2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2016


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Święto Świętego Szczepana – 26 grudnia 2016 r.

1. Przeżywamy drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, Święto Św. Szczepana. Msze Święte w naszej Bazylice jak w każdą niedzielę: o godz. 6.3o, 8.oo, 9.3o, 11.oo, 15.3o.
* Na Mszy św. o godz. 9.3o odbędzie się rozesłanie Kolędników Misyjnych. Grupy kolędnicze odwiedzą nasze rodziny zaraz po świętach. Przyjmijmy je otwartym sercem.
* W czasie sumy uroczyste udzielanie Sakramentu Chrztu św.
* Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Po każdej Mszy św. poświęcenie owsa.

2. W tym tygodniu wspominać będziemy;
– jutro – święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty.
– w środę – święto świętych Młodzianków Męczenników
– w piątek – święto świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa
Zachęcamy do rodzinnego udziału w Eucharystii. Święta Rodzina Nazaretańska, jest dla nas i dla naszych rodzin wzorcem i odniesieniem, jak mamy żyć w rodzinie i poprzez rodzinę. Wspólnie będziemy prosić o świętość naszych rodzin.

3. W sobotę – zakończenie Starego Roku 2016.
Nabożeństwo dziękczynne na zakończenie Starego Roku będzie o godz. 16.oo – Nieszpory Eucharystyczne z kazaniem i o godz. 17.oo Msza św.

4. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać Święto Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
Nowy Rok 2017. Wejdźmy z Maryją w ten Nowy Rok i prośmy Ją, aby wzięła nas w szczególną matczyną opiekę.

5. Dziękujemy tym rodzinom ze Szczepanowa, które włączyły się w przygotowanie Bazyliki na święta Bożego Narodzenia. Bóg zapłać za waszą pracę i piękny wystrój bazyliki oraz szopki.

6. W tym tygodniu do sprzątania Bazyliki prosimy kolejne rodziny z Mokrzysk; Woda, Dubiel, Woda, Lewandowski, Niemiec, Zachara, Turlej, Wielgosz, Radecki, Siudut.
* Ofiary na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym złożyły: 200 złotych pewna rodzina ze Sterkowca, 100 Euro pewna rodzina ze Szczepanowa, 1000 zł. pewna rodzina z Mokrzysk. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

7. Zachęcamy do lektury naszej parafialnej gazety „Pasterz” oraz Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

8. Jeszcze raz, pragniemy życzyć wszystkim naszym rodakom, parafianom i ich gościom głębokiego przeżycia tego czasu świętowania Bożego Narodzenia. Szczęść Boże!
* Równocześnie dziękujemy szkołom, różnym urzędom i instytucjom oraz wielu Parafianom za przekazane nam Kapłanom, życzenia świąteczne, pocztą, poprzez Internet czy sms. Bóg zapłać za pamięć i życzliwość!
9. Od jutra w naszej Parafii rozpoczynamy doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolędę. Chciejmy się dobrze przygotować do tej wizyty. Przeżyć ją jak najowocniej. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kolędującego Kapłana daje świadectwo o swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy te odwiedziny kolędowe w duchu Bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. Tradycyjnie prosimy, aby z wyznaczonych miejscowości i rejonów Parafii przysłać pojazd po Księdza, a po zakończeniu kolędy odwieź.
PORZĄDEK WIZYTACJI DUSZPASTERSKIEJ NA TEN TYDZIEŃ.
WIZYTACJA DUSZPASTERSKA – KOLĘDA 2016/2017 R.
1. WTOREK – 27.XII.2016 r. od godz. 8.3o – WOKOWICE
1 ks. – Od rodziny Duda Józef, ul. Dworska. Oś. Nowe, ul. Centralna, Oś. Barwne, Oś. Miodowe, od rodziny Kawa Robert Oś. Miodowe 1.
2 ks. – Od rodziny Cierniak Stanisław, ul. Centralna 70, ul. Dębińska, Orlik, Oś. Sadowe, do rodziny Śliwińska Barbara ul. Bielecka 2.
3 ks. – Od rodziny Żurek Marian ul. Centralna 99 a., do Chyćko Elżbieta Oś. Olszynowe 3.

2. ŚRODA – 28.12.2016 r. – od godz. 8.30 – WOKOWICE
1ks. – Od rodziny Flądro Stanisław ul. Centralna 39, do Przybyło Stanisław, Os. Leśne 7.
od godz. 8.30 – ŁĘKI
1 ks. Od rodziny Ciuruś, domy koło szkoły, Błonie, Górka do rodziny Latocha.
2 ks. Od rodziny Styrna Zbigniew na Pańskiej Wsi, do rodziny Chudyba Marek.

3. CZWARTEK – 29.12. 2016 r. – od godz. 8.30 – ŁĘKI
1 ks. Od rodziny Miecznikowski Artur w kierunku Wokowic.
2 ks. Od rodziny Kocoł Zbigniew w kierunku szkoły.
3 ks. SZCZEPANÓW – od godz. 8.30 – ul. Łukowa od rodziny Cebula w kierunku Bazyliki, oraz Osiedle Na Wzgórzu, od rodziny Kawa.

4. PIĄTEK – 30.12. 2016 r. – od godz. 8.3o. PRZYBORÓW
1 ks. Od rodziny Białek
2 ks. Od rodziny Żurek
3 ks. SZCZEPANÓW – od godz. 14.oo – Oś. Widok, od rodziny Kądziołka Józef i ul. Podlesie od rodziny Żurek.

5. SOBOTA – 31.12. 2016 r. od godz. 8.3o
1 ks. – SZCZEPANÓW – Od rodziny Sikora w kier. Bazyliki.
2 ks. – SZCZEPANÓW – ul. Ks. Stojałowskiego – od rodziny Wojdak Janusz w kier. Wokowic.
3 ks. – SZCZEPANÓW – ul. Ks. Stojałowskiego – od rodziny Maślanka Zyta w kier. Bazyliki do rodziny Piotr Sarlej

6. NIEDZIELA – NOWY ROK 2017 – od godz. 13.3o.
1 ks. – SZCZEPANÓW – ul. Ks. Stojałowskiego – od rodziny Borzęcka Bożena, ul. Łęcka następnie w kierunku Wokowic, do rodziny Żurek Ryszard.
2 ks. – SZCZEPANÓW – ul. Pielgrzymów od rodziny Dumara Adam, Rynek Szczepanowski, ul. Ks. Kosseckiego i Ośrodek Zdrowia
3 ks. – SZCZEPANÓW – ul. Św. Stanisława, od rodziny Dadej Wiesław po obu stronach w kierunku Bazyliki oraz Gibałówka.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU – 18 grudnia 2016 r.

1. Do świąt Bożego Narodzenia bardzo blisko! Dziś ostatnia niedziela Adwentu. Po południu o godz. 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nowenna do Dzieciątka Jezus, o godz. 15.3o Msza św.

2. W czwartek w naszej Parafii będzie spowiedź przedświąteczna. Msza św. będzie o godz. 8.oo. na rozpoczęcie spowiedzi. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 6.3o
Spowiedź będzie od godz. 8.3o do godz. 12.oo. Po południu od godz. 15.oo do 16.3o. O godz. 16.3o będzie przerwa do godz. 18.3o na Mszę świętą – Roratną.
Po Mszy Św. spowiedź od 18.3o do 20.oo. Wydłużenie spowiedzi do godz. 20.oo, jest z myślą o tych, którzy muszą pracować do godzin popołudniowych i tych, którzy przyjadą z zagranicy, aby i oni mogli skorzystać ze spowiedzi świętej w swojej parafii. Wszystkich innych, szczególnie dzieci i młodzież szkolną prosimy, aby skorzystali ze spowiedzi przed południem i po południu. Natomiast czas na spowiedź od godz. 18.3o pozostawmy tym, którzy wrócą z pracy i przybędą z zagranicy. Będą kapłani z dekanatu, abyśmy nie musieli stać w kolejkach. Prosimy też, by nie odkładać spowiedzi na wigilię.

3. Informujemy, że Kapłani odwiedzą chorych, w następujące dni:
– we wtorek – od godz. 8.oo rano. – Ks. Jan Lorek
– w piątek – od godz. 8.oo rano – Ks. Adam i Ksiądz Jan Tomczyk.

4. W zakrystii można nabyć wigilijną świecę Caritas. W imieniu własnym i Caritas Parafialnego, dziękujmy tym wszystkim, którzy złożyli dary do wystawionych koszy w sklepach naszej Parafii i w Bazylice. Złożone dary, będą przekazane w świątecznych paczkach potrzebującym.

5. W sobotę Wigilia Narodzenia Pańskiego. Roraty będą o godz. 6.3o., i błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny. Po Mszy św. będzie można zabrać do swoich domów Światło Betlejemskie, zapalając od niego świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w czasie wieczerzy wigilijnej.

6. W sobotę wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, czy w sąsiedztwie. Zachęcamy do godnego przeżycia wigilii i całych świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności do zachowania takich zwyczajów, jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii i śpiewanie kolęd. Zachowajmy też zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych, oraz całkowitą abstynencję od alkoholu. Przy wigilijnym stole, pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce przy stole, wcale nie musi pozostać puste! Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

7. W tym duchu przyjdźmy na Pasterkę o północy do naszej Bazyliki. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Ofiary na tacę z Pasterki przeznaczone są na Fundusz Ochrony Życia.

8. W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, Msze Święte w naszej Bazylice jak w każdą niedzielę: o godz.6.3o, 8.oo, 9.3o, 11.oo, 15.3o.

9. W drugi dzień Bożego Narodzenia, przeżywać będziemy Święto Św. Szczepana. Na Mszy św. o godz. 9.3o odbędzie się rozesłanie Kolędników Misyjnych. Grupy kolędnicze odwiedzą nasze rodziny zaraz po świętach. Dzieci naszej parafii przez zebrane ofiary wspomogą dzieło misyjne. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie. W czasie sumy uroczyste udzielanie Sakramentu Chrztu św. W tym dniu swoimi ofiarami wspieramy KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Po każdej Mszy św. poświęcenie owsa.

10. Serdecznie dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały Bazylikę: Pracowali: Ważydrąg Patrycja, Wójcik Irena, Tomasik Maria, Tomasik Piotr, Maślanka Barbara, Misina Stanisław, Turlej Dorota, Turlej Maria, Kołodziej Krystyna, Pasula Joanna, Misina Agnieszka. Bóg zapłać!
*Ofiarę na prace budowlane przy Bazylice złożyły; 250 zł. Rodziny sprzątające Bazylikę, 400 zł, pewna rodzina z Mokrzysk. Bóg zapłać.
*O przygotowanie bazyliki na Święta Bożego Narodzenia – wystrojenie ołtarzy, ubranie choinek, przygotowanie szopki, prosimy mieszkańców Szczepanowa w środę od godz. 9.oo. Natomiast sprzątanie bazyliki będzie w piątek od godz. 9.oo

11. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapewniamy Was o naszej modlitwie w Waszych intencjach.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
3 Niedziela Adwentu – Gaudete – 11.12. 2016 r.

1. Dziś III niedziela Adwentu. Przeżywamy ją, jako niedzielę radości.

2. W trzecim tygodniu adwentowego czuwania i oczekiwania jesteśmy zaproszeni do szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Troska o rodzinę to bardzo ważny aspekt życia i działalności Kościoła. Pamiętajmy w sposób szczególny o matkach spodziewających się dziecka. Włączmy się do tej modlitwy w czasie Rorat i Nowenny do Dzieciątka Jezus.

3. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
– w poniedziałek – wsp. Najśw. Maryi Panny z Guadalupe
– we wtorek – wsp. św. Łucji, dziew. i męcz.
– we wtorek – wspominamy dramatyczne wydarzenia sprzed 35. Jest to dzień modlitw za ofiary stanu wojennego. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny.
– w środę – wsp. św. Jana od Krzyża, prezb. i dok. Kośc.

4. W piątek, rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus.

5. Dzisiaj przed Bazyliką, Caritas Parafialny rozprowadza wigilijną świecę Caritas. W imieniu własnym i Caritas Parafialnego, dziękuję tym wszystkim, którzy składają dary do wystawionych koszy w sklepach i w Bazylice. W sklepach dary te możemy jeszcze składać do koszy Caritas do Soboty (17 XII). Złożone dary, będą przekazane w paczkach świątecznych dla potrzebujących. W przyszłą niedzielę Caritas będzie rozprowadzał przed kościołem stroiki na stół wigilijny. Prosimy o ofiarność na ten cel.

6. W najbliższą sobotę, tj. 17 grudnia, po Mszy św. o godz. 17.oo w Sali Domu Pielgrzyma, odbędzie się spotkanie opłatkowe dla Grup pracujących przy naszej Parafii. Serdecznie zapraszamy; Radę Parafialną, Chór Sanktuaryjny, Caritas Parafialny, Rycerzy Kolumba, Stowarzyszenia Krzewienia Kultu Św. Stanisława, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Krąg Biblijny, Redakcję „Pasterza”. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

7. Serdecznie dziękujemy tym rodzinom, które przyjęły ministrantów i lektorów roznoszących opłatki na stół wigilijny. Dziękujemy wszystkim ministrantom i lektorom, za podjęty trud oraz ich rodzicom za ułatwienie im tej posługi. Bóg zapłać za ofiary, jakie złożyliście. Rodziny, które z różnych przyczyn, nie mogły przyjąć ministrantów z opłatkami, a chcą je nabyć, mogą to uczynić w zakrystii lub w sklepiku.

8. Informujemy Parafian, że spowiedź przedświąteczna w naszej Parafii będzie w przyszły czwartek, tj. 22 grudnia. Porządek spowiedzi podamy w przyszłą niedzielę.

9. Serdecznie dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały Bazylikę: Pracowali: Maria Misina, Dorota Misina, Natalia Cisak, Alfreda Moryc, Czesław Cabała, Kamil Grocholski, Wojciech Żurek, Joanna Gładki, Krzysztof Baniak, Agnieszka Woźniak, Gabriela Stós. Bóg zapłać za waszą pracę.
* Ofiarę na prace budowlane przy Bazylice złożyły; 200 zł. Rodziny sprzątające Bazylikę. Bóg zapłać.
* W tym tygodniu do sprzątania Bazyliki prosimy mieszkańców z Mokrzysk, rodzinę: Ważydrąg, Wójcik, Tomasik, Tomasik, Maślanka, Misina, Turlej, Turlej, Kołodziej, Pasula, Misina.
* Informujemy zainteresowanych, że są jeszcze do nabycia, Kalendarze Rolników.

10. Prosimy w tym roku o wykonanie szopki i posprzątanie Bazyliki i jej otoczenia przed świętami Bożego Narodzenia, Parafian ze Szczepanowa.

11. Pragniemy poinformować, że w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczność: Zdzisław Sarota, lat 78 pochodzący z Wokowic, obecnie zamieszkały w Krakowie; Beata Banach, lat 49 pochodząca z Mokrzysk, obecnie zamieszkała w Końsku; Stanisław Wielgosz, lat 71 zamieszkały w Mokrzyskach; Eugenia Piech, lat 84 zamieszkała w Szczepanowie. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu w naszych modlitwach.

12. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism katolickich.

13. Ogłoszenie. Powszechny Zakład Ubezpieczeń informuje, że będą zawierane umowy UBEZPIECZENIA BUDYNKÓW dla osób bezrolnych poniżej 1 ha:
Mokrzyska GOSIR poniedziałek 12 XII, Szczepanów Biuro Sołtysa wtorek 13 XII, Sterkowiec Biuro Sołtysa środa 14 XII, Wokowice Biuro Sołtysa czwartek 15 XII – w godz. 13-16.


Ogłoszenia duszpasterskie
2 Niedziela Adwentu 04.12. 2016 r.
1. Dziś, w drugą niedzielę Adwentu, obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Starajmy, się wspierać modlitwą i ofiarą naszych braci w wierze żyjących na Wschodzie. Przed Bazyliką, zbiórka do puszek na ten cel. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
/Po Mszy świętej o godz. 6.3o, zmiana Tajemnic Różańcowych/.

2. W tym tygodniu przeżywać będziemy;
– we wtorek – wsp. św. Mikołaja, bpa
– w środę – wsp. św. Ambrożego, bpa i dok. Kośc.

3. W czwartek, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to patronalne święto DSM. Msze święte w naszej Bazylice będą o godz. 6.3o, 8.oo, 9.3o, i po południu o godz. 17.oo. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi nam, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Będziemy prosić Maryję o pomoc w walce z pokusami i grzechem, w walce o czystość serca oraz o pełnienie woli Bożej w życiu.

4. Informujemy Parafian, że w najbliższą sobotę tj. 10 grudnia, Lektorzy odwiedzą nasze rodziny w; Łękach, Przyborowie, Sterkowcu i Wokowicach, przynosząc nam opłatki na stół wigilijny. Ofiary złożone z tej okazji, przeznaczone są na częściowe wynagrodzenie za całoroczną pracę Pana Organisty. Bardzo prosimy, aby złożoną ofiarę wpisać na listę i ją podpisać. Ci, którzy nie będą mogli przyjąć ministrantów w sobotę, będą mogli nabyć opłatki w niedzielę lub kolejne dni w sklepiku Sanktuaryjnym albo w zakrystii.

5. W tym tygodniu, w zakrystii, będzie można nabyć Wigilijną świecę Caritas. W przyszłą niedzielę przy Bazylice, członkowie Caritas, będą też rozprowadzać świece na stół wigilijny. Natomiast za dwa tygodnie, w niedzielę, Caritas będzie rozprowadzać przed kościołem stroiki na stół wigilijny.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 930 odbędzie się przyjęcie grupki chłopców do grona ministrantów, zaś podczas Mszy św. o godz. 1100 będzie miało miejsce przyjęcie dziewcząt do grona Dziewczęcej Służby Maryjnej.

7. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Barbara Tyrkiel, Beata Knap, Halina Halik, Małgorzata Kądziołka, Czesława i Michał Gemza, Renata Pacura, Zofia Stós, Monika Borowiec, Roman Zachara, Łucja Cisak. Bóg zapłać za waszą pracę!
* Ofiarę na prace budowlane przy Bazylice złożyły; 120 zł. Rodziny sprzątające Bazylikę. Bóg zapłać.
* W tym tygodniu do sprzątania Bazyliki prosimy mieszkańców Mokrzysk, rodzinę: Misina, Misina, Cisak, Moryc, Cabała, Grocholski, Woda, Żurek, Gładki, Woda, Baniak, Woźniak.

8. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
34 Niedziela zwykła – 20. 11. 2016 r.
Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

1. Przeżywamy ostatnią niedzielę roku liturgicznego – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Na zakończenie Mszy Świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy „Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana”, oraz modlitwę do Jezusa naszego Króla i Pana.
Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana, to wyraz naszej wiary i odpowiedź na zeświecczenie. Zachęcamy wiernych, aby przeżyć to wydarzenie bardzo osobiście. Chodzi o to, aby zawierzyć i poświęcić Bogu swoją rodzinę i cały naród. To najważniejsza idea tego wydarzenia. Ogłoszenie Chrystusa Panem i Królem to akt wiary, a nie wydarzenie polityczne.”My katolicy wiemy, że największą tragedią jest utrata zbawienia, dlatego chcemy mocniej przylgnąć do Chrystusa”. W tym Akcie chodzi o poddanie Bogu całego naszego życia osobistego i społecznego.

2. W tym tygodniu przeżywać będziemy;
– w poniedziałek – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.
– we wtorek – wsp. św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, Patronki muzyki kościelnej. Z tej okazji, wszystkim Chórzystom i Zespołowi Oremus oraz ich prowadzącym, Pani Elżbiecie i Panu Wojciechowi, składamy serdeczne życzenia, by poprzez piękny śpiew ubogacali liturgię w naszej Bazylice i promowali nasze Sanktuarium.
– w czwartek – wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac, prezb., i Towarzyszy.

3. Informujemy, że spotkanie formacyjne parafialnego oddziału Caritas, będzie w przyszłą środę.

4. Przypominamy młodzieży, że Kurs Przedmałżeński rozpoczął się w dniu wczorajszym. Chętni, mogą się jeszcze dzisiaj zgłosić po Mszy świętej popołudniowej.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Adwent, jest czasem radosnego przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia.

6. Dziękujemy tym rodzinom, które porządkowały bazylikę. Pracowali: Borowiec Bronisław, Pacura Agnieszka, Szęszoł Maria, Pudełek Tadeusz, Koczwara Ewa, Stępak Katarzyna, Kania Stanisław, Gwóźdź Dorota, Tlałka Zofia, Siemiński Józef, Siemińska Justyna. Bóg zapłać.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych parafian z Mokrzysk, rodziny: Glonek, Lewandowski, Jarosz, Piętak, Klimek, Kuliś, Lewandowski, Grabowski, Siciarz, Maślanka, Wolsza, Urbańska, Mysińska, Kuryło, Kisiel, Gurgul, Janawa, Skalski, Skalski, Skalski. Do sprzątania zapraszamy w sobotę od godz. 9.oo.
* Ofiarę 80 zł. na remont Bazyliki złożyły rodziny sprzątające bazylikę. Bóg zapłać.
7. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, i innych czasopism katolickich.

8. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego sklepiku sanktuaryjnego, w którym możemy nabyć między innymi, modlitwę – „Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana”, oraz broszurkę przesłania, jakie niesie jubileuszowy akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, oraz czym nie jest ten akt. Są też broszurki dotyczące zakończenia Roku Miłosierdzia i 1050 lecia Chrztu Polski, oraz piękne albumy z wizyty Ojca Świętego Franciszka w naszej Ojczyźnie z racji ŚDM, z Jego przesłaniem do młodych. Zachęcamy do nabycia, tych i wielu innych pozycji, abyśmy mieli szersze spojrzenie na wyjątkowe wydarzenia które miały miejsce w kościele w naszej Ojczyźnie.


Ogłoszenia duszpasterskie
33 Niedziela zwykła – 13.11. 2016r.

1. Dziś uroczyste zamknięcie „Bram Miłosierdzia” w całym Kościele. W naszej Bazylice, /odbędzie się / odbyło się/ na Mszy świętej o godz. 9.3o. Skorzystajmy jeszcze dzisiaj z łask jubileuszowych, związanych z przejściem przez Bramę Miłosierdzia.

2. Ponieważ Jubileusz Miłosierdzia trwa do 20 listopada, odpusty jubileuszowe, nie związane z pielgrzymowaniem do Bramy Miłosierdzia, będzie można zyskiwać w naszej Bazylice do przyszłej niedzieli włącznie, czyli do niedzieli Chrystusa Króla.    

3. Dzisiaj o godz. 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego z wypominkami. 15.30 Msza Święta.

4. W naszej bazylice, przez cały miesiąc listopad o godz. 17.oo, jest odmawiany różaniec za zmarłych z wypominkami. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tej modlitwie za zmarłych.

5. Dziś, Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Módlmy się za chrześcijan, w świecie, którzy cierpią za wiarę wyznawaną w Chrystusa. Zabierzmy ulotki związane z tym dniem.

6. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
– w czwartek – wsp. Św. Elżbiety Węgierskiej zakonnicy.
– w piątek – Bł. Karoliny Kózkówny, dziew. i męcz.
– w sobotę – wsp. Bł. Salomei, zak.

7. W piątek w naszej parafii przypada dzień, całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Ta adoracja odbywa się codziennie w innej parafii naszej diecezji. Zachęcamy, aby tak ułożyć swój dzień pracy, aby znaleźć czas na spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym. Adoracja ta, będzie równocześnie ostatnią adoracją zaplanowaną z racji Roku Miłosierdzia. Program adoracji jest następujący:
O godz. 8.oo – Msza św. na rozpoczęcie adoracji – / nie będzie Mszy św. o godz. 6.3o./

ADORACJA POSZCZEGÓLNYCH MIEJSCOWOŚCI

Godz. 9.oo – mieszkańcy Łęk
Godz. 10.oo – mieszkańcy Wokowic i Przyborowa
Godz. 12.oo – mieszkańcy Sterkowca i Szczepanowa
Godz. 14.oo – mieszkańcy Mokrzysk
Godz. 16.3o – Uroczyste Nieszpory Eucharystyczne – zapraszamy wszystkich Parafian
Godz. 17.oo – Msza św. na zakończenie adoracji

Serdecznie zapraszamy wszystkich do adorowania Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

8. W najbliższą sobotę tj. 19 listopada, w naszej Parafii na Mszy św. wieczornej o godz. 17.oo rozpoczynamy Kurs Przedmałżeński. Spotkania będą się odbywały w soboty i w niedzielę. Wszystkich chętnych, ze szkól średnich i starszych zapraszamy. Przypominamy wszystkim młodym, że zaświadczenie o odbytym kursie jest konieczne, aby zawrzeć sakramentalny związek małżeński.

9. Informujemy rodziców, że Msza św. dla dzieci szkolnych, już od przyszłej niedzieli będzie w każdą III niedzielę miesiąca. Apelujemy do rodziców, aby pomogły dzieciom w niej uczestniczyć. Bardzo też prosimy, aby na tej Mszy świętej, dzieci zajęły miejsca z przodu, tuż przed prezbiterium.

10. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Na zakończenie Mszy Świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy „Jubileuszowy Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana”, oraz modlitwę do Jezusa naszego Króla i Pana. Za odmówienie tych modlitw, będziemy mogli zyskać odpust zupełny.

11. W przyszłą niedzielę na Mszę św. popołudniową oraz spotkanie formacyjne zapraszamy SRK.

12. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami bazylikę. Pracowali: Bratek Maria, Pasula Józef, Janus Krystyna, Boruta Halina, Żurek Janusz, Panek Elżbieta i Aleksandra, Góra Bernadeta, Góra Karolina, Tyka Teresa. Bóg zapłać za wykonaną pracę.
* W tym tygodniu prosimy o to kolejne rodziny z Mokrzysk; Borowiec, Pacura, Pacura, Szęszoł, Pudełek, Koczwara, Stępak, Gwóźdź, Kania, Tlałka, Tomasik, Siemiński, Siemiński.

13. Ofiarę na prace przy budowie zaplecza sanktuaryjnego złożyła: 200 zł. pewna rodzina z Mokrzysk. Bóg zapłać za wszystkie ofiary jakie składacie i te, składane każdego miesiąca wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”,
14. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych. Informujemy, że do GN został dołączony Kalendarz na 2017 rok, z piękną galerią sukienek MBCz. Szczególnie Panie powinne się tym zainteresować.

15. Zachęcamy również do odwiedzenia naszego sklepiku sanktuaryjnego, w którym możemy nabyć między innymi, modlitwę – „Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana”, oraz broszurkę przesłania, jakie niesie jubileuszowy akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, oraz czym nie jest ten akt. Są też broszurki dotyczące zakończenia Roku Miłosierdzia i 1050 lecia Chrztu Polski, oraz piękne albumy z wizyty Ojca Świętego Franciszka w naszej Ojczyźnie z racji ŚDM, z Jego przesłaniem do młodych. Zachęcamy do nabycia, tych i wielu innych pozycji, abyśmy mieli szersze spojrzenie na wyjątkowe wydarzenia które miały miejsce w naszej Ojczyźnie, abyśmy nie bazowali tylko na tym, co przekazuje złośliwie TVN i inne złowrogie kościołowi media.

16. Zaproszenie; Starosta Brzeski Andrzej Potępa i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Brzeskiego Tomasz Latocha, serdecznie zapraszają na spektakl teatralny o tematyce życia z cukrzycą pt. „SŁODKI DRAŃ”, który odbędzie się jutro o godz. 17.oo, w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym im. św. Jana Pawła II w Brzesku. Wstęp wolny.

17. Sołtysi Szczepanowa i Wokowic informują, że do 15 listopada, czyli do wtorku włącznie, można dokonać wpłaty IV raty podatku. Szczegóły na tablicach ogłoszeń w tych sołectwach.

18. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i gratulacje, zapewniając o modlitwie w Waszych intencjach.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
31 Niedziela Zwykła – Rocznica Poświęcenia Kościoła – 30. 10. 2016 r.

1. W dniu dzisiejszym świętujemy liturgiczną rocznicę poświęcenia kościoła parafialnego – naszej Bazyliki. Na zakończenie Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewamy dziękczynne „Te Deum laudamus…
* Po południu o godz. 15.. Różaniec i Msza Święta.
* Jutro zakończenie nabożeństw różańcowych, modlitwę poprowadzi młodzież z Gimnazjum.

2. Jutro od godz. 14.oo do 17oo. w naszej Parafii, będzie Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych, Dniem Zadusznym i przed I Piątkiem miesiąca listopada. Przybędą Księża z Dekanatu, aby pomóc w spowiedzi, dlatego zachęcamy dzieci i młodzież szkolną oraz wszystkich starszych do skorzystania ze spowiedzi świętej w dniu jutrzejszym. Przypominamy, że stan łaski uświęcającej konieczny jest, aby zyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za naszych bliskich zmarłych.

