wspólnie się spotkać. Po sumie uroczysta procesja eucharystyczna. Prosimy, aby na procesję przygotować sztandary i feretrony. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia DSM oraz dzieci w strojach I komunijnych. Już dziś prosimy, aby na procesję Najświętszego Sakramentu przygotować wszystkie sztandary i feretrony. Strażaków prosimy o niesienie baldachimu i sztandarów. Apelujemy do Parafian, aby jak najliczniej uczestniczyć w sumie odpustowej i wziąć udział w procesji, bo przecież to jest najważniejsze, by spotkać się z Chrystusem eucharystycznym w czasie odpustu.

5. Przypominamy, że do końca lipca w zakrystii, można się zapisać na XXXV Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę.

6. Dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Karwala Katarzyna, Policht Marzena, Duda Aneta, Podoba Teresa, Chamielec Teresa, Gurgul Alicja, Pagacz Stanisław, Król Barbara. Bóg zapłać za waszą pracę.
* Ofiary na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym złożyły: 290 zł, rodziny sprzątające bazylikę, 200 zł. pewna rodzina ze Szczepanowa. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, również te miesięczne, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

7. W tym tygodniu o przygotowanie bazyliki i ubranie jej kwiatami na uroczystości odpustowe, prosimy mieszkańców Mokrzysk. Prace porządkowe na zewnątrz będą wykonywane w najbliższy piątek od godz. 18. Bardzo prosimy, by wszyscy parafianie z Mokrzysk poczuwali się do włączenia w te przygotowania.

8. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego oraz innych czasopism religijnych.

9. Informujemy Parafian, że do wieczności odeszła śp. Maria Kwiatek-Górska, lat 68, pochodząca ze Szczepanowa, a ostatnie lata mieszkała w Zastowie pod Krakowem. Polecajmy jej duszę miłosierdziu Bożemu.

10. Burmistrz Brzeska oraz proboszcz parafii pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku, zapraszają na Piknik Jakubowy organizowany w ramach obchodów Patrona Miasta, w dniu 23 lipca tj. niedziela na pl. Kazimierza Wielkiego w Brzesku. Szczegóły na afiszach.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i gratulacje, zapewniając Was o naszej modlitwie w waszych intencjach. Szczęść Boże!


Ogłoszenia duszpasterskie
14 Niedziela zwykła –09. 07. 2017r.

1. Po południu o godz. 15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia połączona z Nieszporami. Msza Święta o 15.3o i 19.oo.

2. Dzisiaj ofiary składane na tacę, są przeznaczone na zapłacenie za zakupiony olej opałowy, do ogrzewania naszej Bazyliki. Bóg zapłać za ofiarę na ten cel.

3. Bardzo serdecznie witamy, na ziemi Świętego Stanisława, wszystkich przybywających na czas wakacji do Szczepanowa, rodaków i gości, życząc wszystkim miłego pobytu.

4. Informujemy Parafian, że Księża, którzy obecnie przebywają na urlopach, wyznaczone Msze św. będą odprawiać poza Parafią.

5. W miesiącu sierpniu wyruszy XXXV Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Bardzo prosimy, aby Parafianie zapisywali się do grupy nr 8 – Św. Stanisława Szczepanowskiego. W tej grupie pójdzie również Ks. Tomasz Rąpała, obecnie Ojciec Duchowny w Seminarium Duchownym w Tarnowie. Zapisy na pieszą pielgrzymkę będą przyjmowane do końca lipca zakrystii.

6. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
– we wtorek – św. Benedykta, opata patrona Europy
– w środę – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męcz.
– w czwartek – wsp. Świętych Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników – patronów drugorzędnych Diecezji
– w sobotę – wsp. Św. Bonawentury, bpa i dokt. Kościoła

7. W najbliższą sobotę, tj. 15 lipca, o godz. 19 –ej, w Sali Domu Pielgrzyma odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe uczestników pielgrzymki do Włoch. Zainteresowanych Pielgrzymów uczestnictwem w tym spotkaniu, prosimy o kontakt potwierdzający obecność u Pani Sołtys Szczepanowa Anny Lubowieckiej – tel. 509 502 817 lub annalubowiecka@interia.pl

8. W przyszłą niedzielę składka na WSD w Tarnowie.

9. Już za dwa tygodnie, w sobotę 22 lipca, w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać Odpust ku czci Św. Marii Magdaleny. Bardzo prosimy mieszkańców Mokrzysk by przygotowali Bazylikę na tę uroczystość.

10. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami Bazylikę. Pracowali: Gaczoł Barbara, Drąg Ewa, Ciuruś Zuzanna, Weronika i Emilia, Gancarz Łukasz i Bartłomiej, Legutko Grażyna, Pyrek Kazimierz i Paulina, Gładysz Mariola, Brzegowy Klaudia, Żurek Krystyna, Przybyło Ewa, Legutko Zofia. Bóg zapłać.
* W tym tygodniu prosimy Parafian z Wokowic, rodziny; Karwala, Policht, Kargol, Duda, Kos, Podoba, Chamielec, Gurgul, Pagacz, Król, Zydroń.
* Ofiary na prace budowlane przy zapleczu naszego Sanktuarium złożyły: 60 zł. Rodziny sprzątające Bazylikę, 500 zł pewna rodzina z Wokowic, 500 zł, nowożeńcy Teresa i Dariusz. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, również te comiesięczne, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

11. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism katolickich oraz odwiedzenia naszego sklepiku, Sanktuaryjnego, którym możemy nabyć, piękne albumy, książeczki, dewocjonalia, oraz „Akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi” wraz z płytą DVD różańca.

12. Pozdrawiamy korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.


Ogłoszenia duszpasterskie
13 Niedziela zwykła – 02. 07. 2017 r.

1. Przeżywamy dziś I niedzielę miesiąca lipca. Po południu o godz. 15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia i Nieszpory. Msza Święta o 15.3o i dodatkowa Msza św. na czas wakacji o gdz.19.oo.

2. Bardzo serdecznie witamy, na ziemi Świętego Stanisława, wszystkich przybywających na czas wakacji do Szczepanowa, rodaków i gości. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Życzymy wam udanego wypoczynku i zapraszamy na spotkania z Panem Jezusem w Bazylice Szczepanowskiej w każdą niedzielę, a także w dni powszednie. Zechciejcie z troską o zdrowie ciała połączyć staranie o rozwój waszego życia duchowego, religijnego i moralnego.

3. Prosimy wszystkich Parafian, Pielgrzymów i Gości, aby przychodząc do naszej Bazyliki, na Mszę świętą, czy na jej zwiedzanie, pamiętać o odpowiednim stroju. Informujemy również, że za granicą we wszystkich sanktuariach, bazylikach, kościołach, wchodząc do miejsc świętych na modlitwę, czy je zwiedzając, nikt nie zostanie wpuszczony bez odpowiedniego stroju.

4. Apelujemy też do rodziców i opiekunów, aby pamiętali o tym, że wakacje to okres szczególnie aktywnej działalności dealerów narkotyków i agitatorów usiłujących wciągnąć młodzież do różnych sekt. Przestrzegamy przed tymi zagrożeniami zarówno Parafian, jak i Gości. Zwróćmy, zatem uwagę na to, kto się kontaktuje z naszą młodzieżą i naszymi dziećmi. O podejrzanych osobach, prosimy w każdym przypadku poinformować Policję.

5. W Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej, trwa tygodniowy odpust. Z Parafii planowany jest wyjazd do Tuchowa we wtorek tj. 4 lipca o godz., 7.oo rano z parkingu przy Bazylice. Chętni na wspólny wyjazd mogą się jeszcze dzisiaj zapisać w zakrystii. Zachęcamy do pielgrzymowania.

6. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
– w poniedziałek – święto św. Tomasza, Ap
– w czwartek – wsp. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziew.
– w sobotę – wsp. św. Jana z Dukli, prezb

7. W tym tygodniu, przypada I czwartek i I piątek miesiąca lipca.
* Spowiedź przed I piątkiem dla dzieci, które nie skorzystały ze spowiedzi św. na zakończenie roku szkolnego, będzie codziennie pół godziny przed Mszą św., a w środę i w czwartek od godz. 17.oo.
* Spowiedź dla starszych, będzie w piątek rano, i po południu, od godz. 17.oo. Bardzo prosimy, aby dzieci i młodzież szkolna przyszła do spowiedzi w wyznaczonych dniach, a piątek pozostawiły do spowiedzi dla osób starszych.
* W I czwartek Godzina święta. Mimo wakacyjnej atmosfery postarajmy się przyjść na godz. 17.oo na chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu, ofiarując ją w intencji nowych powołań kapłańskich, z naszej wspólnoty parafialnej.

8. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami Bazylikę. Pracowali: Góra Paulina, Bolek Halina, Styrna Anna i Naomi, Styrna Irena i Józef, Cisak Marta, Szymek Czesław, Ciuruś Ireneusz, Szczepaniec Krystyna. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy Parafian z Wokowic – rodziny: Gaczoł, Drąg, Ciuruś, Garncarz, Pałka, Legutko, Pyrek, Gładysz, Brzegowy, Żurek.

9. Ofiary na prace budowlane przy zapleczu Sanktuaryjnym złożyły: 85 zł,- rodziny sprzątające Bazylikę, 200 zł pewna rodzina z Mokrzysk, 100 Euro pewna rodzina z Łęk. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, również te comiesięczne, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

10. W związku z zapowiedziami rządu, że w najbliższych dniach będzie nałożony dodatkowy podatek, na olej opałowy, a więc cena oleju opałowego znacznie wzrośnie, w minionym tygodniu zakupiłem po dotychczasowych cenach 4.500 litrów paliwa do ogrzewania naszej Bazyliki. W związku z tym, w najbliższą niedzielę ofiary składane na tacę, będą na zapłacenie za zakupiony olej opałowy.

11. Informujemy zainteresowanych ufundowaniem stacji Drogi Krzyżowej, która będzie wykonana w arkadach, jako freski w tynku o wym. 1.55 x 2.15 tj. około 3, 5m2, że koszt 1 stacji wyniesie 6.tyś. zł.

12. Informujemy, uczestników pielgrzymki do Włoch, że spotkanie popielgrzymkowe odbędzie się 15 lipca, o godz. 19 –ej, w Sali Domu Pielgrzyma. Zainteresowanych pielgrzymów uczestnictwem w tym spotkaniu, prosimy o kontakt potwierdzający obecność u Pani Sołtys Szczepanowa – Anny Lubowieckiej – tel. 509 502 817 lub mail ; annalubowiecka@interia.pl

13. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism katolickich.

14. Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Naszą życzliwość kierujemy również do wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje jubileusze, imieniny i urodziny. Zapewniamy Was o naszej modlitwie.


Ogłoszenia duszpasterskie
12 Niedziela zwykła 25. 06. 2017 r.

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliź-nich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłości Pana Boga i bliźniego.

2. Dziś o godz. 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Msza Święta o godz.15.3o.
* Od przyszłej niedzieli na czas wakacji dodatkowa Msza Święta o godz.19.oo.

3. Dziś w Parafii Bucze, odpust ku czci MBNP. Uroczysta suma o godz.11.oo

4. Wszystkich przybywających na czas wakacji do Szczepanowa: rodaków i gości, serdecznie witamy na ziemi Świętego Stanisława i życzymy miłego pobytu.

5. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha.

6. Informujemy Parafian, że Księża, którzy przebywający na urlopach, wyznaczone Msze św. będą odprawiać poza Parafią.

7. We wtorek, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. Zwłasz¬cza w każdą środę zwracamy się do Niej, jako naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. W tym dniu przypadają imieniny Ks. Bpa Władysława Bobowskiego oraz poprze-dnich Księży Proboszczów, Ks. Prałata Władysława Mędrali, Ks. Prałata Władysława Bielatowicza, a także obecnego Księdza Proboszcza. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

8. W środę, wspominamy św. Ireneusza bpa i męcz.

9. W czwartek obchodzić będziemy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszej Bazylice jak w każdą niedzielę; o godz. 6.3o, 8.oo, 9.3o,11.oo. Po południu o godz.15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego, z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa, a o godz 15.3o Msza św.
* W naszej Bazylice, w tym dniu możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
* Składka z uroczystości Św. Piotra i Pawła przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

10. W najbliższy piątek, od godz. 8.oo rano, Księża udadzą się z posługą sakramentalną do chorych.

11. W tym tygodniu wypada I sobota miesiąca lipca.

12. Od 1 do 9 lipca w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej, będzie trwać tygodniowy odpust, pod hasłem „ Maryjo, pomóż nam odważnie głosić Ewangelię” Szczegółowy program odpustu na afiszach. Z Parafii planowany jest wyjazd do Tuchowa w przyszły wtorek tj. 4 lipca o godz., 7.oo rano. Na wspólny wyjazd można się zapisać w zakrystii. Zachęcamy do pielgrzymowania.

13. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami bazylikę. Pracowali: Fiksak Agnieszka, Skrobot Patrycja i Małgorzata, Cierniak Monika, Gajec Paweł, Hajdo Bożena, Wójcik Emma, Gibała Bartosz. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian ze Sterkowca, rodziny; Góra, Bolek, Styrna, Styrna, Cisak, Szymek, Ciuruś, Szczepaniec.

14. Ofiary na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym złożyły; 85 zł. rodziny sprzątające bazylikę, oraz 200 zł. pewna osoba ze Szczepanowa. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, i te comiesięczne wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

15. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism katolickich oraz odwiedzenie naszego sklepiku, Sanktuaryjnego, którym możemy nabyć, piękne albumy, książeczki i dewocjonalia.

16. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i gratulacje, zapewniając Was o naszej modlitwie w waszych intencjach. Szczęść Boże!

17. A teraz, pomódlmy się jeszcze w intencjach V Synodu Diecezji Tarnowskiej.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 18 czerwca 2017 roku.

1. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. Po sumie będzie procesja eucharystyczna. O godz. 15.oo Nieszpory Eucharystyczne /bez procesji/, Koronka do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo czerwcowe. O godz. 15.3o Msza Święta. W tygodniu Oktawy, codziennie o godz. 18.oo do piątku włącznie, Nieszpory z procesję eucharystyczną wokół bazyliki. Starajmy się, by licznie brać udział w tych nabożeństwach.

2. Dzisiaj Diecezjalne Święto Rodziny w Starym Sączu. Uroczysta suma na Błoniach Sądeckich odbędzie się o godz. 10.oo. Program szczegółowy na afiszach.

3. We wtorek, przypada 14 rocznica nadania tytułu Bazyliki Mniejszej naszemu kościołowi. Nawiedzając w tym dniu bazylikę i wypełniając zwykłe warunki, możemy zyskać odpust zupełny. Zachęcamy, więc we wtorek, do licznego udziału we Mszy św. by zyskać odpust zupełny.

4. Na dzień 20 czerwca ONZ wyznaczyła Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Otoczmy naszą modlitwą tych, którzy z powodu prześladowań musieli opuścić swój rodzinny dom i swoich bliskich.

5. W środę – po nabożeństwie wieczornym spotkanie członków Caritas Parafialnego.

6. W czwartek, o godz. 18.oo Msza św. na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.

7. W piątek, przypada uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Po wieczornej Mszy Świętej będzie procesja eucharystyczna. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, z woli świętego Jana Pawła II, jest Światowym Dniem Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Zwracamy się z apelem do wiernych, aby się modlili o świętość swoich duszpasterzy i kapłanów rodaków.
* W piątek – Dzień Ojca. Podczas Eucharystii będziemy się modlić za naszych ojców. Modlitwami obejmiemy wszystkich ojców, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny, a także za tych, którzy już odeszli do wieczności.
* W piątek zakończenie roku szkolnego. Młodzież i dzieci szkolne oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji naszych szkół, serdecznie zapraszamy na Mszę Św. w naszej Bazylice o godzinie 8.oo rano.
* Dzieci i młodzież zachęcamy, by w tym tygodniu skorzystała ze spowiedzi świętej, aby móc przyjąć Chrystusa do swoich serc na zakończenie roku szkolnego i na I piątek miesiąca.
* W piątek od godz. 11.oo – Ks. Adam uda się z Komunią, św. do chorych z racji I Piątku.

8. W sobotę – przeżywać będziemy uroczystość narodzenia świętego Jana Chrzciciela. Jest on jedynym świętym oprócz Matki Bożej, którego narodzenie wspomina się w liturgii Kościoła. Wynika to z jego ogromnego znaczenia, jako poprzednika Mesjasza.
* W naszych modlitwach pamiętajmy o naszym Rodaku, Księdzu Biskupie Janie, Styrna oraz o księżach współpracownikach; Janie Lorku i Janie Tomczyku, którzy przeżywają w tym dniu swoje imieniny. Wypraszajmy dla nich wstawiennictwa i opieki Świętego Patrona.

9. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Radnym Parafialnym z poszczególnych miejscowości i tym, którzy włączyli się w przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała. Dziękujemy tym, którzy nieśli baldachim, chorągwie, obrazy. Szczególnie dziękujemy Druhom z OSP za udział w procesji i utrzymanie porządku na drodze. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w tę uroczystość, niech Chrystus Eucharystyczny stokrotnie wynagrodzi swoim błogosławieństwem.

10. W przyszłą niedzielę w Parafii Bucze, odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Uroczysta suma o godz.11.oo, na którą Ks. Proboszcz serdecznie zaprasza naszych Parafian.
* W przyszłą niedzielę po Mszy, św. o godz.15.3o spotkanie SRK.

11. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali; Górska Renata i Anna, Górska Iwona, Liszek Małgorzata, Drąg Małgorzata, Cierniak Małgorzata, Pasierb Teresa i Aleksandra, Bujak Barbara i Paweł, Mrówka Weronika, Maciej i Wiktor, Góra Cecylia, Piekarczyk Kazimiera. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian ze Sterkowca, rodziny: Fiksak, Ćwioro, Skrobot, Cierniak, Madej, Osuch, Tybon, Gajec, Hajdo, Wójcik, Gibała.
* Ofiarę 200 zł. na prace budowlane przy zapleczu naszego Sanktuarium złożyły rodziny sprzątające Bazylikę. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie i te, co miesięczne wpisane są do Złotej Księgi Ofiarodawców.

12. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Adam Pamuła z Przyborowa, lat 73. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

13. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism katolickich, a także do odwiedzenia naszej strony internetowej www.bazylikaszczepanow.pl na której jest zamieszczona obszerna relacja i zdjęcia z procesji Bożego Ciała.

14. Życzliwością i modlitwą, pragniemy otoczyć wszystkich obchodzących swoje osobiste uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu. Pamiętamy szczególnie o naszych ojcach z okazji przypadającego w piątek ich święta, a także o naszych zmarłych.


Ogłoszenia duszpasterskie
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 11.06.2017 r.

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. O godz. 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa i Msza święta o godz. 15.3o.
* Dzisiaj ofiary zbierane do puszek przed bazyliką, są przeznaczone na UPJP II w Tarnowie i Krakowie.

2. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
* w poniedziałek – wspomnienie bł. Romana Sitki, prezb. i męcz.
* we wtorek – wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, prezb. i dok. Kościoła
* w środę – wspomnienie bł. Michała Kozala, bpa i męcz.
* w sobotę – wspomnienie Św. Alberta Chmielowskiego, zak.

3. W czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. o godz. 6.3o, 8.oo, 9.3o. O godz. 15.oo Nieszpory z procesją wokół Bazyliki i o 15.3o Msza święta. Nie będzie Mszy św. o godz. 1100.
Po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszy uroczysta procesja do czterech ołtarzy. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z bazyliki na ulice naszego miasta. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii i będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszych rodzin. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem naszej wiary w Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tej procesji. Zapraszamy dzieci z klas III w strojach pierwszokomunijnych, dzieci młodsze do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia. Prosimy by przygotować obrazy, feretrony, sztandary. Straż Pożarną prosimy o niesienie baldachimu i sztandarów, oraz o zabezpieczenie drogi w czasie procesji. Prosimy by wcześniej przygotować ołtarze. Prosimy o to mieszkańców poszczególnych wiosek:
– I ołtarz – przy domu Państwa Tomczyk – mieszkańcy Mokrzysk
– II ołtarz – przy domu Państwa Cybulski – mieszkańcy Sterkowca i Wokowic
– III ołtarz – przy domu Państwa Polak – mieszkańcy Szczepanowa
– IV ołtarz – przy domu Państwa Kądziołka – mieszkańcy Łęk i Przyborowa
* Prosimy o udekorowanie okien, zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacu-nku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny szczególnie w dniach oktawy blisko każdego z nas.
* W Oktawie Bożego Ciała, Nieszpory Eucharystyczne i Msza św. popołudniowa z
procesją będą o godzinie 1800.
* Składka z Bożego Ciała przeznaczona jest na hospicja i cele charytatywne w Diecezji.

4. W czwartek, przypada piąta rocznica objęcia Diecezji przez Księdza Biskupa dra Andrzeja Jeża. Swoimi modlitwami wspierajmy naszego Arcypasterza w posłudze Diecezji i Kościołowi.

5. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami bazylikę. Pracowali; Paprocki Paweł, Szostak Agnieszka i Tomasz, Kornaus Bożena, Latocha Józef, Pamuła Piotr i Monika, Staniec Marcin, Krawczyk Joanna, Marcin i Maksym, Chojnowska Magdalena i Karol. Bóg zapłać za waszą pracę!
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian ze Sterkowca, rodziny: Górski, Górski, Liszek, Drąg, Cierniak, Listwan, Pasierb, Bujak, Mrówka, Góra.
* Ofiarę na prace budowlane przy zapleczu, sanktuaryjnym złożyły;150 zł. rodziny sprzątające Bazylikę. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, wpisane są do „ Złotej Księgi Ofiarodawców”.

6. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, w którym jest wkładka śpiewnika na Boże Ciało i innych czasopism katolickich. Zachęcamy również do odwiedzenia naszej strony internetowej www.bazylikaszczepanow.pl oraz sklepiku Sanktuaryjnego.

7. Tarnowska Szkoła Wyższa prowadzi rekrutację na rok akademicki 2017/2018 r. na studia licencjackie, magisterskie, a także studia podyplomowe. Szczegóły oraz kontakt w gablotach parafialnych.

8. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje jubileusze, urodziny i imieniny, składamy najlepsze życzenia, zapewniając o naszej modlitwie.


Ogłoszenia duszpasterskie
Niedziela Zesłania Ducha Świętego 04. 06. 2017 r.

1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Hymnem do Ducha Świętego rozpoczyna się dzisiaj liturgia Mszy św., aby wyprosić światło i moc Ducha Świętego dla każdego z nas. Dzisiaj kończy się czas wielkanocny. Czas Komunii św. wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Świętej. Po południu o godz.15.oo Nieszpory z litanią do Serca Pana Jezusa, o godz.15.3o. Msza Św.
* W naszej diecezji, koronacja figury MBF w Tarnowie.

2. Jutro Drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszej Bazylice o godz. 6.3o, 8.oo, 9.30, 11.oo. Po południu o godz.18.oo Msza św., dla tych, którzy powrócą z pracy. W tygodniu o godz. 18.oo Msza św. z litanią do Serca Pana Jezusa.
W tym tygodniu przeżywać będziemy:
* w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
* w sobotę – wsp. Bł. Bogumiła, bpa

3. W przyszłą sobotę i niedzielę w Tarnowie w Kościele Błogosławionej Karoliny Kózka, rozpoczną się uroczystości z okazji 30 lecia pobytu Ojca, św. Jana Pawła II w Tarnowie i beatyfikacji Karoliny Kózka. Szczegółowy program na afiszu.

4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Po Mszy św. o godz. 15.3o spotkanie redakcyjne Pasterza.

5. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali; Lis Lucyna, Dąbrowa Stanisław, Krawczyk Alicja, Rojek Iwona, Przybyło Julita i Karolina, Przybyło Anna, Cierniak Katarzyna i Dominik, Gostek Marta i Dawid, Legutko Katarzyna. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych mieszkańców Sterkowca, rodziny; Kądziołka, Paprocki, Szostak, Kornaus, Latocha, Pamuła, Staniec, Krawczyk, Bogusz, Chojnowska.
* Ofiary na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym złożyły; 120 zł. rodziny sprzątające Bazylikę, 500 zł. pewna rodzina ze Szczepanowa. Bóg zapłać za wszystkie ofiary jakie składacie wpisane są do „ Złotej Księgi Ofiarodawców”.

6. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu odeszli do wieczności; śp. Marek Kubala ze Sterkowca, lat 60, śp. Augustyn Prokop z Łęk, lat 87, śp. Helena Wolsza z Mokrzysk, lat 82, Kazimiera Żurek, z Łęk, lat 89, oraz śp. Henryka Reczek, z Łęk, lat 84. Pogrzeb jej jutro o godz. 15.oo. Zmarł również, śp. Władysław Witek, lat 77, zamieszkały w Jaworznie, pochodzący ze Sterkowca. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.

7. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych. Zachęcamy również do odwiedzenia naszej strony internetowej www.bazylikaszczepanow.pl oraz do odwiedzenia sklepiku sanktuaryjnego, w którym możemy nabyć wiele pięknych albumów, książek religijnych i dewocjonalia. Zapraszamy!

8. Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Sterkowcu, serdecznie zaprasza dzieci i rodziców na piknik rodzinny, który odbędzie się na terenie szkoły w najbliższą sobotę tj. 10 czerwca o godz. 15.oo.

9. Ksiądz Proboszcz wraz z GRUPĄ 25+ działającą przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku, zaprasza na spektakl pt. „Dom otwarty, czyli o dylematach dorosłych dla dorosłych” w najbliższą niedzielę o godz. 18.00 w Regionalnym Centrum Kulturalno-Biblio-tecznym w Brzesku. Jest to spektakl charytatywny dla Jędrka Rosy. Szczegóły na plakatach.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
7 NIEDZIELA WIELKANOCY 28. 05. 2017
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia z Nowenną do Ducha Św. oraz nabożeństwo majowe. Msza św. o godz. 15.3o. W tygodniu majówka z Nowenną do Ducha św. odprawiana będzie o godz. 18.oo, następnie Msza święta.

2. Polecajmy w naszych modlitwach 25 kapłanów, którzy w dniu wczorajszym przyjęli święcenia kapł.

3. W środę, będziemy przeżywać święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

4. W czwartek – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa.
W czwartek, 1 czerwca, Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pamiętajmy o  naszych najmłodszych, nie tylko obdarowując ich materialnie, lecz przede wszystkim prośmy o wszelkie łaski potrzebne, by wzrastały duchowo.
* Z tej okazji, Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, serdecznie zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami na ”Piknik rodzinny”, który odbędzie się w najbliższą sobotę od godz.10.oo -17.oo, na stadionie piłkarskim Okocimskiego Klubu Sportowego w Brzesku.
* W tym tygodniu przeżywać będziemy; – w poniedziałek – wsp – św. Urszuli Ledóchowskiej, dziew. – w czwartek – wsp. Św. Justyna, męcz. – w sobotę – wsp. świętych męczenników Karola Lwanga i Towarzyszy.

5. W tym tygodniu, wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca czerwca. Spowiedź będzie codziennie przed Mszą św. rano i wieczorem oraz w czasie nabożeństw popołudniowych, a także w czwartek i piątek od godz. 17.oo. W czwartek od godz.17.oo Godzina święta.
* W czwartek, na nabożeństwo wieczorne zapraszamy młodzież klas I i II Gimnazjum w ramach przygotowań do Sakr. Bierzmowania.
* W piątek, zapraszamy młodzież bierzmowaną z klas III Gimnazjum.

6. W najbliższą sobotę imieniny Ks. Bpa Leszka Leszkiewicza. Polecajmy osobę Ks. Bpa, naszemu rodakowi Św. Stanisławowi wypraszając potrzebne łaski do służby w Chrystusowym Kościele.

7. W sobotę od godz. 8.oo rano, kapłani odwiedzą chorych z Komunią świętą.

8. W przyszłą niedzielę, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i Dzień Dziękczynienia w Polsce.

9. W naszej diecezji, koronacja figury MBF w Tarnowie. Przypominamy o tym wydarzeniu i zachęcamy Parafian do licznego udziału w tym niecodziennym wydarzeniu. Gdyby byli chętni na wspólny wyjazd prosimy, aby się zapisali w zakrystii. Informujemy, że wyjeżdżający swoimi samochodami muszą mieć za przednią szybą obrazek Matki Bożej Fatimskiej. Dojazd na plac uroczystości tylko od autostrady. Służby porządkowe będą kierować samochody na przygotowane parkingi. Można też będzie parkować za darmo w strefie płatnego parkowania.

10. W najbliższą niedzielę, koniec okresu Wielkanocnego. Informujemy tych wiernych, którzy jeszcze nie byli do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, że czas Komunii św. wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Świętej włącznie. Apelujemy do nich, aby w najbliższym czasie skorzystali z Sakramentu pokuty i Eucharystii, aby nie zaniedbali tego obowiązku.

11. Dziękujemy tym rodzinom, które porządkowały i ubrały kwiatami bazylikę. Pracowali: Brzezińska Krzysztof i Gabriela, Gdowska Halina, Paprocka Maria, Kuta Leszek, Gawlik Aleksander, Kargol Barbara i Justyna, Bawół Maria i Bożena, Stańczykiewicz Teresa i Anna, Kuta Barbara. Bóg zapłać. * W tym tygodniu prosimy o to kolejnych mieszkańców ze Sterkowca, rodziny; Lis Dąbrowa, Sacha, Krawczyk, Rojek, Kornaus, Przybyło, Przybyło, Cierniak, Gostek.
* Ofiarę 500 zł. na prace budowlane przy naszym Sanktuarium złożyła pewna osoba ze Szczepanowa. Bóg zapłać za ofiary, jakie składacie i te, co miesięczne, wpisane są do Złotej Księgi Ofiarodawców”.

12. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych. Zachęcamy również do odwiedzenia naszej strony internetowej www.bazylikaszczepanow.pl Zapraszamy również do odwiedzenia sklepiku sanktuaryjnego, w którym możemy nabyć wiele pięknych albumów, książek religijnych i dewocjonalia.

13. Informujemy, że jest też możliwość wyjazdu z Parafią z Dębicy na pielgrzymkę do Fatimy i innych sanktuariów w Portugalii w dniach od 03 do 10 sierpnia. Koszt 3.500 zł. Chętni mogą się zapisać w zakrystii.

14. Informujemy również, że dniach 22 do 29 października z Parafii organizowana jest Pielgrzymka do Ziemi Świętej, którą poprowadzi tradycyjnie nasz rodak, Franciszkanin Ojciec Tomasz Dubiel, który pracuje w Centrum Informacji Chrześcijańskiej w Jerozolimie. Koszt 650 $. Program oraz szczegóły zapisu wraz z telefonami są na tablicach ogłoszeń. Zachęcamy do pielgrzymowania.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI NIEDZIELA WIELKANOCY – 21.05.2017 r.

1. Dziś po południu o godz. 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego, nabożeństwo majowe i Msza święta o godz. 15.3o. Razem z Maryją trwajmy na modlitwie podczas majowych nabożeństw, które w naszej Bazylice celebrujemy codziennie o godz. 18.oo.

2. Najbliższe dni, tj. poniedziałek, wtorek i środa, są dniami modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące. W tych dniach będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie. Zachęcamy do licznego udziału w tej modlitwie.

3. Jutro po nabożeństwie wieczornym spotkanie biblijne, a w środę, spotkanie formacyjne dla członków Caritas.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
* w poniedziałek – wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy
* w środę – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. W tym dniu z inicjatywy papieża Benedykta XVI, modlimy się za Kościół w Chinach.
* w piątek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera;

5. W piątek, 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszamy na wspólną Eucharystię i modlitwę, podczas której przez wstawiennictwo Maryi, Najświętszej z wszystkich matek, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.
* W tym dniu, rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. W najbliższą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu przypada 87 rocznica konsekracji naszego kościoła. W duchu wdzięczności naszym ojcom za ten wspaniały „Dom Boży”, wyśpiewamy dziękczynne „Te Deum laudamus”.

7. W związku z koronacją MBF w Tarnowie, będzie możliwość wyjazdu na tę uroczystość wspólnie autokarem, a także prywatnymi samochodami. Chętnych, którzy zdecydują się na wspólny wyjazd autokarem, prosimy aby się zapisali na listę w zakrystii.

8. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami bazylikę. Pracowali; Dubiel Halina i Natalia, Koziński Stanisław i Dawid, Chudyba Jolanta, Przybyło Anna, Ciszkowicz Patrycja, Kierońska Magdalena, Grzebieniarz Kinga, Duda Marta
Rodziny te, złożyły także ofiarę 70 złotych na Sanktuarium. Bóg zapłać za waszą ofiarę pracę
* W tym tygodniu prosimy kolejne rodziny ze Sterkowca: Brzeziński, Gdowski, Paprocka, Kuta, Gawlik, Kargol, Bawół, Tomaszek, Dąbrowa-Legutko, Stanczykiewicz.

9. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych oraz albumów i książek dostępnych w sklepiku sanktuaryjnym.
10. Dyrektor Zespołu Szkół w Szczurowej, informuje, że na rok 2017/2018 organizowany jest nabór do szkół. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń oraz w sekretariacie szkoły.

11. Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu, z inicjatywy Starosty Brzeskiego ogłasza nabór na kierunek pielęgniarstwo, studia licencjackie – bezpłatne z miejscem edukacji w Brzesku. Bliższe informacje na afiszach i w Starostwie w Brzesku. Zachęcamy maturzystów i starszych do skorzystania z tej bezpłatnej oferty studiów.

12. Informujemy, że jest też możliwość wyjazdu w miesiącu sierpniu z Parafią z Dębicy na pielgrzymkę samolotem do Fatimy i innych sanktuariów w Portugalii. Koszt około 3.500 zł. Chętni mogą się zapisać w zakrystii.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
5 NIEDZIELA WIELKANOCY 14. 05. 2017

1. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Możemy ten wielkanocny sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Najdoskonalszą nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu fiat, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię i trwa do dzisiaj w komunii Kościoła.

2. W dniu wczorajszym, zakończyła się pielgrzymka Ojca świętego Franciszka do Fatimy, w związku z 100 rocznicą Objawień Matki Bożej trojgu Pastuszkom. Na początku Mszy świętej Papież dokonał kanonizacji Franciszka i Hiacynty Marto. Mamy dwójkę nowych świętych, którymi Matka Boża posłużyła się do nawoływania do pokuty i odmawiania Różańca. Odpowiedzmy na ten apel Maryi swoim życiem i modlitwą różańcową.

3. W tygodniu nabożeństwo majowe odprawiane będzie o godz. 18.oo, następnie Msza święta. Zachęcamy do licznego udziału.

4. W tym tygodniu patronują nam;
– w poniedziałek – św. Zofia, wdowa i męczennica.
– we wtorek – św. Andrzej Bobola, kapłan i męczennik, kolejny patron Polski. Niech św. Andrzej, będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie.
* Wtorek, jest dniem imienin Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o naszym Pasterzu w naszych modlitwach. Przyjdźmy jak najliczniej na nabożeństwo majowe, ofiarowane w Jego intencjach.
– w czwartek – Św. Stanisław Papczyński, prezbiter.

5. W miniony poniedziałek, zakończyliśmy tygodniowy odpust ku czci naszego Rodaka Św. Stanisława BM Patrona Polski. Bardzo serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie do uroczystości odpustowych. Dziękujemy poszczególnym miejscowościom za uporządkowanie i dekorację wyznaczonych miejsc.
Bardzo serdecznie dziękuję;
* Radnym parafialnym za pokierowanie tymi pracami.
* Policji z Brzeska oraz OSP z naszych jednostek, za troskę o nasze bezpieczeństwo oraz utrzymanie porządku na drogach w czasie procesji i na parkingach.
* Tym, którzy w czasie procesji nieśli: – Relikwie Świętego Stanisława, Relikwie Świętych i Błogosławionych z Diecezji, obrazy, feretrony, sztandary.
* Chórowi Sanktuaryjnemu, który ubogacał swoim śpiewem liturgię,
* Orkiestrze z Okulic
* Panu Organiście i Panu Kościelnemu
* LSO, DSM
* moim księżom współpracownikom oraz księżom rodakom
* Pani Elżbiecie i pomagającym w kuchni
* Panu Józefowi Latocha oraz Panu Krzysztofowi za podświetlenie figur i tablic, oraz tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniach i przebiegu uroczystości, składam serdeczny Bóg zapłać.

6. Bardzo serdecznie dziękuję fundatorom figur do budowanego „Panteonu Świętych i Błogosławionych z naszej Diecezji”. Dziękuję za obecność przy ich poświęceniu. Informuję, że wkrótce zostaną przygotowane tablice z ich życiorysami oraz ich działalnością. Na tych tablicach zostaną też wypisani fundatorzy.

7. Jak widzimy, Panteon jest w budowie. Obecnie gromadzimy materiał, aby w tym roku dokończyć budowę arkad, wykonać zadaszenie, położyć dachówkę, dokończyć budowę bramy wejściowej, wybudować mur z tyłu za ołtarzem, poprowadzić wszystkie media, oświetlić plac wykonać wylewki oraz położyć płytki ceramiczne w arkadach. Informuję również, że są już wykonane projekty poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej, które zostaną wykonane, w tynku, jako freski. Gdyby ktoś chciał ufundować którąś ze stacji, Drogi Krzyżowej, bardzo serdecznie zapraszamy do jej sfinansowania. Ołtarz planujemy wybudować w dopiero w przyszłym roku. Jeśli pogoda się ustabilizuje, i nie będzie padać, to prace budowlane chcemy rozpocząć już po przyszłej niedzieli. Moi Drodzy!
Apeluję do Was jak zwykle o pomoc w wykonaniu w zaplanowanych prac. W Parafii mamy wielu fachowców, są firmy budowlane, są bardzo dobrzy murarze, tynkarze i cieśle. Włączmy się w te prace i starajmy się je wykonać wspólnie. Chciejmy, część tych prac wykonać może nieodpłatnie, a część odpłatnie. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby się włączyć w te prace budowlane serdecznie zapraszamy.

8. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 15.30 i na spotkanie formacyjne zapraszamy SRK.

9. Dziękujemy tym rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Gazda Anna, Ćwioro Michalina, Jędryka Małgorzata i Julia, Bodzioch Marcin i Jakub, Reczek Grzegorz, Pyrek Małgorzata, Wójcik Ewa, Wójcik Elżbieta i Rozalia. Bóg zapłać !
* W tym tygodniu prosimy kolejnych mieszkańców Sterkowca, rodziny; Dubiel, Koziński, Tyrkiel, Chudyba, Podleś, Ciszkowicz, Kieroński, Grzebieniarz, Duda, Żurek.

10. Dziękujemy tym rodzinom, które w ostatnim tygodniu przelały na Konto Parafii, pieniądze za ufundowane przez siebie figury, oraz za ofiary przekazane na prace budowlane, w tym rodziny sprzątające bazylikę ofiarowały 30 zł.

11. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego również w Internecie na stronie;
www.tarnow.gosc.pl oraz na www.rdn.pl a także, na stronie www.bazylikaszczepanow.pl jest obszerna relacja z uroczystości odpustowych w Szczepanowie. Są też dwie relacje filmowe z piątku i soboty, miedzy innymi z poświęcenia figur w Panteonie.

12. Informujemy, Parafian, że zmarł śp. Marek Hachaj, lat 50, pochodzący z Przyborowa, ostatnio zamieszkały w Będzinie. Pogrzeb będzie we wtorek o godz. 15.oo. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

13. Zakład Usług Kominiarskich, zawiadamia, że w dniach 18 do 20 maja będą czyszczone przewody kominowe; w Szczepanowie, Sterkowcu, Wokowicach i na Łękach.

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i gratulacje, zapewniając Was o naszej modlitwie w waszych intencjach. Szczęść Boże!

15. A teraz, pomódlmy się jeszcze w intencjach V Synodu Diecezji Tarnowskiej.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
4 Niedziela Wielkanocna – 07. 05. 2017 r.

1. W naszej wspólnocie Parafialnej, przeżywamy tygodniowy odpust, ku czci Świętego Stanisława BM, Patrona Polski. Program odpustu, mamy na planszach, afiszach i w Pasterzu.
Dla przypomnienia; dziś Msze Święte w Bazylice o godzinie; 6.3o, 8.oo, 9.3o. O godz. 11.oo Rocznica I Komunii świętej. O godz. 15.oo nabożeństwo majowe. O godz. 15.3o, Msza św. w intencjach „Zakonu Rycerzy Kolumba”. Po Mszy świętej odbędzie się oficjalne ustanowienie nowej Rady Zakonu Rycerzy Kolumba, im. Św. Stanisława BM w Szczepanowie. Wszystkich zainteresowanych wstąpieniem w szeregi Zakonu Rycerzy Kolumba serdecznie zapraszamy. Z racji odpustu, dodatkowa Msza święta o godz. 18.oo.
* Dziś też rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Z tej racji w naszej Bazylice, Słowo Boże głosi Diakon Piech Sebastian z Sem. Duch. w Tarnowie.

2. Jutro 8 maja – wypada uroczystość liturgiczna Świętego Stanisława. Msze Święte w Bazylice o godzinie; 6.3o, 8.oo, 9.3o. O godz. 11.oo. uroczysta suma pod przewodnictwem Księdza Bpa Leszka Leszkiewicza. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tej Mszy świętej, aby uczcić obecnością i modlitwą naszego rodaka. Po południu o godz. 17. 3o – nabożeństwo majowe. O godz.18.oo – Msza Święta przy Kaplicy Narodzenia Św. Stanisława BM na zakończenie tygodniowego odpustu.

3. Od wtorku, nabożeństwo majowe będzie odprawiane o godz. 18.oo, następnie Msza święta.

4. W sobotę przypada 100. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 36. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze codzienne sprawy.

5. W przyszłą niedzielę odpust ku czci MB Fatimskiej w Gnojniku. Ks. Proboszcz zaprasza naszych Parafian na sumę o godz. 11.oo. do nowego kościoła. Zachęcam do pielgrzymowania.

6. W tym tygodniu o uporządkowanie bazyliki, prosimy kolejnych mieszkańców ze Sterkowca, rodziny; Chruściel, Gazda, Ćwioro, Jędryka, Zalewska-Partyka, Bodzioch, Stec, Kozioł, Curyło, Pyrek, Wójcik, Wójcik, Sztymelski.

7. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism katolickich. Informujemy, że obszerną relację z uroczystości odpustowych w Szczepanowie, można zobaczyć na stronie naszej Bazyliki www.bazylikaszczepanow.pl www.tarnow.gosc.pl oraz www.rdn.pl

8. Sołtysi Szczepanowa i Wokowic informują, że do 15 maja będą przyjmować II ratę podatku. Szczegóły na tablicach ogłoszeń.

9. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszły do wieczności: Śp. Józefa Król z Przyborowa lat 73, oraz śp. Danuta Kądziołka z Łek, lat 67. Pogrzeb jej będzie we wtorek o godz. 15.oo – wprowadzenie, o 15.3o Msza św. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
3 Niedziela Wielkanocna 30.04.2017 r.

1. Dzisiaj przeżywamy „Niedzielę Biblijną”. W tym dniu, odbywa się pierwszy „Narodowy Dzień czytania Pisma świętego”. Podczas przeżywanego w całym kraju Narodowego Czytania Pisma św. słuchamy fragmentów z Listu, św. Pawła Apostoła do Galatów.
2. W naszym w sklepiku sanktuaryjnym, możemy nabyć różne wydania Biblii. Zapraszamy!!
3. Po Mszach świętych w związku z Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców, odbywa się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych.
4. Od jutra w naszym Sanktuarium, rozpoczynamy tygodniowy odpust ku czci Św. Stanisława BM naszego rodaka, rozważając hasło:
„ŚWIĘTY STANISŁAW – NIEZŁOMNY GŁOSICIEL EWANGELII CHRYSTUSA”

Program odpustu mamy na planszach przed Bazyliką, na stronie internetowej Parafii oraz w Pasterzu. W czasie odpustu, codziennie nabożeństwo majowe o godzinie – 17.3o. Msze święte o godzinie: o godzinie 8.oo, 11.oo, po południu o godz. 18.oo – uroczysta suma.

W poniedziałek – 1 maja, modlimy się chorych, seniorów i Caritas Parafialny. O godz.10.oo będzie spotkanie członków Caritasu z dekanatu Szczepanowskiego. O godz. 11.oo – Msza św. dla chorych i błogosławieństwo Najśw. Sakramentem na sposób Lourdes. Zapraszamy wszystkich chorych, cierpiących, bezrobotnych i emerytów. Po południu o godz.18.oo – Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Jana Styrny. Ksiądz Biskup udzieli Sakramentu Bierzmowania Młodzieży z Dekanatu Szczepanowskiego

We wtorek – 2 maja, będziemy przeżywać dzień modlitw za fundatorów, dobroczyńców, pielgrzymów, Parafian – żywych i zmarłych. O godz. 11.oo – Msza Święta za wszystkich dobrodziejów i fundatorów naszego Sanktuarium. Po południu, modlimy się za Służby mundurowe powiatu brzeskiego. O godz. 18.oo – Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Jana Styrny. w intencjach wszystkich Służb Mundurowych.

W środę – 3 maja – przeżywamy uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. w Bazylice, jak w każdą niedzielę; o godz. 6.3o, 8.oo, 9. 3o, 11.oo, 15.3o, 18.oo

W czwartek – 4 maja, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Po południu; o godz. 18.oo – Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskup Władysława Bobowskiego w intencjach Kapłanów przeżywających swoje jubileusze 25 i 50 rocznicę święceń Kapłańskich.

W piątek – 5 maja, modlimy się za Młodzież – O godz. 11.oo – Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Abpa Henryka Nowackiego – Nuncjusza Apostolskiego krajów Skandynawskich w intencjach młodzieży z rodziny szkół im. Św. Jana Pawła II, z Diecezji Tarnowskiej, Diecezjalnej Rodziny Szkół imieniem Świętych i Błogosławionych oraz szkół katolickich. Po południu; modlimy się za rodziny i nauczycieli. O godz. 18.oo Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Bpa Stanisława Salaterskiego, dla Małżonków przeżywających jubileusze: 25 i 50 rocznicę zawarcia Sakramentu Małżeństwa z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, oraz w intencjach Nauczycieli i Wychowawców czynnych zawodowo jak i emerytów z Dekanatu.

W sobotę – 6 maja – GŁÓWNA UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA
O godz. 6.3o – Msza św. w Bazylice. Następnie w programie uroczystości:
O godz.10.oo – Procesja z Kaplicy Narodzenia Św. Stanisława do Bazyliki z relikwiami; Świętych i Błogosławionych z naszej Diecezji. O godz.10.45 – będzie poświęcenie figur świętych i błogosławionych w Panteonie Szczepanowskim. O godz.11.oo – Uroczysta suma pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża, z udziałem Kapituł Katedralnej i Kolegiackich; z Bochni, Nowego Sącza, Wojnicza· oraz Księży z Diecezji i Gości.
* Informujemy Parafian, że sobotnia Msza św. będzie transmitowana przez nasze diecezjalne radio, RDN Małopolska i RDN N. Sącz. Prosimy, aby poinformować o tej transmisji naszych chorych.
W niedzielę – 7 maja – Rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. W tym dniu będziemy gościć Księdza Diakona z Seminarium Duchownego w Tarnowie. Msze Święte w Bazylice o godzinie; 6.3o, 8.oo, 9.3o. O godz. 11.oo będzie Rocznica I Komunii świętej, natomiast O godz. 15.3o, Msza św. w intencjach „Zakonu Rycerzy Kolumba”. Po Mszy świętej odbędzie się oficjalne ustanowienie nowej Rady Zakonu Rycerzy Kolumba, im. Św. Stanisława BM w Szczepanowie. Wszystkich zainteresowanych wstąpieniem w szeregi Zakonu Rycerzy Kolumba serdecznie zapraszamy.
W poniedziałek – 8 maja – wypada uroczystość liturgiczna Świętego Stanisława. Msze Święte w Bazylice o godzinie; 6.3o, 8.oo, 9.3o. O godz. 11.oo. uroczysta suma pod przewodnictwem Księdza Bpa Leszka Leszkiewicza. Po południu o godz. 18.oo – Msza Święta przy Kaplicy Narodzenia Św. Stanisława BM na zakończenie tygodniowego odpustu.

W ciągu całego tygodnia, zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.

Moi drodzy! Nas, jako Parafian i rodaków Św. Stanisława nie może brakować na żadnym z tych nabożeństw.

5. W związku z poświęceniem figur w Panteonie Szczepanowskim, bardzo serdecznie zapraszam, rodziny i osoby prywatne, które ufundowały poszczególne figury, aby na czas poświęcenia stanęły przy ufundowanej figurze. W najbliższym czasie, przy każdej z figur będą umieszczone tablice z życiorysami świętego, oraz zostaną wypisani fundatorzy. Mieszkańców; Łęk, Mokrzysk, Sterkowca, Szczepanowa i Wokowic proszę, aby z każdej wioski na czas poświęcenia stanęła dwuosobowa delegacja z danej miejscowości przy ufundowanej figurze.
* W czasie poświęcenia figur, Ksiądz Bp odsłoni także pamiątkową tablicę z okazji 7 rocznicy tragedii Smoleńskiej oraz poświęci płaskorzeźbę Matki Bożej Katyńskiej z urną ziemi, którą przywiozłem z miejsca kaźni w Katyniu, dla upamiętnienia bestialskiego mordu dokonanego na polskich oficerach, w 77 rocznicę tego wydarzenia.
* Wszystkich tych, którzy chcieliby się włączyć w ufundowanie tych tablic, – a mogą to być osoby prywatne, zakłady pracy, czy też firmy, serdecznie zapraszam do ich współsfinansowania.

6. W tym tygodniu przeżywać będziemy; pierwszy czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca maja. Wszyscy, którzy będą chcieli skorzystać ze spowiedzi św. mogą to uczynić codziennie w czasie nabożeństw rano i wieczorem.

7. Ofiarę 500 zł na prace przy naszej Bazylice, złożyła pewna rodzina z Brzeska. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

8. Serdecznie dziękuję tym Parafianom, którzy włączyli się w przygotowanie zewnętrzne Parafii. Bóg zapłać. Święty Stanisław w duchu wdzięczności będzie orędował za nami u Ojca.

9. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego oraz naszego Pasterza.

10. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności; śp. Stanisława Wąs, ze Szczepanowa, lat 85. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i gratulacje, zapewniając Was o naszej modlitwie, w waszych intencjach.


Ogłoszenia duszpasterskie
Niedziela Miłosierdzia Bożego 23. 04. 2017 r.

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Ojciec Święty Franciszek mówi, wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. Jakże, więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas.
* O godz.15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia, Nieszpory i Msza święta.

2. W rozpoczynającym się Tygodniu Miłosierdzia, warto przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach. „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”

3. W tym tygodniu przeżywać będziemy;
w poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha BM, głównego patrona Polski, przeniesioną z dnia dzisiejszego. Po Mszy św. wieczornej, spotkanie Grupy Biblijnej.
* Informujemy Kandydatów do Sakr. Bierzmowania, że Nowenna do Ducha św. przed przyjęciem tego Sakramentu, będzie codziennie o godz. 18.oo. Uczestnictwo w tej nowennie jest obowiązkowe. Zaniedbanie uczestnictwa, będzie skutkowało niedopuszczeniem do Sakramentu Bierzmowania.
we wtorek – święto św. Marka Ewangelisty. Jest to dzień modlitw o urodzaje. O godz. 18.oo będzie procesja wokół Bazyliki z nabożeństwem błagalnym. Będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo dla pracujących na roli, pomyślne zbiory, oraz o to, by nikomu na świecie nie brakowało chleba.
w środę – po Mszy św. wieczornej, spotkanie formacyjne dla członków Caritasu Parafialnego.
– w czwartek i sobotę – po Mszy św. wieczornej i Nowennie do Ducha św. spotkanie klas III z Gimn.
w sobotę – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. W tym dniu, naszą modlitwą ogarniemy wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

4. W sobotę, na Mszy św. wieczornej, rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Św. Stanisława BM

5. Informujemy Parafian, że Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, zaprosił naszą Parafię na rozpoczęcie nowenny do Św. Stanisława BM do Katedry na Wawelu w sobotę 29 kwietnia, przed rozpoczęciem w naszym Sanktuarium odpustu. Wyjazd będzie o godz. 12.oo z parkingu przy Bazylice. W programie; nawiedzenie Sanktuarium św. Jana Pawła II i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, zwiedzanie Katedry, nawiedzenie grobu Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. O godz. 17.3o rozpocznie się Nowenna i Msza święta. Wyjazd na nowennę będzie autokarem, dlatego chętnych prosimy, aby zapisali się na listę do środy w zakrystii lub w kancelarii.

6. W najbliższą niedzielę, będziemy przeżywać „Niedzielę Biblijną”. W tym dniu, odbędzie się pierwszy „Narodowy Dzień czytania Pisma świętego”. Zapraszamy wiernych by w przyszłą niedzielę, na Mszę św. przyjść 10 minut wcześniej. Przed każdą Mszą będzie czytany tekst Pisma świętego. W nawiązaniu do 1050. Rocznicy Chrztu Polski będziemy, jako wspólnota ochrzczonych czerpać z tej „Wody niosącej życie”, którą jest słowo Boże. Podczas przeżywanego w całym kraju Narodowego Czytania Pisma św. wysłuchamy fragmentów z Listu, św. Pawła Apostoła do Galatów.
* W Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tygodnia, będzie można nabyć w sklepiku, sanktuaryjnym różne wydania Biblii. Zapraszamy!!

7. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Bogusz Jerzy, Bogusz Krzysztof i Filip, Pajor Dorota, Martyna i Damian, Koczwara Stanisław, Koczwara Anna, Patryk i Michał, Stępak Gertruda, Duczymińska Barbara, Łyko Zofia, Solak Barbara, Solak Zofia, Trytek Sabina. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu o posprzątanie i przystrojenie naszej Bazyliki wewnątrz, prosimy rodziców Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.
* Ofiarę 170 zł, na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym, złożyły rodziny sprzątające bazylikę. Bóg zapłać.

8. Zachęcamy do lektury GN, i innych czasopism katolickich oraz do odwiedzenia naszej strony internetowej www.bazylikaszczepanow.pl na której umieszczone są aktualności z życia Parafii i Sanktuarium, a także ogłoszenia Parafialne i intencje Mszy świętych.

9. Informujemy Parafian, że tegoroczny odpust trwać będzie, od 1 maja i do 8 maja włącznie. Program nabożeństw na czas tygodniowego odpustu, mamy na planszach, afiszach, w Pasterzu oraz na stronie internetowej naszego Sanktuarium. Zachęcamy do zapoznania się z nim i do licznego uczestnictwa w tych nabożeństwach.
*W związku ze zbliżającymi się z uroczystościami odpustowymi trzeba koniecznie w tym tygodniu wspólnie podjąć pewne przygotowania. Bardzo prosimy, aby mieszkańcy poszczególnych miejscowości włączyły się w dekorację Parafii, i tak tradycyjnie;·
* Łęki – przygotowują plac przy Bazylice i plac uroczystości i przy parkingach; – sprzątanie będzie w w sobotę od godz. 9.oo rano
* Przyborów – przygotowuje Kaplicę Narodzenia Św. Stanisława, plac przy kaplicy, Kościół na cmentarzu i plac przy kościele na cmentarzu;
* Szczepanów – mieszkańców ulic; Św. Stanisława, Rynku, Pielgrzymów, Źródlanej, Ruchu Oporu, Lubomirskiego, Kosseckiego, prosimy o dekorację i przystrojenie drogi od bazyliki do Kaplicy Narodzenia. Ponadto mieszkańców; z ul. Łukowej, Przyszkolnej, Łęckiej, Stojałowskiego Podleśnej, Osiedle Widok, prosimy o udekorowanie drogi, od bazyliki nad autostradą do granicy ze Sterkowcem.
* Mokrzyska – Od Kaplicy Narodzenia Św. Stanisława do bramy powitalnej na krzyżówce;
* Sterkowiec – Od bramy powitalnej do granicy Szczepanowa;
* Wokowice – Od bramy powitalnej część drogi w kierunku Szczepanowa;
Bardzo prosimy, aby każda rodzina włączyła się w te przygotowania. Nie liczmy, że ktoś inny zrobi to za nas. Kościół jest naszym domem, dlatego wszyscy powinniśmy poczuwać się do tego, aby Parafię przygotować również zewnętrznie do uroczystości odpustowych. W ciągu odpustu będą przyjeżdżać pielgrzymki oraz liczni goście, dlatego zadbajmy wspólnie o wystrój naszej Parafii, a także o estetykę domów, obejść i posesji. Dlatego prosimy, aby każdy dom przystroić na czas odpustu przez wystawienie obrazu Świętego, czy też podświetlenie tak jak to czynimy na święta Bożego Narodzenia. Tradycyjnie Radnych Parafialnych z poszczególnych miejscowości prosimy, aby pokierowali tymi pracami. Informuję, że wszelkie zezwolenia na wykonanie dekoracji wzdłuż naszych dróg, Parafia już pozyskała. Bardzo prosimy, aby maszty z flagami umieszczamy po drugiej stronie rowów, nie przy samej jezdni.
W przyszłą niedzielę po Mszach świętych związku Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców, będzie błogosławieństwo pojazdów mechanicznych.

10. W ramach obchodów 150 lecia Powiatu Brzeskiego, w najbliższą sobotę i niedzielę w Mokrzyskach przy budynku G O S i R odbędą się występy plenerowe. Szczegóły na afiszach.

11. Sołtys i Rada Sołecka Sterkowca, zaprasza mieszkańców na coroczne Zebranie Wiejskie, które odbędzie się 28 kwietnia tj. w piątek o godz. 18.00 w Domu Kultury Sterkowca.

12. Urząd Gminy Borzęcin informuje, że w dniu 27 kwietnia 2017 r. (czwartek) w Łękach, będzie
przeprowadzona zbiórka odpadów wielkogabarytowych, które należy wystawić do godz. 7.00 w dniu odbioru odpadów. Szczegóły na tablicach ogłoszeń.

13. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności; śp. Piotr Czyżycki, z Łęk, lat 79, oraz Zofia Bolek, z Mokrzysk, lat 91. Pogrzeb jutro o godz…….. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – 17 kwietnia 2017 r.

1. Dzisiaj drugi dzień świąt Wielkanocy. Przedłużamy radość paschalną, radość z faktu, że Jezus zmartwychwstał, żyje i działa wśród nas. On chce się z nami spotykać, napełniać naszą codzienność swoją obecnością, pokrzepiać nasze serca i napełniać nas odwagą do apostołowania i głoszenia prawdy o Jego zmartwychwstaniu. Postarajmy się w kolejnych dniach uczestniczyć w Eucharystii. Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. Pragniemy z całego serca podziękować za składane dzisiaj ofiary, które są przeznaczone na KUL i katolickie uczelnie i szkoły w naszej Ojczyźnie.

3. Najbliższa niedziela – zgodnie z wolą Pana Jezusa objawioną świętej siostrze Faustynie, to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Niech będzie to dla nas wszystkich szczególny dzień łaski Bożej, która ma się stać ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. Kto w dniu tym przystąpi do Źródła Życia – obiecał Pan Jezus siostrze Faustynie – ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. Dobrym przygotowaniem do tej niedzieli będzie codzienne odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego przed poranną i wieczorną Mszą świętą, zachęcamy do liczniejszego udziału. Niedziela Miłosierdzia to „ Diecezjalny Dzień Caritas”.

4. W przyszłą niedzielę w Parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku, odpust parafialny. Uroczysta suma o godz. 11.30. Ks. proboszcz serdecznie zaprasza naszych Parafian na tę uroczystość.

5. Dziękujemy jeszcze raz mieszkańcom Wokowic, za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, oraz za przystrojenie naszej Bazyliki kwiatami. Dziękujemy Druhom OSP z Łęk, Mokrzysk, Wokowic i Szczepanowa oraz Wojom Św. Stanisław, za zorganizowanie warty przy Grobie Pańskim i liczny udział w Rezurekcji. Dziękujemy LSO oraz Chórowi Sanktuaryjnemu za ubogacanie liturgii Triduum Paschalnego pięknym śpiewem. Bóg zapłać.
* W tym tygodniu o posprzątanie i przystrojenie naszej Bazyliki prosimy mieszkańców ze Sterkowca, rodzinę; Bogusz, Bogusz, Pajor, Koczwara, Koczwara, Stempak, Duczymiński, Łyko, Solak, Solak, Moszko.
* Ofiary na prace przy budowie zaplecza Sanktuaryjnego złożyły; 100 E pewna osoba, 300 zł -rodzina ze Sterkowca. Bóg zapłać za wasze ofiary, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

6. Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej naszej parafii, www.bazylikaszczepanow.pl na której zamieszczane są aktualne informacje, intencje Mszy Świętych i ogłoszenia parafialne.

7. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism katolickich.

8. Sołtys Szczepanowa, zaprasza mieszkańców na coroczne Zebranie Wiejskie z udziałem władz samorządowych, które odbędzie się 22 kwietnia tj. w sobotę o godz. 18.00 w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczepanowie.

9. Wszystkim Instytucjom oraz Parafianom, którzy przesłali nam życzenia świąteczne. Składamy serdeczny Bóg zapłać!

10. Wszystkim Rodakom, Gościom i Parafianom, świętującym te najważniejsze święta, jeszcze raz życzymy; pięknych, radosnych i błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego! „Chrystus zmartwychwstał! – „Prawdziwie zmartwychwstał!” „Nie bójcie się!” – słowa, które w poranek wielkanocny usłyszały niewiasty, dziś skierowane są do nas. Są wezwaniem do podjęcia misji apostołowania, że Jezus żyje i działa wśród nas. On sam będzie nas w tym dziele wspierał swoim błogosławieństwem.


VI Niedziela Wielkiego Postu
Niedziela Palmowa 09. 04. 2017 r.

1. W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy Rekolekcje wielkopostne, które prowadzi, Ksiądz Prałat Józef Waśniowski, Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Pasierbcu. Bardzo serdecznie witamy Ojca Rekolekcjonistę w „Grodzie Świętego Stanisława BM” w Szczepanowie. Dziękując za podjęty trud głoszenia Słowa Bożego, będziemy prosić dobrego Boga, przez przyczynę naszego Rodaka Św. Stanisława w intencjach księdza Prałata o zdrowie i potrzebne łaski w posłudze, którą pełni dla naszej wspólnoty.

2. Dziś przeżywamy Niedzielę Palmową, którą rozpoczynamy Wielki Tydzień Męki Pańskiej.

3. Tradycyjnie dzisiejsza niedziela obchodzona jest, jako Światowy Dzień Młodzieży. Wspominając ubiegłoroczne Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, łączmy się modlitewnie z młodymi, którzy gromadzą się dziś w Rzymie i w poszczególnych stolicach diecezji, aby zawsze pragnęli być blisko Chrystusa i chętnie odnawiali swoją przyjaźń z Panem Bogiem.

4. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę, jest to jałmużna postna na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

5. Wielki Poniedziałek, 10 kwietnia, kieruje nasze myśli do tragicznego wydarzenia sprzed 7 lat. W tym dniu przypada, 7. rocznica katastrofy polskiego prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Wspominając tamte chwile, prośmy Pana Boga o to, abyśmy wreszcie nauczyli się wyciągać właściwe wnioski z każdej dotykającej nas lekcji historii.

6. Informujemy Parafian, że w tym tygodniu nie będzie Mszy św. o godz. 6.3o rano. Msze św. będą według planu rekolekcji.

Program rekolekcji na dzisiaj. O godzinie;
8.oo – Msza święta i nauka stanowa dla ojców i matek
9.3o – Msza święta z nauką stanową dla młodzieży
11.oo – Msza święta z nauką stanową dla dzieci
– Procesja z palmami
15.oo – Gorzkie Żale i kazanie pasyjne
– Msza święta bez kazania
– Nauka stanowa dla ojców i matek

7. Jutro Wielki Poniedziałek – 10 kwietnia 2017 r.
8.oo – Msza święta i nauka dla wszystkich
10.oo – Msza święta i nauka dla chorych którzy mogą przybyć
16.oo – Msza święta z nauką stanową dla dzieci
18.oo – Msza święta i nauka dla wszystkich
– Po Mszy świętej nauka stanowa dla młodzieży

8. Wielki Wtorek – 11 kwietnia 2017 r. W naszej Parafii, będzie spowiedź rekolekcyjna – przedświąteczna.
O godz. 8.oo rano, Msza święta, na rozpoczęcie spowiedzi świętej.
Spowiedź będzie od godz. 8.3o, do godz. 12.oo,/z półgodzinną przerwą o godz. 10.oo/. Po południu spowiedź od godz. 15.3o do 17.oo. O godz. 17.oo Msza św. Po Mszy świętej od 17.3o do 19.oo dalszy ciąg spowiedzi dla tych, którzy wracają z pracy późnym popołudniem.
Bardzo prosimy by wszyscy inni, którzy mogą przyjść do spowiedzi wcześniej, nie odkładali jej na ostatnie godziny, aby ten czas zostawić dla tych, którzy wrócą z pracy, czy też przyjadą z zagranicy.
Po zakończonej spowiedzi świętej, o godz. 19.15 – będzie odprawiona Droga Krzyżowa. Pójdziemy w kierunku Przyborowa, następnie ul. Lubomirskiego, Ruchu Oporu do bazyliki. Bardzo prosimy, aby na rozważanie Drogi Krzyżowej przyjść jak najliczniej, i zabrać lampiony, które zapalimy przy pomniku Jana Pawła II, tak jak to czynimy, co roku w czasie Rekolekcji świętych.

9. Środa – 12 kwietnia 2017 r. – zakończenie rekolekcji.
8.oo – Msza święta na zakończenie rekolekcji dla I grupy
16.oo – Msza święta na zakończenie rekolekcji dla dzieci
18.oo – Msza święta na zakończenie rekolekcji dla II grupy
W tym dniu, ofiary składane na tacę, będą przeznaczone na organizację Rekolekcji świętych.

10. Do chorych kapłani udadzą się w środę w następujących godzinach.
– Ks. Jan Tomczyk – od godz. 9.oo
– Ks. Adam i ks. Jan Lorek – od godz. 14.oo.