3. Przy cmentarzu prowadzona jest sprzedaż zniczy. Nabywając je w sklepiku parafialnym przy cmentarzu, pomagamy w sfinansowaniu prowadzonych prac budowlanych przy naszej Bazylice.
Bóg zapłać tym, którzy już zakupili znicze w naszym sklepiku, i tym którzy jeszcze zakupią.

4. We wtorek, 1 listopada, wypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Przed południem Msze św. jak w każdą niedzielę. Po południu o godz. 13.3o na cmentarzu, różaniec za zmarłych, a po różańcu o godz. 14.oo Msza św. Ofiary na tacę z tej Mszy św. przeznaczone będą na prace porządkowe na cmentarzu. Zachęcamy do licznego udziału w procesji, oraz we Mszy świętej ofiarowanej za Wszystkich Wiernych Zmarłych. Uczestnicząc na Cmentarzu we Mszy świętej, możemy w tym dniu przyjąć po raz drugi Komunię Świętą, ofiarując ją za tych, którzy od nas odeszli. Przypominamy, że nie będzie Mszy św. o godz. 15.3o. w Bazylice
* W Uroczystość Wszystkich Świętych, o godzinie 20.3o na naszym cmentarzu, młodzież z Grupy Apostolskiej poprowadzi Różaniec za zmarłych. Zapraszamy.
* Jak co roku przy bramach cmentarnych w dniu 1. listopada, zbierane będą ofiary na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Ksiądz Rektor wraz ze wspólnotą seminaryjną, składa serdeczny Bóg zapłać za złożone ofiary!

5. Kartki z wypominkami prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

6. Dziękujemy parafianom z Mokrzysk, którzy w minionym tygodniu porządkowali i ubierali kwiatami bazylikę; Pracowali; Sumara Anna i Zygmunt, Leśniak Bożena, Gibała Ewa, Piwowarska Zuzanna i Jadwiga, Bant Ewa, Przybylski Tomasz, Wielgosz Jadwiga, Pasula Kazimiera, Sitko Jan, Pacura Maria, Zachara Wojciech, Zachara Maria, Gibała Barbara, Rynduch Teresa, Dudek Dorota. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian z Mokrzysk, rodzinę: Strojny, Słowik, Siciarz, Franczak, Misina, Pasierb, Dąbrówka, Turlej, Kośmider, Szatkowska.

7. Ofiarę, 500 zł na prace przy naszej Bazylice, złożyła pewna rodzina ze Szczepanowa. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

8. Zachęcamy do lektury naszego „Pasterza”, Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

9. Przypominamy Parafianom, że w tym tygodniu odbędzie się zbiórka elektro – śmieci, jako „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” . Zużyty sprzęt elektroniczny, tj.; telewizory, komputery, telefony, radia, inny sprzęt gospodarstwa domowego, silniki, kable, pralki, lodówki, mikrofalówki itp. będzie można składać do soboty włącznie tj. 5 listopada, do godz. 11.oo przy garażu pod kasztanem. Złożony sprzęt, Firma odbierze bezpłatnie w najbliższą sobotę o godz. 11.oo. Zachęcamy do posprzątania swoich garaży strychów i innych miejsc, aby w ten sposób wesprzeć Misje.

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i polecamy was w naszych modlitwach.


Ogłoszenia duszpasterskie
30 Niedziela zwykła 23.10.2016 r.

1. Dzisiaj w całym Kościele obchodzimy „Światowy Dzień Misyjny” rozpoczynający „Tydzień Misyjny”. Swoimi modlitwami i ofiarami zbieranymi na tacę, które w całości są przeznaczone do dyspozycji Ojca Świętego, wspieramy dzieło misyjne Kościoła. O godz.15.oo, Różaniec misyjny, a w ciągu tygodnia o godz. 17.oo. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym. Po Mszy świętej, Zelatorzy Róż Żywego Różańca, proszeni są o zgłoszenie się do zakrystii.

2. Dzisiaj w Przyborowie odpust. Ksiądz Proboszcz, zaprasza na uroczystą sumę o godz. 11.oo.

3. W tym tygodniu do prowadzenia Różańca zapraszamy;
– w poniedziałek – Róże Żywego Różańca
– we wtorek – Rycerze Kolumba
– w środę – Grupa Caritas – dzieci szkolnych.
– w czwartek – Grupa Apostolska Młodzieży
– w piątek – Grupa Apostolska Młodzieży
– w sobotę – DSM
– w przyszłą Niedzielę – Grupa Biblijna.

4. W tygodniu wspominać będziemy;
– we wtorek – wspomnienie Św. Jana Pawła II, Papieża.
– w piątek – Święto Św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów

5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszej Bazyliki. Po każdej Mszy św. będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i odśpiewamy dziękczynne „Te Deum laudamus”.

6. Od jutra przy cmentarzu prowadzona będzie sprzedaż zniczy. Dzisiaj, możemy je nabyć w naszym sklepiku sanktuaryjnym. Nabywając je w sklepiku parafialnym lub przy cmentarzu, pomagamy w sfinansowaniu prowadzonych prac budowlanych przy naszej Bazylice.

7. Coraz więcej osób przybywa na nasz cmentarz parafialny by uporządkować groby swoich bliskich. Apelujemy po raz kolejny, by uschłe liście, kwiaty, szkło, plastik segregować i składać w wyznaczonym miejscu. Przypominamy, że wszystkie prace budowlane przy pomnikach i nagrobkach powinny być wcześniej uzgodnione i trzeba na nie uzyskać pozwolenie.

8. Przy wyjściu z Bazyliki ministranci rozdają kartki na wypominki.

9. Już dzisiaj informujemy, że w przyszły poniedziałek tj. 31października, w naszej Parafii będzie Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych i przed I Piątkiem miesiąca listopada, w godzinach od 14.oo do 17.oo

10. Dziękujemy parafianom z Mokrzysk, którzy porządkowali i ubierali kwiatami naszą Bazylikę, pracowali; Woda Barbara i Kamil, Broszkiewicz Anna i Mateusz, Mularz Urszula, Bukowiec Monika, Kopacz Krystyna, Pasierb Danuta, Cisak Ewelina, Radecka Klementyna i Karol, Lewandowska Maria. Bóg zapłać za Waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy o to kolejne rodziny z Mokrzysk, rodzinę; Sumara, Leśniak, Gibała, Piwowarski, Dudek, Bant, Przybylski, Wielgosz, Pasula, Pasula, Sitko, Pacura, Zachara, Gibała, Rynduch, Szuba, Duda, Wąsik, Wielgosz, Wąs. Sprzątanie będzie w piątek o godz.9.oo.

11. Ofiarę na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym złożyły; 90 zł.- Rodziny sprzątające Bazylikę, 140 złotych – Róża św. Jolanty, zel. Zofia Łyko, 300 złotych – pewna rodzina z Łęk. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”

12. Informujemy, że w minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Danuta Szewczykowska lat 58, pochodząca z Wokowic, zam. w Tarnowie, Zofia Cholewa z Łęk, lat 75. Zmarł również śp. Stanisław Kurtyka poch. z Wokowic, lat 64, zamieszkały w Brukseli. Pogrzeb jego będzie w piątek o godz. 14.oo. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.

13. Zachęcamy do Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

14. Informujemy Parafian, że w tym i w przyszłym tygodniu odbędzie się zbiórka elektro śmieci jako „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” . Zużyty sprzęt elektroniczny będzie można składać do 5 listopada włącznie do godz. 11.oo przy garażu pod kasztanem. Złożony sprzęt, Firma odbierze bezpłatnie dniu 5 listopada. Zachęcamy do posprzątania swoich garaży strychów i innych miejsc, aby w ten sposób wesprzeć Misje.

15. Urząd Gminy Borzęcin informuje, że w dniu 27 października 2016 r. (czwartek) na terenie miejscowości Łęki zostanie przeprowadzona zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Dokładne informacje zamieszczone są na tablicach ogłoszeń,

 


Ogłoszenia duszpasterskie
29 Niedziela zwykła 16.10.2016 r.

1. W dniu dzisiejszym, wspominamy rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża, który przyjął imię Jana Pawła II. Dzień dzisiejszy, to Dzień Papieża-Świętego Jana Pawła II, ustanowiony przez Parlament Rzeczypospolitej Polskiej. Po błogosławieństwie, będziemy mogli oddać cześć świętemu Janowi Pawłowi II, przez ucałowanie Jego Relikwii. Wychodząc Bazyliki, zatrzymajmy się na chwilę przed pomnikiem Papieża, odmówmy Anioł Pański, i zapalmy znicza.
* Na różaniec i Mszę św. popołudniową zapraszamy SRK. Po Mszy św. na wspólne spotkanie.
* W ciągu tygodnia o godz. 17.oo. różaniec i Msza św. Zachęcamy do jeszcze liczniejszego udziału w nabożeństwie różańcowym. W tym tygodniu o poprowadzenie różańca prosimy;
– w poniedziałek – młodzież z Gimnazjum,
– we wtorek – Róże Różańcowe,
– w środę – Caritas Parafialny,
– w czwartek i piątek – młodzież z Gimnazjum,
– w sobotę – DSM,
– w przyszłą niedzielę- Grupa Biblijna.

2. W środę na nabożeństwo różańcowe i Mszę świętą zapraszamy członków Caritas Parafialnego. Po Mszy św. na wspólne spotkanie.

3. W tygodniu wspominać będziemy;
– w poniedziałek – św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.
– we wtorek – św. Łukasza Ewangelisty – w czwartek -wspomnienie Św. Jana Kantego, prezb.
– w piątek – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, bpa – w sobotę – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.

4. W najbliższy czwartek od godz., 15.oo, czyli od godziny Miłosierdzia, do godz.21.3o, będzie adoracja Najśw. Sakramentu zgodnie z harmonogramem nabożeństw z racji Roku Miłosierdzia. Porządek adoracji jest następujący;
* godz. 15.oo – Wystawienie Najśw. Sakramentu – Koronka do Miłosierdzia Bożego
* godz. 17.oo – Różaniec
* godz. 18.oo – Nowenna do Świętego Stanisława BM z odczytaniem próśb – Msza Święta z okolicznościową katechezą.
* godz. 19.3o – Po Mszy św. dalszy ciąg adoracji Najśw. Sakramentu dla wszystkich Parafian.
* godz. 21.oo – Apel Jasnogórski z rozważaniem
* godz. 21.3o – Zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu
Serdecznie zapraszamy na wieczór wiary, służący pogłębieniu naszej osobistej zażyłości z Jezusem Eucharystycznym. Nie pozostawmy samego Chrystusa.

5. W najbliższą sobotę, tj. 22 września, zgodnie z harmonogramem nabożeństw jubileuszowych, do naszej Bazyliki, przyjdzie Piesza Pielgrzymka z naszej Parafii i z Wokowic, z racji Roku Miłosierdzia. Chcemy, aby z każdej miejscowości przyszła zorganizowana grupa Parafian i w uroczystej procesji, przeszła przez Bramę Miłosierdzia.
* Informujemy, mieszkańców Wokowic, że o godz. 16.oo, gromadzimy się przy Osiedlu Nowym na przystanku autobusowym, skąd po modlitwie, wspólnie udamy się pieszo do Bazyliki. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.
*Porządek nabożeństwa, będzie następujący; godz. 17.oo – Przejście przez „Bramę Miłosierdzia”.
godz. 17.1o – Wystawienie Najświętszego Sakramentu – Różaniec, z rozważaniem o Miłosierdziu Bożym, w tym czasie możliwość spowiedzi świętej.
– Po różańcu, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z odczytaniem intencji Pielgrzymów. Prosimy Parafian, którzy przyjdą w pielgrzymce, aby napisali swoje intencje, w których będziemy się wspólnie modlić. Karteczki złożymy do koszyczka po wejściu do Bazyliki.

godz. 18.oo – Uroczysta Msza Święta.
godz. 19.oo – Modlitwa Jubileuszowa oraz możliwość zyskania odpustu Jubileuszowego.
godz.19.15 – Na zakończenie Pielgrzymki – ucałowanie Relikwii Św. Jana Pawła II.

6. W przyszłą niedzielę odbędą się uroczystości odpustowe w Przyborowie. Ksiądz Proboszcz, serdecznie zaprasza na uroczystą sumę odpustową o godz. 11.oo.

7. Coraz więcej osób przybywa na nasz cmentarz parafialny by uporządkować groby swoich bliskich. Apelujemy po raz kolejny, by uschłe liście, kwiaty, szkło, plastik segregować i składać w wyznaczonym miejscu. Przypominamy, że wszystkie prace budowlane przy pomnikach i nagrobkach powinny być wcześniej uzgodnione i trzeba na nie uzyskać pozwolenie.

8. Dzisiaj w naszym sklepiku sanktuaryjnym, możemy nabyć znicze na groby naszych najbliższych. Nabywając je w sklepiku parafialnym lub przy cmentarzu, pomagamy w sfinansowaniu prowadzonych prac budowlanych przy zapleczu naszego Sanktuarium.

9. Przy wyjściu z Bazyliki ministranci rozdają kartki na wypominki. Bardzo prosimy, aby wypisywać czytelnie i na odpowiednich kartkach. Roczne na rocznych, listopadowe na listopadowych.

10. Dziękujemy Parafianom, którzy porządkowali i ubierali kwiatami naszą Bazylikę, pracowali; Bąk Mirosław, Kuś Zofia i Adam, Łopatka Lucyna, Gałek Małgorzata, Cierniak Antoni, Niedojadło Joanna i Robert, Szatkowska Cecylia, Pluskwa Urszula, Gibała Krystyna, Gibała Mateusz, Sumara Kinga i Łukasz. Bóg zapłać za Waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy o to kolejne rodziny z Mokrzysk, rodzinę; Faltyn, Stokłosa, Woda, Broszkiewicz, Mularz, Bukowiec, Woda, Kopacz, Stolarczyk, Pasierb, Cisak.

11. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

INFORMACJA UJĘCIU ZŁODZIEJA.

12. Przed miesiącem informowaliśmy, że było włamanie do kancelarii parafialnej skąd zostały skradzione miedzy innymi komputer kancelaryjny, klucze do plebanii i jeden klucz do kościoła – wejście boczne. Od razu został wytypowany sprawca włamania, który był widziany wcześnie rano na stacji PKP w Sterkowcu z plecakiem i laptopem. Po kradzieży z kancelarii, włamał się do plebanii i kościoła w Brzesku. Później zniknął na pewien czas. Po powrocie w ostatnim tygodniu włamał się na plebanię i do kościoła w Maszkienicach. Scenariusz był zawsze ten sam. W nocy, podczas snu, włamywał sie do plebanii wyłamując okna, kradł rzeczy z plebanii, oraz klucze do kościoła. Mając klucze wchodził do kościołów niszczył skarbonki, zabierając z nich pieniądze. Po włamaniu w Maszkienicach, byłem pewny, że złodziej pojawi się ponownie w Szczepanowie. I tak się też stało. W minioną niedzielę, tuż po północy, złodziej wszedł do bazyliki wykorzystując wcześniej skradziony klucz. Celowo w tych drzwiach nie została wymieniona wkładka, aby złodzieja chwycić na gorącym uczynku. Po wejściu do bazyliki włączył się alarm. Natychmiast znalazłem się przy bazylice, złodziej nie mogąc wyjść na zewnątrz ukrył się. Nie zdążył jednak niczego ukraść, niczego też nie zniszczył. Przeszukując bazylikę z panem Kościelnym, gdzie się mógł ukryć złodziej, natrafiłem na dziwny plecak ukryty za głównym ołtarzem. Po jego otwarciu, okazało się że wewnątrz znajdują się; siekiera i młotek oraz bielizna osobista. Zabrałem plecak, aby go przekazać policji. Zabezpieczyliśmy wszystkie ślady, oraz dodatkowo drzwi. Złodziej sforsował dodatkowe zabezpie-czenia, ale tym samym zostawił ślady włamania, a uciekając pozostawił w zamku skradziony klucz, którego nie zdążył wyjąć. Po wezwaniu policji, przekazałem dowody, które potwierdziły, że złodziej jest miejscowy. Został aresztowany. Po przesłuchaniu, przyznał się do popełnionych włamań w Brzesku, Maszkienicach i Szczepanowie. Dziękuję Policji z Brzeska, za sprawne działanie i tym Parafianom, którzy pomogli w wytypowaniu złodzieja. Moi Drodzy! Musimy mieć świadomość, że złodziej nie działał sam. Miał wspólników, dlatego apeluję do wszystkich o baczną uwagę, czy ktoś nie obserwuje naszych domów. Bądźmy czujni, bo wspólnicy są na wolności. Musimy, zrobić wszystko, aby takie osoby wyeliminować z naszego środowiska i to jak najszybciej, bo ich miejsce jest za kratkami. Gdy zauważymy coś nas niepokojącego, Policja prosi, aby natychmiast ten fakt zgłosić – przyjadą i sprawdzą.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
28 Niedziela zwykła 09. 10. 2016 r.

1. Dzisiaj obchodzimy XVI Dzień Papieski, pod hasłem; „ Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Ksiądz Biskup Ordynariusz zachęca wiernych Diecezji, by dzisiaj w duchu solidarności, włączyć się w VIII Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny, który w tym roku przejdzie ulicami Limanowej. Marsz rozpocznie się Mszą św. w sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej o godz.12.oo.
* Dziś przed Bazyliką młodzież z naszej Parafii wraz z dorosłymi, przeprowadza zbiórkę ofiar na stypendia dla młodzieży z rodzin wielodzietnych i biednych. Apelujemy do wiernych, by swoje ofiary składali do puszek naszej młodzieży ze Szczepanowskimi identyfikatorami.
Pozostali, którzy nie mają identyfikatorów z pieczęcią Bazyliki Szczepanowskiej, i chcą zbierać w naszej Parafii, robią to bezprawnie. Nie dajmy się naciągać.

2. Dziś w naszej diecezji, dziś modlimy się za Kapłanów. O godzinie 15.oo różaniec, który ofiarujemy o nowe powołania kapłańskie z naszej Parafii, oraz za wszystkich kapłanów, prosząc o świętość ich życia kapłańskiego. Co roku, darami z płodów rolnych, wspieraliśmy Seminarium Duchowne w Tarnowie. W tym roku płodów rolnych nie zbieramy, ale w zamian prosimy o większe ofiary, które przeznaczone będą na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie. Za każdy gest życzliwości składamy Bóg zapłać!
W tym tygodniu przeżywać będziemy:
– w czwartek – wsp. Bł. Honorata Koźmińskiego, prezb.
– w sobotę – wsp. Św. Teresy od Jezusa, dziew. i dokt. Kościoła.

3. W ciągu tygodnia nabożeństwo różańcowe o godz. 17.oo. Zachęcamy do licznego udziału w modlitwie różańcowej. W tym tygodniu do prowadzenia modlitwy różańcowej prosimy;
– w poniedziałek – Grupę Biblijną, – we wtorek – DSM, – w środę, czwartek, piątek i sobotę – młodzież III klas Gimnazjum. Zapraszamy do prowadzenia różańca, Róże Różańcowe, a także inne grupy pracujące w naszej Parafii. Prosimy rodziców, aby nie brakowało dzieci i młodzieży na nabożeństwie różańcowym.

4. W piątek 14 października, Dzień Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela. Wszystkim nauczycielom i wychowawcom składamy najserdeczniejsze życzenia poparte modlitwą różańcową, na którą Was serdecznie zapraszamy. Zapraszamy również dzieci i młodzież, aby wspólną modlitwą wypraszać dla swoich nauczycieli zdrowie, siły i Boże błogosławieństwo w pracy.

5. W piątek o godz. 9.oo w naszej Bazylice, zostanie odprawiona Msza Święta z okazji VI – rocznicy, nadania imienia św. Stanisława BM, Publicznej Szkole Podstawowej w Sterkowcu.

6. W przyszłą niedzielę -16 października, rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża Jana Pawła II. W tym dniu przeżywać będziemy Dzień Papieża-Świętego Jana Pawła II, ustanowiony przez Parlament Rzeczypospolitej Polskiej. W ten sposób naród polski składa uznanie„największemu autorytetowi XX wieku. Papieżowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas odwagi, solidarności, pokory i mądrości”. W tym dniu, będziemy mogli też oddać cześć świętemu Janowi Pawłowi II, przez ucałowanie Jego Relikwii. Zatrzymajmy się też na chwilę przed pomnikiem Papieża, odmówmy Anioł Pański, i zapalmy znicza.
* W przyszłą niedzielę na różaniec i Mszę św. popołudniową zapraszamy SRK. Po Mszy św. na wspólne spotkanie.

7. Pragniemy poinformować, że do jutra do godz. 16.oo, możemy jeszcze głosować na Najlepszą Parafię Małopolski. Do plebiscytu, nasza parafia została zgłoszona przez osoby świeckie i została nominowana do II etapu. Skoro Parafia została zgłoszona, to powinno nam zależeć na tym , aby jak największa liczba wiernych zagłosowała na naszą Parafię, aby w ten sposób również wypromować nasze Sanktuarium. Głosowanie dokonuje się przez wysłanie sms z treścią NPA. 31 na numer 72355. Szczegóły na naszej stronie. www.bazylikaszczepanow.pl oraz www.dziennikpolski24.pl

8. Dziękujemy Parafianom, którzy w minionym tygodniu porządkowali i ubierali kwiatami naszą Bazylikę. Pracowali; Mularz Joanna, Musiał Barbara i Marek, Pacura Gabriela, Gładka Marta, Skrzypek Jadwiga, Szatkowski Krzysztof, Piwowarczyk Katarzyna, Czernik Józefa, Buchalska Cecylia, Cisak Marta, Kalarus Kazimierz, Grocholska Jadwiga. Bóg zapłać za Waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych mieszkańców z Mokrzysk, rodziny: Bąk, Pacyna, Kania, Kuś, Łopatka, Gibała, Gałek, Białek, Cierniak, Niedojadło.
* Ofiarę 1000 zł na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym złożyła pewna rodzina ze Szczepanowa, Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”

9. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Leokadia Bornus ze Sterkowca, lat 93. Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu.

10. Katolickie Biuro Pielgrzymkowe z okazji jubileuszu 25-lecia jego istnienia serdecznie zaprasza do udziału w Pielgrzymce do Guadalupe w Meksyku, w dniach od 5-14 grudnia. Zainteresowanych tym niezwykłym wyjazdem prosimy o zgłoszenie się do zakrystii po program i szczegółowe informacje do przyszłej niedzieli włącznie.

11. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

OGŁOSZENIA SPOŁECZNE:
1. Ośrodek Zdrowia w Szczepanowie, prosi młodzież urodzoną w 1998 roku, o zgłoszenie się do szczepienia przeciw tężcowi, w godzinach pracy przychodni.

2. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku, zaprasza na spektakl „Faustyna” w wykonaniu grupy teatralnej z Porąbki Uszewskiej. Przedstawienie odbędzie się w sobotę 15 października o godz. 19.oo. w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku.

3. Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. informuje, że obecnie realizuje projekt pn. „Dobry Czas na Biznes” Projekt jest skierowany do ; bezrobotnych nieaktywnych lub biernych zawodowo powyżej 30 roku życia. Dotacja jest bezzwrotna 24,5 tyś. zł. na Start , na otworzenie działalności gospodarczej. Nabór wniosków do 30 października. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

4. Zakład Usług Kominiarskich, zawiadamia, że w dniach od 10 do 14 października, będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe; w Szczepanowie, Łękach, Wokowicach Sterkowcu.


Ogłoszenia duszpasterskie
27 Niedziela zwykła – 02. 10. 2016 r.

1.Po południu o godz. 15.00 różaniec wokół Bazyliki.

2.W Sanktuarium MB Różańcowej w Bochni od dziś rozpoczyna się Tygodniowy Odpust. Plan odpustu umieszczony jest w gablocie parafialnej.

3. Od jutra nabożeństwa Różańcowe w naszej Bazylice będą odprawiane w dni powszednie o godz. 17.00, natomiast w niedzielę o godz. 15.00. Po różańcu Msza św. Zachęcamy do licznego udziału w tym pięknym nabożeństwie. Tych, którzy nie mogą przyjść do Bazyliki, zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca w swoich domach.

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
– we wtorek – wsp. Św. Franciszka z Asyżu
– w środę – wsp. Św. Faustyny Kowalskiej, dziew.
– w piątek – wsp. MB Różańcowej.

5. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek i piątek miesiąca października. W związku z tym w czwartek o godz. 16.00 adoracja Najśw. Sakramentu. Spowiedź w czwartek o godz. 16.00 dla dzieci i młodzieży, w piątek od godz. 16.00 dla dorosłych. Ponadto przez cały tydzień spowiedź św. pół godz. przed Mszą św.

6. Spotkanie dla Młodzieży Gimnazjalnej z kl. I, II i III przygotowującej się do sakr. Bierzmowania zapraszamy w pierwszy czwartek miesiąca na godz. 17.00. Pragniemy przypomnieć młodzieży i rodzicom, że spotkania formacyjne są wymagane, aby przystąpić do sakramentu bierzmowania. Każdą nieobecność należy usprawiedliwić u ks. Jana Lorka.

7. W sobotę 8 października br. w naszej Bazylice o godz. 9.00 rozpocznie się kurs lektorski, prowadzony przez kolejne soboty miesiąca października i listopada. Spotkania będą rozpoczynać się w każdą sobotę o godz. 9.00 i kończyć o godz. 12.00. Bardzo prosimy młodzież z gimnazjum oraz klas szóstych szkoły podstawowej, aby podjęła posługę lektora w naszej parafii i zapisała się na kurs u ks. Jana Tomczyka lub w zakrystii. Prosimy rodziców, aby wsparli młodzież w podjęciu takiej decyzji.

8. W przyszłą niedzielę 09 października, będziemy obchodzili XVI Dzień Papieski, pod hasłem; „Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Ksiądz Biskup Ordynariusz zachęca wiernych Diecezji, by w przyszłą niedzielę w duchu solidarności włączyć się w VIII Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny, który w tym roku przejdzie ulicami Limanowej.
* W naszej diecezji to tradycyjnie Niedziela Kapłańska. O godzinie 15°° różaniec za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie z naszej Parafii i Diecezji. Co roku, wspieramy Seminarium Duchowne naszymi darami z płodów rolnych. Niestety, coraz mniej jest uprawiających ziemię i tych darów praktycznie nie ma, dlatego w tym roku, nie będziemy zbierać płodów rolnych, ale w zamian apeluję do każdej rodziny o hojniejszą ofiarę na składkę, którą przekażemy na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie.

9. Istnieje możliwość zakupu kalendarzy na 2017 r. Cena kalendarza rolników wynosi 21 zł a kalendarza z wieńcami żniwnymi 5 zł.

10. Pragniemy poinformować, że gazeta Dziennik Polski ogłosiła piątą edycję plebiscytu na Najlepszą Parafię Małopolski. Nasza parafia została nominowana do II etapu tego plebiscytu. Głosowanie na naszą parafię dokonuje się przez wysłanie sms z treścią NPA.31 na numer 72355. Szczegółowe informację na stronie internetowej gazety Dziennik Polski.

11. Katolickie Biuro Pielgrzymkowe z okazji jubileuszu 25-lecia jego istnienia serdecznie zaprasza do udziału w Pielgrzymce do Guadalupe w Meksyku, w dniach od 5-14 grudnia. Zainteresowanych tym niezwykłym wyjazdem prosimy o zgłoszenie się do zakrystii po program i szczegółowe informacje.

12. Dziękujemy Parafianom z Mokrzysk, którzy w minionym tygodniu porządkowali naszą Bazylikę. Pracowali: Krystyna Sarlej, Teresa Pytka, Danuta Zaucha, Barbara Stanisz, Jarosław Stanisz, Wojciech Stanisz, Barbara Pluszyńska, Helena Krakowiak, Kamil Krakowiak, Maria Zachara, Krzysztof Zachara, Barbara Zachara, Stanisław Zachara, Piotr Piwowarczyk, Agnieszka Bratek, Paulina Bober, Teresa Woda, Lesław Woda, Maria Rudnik, Jan Rudnik, Zofia Wielgosz, Agnieszka Mietła. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu do sprzątania Bazyliki na 7 października, prosimy kolejne rodziny z Mokrzysk: Sarlej, Musiał, Pacura, Gładki, Mularz, Skrzypek, Lewandowski, Czarnik, Cisak, Kalarus, Grocholski, Szatkowski.

13. Ofiary na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym złożyły: 500 zł pewna rodzina z Wokowic, 500 zł pewna osoba ze Szczepanowa, 500 zł pewna osoba z Mokrzysk, 1000 zł pewna osoba z Mokrzysk. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

14. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.