11. Bezpośrednio po zakończonych rekolekcjach rozpoczyna się Triduum Sacrum.

12. PORZĄDEK NABOŻEŃSTW W CZASIE TRIDUUM SACRUM:

WIELKI CZWARTEK – to Dzień Eucharystii i Kapłaństwa. Nie zapominajmy w tym dniu o dziękczynieniu za tak wielkie dary. Rano w katedrze pod przewodnictwem biskupa Ordynariusza będzie odprawiona Msza Święta Krzyżma, podczas której pobłogosławione są oleje używane do namaszczania chorych i krzyżmo służące do namaszczania podczas święceń kapłańskich, chrztu i bierzmowania.
* W naszej Bazylice, Msza św. tylko wieczorem o godz. 18.oo. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja do godz. 22.oo

WIELKI PIĄTEK – to Dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. W Godzinie Miłosierdzia Bożego (godz.15.oo) w gronie rodzinnym odmówmy Koronkę. W Wielki Piątek rozpoczniemy uroczystą Nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego. Niech naszej modlitwie towarzyszy, skupienie i zaduma nad Tajemnicą Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Mszy św. Zachęcamy do adoracji P. Jezusa w Ciemnicy w ciągu całego dnia. Adoracja dla dzieci szkolnych będzie o godz.10.oo. Wszystkie dzieci serdecznie zapraszamy. Na godz. 15.oo prosimy, aby uczniowie z klas III Gimnazjum przyszli na wspólną drogę Krzyżową w czasie, której otrzymają Krzyże przed Sakramentem Bierzmowania. Prosimy wszystkich o obecność, jest to ważny etap przygotowania do przyjęcia Sakramentu.
* Wieczorna Liturgia Wielkopiątkowa rozpocznie się o godz. 17.3o Drogą Krzyżową.
A następnie dalsze obrzędy liturgii Wielkiego Piątku. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Po Komunii św. uroczyste przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Strażaków i Wojów Św. Stanisława prosimy o objęcie warty honorowej podczas adoracji Najśw. Sakramentu w piątek i sobotę, a w czasie procesji rezurekcyjnej o niesienie baldachimu i chorągwi.
* Ofiary składane przy adoracji krzyża, są przeznaczone, jako wsparcie dla chrześcijan żyjących w Ziemi Świętej. Adoracja w tym dniu do godz. 24.oo.
Od godz. 22.oo – adoracja dla rodzin, którą poprowadzi SRK.
Od godz. 23.oo – adoracja dla młodzieży, którą poprowadzi Apostolska Grupa Młodzieżowa.
* W Wielki Piątek, obowiązuje każdego dorosłego katolika od 18 do 60 roku życia post ścisły, a od 14 roku życia abstynencja od potraw mięsnych.

WIELKA SOBOTA
Całodzienna adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 6.oo rano do godz. 16.oo. Od godz. 16.oo do godz. 20.oo. przerwa w adoracji. W tym czasie prosimy Parafian z Wokowic o przygotowanie i uporządkowanie bazyliki na czas świąt.
Od godz. 20.oo dalszy ciąg adoracji.

* Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę będzie w następującym porządku:
– w Bazylice o godz. 9.oo, 10.oo, 11.oo, 12.oo
– w Sterkowcu w Domu Kultury o godz. 9.3o
– w Wokowicach o godz. 10.oo
– na Łękach o godz. 10.3o
– w Mokrzyskach o godz. 10.oo przy domu państwa Sitko, o godz. 10.3o przy domu państwa Gładki
Zachęcamy by przychodząc na poświęcenie pokarmów do Bazyliki, zatrzymać się na dłuższą chwilę adoracji Chrystusa w Grobie, oraz adorację Krzyża.

LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ ROZPOCZNIE SIĘ W SOBOTĘ O GODZ. 21.oo.
Prosimy, aby na to nabożeństwo przynieść świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Po zakończonej liturgii i Mszy św., odbędzie się uroczysta Procesja Rezurekcyjna. /około 23.oo/, na którą zapraszamy wszystkich Parafian. Starajmy się wziąć w niej udział jak najliczniej.
Prosimy by wcześniej przygotować obrazy, figury, feretrony, chorągwie, baldachim. Zapraszamy dzieci I Komunijne w strojach, dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia.

13. Informujemy, że Sakrament chrztu św., będzie udzielany w drugi dzień świąt o g. 11.oo.

14. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Łyko Magdalena, Legutko Karol, Dąbrowa Alicja, Kubala Jolanta, Malinowski Wacław, Malinowska Stanisława, Ryba Małgorzata. Bóg zapłać za waszą pracę.

15. O przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz przystrojenie ołtarzy na święta, prosimy mieszkańców Wokowic i młodzież. Sprzątanie bazyliki i placu przy Bazylice, będzie w środę od godz. 10.oo
* Ofiary na prace przy naszej Bazylice, złożyły: 70 zł – Rodziny sprzątające Bazylikę, 50 zł pewna osoba z Łęk, 50 E pewna osoba ze Sterkowca, 500 zł, pewna osoba z Wokowic. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie wpisane są do Złotej Księgi Ofiarodawców.

16. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego oraz innych czasopism katolickich.

17. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V Niedziela Wielkiego Postu – 02. 04. 2017 r.

1. Piąta niedziela Wielkiego Postu, nazywana jest niedzielą czarną, od zwyczaju zasłaniania krzyży od dziś, aż do Wielkiego Piątku włącznie, na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych nabożeństwach.

2. Dziś, 2 kwietnia, przypada 12. rocznica śmierci św. Jana Pawła II, Papieża Polaka. Warto pamiętać, że przez jego wstawiennictwo możemy prosić Pana Boga o potrzebne dla nas łaski. Informuję, że w miniony wtorek, wraz grupą pielgrzymów ze Szczepanowa, sprawowałem Mszę św. za Parafian przy grobie świętego.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca kwietnia. O godz. 17.oo. adoracja Najśw. Sakramentu, tzw. Godzina święta. W czasie adoracji, będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa, będziemy też prosili o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. W I piątek, będziemy przepraszać Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy też prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą.
* Spowiedź przed I Piątkiem będzie w następującym porządku;
– w czwartek – od godz. 17.oo, dzieci szkolne.
– w piątek – od godz. 17.oo, młodzież i starsi.

4. W czwartek, na Mszę św. o godz. 18.oo, i spotkanie formacyjne zapraszamy młodzież z klas I i II Gimnaz.
* W piątek o godzinie 17.oo – Droga Krzyżowa dla dzieci i Msza święta I piątkowa.
* Droga Krzyżowa dla młodzieży i starszych o godzinie 18.3o i Msza św.

5. W najbliższą sobotę w naszej Parafii, rozpoczynamy Rekolekcje święte, które poprowadzi, Ksiądz Prałat Józef Waśniowski, Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Pasierbcu.

Program rekolekcji na sobotę i niedzielę.
Sobota 08 kwietnia 2017 r.
16.oo – Msza święta i nauka stanowa dla dzieci
18.oo – Msza święta i nauka stanowa dla ojców i matek
19.3o – Msza święta i nauka stanowa dla młodzieży

Niedziela Palmowa – 09 kwietnia 2017 r.
6.3o – Msza święta i nauka ogólna dla wszystkich
8.oo – Msza święta i nauka stanowa dla ojców i matek
9.3o – Msza święta z nauką stanową dla młodzieży
11.oo – Msza święta z nauką stanową dla dzieci
– Procesja z palmami
15.oo – Gorzkie Żale i kazanie pasyjne
– Msza święta bez kazania
– Nauka stanowa dla ojców i matek

6. Program rekolekcji na kolejne dni zostanie podamy w niedzielę. Jest też w ostatnim numerze Pasterza, na stronie internetowej Parafii www.bazylikaszczepanow.pl oraz na tablicy ogłoszeń.

7. Przyszła niedziela, 9 kwietnia, to Niedziela Palmowa, którą rozpoczynamy Wielki Tydzień Męki Pańskiej. Poświęcenie palm i uroczysta procesja będzie na Mszy św. o godz. 11.oo. Ofiary z przyszłej niedzieli, to jałmużna postna na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

8. Zachęcamy młodzież, na wyjazd do katedry na obchody Światowego Dnia Młodzieży pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego.

9. Do piątku, możemy składać dary na paczki świąteczne dla rodzin potrzebujących takiej pomocy.

10. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali; Chruściel Bogusława, Stępak Aleksandra, Sobaś Roman, Szczecina Bożena, Karaś Dorota, Kądziołka Urszula, Mucha Kamil, Kuta Krystyna, Rypel Tomasz i Agnieszka, Szeląg Stanisława, Szeląg Robert. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych mieszkańców ze Sterkowca, rodziny; Jemioło, Trytek, Łyko, Legutko, Dąbrowa, Wołek, Sala, Święcicka, Kubala, Malinowski, Malinowski, Kot, Ryba.
* Ofiarę na prace budowlane przy Panteonie Szczepanowskim, złożyły 210 zł. rodziny sprzątające bazylikę. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

11. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności; śp. Jan Bernady, lat 82, z Przyborowa, zam. w Nysie, śp. Kazimierz Józef Malinowski, lat 85, ze Sterkowca, zam. w Krakowie, śp. Janina Magdalena Żurek, lat 90, z Mokrzysk. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.

12. Przypominamy wiernym, o możliwości przekazania 1% swojego podatku na rzecz Stowarzyszenia Krzewienia Kultu Św. Stanisława BM lub Caritas. Numery KRS – u Stowarzyszenia i Caritasu znajdują się na ulotkach. Ci, którzy chcieliby przekazać 1%, a nie wiedzą jak to uczynić prosimy, aby swoje deklaracje podatkowe przyniosły do kancelarii Parafialnej lub zakrystii. Są osoby, które chętne pomogą w rozliczeniu tego podatku. Po rozliczeniu będzie można odebrać swoje dokumenty. Zachęcamy do przekazania 1 % tym organizacjom, by te pieniądze pozostały na miejscu, a na pewno będą dobrze wykorzystane.

13. Zachęcamy do lektury naszego Pasterza, Gościa Niedzielnego oraz innych czasopism religijnych.

14. Chciałem jeszcze przekazać serdeczne podziękowania dla wszystkich Parafian, które w imieniu własnym i całej Diecezji, przekazał nam Biskup Carpi – Francesco Cavina, za przyjęcie tak dużej liczby młodzieży w naszej Parafii w czasie Światowych Dni Młodzieży. Zostaliśmy też bardzo gościnnie, ciepło i serdecznie przyjęci przez Księdza Biskupa i Diecezjan w czasie uroczystości poświęcenia odbudowanej Katedry po trzęsieniu ziemi w 2012 roku.
Jako Parafianie Szczepanowscy przekazaliśmy Księdzu Biskupowi piękną ikonę – obraz św. Stanisława, naszego rodaka. Ksiądz Biskup przyjął też nasze zaproszenie do odwiedzenia Szczepanowa i naszego Sanktuarium wraz z diecezjanami.
Ksiądz Biskup, do naszej Parafii przekazał kopię figurki – Matki Bożej z Carpi, która była ukoronowana w czasie tych uroczystości. Można ją zobaczyć przy ołtarzu Matki Bożej. Bardzo serdecznie dziękuję tym, którzy uczestniczyli w tej Pielgrzymce. Dziękuję za piękną postawę, promocję i dawane świadectwo o naszym Sanktuarium i Parafii. Bóg zapłać!

15. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Wielkiego Postu – 26. 03. 2017 r.

1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą, Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym, codziennym wysiłku.
* Po południu o godz.14.3o Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale i Msza św.

2. Informujemy, że w związku ze zmianą czasu z zimowego na letni Msza św. w dni powszednie wieczorem będzie sprawowana o godz. 18.00.

3. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne Caritasu.

4. W najbliższy czwartek na Mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy młodzież gimnazjalną z klas III na spotkanie w ramach duchowego przygotowania do sakramentu bierzmowania. Młodzież otrzyma modlitewniki. Po nowennie ku czci św. Stanisława omawiane będą ważne sprawy związane z bierzmowaniem, dlatego na spotkanie prosimy również rodziców.

5. W piątek o godzinie 16.oo – Droga Krzyżowa dla dzieci i Msza święta.
* Droga Krzyżowa dla młodzieży i starszych o godzinie 17.3o i Msza św.

6. W piątek Parafia NMP w Jasieniu organizuje ekstremalną drogę krzyżową do Szczepanowa. Droga krzyżowa rozpocznie się w piątek Mszą św. w Jasieniu o godz. 21.00, a zakończy w sobotę w Bazylice w Szczepanowie. Planowane przybycie pierwszych uczestników ekstremalnej drogi krzyżowej do Szczepanowa około godz. 5.00 (rano). Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

7. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca kwietnia.
* W sobotę, od godz. 8.oo rano, Kapłani odwiedzą chorych z Komunią świętą.

8. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 6.30 zmiana tajemnic różańcowych.

9. W duchu wielkopostnej solidarności, wspierajmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza Caritasu, która tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu, pomaga najuboższym w całej Polsce oraz ludziom doświadczonym klęskami żywiołowymi. Niech wszyscy zaznają radości świąt Zmartwychwstania Pańskiego, zwłaszcza dzieci, samotni i opuszczeni, zapomniani przez najbliższych i pozostawieni własnemu losowi.

10. W Bazylice oraz w naszych sklepach Caritas Parafialna wystawiła kosze, do których możemy składać dary na paczki świąteczne dla rodzin potrzebujących pomocy.

11. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Katarzyna i Emilia Lis, Maria Kraj, Ewa Kraj, Czesława Kurnik, Wiesław Słupski, Paweł Góra. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian ze Sterkowca, rodziny: Legutko, Stępak, Szczecina, Karaś, Kądziołka, Mucha, Kuta, Rypel, Szeląg, Szeląg.

12. * Ofiary na prace budowlane przy zapleczu Sanktuaryjnym, złożyły: 60 zł. rodziny sprzątające Bazylikę. Bóg zapłać za ofiary, jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

13. Przypominamy wiernym, o możliwości przekazania 1% swojego podatku na rzecz Stowarzyszenia Krzewienia Kultu Św. Stanisława BM lub na Caritas Diecezji Tarnowskiej. Ci, którzy chcieliby przekazać 1%, a nie wiedzą jak to uczynić prosimy, aby swoje deklaracje podatkowe przyniosły do kancelarii Parafialnej lub zakrystii. Są osoby, które chętne pomogą w rozliczeniu tego podatku. Po rozliczeniu będzie można odebrać swoje dokumenty. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości.

14. Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin informuje, iż w sobotę 8 kwietnia br. w Centrum Formacyjno-Rekolekcyjnym Diecezji Tarnowskiej „ARKA” w Gródku nad Dunajcem organizowany jest dzień skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. To spotkanie rozpocznie się o godzinie 8.45 i potrawa do godzin popołudniowych. Zgłoszenia można dokonać telefonicznie lub mail-owo bezpośrednio w „ARCE”: (18) 440 13 00, info@cfr-arka.pl Dzień skupienia będzie prowadził Ks. dr hab. Bogdan Węgrzyn, prof. PWSZ, Sędzia Sądu Diecezjalnego w Tarnowie. Zainteresowanych, serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tym dniu skupienia.

15. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Pasterza” oraz „Gościa Niedzielnego”.

16. Otaczamy solenizantów i jubilatów obecnego tygodnia modlitwą, przekazując im najserdeczniejsze życzenia.

17. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu odeszła do wieczności; śp. Stanisława Staszek (z domu Wywiał) lat 77, pochodząca z Wokowic, obecnie zamieszkała w Tarnowie. Termin pogrzebu zostanie podany na klepsydrach. Polecajmy duszę śp. Stanisławy Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie….


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Wielkiego Postu – 12. 03. 2017 r.

1. Dziś jest druga niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy także głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Ofiarami do puszek przed Bazyliką wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne. Niech to będzie wyraz naszej solidarności i wymierny udział w misji ewangelizacyjnej Kościoła.
* Po południu o godz.14.3o Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale i Msza św.
* Ofiary z dzisiejszej niedzieli będą, przeznaczone są na zapłacenie za ubezpieczenie naszych Kościołów, Kaplicy Narodzenia św. Stanisława, cmentarza i Domu Pielgrzyma.

2. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, zróbmy dobre postanowienia, powstrzymujmy się od udziału w głośnych rozrywkach, od spożywania napojów alkoholowych, palenia. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem powagi, pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania czy imprezy rozrywkowe. Kochani Rodzice i Wychowawcy, z większą troską spójrzcie w tym czasie na swoje dzieci. To na Was spoczywa obowiązek dobrego wychowania młodego pokolenia, także w duchu tradycji i naszej polskiej pobożności.

3. Jutro przypada 4. rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej i św. Stanisława w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

4. W tygodniu w zakrystii, będziemy mogli nabyć baranki oraz paschaliki na stół wielkanocny. Tradycyjnie też w sklepach na terenie naszej Parafii, Caritas wystawi kosze, do których będziemy mogli złożyć zakupione produkty, które posłużą na paczki z okazji Świąt Wielkanocnych dla rodzin wielodzietnych i potrzebujących.