Ogłoszenia duszpasterskie
26 niedziela zwykła – 25. 09. 2016 r.

1. Przeżywamy dziś odpust z racji przeniesienia relikwii Św. Stanisława ze Skałki na Wawel. W dniu dzisiejszym w naszym Sanktuarium gościmy uczestników XXXV Diecezjalnej Pielgrzymki Apostolatu Trzeźwości, która jest wspólnym wołaniem kościoła o trzeźwość ludzi uzależnionych od alkoholu i innych form zniewolenia. Witamy serdecznie wszystkich Pielgrzymów, gości i rodaków przybywających do Szczepanowa z nadzieją, że swoją modlitwą i ofiarą przez wstawiennictwo Św. Stanisława, wyproszą pomoc w trudnym zadaniu ratowania w swoim środowisku bliźnich, którzy uwikłali się w różnego rodzaju uzależnienia, związane z nadużywaniem alkoholu. O godz. 10.15 zostanie odprawiona Droga Krzyżowa, a o godz. 11.oo uroczysta suma. Zapraszamy wszystkich, którym droga jest trzeźwość własna, bliskich i naszego Narodu. Zachęcamy też do wpisania swoich postanowień abstynenckich do Księgi Trzeźwościowej, która znajduje się przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia.
* Dzisiaj po każdej Mszy św. Caritas parafialna zbiera do puszek ofiary na rzecz poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi we Włoszech.
* Przypominamy, dzisiaj Msze św. przed południem, będą o godz. 8.00, 9.oo, 11.oo. Po południu o godz. 14.55 gromadzimy się na Rynku w Szczepanowie by uczestniczyć w akcji „koronka miast”. Następnie w Bazylice o godz. 15.20 odmówimy Nieszpory i po nich Msza św.

2. Od soboty rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo Różańcowe w naszej Bazylice odprawiane będzie w tygodniu o godz. 17.3o, a w niedziele i święta o godz. 15.oo. Po różańcu Msza św. Zachęcamy do licznego udziału w tym pięknym nabożeństwie. Tych zaś, którym trudniej przyjść do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w naszych domach. Ze względu na duży ruch samochodów, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, zaś dzieci i młodzież, a także osoby starsze zachęcamy do zakładania elementów odblaskowych, które podnoszą bezpieczeństwo pieszych.

3. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
we wtorek – wsp. Św. Wincentego a Paulo, prezb.
w środę – św. Wacława, męcz.
w czwartek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
w piątek – wsp. św. Hieronima, prezb. i dokt. Kościoła.
w sobotę – wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziew. i dokt. Kość.

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca października. Z tej racji w tym dniu od godz. 8.00 rano, Kapłani odwiedzą chorych z Komunią Świętą.

5. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Porąbce Uszewskiej, serdecznie zaprasza na uroczystości odpustowe w dniach od 30 września do 02 października. Szczegółowy program zamieszczony jest na afiszach w gablocie parafialnej.

6. W przyszłą niedzielę, o godz. 15.oo odbędzie się Procesja Różańcowa wokół Bazyliki.

7. Dziękujemy Parafianom ze Sterkowca, którzy przygotowali i przystroili naszą Bazylikę na czas odpustu. Bóg zapłać za Waszą ofiarną pracę.

8. W tym tygodniu na 30 września do sprzątania kościoła prosimy kolejnych parafian z Mokrzysk, rodziny: Stanisz, Pluszyńska, Krakowiak, Zachara, Zachara, Zachara, Borowiec, Sitarz, Piwowarczyk, Bratek, Mikos.

9. Pragniemy poinformować, iż odszedł do wieczności śp. Stanisław Kurtyka pochodzący z naszej parafii, lat 80, zamieszkały obecnie w Gdańsku. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

10. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego i innych czasopism katolickich.

11. Dzisiaj w naszej Bazylice możemy zyskać odpust zupełny. Odmówimy teraz modlitwy, które poleca nam Kościół, abyśmy mogli zyskać odpust zupełny; Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca.., w intencjach Ojca Św.- Zdrowaś Maryjo, należy się wyzbyć przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, także lekkiego, ofiarować odpust za siebie, lub za duszę w czyśćcu cierpiącą.
Po końcowym błogosławieństwie będziemy mogli oddać cześć św. Stanisławowi przez ucałowanie Jego relikwii.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
25 Niedziela Zwykła – 18 września 2016 r.

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele Powszechny poświęcona jest środkom społecznego przekazu. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich twórców prasy, radia i telewizji, aby media były nośnikiem wartości oraz skutecznym narzędziem ewangelizacji. W tym dniu pragniemy podziękować wszystkim zaangażowanym w redagowanie naszego parafialnego pisma „Pasterz”. Niech św. Stanisław błogosławi wasz trud i służy natchnieniem, aby słowo pisane docierało do ludzkich serc i przynosiło owoce świętego życia. W dniu dzisiejszym w Buczu odpust ku czci św. Stanisława.
Dzisiaj swoimi ofiarami do puszek wspieramy Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel.

2. W dniu 19 i 20 września wypada 2 rocznica peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. siostry Faustyny i św. Jana Pawia II. do naszej Parafii. W związku z tym w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia i oddamy cześć relikwiom św. Jana Pawła II.

3. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
we wtorek – wsp. św. Andrzeja Kim Taegon, prezb., Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, męcz.
w środę – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
w piątek – wsp. św. Ojca Pio z Pietrelciny, prezb.

4. W dniu 24 września w Zabawie będziemy przeżywać Diecezjalne Dziękczynienie za Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Dziękczynienie rozpocznie się o godz. 10.00 w Wał-Rudzie a zakończy o godz. 22.00 w Zabawie. Centralnym punktem dziękczynienia będzie Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa o godz. 15.00.

5. Diecezja Tarnowska włącza się w ogólnopolską zbiórkę na rzecz ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech. Caritas parafialna zbiórkę do puszek na ten cel przeprowadzi w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św.

6. Spotkania formacyjne dla grup apostolskich działających przy naszej parafii:
– Stowarzyszenie Rodzin Katolickich dzisiaj po Mszy św. wieczornej o godz. 16.30
– Redakcja „Pasterza” dzisiaj po Mszy św. wieczornej o godz. 16.30
– Grupa Biblijna w środę po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30
– Caritas Parafialna w środę po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30
– Młodzież gimnazjalna przygotowująca się do sakr. Bierzmowania z kl. I, II i III z terenu naszej parafii wraz z rodzicami w czwartek na Mszę św. o godz. 18.00
– Młodzieżowa Grupa Apostolska w piątek o godz. 19.15

7. W przyszłą niedzielę – 25 września będziemy przeżywać odpust z racji przeniesienia relikwii św. Stanisława ze Skałki na Wawel. W tym dniu odbędzie się już XXXV Diecezjalna Pielgrzymka Apostolatu Trzeźwości do Szczepanowa, która jest wspólnym wołaniem Kościoła o trzeźwość ludzi zniewolonych alkoholem i innymi nałogami. Modlitewne – ekspiacyjne czuwanie, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie rozpocznie się już w sobotę, Apelem Jasnogórskim o godzinie 21.00, które poprowadzą członkowie diecezjalnych Grup Apostolstwa Trzeźwości z Diecezji. Zapraszamy również Parafian do tej modlitwy. Nie bądźmy obojętni na ten problem w naszych rodzinach.
Informujemy Parafian, że w przyszłą niedzielę przed południem porządek Mszy św. będzie zmieniony ze względu na przybywające do naszego Sanktuarium pielgrzymki z Diecezji. Msze św. będą odprawione: o godz. 6.3o, 8,00, i o godz. 9.oo / a więc nie o 9.3o jak zawsze.
Droga krzyżowa wynagradzająca za grzechy pijaństwa będzie o godz. 10.15. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11.00.
Po południu o godz. 14.55 gromadzimy się na Rynku Szczepanowskim, aby zgodnie z inicjatywą „koronka miast”, odmówić wspólnie koronkę do Miłosierdzia Bożego. Nieszpory w kościele o godz. 15.20 i po nich Msza św. Serdecznie zapraszamy Parafian do wzięcia udziału we wspólnej modlitwie o trzeźwość naszych rodzin i nas samych.

8. Dziękujemy Parafianom z Mokrzysk, którzy porządkowali i ubierali kwiatami bazylikę. Pracowali Państwo: Mikołaj i Monika Godzik, Władysław Piwowarczyk, Elżbieta, Tadeusz, Radosław, Dariusz Reczek, Małgorzata Stróżak, Maria Bratek, Józefa Franczak, Alicja Jemioło, Krystyna Piwowarska, Sławomir Kwiatek.

9. W tym tygodniu prosimy parafian ze Sterkowca, aby na uroczystość odpustową uporządkowali otoczenie Bazyliki, miejsce narodzenia św. Stanisława i kościół na cmentarzu. Ze względu na to, że w sobotę od rana będą grupy Pielgrzymkowe, dlatego bardzo prosimy, aby sprzątanie i dekorację wykonać w piątek od godz. 9.oo.

10. Pragniemy poinformować, iż odeszli do wieczności: śp. Anna Czosnek pochodząca z Wokowic, lat 93, zamieszkała obecnie w Belgii oraz Tadeusz Cisak pochodzący z Mokrzysk. Polecajmy ich duszę Bożemu Miłosierdziu.

11. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego i innych czasopism katolickich.


Ogłoszenia duszpasterskie
22 Niedziela zwykła 28. 08. 2016 r.

1. Przeżywamy 22 niedzielę zwykłą. O godz. 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego Nieszpory. Msza Święta o godz. 15.3o i 19.oo. Od przyszłej niedzieli nie będzie Mszy św. o godz. 19.oo.

2. Dziś odpust ku czci Matki Bożej Częstochowskiej w Brzesku – Słotwinach.

3. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
– w poniedziałek – wsp. Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela.
– w czwartek – wsp. Bł. Bronisławy, dziewicy.
– w sobotę – wsp. Św. Grzegorza Wielkiego, pap. i dokt. Kościoła

4. Zachęcamy wiernych, do liczniejszego uczestnictwa w Nowennie do MBNP i Św. Stanisława BM, w każdą środę i czwartek o godz. 18.oo. Prośby i podziękowania składajmy do puszek

5. W czwartek rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny.
Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie 1 września / tj. w czwartek/ o godz.8.00. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli.
* Spowiedź dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem roku szkolnego, będzie w środę od godz.17.oo. Bardzo prosimy rodziców, by dopomogły wszystkim dzieciom skorzystać z Sakramentu pokuty i pojednania, aby mogły rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny w Łasce Uświęcającej. Będzie to dla dzieci Spowiedź przed I Piątkiem miesiąca.
* W czwartek przypada 77 rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się w intencji poległych za naszą Ojczyznę.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca września. Spowiedź przed I piątkiem dla starszych, będzie w czwartek i piątek od godz. 17.oo. W czwartek od godz.17.ooAdoracja Najświętszego Sakramentu, czyli godzina święta. Zachęcamy do wspólnej modlitwy i adoracji Chrystusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie.
* Komunia Święta w domach chorych, w sobotę od godz. 8.oo rano

7. Dziękujemy rodzinom, które minionym tygodniu zadbały o porządek i wystrój bazyliki. Pracowali: Pasula Iwona i Oliwia, Starsiak Ewa, Gładka Zofia, Małecka Agnieszka, Gładka Agnieszka i Oskar, Kobyłecka Kazimiera, Kuras Ewa i Julia, Godzik Anna i Iwona, Lambert Marian, Bednarz Adam, Nawalaniec Jakub, Chmielarz Agnieszka i Tomasz, Dudek Grażyna.
Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu o uporządkowanie Bazyliki prosimy kolejnych parafian z Mokrzysk, rodzinę: Dudek, Dudek, Wolsza, Bieniek, Babraj, Giemza, Bratek, Szelowski, Dobrogowski, Kołodziej, Skalski.

8. Ofiary na prace prowadzone przy zapleczu Sanktuarium złożyli: 80 złotych rodziny sprzątające Bazylikę, 200 zł pewna rodzina, 500 zł. pewna rodzina z Mokrzysk. Bóg zapłać za wszystkie ofiary jakie składacie, również te comiesięczne, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców

9. Informujemy Parafian, że zmarł śp. Stanisław Urbański z Mokrzysk, lat 70. Pogrzeb w jutro o godz. 15.oo. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

10. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

11. Informujemy Parafian, że w nocy z piątku na sobotę, złodzieje włamali się do kancelarii Parafialnej, przez okno w poczekalni do kancelarii. Skradziony został między innymi komputer kancelaryjny oraz inne drobne rzeczy. Sam komputer nie ma jakiejś większej wartości, natomiast jego zawartość to wszystkie sprawy kancelaryjne, oraz materiały związane z realizacją programów Unijnych, które już zrealizowaliśmy. Apelujemy do sprawców o zwrot komputera, który nie będzie miał dla nich żadnej wartości. Wiernych zaś prosimy o wszelkie informacje mogące się przydać w ujawnieniu sprawców, oraz o zwrócenie uwagi, czy gdzieś nie ma porzuconego komputera – laptopa. Informuję, również ze złodzieje zabrali z kancelarii część ofiar złożonych na Msze święte, skradli kasetkę umieszczoną przy toaletach, którą porzucili w zaroślach oraz zabrali z przed głównego wejścia do bazyliki z pod krat, drobny bilon którym są obrzucane pary młodych wychodzące po ślubie z kościoła. W pobliżu został też porzucony futerał na komputer. Apelujemy do wszystkich o pomoc.


Ogłoszenia duszpasterskie
21 Niedziela Zwykła – 21.08. 2016

1. Po popołudniu o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory. Msza św. o godz. 15.30 i 19.00.
2. Bardzo serdecznie dziękuję tym rodzinom, które przyjęły pod swój dach Pielgrzymów zdążających na Jasną Górę z naszej Diecezji. Bóg zapłać za okazane im serce i staropolską gościnność. Pielgrzymi w czasie drogi oraz przed cudownym obrazem Matki Bożej w duchu wdzięczności, modlą się i zanoszą do Boga również nasze intencje.

3. Trwa XXXIV Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Dzisiaj jej piąty dzień a w czwartek, pielgrzymi dotrą do Częstochowy. Módlmy się w ich intencji.

4. Informuję, Parafian, że decyzją Ks. Bpa Ordynariusza, od 1 września Ks. Tomasz Rąpała podejmie obowiązki Ojca Duchownego w Seminarium Duchownym w Tarnowie. Dziękujemy Księdzu Tomaszowi za Jego gorliwą pracę duszpasterską w naszej Parafii i Sanktuarium. W miejsce Księdza Tomasza został skierowany do pracy duszpasterskiej w Parafii Ks. Jan Lorek.

5. Dzisiaj rozpoczyna się tygodniowy odpust w Pasierbcu. Szczegółowy program uroczystości, wywieszony jest w gablocie parafialnej.

6. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
* w poniedziałek – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Królowej.
* w środę – święto św. Bartłomieja, Apostoła.
* w piątek – uroczystość NMP Częstochowskiej – w tym dniu nie ma postu piątkowego.
* w sobotę – wspomnienie św. Moniki

7. Dziękujemy parafianom, którzy w minionym tygodniu zadbali o porządek i wystrój bazyliki. Pracowali: Mularz Anna, Zachara Ewa, Kostrzewa Szymon, Kwinta Anna, Bratek Maria, Pikulska Alicja, Chwał Ewa, Ćwioro Barbara, Woda Bogumiła, Prokopek Krystyna, Rogóż Kacper, Skurnóg Marta, Łukasiewicz Agnieszka, Taraszka Joanna, Borowiec Maria. Bóg zapłać
* W tym tygodniu o uporządkowanie i przystrojenie bazyliki prosimy kolejnych Parafian z Mokrzysk, rodziny: Pasula, Starsiak, Gładki, Gładki, Kobyłecki, Kuras, Żurek, Godzik, Lambert, Zachara.
* Ofiarę na prace budowlane przy naszej Bazylice złożyły; 300 zł. rodziny sprzątające Bazylikę. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, również te comiesięczne, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

8. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych oraz do odwiedzenia naszej strony internetowej; www.bazylikaszczepanow.pl

9. Zachęcamy też, do odwiedzenia sklepiku Sanktuaryjnego i do nabycia tam, min. pięknego albumu pt. „Pielgrzymka Papieża Franciszka do Polski”, oraz albumu pt. „Świadkowie Miłosierdzia”. Są to wydania pamiątkowe z przeżytych ŚDM. Możemy też nabyć zeszyty do religii oraz wiele innych książek i dewocjonalia.

10. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia, polecamy Bogu w naszych modlitwach.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
20 Niedziela Zwykła – 14. 08. 2016 r.

1. Przeżywamy dziś 20 niedzielę zwykłą. Po południu o godz. 15.oo Nieszpory. Msza Święta o godz. 15.3o i 19.oo.

2. Jutro uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a zarazem 96. Rocznica Bitwy Warszawskiej, określanej mianem „Cudu nad Wisłą”, święto Wojska Polskiego, wprowadzone dla upamiętnienia wspomnianej wcześniej bitwy.
* Jest to także dzień dziękczynienia za zbiory, oraz błogosławieństwo kwiatów ziół i zbóż. Msze Święte w naszej Bazylice jak w każdą niedzielę.
* Dziękczynienie za zbiory będzie miało miejsce podczas Mszy Świętej celebrowanej o godz. 11.oo. W tym roku z wieńcem dożynkowym zapraszamy mieszkańców Przyborowa.
Po uroczystym wprowadzeniu do Bazyliki nastąpi jego prezentacja.
* Jutro o godz. 17.oo w Parafii Św. Jakuba w Brzesku, spotkanie przedpielgrzymkowe.

3. Przypominamy, że uczestnicy XXXIV Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej przybędą do naszej Parafii w środę w godzinach wieczornych. Zachęcamy, aby wszystkich przyjąć gościnnie pod swój dach. Pielgrzymi w czasie drogi, oraz przed cudownym obrazem Matki Boże w duchu wdzięczności, modlą się i zanoszą do Boga również nasze intencje.

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy;
– w środę – wspomnienie Św. Jacka, prezb.
– w sobotę – wspomnienie Św. Bernarda, opata i dokt. Kościoła.

5. W najbliższy czwartek od godz., 15.oo, czyli od godziny Miłosierdzia, do godz.21.3o, będzie adoracja Najśw. Sakramentu zgodnie z harmonogramem nabożeństw z racji Roku Miłosierdzia. Porządek adoracji jest następujący;
* godz. 15.oo – Wystawienie Najśw. Sakramentu – Koronka do Miłosierdzia Bożego
* godz. 18.oo – Nowenna do Świętego Stanisława BM z odczytaniem próśb – Msza Święta z okolicznościową katechezą.
* godz. 19.3o – Po Mszy św. dalszy ciąg adoracji Najśw. Sakramentu dla wszystkich chętnych Parafian, oraz w tym miesiącu zapraszamy mieszkańców Łęk i Przyborowa.
* godz. 21.oo – Apel Jasnogórski z rozważaniem
* godz. 21.3o – Zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu
Serdecznie zapraszamy na wieczór wiary, służący pogłębieniu naszej osobistej zażyłości z Jezusem Eucharystycznym. Nie pozostawmy samego Chrystusa.

7. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zadbały o wystrój naszej bazyliki.
Pracowali: Chudyba Marcin, Bujak Andrzej i Ewelina, Piech Antonina, Szlachta Sylwia, Dubiel Wanda, Kalarus Iwona, Cisak Krystyna, Zachara Stanisław, Hajduk Ewelina, Kostrzewa Jadwiga, Pala Barbara i Albert, Kupiec Tomasz, Meus Arkadiusz, Knaź Justyna. Bóg zapłać.
* W tym tygodniu, o uporządkowanie i przystrojenie bazyliki prosimy Parafian z Mokrzysk,
rodziny; Mularz, Borowiec, Kostrzewa, Kwinta, Bratek, Halik, Baran, Pikulski, Chwał, Ćwioro.

8. Ofiarę na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym złożyły: 100 zł – rodziny sprzątające bazylikę, 500 zł, pewna rodzina z Mokrzysk. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

9. W najbliższą sobotę, tj. 20 sierpnia, zgodnie z harmonogramem nabożeństw jubileuszowych, do naszej Bazyliki, przyjdzie Piesza Pielgrzymka z naszej Parafii i z Dekanatu, z racji Roku Miłosierdzia. Chcemy, aby z każdej miejscowości przyszła zorganizowana grupa Parafian, i w uroczystej procesji, przeszła przez Bramę Miłosierdzia. W tym miesiącu zapraszamy mieszkańców Sterkowca, oraz Parafię Św. Józefa Rzemieślnika z Maszkienic.
* Informujemy, mieszkańców Sterkowca, że o godz. 16.oo, gromadzimy się przy Szkole Podst im. Św. Stanisława BM, skąd po modlitwie, wspólnie z Pielgrzymami z Maszkienic, udamy się pieszo do Bazyliki. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do pielgrzymowania.

Porządek nabożeństwa dla grupy pielgrzymkowej ze Sterkowca i Maszkienic, będzie następujący;
godz. 17.oo – Przejście przez „Bramę Miłosierdzia”.
godz. 17.1o – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, z rozważaniem o Miłosierdziu Bożym, w tym czasie możliwość spowiedzi świętej.
godz.17.3o – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z odczytaniem intencji Pielgrzymów. Prosimy Parafian, którzy przyjdą w pielgrzymce, aby napisali swoje intencje, w których będziemy się wspólnie modlić. Karteczki złożymy do koszyczka po wejściu do Bazyliki.
godz. 18.oo – Uroczysta Msza Święta z okolicznościowym kazaniem.
godz. 19.oo – Modlitwa Jubileuszowa oraz możliwość zyskania odpustu Jubileuszowego.
godz.19.15 – Na zakończenie Pielgrzymki – ucałowanie Relikwii Św. Jana Pawła II.

10. Caritas parafialna, jak co roku w okresie wakacyjnym włącza się w ogólnopolską akcję „Tornister pełen uśmiechu”, której celem jest wyposażenie w przybory szkolne dzieci z ubogich rodzin. W związku z tą akcją w sklepach na terenie naszej parafii, dzięki życzliwości ich właścicieli zostały wystawione kosze, do których będzie można składać przybory szkolne. Chciejmy się dzielić z potrzebującymi i wesprzyjmy tę akcje.

11. Informujemy Parafian, że z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Stanisław Lewandowski z Mokrzysk, lat 77. Pogrzeb we wtorek o godz. 15.oo. Polecajmy Jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

12. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych oraz do odwiedzenia naszej strony internetowej; www.bazylikaszczepanow.pl

13. Zachęcamy też, do odwiedzenia sklepiku Sanktuaryjnego i do nabycia tam, min. pięknego albumu – „Pielgrzymka Papieża Franciszka do Polski”, oraz albumu „ Świadkowie Miłosierdzia”. Są to wydania pamiątkowe z przeżytych ŚDM,

14. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia, polecamy Bogu w naszych modlitwach.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
19 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 07.08.2016 r.

1. Dziś – dziewiętnasta niedziela w ciągu roku. Po południu o godz. 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory i Msza św. o 15.3o i 19.oo.
W przyszłą niedzielę, ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

2. Dziś w Parafii Bielcza odpust ku czci Matki Bożej Anielskiej, oraz w Rudach Rysiu, z racji Matki Bożej Śnieżnej. Księża Proboszczowie serdecznie zapraszają na sumę o godz. 11.oo

3. W środę o godz. 18.oo nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w czwartek nowenna do Św. Stanisława Biskupa. Są wakacje, urlopy, mamy więcej czasu, dlatego zapraszamy na wspólną modlitwę.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• W poniedziałek – Św. Dominik, prezb.
• We wtorek – św. Teresa Benedykta od Krzyża, dziew. i męcz.
• W środę – św. Wawrzyniec, diakon i męczennik z III wieku.
• W czwartek – św. Klara, dziewica,
4. 17 sierpnia, wyruszy XXXIV Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Bardzo prosimy, aby Parafianie zapisywali się do 8 grupy Św. Stanisława Szczepanowskiego. Zapisy przyjmowane będą dzisiaj w zakrystii, w pozostałe dni u Księdza Przewodnika w Brzesku.
5. Caritas Parafialny organizuje akcję, ”Tornister pełen uśmiechu”. Kosze na przybory szkolne i zeszyty zostaną wystawione w sklepach na terenie naszej Parafii.
6. Za tydzień, w przyszły poniedziałek, tj. 15 sierpnia, będziemy przeżywać uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W tym roku zapraszamy mieszkańców Przyborowa z wieńcem dożynkowym.

7. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Brzezińska Ewa, Flądro Zofia, Lisak Kinga, Woda Teresa, Kardas Justyna, Filipowska Sylwia, Magdalena i Maria, Zachara Marta i Kazimierz, Dąbrówka Ewa i Maciej, Brzeska Bogumiła, Kinga i Emilia, Dąbrówka Małgorzata, Janusz i Barbara, Radecka Weronika i Krystian.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych mieszkańców z Mokrzysk, rodziny: Chudyba, Kargol, Bujak, Piech, Kądziołka, Dubiel, Mroczek, Mroczek, Kalarus, Cisak.
* Ofiary na prace budowlane przy naszej Bazylice złożyły; 200 zł., rodziny sprzątające Bazylikę, 500 zł pewna rodzina z Łęk. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców.

8. Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc w przygotowaniu placu i wybudowanie tymczasowego ołtarza polowego, przy którym modliła się młodzież z Italii i oraz nasza młodzież przygotowując się na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem w czasie trwających ŚDM w naszej Ojczyźnie. Pracowali; Cholewa Stanisław, Nowak Ryszard, Zachara Marek – po 2 dni,
Lewandowski Marek, Kargol Władysław, Król Andrzej, Król Stanisław, Nowak Jacek, Przybylski Tomasz – Pracownicy Firmy Marpol – Pana Czesława Kargola – po 1 dniu.
Dziękuję Panu Józefowi Latocha ze Sterkowca i Panu Krzysztofowi z Maszkienic za doprowa- dzenie prądu do ołtarza polowego, oraz Panu Dariuszowi Wejmanowi za nagłośnienie placu w czasie trwających katechez i Mszy św.

9. Wraz z Komitetem Organizacyjnym ŚDM w naszej Parafii, chcemy wspólnie bardzo serdecznie podziękować tym rodzinom, które przyjęły pod swój dach Pielgrzymów. Jesteście wspaniali i gościnni, podejmując trud przyjęcia i wyżywienia 800 Pielgrzymów z Włoch.
Swoje podziękowanie za staropolską gościnę i okazane serce oraz przyjęcie 800 Pielgrzymów, w naszych rodzinach złożył, Ks. Bp Francesco, Cavina z Diecezji Karpi, który w minioną niedzielę w naszej Bazylice o godz. 6.3o odprawił Mszę, św. za wszystkich Parafian, którzy przyjęli Pielgrzymów i okazali im wiele serca.

Jako Proboszcz, słowa serdecznej wdzięczności kieruję pod adresem Parafialnego Komitetu ŚDM, i ich liderów; Sebastiana Mularza i Franciszka Jawora, oraz wszystkich Wolontariuszy, za ogrom pracy, jaki włożyli, aby godnie przyjąć i obsłużyć wszystkich Pielgrzymów.
Młodzież stanęła na wysokości zadania, każdego dnia blisko pięćdziesiąt młodych ludzi było gotowych do pracy. Chcemy wyrazić nasza wdzięczność także Radzie Parafialnej oraz osobom przygotowującym bazylikę, plebanię oraz miejsce katechez na pobyt naszych gości.
Dyrektorom i pracownikom szkół w Sterkowcu i Szczepanowie za udostępnienie budynków i czuwanie nad pielgrzymami.
Policji z Brzeska, Druhom z OSP; ze Szczepanowa i Łęk za pomoc przy kierowaniu ruchem, organizację zabezpieczenia medycznego i czuwanie nad bezpieczeństwem pielgrzymów.
Bardzo też dziękuje moim współpracownikom; Ks. Adamowi, Tomaszowi i Janowi.
Dziękujemy wreszcie każdemu z osobna. Nie jesteśmy, bowiem w stanie wymienić wszystkich osób, które włączyły się w przygotowania i obsługę naszych gości!
Pielgrzymi z Włoch bardzo podziwiali organizację i zaangażowanie Parafian. Byli pod wrażeniem Bazyliki, placu przy Bazylice oraz miejsca katechez, ale przede wszystkim byli pod wrażeniem gościnności Parafian. Wszystkich zapraszamy na podsumowujące spotkanie, które odbędzie się we wrześniu. Termin spotkania podamy w późniejszym czasie.
Jeszcze raz z całego serca dziękujemy i składamy serdeczne Bóg zapłać!

10. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

11. Polecajmy Panu Bogu korzystających z urlopów i wakacji, a także rolników, dla których jest to czas ciężkiej pracy. Módlmy się dla nich o Boże błogosławieństwo i siły, by mgli zebrać plony ziemi. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia zapewniamy o naszej modlitwie w waszych intencjach.


Ogłoszenia duszpasterskie
17 Niedziela zwykła 24. 07. 2016 r.

1. Po południu o godz. 1500 – Koronka do Mił. Bożego, Nieszpory i Msza św. o godz. 15.3o i 19.oo.

2. Od minionej środy trwają XXXI Światowe Dni Młodzieży, których hasłem są słowa; „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.

3. W dniu jutrzejszym, w godzinach popołudniowych i wieczornych będziemy przyjmować Pielgrzymów z Włoch, którzy zamieszkają w naszych rodzinach. Pielgrzymi dojadą do wyznaczonych punktów na godz. 19.3o, zgodnie z tym jak podano w piątek na spotkaniu.

4. Bardzo prosimy, aby te rodziny, które zgłosiły się, że będą przyjmować pielgrzymów, a nie mogły uczestniczyć w piątek na spotkaniu, aby koniecznie podeszły dziś do kancelarii, tam młodzież przekaże wszystkie informacje.
• Jeśli któraś z tych rodzin nie przyjdzie dziś na spotkanie do kancelarii, będzie to równoznaczne z tym, że jutro, też nie przyjmuje pielgrzymów.
• Gdyby ktoś chciał zasięgnąć jeszcze innych informacji niż te, które były podane w piątek na spotkaniu, niech również podejdzie dziś do kancelarii.
• Pielgrzymi, którzy będą przebywać na terenie naszej Parafii i Dekanatu, będą mieć w środę, czwartek i piątek o godz. 9.oo katechezę na placu sanktuaryjnym, a o godz. 11.oo Mszę św. Zapraszamy na katechezę naszą młodzież oraz wszystkich, którzy mogą w niej uczestniczyć

5. Informujemy tych Parafian, którzy zapisali się na bezpłatne bilety na wejście na „CAMPUS MISERICORDIAE” w Brzegach – mogą odebrać bilety w kancelarii.

6. We wtorek, 26 lipca nastąpi oficjalne otwarcie ŚDM w Krakowie, a od czwartku przewodzić im będzie Ojciec Święty Franciszek. Otaczajmy modlitwą to wydarzenie, by dla wszystkich stało się ono umocnieniem w wierze, nadziei i miłości.

7. Jutro przypada święto Świętego Jakuba Apostoła. Odpust w Brzesku. Ksiądz proboszcz zaprasza na uroczystą sumę o godz. 18.oo.

8. We wtorek, 26 lipca, w liturgiczne wspomnienie dziadków Pana Jezusa, Świętych Anny
i Joachima, na wieczorną Eucharystię zapraszamy naszych seniorów. Będzie to specjalny dzień modlitwy i wdzięczności za nasze babcie i dziadków.

9. Zachęcamy dorosłych oraz młodzież, która pozostała w domu, do oglądania transmisji ze Światowych Dni Młodzieży, które odbywać się będą w Krakowie, i do wspólnej modlitwy z następcą św. Piotra i z młodymi z całego świata.

10. W czwartek przypada 25 rocznica konsekracji Księdza Biskupa Jana Styrny naszego rodaka. W swoich modlitwach polecajmy dobremu Bogu, Osobę Księdza Biskupa.

11. Dziękujemy mieszkańcom Mokrzysk, za ubranie kwiatami Bazyliki na czas odpustu i posprzątanie placu przy Bazylice. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w tę pracę.

12. W tym tygodniu prosimy kolejnych mieszkańców z Mokrzysk, rodziny: Szczęch, Król, Witek, Wolak, Pasula, Pasula, Chudyba, Masłoń, Dynak, Dynak.

13. Bardzo serdecznie też dziękuję tym, którzy odpowiedzieli na apel i przyszli z pomocą przy budowie tymczasowego ołtarza polowego na placu sanktuaryjnym.
Pracowali Panowie;
Nowak Ryszard – 5 dni, Urbański Kazimierz – 5 dni, praca ciągnikiem.
Nowak Jacek – 4 dni
Cholewa Stanisław, Jawor Piotr, Kądziołka Krzysztof, Tomasik Józef – po 3dni.
Cisak Kazimierz, Dąbrowa Stanisław, Jawor Władysław, Król Stanisław, Łuszcz Łukasz, Oleksyk Wojciech, Polak Wojciech, Siupik Andrzej, Seidler Kazimierz – po 2 dni.
Halik Eugeniusz, Kądziołka Józef, Urbański Wojciech – po 1 dniu.
Bardzo prosimy jeszcze w dniu jutrzejszym, o pomoc przy budowie ołtarza i innych pracach porządkowych.

14. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, w którym jest zdjęcie Ojca świętego Franciszka, które może posłużyć do dekoracji.

15. Pozdrawiamy wszystkich urlopowiczów i życzymy pięknego wypoczynku. Solenizantom
i jubilatom przekazujemy najlepsze życzenia.


Ogłoszenia duszpasterskie
15 Niedziela zwykła – 10. 07. 2016r.

1. Jezus przypomina dziś w Ewangelii o największym przykazaniu − przykazaniu miłości oraz w prosty sposób wyjaśnia, jak należy je wypełniać. W każdym człowieku należy dostrzegać brata, który może potrzebować naszej pomocy. Już za 10 dni będziemy mieli okazję zaoferować chrześcijańską gościnność i życzliwość wobec młodych, którzy przybędą do naszego kraju z Włoch na wspólne spotkanie i modlitwę. *Po południu o godz. 15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia połączona z Nieszporami. Msza Święta o 15.3o i 19.oo.

2. Bardzo serdecznie witamy, na ziemi Świętego Stanisława, wszystkich przybywających na czas wakacji do Szczepanowa, rodaków i gości, życząc wszystkim miłego pobytu.

3. W miesiącu sierpniu wyruszy XXXIV Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Bardzo prosimy, aby Parafianie zapisywali się do grupy nr 8 – Św. Stanisława Szczepanowskiego. Zapisy na pieszą pielgrzymkę będą przyjmowane do końca lipca w kancelarii lub zakrystii.

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
– w poniedziałek – św. Benedykta, opata patrona Europy
– we wtorek – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męcz.
– w środę – wsp. Świętych Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników – patronów drugorzędnych Diecezji
– w piątek – wsp. Św. Bonawentury, bpa i dokt. Kościoła
– w sobotę – wsp. Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel

5. W najbliższą sobotę, tj. 16 czerwca, zgodnie z harmonogramem nabożeństw, jubileuszo-wych do naszej Bazyliki, przyjdzie Piesza Pielgrzymka z naszej Parafii i z Dekanatu z Bucza, z racji Roku Miłosierdzia. Chcemy, aby z każdej miejscowości przyszła zorganizowana grupa Parafian, i w uroczystej procesji, wspólnie przeszła przez Bramę Miłosierdzia. W tym miesiącu zapraszamy mieszkańców Szczepanowa, oraz Parafię Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Buczu. * Informujemy, mieszkańców Szczepanowa, że gromadzimy się przy Kaplicy Narodzenia Świętego Stanisława BM, o godz. 16.3o, skąd po modlitwie, wspólnie udamy się pieszo do Bazyliki. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam do pielgrzymowania.
Porządek nabożeństwa dla grupy pielgrzymkowej ze Szczepanowa i Bucza będzie następujący;
godz. 17.oo – Przejście przez „Bramę Miłosierdzia”. godz. 17.1o – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, z rozważaniem o Miłosierdziu Bożym, w tym czasie możliwość spowiedzi świętej. godz.17.3o – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z odczytaniem intencji Pielgrzymów. Prosimy Parafian, którzy przyjdą w pielgrzymce, aby napisali swoje intencje, w których będziemy się wspólnie modlić. Karteczki złożymy do koszyczka po wejściu do Bazyliki. godz. 18.oo – Uroczysta Msza Święta z okolicznościowym kazaniem. godz. 19.oo – Modlitwa Jubileuszowa oraz możliwość zyskania odpustu Jubileuszowego. godz.19.15 – Na zakończenie Pielgrzymki – ucałowanie Relikwii Św. Jana Pawła II.

6. W następnym tygodniu, 22 lipca, w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać Odpust ku czci Św. Marii Magdaleny. Bardzo prosimy mieszkańców Mokrzysk by przygotowali Bazylikę na tę uroczystość.

7. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały Bazylikę. Pracowali: Gawenda Leszek, Pagacz Marta, Cisak Renata, Jamrożek Monika, Caban Renata, Król Andrzej, Moneta Agata, Kazimierczyk Irena, Rodzina Prokop, Przybyło Dominik i Karolina, Przybyło Aleksandra, Przybyło Dariusz i Ewelina, Marcinkiewicz Stanisława, Dudzik Piotr.
Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy Parafian z Mokrzysk, rodziny; Zych, Koczwara, Lis, Lis, Kądziołka, Ciuruś, Drąg, Dąbrowa, Dąbrowa, Borowiec, Borowiec.

8. Ofiary na prace remontowe przy naszej Bazylice złożyły: 200 zł pewna rodzina z Wokowic, 1000 zł, pewna rodzina z Mokrzysk. Bardzo serdecznie dziękuję Firmie Pana Mariusza Radeckiego z Mokrzysk, za bezinteresowne wykonanie tynków we wnękach arkad.

9. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism katolickich.

10. Przygotowujemy się do przyjęcia w naszej Parafii gości w czasie trwania ŚDM. Jak już informowaliśmy, nasza Parafia będzie gościć Pielgrzymów z Włoch. W związku z powyższym, apelujemy do Parafian, aby wszystkich przyjąć godnie w swoich domach. Pielgrzymi nie potrzebują jakichś luksusów. Wystarczy miejsce do spania oraz udostępnienie łazienki. Pielgrzymi przyjadą 25 lipca w godzinach popołudniowych lub wieczornych. Każda rodzina przyjmuje tyle osób na ile wyraziła zgodę. Pielgrzymi nie będą siedzieć w naszych domach. Codziennie po śniadaniu, będą wyjeżdżać na katechezy. We wtorek i środę wyjeżdżają do Krakowa i do Łagiewnik. Natomiast w czwartek i piątek, uczestniczą w katechezach na placu Sanktuaryjnym przy Bazylice. Po katechezie i Eucharystii, która będzie sprawowana na placu spotkania, wyjeżdżają do Krakowa realizując program ŚDM. Pielgrzymi wracają do naszych domów późnym wieczorem około 22.oo.
* Informujemy, że wszystkie rodziny, które przyjmują pielgrzymów poprosimy na spotkanie w przyszłym tygodniu, w celu przekazania pewnych informacji, dotyczących wyżywienia, transportu i innych spraw związanych z pobytem Pielgrzymów. Szczegóły podamy w najbliższą niedzielę.

11. W związku z tym, że w katechezie i Mszy św. będzie uczestniczyć około 4 tysięcy Pielgrzymów z Włoch, musimy dla nich wybudować tymczasowy ołtarz polowy na placu, sanktuaryjnym, który intensywnie przygotowujemy do zbliżających się ŚDM. Już dziś apeluję do cieśli oraz blacharzy z naszej Parafii, i proszę o pomoc, abyśmy za tydzień w poniedziałek rozpoczęli budowę ołtarza. Myślę, że w przeciągu 2 lub 3 dni ołtarz powinien być wybudowany.

12. Pozdrawiamy korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.


 Ogłoszenia duszpasterskie
14 Niedziela zwykła – 03. 07. 2016 r.

1. Przeżywamy dziś I niedzielę miesiąca lipca. Po południu o godz. 15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia połączona z Nieszporami. Msza Święta o 15.3o i 19.oo.

2. Bardzo serdecznie witamy, na ziemi Świętego Stanisława, wszystkich przybywających na czas wakacji do Szczepanowa, rodaków i gości. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Życzymy wam udanego wypoczynku i zapraszamy na spotkania z Panem Jezusem w Bazylice Szczepanowskiej w każdą niedziel, a także w dni powszednie. Zechciejcie z troską o zdrowie ciała połączyć staranie o rozwój waszego życia duchowego, religijnego i moralnego.

3. Przychodząc do naszej Bazyliki, na Mszę świętą, czy na jej zwiedzanie, pamiętajmy o odpowiednim stroju. Pamiętajmy, że za granicą we wszystkich kościołach, wchodząc do miejsc świętych na modlitwę, czy je zwiedzając, bez odpowiedniego stroju nikt nie zostanie wpuszczony.

4. Apelujemy poraz kolejny do rodziców i opiekunów, aby pamiętali też o tym, że wakacje to okres szczególnie aktywnej działalności dealerów narkotyków i agitatorów usiłujących wciągnąć młodzież do różnych sekt. Przestrzegamy przed tymi zagrożeniami zarówno parafian, jak i gości. Zwróćmy, zatem uwagę na to, kto się kontaktuje z naszymi dziećmi.

5. Informujemy Parafian, że Wolontariusze na ŚDM, przed Bazyliką zbierają zapisy na darmowe wejściówki na uroczystości, które odbędą się w Brzegach, w sobotę i niedziele 30-31 lipca na Campus Misericordiae. Zwracamy się z prośbą do tych rodzin, które mogą jeszcze przyjąć do swoich domów pielgrzymów, aby zgłosili ten fakt Wolontariuszom. Potrzeba nam jeszcze wiele chętnych rodzin, ponieważ Sanepid zmniejszył liczbę osób, które miały być umieszczone w szkołach.

6. Parafialny Komitet Organizacyjny ŚDM, otworzył punkt informacyjny czynny w każdą niedziele po mszach świętych oraz w piątek także po mszy świętej w kancelarii parafialnej. Jeśli mamy jakieś pytania zapraszamy do odwiedzenia punktu i uzyskania potrzebnych informacji.

7. Informujemy Parafian, że w naszej Bazylice i na placu sanktuaryjnym w dniach, 27, 28 i 29 lipca tj. /środa, czwartek, piątek rano, / odbędą się katechezy dla Pielgrzymów z Włoch.
* Na ten czas, będziemy chcieli przygotować część placu, przy Panteonie Świętych i Błogosławio-nych Diecezji Tarnowskiej. Obecnie przygotowujemy postumenty pod figury, które tam się znajdą. Fundatorów informujemy, że zostało już wykonanych 12 figur, które zostaną umieszczone na czas ŚDM. Są to figury; Św. Stanisław BM, Św. Szymon z Lipnicy, Św. Kinga, Bł. Karolina Kózka, Św. Andrzej Świerad, Św. Benedykt, Bł. Krystian Gondek, Bł. Roman Sitko, Św. Stanisław Papczyński, Św. Siostra Faustyna, Bł. Matka Teresa Ledóchowska i Św. Jan Paweł II. Zainteresowanych zachęcamy do obejrzenia figur, znajdują się w garażu obok sklepiku.
* Zachęcamy też do odwiedzenia naszego sklepiku. Możemy w nim nabyć okolicznościową koszulkę z Logo ŚDM i herbem Św. Stanisława, książeczki do modlitwy, różańce, foldery, pamiątki.

8. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
– w środę – wsp. Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
– w piatek – wsp. Św. Jana z Dukli, prezb.

9. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały Bazylikę. Pracowali: Lubowiecka Anna i Kazimierz, Kózka Zofia, Król Małgorzata i Piotr, Wodka Anna, Wejman Barbara, Wejman Maciej, Mamica Bogdan, Rafał i Paweł, Przybyło Józefa, Przybyło Piotr, Dadej Danuta. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian ze Szczepanowa – rodziny: Kózka, Gawenda, Pagacz, Cisak, Jamrożek, Caban, Król, Moneta, Prokop, Przybyło, Przybyło, Przybyło.

10. Ofiary na prace remontowe przy naszej Bazylice złożyły: 250 zł pewna rodzina z Wokowic, 800 zł pewna rodzina ze Sterkowca. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, również te comiesięczne, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

11. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism katolickich.

12. Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny. Zapewniamy Was o naszej modlitwie.


Ogłoszenia duszpasterskie 13 Niedziela zwykła – 26. 06. 2016 r.

1. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, połączona z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa. Msza Święta o godz.15.3o. Na tej Mszy św. wystąpi Zespół z Nowego Sącza, którym opiekuje się Ks. Mariusz Żuczek. Zapraszamy.
* Od przyszłej niedzieli, na czas wakacji będzie dodatkowa Msza Święta o godz. 19.oo.

2. Wszystkich przybywających na czas wakacji do Szczepanowa: rodaków i gości, serdecznie witamy na ziemi Świętego Stanisława i życzymy miłego pobytu. Niech trwające wakacje, zwłaszcza dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie, nie zapominajmy, że każdy z nas, ma obowiązek uczestnicze- nia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.

3. Pamiętajmy też o tym, że wakacje to okres szczególnie aktywnej działalności dealerów narkotyków i agitatorów usiłujących wciągnąć młodzież do różnych sekt. Przestrzegamy przed tymi zagrożeniami zarówno Parafian, jak i gości. Zwróćmy, zatem uwagę na to, kto się kontaktuje z naszymi dziećmi.

4. Jutro, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. W każdą środę zwracamy się do Niej, jako naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe.
* Jutro, przypadają imieniny Ks. Bpa Władysława Bobowskiego oraz poprzednich Księży Proboszczów, którzy pracowali w naszej parafii, a także obecnego Księdza Proboszcza. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

5. Jutro o godz. 8.oo rano, wyjazd dzieci z Zespołu „OREMUS” na kolonię do Starego Sącza.

6. W środę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę, o godz. 6.3o, 8.oo, 9.3o,11.oo. Po południu od godz. 15.3o. Niech nasz liczny udział w Eucharystii będzie okazją do wypraszania łask i darów potrzebnych następcy świętego Piotra na Stolicy Apostolskiej – papieżowi Franciszkowi. W naszej Bazylice, w dniu jutrzejszym, możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
* Składka z uroczystości Św. Piotra i Pawła, przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

7. W czwartek zakończenie nabożeństw do Serca Pana Jezusa.

8. W tym tygodniu, przypada I piątek i I sobota miesiąca lipca.
* Spowiedź przed I piątkiem dla młodzieży i dzieci, które nie skorzystały ze spowiedzi świętej na zakończenie roku szkolnego, będzie codziennie pół godziny przed Mszą św., a w środę i w czwartek od godz. 17.oo. Natomiast, spowiedź dla osób starszych, będzie w piątek rano, i po południu, od godz. 17.oo. Bardzo prosimy, aby dzieci i młodzież szkolna przyszła do spowiedzi w wyznaczonych dniach, a piątek pozostawiły do spowiedzi dla osób starszych.

9. W sobotę – święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej. Rozpoczyna się tygodniowy odpust w Sanktuarium w Tuchowie. Zachęcamy do pielgrzymowania. Szczegóły na afiszach.

10. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Reczek Renata i Zdzisław, Dumara Adam, Kozub Helena i Władysław, Kądziołka Otylia, Klich Weronika, Sambor Kazimierz, Mnich Ryszard, Szatkowska Małgorzata i Zbigniew, Przybyło Sławomir, Dziedzic Krystyna. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian ze Szczepanowa rodziny: Lubowiecki, Kózka, Król, Wodka, Wejman, Wejman, Mamica, Przybyło, Przybyło, Dadej.

11. Ofiarę na prace remontowe przy naszej Bazylice złożyły: 220 zł. rodziny sprzątające Bazylikę. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, wszystkie wpisane są do Złotej Księgi Ofiarodawców.

12. W związku z licznymi zapytaniami o możliwość udziału wiernych w spotkaniach z Papieżem Franciszkiem w ramach XXXI Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, pragniemy poinformować, że w programie ŚDM przewidziane są cztery wydarzenia centralne z udziałem Ojca Świętego:
– czwartek, 28 lipca, Błonia – Ceremonia Powitania Ojca Świętego przez młodzież;
– piątek, 29 lipca, Błonia – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej;
– sobota, 30 lipca, Campus Misericordiae – Czuwanie modlitewne z młodymi;
– niedziela, 31 lipca, Campus Misericordiae – Msza św. kończąca ŚDM.
Osoby pragnące uczestniczyć w całym programie ŚDM winny zarejestrować się poprzez stronę internetową www.krakow2016.com. Do końca czerwca.
Dla osób, które nie mogą uczestniczyć w całym programie ŚDM będzie istniała też możliwość uczestnictwa w wydarzeniach centralnych z Ojcem Świętym także bez rejestracji na ŚDM.
Dla uczestników, którzy nie dokonają rejestracji, przewiduje się miejsca w sektorach zewnętrznych (otwartych) oraz w Parku Jordana. Na Błoniach dla osób niezarejestrowanych nie przewiduje się jednak kart wstępu.
CAMPUS MISERICORDIAE
Bardziej otwarty charakter będą miały spotkania z Ojcem Świętym na Campus Misericordiae (sobota, niedziela). Również tutaj młodzież, która będzie zarejestrowana na ŚDM, otrzyma w pakiecie pielgrzyma karty wstępu do sektorów leżących bliżej ołtarza, jednak przewiduje się także dystrybucję darmowych kart wstępu dla pielgrzymów niezarejestrowanych. Karta wstępu umożliwi wejście do konkretnego sektora zarówno na sobotnie czuwanie, jak i na niedzielną Eucharystię. W związku z powyższym, bardzo prosimy, aby do przyszłej niedzieli tj. 3 lipiec ostateczny termin, zgłosili się ci, którzy chcą uczestniczyć w sobotę i niedzielę w spotkaniu z papieżem, aby Parafia mogła zarezerwować karty wstępu. Bez karty wstępu nikt nie będzie wpuszczony na miejsce spotkania z papieżem. Zachęcamy do licznego udziału nie tylko młodzież, ale także i starszych. Papież będzie tak blisko skorzystajmy z tej szansy, aby się z Nim spotkać.

13. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

14. Składamy najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, chcemy życzyć bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 19 czerwca 2016 roku.

1. „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” − to pytanie trzeba nam zadawać nieustannie i całym życiem udzielać właściwej odpowiedzi, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Prośmy o potrzebne dary i siłę, by nasza odpowiedź była naprawdę wiarygodna.

2. Dzisiaj Diecezjalne Święto Rodziny w Starym Sączu. Uroczysta suma na Błoniach Sądeckich odbędzie się o godz. 11.oo. Program szczegółowy na afiszach.

3. Jutro, przypada 13 rocznica nadania tytułu Bazyliki Mniejszej naszemu kościołowi. Nawiedzając w tym dniu bazylikę i wypełniając zwykłe warunki, możemy zyskać odpust zupełny. Zachęcamy, więc jutro, do licznego udziału we Mszy św. by zyskać odpust zupełny.

4. Na dzień 20 czerwca ONZ wyznaczyła Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Chciejmy naszą serdeczną modlitwą otoczyć tych, którzy z powodu prześladowań musieli opuścić swój rodzinny dom i swoich bliskich.

5. W środę – po nabożeństwie wieczornym spotkanie członków Caritas Parafialnego.

6. W czwartek – Dzień Ojca. Podczas Eucharystii będziemy się modlić za naszych ojców. Modlitwami obejmiemy wszystkich ojców, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny, a także za tych, którzy już odeszli do wieczności.

7. W piątek – przeżywać będziemy uroczystość narodzenia świętego Jana Chrzciciela. Jest on jedynym świętym oprócz Matki Bożej, którego narodzenie wspomina się w liturgii Kościoła. Wynika to z jego ogromnego znaczenia, jako poprzednika Mesjasza. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
* W naszych modlitwach pamiętajmy o naszym Rodaku, Księdzu Biskupie Janie Styrna, który przeżywa w tym dniu swoje imieniny. Wypraszajmy dla Księdza Biskupa wstawiennictwa Świętego Patrona w pracy apostolskiej w Diecezji Elbląskiej.

8. W piątek zakończenie roku szkolnego. Młodzież i dzieci szkolne oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji miejscowych szkół, serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą w naszej Bazylice o godzinie 8.oo rano. Dzieci i młodzież zachęcamy, by tygodniu skorzystała ze spowiedzi świętej, aby móc przyjąć Chrystusa do swoich serc na zakończenie roku szkolnego.

9. W piątek od godz. 10.oo – Księża udadzą się z Komunią św. do chorych z racji I Piątku lipca.

10. W przyszłą niedzielę w Parafii Bucze, odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Uroczysta suma o godz.11.oo.

11. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali; Bujak Stanisława, Brzezińska Jolanta, Koniarz Monika i Paweł, Kargol Katarzyna, Tomczyk Zofia, Marek Anna, Borowiec Renata, Góra Danuta, Wilk Ewa, Wilk Dominika. Bóg zapłać.
* W tym tygodniu prosimy Parafian ze Szczepanowa – rodziny: Reczek, Kozub, Dumara, Kądziołka, Dziedzic, Sambor, Filipowska, Szatkowski, Adamczyk, Mnich, Fundalski.
* Ofiarę na prace budowlane prowadzone przy zapleczu naszego Sanktuarium złożyła: pewna osoba z Mokrzysk 500 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie i te, co miesięczne wpisane są do Złotej Księgi Ofiarodawców.

12. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności; śp. Zofia Rudnik z Mokrzysk, lat 81, Tadeusz Tomasik z Mokrzysk, lat 93, oraz Helena Dąbrowa ze Szczepanowa, lat 96. Polecajmy ich dusze nieskończonemu miłosierdziu Boga.

13. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

14. Komunikat PCPR w Brzesku – przeczytać. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

15. Życzliwością i modlitwą, pragniemy otoczyć wszystkich obchodzących swoje osobiste uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu. Pamiętamy szczególnie o naszych ojcach z okazji przypadającego w czwartek ich święta, a także o naszych zmarłych.


Ogłoszenia duszpasterskie
XI Niedziela Zwykła 12.06.2016 r.

1. Święty Łukasz Ewangelista nazywany jest piewcą Bożego miłosierdzia. W wielu miejscach swojej Ewangelii przedstawia ten przymiot Pana Boga, m.in. we fragmencie, który dzisiaj usłyszeliśmy. Ufając w nieskończone miłosierdzie Boże, nie bójmy się do niego zbliżać – korzystajmy z tej łaski jak najczęściej. Objawia się ona zwłaszcza w sakramencie spowiedzi świętej, do którego można przystąpić przed i w czasie każdej Mszy Świętej.
*Po południu o godz. 1500, Koronka do Bożego Miłosierdzia z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa i Msza święta o godz. 15.3o.
* ofiary zbierane do puszek przed bazyliką, są przeznaczone na rzecz UPJP II w Tarnowie.

2. Jutro, z okazji 13. dnia miesiąca, wspólna modlitwa za wstawiennictwem Pani Fatimskiej. Z tej racji w Wokowicach Msza Święta o godz. 19.oo i nabożeństwo fatimskie.

3. Zapraszamy na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, które jest odprawiane codziennie po Mszy św. o godz. 18.oo. Starajmy się licznie brać udział w tych nabożeństwach

4. W środę 15 czerwca, przypada czwarta rocznica objęcia Diecezji przez Księdza Biskupa Andrzeja Jeża. Swoimi modlitwami wspierajmy naszego Arcypasterza w posłudze Diecezji i Kościołowi Powszechnemu.

5. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
* w poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy.
* we wtorek – wspomnienie bł. Michała Kozala bpa i męczennika.
* w środę – wspomnienie Bł. Jolanty, zak.
* w piątek – wspomnienie Św. Alberta Chmielowskiego, zak.

6. W najbliższy czwartek od godz. 15.oo, czyli od godziny Miłosierdzia do godz. 21.3o, będzie adoracja, Najśw. Sakramentu zgodnie z harmonogramem nabożeństw z racji przeżywanego Roku Miłosierdzia.

Porządek adoracji jest następujący;
* godz. 15.oo – Wystawienie Najśw. Sakramentu – Koronka do Miłosierdzia Bożego
* godz. 18.oo – Nabożeństwo do Serca P. Jezusa oraz Nowenna do Świętego Stanisława BM – Msza Święta z okolicznościową katechezą.
* godz. 19.3o – Po Mszy św. dalszy ciąg adoracji Najśw. Sakramentu dla wszystkich chętnych Parafian, oraz w tym miesiącu zapraszamy mieszkańców Szczepanowa.
* godz. 21.oo – Apel Jasnogórski z rozważaniem
* godz. 21.3o – Zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu.
Serdecznie zapraszamy Parafian na to nabożeństwo, czyli na wieczór wiary, służący pogłębieniu naszej osobistej zażyłości z Jezusem Eucharystycznym.
7. W najbliższą sobotę, tj. 18 czerwca, zgodnie z harmonogramem nabożeństw jubileuszo-wych w naszej Bazylice, przyjdzie Piesza Pielgrzymka z naszej Parafii i z Dekanatu z racji Roku Miłosierdzia. Chcemy, aby z każdej miejscowości przyszła zorganizowana grupa Parafian, i w uroczystej procesji, wspólnie przeszła przez Bramę Miłosierdzia. W tym miesiącu zapraszamy mieszkańców Mokrzysk, oraz Parafię Najśw. Serca Pana Jezusa w Mokrzyskach: * Informujemy, że mieszkańcy Mokrzysk, zgromadzą się przy sklepie na Górce, o godz. 16.oo, skąd po odmówieniu Koronki do Miłosierdzia Bożego , wspólnie udamy się pieszo do Bazyliki. Pójdziemy ulicą Gibałówka.

Porządek nabożeństw dla grup pielgrzymkowych jest następujący;
godz. 16.45 – Przejście przez „Bramę Miłosierdzia” godz. 17.oo – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, z krótkim rozważaniem o Miłosierdziu Bożym, w tym czasie możliwość spowiedzi świętej godz.17.3o – Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Koronka do Bożego Miłosierdzia z odczytaniem intencji Pielgrzymów. Prosimy Parafian, którzy przyjdą w pielgrzymce, aby napisać swoje intencje, w których będziemy się wspólnie modlić. Karteczki złożymy do koszyczka po wejściu do Bazyliki. godz. 18.oo – Uroczysta Msza Święta z okolicznościowym kazaniem. godz. 19.oo – Modlitwa Jubileuszowa oraz możliwość zyskania odpustu Jubileuszowego godz.19.15 – Na zakończenie Pielgrzymki – ucałowanie Relikwii Św. Jana Pawła II.

8. Również w najbliższą sobotę tj.18. czerwca, odbędzie się dekanalne spotkanie młodych w naszej Parafii. Rozpocznie się o g. 18.00 uroczystym przejściem przez Bramę Miłosierdzia, Eucharystia, uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie, modlitwa za młodzież całego świata, czyli MODLITWA NARODÓW przy najstarszej w Polsce chrzcielnicy. W tym szczególnym miejscu, będziemy się duchowo przygotować do ŚDM w Krakowie. Zapraszamy wszystkich młodych, wolontariuszy ŚDM oraz zaangażowanych w ŚDM, a także, kandydatów do sakramentu bierzmowania. Tematem spotkania są słowa: MŁODOŚĆ JEZUSA – MŁODOŚĆ KOŚCIOŁA. W programie spotkania, pantomima i ognisko. Informujemy, że dla kandydatów do bierzmowania kl. I i II jest to spotkanie obowiązkowe w ramach przygotowania do przyjęcia tego Sakramentu.

9. Zachęcamy młodzież naszej Parafii, do wyjazdu do Dębowca na Saletyńskie Dni Młodych. Szczegóły w gablocie.

10. W przyszłą niedzielę w Starym Sączu odbędzie się Diecezjalne Święto Rodziny. Jak słyszeliśmy w zaproszeniu Księdza Biskupa, uroczysta suma o godz. 11.oo.

11. Dziękujemy tym rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Kania Zdzisław, Kubala Halina, Dziegiecka Joanna, Żurek Józef, Chudyba Elżbieta, Łoboda Magdalena, Emil i Jakub, Seidler Teresa, Piwowarski Krzysztof.Bóg zapłać * W tym tygodniu, prosimy kolejnych Parafian ze Szczepanowa, rodziny: Bujak, Brzeziński, Kwinta, Koniarz, Kargol, Tomczyk, Tomczyk, Bujak, Borowiec, Górka, Wilk, Wilk.
* Ofiary na prace budowlane przy naszej Bazylice złożyli; 200 zł. osoby sprzątające bazylikę, 200 zł. pewna rodzina z Mokrzysk, 300 zł. pewna rodzina z Łęk, 400 zł. pewna rodzina ze Szczepanowa, 500 zł. pewna rodzina ze Sterkowca. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie wpisane są do „ Złotej Księgi Ofiarodawców”.

12. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

13. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, nade wszystko imieniny i urodziny, składamy najlepsze życzenia.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 29 maja 2016

1. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. Po sumie będzie procesja eucharystyczna. O godz. 15.oo Nieszpory Eucharystyczne /bez procesji/, Koronka do Miłosierdzia Bożego i majówka. O godz. 15.3o Msza Święta. W tygodniu Oktawy, codziennie o godz. 18.oo do piątku włącznie, Nieszpory z procesję eucharystyczną wokół bazyliki. Starajmy się, by licznie brać udział w tych nabożeństwach.

2. We wtorek – święto Nawiedzenia NMP i zakończenie nabożeństw majowych.
3. W środę, wspominamy Świętego Justyna, męczennika. W tym dniu, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Otoczmy naszą modlitwą wszystkie dzieci, do czego zachęcamy naszych Parafian.

4. W środę, rozpoczynamy nabożeństwa do Serca Pana Jezusa.

5. W tym tygodniu wypada; I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca czerwca.

6. Spowiedź codziennie rano przed Mszą świętą oraz po południu od godz.17.30 i w czasie nabożeństw.

7. W czwartek, o godz. 18.oo Msza św. na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci. Podczas czerwcowego nabożeństwa w sposób szczególny będziemy modlić się o święte powołania do służby Bożej.

8. W piątek, przypada uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Po wieczornej Mszy Świętej będzie procesja eucharystyczna. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, z woli świętego Jana Pawła II, jest Światowym Dniem Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Zwracamy się z apelem do wiernych, aby się modlili o świętość swoich duszpasterzy i kapłanów rodaków.

9. W sobotę, wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

10. W sobotę, od godz. 8.oo rano, kapłani odwiedzą chorych z Komunią świętą.

11. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Radnym Parafialnym z poszczególnych miejscowości i tym, którzy włączyli się w przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała. Dziękujemy tym, którzy nieśli baldachim, chorągwie, obrazy. Szczególnie dziękujemy Druhom z OSP za udział w procesji i utrzymanie porządku na drodze. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się, niech Chrystus Eucharystyczny stokrotnie wynagrodzi swoim błogosławieństwem.

12. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Cebula Teresa, Tybon Dorota, Cabała Małgorzata i Oskar, Kądziołka Alicja i Wioletta, Borowiec Bogumiła, Pacura Agnieszka, Wszołek Małgorzata, Wojtusik Elżbieta, Skupiewski Marek, Pabian Angelika, Tomasz i Antoni, Kołodziej Katarzyna i Piotr. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian ze Szczepanowa, rodziny: Szerłomski, Witek, Brożek, Oleksyk, Cisak, Król, Flądro, Flądro, Pluskwa, Dudzik, Dudzik.
* Ofiary na prace budowlane przy naszej Bazylice złożyły: 280 zł – rodziny sprzątające bazylikę, 400 zł. pewna rodzina z Mokrzysk. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie i te, co miesięczne wpisane są do Złotej Księgi Ofiarodawców.

13. Informujemy Parafian, że w poniedziałek o godz.16.10 w Telewizji TRWAM, będzie program o naszym Sanktuarium. Zachęcamy do obejrzenia tego programu.

14. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism katolickich, a także do odwiedzenia naszej strony internetowej www.bazylikaszczepanow.pl na której jest zamieszczona obszerna relacja i zdjęcia z procesji Bożego Ciała.

15. Obchodzącym imieniny, rocznicę urodzin czy ślubu składamy najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.


Ogłoszenia duszpasterskie
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 22.05.2016 r.

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Wyznajemy wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach, pochylamy się nad tajemnicą wewnętrznego życia Boga i dziękujemy Mu za chrzest święty, który daje nam udział w tym życiu. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, nabożeństwo majowe i Msza święta o godz. 15.3o.

2. We wtorek, 24 maja przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest to również, ogłoszony przez Benedykta XVI, dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach. Zachęcamy Parafian do modlitwy w intencji naszych sióstr i braci chrześcijan cierpiących prześladowania.

3. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Caritasu.

4. W czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. o godz. 6.3o, 8.oo, 9.3o. O godz. 15.oo Nieszpory Eucharystyczne z procesją wokół Bazyliki i o 15.3o Msza św. Nie będzie Mszy św. o godz. 1100.
Po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszy uroczysta procesja do czterech ołtarzy. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z bazyliki na nasze ulice. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii i będziemy prosić Chrystusa o pokój i błogosławieństwo dla Kościoła, naszej Ojczyzny i naszych rodzin. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem naszej wiary w Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tej procesji. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w strojach, dzieci młodsze do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia. Prosimy by przygotować obrazy, feretrony, sztandary. Straż Pożarną prosimy o niesienie baldachimu i sztandarów, oraz o zabezpieczenie drogi w czasie procesji. Prosimy by wcześniej przygotować ołtarze. Prosimy o to mieszkańców z poszczególnych miejscowości:
– I ołtarz – przy domu Państwa Tomczyk – mieszkańcy Mokrzysk
– II ołtarz – przy domu Państwa Cybulski – mieszkańcy Sterkowca i Wokowic
– III ołtarz – przy domu Państwa Polak – mieszkańcy Szczepanowa
– IV ołtarz – przy domu Państwa Kądziołka – mieszkańcy Łęk i Przyborowa
* Prosimy o udekorowanie okien, zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny szczególnie w dniach oktawy blisko każdego z nas.
* Składka z Bożego Ciała przeznaczona jest na hospicja i cele charytatywne w Diecezji.
* W Oktawie Bożego Ciała, Nieszpory Eucharystyczne i Msza św. popołudniowa z procesją będą o godzinie 18.00.

5. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali; Dąbrowa Monika, Mazur Daniel, Kulesza Grażyna i Klaudia, Gąsiorowska Kamila, lachowska Małgorzata Urbańska Maria, Tomasik Alicja, Nowak Lilianna. Bóg zapłać.

6. W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian ze Szczepanowa, rodziny; Cebula, Duch, Kołodziej, Tybon, Cabała, Kądziołka, Borowiec, Pacura, Wszołek, Skupiewska, Pabian.

7. Ofiary na prace budowlane przy naszym Sanktuarium złożyły; 100 złotych rodziny sprzątające Bazylikę. Bóg zapłać też za wszystkie ofiary, jakie składacie i te, co miesięczne, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Wiesław Fikus ze Sterkowca, lat 51, oraz Wojtusik Wacław ze Szczepanowa, lat 83. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu.

9. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism katolickich. Zachęcamy również do odwiedzenia naszej strony internetowej www.bazylikaszczepanow.pl

10. Szkoła Muzyczna I stopnia w Brzesku ogłasza nabór kandydatów, w wieku od 5 do 16 lat, chętnych do podjęcia nauki w roku szkolnym 2016/2017. Szkoła oferuje nauczanie gry na wielu instrumentach i jest bezpłatna. Szczegóły oraz wnioski na stronie internetowej szkoły: www.sm.brzesko.pl

11. Składamy najlepsze życzenia imieninowe i urodzinowe tym, którzy będą obchodzić te uroczystości w tym tygodniu, zapewniając o naszej modlitwie.


Ogłoszenia duszpasterskie
Niedziela Zesłania Ducha Świętego 15. 05. 2016 r.

1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Hymnem do Ducha Świętego rozpoczyna się dzisiaj liturgia Mszy św., aby wyprosić światło i moc Ducha Świętego dla każdego z nas. Dzisiaj kończy się czas wielkanocny i czas wypełnienia obowiązku przyjęcia Komunii św. wielkanocnej. Po południu o godz.15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego, nabożeństwo majowe i Msza Święta o 15.3o.
Dzisiaj nie ma Mszy św. o godz.19.oo.

2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszej Bazylice o godz. 6.3o, 8.oo, 9.30, 11.oo. Po południu o godz.17.3o nabożeństwo majowe i Msza św., o godz.18.oo. W tygodniu o godz.18.oo nabożeństwo majowe i Msza święta.

3. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
* w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu kapłani z naszej Diecezji pielgrzymują do Tuchowa w ramach Roku Miłosierdzia.

4. W najbliższy czwartek od godz. 15.oo, czyli od godziny Miłosierdzia do godz. 21.3o, będzie adoracja Najśw. Sakramentu zgodnie z harmonogramem nabożeństw z racji przeżywanego Roku Miłosierdzia.

Porządek adoracji jest następujący;
* godz. 15.oo – Wystawienie Najśw. Sakramentu – Koronka do Miłosierdzia Bożego
* godz. 18.oo – Nabożeństwo majowe, oraz Nowenna do Świętego Stanisława BM – Msza Święta z okolicznościową katechezą.
* godz. 19.3o – Po Mszy św. dalszy ciąg adoracji Najśw. Sakramentu dla wszystkich chętnych Parafian, oraz w tym miesiącu zapraszamy mieszkańców Mokrzysk.
* godz. 21.oo – Apel Jasnogórski z rozważaniem
* godz. 21.3o – Zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu.
Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo, czyli na wieczór wiary, służący pogłębieniu naszej osobistej zażyłości z Jezusem Eucharystycznym. Nie pozostawmy Chrystusa samego.

5. W najbliższą sobotę, tj. 21 maja, rozpoczynamy Piesze Pielgrzymki z naszej Parafii i z Dekanatu do naszej Bazyliki z racji Roku Miłosierdzia. Chcemy, aby z każdej miejscowości przyszła zorganizowana grupa Parafian i w uroczystej procesji wspólnie z kapłanami przeszła przez Bramę Miłosierdzia. W tym miesiącu zapraszamy mieszkańców Łęk i Parafie: Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Borzęcinie Górnym i Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Borzęcinie Dolnym
O godz. 15.oo w godzinie Miłosierdzia, mieszkańcy Łęk gromadzą się przy Remizie OSP, skąd po odmówieniu Koronki, wspólnie udamy się pieszo do Bazyliki. Pójdziemy ulicą Łęcką.

Porządek nabożeństw dla grup pielgrzymkowych jest następujący;
godz. 16.oo – Przejście przez „Bramę Miłosierdzia” godz. 16.15 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, z krótkim rozważaniem o Miłosierdziu Bożym, w tym czasie możliwość spowiedzi świętej
godz.17.3o – Nabożeństwo majowe i Koronka do Bożego Miłosierdzia z odczytaniem intencji pielgrzymów.
godz. 18.oo – Uroczysta Msza Święta z okolicznościowym kazaniem.
godz. 19.oo – Modlitwa Jubileuszowa oraz możliwość zyskania odpustu Jubileuszowego
godz.19.15 – Na zakończenie Pielgrzymki – ucałowanie Relikwii Św. Jana Pawła II.

6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

7. Już za półtora tygodnia, będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Boże Ciało. W związku z tym, już dziś prosimy poszczególne miejscowości o przygotowanie ołtarzy na uroczystą procesję z Najświętszym Sakramentem. Hasła na poszczególne ołtarze są do odebrania w zakrystii.

8. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Cyran Bogumiła, Kądziołka Krzysztof, Kądziołka Dorota, Nowak Halina i Przemysław, Jawor Marek, Urbański Kazimierz, Wojciech i Mariusz, Jawor Piotr Monika, Władysław i Gabriela, Kołodziej Krzysztof, Polek Anna, Polek Magdalena. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejne rodziny ze Szczepanowa,: Sikora, Piech, Dąbrowa, Mazur, Kulesza, Jóźwik, Gąsiorowski, Borowiec, Matys, Siciarz, Lachowska, Pawlina.
* Ofiary na prace budowlane przy naszej Bazylice złożyli; 150 zł. Róża św. Klary zel. Bożena Waresiak, 200 zł, Filip Urbaś z Łęk z racji I Komunii świętej, 500 zł. pewna rodzina z Mokrzysk. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie wpisane są do „ Złotej Księgi Ofiarodawców”.

9. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych oraz do odwiedzenia naszej strony internetowej www.bazylikaszczepanow.pl
Zapraszamy także, do sklepiku Sanktuaryjnego, w którym możemy nabyć wiele pięknych albumów, książek religijnych, nowych modlitewników i dewocjonalia, oraz ostatnio wydaną pozycję z chrzcielnicami w diecezji pt. „Parafialny Jordan”.

10. Parafia Miłosierdzia Bożego w Brzesku, zaprasza w ramach duchowego przygotowania do Uroczystości Bożego Ciała na spektakl: „Tajemnica Eucharystii” zrealizowany wg wizji boliwijskiej stygmatyczki Cataliny Rivas z 1995 roku. Spektakl rozpocznie się w najbliższą niedzielę o 20.00 w kościele Miłosierdzia Bożego w Brzesku.

11. Dyrekcja Gimnazjum im. Św. Jana Pawła II w Jadownikach, serdecznie zaprasza na spotkania z okazji „Dni Patrona Szkoły”. 18 maja o godz. 9.30 na Mszę św. do kościoła parafialnego w Jadownikach. 19 maja od godz.16.oo do 20.oo na „Dzień Otwarty Szkoły”, oraz 22 maja od 16.oo do 20.oo na Festyn Rodzinny przy gimnazjum.

12. Sołtysi Szczepanowa i Wokowic informują, że jeszcze jutro tj. 16 maja przyjmować będą wpłaty II raty podatku. Szczegóły na tablicach ogłoszeń.

13. Życzenia zdrowia i obfitości Bożych darów i łask, przekazujemy solenizantom i jubilatom tego tygodnia.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 08. 05. 2016

1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszym Sanktuarium, to kolejny dzień Odpustu ku czci św. Stanisława BM.
Bardzo serdecznie witamy, w naszej wspólnocie, Kustosza Sanktuarium Błogosławionej Karoliny Kózka, Księdza Prałata Zbigniewa Szostaka dzisiejszego kaznodzieję. Bóg zapłać Księdzu Prałatowi za obecność i głoszone Słowo Boże.

2. Z racji uroczystości Wniebowstąpienia, która została przeniesiona z czwartku na dzisiaj liturgiczna uroczystość Św. Stanisława, BM, która dzisiaj wypada została przeniesiona na dzień jutrzejszy.

3. Jutro liturgiczna uroczystość Św. Stanisława BM. Msze św. w naszej Bazylice będą odprawione; o godz. 6.3o, 8.oo, 9.3o i po południu o godz. 18.oo. Serdecznie zapraszamy, aby uczcić naszego rodaka.

4. W tygodniu nabożeństwo majowe odprawiane będzie o godz. 18.oo, następnie Msza święta. Zachęcamy do licznego udziału.

5. Jutro także rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do uczestnictwa w tej specjalnej modlitwie o wylanie darów Ducha Pocieszyciela, którą odprawiać będziemy przed wieczorną Eucharystią połączoną ze śpiewem litanii loretańskiej.

6. W piątek przypada 99. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 35. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia NMP Fatimskiej.

7. Przypominamy, że uroczystością Zesłania Ducha Świętego, kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej. Kto jeszcze nie skorzystał ze spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej, może to uczynić jeszcze w tym tygodniu codziennie przed każdą Mszą świętą, aby przyjąć w okresie wielkanocnym Jezusa w Komunii świętej.

8. W przyszłą niedzielę odpust ku czci MB Fatimskiej w Gnojniku. Ks. Proboszcz bardzo serdecznie zaprasza naszych Parafian na sumę o godz. 11.oo.

9. W przyszłą niedzielę, składka na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

10. W tym tygodniu, o uporządkowanie bazyliki, prosimy Parafian ze Szczepanowa, rodziny; Rataj, Jankowski, Cyran, Kądziołka, Skowyrski, Kądziołka, Jawor, Nowak, Jawor, Urbański

11. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: Śp. Kazimierz Woda z Mokrzysk, lat 55. Polećmy jego duszę miłosierdziu Bożemu.

12. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism katolickich. Informujemy, że można również w Internecie zobaczyć na stronie www.tarnow.gosc.pl oraz www.rdn.pl obszerna relacją z uroczystości odpustowych w Szczepanowie.

13. „Dzisiejszo-jutrzejszym” solenizantom − panom i paniom Stanisławom oraz pozostałym solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim obchodzącym rocznice urodzin, ślubu, bierzmowania, Pierwszej Komunii świętej przekazujemy życzenia obfitości Bożych darów i łask.

14. Informujemy, że 17 maja, tj. w przyszły wtorek, w Ośrodku Zdrowia w Szczepanowie będzie można wykonać kompleksowe badanie wzroku z możliwością zakupu okularów. Rejestracja i zapisy w Ośrodku Zdrowia.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
6 Niedziela Wielkanocna 01.05.2016 r.

Dzisiaj w naszej Parafii, w naszym Sanktuarium, rozpoczynamy tygodniowy odpust ku czci Św. Stanisława BM naszego rodaka, rozważając hasło: „BĄDŹCIE MIŁOSIERNI, JAK OJCIEC WASZ JEST MIŁOSIERNY” /Łk 6,36/. Hasło przeżywanego odpustu, nawiązuje do tegorocznego programu duszpasterskiego w Kościele w naszej Ojczyźnie.

O godz. 9.3o przeżywaliśmy srebrny jubileusz Sakry Biskupiej Księdza biskupa Jana Styrny – naszego rodaka, z udziałem Ks. Biskupa Ordynariusza i innych księży.

W czasie tegorocznego odpustu wspominać będziemy; 1050 – ROCZNICĘ CHRZTU POLSKI W NADZWYCZAJNYM ROKU MIŁOSIERDZIA oraz 980 – ROCZNICĘ URODZIN ŚWIĘTEGO STANISŁAWA BM.

Program tygodniowego odpustu:

– 02 MAJA 2016 r. – Dzień Chorych, Dzień Seniora, Caritas Parafialny
Godz. 10.oo – Spotkanie członków Caritasu z dekanatu Szczepanowskiego
Godz. 10.3o – Przejście przez Bramę Miłosierdzia
Godz. 11.oo -Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Stanisława Salaterskiego, dla chorych z błogosławieństwem Najśw. Sakramentem na sposób Lourdes – zapraszamy wszystkich chorych i cierpiących. Apelujemy do rodzin, aby pomogli im w dotarciu na swoje nabożeństwo.
Po południu: Godz. 18.oo – Msza Św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Jana Styrny. Bierzmowanie Młodzieży z Dekanatu Szczepanowskiego

WTOREK – 03 MAJA 2016 r. – Uroczystość MB Królowej Polski.
Msza Święta w Bazylice – 6.3o, 8.oo, 9.3o. O godz.11.oo I Komunia święta.
O godz. 15.oo -nabożeństwo majowe i Msza św. o godz. 15.3o i 19.oo.

ŚRODA – 04 MAJA 2016 r. – Święto patronalne Strażaków Dzień modlitw za fundatorów, dobroczyńców, pielgrzymów, oraz Parafian żywych i zmarłych
Po południu: SŁUŻBY MUNDUROWE POWIATU BRZESKIEGO: Policji, PSP, OSP, Kolejarzy, Straży Granicznej, Celników, Górników Kopalni Gazu w Szczepanowie, oraz innych Służb.
Godz. 18.oo – Msza święta z udziałem Pielgrzymów, z Parafii św. Marcina Bpa w Gnojniku, św. Bartłomieja Ap. w Porębie Spytkowskiej.

CZWARTEK – 05 MAJA 2016 r. Dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne
Po południu: Godz. 18.oo – Msza św. z okazji Jubileusz 40 lecia Kapłaństwa Księży rodaków; Księdza Bolesława Bolka, Kazimierza Sznajdera, Stanisława Urbańskiego, z udziałem Księży przeżywających; 40 i 25 rocznicę święceń Kapłańskich, z udziałem Pielgrzymów z Parafii; Św. Jakuba Apostoła w Brzesku, Miłosierdzia Bożego w Brzesku, MB Częstochowskiej w Brzesku – Słotwiny.

PIĄTEK – 06 MAJA 2016 r. Dzień Młodzieży
Godz. 10.30 – Przejście przez Bramę Miłosierdzia
Godz. 11.oo – Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Leszka Leszkiewicza dla młodzieży ze szkół im. Świętego Jana Pawła II z Diecezji Tarnowskiej, Diecezja- lnej Rodziny Szkół im. Świętych i Błogosławionych.
Po południu: Dzień Rodzin
Godz. 17.oo – Przyjęcie symboli, ŚDM; krzyż i ikonę Maryi. Godz. 18.oo – Msza Święta z udziałem Małżonków przeżywających jubileusze: 25 i 50 – lecia zawarcia Sakramentu Małżeństwa z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, oraz z udziałem Pielgrzymów z Parafii; Św. Prokopa Op. w Jadownikach, Parafię Trójcy Przenajświętszej w Okocimiu, Parafię Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Jasieniu, Parafię NSPJ w Biadolinach oraz Stowarzyszeni Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej, Młodzież z Grup Modlitewnych i Apostolskich.

SOBOTA – 07 maja 2016 r. Główna uroczystość z okazji 980. urodzin św. Stanisława BM oraz 1050. Rocznicy Chrztu Polski w nadzwyczajnym Roku Miłosierdzia
Msza Święta w Bazylice o godzinie; 8.oo, 11.oo, 18.oo
Godz. 10.oo -Uroczysta Procesja z miejsca narodzin Św. Stanisława do Bazyliki z Relikwiami; Świętego Stanisława BM, Świętego Papieża Jana Pawła II, Świętych i Błogosławio- nych Diecezji Tarnowskiej, którą poprowadzą; Ks. Abp Zygmunt Zimowski z Watykanu i Ks. Biskup Andrzej Jeż, Ks. Bp Jan Styrna nasz rodak.
Godz.10.15 – Poświęcenie i odsłonięcie symbolicznego pomnika „Dzieci utraconych”
Godz. 10.40 – Poświęcenie odnowionej elewacji Bazyliki Szczepanowskiej, Ogrójca, Ossarium oraz tablicy z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski.
Godz. 10.50 – Przejście przez Bramę Miłosierdzia
Godz. 11.oo – Uroczysta suma odpustowa koncelebrowana przez; Ks. Abp Zygmunta Zimowskiego z Watykanu, Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża, z udziałem Kapituł Katedralnej i Kolegiackich z Nowego Sącza i Bochni, i Wojnicza, Księży z Diecezji i Gości, z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych.

Program odpustu, umieszczony jest w gablotkach, na planszach przed bazyliką, w Pasterzu, a także na naszej stronie internetowej; www.bazylikaszczepanow.pl

Dla przypomnienia informujemy, że w tygodniu odpustowym, Msze św. będą odprawiane codziennie rano, o godz. 8.oo. i 11.oo.
Po południu o godz 17.3o -Przejście przez Bramę Miłosierdzia, o godz.17.40 nabożeństwo majowe, o godz. 18.oo Msza św. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.

Moi drodzy! Nas, jako Parafian i rodaków Św. Stanisława nie może brakować na żadnym z nabożeństw.

3. W tym tygodniu przeżywać będziemy; pierwszy czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca maja. Wszyscy, którzy chcą skorzystać ze spowiedzi św. mogą to uczynić codziennie w czasie nabożeństw.

4. Ofiarę 500 zł na prace przy naszej Bazylice, złożyła pewna rodzina z Brzeska, oraz 400 zł. pewna rodzina z Mokrzysk. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

5. Bardzo serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie zewnętrzne Parafii. Bóg zapłać. Święty Stanisław w duchu wdzięczności będzie orędował za nami u Ojca.

6. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i naszego Pasterza.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 24.04.2016 r.

1. Przeżywamy dziś ostatnią niedzielę kwietnia, która według programu duszpasterskiego jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa zaowocuje większą rozwagą i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych podróży. Starajmy się być bezpiecznymi użytkownikami dróg i pojazdów mechanicznych. Na zakończenie Mszy św. będzie błogosławieństwo wszystkich pojazdów mechanicznych. W Sklepiku Sanktuaryjnym możemy nabyć wizerunki Świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, na breloczkach i na obrazkach wraz z modlitwą kierowcy. Zachęcamy do nabycia.

2. Nowenna do Ducha Świętego przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania jest odprawiana od soboty codziennie o godz. 18.oo. Młodzież z klas III Gimnazjum uczestniczy w niej obowiązkowo. Jest to jeden z warunków, aby zostać dopuszczonym do przyjęcia Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Jeśli ktoś zlekceważy tę nowennę, nie będzie dopuszczony do SB.

3. Informujemy Parafian, że na ŚDM do naszej Parafii przyjadą Pielgrzymi z Włoch. A więc, nie obawiajmy się ich przyjąć do naszych rodzin.

4. Jutro święto Św. Marka Ewangelisty. Jest to tradycyjny dzień modlitwy o urodzaje. O godz.18.oo procesja wokół Bazyliki ze śpiewem Litanii do wszystkich Świętych i modlitwą by Bóg pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby przyniosły one obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

5. Spotkanie dzieci z klas II wraz z rodzicami, będzie we wtorek i czwartek o godz. 18.oo.

6. W środę po Mszy świętej wieczornej, spotkanie Członków Caritasu Parafialnego.

7. W piątek – Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziew. dok. Kościoła – Patronki Europy.
W tym dniu przeżywamy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

8. W piątek o godz. 12.oo z parkingu przy Bazylice, będzie wyjazd na rozpoczęcie nowenny do Św. Stanisława BM do Katedry na Wawelu. W programie będzie; o godz. 13.oo nawiedzenie Sanktuarium św. Jana Pawła II i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, od godz.15.oo zwiedzanie Katedry z przewodnikiem oraz nawiedzenie grobu Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. O godz. 17.3o rozpocznie się Nowenna i Msza święta. Powrót około godz. 20.oo.