5. W piątek o godzinie 16.oo – Droga Krzyżowa dla dzieci i Msza święta.
* Droga Krzyżowa dla młodzieży i starszych o godzinie 17.3o i Msza św.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej spotkanie SRK oraz składu redakcyjnego Pasterza.

7. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami bazylikę. Pracowali: Słonina Magdalena i Mariusz, Borowiec Krystyna, Urbańska Barbara, Pabian Renata, Ciuruś Stanisława, Wójcik Bożena. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian ze Sterkowca, rodziny: Popiela, Legutko, Legutko Florczak, Słaby, Bodzioch, Stanuch, Kumecki, Legutko, Wójcik, Starowicz, Wójcik.

8. Ofiary na prace przy zapleczu Sanktuaryjnym, złożyły: 140 zł. Rodziny sprzątające Bazylikę, 100 E pewna osoba z Przyborowa, 150 zł. Róża Św. J.P.II zel. Helena Pasula, 200 zł. Róża Świętej Elżbiety, zel. Józefa Szuba. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

9. Przypominamy wiernym, o możliwości przekazania 1% swojego podatku należnego za poprzedni rok na rzecz Stowarzyszenia Krzewienia Kultu Św. Stanisława, BM lub Caritas Diecezji Tarnowskiej. Jak to uczynić, mamy to na ulotkach, które możemy zabrać.

10. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

11. Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepiku Sanktuaryjnego, w którym możemy nabyć; kartki świąteczne, książeczki z dużymi i małymi literami, pamiątki z racji chrztu świętego, ślubu, bierzmowania oraz wiele nowości książkowych. Zapraszamy.

12. Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Szczepanowskiego w Sterkowcu wraz z Nauczycielami, zaprasza na Dzień Otwarty Szkoły w dniu 28 marca w godz. 10.oo – 16.oo. Dyrektor Szkoły informuje również, że rekrutacja do oddziału przedszkolnego będzie trwała do 23 marca, natomiast do szkoły od klasy 1 do 8 będzie do 30 marca. Wnioski można pobrać ze strony internetowej szkoły i w sekretariacie.

13. Sołtysi Szczepanowa i Wokowic informują, że do dnia 15 marca można dokonać wpłaty podatku. Szczegóły na tablicach ogłoszeń. Również na tablicach ogłoszeń są bardzo ważne informacje Inspekcji Weterynaryjnej i Powiatowego Lekarza Weterynarii. Prosimy się z nimi zapoznać.

14. Wszystkich obchodzących osobiste święta i uroczystości, zapewniamy o modlitwie i życzliwości.

15. Zanim udzielę końcowego błogosławieństwa, odmówmy wspólnie modlitwę w intencjach Synodu.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I Niedziela Wielkiego Postu – 05. 03. 2017 r.

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się trwające od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty oraz o trzeźwość. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa papieża św. Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu, jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Zwracam się do wszystkich wiernych […], by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących”. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas.

2. W tygodniu w zakrystii, będziemy mogli nabyć baranki oraz paschaliki na stół wielkanocny. Tradycyjnie też w sklepach na terenie naszej Parafii, Caritas wystawi kosze, do których będziemy mogli złożyć zakupione produkty, które posłużą na paczki z okazji Świąt Wielkanocnych dla rodzin wielodzietnych i potrzebujących.

3. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o najbardziej utrudzonych matkach rodzin wielodzietnych, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

4. W środę – po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Biblijnej, a w piątek Grupy Apostolskiej.

5. W piątek o godzinie 16.oo – Droga Krzyżowa dla dzieci i Msza święta.
* Droga Krzyżowa dla młodzieży i starszych o godzinie 17.3o i Msza św.

6. W przyszłą niedzielę, będziemy się modlić w intencji misji i misjonarzy. Przed Bazyliką do puszek będą zbierane ofiary na dzieło pomocy Ad Gentes.

7. Ofiary z przyszłej niedzieli będą, przeznaczone na ubezpieczenie naszych kościołów, kaplicy Narodzenia i cmentarza.

8. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami bazylikę. Pracowali: Ciuruś Mirosława, Wołek Sabina i Turlej Maria. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian ze Sterkowca, rodziny: Słonina, Borowiec, Mila, Urbański, Pałka, Pabian, Ciuruś, Gurgul, Nalepa, Wójcik.

9. Ofiary na prace przy zapleczu Sanktuaryjnym, złożyły: 200 zł. pewna osoba z Mokrzysk, 250 zł. Róża Św. Jadwigi, zel. Maria Mroczek. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

10. Przypominamy wiernym, o możliwości przekazania 1% swojego podatku należnego za poprzedni rok na rzecz Stowarzyszenia Krzewienia Kultu Św. Stanisława, BM lub Caritas Diecezji Tarnowskiej. Jak to uczynić, mamy to na ulotkach, które możemy zabrać.

11. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

12. Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepiku Sanktuaryjnego, w którym możemy nabyć; kartki świąteczne, książeczki z dużymi i małymi literami, pamiątki z racji chrztu świętego, ślubu, bierzmowania oraz wiele nowości książkowych. Zapraszamy.

13. Dyrektor Publicznego Przedszkola im. św. Jana Pawła II w Szczepanowie informuje, że rekrutacja do Przedszkola rozpoczyna się z dniem 02 marca 2017 roku, i dotyczy dzieci, które do tej pory nie uczęszczały do przedszkola. Wnioski są do pobrania na stronie internetowej Przedszkola oraz w Przedszkolu.

14. Dzisiaj po Gorzkich żalach, w Domu Pielgrzyma, spotkanie wyjeżdżających na pielgrzymkę do Włoch. Prosimy o zabranie Numeru PESEL – konieczny jest do ubezpieczenia.

15. Wszystkich obchodzących osobiste święta i uroczystości, zapewniamy o modlitwie i życzliwości.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
8 Niedziela Zwykła – 26.02.2017 r.

1. Dzisiaj w naszej Bazylice rozpoczynamy nabożeństwo 40 – godzinne.
Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu w następującym porządku;
* Na Mszy św. o godz. 6.3o i 8.oo – adoracja ogólna dla wszystkich.
* Na Mszy św. o godz. 9.3o – adoracja dla młodzieży, zapraszamy młodzież na tę Mszę św.
* Na Mszy św. o godz. 11.oo – adoracja dla dzieci
* Po Mszy św. dla dzieci – adoracja indywidualna do godz. 14.oo.
* Od godziny 14.oo – adoracja dla rodziców – matek i ojców.
* O godz.15.oo – Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory i adoracja dla tych, którzy przychodzą na Mszę św. o godz. 15.3o

2. W poniedziałek i wtorek będziemy przeżywać nabożeństwo 40 – godzinne.
Program adoracji Najśw. Sakramentu w poniedziałek i wtorek będzie następujący:
8.oo – Msza św. na rozpoczęcie adoracji
9.oo – mieszkańcy Wokowic i Przyborowa
11.oo – mieszkańcy Sterkowca i Łęk
13.oo – mieszkańcy Mokrzysk
15.oo – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
Adorują mieszkańcy Szczepanowa oraz dzieci szkolne
16.3o – Nieszpory Eucharystyczne
17.oo – Msza św. na zakończenie adoracji.
Zachęcamy do licznego udziału w adoracji Pana Jezusa i do osobistej modlitwy.
* W poniedziałek i wtorek, nie będzie Mszy św. o godz. 6.3o.

3. Kończąc nabożeństwo 40 – godzinne, dochodzimy do kolejnego okresu liturgicznego Wielkiego Postu. Rozpoczniemy go w najbliższą środę, 1 marca, posypaniem głów popiołem. Obrzęd ten jest wyrazem gotowości do podjęcia pokuty.
Msze św. w Środę Popielcową o godz. 6.3o, 8.oo, 9.3o, 11.oo i 17.oo. Rozpoczyna się okres Komunii wielkanocnej.

* W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz abstynencja polegająca na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy od 14. do 60. roku życia. Kościół jednak zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy nie są do niego zobowiązani.

4. Ofiary na tacę ze Środy Popielcowej przeznaczone są na cele charytatywne w naszej Diecezji. Od Popielca do I niedzieli W. Postu przeżywamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Włączmy się do tej modlitwy całego Kościoła.

5. W tygodniu przeżywać będziemy I czwartek i I piątek miesiąca marca. W I czwartek Godzina święta. Spowiedź przed I Piątkiem będzie w następującym porządku;
– w czwartek od godz. 16.oo – dla dzieci szkolnych
– w piątek od godz. 16.oo – młodzież oraz dorośli.

6. W czwartek o godz. 17.oo – spotkanie dla kandydatów do Sakr. Bierzm. z klas I i II Gimnazjum. W piątek o godz. 17.3o – spotkanie dla klas III Gimnazjum z rodzicami.

7. Wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu, będziemy gromadzić się na nabożeństwach Pasyjnych. W piątki wspólnie będziemy rozważać Drogę Krzyżową, a w niedzielę śpiewać Gorzkie Żale. W piątek, Droga Krzyżowa dla dzieci, o godz. 16.oo – a po niej Msza święta.
Droga Krzyżowa dla starszych o godz. 17.3o i Msza święta. Tę Drogę Krzyżową poprowadzi
Młodzież przygotowująca się do Sakr. Bierzmowania z klas III Gimnazjum.

8. W niedziele Wielkiego Postu, godz. 14.3o Droga Krzyżowa dla tych, którzy pracują zawodowo i nie mogą uczestniczyć na Drodze Krzyżowej w piątek. Po Drodze Krzyżowej o godz. 15.oo Gorzkie Żale i Msza św. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.

9. Od dzisiejszej niedzieli, rozpoczynamy 50 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że pijaństwo przynosi cierpienie wielu ludziom. Podejmijmy, zatem tę intencję w naszych osobistych modlitwach i w postawie trzeźwości. Zobowiązania trzeźwościowe wpiszmy do „Księgi Trzeźwości”, która jest wystawiona przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia.

10. W okresie Wielkiego Postu możemy uzyskać odpust zupełny, a więc darowanie kary doczesnej za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, jednak nienaprawione przez nas. Warunkiem uzyskania odpustu jest wzbudzenie takiej intencji, stan łaski uświęcającej, wyrzeczenie się przywiązania do grzechu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża.
Odpust zupełny można uzyskać w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu”, a w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji.

11. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały Bazylikę. Pracowali; Żurek Halina, Chrupek Dorota, Legutko Agnieszka, Goc Józef, Kubala Bożena, Dąbrowa Wiesław.
Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejne rodziny ze Sterkowca; Legutko, Brzyk, Kania, Ciuruś, Nalepa, Turlej, Chmielarz, Zalewski, Żurek, Żmija.

12. Ofiarę na prace budowlane przy naszej Bazyliki złożyły: 120 złotych, rodziny sprzątające Bazylikę, 100 zł, Róża Św. Kingi., zel. Irena Sikora, 150 zł. Róża Św. Pawła Apostoła, zel. Anna Polek. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, również i te comiesięczne wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

13. Zachęcamy wszystkich, by przy rozliczeniu podatku rocznego 1% przekazać na Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Stanisława w Szczepanowie, lub Caritas Diecezji Tarnowskiej. Szczegóły na specjalnych ulotkach Caritasu i Stowarzyszenia.

14. Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka oraz Sołtysi, serdecznie zapraszają Panie na spotkania z okazji Święta Kobiet ;
– w Szczepanowie – niedziela 5 marca remiza OSP godz. 17.00
– w Wokowicach – wtorek 7 marca Dom Ludowy „ Strażak” godz. 17.00
– w Sterkowcu – środa 8 marca Dom Ludowy godz. 17.00
– w Mokrzyskach – czwartek 9 marca GOSiR godz. 17.30

15. Sołtys Łęk, informuje, że są do odbioru nakazy podatkowe. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

16. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności Śp. Helena Kupiec, ze Sterkowca, lat 60. Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu.

17. Zachęcany do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

18. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzenia.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
7 Niedziela Zwykła – 19.02.2017 r.

1. Każda niedziela, jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje, które otwiera przed nami. Niech On działa w naszych sercach, a wówczas codzienność wypełni się dobrem.
* Ofiary z dzisiejszej niedzieli, przeznaczone są na utrzymanie Sem. Duchownego w Tarnowie. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel.
* Po południu i godz. 15.oo, Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory i Msza Święta.

2. W poniedziałek, po Mszy świętej wieczornej spotkanie Grupy Biblijnej.

3. W tym tygodniu wspominać będziemy;
– w środę, – święto Katedry św. Piotra Apostoła.
– w czwartek – św. Polikarpa, biskupa i męczennika, ucznia św. Jana Ewangelisty

4. W środę, po Mszy św. wieczornej spotkanie Caritasu. Wszystkich członków i tych, którzy chcieliby włączyć się w prace parafialnego oddziału Caritas serdecznie zapraszamy.

5. W najbliższy piątek – w Borzęcinie Górnym, odbędzie się dekanalne spotkanie Młodzieży. Na to spotkanie serdecznie zapraszamy młodzież z naszej Parafii, nie tylko należącą do Grupy Apostolskiej, ale wszystką młodzież. Chcemy to spotkanie uczynić dziękczynieniem za czas ŚDM. Dlatego zapraszamy też wszystkich wolontariuszy, którzy tak ofiarnie zaangażowali się w przyjęcie młodzieży w naszej Parafii w czasie trwania ŚDM w Krakowie. Rozpoczęcie o godz. 18.oo w Kościele w Borzęcinie.

6. W przyszłą niedzielę w naszej Bazylice rozpoczynamy nabożeństwo 40 – godzinne.
Po każdej Mszy św. będzie adoracja Najśw. Sakramentu w następującym porządku;
* Na Mszy św. o godz. 6.3o i 8.oo – adoracja ogólna dla wszystkich.
* Na Mszy św. o godz. 9.3o – adoracja dla młodzieży, zapraszamy młodzież na tę Mszę św.
* Na Mszy św. o godz. 11.oo – adoracja dla dzieci oraz indywidualna do godz. 14.oo.
* Od godziny 14.oo – adoracja dla matek i ojców.
* O godz.15.oo – Nieszpory i adoracja dla tych którzy przychodzą na Mszę św. o godz. 15.3o

7. W najbliższą sobotę, po Mszy św. wieczornej, zapraszamy na spotkanie wszystkich członków Rady Parafialnej, w celu omówienia ważnych spraw dotyczących pracy duszpasterskiej.

8. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały Bazylikę. Pracowali; Wszołek Krzysztof, Legutko Daniel, Tomaszkiewicz Magdalena, Witek Józef, Legutko Anna, Legutko Michał, Martyna Agata, Iwaniec Bożena, Palej Krystyna, Odbieżychleb Paulina. Bóg zapłać.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian ze Sterkowca, rodzinę; Chrupek, Żurek, Wójcik, Legutko, Goc, Golec, Musielski, Ciuruś, Pałka, Kubala, Widło, Dąbrowa.

9. Ofiary na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym złożyły: 60 zł – rodziny sprzątające bazylikę, 100 zł – Róża Św. Teresy z Avilla, zel Stanisława Bujak, Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie również i te comiesięczne wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

10. Zachęcany do lektury Gościa Niedzielnego, a także odwiedzenia strony internetowej Gościa i naszej strony Parafialnej. Możemy tam przeczytać o wielu wydarzeniach z parafii i diecezji.

11. Zachęcamy wszystkich, by przy rozliczeniu podatku rocznego 1% przekazać na Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Stanisława w Szczepanowie, lub Caritas Diecezji Tarnowskiej. Szczegóły na specjalnych ulotkach Caritasu i Stowarzyszenia.

12. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu z naszej Parafii odeszli do wieczności; śp. Alicja Styrna, z Wokowic, lat 73., śp. Dorota, Styrna, z Łęk, lat 50., śp. Edward Jastrzębski, ze Szczepanowa, lat 79. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.

13. Przypominamy, że we wtorek od godz. 8.3o, w Ośrodku Zdrowia w Szczepanowie odbędzie się kompleksowe komputerowe badanie wzroku wraz z możliwością zakupu okularów. Szczegółowe informacje można uzyskać w Ośrodku Zdrowia.

14. Sołtysi; Szczepanowa i Sterkowca, zapraszają po odbiór nakazów płatniczych na 2017 rok;
– w Sterkowcu – dziś po każdej Mszy św., oraz w poniedziałek i wtorek od godz.16.15 do 18.oo
– w Szczepanowie – w poniedziałek i wtorek w godz. od 8.oo do 12.oo oraz od 16.oo do 17.oo

15. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzenia.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
6 Niedziela Zwykła – 12.02.2017 r.