9. W piątek o g. 17.oo spotkanie wolontariuszy ŚDM w Sali Domu Pielgrzyma. Zapraszamy także osoby, które mogłyby pomóc w tłumaczeniu języka włoskiego. Apelujemy do tych rodzin, które nie zdecydowały się jeszcze na przyjęcie Pielgrzymów, a mają takie warunki, aby to uczyniły w najbliższym czasie składając deklaracje.

10. Już dziś informujemy, że w czasie trwających uroczystości odpustowych 6 maja będziemy gościli w naszej parafii symbole, ŚDM; krzyż i ikonę Maryi, które odwiedzają wszystkie miejsca ŚDM na całym świecie. Zostały one poświęcone przez św. Jana Pawła II – inicjatora ŚDM.

11. W sobotę od godz. 16.oo do 17.oo będzie spowiedź tylko dla tych dzieci, które 3 maja tj.we wtorek przystąpią do I Komunii świętej. Rodziców i rodzeństwo, prosimy, by skorzystali ze spowiedzi w tygodniu podczas nabożeństw.

12. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Stanisław Cieśla, z Łęk, lat 66. Pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 15.oo. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

13. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali; Wolnik Danuta i Wiktoria, Piękosz Zofia, Pacia Zuzanna, Sitko Rafał. Bóg zapłać.

14. W tym tygodniu Bazylikę przygotowują rodzice dzieci I Komunijnych i Bierzmowanych.
* Ofiary na prace prowadzone przy Bazylice złożyła: pewna rodzina z Mokrzysk 1000 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, wpisane są do Złotej Księgi Ofiarodawców.

15. Jak zauważyliśmy, przed świętami wielkanocnymi w naszej Bazylice, został zamontowany nowoczesny system multimedialny składający się 3 ekranów, są to trzy duże telewizory Typ LED full HD, w specjalnych kasetach zamykające telewizory z zasuwą na ekran, osprzęt steru jąco zasilający, bezprzewodowy transmiter sygnału, komputer sterujący w systemie Windows, z programem „Organista” z bazą ponad 5000 tekstów. Koszt całego systemu z montażem wyniósł ponad 28 tyś. złotych. Chcę bardzo serdecznie podziękować dwom rodzinom za ufundowanie tego systemu; rodzinie ze Sterkowca, która ofiarował na ten cel 10 tyś. zł, oraz rodzinie z Łęk, która przekazała na ten cel ponad 18 tyś. zł. Bóg zapłać, za dar waszych serc.! Bez tych ofiar, Parafii nie byłoby stać na zakup i montaż tego systemu, ponieważ co miesiąc do banku, spłacamy raty kredytu po 8, 500 zł zaciągnięty, jako wkład własny na projekt unijny, który zrealizowaliśmy w minionym roku. Zachęcamy kolejnych darczyńców do sponsoringu. Gdyby jakaś firma, zakład pracy czy rodzina chciała coś ufundować, jest wiele potrzeb w Parafii, które możemy je w ten sposób zrealizować.

16. Informujemy Parafian, że w najbliższą sobotę o godz. 19.oo koncertem Chóru katedralnego „Puellae Orantes”, w naszym Sanktuarium rozpoczniemy tygodniowy odpust ku czci Św. Stanisława BM naszego rodaka, rozważając hasło: „ BĄDŹCIE MIŁOSIERNI, JAK OJCIEC WASZ JEST MIŁOSIERNY” /Łk 6,36/. Hasło przeżywanego odpustu, nawiązuje do tegorocznego programu duszpasterskiego w Kościele w naszej Ojczyźnie.

17. Kilka słów o Dziewczęcym Chórze Katedralnym „Puellae Orantes”. Chór istnieje od 1985 roku przy Bazylice w Tarnowie. Założycielem i dyrygentem chóru jest ks. Władysław Pachota. Tarnowski zespół należy do elity młodzieżowych chórów europejskich. Jest laureatem 23 konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Zdobył trzy razy najwyższe trofeum Grand Prix; w Arezzo (Włochy), Warnie (Bułgaria) oraz Rimini(Włochy). Koncertował w większości krajów europejskich i Stanach Zjednoczonych. Chór wydał 9 płyt CD. Jedna z nich otrzymała najwyższą nagrodę statuetkę FRYDERYKA. Bardzo serdecznie zapraszamy na koncert w sobotę na godz. 19.oo. wstęp wolny. Chór wykona 10 utworów, światowej sławy kompozytorów. Więcej informacji na afiszach i ulotkach, które otrzymamy przed koncertem.

18. Podam porządek Mszy św. na rozpoczęcie odpustu, czyli na niedzielę 1 maja.
Msze św. będą odprawione w Bazylice:, o godz. 6.3o, 8.oo. O godz. 9.3o przeżywać będziemy srebrny jubileusz Sakry Biskupiej Księdza biskupa Jana Styrny – naszego rodaka, z udziałem Ks. Biskupa Ordynariusza i innych księży. Po tej Mszy św. będzie procesja Eucharystyczna. Bardzo prosimy, aby przygotować wszystkie feretrony i sztandary do niesienia ich w czasie procesji. Dzieci zapraszamy do sypania kwiatów, a chłopców do dzwonienia. Informujemy, że nie będzie Mszy św. o godz. 11.oo. Po południu, o godz. 15.oo nabożeństwo majowe i Msza św. o godz. 15.3o i 19.oo.

19. Program nabożeństw na czas tygodniowego odpustu, mamy na planszach, afiszach, w Pasterzu oraz na stronie internetowej naszego Sanktuarium. Zachęcamy do zapoznania się z nim i do licznego uczestnictwa w tych nabożeństwach.

20. W związku ze zbliżającymi się z uroczystościami odpustowymi trzeba wspólnie podjąć pewne przygotowania. Bardzo prosimy, aby mieszkańcy poszczególnych miejscowości włączyły się w dekorację Parafii, i tak;
* Łęki – przygotowują plac przy Bazylice i plac uroczystości i przy parkingach; – sprzątanie będzie w dniu 30 kwietnia tj. w sobotę od godz. 7.3o rano.
* Przyborów – przygotowuje Kaplicę Narodzenia Św. Stanisława, plac przy kaplicy, Kościół na cmentarzu i plac przy kościele na cmentarzu;
* Szczepanów – mieszkańców ulic; Św. Stanisława, Rynku, Pielgrzymów, Źródlanej, Lubomirskiego, Ruchu Oporu, Kosseckiego, prosimy o dekorację i przystrojenie drogi od bazyliki do Kaplicy Narodzenia. Ponadto mieszkańców z ul. Łukowej, Przyszkolnej, Łęckiej, Stojałowskiego Podleśnej, Osiedle Widok, prosimy o udekorowanie drogi, od bazyliki nad autostradą do granicy ze Sterkowcem.
*Mokrzyska – Od Kaplicy Narodzenia Św. Stanisława do bramy powitalnej na krzyżówce;
*Sterkowiec – Od bramy powitalnej do granicy Szczepanowa;
*Wokowice – Od bramy powitalnej część drogi w kierunku Szczepanowa;
Bardzo prosimy, aby każda rodzina włączyła się w te przygotowania. Nie liczmy, że ktoś inny zrobi to za nas. Kościół jest naszym domem, dlatego wszyscy powinniśmy poczuwać się do tego, aby Parafię przygotować również zewnętrznie do uroczystości odpustowych.W ciągu odpustu będą przyjeżdżać pielgrzymki oraz liczni goście, dlatego zadbajmy wspólnie o wystrój naszej Parafii, a także o estetykę domów, obejść i posesji. Dlatego prosimy, aby każdy dom przystroić na czas odpustu przez wystawienie obrazu Świętego, czy też podświetlenie tak jak to czynimy na święta Bożego Narodzenia. Tradycyjnie Radnych Parafialnych z poszczególnych miejscowości prosimy, aby pokierowali tymi pracami. Informuję, że wszelkie zezwolenia na wykonanie dekoracji wzdłuż naszych dróg, Parafia już pozyskała. Bardzo prosimy, aby maszty z flagami umieszczamy po drugiej stronie rowów, nie przy samej jezdni.

21. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzesku informuje, że w czwartek od godziny 11.oo rano na parkingu przy Kościele Miłosierdzia Bożego w Brzesku, dla osób i rodzin z terenu Gminy Brzesko znajdujących się w trudnej sytuacji i korzystających z pomocy Ośrodka Pomocy Społecznej odbędzie się dystrybucja bezpłatnych jabłek.

22. Urząd Gminy Borzęcin informuje, że również w czwartek na terenie miejscowości Łęki zostanie przeprowadzona zorganizowana zbiórka odpadów wielkogabarytowych od gdz. 8.oo.

23. Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, zwraca się z apelem do wszystkich rolników, o składanie wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Termin składania wniosków upływa 16 maja br. Wnioski można przesłać pocztą, złożyć za pośrednictwem Internetu lub osobiście w biurze powiatowym Agencji. Złożenie wniosków, pozwoli na pełne wykorzystanie przeznaczonych na ten cel środków.

24. Naszą modlitwą i życzliwością otaczamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 17. 04. 2016 r.

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele, jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania. Podczas tego Tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Będziemy, prosić Maryję i świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania, budzące się w naszej parafii i na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte. Ofiary składane dzisiaj na tacę, przeznaczone są na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

2. Spotkanie z dziećmi z klas II wraz z rodzicami, będzie we wtorek i środę o godz. 18.oo.

3. We wtorek – 19 kwietnia przypada 11 rocznica wyboru papieża emeryta Benedykta XVI, który jako Legat Papieski Jana Pawła II, przybył do Szczepanowa na obchody 750 rocznicy kanonizacji św. Stanisława BM. Polecajmy osobę emerytowanego Biskupa Rzymu w naszych modlitwach.

4. W najbliższy czwartek miesiąca, od godz. 15.oo, czyli od godziny Miłosierdzia do godz. 21.3o, będzie adoracja Najśw. Sakramentu zgodnie z harmonogramem nabożeństw z racji przeżywanego Roku Miłosierdzia.

Porządek adoracji jest następujący;
* godz. 15.oo – Wystawienie Najśw. Sakramentu – Koronka do Miłosierdzia Bożego
* godz. 18.oo – Nowenna do Świętego Stanisława BM z odczytaniem próśb – Msza Święta z okolicznościową katechezą.
* godz. 19.3o – Po Mszy św. dalszy ciąg adoracji Najśw. Sakramentu dla wszystkich chętnych Parafian, oraz w tym miesiącu zapraszamy mieszkańców Łęk i Przyborowa
* godz. 21.oo – Apel Jasnogórski z rozważaniem
* godz. 21.3o – Zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu
Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo, czyli na wieczór wiary, służący pogłębieniu naszej osobistej zażyłości z Jezusem Eucharystycznym. Nie pozostawmy Chrystusa samego.

5. W sobotę, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa Pragi oraz misjonarz na Węgrzech i w Polsce, który wyruszył z misją ewangelizacyjną do pogańskich Prus, gdzie poniósł śmierć męczeńską; obok Maryi, Królowej Polski i św. Stanisława ze Szczepanowa, jest głównym patronem naszej Ojczyzny. Znajdźmy w tym dniu czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.

6. Najbliższa niedziela, to już ostatnia niedziela kwietnia. I jak co roku, według programu duszpasterskiego, jest ona Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży.
W przyszłą niedzielę będzie poświęcenie wszystkich pojazdów mechanicznych. W naszym Sklepiku Sanktuaryjnym będziemy mogli nabyć wizerunki Świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, na breloczkach i na obrazkach wraz z modlitwą kierowcy. Datki, które złożycie z tej racji, będą przeznaczone na wsparcie naszych misjonarzy, zwłaszcza na zakup środków transportu dla nich. (Organizatorem tego dnia jest Miva Polska, – czyli stowarzyszenie na rzecz misyjnych środków transportu).

7. Informujemy Parafian, że Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, zaprosił naszą Parafię na rozpoczęcie nowenny do Św. Stanisława BM do Katedry na Wawelu w piątek 29 kwietnia, przed rozpoczęciem w naszym Sanktuarium odpustu. W programie będzie; od godz.15.oo bezpłatne zwiedzanie Katedry z przewodnikiem oraz nawiedzenie grobu Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. O godz. 17.3o rozpocznie się Nowenna i Msza święta. Wyjazd będzie autokarem, dlatego chętnych prosimy, aby zapisali się na listę w zakrystii lub w kancelarii.

8. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Zofia Sznajder, z Łęk, lat 60, siostra Ks. Prałata Kazimierza pracującego w Warszawie. Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu.
9. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali; Chrabąszcz Jerzy, Pietrzko Teresa, Ciuruś Bogusława i Kornelia, Pałka Marta, Luiza i Laura, Niedojadło Jan, Pabian Szymon i Bartłomiej. Bóg zapłać.
*W tym tygodniu prosimy kolejnych mieszkańców Szczepanowa, rodziny; Wolnik, Piękosz, Pacia, Sitko, Szkodny, Kołodziej, Boruta, Kądziołka, Chruściel, Ciemięga, Budyn.

10. Ofiary na prace remontowe bazyliki złożyły: 150 zł. pewna rodzina z Wokowic, 150 zł. Róża Św. Cecylii, zel. Bogusława Brzezińska, 200 zł. pewna rodzina z Mokrzysk. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, wpisane są do Złotej Księgi Ofiarodawców.

11. Sołtys wsi Szczepanów zawiadamia i uprzejmie zaprasza mieszkańców na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się w najbliższą sobotę 23 kwietnia, o godz. 18.00 w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczepanowie.

12. Grupa motocyklistów i Parafia w Jadownikach, serdecznie zapraszają na olejne „Otwarcie Sezonu Motocyklowego” połączone z obchodami 1050 Rocznicy Chrztu Polski, które odbędzie się w przyszłą niedzielę przy kościele w Jadownikach. Rozpoczęcie Mszą św. z błogosławień-stwem pojazdów o godz. 11.30, a potem przejazd ulicami Jadownik, Okocimia i Brzeska. Szczegóły programu są umieszczone na afiszach.

13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.

Jak zauważyliśmy, tuż przed świętami wielkanocnymi w naszej Bazylice, został zamontowany nowoczesny system multimedialny składający się 3 ekranów, są to trzy duże telewizory Typ LED full HD, w specjalnych kasetach zamykające telewizory z zasuwą na ekran, osprzęt sterująco zasilający, bezprzewodowy transmiter sygnału, komputer sterujący w systemie Windows, z programem „Organista” z bazą tekstów ponad 5000 tekstów. Koszt całego systemu z montażem wyniósł 30 tyś. złotych. Chcę bardzo serdecznie podziękować dwom rodzinom za ufundowanie tego systemu; rodzinie ze Sterkowca, która ofiarował na ten cel 10 tyś. zł, oraz rodzinie z Łęk, która przekazała na ten cel 20 tyś. złotych. Bóg zapłać za dar waszych serc.! Bez waszych ofiar, Parafii nie byłoby stać na zakup i montaż tego systemu, ponieważ co miesiąc spłacamy kredyt do banku po 8, 500 zł zaciągnięty, jako wkład własny na zrealizowany projekt unijny w minionym roku. Zachęcamy kolejnych sponsorów i darczyńców. Gdyby jakaś firma, zakład pracy czy rodzina chciała coś ufundować, jest taka możliwość, jest też wiele potrzeb, które możemy w ten sposób je zrealizować.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
3 Niedziela Wielkanocna 10. 04. 2016 r.

1. Dziś – trzecia niedziela Wielkanocy, a zarazem Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. Starajmy się, aby codziennie czytać Pismo Święte, czyli Biblię. Zawiera ona, Objawienie Boże dotyczące naszego zbawienia. Tej księgi nie może zabraknąć w żadnym domu. Nie może też nikomu zabraknąć czasu na jej czytanie. Dziś można ją nabyć w naszym sklepiku Sanktuaryjnym. Zachęcamy do nabycia, Biblii, na prezent I komunijny, czy też z racji przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, czy ślubu.. Pamiętajmy, w Biblii zawarte jest Słowo Boże skierowane do człowieka. Przybliżajmy to Boże Słowo swoim dzieciom i najbliższym. Zachęcamy też do indywidualnej lektury i medytacji słowa Bożego. Można również zaangażować się w jedną z grup apostolskich działającą przy parafii, w której odbywa się wspólnotowe czytanie i rozważanie Pisma Św., szczególnie zapraszamy na Kręgi Biblijne.
* Z racji Niedzieli Biblijnej, w naszym Sanktuarium po każdej Eucharystii będzie tak zwany „Maraton czytania Biblii” aż do wieczornej Mszy św. Zapraszamy, aby przyjść i posłuchać, a także włączyć się w czytanie.
* Dziś o godz. 15.oo podczas Koronki do Bożego Miłosierdzia i Nieszporów, w sposób szczególny będziemy modlić się w intencji Ojczyzny o jedność i pojednanie w naszym narodzie oraz w intencji 96 ofiar lotniczej katastrofy pod Smoleńskiem i za pomordowanych z rąk hitlerowskiego i sowieckiego okupanta.

2. W tym tygodniu, w dniach od czwartku do soboty, będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnia Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski na stadionie w Poznaniu.

3. W środę o godz. 18.oo – nowenna do MBNP, a w czwartek Nowenna do Św. Stanisława BM. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.

4. W czwartek i Pątek na Mszę św. wieczorną zapraszamy dzieci z klas II wraz z rodzicami.

5. W związku z przygotowaniami w naszej Parafii do ŚDM, serdecznie zapraszamy młodzież chętną do pomocy, jako „Wolontariusze” przy organizacji przyjęcia pielgrzymów, którzy przybędą do naszej Parafii. Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19.00 w Domu Pielgrzyma. Prosimy o pomoc i zaangażowanie się w tym pięknym przedsięwzięciu.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele. W tym dniu składka na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

7. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowały; Wąs Mirosław, Wąs Maria, Wolnik Maria, Wolnik Grzegorz, Wielgosz Renata, Wielgosz Celina, Łukasz i Agnieszka, Kuras Janina, Wojdak Piotr, Kargol Stanisława, Kądziołka Maria. Bóg zapłać za Waszą pracę.
* W tym tygodniu, prosimy o kolejnych Parafian ze Szczepanowa, rodziny; Chrabąszcz, Sikora, Borowiec, Pietrzko, Turlej, Ciuruś, Pałka, Niedojadło, Pabian, Wąsik, Świątek.

8. Ofiary na prace przy naszej Bazylice złożyły: 170 zł. rodziny sprzątające Bazylikę, 200 zł. pewna osoba. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie wpisane są do Złotej Księgi Ofiarodawców.

9. Zachęcamy do lektury GN i innych czasopism katolickich.

10. Zakład Kominiarski informuje, że w dniach 13 – 15 kwietnia, w Szczepanowie, Wokowicach, Łękach i Sterkowcu, będą czyszczone i sprawdzone przewody kominowe.

11. Sołtys Mokrzysk wraz z Radą Sołecką, zaprasza Mieszkańców na doroczne wiejskie spotkanie, które odbędzie się 15 kwietnia, tj. w piątek o godz. 18.oo w budynku GOSiR-u.

12. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia, zapewniamy o życzliwości i naszej modlitwie.

13. „Chodźcie, posilcie się!” – te słowa Pana Jezusa są zaproszeniem dla nas, abyśmy karmili się Jego słowem. Jeszcze raz zachęcamy i zapraszamy, byśmy w Tygodniu Biblijnym znaleźli czas choćby na krótką lekturę Świętych Ksiąg. Pan niech umacnia nas swoim błogosławieństwem na podjęcie tego zobowiązania i na codzienne prace i obowiązki.


Ogłoszenia duszpasterskie
Niedziela Miłosierdzia Bożego 03. 04. 2016

1. Przeżywamy 2 Niedzielę Wielkanocną. Jest to Niedziela Miłosierdzia Bożego ustanowiona w 2000 roku przez Jana Pawła II – zgodnie z wolą Pana Jezusa objawioną świętej siostrze Faustynie. Od kilku lat niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni. Warto się nad tym zastanowić zwłaszcza w trwającym jubileuszowym Roku Miłosierdzia.
*O godz.15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia, Nieszpory i Msza święta.

2. Z racji przeżywanych dni Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocnej, jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze św. w naszej Bazylice będą o godz. 6.3o, 8.oo i 18.oo. Zachęcamy do licznego uczestnictwa we Mszy świętej. Przypomnę;
Na czym polega Duchowa Adopcja?
Duchowa Adopcja polega na odmawianiu przez dziewięć miesięcy jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone. Jest to bezinteresowny i osobisty dar każdego z nas. Deklaracje „Duchowej Adopcji dziecka poczętego” będziemy mogli złożyć jutro podczas Mszy Świętej, o godz. 6.3o, 8.oo i 18.oo. Zachęcamy wiernych, aby podjęli się tego trudu.
W tym dniu ofiary na tacę przeznaczymy na Fundusz Obrony Życia.

3. Dzieci z klas II wraz z rodzicami, zapraszamy w najbliższy piątek na godz. 18.oo na swoją katechezę przygotowującą dzieci do I spowiedzi i Komunii świętej.

4. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana, jako „Niedziela Biblijna”, rozpoczniemy w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny.
* Z racji Niedzieli Biblijnej i przeżywanego w Roku Miłosierdzia, Tygodnia Biblijnego, zapraszamy w najbliższy czwartek tj. 7 kwietnia na godz. 18.oo na Mszę świętą, a po niej na spotkanie w Domu Pielgrzyma na temat Słowa Bożego. Eucharystię i spotkanie poprowadzi, Ks. Krzysztof Wons (salwatorianin), znany w Polce i za granicą rekolekcjonista, dyrektor Centrum Formacji Duchowej w Krakowie, miłośnik Słowa Bożego, ceniony kierownik duchowy i propagator lectio divina, która jest duchową lekturą Pisma Świętego.
* Zapraszamy wszystkich, dla których SŁOWO jest ważne i cenne, a także tych, którzy szukają oblicza Ojca. Tematem spotkania jest zaufanie Słowu Bożemu, i praktyka dla każdego  duchowego czytania Biblii – lectio divina. Eucharystię i uwielbienie po Komunii świętej ubogaci grupa ewangelizacyjna z Mielca.
* W Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tygodnia, będzie można nabyć w sklepiku sanktua-ryjnym różne wydania Biblii. Zapraszamy!!
* Z racji Niedzieli Biblijnej w naszym Sanktuarium po każdej Eucharystii będzie tak zwany „Maraton czytania Biblii” aż do wieczornej Mszy św. Osoby zgłaszające się na konkretną godzinę będą czytały Słowo Boże. Zapraszamy, aby przyjść i posłuchać, a także włączyć się w czytanie. Lista jest na stoliku przy wyjściu z Bazyliki.

5. Informujemy Parafian, że w naszej Ojczyźnie, dniach 14 – 16 kwietnia, będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Historycy są zgodni, że chrzest Mieszka I odbył się 14 kwietnia, w Wielką Sobotę. Tego dnia uroczystości będą odbywać się w Gnieźnie. Natomiast w piątek i w sobotę w Poznaniu z udziałem biskupów i władz państwowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski na stadionie w Poznaniu. Natomiast, we wszystkich parafiach naszej Ojczyzny, tę historyczną datę, przyjęcia chrztu Polski przez Mieszka I, wspominaliśmy w Wielką Sobotę w czasie liturgii wigilii paschalnej.

6. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Kusiak Przemysław, Patuła Stanisław, Kądziołka Lucyna i Karol, Żurek Ryszard, Sarlej Marta, Cichy Alicja, Wyczesany Tomasz. Bóg zapłać za waszą pracę.
W tym tygodniu do uporządkowania i przystrojenia Bazyliki prosimy mieszkańców Szczepanowa, rodziny; Wąs, Wąs, Wolnik, Wolnik, Wielgosz, Wielgosz, Wojdak, Kuras, Wojdak, Kargol, Kądziołka.
* Ofiary na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym złożyli: 140 zł, rodziny sprzątające bazylikę, 200 zł. pewna osoba z Mokrzysk, 500 zł pewna rodzina ze Szczepanowa. Bóg zapłać za ofiary, jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

7. W najbliższą środę po Mszy Św. wieczornej na plebanii, odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich radnych Parafii na to spotkanie.

8. Zachęcamy do lektury GN, i innych czasopism katolickich oraz do odwiedzenia naszej strony internetowej www.bazylikaszczepanow.pl na której umieszczone są aktualności z życia Parafii i Sanktuarium, a także ogłoszenia Parafialne i intencje Mszy świętych.

9. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzesku informuje, że wnioski o świadczenie wychowawcze w ramach Programu 500+ będą przyjmowane:
– w Szczepanowie w biurze sołtysa w dniu 14 kwietnia w godz. od 10.oo do 15.oo
– w Mokrzyskach w budynku G O S i R- u w dniu 15 kwietnia w godz. od 10.oo do15.oo
W/w punktach, wnioski mogą złożyć również mieszkańcy Wokowic i Sterkowca.

10. Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim parafianom, szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, pragniemy przekazać nasze serdeczności i życzliwości, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – 28 marca 2016 r.

1. Dzisiaj drugi dzień świąt Wielkanocy. Przedłużamy radość paschalną, radość z faktu, że Jezus zmartwychwstał, żyje i działa wśród nas. On chce się z nami spotykać, napełniać naszą codzienność swoją obecnością, pokrzepiać nasze serca i napełniać nas odwagą do apostołowania i głoszenia prawdy o Jego zmartwychwstaniu

2. Pragniemy z całego serca podziękować za składane ofiary, które są przeznaczone na KUL i katolickie uczelnie i szkoły w naszej Ojczyźnie.

3. Mimo że tylko dzień dzisiejszy jest dniem wolnym od pracy, postarajmy się w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy – do przyszłej niedzieli włącznie. Przywróćmy w naszych rodzinach wielkanocne pozdrowienie „Chrystus zmartwychwstał! Odpowiadamy „Prawdziwie zmartwychwstał!”, i w czasie dni oktawy pozdrawiajmy się tym pozdrowieniem. Postarajmy się w kolejnych dniach uczestniczyć w Eucharystii. Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W sobotę 2 kwietnia, przypada 11 rocznica śmierci Papieża Jana Pawła II.

5. W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca kwietnia. Trwajmy w łasce uświęcającej, by przyjąć Chrystusa do swoich serc. W piątek od godz. 17.3o będzie możliwość spowiedzi świętej.

6. Najbliższa niedziela to – zgodnie z wolą Pana Jezusa objawioną świętej siostrze Faustynie – Niedziela Miłosierdzia Bożego. Niech będzie to dla nas wszystkich szczególny dzień łaski Bożej, która ma się stać ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. Kto w dniu tym przystąpi do Źródła Życia – obiecał Pan Jezus siostrze Faustynie – ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. Dobrym przygotowaniem do tej niedzieli będzie codzienne odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego przed poranną i wieczorną Mszą świętą, zachęcamy do liczniejszego udziału.

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy „Diecezjalny Dzień Caritas”.

8. Dziękujemy jeszcze raz mieszkańcom Wokowic, za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, oraz za przystrojenie naszej Bazyliki kwiatami. Dziękujemy Druhom OSP z Łęk, Mokrzysk, Wokowic i Szczepanowa oraz Wojom Św. Stanisław, za zorganizowanie warty przy Grobie Pańskim i liczny udział w Rezurekcji. Dziękujemy LSO oraz Chórowi Sanktuaryjnemu za ubogacanie pięknym śpiewem liturgii Triduum Paschalnego. Bóg zapłać.
* W tym tygodniu o posprzątanie i przystrojenie naszej Bazyliki prosimy mieszkańców ze Szczepanowa, rodzinę; Kusiak, Patuła, Kądziołka, Żurek, Sarlej, Cichy, Semczyszak, Styrna, Czuj, Wyczesany.
* Ofiary na prace przy budowie zaplecza Sanktuaryjnego złożyły; 120 zł. Róża Św. Zofii, zel. Maria Wójcik, 500 zł pewna rodzina ze Szczepanowa. Bóg zapłać za wasze ofiary, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

9. Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej naszej parafii, www.bazylikaszczepanow.pl na której zamieszczane są aktualne informacje, intencje Mszy Świętych i ogłoszenia parafialne.

10. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism katolickich.

11. Wszystkim Instytucjom, Parafianom którzy przesłali nam życzenia świąteczne. Składamy serdeczny Bóg zapłać!

12. Wszystkim Parafianom i Gościom świętującym w naszej wspólnocie te najważniejsze święta, jeszcze raz życzymy obfitości Bożych darów i Jego łaski. Pięknych, radosnych i błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego! „Nie bójcie się!” – słowa, które w poranek wielkanocny usłyszały niewiasty, dziś skierowane są do nas. Są wezwaniem do porzucenia lęku i bojaźni oraz podjęcia misji apostołowania, że Jezus żyje i działa wśród nas. On sam będzie nas w tym dziele wspierał swoim błogosławieństwem


VI Niedziela Wielkiego Postu
Niedziela Palmowa 20. 03. 2016 r.

1. W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy Rekolekcje wielkopostne, które prowadzi Ks. mgr Andrzej Górski, pracujący w Archidiecezji Krakowskiej. Bardzo serdecznie witamy Ojca Rekolekcjonistę w „Grodzie Świętego Stanisława BM” w Szczepanowie. Dziękując za podjęty trud głoszenia Słowa Bożego, będziemy prosić dobrego Boga, przez pośrednictwo naszego Rodaka Św. Stanisława w intencjach księdza Andrzeja, o potrzebne łaski w posłudze, którą pełni dla naszej wspólnoty.
2. W liturgii przeżywamy Niedzielę Palmową, którą rozpoczynamy Wielki Tydzień Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na Mszy św., o godz. 11.oo. Po południu o godz. 14.3o Droga Krzyżowa, o godz. 15.oo – Gorzkie Żale i Msza święta.

3. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę, jest to jałmużna postna na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

4. Informujemy Parafian, że w tym tygodniu nie będzie Mszy św. o godz. 6.3o rano. Msze św. będą według planu rekolekcji.
Program rekolekcji: – dzisiaj jeszcze o godzinie;
8.oo
– Msza święta z nauką stanową dla matek i ojców

9.3o
– Msza święta z nauką stanową dla młodzieży

11.oo
– Procesja z palmami
– Msza święta z nauką stanową dla dzieci

14.3o
– Droga Krzyżowa

15.oo
– Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
– Msza święta

Wielki Poniedziałek – 21 marca 2016 r.
8.oo
– Msza święta z nauką dla wszystkich

10.oo
– Msza święta z nauką dla chorych, którzy mogą przybyć

16.oo
– Msza święta z nauką stanową dla dzieci

18.oo
– Msza święta z nauką dla wszystkich
– Po Mszy świętej nauka stanowa dla młodzieży

Wielki Wtorek – 22 marca 2016 r.
W naszej Parafii będzie spowiedź przedświąteczna i z racji przeżywanego Roku Miłosierdzia, całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Przychodząc do spowiedzi świętej, zatrzymajmy się na chwilę rozmowy sam na sam z Panem Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie.
O godz. 8.oo rano, Msza święta, na rozpoczęcie spowiedzi świętej. Po Mszy świętej wystawienie Najśw. Sakramentu.
Spowiedź będzie od godz. 8.3o, do godz. 12.oo,/z półgodzinną przerwą o godz. 10.oo/. Po południu spowiedź od godz. 15.oo do 16.3o. Od godz. 16.3o do 17.3o będzie jednogodzinna przerwa na Mszę św. Po Mszy świętej od 17.3o do 19.oo dalszy ciąg spowiedzi dla tych, którzy wracają z pracy późnym popołudniem.

Bardzo prosimy by wszyscy inni, którzy mogą przyjść do spowiedzi wcześniej, nie odkładali jej na ostatnie godziny, aby ten czas zostawić dla tych, którzy wrócą z pracy, czy też przyjadą z zagranicy.
Po zakończonej spowiedzi świętej o godz. 19.15 w Bazylice – będzie odprawiona Droga Krzyżowa „Idziemy za Tobą”, jest to spektakl w wykonaniu zespołu muzycznego Noro Lim, czyli słowno – muzyczne rozważanie Drogi Krzyżowej. Tym razem przeżyjemy Drogę Krzyżową w nieco innej formie. Nie pójdziemy ulicami naszej Parafii, ale będziemy ją przeżywać wewnątrz Bazyliki. Bardzo prosimy, aby na rozważanie Drogi Krzyżowej przyjść jak najliczniej, tak jak to czynimy, co roku w czasie Rekolekcji świętych.

Wielka Środa – 23 marca 2016 r. – zakończenie rekolekcji
8.oo
– Msza święta z nauką dla wszystkich na zakończenie rekolekcji dla I grupy

16.oo
– Msza święta z nauką na zakończenie rekolekcji dla dzieci

18.oo
– Msza święta z nauką dla wszystkich na zakończenie rekolekcji dla II grupy. W tym dniu, ofiary składane na tacę, będą przeznaczone na organizację Rekolekcji świętych.

5. Bezpośrednio po zakończonych rekolekcjach rozpoczyna się Triduum Sacrum.

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW W CZASIE TRIDUUM SACRUM:

WIELKI CZWARTEK – to Dzień Eucharystii i Kapłaństwa. Nie zapominajmy w tym dniu o dziękczynieniu za tak wielkie dary. Rano w katedrze pod przewodnictwem biskupa Ordynariusza będzie odprawiona Msza Święta Krzyżma, podczas której pobłogosławione są oleje używane do namaszczania chorych i krzyżmo służące do namaszczania podczas święceń kapłańskich, chrztu i bierzmowania.
W naszej bazylice Msza św. tylko wieczorem o godz. 1800. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja do godz. 22.oo

WIELKI PIĄTEK – to Dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. W Godzinie Miłosierdzia Bożego (godz.15.00) w gronie rodzinnym odmówmy Koronkę. W Wielki Piątek rozpoczniemy uroczystą Nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego. Niech naszej modlitwie towarzyszy, skupienie i zaduma nad Tajemnicą Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Mszy św. Zachęcamy do adoracji P. Jezusa w Ciemnicy w ciągu całego dnia. Adoracja dla dzieci szkolnych będzie o godz.10.oo. Wszystkie dzieci serdecznie zapraszamy. Na godz. 17.oo prosimy, aby kandydaci do Sakramentu Bierzmowania z klasy III Gimnazjum przyszli ze swoimi rodzicami. Odbędzie się wtedy obrzęd przekazania krzyża bierzmowanym, nałożenia go przez ich rodziców. Prosimy wszystkich o obecność, jest to ważny etap bezpośredniego przygotowania do przyjęcia Sakramentu.

Wieczorna Liturgia Wielkopiątkowa rozpocznie się o godz. 17.3o Drogą Krzyżową.
A następnie dalsze obrzędy liturgii Wielkiego Piątku. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Po Komunii św. uroczyste przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Strażaków i Wojów Św. Stanisława prosimy o objęcie warty honorowej podczas adoracji Najśw. Sakramentu w piątek i sobotę, a w czasie procesji rezurekcyjnej o niesienie baldachimu i chorągwi.
Ofiary składane przy adoracji krzyża, są przeznaczone, jako wsparcie dla chrześcijan żyjących w Ziemi Świętej. Adoracja w tym dniu do godz. 24.oo.
Od godz. 22.oo adoracja dla rodzin, którą poprowadzi SRK.
Od godz. 23.oo adoracja dla młodzieży, którą poprowadzi Apostolska Grupa Młodzieżowa.

W Wielki Piątek, obowiązuje każdego dorosłego katolika od 18 do 60 roku życia post ścisły, a od 14 roku życia abstynencja od potraw mięsnych.

WIELKA SOBOTA
Całodzienna adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 6.oo rano do godz. 16.oo. Od godz. 16.oo do godz. 20.oo. przerwa w adoracji. W tym czasie prosimy parafian z Wokowic o przygotowanie i uporządkowanie bazyliki na czas świąt.
Od godz. 20.oo dalszy ciąg adoracji.

Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę będzie w następującym porządku:

– w Bazylice o godz. 9.oo, 10.oo, 11.oo, 12.oo
– w Sterkowcu w Domu Kultury o godz. 9.3o
– w Wokowicach o godz. 10.oo
– na Łękach o godz. 10.3o
– w Mokrzyskach o godz. 10.oo przy domu państwa Sitko, o godz. 10.3o przy domu państwa Gładki.

Zachęcamy by przychodząc na poświęcenie pokarmów do Bazyliki, zatrzymać się na dłuższą chwilę adoracji Chrystusa w Grobie, oraz adorację Krzyża.

LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ ROZPOCZNIE SIĘ W SOBOTĘ O GODZ. 2100.

Prosimy, aby na to nabożeństwo przynieść świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. W tym dniu we wszystkich kościołach w naszej Ojczyźnie z racji jubileuszu 1050 lecia chrztu Polski, odbędzie się odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

Po zakończonej liturgii i Mszy św., odbędzie się uroczysta Procesja Rezurekcyjna. /około 23.oo/, na którą zapraszamy wszystkich parafian. Starajmy się wziąć w niej udział jak najliczniej.
Prosimy by wcześniej przygotować obrazy, figury, feretrony, chorągwie, baldachim. Zapraszamy dzieci I Komunijne w strojach, dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia.

6. Informujemy, że Sakrament chrztu św., będzie udzielany w drugi dzień świąt o g. 11.oo.

7. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Budyn Maria, Budyn Jan, Budyn Daniel, Lambert Dorota, Chmielarz Barbara, Tlałka Patrycja, Klisiewicz Katarzyna i Mariusz, Baran Lidia. Bóg zapłać za waszą pracę.

8. O przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz przystrojenie ołtarzy na święta, prosimy mieszkańców Wokowic i młodzież. Sprzątanie bazyliki i placu przy Bazylice, będzie w środę od godz. 10.oo
* Ofiary na prace remontowe przy naszej Bazylice, złożyły: 60 zł – Rodziny sprzątające Bazylikę, 150 zł Róża Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, zel. Józefa Stępień, 200 zł pewna rodzina ze Sterkowca, 250 zł. Róża św. Jadwigi, zel. Maria Mroczek, 500 zł. pewna rodzina z Mokrzysk. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie wpisane są do Złotej Księgi Ofiarodawców.

9. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego oraz innych czasopism katolickich.

10. Zapraszamy Ojców oraz młodzieńców, aby zgłaszali się w szeregi Rycerzy Kolumba. W kwietniu po świętach, przy naszym Sanktuarium ma powstać Rada Rycerzy Kolumba. Rada składa się, co najmniej z 30 mężczyzn działających przy Parafii. Jak dotychczas mamy dopiero połowę, serdecznie, więc zapraszam do zgłoszenia się czy to w zakrystii czy też w kancelarii.

11. Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy w Borzęcinie, informuje, że wnioski o świadczenie wychowawcze ( Rodzina 500 +) będą wydawane od 21 marca, 2016 r. w godzinach pracy Ośrodka tj. od 7.30 do 15.30. Przyjmowanie wypełnionych wniosków rozpocznie się od 1 kwietnia, 2016 r. Wnioski będą przyjmowane codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30. Dodatkowe informacje można uzyskać w Gminnym Ośrodku w Borzęcinie.

12. Kapłani odwiedzą chorych z Komunią świętą, we wtorek od godz. 12.3o.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V Niedziela Wielkiego Postu – 13. 03. 2016 r.

1. Piąta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą czarną, od zwyczaju zasłaniania krzyży od dziś, aż do Wielkiego Piątku włącznie, na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela.

2. Dziś przypada 3. rocznica wyboru papieża Franciszka. Ojciec Święty nie przestaje prosić o modlitewne wsparcie. Pamiętajmy o modlitwie w intencjach Papieża i powierzajmy opiece Matki Najświętszej i św. Stanisława BM posługiwanie Chrystusowego namiestnika.

3. W najbliższy czwartek od godz., 15.oo, czyli od godziny Miłosierdzia do godz.21.3o, będzie adoracja Najśw. Sakramentu zgodnie z harmonogramem nabożeństw z racji Roku Miłosierdzia. Porządek adoracji jest następujący;
* godz. 15.oo
– Wystawienie Najśw. Sakramentu
– Koronka do Miłosierdzia Bożego
* godz. 17.oo
– Nowenna do Świętego Stanisława BM z odczytaniem próśb
– Msza Święta z okolicznościową katechezą.
* godz. 18.3o
– Po Mszy św. dalszy ciąg adoracji Najśw. Sakramentu dla wszystkich chętnych Parafian, oraz w tym miesiącu zapraszamy mieszkańców Sterkowca i Wokowic
* godz. 21.oo
– Apel Jasnogórski z rozważaniem
* godz. 21.3o
– Zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu
Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo, czyli na wieczór wiary, służący pogłębieniu naszej osobistej zażyłości z Jezusem Eucharystycznym. Nie pozostawmy samego Chrystusa.

4. W piątek o godzinie 16.oo – Droga Krzyżowa dla dzieci i Msza święta.
* Droga Krzyżowa dla młodzieży i starszych o godzinie 17.3o i Msza św.

5. Przypominamy, że w piątek z naszej Bazyliki wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa do Zabawy licząca 44 km. Wyjście po Mszy świętej o godz. 18.oo. Chętnych serdecznie zapraszamy. Wszystkie informacje są zamieszczone na stronie internetowej Parafii i EDK. www.edk.org.pl

6. W sobotę przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona i opiekuna Kościoła, patrona ojców, a także wielu z nas noszących jego imię od chrztu i bierzmowania. Na Mszę Świętą o godz.18.oo serdecznie zapraszamy ojców naszej parafii, a także wszystkich solenizantów i solenizantki.

7. Również w najbliższą sobotę w naszej Parafii, rozpoczynamy Rekolekcje święte.

Program rekolekcji na sobotę i na niedzielę. Sobota – 19 marzec 2016 r.
16.oo – Msza święta z nauką stanową dla dzieci
18.oo – Msza święta z nauką stanową dla ojców i matek
19.3o – Msza święta z nauką stanową dla młodzieży
Kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas; I, II i III Gimnazjum, zapraszamy na Mszę świętą rekolekcyjną dla młodzieży o godz. 19.30. Obecność jest obowiązkowa. Uczniów klas III prosimy o przyjście pół godziny wcześniej do Domu Pielgrzyma razem z animatorami. Będzie to spotkanie organizacyjne przez wyjazdem na rekolekcje.

Program rekolekcji na niedzielę.

Niedziela Palmowa – 20 marca 2016 r.
6.3o
– Msza święta z nauką ogólną dla wszystkich
8.oo
– Msza święta z nauką stanową dla matek i ojców
9.3o
– Msza święta z nauką stanową dla młodzieży
11.oo
– Msza święta z nauką stanową dla dzieci
– Procesja z palmami
15.oo
– Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
– Msza święta

8. Program rekolekcji na kolejne dni zostanie podamy w niedzielę. Jest też w ostatnim numerze Pasterza, na stronie internetowej Parafii www.bazylikaszczepanow.pl oraz na tablicy ogłoszeń.

9. Przyszła niedziela, to Niedziela Palmowa, którą rozpoczynamy Wielki Tydzień Męki Pańskiej. Poświęcenie palm i uroczysta procesja będzie na Mszy św. o godz. 1100. Ofiary z przyszłej niedzieli, to jałmużna postna na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

10. Zachęcamy młodzież, na wyjazd do katedry na obchody Światowego Dnia Młodzieży pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego.

11. W Bazylice oraz w naszych sklepach Caritas Parafialny wystawił kosze, do których możemy składać dary na paczki świąteczne dla rodzin potrzebujących takiej pomocy. Również prosimy o składanie starych różańców i korali do koszyka obok ołtarza Miłosierdzia Bożego. Będą z nich zrobione różańce dla młodzieży, która będzie gościła w naszej Parafii podczas ŚDM.

12. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali; Woda Józef, Nowak Ryszard, Duda Małgorzata, Płaneta Grzegorz, Latocha Magdalena, Borzęcka Bożena, Kurtyka Jan, Pacura Joanna, Pacura Andrzej. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych mieszkańców ze Szczepanowa, rodziny; Budyn, Budyn, Budyn, Lambert, Chmielarz, Tlałka, Klisiewicz, Górka, Baran, Podolański.
* Ofiary na prace remontowe przy naszej Bazylice, złożyły: 150 zł. Rodziny sprzątające bazylikę, 150 zł. Róża św. Św. Pawła Apostoła zel. Anna Polek, 200 zł. Róża św. Urszuli, zel. Wiesława Żurek, 500 zł. pewna rodzina z Mokrzysk. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

13. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności; śp. Henryk Tlałka z Mokrzysk, lat 75. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

14. Przypominamy wiernym, o możliwości przekazania 1% swojego podatku na rzecz Stowarzyszenia Krzewienia Kultu Św. Stanisława BM lub Caritas. Numery KRS – u Stowarzyszenia i Caritasu znajdują się na ulotkach. Ci, którzy chcieliby przekazać 1%, a nie wiedzą jak to uczynić prosimy, aby swoje deklaracje podatkowe przyniosły do kancelarii Parafialnej lub zakrystii. Są osoby, które chętne pomogą w rozliczeniu tego podatku. Po rozliczeniu będzie można odebrać swoje dokumenty. Zachęcamy do przekazania 1 % tym organizacjom, by te pieniądze pozostały na miejscu, a na pewno będą dobrze wykorzystane.

15. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego oraz innych czasopism religijnych.

16. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Wielkiego Postu – 06. 03. 2016 r.

1. Dziś – czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą radości, od pierwszych słów antyfony mszalnej na wejście: „Raduj się, Jerozolimo”. Powodem tej radości wyrażonej we wspomnianych wyżej słowach, jest zbawienie w Chrystusie. Uczyńmy wszystko, aby z niego w pełni skorzystać.
* Po południu o godz.14.3o Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale i Msza św.
* Dzisiaj, przy Bazylice Caritas Parafialny rozprowadza baranki oraz paschaliki na stół wielkanocny w cenie 5 zł. Tradycyjnie też w sklepach na terenie naszej Parafii, Caritas wystawił kosze, do których możemy składać zakupione produkty, które posłużą na paczki z okazji Świąt Wielkanocnych dla rodzin wielodzietnych i potrzebujących.
* Również przed ołtarzem Miłosierdzia Bożego jest koszyk, do którego bardzo prosimy składać stare, niepotrzebne różańce i korale, które można nawlekać na żyłkę. Młodzież będzie robiła z tego różańce na rękę dla młodych, którzy przybędą do nas na ŚDM.

2. We wtorek, 8 marca przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, o naszych babciach, mamach, żonach, córkach, siostrach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nie.

3. W związku z tym dniem, Burmistrz Grzegorz Wawryka zaprasza wszystkie Panie na spotkania z okazji Święta Kobiet – 7 marca w Wokowicach, 8 marca w Szczepanowie, 9 marca w Mokrzyskach i 12 marca w Sterkowcu. Szczegóły na plakatach.

4. W piątek o godzinie 16.oo – Droga Krzyżowa dla dzieci i Msza święta.
* Droga Krzyżowa dla młodzieży i starszych o godzinie 17.3o i Msza św. Na tę Mszę św. i Drogę Krzyżowa zapraszamy młodzież z klas I Gimnazjum, a później na spotkanie z animatorem. Natomiast klasy II zapraszamy za dwa tygodnie, również w piątek.

5. W najbliższy piątek, po Drodze Krzyżowej dla starszych i Mszy św. spotkanie Rady Duszpast.

6. W programie tygodniowego odpustu ku czci Św. Stanisława, przewidziane jest nabożeństwo dla małżeństw, które w tym roku przeżywają 25 lecie i 50 lecie zawarcia Sakramentu Małżeństwa. W związku z tym nabożeństwem prosimy, aby podać na karteczkach nazwiska i imiona jubilatów, zaznaczając, która jest to rocznica oraz adres zamieszkania jubilatów. Karteczki można składać na tacy lub osobiście księdzu do świąt wielkanocnych.

7. Przypominamy, że w nocy z piątku 18 marca na sobotę 19 marca, przejdzie Ekstremalna Droga Krzyżowa ze Szczepanowa do Zabawy. Trasa liczy 44 km. Rozpoczynamy Mszą o godz. 18.00 w naszej Bazylice. EDK jest wydarzeniem, które pozwala przygotować się do Świąt Wielkanocnych. Uczestnicy idą w nocy, w milczeniu, w samotności, by spotkać się Bogiem. Jeżeli ktoś chce wziąć udział, może się zapisać na www.edk.org.pl. wybierając trasę Błogosławionej Karoliny. Wszystkie potrzebne informacje znajdują się również na stronie www.edk.org.pl Informujemy, że jest już kilkanaście zgłoszeń.

8. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Kawa Bernadetta, Koczwara Krystyna, Żurek Dorota, Bujak Janina, Wcisło Marta, Borowiec Teresa, Wielgosz Małgorzata, Siemieńska Ewa, Jadwiga i Kinga, Urbaś Magdalena. Bóg zapłać!
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian ze Szczepanowa, rodziny; Fiema, Woda, Nowak, Duda, Płaneta, Latocha, Borzęcka, Kurtyka, Gibała, Pacura, Pacura.
* Ofiary na prace remontowe przy naszej Bazylice, złożyły: 100 zł. rodziny sprzątające bazylikę, 1000 zł. pewna rodzina ze Szczepanowa, 500 zł., pewna rodzina z Mokrzysk, 200 zł., Róża św. Elżbiety, zel. Józefa Szuba, 150 zł. Róża św. Jana Pawła II, zel. Maria Paprocka, 130 zł. Róża św. Agnieszki, zel. Krystyna Sarlej, 100 zł. Róża Różańcowa św. Teresy z Avilla, zel. Stanisława Bujak, 100 zł. Róża św. Kingi, zel. Irena Sikora, 50 zł pewna osoba. Bóg zapłać, za wszystkie ofiary, jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

9. Informujemy Parafian, że w sklepiku Sanktuaryjnym, możemy nabyć wiele pięknych kartek świątecznych z symbolami Chrystusa Zmartwychwstałego. Są też książeczki do modlitwy, książki, albumy, dewocjonalia i pamiątki. Zapraszamy!

10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. popołudniowej, w Sali Domu Pielgrzyma, odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Wszystkich członków oraz nowe rodziny serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

11. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

12. Sołtys Szczepanowa informuje, że od najbliższego piątku, tj. 11 marca do wtorku 15 marca w sołtysówce można dokonać wpłaty podatku.

13. Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Łękach informuje, ze rozpoczęły się zapisy dzieci do Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej/nieodpłatnego/. Szczegółowe informacje można uzyskać u dyrektora szkoły i u wychowawczyni Oddziału Przedszkolnego.

14. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. Królowej Jadwigi w Brzesku, zapraszają rodziców szóstoklasistów na Dzień Otwarty szkoły w dniu 10 marca o godz., 17.oo, aby zapoznać się z działalnością szkoły i oferta edukacyjną n rok szkolny 2016/2017

15. Szkoła Podstawowa w Sterkowcu, serdecznie zaprasza 15 marca od godz. 13.oo, na Dzień Otwarty Szkoły. Szczegóły na plakatach informacyjnych oraz na stronie internetowej szkoły. Dyrekcja informuje również, że do dnia 23 marca 2016 roku trwa rekrutacja do oddziału przedszkolnego oraz do klasy pierwszej.

16. Wszystkich solenizantów i jubilatów, zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Wielkiego Postu – 28. 02. 2016 r.

1. Po południu o godz.14.3o Droga Krzyżowa, a godz. 15.oo Gorzkie Żale i Msza św.

2. Serdecznie dziękujemy, za ofiary składane dzisiaj na ubezpieczenie naszych kościołów.

3. Od poniedziałku, Caritas Parafialny wystawi kosze w naszych sklepach. Robiąc zakupy, pamiętajmy o potrzebujących. Zaś w najbliższą niedzielę przed Bazyliką członkowie Caritasu, będą rozprowadzać, baranki i paschaliki na stół wielkanocny.

4. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
– w piątek 4 III – św. Kazimierz królewicz, gorliwy czciciel Eucharystii i Matki Bożej, który bronił najuboższych i najbardziej potrzebujących, stając się ich orędownikiem wobec swojego ojca, polskiego króla, Kazimierza Jagiellończyka.

5. W tygodniu, przeżywać będziemy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca marca. Spowiedź przed I piątkiem będzie codziennie pół godziny rano i wieczorem przed Mszą świętą oraz;
– w środę, od godz. 16.3o dla dzieci szkolnych
– w czwartek, od godz. 16.oo dla młodzieży oraz osób starszych. Bardzo prosimy, aby dzieci przyszły do spowiedzi w wyznaczonych dniach i nie odkładały spowiedzi na piątek, gdyż w piątek powinne uczestniczyć w Drodze Krzyżowej, a nie spowiadać się w tym czasie.
– w czwartek o godz. 16.oo – Godzina święta. Zapraszamy do adoracji Pana Jezusa.
– o godz. 17.oo, spotkanie z dziećmi z kl. II i ich rodzicami.

6. W piątek o godzinie 16.oo – Droga Krzyżowa dla dzieci i Msza święta I piątkowa.
* Droga Krzyżowa dla młodzieży i starszych o godzinie 17.3o i Msza św. Na tę drogę Krzyżową oraz Mszę św. serdecznie zapraszamy młodzież z kl. III z Gimnazjum wraz z rodzicami na comiesięczną katechezę przed przyjęciem Sakr. Bierzmowania.
W sobotę od godziny 8.oo rano, Kapłani odwiedzą chorych z Komunią Św.

7. Informujemy Parafian, że już od najbliższej soboty, będą odprawiane nabożeństwa jubileuszowe dla Pielgrzymów wg programu zamieszczonego w Pasterzu, na plakatach i afiszu umieszczonym przed Bazyliką. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach. W związku z tym, godziny sprzątania Bazyliki, trzeba będzie zmienić.

8. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali; Aleksandrowicz Jadwiga, Bolek Bartłomiej, Tomasik Zofia, Tomasik Piotr, Łączka Wanda, Hebda Gertruda, Gzyl Natalia, Wojtusik Katarzyna, Żurek Janina. Bóg zapłać.
* W tym tygodniu prosimy kolejne rodziny ze Szczepanowa; Kawa, Koczwara, Żurek, Bujak, Wcisło, Borowiec, Wielgosz, Borowiec, Święch, Siemieński.
* Ofiary na prace budowlane przy naszym sanktuaryjnym złożyły; 180 zł. rodziny sprzątające Bazylikę, 100 zł. Róża św. Maksymiliana Marii Kolbego zel. Ryszard Żurek, 130 zł., Róża Bł. Matki Teresy Ledóchowskiej zel. Stanisława Wielgosz, 130 zł. Róża św. Małgorzaty, zel. Małgorzata Radecka, 130 zł. Róża Różańcowa Św. Heleny, zel. Maria Kołodziej, 140 zł. Róża Różańcowa św. Rafała, zel. Stanisław Kołodziej. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

9. Zachęcamy do lektury naszego Pasterza oraz Gościa Niedzielnego.

10. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty; Śp. Maria Naramowska, lat 65 z Łęk, Śp. Janina Dziedzic, lat 82 ze Szczepanowa, Śp. Stanisława Grudzińska, lat 80, z Mokrzysk, Śp. Anna Chamielec, lat 95, ze Szczepanowa. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.

11. Przypominamy wiernym, o możliwości przekazania 1% swojego podatku należnego za poprzedni rok na rzecz Stowarzyszenia Krzewienia Kultu Św. Stanisława BM lub na Caritas Diecezji Tarnowskiej. Ci, którzy chcieliby przekazać 1%, a nie wiedzą jak to uczynić prosimy, aby swoje deklaracje podatkowe przyniosły do kancelarii Parafialnej lub zakrystii. Są osoby, które chętne pomogą w rozliczeniu tego podatku. Po rozliczeniu będzie można odebrać swoje dokumenty. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości.

12. Informujemy, że w dniu 11 marca z Parafii NMP w Jasieniu, wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa do Szczepanowa. Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz. 21.oo Mszą św. Wyjście o godz. 22.oo. Trasa Drogi Krzyżowej będzie przebiegać między innymi; przez Porębę Spytkowską, Uszew, Porąbkę Uszewską, Dębno. W Szczepanowie będzie zakończenie około godz. 5.oo rano, przejściem przez Bramę Miłosierdzia, modlitwy jubileuszowe i rozesłanie. Wszystkich, którzy chcieliby przejść tę trasę zachęcamy. Kontakt z organizatorami wywieszony jest na afiszu.

13. Informujemy Parafian, że tydzień później, czyli 18 marca, z naszej Parafii, też wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa do Zabawy. Rozpoczęcie będzie na Mszy św. o godz. 18.oo. Wyjście z Bazyliki o godz.19.oo. Trasa Drogi Krzyżowej będzie przebiegać, ze Szczepanowa przez Okulice i Dołęgę do sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie. Całość trasy liczy 44 km nocą.
Ekstremalna Droga Krzyżowa, jest indywidualnym przeżyciem duchowym. W samotności, w milczeniu, w nocy, podejmujemy wysiłek fizyczny i duchowy, rozważając stacje drogi krzyżowej. To dobra okazja do spotkania z Bogiem. Zwłaszcza polecamy to wydarzenie tym, którzy w trakcie Wielkiego Postu w wirze obowiązków nie zdążą się przygotować dobrze do Świąt Wielkanocnych, oraz tym, którzy chcą podjąć nowe wyzwanie, by pogłębić swoją duchowość. Chętni powinni się zapisać na www.edk.org.pl. Szczegóły na naszej stronie internetowej.