1. Po południu i godz. 15.oo, Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory i Msza Święta.

2. W poniedziałek po Mszy świętej wieczornej – spotkanie Grupy Biblijnej.

3. We wtorek – Święto Patronów Europy; Świętych Cyryla i Metodego.

4. W środę o godz. 17.oo Nowenna do MBNP, a w czwartek do Św. Stanisława BM. Zachęcamy do liczniejszego udziału w tych nabożeństwach

5. W czwartek  o godz. 17.oo – spotkanie dla uczniów I i II klas gimnazjum

6. W piątek o godz. 17.oo – spotkanie dla uczniów III klas gimnazjum wraz z rodzicami. (Młodzież ochrzczona poza parafią, proszona jest o przyniesienie świadectw chrztu, z tej Parafii, w której była ochrzczona).

7. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

8. W przyszłą niedzielę na Mszę św., o godz. 15.3o zapraszamy SRK, a po Mszy świętej, na spotkanie formacyjne.

9. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami Bazylikę. Pracowali; Wąsik Łucja, Hubert Dorota, Kupiec Helena, Majdzińska Ewa, Migdał Krystyna, Polek Winicjusz, Turlej Krzysztof, Derus Stanisława. Bóg zapłać za waszą pracę.
*W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian ze Sterkowca, rodziny; Wszołek, Legutko, Tomaszkiewicz Witek, Legutko, Legutko, Stępak, Martyna, Iwaniec, Palej, Odbieżychleb.

10. Ofiary na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym złożyły: 160 zł – rodziny sprzątające bazylikę, 150 zł., Róża Matek Św. Józefa, zel. Teresa Przesławska, 150 zł., Róża Świętego Maksymiliana M. Kolbego, zel. Ryszard Żurek.

11. Informujemy tych Parafian, którzy zapisali się na wyjazd do Włoch, aby najpóźniej do 15 lutego włącznie, dokonali wpłaty. Wpłaty można dokonać w Kancelarii lub zakrystii. Gdyby ktoś z zapisanych osób zrezygnował, prosimy zgłosić ten fakt wcześniej, aby nie blokować miejsca, ponieważ jest jeszcze wielu chętnych na wyjazd.

12. Zachęcamy wszystkich, by przy rozliczeniu podatku rocznego 1% przekazać na Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Stanisława w Szczepanowie, lub Caritas Diecezji Tarnowskiej. Szczegóły na specjalnych ulotkach Caritasu i Stowarzyszenia.

13. Zachęcany do lektury Gościa Niedzielnego również w wersji elektronicznej www.tarnow.gosc.pl oraz innych czasopism religijnych.

14. Informujemy, że 21 lutego tj. w przyszły wtorek od godz. 8.3o, w Ośrodku Zdrowia w Szczepanowie odbędzie się kompleksowe komputerowe badanie wzroku wraz z możliwością zakupu okularów. Szczegółowe informacje można uzyskać w Ośrodku Zdrowia.

15. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzenia.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
5 Niedziela zwykła 05. 02. 2017 r.

1. Dzisiaj po południu o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory i Msza święta godz. 15.3o.

2. W dniu jutrzejszym, wypada 1 rocznica święceń Biskupich, Księdza Biskupa Leszka Leszkiewicza. Polecajmy osobę Księdza Biskupa w naszych osobistych modlitwach.

3. W tym tygodniu patronują nam:
– w poniedziałek – św. Paweł Mika i jego Towarzysze, męczennicy Dalekiego Wschodu.
– w sobotę – św. Scholastyka dziewica, siostra św. Benedykta.

4. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.
* W Święto Matki Bożej z Lourdes, łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy, więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, wobec tych, do których mamy bardzo blisko siebie, i wobec tych, których nie znamy. W naszej Bazylice, tradycyjnie Dzień Chorych, będziemy przeżywać w maju, w czasie odpustu ku czci Św. Stanisława.
* W sobotę, 11 lutego, Kustosz Sanktuarium w Porąbce Uszewskiej, zaprasza do nawiedzenia Sanktuarium Groty NMP z Lourdes. Uroczysta suma i procesja z lampionami do Groty o godz. 16.3o. Zachęcamy Parafian do uczestnictwa.

5. Przypominamy Parafianom, że również w tym roku możemy, przy rozliczeniu podatku rocznego z uzyskanych dochodów, 1% przekazać na Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Stanisława, które jest organizacją pożytku publicznego, lub na Caritas Diecezji Tarnowskiej. Wystarczy, że zaznaczymy to w formularzu podatkowym PIT. Procedura wpisu jest prosta. Wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać w odpowiedniej rubryce jedynie; /Nr KRS 0000224641/ naszego Stowarzyszenia, lub naszej Diecezjalnej Caritas /Nr KRS 0000211791/ oraz kwotę przekazywanego 1% podatku. Bardzo prosimy by skorzystać z tej możliwości, i przekazać ten jeden procent właśnie na te organizacje, które dobrze wykorzystają przekazane im środki. Wszystkim, którzy w minionym roku przekazali 1% na Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Stanisława, jeszcze raz serdecznie dziękujmy. Jak już informowałem, Stowarzyszenie z zebranych funduszy, przekazało; 6.150 złotych, na zakup kolumny pod zniszczoną figurę Św. Stanisława w Mokrzyskach. Bóg zapłać!

6. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Borowiec Maria, córka Maria, Gala Leokadia, Kacper i Filip, Rzenno Przemysław i Adrian. Bóg zapłać.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian ze Sterkowca, rodziny; Wąsik, Hubert, Kupiec, Majdziński, Migdał, Polek, Turlej, Derus, Derus, Gibała.
* Bardzo serdecznie dziękujemy, tym mieszkańcom ze Szczepanowa, którzy pomogli w demontażu szopki oraz wystroju Bożonarodzeniowego. Bóg zapłać.

7. Ofiary na prace budowlane przy „Panteonie Świętych i Błogosławionych Diecezji Tarnowskiej”, złożyli; 100 zł., Róża św. Piotra Apostoła, zel. Ignacy Koczwara, 150 zł Róża Św. Gabrieli, zel. Anna Koczwara, 150 zł. Róża Św. Agnieszki, zel. Krystyna Sarlej, 250 zł., Róża Św. Jana Pawła II., zel. Maria Paprocka. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, również i te miesięczne, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

8. Przypominamy, że Ks. Adam jutro od godz. 8.oo, odwiedzi chorych z Komunią świętą.

9. Informujemy tych Parafian, którzy zapisali się na wyjazd do Włoch, aby do 12 lutego włącznie, dokonali wpłaty. Wpłaty można dokonać w Kancelarii lub zakrystii. Gdyby ktoś z zapisanych osób zrezygnował, prosimy zgłosić ten fakt wcześniej, aby nie blokować miejsca, ponieważ jest jeszcze wielu chętnych na wyjazd.

10. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności Śp. Wacław Franczak, z Przyborowa, lat 67. Pogrzeb we wtorek o godz. 13.oo. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

11. Zachęcany do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzenia.


OGŁOSZENIADUSZPASTERSKIE·
4 Niedziela zwykła – 29. 01. 2017 r.

1. Po popołudniu, o godz.15.oo, w naszej Bazylice będzie pożegnanie żłóbka, czyli wspólne kolędowanie. Serdecznie zapraszamy, do wspólnego kolędowania, dzieci, młodzież oraz dorosłych. W czasie koncertu wystąpią; Zespół Oremus, Chór Sanktuaryjny, oraz Chór z Parafii MB Częstochowskiej w Brzesku. Na zakończenie będzie Msza Święta.

2. W czwartek, przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji jest to święto Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy Świętej. Przynieśmy, ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata również w naszych domach. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach burz i nawałnic, trwogi i zagrożenia oraz śmierci naszych bliskich.
* Msze Święte w naszej Bazylice o godz. 6.3o, 8.oo, 9.3o, 11.oo i po południu o godz. 17.oo

3. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II, święto Ofiarowania Pańskiego, jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Swoimi ofiarami zbieranymi w tym dniu na tacę, będziemy wspiera materialnie, borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne. 

4. W czwartek, przypada 42 rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Władysława Bobowskiego. Polecajmy osobę Księdza Biskupa w naszych modlitwach.

5. W tym tygodniu patronują nam:
* we wtorek – św. Jan Bosko, wielki pedagog i apostoł młodzieży
* w piątek – św. Błażej, biskup i męcz. W tym dniu odbywa się błogosław. gardła
* w sobotę – czcimy Niepokalane Serce NMP, z racji I soboty.

6. W środę po Mszy św. wieczornej, odbędzie się spotkanie Grupy Biblijnej.

7. W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca lutego. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem będzie codziennie w czasie nabożeństw rano i wieczorem, a w pierwszy piątek po południu od godz. 16.oo. Dzieci i młodzież zachęcamy, aby skorzystały ze spowiedzi wcześniej. W I piątek, zapraszamy do spowiedzi dorosłych.

8. Informujemy rodziców i młodzież z Gimnazjum, że spotkania dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania odbędą się po feriach zimowych.

9. Składka na tacę z każdego I piątku miesiąca, przeznaczona jest na potrzeby misyjne.

10. W sobotę od godz. 8.oo, Ks. Jan Tomczyk i Ks. Jan Lorek udadzą się do chorych z Komunią świętą. Ks. Adam – odwiedzi chorych w przyszły poniedziałek tj. 06.02. od godz. 8.oo

11. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 6.3o zmiana tajemnic różańcowych.

12. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Urbańska Alicja, Kurtyka Halina i Tadeusz, Koczwara Andrzej, Biernat Franciszek, Biernat Piotr, Biernat Małgorzata, Tybon Anna i Aleksandra. Bóg zapłać za waszą pracę i kwiaty na ołtarze
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian ze Sterkowca, rodziny; Bujak, Pamuła, Kocoł, Borowiec, Gala, Łagowski, Kubala, Rzenno, Sumara, Duda.
* Mieszkańców Szczepanowa, prosimy o pomoc w demontażu szopki, w piątek od g. 9.oo.

13. Dziękujemy tym rodzinom, które swoje ofiary miesięczne wpłaciły na konto parafialne. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”
14. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności Śp. Piotr Zdunek, z Mokrzysk, lat 29. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

15. Zachęcany do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzenia.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Zwykła – 22 stycznia 2017

1. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień. Dziś też obchodzimy – Dzień Dziadka. Kierując się wiarą, okazujmy im szacunek, wdzięczność i chętną pomoc. Módlmy się za naszych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana.

2. W środę, 25 stycznia, święto Nawrócenia św. Pawła. Zakończenie Tygodnia modlitw o Jedność Kościoła.

3. W tym dniu, nasz rodak Ks. Biskup Jan Styrna Biskup Elbląski, przeżywa swoje urodziny. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym rodaku.

4. W środę po Mszy św. wieczornej, spotkanie formacyjne dla członków Caritas Parafialnego.

5. W czwartek, będziemy obchodzić „Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce”.
Dziś słowo „islam” często budzi niepokój, a nawet wywołuje wrogość. Mimo wszystkich trudnych doświadczeń, którymi naznaczona jest nasza współczesność, prośmy tego dnia o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili właściwie rozwiązywać te trudne problemy.

6. W piątek po Mszy św. wieczornej – spotkanie grupy Apostolskiej.

7. W tym tygodniu patronują nam:
we wtorek – św. Franciszek Salezy, biskup i doktor Kościoła.
w czwartek – św. św. Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła;
w piątek – bł. Jerzy Matulewicz, odnowiciel zakonu Marianów i biskup wileński
w sobotę – św. Tomasz z Akwinu, prezbiter i doktor Kościoła.

8. W przyszłą niedzielę tj. 29 stycznia, o godz.15.oo, w naszej Bazylice będzie pożegnanie żłóbka, czyli wspólne kolędowanie. Serdecznie zapraszamy wszystkich; dzieci, młodzież oraz dorosłych do wspólnego kolędowania.

9. Przypominamy, że do końca stycznia, można się jeszcze zapisać na Pielgrzymkę do Włoch. Informujemy, że pozostało jeszcze tylko kilka miejsc. Koszt pielgrzymki to 1650 złotych oraz 50E. Program zamieszczony jest w gablotach parafialnych, przy wyjściu z Bazyliki. Wszyscy zapisujący się na wyjazd, otrzymują szczegółowy program Pielgrzymki. Zapraszamy do Pielgrzymowania.

10. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali; Koczwara Bernadetta, Mróz Karol, Fasula Edward, Lach Agnieszka, Hawryś Ewa, Jarek Krzysztof.
* W tym tygodniu prosimy Parafian ze Sterkowca rodziny; Urbański, Kurtyka, Koczwara Biernat, Biernat, Biernat, Tybon, Kiełbasa, Guzy. Pyrek.

11. Ofiary na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym złożyły: 60 zł. Rodziny sprzątające Bazylikę, 200 zł pewna rodzina ze Sterkowca. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, i te comiesięczne. Dziękujemy również tym, którzy, wpłacają bezpośrednio na konto Parafii. Ci, którzy chcą wpłacić na konto parafii informujemy, że nr konta zamieszczony jest gablocie parafialnej.

12. Rada Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej w Sterkowcu, serdecznie zaprasza wszystkie dzieci na zabawę choinkową w dniu 26 stycznia tj. w czwartek od godz.14.3o.

13. Wzorem ubiegłych lat, również w tym roku, mamy możliwość, by przy rozliczeniu podatku rocznego z uzyskanych dochodów, 1% przekazać na Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Stanisława, które jest organizacją pożytku publicznego, działającą przy naszej Parafii lub Caritas Diecezji Tarnowskiej. Wystarczy, że zaznaczymy to w formularzu podatkowym PIT. Bardzo prosimy by skorzystać z tej możliwości, gdyż w ten sposób sami możemy zdecydować, w jaki sposób zostanie spożytkowany ten 1% podatku, który i tak zostanie nam pobrany. Wszystkim, którzy w minionym roku przekazali 1% na Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Stanisława, serdecznie dziękujmy. Bóg zapłać! Chcę poinformować, że Stowarzyszenie z zebranych funduszy, przekazało 6.150 złotych, na zakup kolumny pod figurę Św. Stanisława w Mokrzyskach. Bóg zapłać!


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Zwykła – 15 stycznia 2017 r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Na naszych oczach, wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu lepszej pracy i zarobków. Na naszych oczach trwa też dramat tysięcy rodzin opuszczających swoje domostwa z powodu wojen, biedy i prześladowań. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą.
* We wtorek, obchodzimy Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce.

2. Od środy do 25 stycznia trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Pan Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo naszej wiary. Zachęcamy do modlitwy z tymi, którzy wyznają wiarę w Pana Jezusa.

3. W środę po Mszy świętej wieczornej, spotkanie Grupy Biblijnej.

4. W tym tygodniu patronują nam:
* we wtorek – Św. Antoni, opat.
* w czwartek – Św. Józef Sebastian Pelczar, biskup
* w sobotę – Św. Agnieszka, dziew. i męczennica.

5. W sobotę będziemy obchodzić Dzień Babci, a w niedzielę – Dzień Dziadka. Kierując się wiarą, okazujmy im szacunek, wdzięczność i chętną pomoc. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

6. Sołtys Szczepanowa oraz Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Szczepanowie, serdecznie zapraszają wszystkich seniorów na noworoczne spotkanie połączone z Dniem Babci i Dziadka. Spotkanie, odbędzie się w najbliższą sobotę, 21 stycznia o godzinie 10.oo w szkolnej świetlicy.

7. W najbliższą sobotę, o godz. 10.3o, będzie spotkanie wszystkich Grup; Lektorów, Ministrantów, DSM- u, PDMD, oraz Zespołu Oremus.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. popołudniowej, spotkanie wszystkich redaktorów „Pasterza”.

9. Zakończyliśmy kolędę, czyli duszpasterskie odwiedziny rodzin
naszej parafii.
Drodzy Parafianie, Chcemy bardzo serdecznie podziękować za Waszą życzliwość, za wszystkie spotkania i rozmowy oraz podwożenie i odwożenie po zakończonej kolędzie. Wdzięczni za Waszą życzliwość, zapewniamy o naszej modlitwie. Serdeczne „Bóg zapłać” również za złożone ofiary.

10. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali; Dudek Maria, Bartłomiej i Robert, Ziobrowski Krzysztof, Małgorzata i Jakub, Holik Łukasz, Chamioło Kinga i Andrzej, Brzyzek Bogusław, Maślak Maria, Zachara Stanisława, Szuba Barbara, Dziura Sylwia.
* W tym tygodniu prosimy Parafian ze Sterkowca rodziny; Koczwara, Rogóż, Tadel, Mróz, Fasula, Socha, Lach, Hawryś, Hawryś, Jarek.
11. Ofiary na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym złożyły: 200 zł. Rodziny sprzątające Bazylikę, 500 zł pewna rodzina z Mokrzysk. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, i te comiesięczne. Dziękujemy również tym, którzy, wpłacają bezpośrednio na konto Parafii. Ci, którzy chcieliby wpłacić na konto parafii informujemy, że nr konta zamieszczony jest gablocie parafialnej.

12. Za dwa tygodnie w niedzielę 29 stycznia, o godz.15.oo, w naszej Bazylice będzie pożegnanie żłóbka, czyli wspólne kolędowanie. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich; dzieci, młodzież oraz dorosłych do wspólnego kolędowania.

13. Informujemy, że Pielgrzymka do Włoch, odbędzie się w dniach od 23 do 30 marca. Ksiądz Biskup Francesco Cavina, zaprasza nas na dzień 25 marca. W tym dniu odbędą się uroczystości poświęcenia odbudowanej Katedry, zniszczonej po trzęsieniu ziemi. Będzie też wspólne spotkanie i zwiedzanie diecezji. Chętni, którzy będą chcieli wziąć udział w tej Pielgrzymce, proszeni są o zapisanie sie na listę w zakrystii do końca stycznia. Koszt pielgrzymki to 1650 złotych oraz 50E. Informuję, że z pośród kilku ofert z biur turystycznych, wybrałem najlepszą i najtańszą. Program Pielgrzymki jest bardzo bogaty i atrakcyjny. Zmieszczony jest w gablotach parafialnych, przy wyjściu z Bazyliki. Każdy, kto wyrazi chęć na wyjazd, otrzyma szczegółowy program Pielgrzymki. Zapraszamy do Pielgrzymowania.

14. Zachęcany do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

15. Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Sterkowcu, serdecznie zaprasza wszystkich rodziców uczniów oraz mieszkańców i sympatyków szkoły, na zebranie w dniu 18 stycznia, o godz.18.oo. W spotkaniu wezmą udział władze Gminy Brzesko. Tematem spotkania, będzie odtworzenie 8 -klasowej szkoły Podstawowej w Sterkowcu.

16. Daru zdrowia i obfitości łask Bożych, przyzywamy dla wszystkich Babć i Dziadków oraz jubilatów i solenizantów tego tygodnia. Szczęść Boże!


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Chrztu Pańskiego – 08 stycznia 2017 r.

1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego, zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pana Jezusa. I choć w naszych kościołach kolędy będą rozbrzmiewać jeszcze do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, to jednak liturgia będzie już kierować nasz wzrok na Jezusa, który rozpoczyna swoją publiczną działalność.
* Po południu, o godz.15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory i Msza św. o godz.15.3o. W ramach duchowych postanowień po peregrynacyjnych, obrazu Jezusa Miłosiernego i Relikwii świętych; Siostry Faustyny i Jana Pawła II, w każdą niedzielę o godzinie 15.oo, odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego, następnie Nieszpory i Msza św. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie, szczególnie tych, którzy przychodzą na Mszę świętą popołudniową, aby przyjść wcześniej i uczestniczyć w koronce.

2. W każdą środę, o godz. 17.oo, zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, oraz w każdy czwartek, na Nowennę, do św. Stanisława, BM.

3. W przyszłą niedzielę, będziemy przeżywać Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

4. Bardzo serdecznie prosimy, aby z tych rodzin, które przyjmowały w swoich domach Pielgrzymów z Włoch, w czasie trwania ŚDM, zgłosił się ktoś z tej rodziny do kancelarii po odbiór specjalnie wydrukowanych podziękowań. Młodzież, chciała wszystkim rodzinom przekazać je na początku września w czasie spotkania, ale nie wszyscy wtedy mogli przyjść, dlatego teraz bardzo prosimy o ich zabranie.

5. Informujemy, że z naszej Parafii na zaproszenie, Ks. Biskupa Francesco Cavina, Ordynariusza Diecezji Karpi, we Włoszech, który przebywał wraz z młodzieżą w naszej Parafii w czasie ŚDM, będzie zorganizowana Pielgrzymka do Włoch w dniach od 23 marca do 30 marca. Termin ten nie jest przypadkowy, ponieważ Ks. Bp zaprasza nas na dzień 25 marca. W tym dniu odbędą się uroczystości poświęcenia odbudowanej Katedry, zniszczonej po trzęsieniu ziemi. Po uroczystościach, będzie zwiedzanie Karpi oraz dalszy wyjazd min. do Wenecji, Florencji, Padwy Asyżu, Rzymu, Cascii do Św. Rity oraz wielu innych miejsc. Chętni, którzy będą chcieli wziąć udział w tej Pielgrzymce, proszeni są o zapisanie sie na listę w zakrystii do końca stycznia. Szczegóły, oraz koszt pielgrzymki podamy w przyszłą niedzielę tj. 15.stycznia wraz z programem, które przygotowuje Biuro Pielgrzymkowe, z którym pojedziemy.

6. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały Bazylikę; Pracowali: Tomasik Maria, Siciarz Agnieszka, Wielgosz Marek, Sylwia i Wiktoria, Daniel Renata, Bartłomiej i Aleksandra, Woda Ewa i Łukasz, Tomasik Iwona, Urbańska Cecylia, Urbańska Magdalena, Chudy Józefa. Bóg zapłać !.
* W tym tygodniu do sprzątania Bazyliki prosimy mieszkańców Mokrzysk, rodziny; Dudek, Ziobrowski, Holik, Przednówek, Chamioło, Brzyzek, Maślak, Skalski, Zachara, Pasierb, Szuba, Dziura. * Ofiarę na prace budowlane przy naszym sanktuarium złożyły: 130 zł. rodziny sprząta-jące Bazylikę. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

7. OSP w Szczepanowie informuje, że w najbliższą niedzielę tj. 15.01. 2017 r. w godzinach od 9.oo do 13.oo organizuje zbiórkę krwi. Zbiórka ta, odbędzie się w budynku Remizy OSP. Zachęcamy wszystkich, którzy chcą się podzielić tym najcenniejszym lekiem z innymi.

8. Wszystkim świętującym w tym tygodniu, swoje urodziny i imieniny oraz inne rocznice, przekazujemy najserdeczniejsze życzenia.

9. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe w naszej Parafii. W tym tygodniu Kapłani przybędą z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców Sterkowca i Mokrzysk.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – TRZECH KRÓLI – 06.01. 2017 R.

1. Dzisiaj, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną w naszej polskiej tradycji świętem Trzech Króli. Święto to, przypomina prawdę, że Bóg przyszedł nie tylko do Narodu Wybranego, ale do wszystkich ludzi. Mędrcy ze Wschodu, przybywający z pokłonem do nowonarodzonego Króla, są reprezentantami wszystkich narodów i ludów. Jest to uroczystość, która zobowiązuje katolików do uczestnictwa w Eucharystii.
* Msze św. jak w każdą niedzielę 6.3o, 8.oo, 9.3o, 11.oo. Po południu o godz. 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory, o 15.3o Msza Święta. Po każdej Mszy św. poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy. Poświęconą kredą, – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem, oznaczamy nasze mieszkania na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia. Oznakowanie drzwi naszych domów, jest wyznaniem naszej wiary.

2. Dziś Caritas Parafialny, będzie rozprowadzać kadzidełka i kredę, którą zaznaczymy na drzwiach naszych domów imiona trzech Mędrców; C+M+B+2017 „Christus Mansionem Benedicat”- czyli „Niech Chrystus błogosławi ten dom”(niektórzy tłumaczą) „Chryste błogosław temu domowi „

3. W związku z dzisiejszą uroczystością, Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, zaprasza na pochód „Trzech Króli”, który rozpocznie się o godz. 13.oo na placu Kazimierza Wielkiego. Dalszy program pochodu na afiszach.

4. Dziś przeżywamy Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dzieci. Swoją modlitwą i ofiarami zbieranymi na tacę, wspieramy misje.

5. Najbliższa niedziela to Święto Chrztu Pańskiego. Uroczyste udzielanie Sakramentu chrztu świętego będzie na Mszy Św. o godz. 11.oo. Przypominamy, że w naszej Parafii, chrzty są udzielane w każdą drugą niedzielę miesiąca. Prosimy, aby w tym terminie przynosić dzieci do chrztu świętego.

6. Składamy serdeczne podziękowanie dzieciom z DSM i PDMD za przygotowanie i podjęcie Kolędy Misyjnej. Zebrane przy tej okazji ofiary, w kwocie 8500 złotych, zostały przekazane dla dzieci, które w tym roku zostały objęte pomocą. Dziękujemy tym, którzy przygotowali te dzieci do kolędy, oraz rodzicom, którzy pomagały dzieciom i tym wszystkim parafianom, którzy przyjęli kolędników misyjnych. Bóg zapłać.

7. Ofiary na prace budowlane przy naszym sanktuarium złożyły: 100 zł. pewna rodzina ze Sterkowca, oraz 1000 zł. pewna rodzina ze Szczepanowa. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, które składacie oraz te, które są wpłacane na konto Parafii. Wszystkie wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”

8. Zachęcamy do lektury naszego Pasterza, oraz Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

9. Informujemy, że z naszej Parafii na zaproszenie Ks. Biskupa Francesco Cavina, Ordynariusza Diecezji Karpi, który przebywał w raz z młodzieżą na terenie naszej Parafii w czasie ŚDM, będzie zorganizowana Pielgrzymka do Włoch w dniach od 23 marca do 30 marca. Termin ten nie jest przypadkowy, ponieważ Ks. Bp zaprasza nas na uroczystości poświęcenia odbudowanej Katedry zniszczonej po trzęsieniu ziemi, która odbędzie się 25 marca. A później wyjazd min. Wenecja, Florencja, Padwa Asyż, Rzym, Cascia – Św. Rita oraz wiele innych miejsc. Chętni, którzy będą chcieli wziąć udział w tej Pielgrzymce, proszeni są, aby się zapisali na listę w zakrystii do końca stycznia. Szczegóły, oraz koszt pielgrzymki podamy w przyszłą niedzielę tj. 19.stycznia wraz z programem, które przygotowuje Biuro Pielgrzymkowe z którym pojedziemy.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – 1 stycznia 2017 r.

1. Dziś pierwszy dzień Nowego Roku 2017.W liturgii celebrujemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Rozpoczynamy Nowy Rok kalendarzowy pod okiem i opieką Maryi, która – jak przypomina nam dzisiejsza Ewangelia – zachowywała i rozważała wszystkie te sprawy w swoim sercu. Niech Jej postawa kształtuje także nasze życie, a Ona, najlepsza z matek, niech uczy nas odczytywania wszystkiego, co się nam przytrafia i w czym uczestniczymy z Bożej perspektywy.

2. Wpatrzeni w Maryję – Królową Pokoju, w pierwszy dzień stycznia, modlimy się o tak bardzo potrzebny pokój na świecie. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” możemy uzyskać odpust zupełny.

3. Jutro w liturgii wspominamy; św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, dokt. Kła.

4. W tym tygodniu, młodzież z Gimnazjum, przygotowująca się do przyjęcia Sakr. Bierzmowania będzie mieć swoje katechezy we wspólnocie parafialnej; – w środę o godz. 17.oo – klasa III. – w czwartek o godz. 17.oo – klasa I i II.

5. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota stycznia.

6. W I czwartek od godz. 16.oo – Godzina święta. Zachęcamy Parafian do modlitwy wobec Chrystusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie.

7. Zachęcamy też do trwania w Łasce Uświęcającej, by na I piątek przyjąć Chrystusa do swoich serc. Dla tych, którzy będą chcieli jeszcze skorzystać ze spowiedzi świętej, spowiedź będzie codziennie rano na Mszy św. i wieczorem oraz w I czwartek od godz. 16.oo. W piątek nie będzie spowiedzi, ponieważ wypada Uroczystość Objawienia Pańskiego.

8. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Jest to Dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny Dzień Dziecka. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. O godz. 6.3o, 8.oo, 9.3o, 11.oo. O godz. 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory, o godz. 15.3o Msza święta. W najbliższą niedziele Caritas Parafialny, będzie rozprowadzać kadzidełka i kredę, na oznaczenie drzwi naszych domów w Uroczystość Trzech Króli.

9. Dziękujemy rodzinom z Mokrzysk, które sprzątały Bazylikę. Pracowali; Woda Halina, Woda Maria, Lewandowska Wioletta, Niemiec Anna, Zachara Bożena, Turlej Krystyna, Wielgosz Mateusz, Radecka Małgorzata i Robert, Siudut Barbara i Anna. Bóg zapłać za Waszą pracę.

10. W tym tygodniu do sprzątania Bazyliki prosimy kolejne rodziny z Mokrzysk; Tomasik, Siciarz, Wielgosz, Daniel Woda, Piwowarczyk, Tomasik, Urbańska, Chudy, Żurek, Szuba.
* Ofiary na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym złożyły: 150 zł. rodziny sprzątające Bazylikę. Bóg zapłać za wszystkie ofiary jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców.

11. Zachęcamy do lektury naszej parafialnej gazety „Pasterz” oraz Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

12. Informujemy, że w minionym tygodniu z naszej wspólnoty Parafialnej odeszła do wieczności śp. Małgorzata Czarnik z Wokowic, lat 59. Pogrzeb będzie jutro o godz. 14.oo. Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu.

13. W Parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwana kolęda. Przeżywajmy kolędę w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. Prosimy, aby z wyznaczonego rejonu przysłać po księdza pojazd oraz zatroszczyć się również o jego odwiezienie po zakończonych odwiedzinach.

14. U progu nowego roku kalendarzowego, jako Wasi duszpasterze życzymy Wam;
– byście wszyscy otworzyli się na Bożą miłość, aby mogła napełnić Wasze domy, Wasze rodziny i stała się w Was, źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. = Niech Boże błogosławieństwo i Chrystusowy pokój, towarzyszą wam i waszym rodzinom przez wszystkie dni nowego roku.
= A Nowy Rok 2017, niech będzie dla nas wszystkich czasem prawdziwie błogosławionym, obfitującym w Boże Miłosierdzie!
= Życzymy Wam, dobrego zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym oraz opieki MB Fatimskiej, Św. Brata Alberta i Stanisława naszego Rodaka
Szczęść Boże!

PORZĄDEK WIZYTACJI DUSZPASTERSKIEJ NA TEN TYDZIEŃ.
WIZYTACJA DUSZPASTERSKA – KOLĘDA 2017 R.

PONIEDZIAŁEK – 02.01.2017 r. SZCZEPANÓW
1 ks. od godz. 14.oo, – ul. Św. Stanisława, od rodziny Smulski Stanisław po obu stronach w kierunku Cmentarza.

2 ks. od godz. 15.oo – ul. Przyszkolna – od rodziny Flądro Adam, ul. Źródlana, od rodziny Przybyło Sławomir.

WTOREK – 03.01. 2017 r. – SZCZEPANÓW
1 ks. od godz. 14.oo – ul. Lubomirskiego, od rodziny Węgrzyn, część Osiedla Ruchu Oporu.

2 ks. od godz. 14.oo – od rodziny Waresiak, domy na Chobocie, część Osiedla Ruchu Oporu.

3 ks. od godz. 15.oo STERKOWIEC – ul. Fiołkowa od rodziny Żurek Andrzej.

ŚRODA – 04.01. 2017 r. – STERKOWIEC
1 ks. od godz. 14.oo – ul. Promienna – od rodziny Chruściel Henryk.

PIĄTEK – 06.01. 2017 r. – STERKOWIEC
1 ks. od godz. 13.3o – ul. Wierzbowa, od rodziny Cisak, następnie ul. Tarnowska po obu stronach do rodziny Drąg.

2 ks. od godz. 13.3o – ul. Tarnowska, od rodziny Liszek po obu stronach do rodziny Rojek.

3 ks. od godz. 15.oo – ul. Tarnowska, od rodziny Krawczyk, ul. Spadzista po obu stronach do rodziny Paprocki.

SOBOTA 07.01. 2016 r. – MOKRZYSKA od godziny 8.3o.
1 ks. – Mokrzyska, część od strony Bucza – ul. Zagrodzka, Wiślana, Rolna, od rodziny Styrna Helena do rodziny Siciarz Jan.

2 ks. – Mokrzyska, część od strony Bucza – c.d. ul. Wiślana, Ludowa, od rodziny Kuliś do rodziny Pacura Krzysztof.

3 ks. – Mokrzyska, część od strony Szczepanowa – ul. Wiślana, Wielgoszówka, Pasternik, od rodziny Szuba Jan do rodziny Tomasik Jan.

NIEDZIELA 08.01.2017 r. STERKOWIEC
1 ks. od godz. 13.3o – ul. Sosnowa – od rodziny Koczwara Henryk po obu stronach do rodziny Biernat Alfred, oraz ul. Brzozowa i Dębowa.

2 ks. od godz. 13.3o – ul. Sosnowa – od rodziny Biernat Franciszek po obu stronach do rodziny Turlej Stanisław oraz ul Podleśna.

3 ks. od godz. 13.3o – ul. Sosnowa – od rodziny Derus Mariusz po obu stronach do rodziny Pałka Franciszek.