14. Otaczamy solenizantów i jubilatów modlitwą, przekazując im najserdeczniejsze życzenia.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Wielkiego Postu – 21. 02. 2016 r.

1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu, rozważamy ewangelijną perykopę o przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego bóstwa i pokazać, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas.
* Po południu o godz.14.3o Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale i Msza św.
* Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

2. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad gentes i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu z Bazyliki będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła. Do specjalnych puszek można wrzucać ofiary na ten cel.

3. W tygodniu w zakrystii, będziemy mogli nabyć baranki oraz paschaliki na stół wielkanocny.

4. Jutro przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za następcę Świętego Piotra, który nie przestaje prosić o to wsparcie.

5. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Caritasu. Wszystkich członków i tych, którzy chcieliby włączyć się w prace parafialnego oddziału Caritas serdecznie zapraszamy.

6. W piątek o godzinie 16.oo – Droga Krzyżowa dla dzieci i Msza święta.
* Droga Krzyżowa dla młodzieży i starszych o godzinie 17.3o i Msza św.

7. Ofiary z przyszłej niedzieli będą, przeznaczone są na zapłacenie za ubezpieczenie naszych kościołów, kaplicy Narodzenia i cmentarza.

8. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Bogumiła Gałek – Zagórska, Maria Kargol, Sylwia Wyczesany, Dzido Ilona, Kądziołka Maria, Przybyło Anna, Smulska Renata. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian ze Szczepanowa, rodziny: Aleksandrowicz, Bolek, Tomasik, Tomasik, Łączka, Hebda, Gzyl, Wojtusik, Żurek, Urbaś.

9. Przypominamy wiernym, o możliwości przekazania 1% swojego podatku należnego za poprzedni rok na rzecz Stowarzyszenia Krzewienia Kultu Św. Stanisława BM lub Caritas Diecezji Tarnowskiej. Jak to uczynić, mamy to na ulotkach, które możemy zabrać.

10. Ofiary na prace prowadzone przy naszym Sanktuarium, złożyły: 150 zł rodziny sprzątające Bazylikę, 280 zł. Róża Różańcowa Bernardyny Jabłońskiej, zel .Zuzanna Piwowarska, 500 zł. pewna osoba z Wokowic. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

11. Bardzo serdecznie prosimy Parafian o składanie do końca tygodnia deklaracji związanych z przyjęciem Pielgrzymów na ŚDM. Informuję, że Organizatorzy, ŚDM do naszej Parafii przydzielili 1030 osób. Potrzeba nam jeszcze kilkudziesięciu miejsc, aby zapewnić wszystkim nocleg, dlatego apelujemy do wszystkich tych rodzin, które się jeszcze nie zdecydowały, aby to uczyniły w tych najbliższych dniach. Nie bójmy się ich przyjąć, to nie są uchodźcy, ale Pielgrzymi, którzy przyjeżdżają do nas na wspólną modlitwę i chcą się spotkać w naszej Ojczyźnie z Papieżem Franciszkiem. Dziękujemy tym rodzinom, które już złożyły deklaracje.

12. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i naszego Pasterza, który jest poświecony przeżywanemu Rokowi Miłosierdzia.

13. Sołtys wsi Sterkowiec informuje, że w dniu dzisiejszym, po każdej Mszy św. przez około pół godziny będzie można odebrać nakazy płatnicze w biurze sołtysa, oraz jutro od godz. 16.oo -19.oo.

14. Sołtys Szczepanowa informuje mieszkańców, że jutro, w biurze sołtysa można odebrać nakazy płatnicze na 2016 rok z możliwością wpłaty należnego podatku. Szczegóły na tablicach ogłoszeń.

15. Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepiku Sanktuaryjnego, w którym możemy nabyć specjalną książeczkę z modlitwami na Rok Miłosierdzia, piękny album o Miłosierdziu Bożym, książeczki z dużymi literami, pamiątki z racji chrztu świętego oraz wiele nowości książkowych.

16. Wszystkich obchodzących osobiste święta i uroczystości, zapewniamy o modlitwie i życzliwości.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I Niedziela Wielkiego Postu – 14. 02. 2016 r.

1. Po południu o godz.14.3o Droga Krzyżowa, a godz. 15.oo Gorzkie Żale i Msza św.

2. W środę, o godz. 17.oo Nowenna do MBNP, w czwartek Nowenna do Św. Stanisława BM. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.
* w piątek, o godz. 16.oo – Droga Krzyżowa dla dzieci, a po niej Msza święta.
* Droga Krzyżowa dla młodzieży i starszych o godzinie 17.3o i Msza św.

3. W niedziele Wielkiego Postu, godz. 14.3o Droga Krzyżowa, dla tych, którzy pracują zawodowo i nie mogą uczestniczyć na Drodze Krzyżowej w piątek. Po Drodze Krzyżowej o godz. 15.oo Gorzkie Żale i Msza, św. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach pasyjnych.

4. Próba chóru: głosy żeńskie w czwartek o godz. 19.00, głosy męskie w piątek o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich chętnych.

5. Informujemy, że z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Jan Banasik lat 83 zamieszkały przed śmiercią w Krakowie i Maria Słowik lat 82 z Mokrzysk. Polecajmy ich w naszych modlitwach Bożemu miłosierdziu.

6. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Dudek Alicja, Zielińska Iwona, Jakubowski Piotr, Tryba Bogumiła, Mamica Teresa, Mamica Kamila i Konrad, Polak Wojciech. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejne rodziny ze Szczepanowa: Pałka, Hajduk, Gałek-Zagórska, Gałek, Kargol, Misina, Wyczesany, Dzido, Kądziołka, Przybyło, Smulski.
* Ofiary na prace budowlane przy naszej Bazylice złożyły: 130 zł. Rodziny sprzątające bazylikę, 200 zł. pewna osoba ze Szczepanowa oraz 100 zł Róża Różańcowa św. Piotra Apostoła. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

7. Informacja: nasi Lektorzy zajęli I miejsce w Rejonowych Eliminacjach do X Diecezjalnych Mistrzostw LSO Diecezji Tarnowskiej w Piłce Nożnej Halowej. Gratulujemy.

8. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
5 Niedziela Zwykła – 07.02.2016 r.

1. W dniu wczorajszym w tarnowskiej katedrze, Ks. Leszek Leszkiewicz został wyświęcony na biskupa pomocniczego Diecezji Tarnowskiej. Uroczystość święceń biskupich odbyła się czasie Mszy św. pod przewodnictwem Ks. kard. Stanisława Dziwisza, z udziałem nuncjusza apostolskiego w Polsce abpa Celestino Migliore, arcybiskupów, biskupów, księży, sióstr zakonnych, alumnów WSD i wiernych świeckich. Sakry biskupiej udzielili nominatowi Biskup Tarnowski Andrzej Jeż oraz bp Wiesław Lechowicz i bp Stanisław Salaterski. Gratulujemy nowo wyświęconemu Księdzu Biskupowi i polecajmy Go w naszych modlitwach opiece Matki Bożej i wstawiennictwu świętego Stanisława BM, naszego rodaka.

2. Dzisiaj w naszej Bazylice rozpoczynamy nabożeństwo 40 – godzinne.

3. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu w następującym porządku;
* Na Mszy św. o godz. 6.3o i 8.oo – adoracja ogólna dla wszystkich.
* Na Mszy św. o godz. 9.3o – adoracja dla młodzieży, zapraszamy młodzież na tę Mszę św.
* Na Mszy św. o godz. 11.oo – adoracja dla dzieci oraz indywidualna do godz. 14.oo.
* Od godziny 14.oo – adoracja dla matek i ojców.
* O godz. 15.oo – Koronka do Bożego Miłosierdzia, Nieszpory i Msza św.

4. W poniedziałek i wtorek będziemy przeżywać nabożeństwo 40 – godzinne. Program adoracji Najśw. Sakramentu w poniedziałek i wtorek będzie następujący;
8.oo – Msza św. na rozpoczęcie adoracji
9.oo – mieszkańcy Wokowic i Przyborowa
11.oo – mieszkańcy Sterkowca i Łęk
13.oo – mieszkańcy Mokrzysk
15.oo – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
Adorują mieszkańcy Szczepanowa oraz dzieci szkolne
16.3o – Nieszpory Eucharystyczne
17.oo – Msza św. na zakończenie adoracji.
* W poniedziałek i wtorek, nie będzie Mszy św. o godz. 6.3o, bo będzie na rozpoczęcie adoracji o godz. 8.oo. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie.

5. Kończąc nabożeństwo 40 – godzinne, dochodzimy do kolejnego okresu liturgicznego, Wielkiego Postu. Rozpoczniemy go w najbliższą środę, 10 lutego, posypaniem głów popiołem. Obrzęd ten jest wyrazem gotowości do podjęcia pokuty.
Msze św. w Środę Popielcową o godz. 6.3o, 8.oo, 9.3o, 11.oo i 17.oo. Rozpoczyna się okres Komunii wielkanocnej.
* W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz abstynencja polegająca na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy od 14. do 60. roku życia. Kościół zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy nie są do niego zobowiązani.
* Ofiary na tacę ze Środy Popielcowej przeznaczone są na cele charytatywne w Diecezji.
Od Popielca do I niedzieli W. Postu przeżywamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Włączmy się do tej modlitwy całego Kościoła.

6. Od dzisiejszej niedzieli, rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że pijaństwo przynosi cierpienie wielu ludziom. Podejmijmy, zatem tę intencję w naszych osobistych modlitwach i w postawie trzeźwości. Zobowiązania, trzeźwościowe wpiszmy do „Księgi Trzeźwości”, która jest wystawiona przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia.

7. Wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu zaczniemy gromadzić się na nabożeństwach Pasyjnych. W piątki wspólnie będziemy rozważać Drogę Krzyżową, a w niedzielę śpiewać Gorzkie Żale. – w piątek, o godz. 16.oo – Droga Krzyżowa dla dzieci, a po niej Msza święta. – Droga Krzyżowa dla starszych o godz. 17.3o i Msza święta.

8. W niedziele Wielkiego Postu, o godz. 14.3o będzie odprawiana Droga Krzyżowa dla tych, którzy pracują zawodowo i nie mogą uczestniczyć na Drodze Krzyżowej w piątek. Po Drodze Krzyżowej o godz. 15.00 Gorzkie Żale i Msza św. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach pasyjnych.

9. W okresie Wielkiego Postu, możemy uzyskać odpust zupełny. Warunkiem uzyskania odpustu jest wzbudzenie takiej intencji, stan łaski uświęcającej, wyrzeczenie się przywiązania do grzechu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża. Odpust zupełny można uzyskać w każdy piątek Wielkiego Postu, za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu”, a w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żalów i Drogi Krzyżowej oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji.

10. W czwartek 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Wspomnienie Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. W tym roku światowy Dzień Chorego odbędzie się w Nazaret.
W naszej Bazylice tradycyjnie Dzień Chorych, będziemy przeżywać w maju, w czasie odpustu ku czci Św. Stanisława.
* W czwartek, Kustosz Sanktuarium Groty NMP z Lourdes w Porąbce Uszewskiej, zaprasza do wspólnej modlitwy. Uroczysta. Suma i procesja z lampionami do Groty o godz. 16.30. Zachęcamy Parafian do uczestnictwa w tym nabożeństwie.

11. W czwartek o godz. 17.oo, odbędzie się spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas I, Gimnazjum, a klasy II, w piątek – godz. 17.oo

12. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały Bazylikę. Pracowali; Wilk Urszula, Gibała Genowefa, Pasula Andrzej, Natalia i Katarzyna, Koczwara Dorota, Jandziś Katarzyna, Węgrzyn Grażyna, Duda Sabina. Dziękujemy również tym mieszkańcom Szczepanowa, którzy w środę pomogli w demontażu szopki i dekoracji bożonarodzeniowej. Bóg zapłać za waszą pracę.

13. W tym tygodniu prosimy kolejne rodziny ze Szczepanowa; Dudek, Zielińska, Hanusiak, Szatkowski, Tryba, Góra, Mamica, Mamica, Bober, Polak.

14. Ofiary na prace budowlane przy naszym Sanktuarium złożyły: 70 zł – rodziny sprzątające bazylikę, 130 zł – Róża św. Jana Pawła II, 150 zł. Róża Matek św. Józefa, zel. Teresa Przesławska, 200 zł. pewna rodzina ze Szczepanowa. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie również i te comiesięczne wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

15. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Zofia Zachara z Wokowic, lat 87. Pogrzeb jutro o godz. 15.oo. Polecajmy jej dusze Bożemu Miłosierdziu.

16. Zachęcany do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

17. Informujemy Parafian, że w dniu 18 lutego tj. w przyszłym tygodniu w czwartek, w Ośrodku Zdrowia w Szczepanowie, będą przeprowadzone profilaktyczne badania przepływów naczyniowych w kończynach dolnych i tętnicach szyjnych oraz USG tarczycy. Badania są częściowo odpłatne. Zapisy i szczegóły badań w Ośrodku Zdrowia w Szczepanowie.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
4 Niedziela zwykła – 31. 01. 2016 r.

1. Po popołudniu o godz. 15.oo, Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory i Msza św.

2. We wtorek, przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji jest to święto Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy Świętej. Przynieśmy, ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata również w naszych domach. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi, zagrożenia i śmierci naszych bliskich.
* Msze Święte w naszej bazylice o godz. 6.3o, 8.oo, 9.3o, 11.oo i po południu o godz.17.oo.
* Po tej Mszy św. odbędzie się pożegnanie żłóbka, czyli wspólne kolędowanie. Wspólnemu kolędowaniu będzie towarzyszyć; Zespół Dziewczęcy „Oremus”, Zespół Młodzieżowy i Chór Sanktuaryjny. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania we wtorek o godz. 18.oo. Przyjdźmy jak najliczniej, aby podziękować Bożemu Dzieciątku za wielki dar Jego Miłosierdzia.

3. Drugiego lutego obchodzimy również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka z tej uroczystości przeznaczona jest na Domy Zakonne w naszej Diecezji. Siostry i bracia nieustannie modlą się w intencjach Kościoła, świata i każdego z nas. Dziękując im za dar modlitwy w naszych intencjach, wesprzyjmy ich naszą ofiarą.
* Jutro, przypada 41 rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Władysława Bobowskiego. Polecajmy osobę Księdza Biskupa w naszych modlitwach.

4. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

5. * w środę – święty Błażej, biskup i męcz. W tym dniu odbywa się błogosław. gardła.
* w piątek – święta Agata, dziewica i męczennica. W tym dniu odbywa się błogosławie- ństwo chleba (soli) i wody ku czci św. Agaty.
* w sobotę – święci męczennicy japońscy Paweł Miki i Towarzysze z XVI wieku

6. W czwartek, po Mszy świętej o godz. 18.oo zapraszamy na spotkanie do Domu Pielgrzyma, wszystkich chętnych małżonków, którzy chcieliby się włączyć w utworzenie w naszej Parafii tzw. kręgów „Domowego Kościoła”. Jest to inicjatywa, która gromadzi osoby pragnące w swoich domach rozważać Boże Słowo i poruszać tematy związane z życiem małżeńskim i rodzinnym. Spotkanie poprowadzi Para Małżonków z Brzeska, która przedstawi tą inicjatywę oraz formę spotkań. Podczas kolędy, Kapłani proponowali wielu osobom tę inicjatywę, dlatego bardzo prosimy o jak najliczniejsze przybycie na to spotkanie.

7. W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca lutego. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem będzie codziennie pół godziny rano i wieczorem, a w pierwszy czwartek i piątek po południu od godz. 16.oo.
* W I czwartek o godz. 16.oo – Godzina święta. Dzieci i młodzież zachęcamy, aby skorzystały ze spowiedzi wcześniej. W I piątek, zapraszamy do spowiedzi dorosłych.

8. W I czwartek o godz. 17.oo, spotkanie dzieci przed I Komunią św. wraz z rodzicami.

9. W tym tygodniu w piątek, o godz. 17.oo, odbędzie się spotkania dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas III Gimnazjum wraz z rodzicami. Natomiast klasy I, będą mieć spotkanie za tydzień w czwartek o godz. 17.oo, a klasy II w piątek – godz. 17.oo .

10. Składka na tacę z każdego I piątku miesiąca, przeznaczona jest na potrzeby misyjne.

11. W sobotę od godz. 8.oo rano, Kapłani udadzą się do chorych z Komunią świętą.

12. W przyszłą niedzielę w naszej Bazylice rozpoczynamy nabożeństwo 40 – godzinne.
Po Mszach Świętych, adoracja Najświętszego Sakramentu w następującym porządku;
* Na Mszy św. o godz. 6.3o i 8.oo – adoracja ogólna dla wszystkich.
* Na Mszy św. o godz. 9.3o – adoracja dla młodzieży, zapraszamy młodzież na tę Mszę św.
* Na Mszy św. o godz. 11.oo – adoracja dla dzieci oraz indywidualna do godz. 14.oo.
* Od godziny 14.oo adoracja dla matek i ojców.
* O godz. 15.oo – Koronka do Bożego Miłosierdzia, Nieszpory i Msza św.

13. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Leks Barbara, Żółty Jadwiga, Koperny Agata, Pluszewski Maksymilian, Gabryś Lucyna, Mrówka Ewa, Starowicz Władysława, Starowicz Bogusława, Moryc Bogusława i Teresa, Janusz Lewandowski. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu, prosimy kolejnych parafian ze Szczepanowa, rodziny; Pacura, Kaczmarczyk, Kołodziej, Wilk, Biernat, Gibała, Pasula, Koczwara, Jandziś, Węgrzyn, Duda.
*Mieszkańców Szczepanowa, prosimy o pomoc w demontażu szopki, w środę od g. 9.oo.

14. Ofiarę 200 zł, na prace budowlane przy naszym Sanktuarium, złożyła pewna rodzina ze Sterkowca. Dziękujemy również tym rodzinom, które swoje ofiary miesięczne wpłaciły na konto parafialne. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

15. Informujemy Parafian, że minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Bogumiła Wąsik ze Szczepanowa, lat 67. Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu.

16. Zachęcany do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

17. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.
————————————————————————————————————–
18. Informujemy Parafian, że we wtorek 2 lutego od godz. 13.oo w Ośrodku Zdrowia w Szczepanowie odbędzie się kompleksowe badanie wzroku z możliwością zakupu okularów. Rejestracja oraz szczegóły możemy uzyskać w Ośrodku Zdrowia.
19. Informujemy Parafian, że w dniach od 01-08 czerwca 2016 roku, będzie organizowana Pielgrzymka do Ziemi Świętej, przez naszego rodaka Ojca Tomasza Dubiela, pod patronatem naszej Parafii i Sanktuarium św. Stanisława. Program Pielgrzymki, możliwość zapisów, koszty oraz inne szczegóły są na tablicach ogłoszeń.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Zwykła – 17 stycznia 2016 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wiele rodzin, także z naszej parafialnej wspólnoty, cierpi z powodu emigracyjnej tułaczki swoich bliskich. A ci, którzy opuścili ojczysty kraj i rodzinny dom w poszukiwaniu lepszego życia, odczuwają tęsknotę za bliskimi. W tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy i cierpienia.
* Dzisiaj obchodzimy również Dzień Judaizmu.

2. Od jutra do 25 stycznia trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Pan Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo naszej wiary. Zachęcamy do modlitwy z tymi, którzy wyznają wiarę w Pana Jezusa.

3. Od jutra dzieci rozpoczynają czas ferii zimowych. Czas ten, jest wspaniałą okazją, aby w miejscach, gdzie dzieci będą wypoczywać, dać wyraz naszej chrześcijańskiej wiary. O dobre przeżycie tego czasu, będziemy modlić się podczas Nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego i Nieszporów, na które zapraszamy.

4. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
* we wtorek – Św. Józef Sebastian Pelczar, biskup
* w czwartek – Św. Agnieszka, dziew. i męczennica.

5. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Babci, a w piątek – Dzień Dziadka. Kierując się wiarą, okazujmy im szacunek, wdzięczność i chętną pomoc. Swoimi modlitwami obejmijmy ich wszystkich, zarówno żyjących, jak i zmarłych.

6. W środę o godz. 17.oo Nowenna do MBNP, a w czwartek Nowenna do Św. Stanisława BM. Na wspólną modlitwę zapraszamy kochane Babcie, drogich Dziadków oraz wszystkich, którzy chcą im okazać swoją miłość i wdzięczność. Zachęcamy do licznego udziału.

7. Zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii. Drodzy Parafianie, za Waszą życzliwość, za wszystkie spotkania, rozmowy pragniemy Wam wszystkim podziękować. Zapewniamy Was o naszej modlitwie. Serdeczne „Bóg zapłać” również za złożone ofiary. Serdecznie prosimy Parafian, aby deklaracje o przyjęciu pielgrzymów na ŚDM złożyć do końca stycznia.

8. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały naszą bazylikę. Pracowali; Borowiec Bernadetta, Kądziołka Danuta, Kądziołka Bronisław, Waresiak Bożena, Przesławska Maria, Bogdanowicz Marta, Kukułka Małgorzata i Katarzyna, Halik Dorota, Kosałka Anna, Grodzka Anna. Bóg zapłać za Waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych parafian ze Szczepanowa rodziny; Skrzyński, Łuszcz, Grochola, Jawor, Styrna, Kubala, Tyrkiel, Grynastyl, Grynastyl.

9. Ofiary na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym złożyły: 230 zł. rodziny sprzątające Bazylikę, 1000 zł pewna rodzina z Mokrzysk. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

10. Za dwa tygodnie w niedzielę 31 stycznia, o godz.15.oo, w naszej Bazylice będzie pożegnanie żłóbka, czyli wspólne kolędowanie. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich; dzieci, młodzież oraz dorosłych do wspólnego kolędowania.

11. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Drąg z Łęk, lat 75 oraz śp. Leszek Styrna, lat 68, pochodzący ze Sterkowca, ostatnio zamieszkały w Krakowie. Pogrzeb będzie we wtorek na cmentarzu w Batowicach. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.

12. Informujemy, że wyjazd Zespołu Oremus na zimowisko do Ochotnicy Dolnej, będzie jutro o godz. 8.oo

13. Informujemy, że Ksiądz Proboszcz z Rudego Rysia, w połowie maja, organizuje z Parafii wyjazd do Ziemi Świętej. Gdyby ktoś był chętny na wyjazd w tym terminie, / a jest jeszcze kilka miejsc wolnych/ niech zgłosi swój udział do końca stycznia. Program i szczegóły wyjazdu na tablicy ogłoszeń.

14. Wzorem ubiegłych lat, również w tym roku, mamy możliwość, by przy rozliczeniu podatku rocznego z uzyskanych dochodów, 1% przekazać na Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Stanisława, które jest organizacją pożytku publicznego, działającą przy naszej Parafii lub Caritas Diecezji Tarnowskiej. Wystarczy, że zaznaczymy to w formularzu podatkowym PIT. Bardzo prosimy by skorzystać z tej możliwości, gdyż w ten sposób sami możemy zdecydować, w jaki sposób zostanie spożytkowany ten 1% podatku, który i tak zostanie nam pobrany. Wszystkim, którzy w minionym roku przekazali 1% na Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Stanisława, serdecznie dziękujmy. Bóg zapłać!

15. Zachęcany do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

16. Daru zdrowia i obfitości łask Bożych, przyzywamy dla wszystkich Babć i Dziadków oraz jubilatów i solenizantów tygodnia. Szczęść Boże!


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Chrztu Pańskiego – 10 stycznia 2016 r.

1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. I choć w naszych kościołach kolędy będą rozbrzmiewać jeszcze do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, to jednak liturgia będzie już kierować nasz wzrok na Jezusa, który rozpoczyna swoją publiczną działalność.
* Po południu, o godz.15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory i Msza św. o godz.15.3o. W ramach duchowych postanowień po peregrynacyjnych, obrazu Jezusa Miłosiernego i Relikwii świętych; Siostry Faustyny i Jana Pawła II, w każdą niedzielę o godzinie 15.oo, odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego, następnie Nieszpory i Msza św. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie, szczególnie tych, którzy przychodzą na Mszę świętą.

2. W środę o godz. 17.oo, zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, oraz w czwartek na Nowennę do św. Stanisława, BM.

3. W niedzielę, 17 stycznia, będziemy przeżywać Dzień Judaizmu oraz Dzień Migranta i Uchodźcy.

4. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały Bazylikę; Pracowali: Dziadoń Maria, Kocoł Anna, Piwowarski Adam i Stanisław, Jasny Tomasz, Szlachta Marek, Przesławska Renata, Andrzej i Gabriela, Stypuła Janina i Daniel, Żurek Bartłomiej i Michał. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu do sprzątania Bazyliki prosimy mieszkańców Szczepanowa, rodziny; Borowiec, Kądziołka, Kądziołka, Kądziołka, Waresiak, Przesławska, Bogdanowicz, Kukułka, Halik, Kosałka.
* Ofiary na prace budowlane przy naszym sanktuarium złożyły: 70 zł. Rodziny sprzątające Bazylikę, oraz 300 złotych pewna osoba ze Szczepanowa. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

5. W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy na tacę, przeznaczone będą na zapłacenie za olej opałowy do ogrzewania naszej bazyliki, który zakupiliśmy w grudniu.

6. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W tym numerze możemy przeczytać wiele cennych artykułów min. o powracaniu do normalności, o renowacji naszej Bazyliki i o koncercie, jaki się odbył w Szczepanowie. Do numeru dołączony jest film fabularny – Faustyna zrealizowany przez TVP .

7. Informujemy Parafian, że zmarł śp. Stanisław Urbański ze Szczepanowa, lat 64. Pogrzeb jutro o godz. 14.oo. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

8. Sołtys Szczepanowa oraz Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej, serdecznie zapraszają na świąteczno – noworoczne spotkanie emerytów połączone z Dniem Babci i Dziadka. Spotkanie odbędzie się w świetlicy szkolnej w najbliższą sobotę, 16 stycznia godz. 10.00. W programie część artystyczna z udziałem dzieci oraz wspólne kolędowanie.

9. Sołtys wsi Łęki informuje, że przyjmuje ubezpieczenia od budynków. Szczegóły na tablicach ogłoszeń.

10. Przekazujemy wszystkim świętującym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne rocznice najserdeczniejsze życzenia.

11. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe w naszej Parafii. W tym tygodniu przybędziemy z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców Szczepanowa.


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 3 stycznia 2016 r.

1. Obchodzimy dziś drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Liturgia tej niedzieli daje nam jeszcze jedną możliwość zatrzymania się nad tajemnicą Boga, który przyszedł, aby zamieszkać z nami, by stać się jednym z nas i aby nas pociągnąć ku sobie. Dzisiejsza niedziela jest zarazem pierwszą niedzielą miesiąca i Nowego Roku. Zadbajmy, zatem o to, by ten rok był przeżywany przez nas w jedności z Bogiem i drugim człowiekiem.

2. Pragniemy przypomnieć i jeszcze raz serdecznie zaprosić wszystkich Parafian i Gości, na Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek, który odbędzie sie dzisiaj w naszej Bazylice o godz. 17.oo. W koncercie wystąpią połączone chóry: nasz Sanktuaryjny i chór z Parafii Matki Bożej Częstochowskiej z Brzesko – Słotwina. Połączonym chórom towarzyszyć będzie orkiestra z Okulic. Patronat medialny objęło RDN Małopolska, oraz Gość Niedzielny, edycja Tarnowska. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy, na koncert o godz. 17.oo.

3. W środę, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną w naszej polskiej tradycji świętem Trzech Króli. Święto to, przypomina prawdę, że Bóg przyszedł nie tylko do Narodu Wybranego, ale do wszystkich ludzi. Mędrcy ze Wschodu, przybywający z pokłonem do nowonarodzonego Króla, są reprezentantami wszystkich narodów i ludów. Jest to uroczystość, która zobowiązuje katolików do uczestnictwa w Eucharystii. Msze św. jak w każdą niedzielę 6.3o, 8.oo, 9.3o, 11.oo. Po południu o godz. 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory, o 15.3o Msza Święta. Po każdej Mszy św. poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy. Poświęconą kredą, – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem, oznaczamy nasze mieszkania na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia. Oznakowanie drzwi naszych domów, jest wyznaniem naszej wiary.

4. W związku ze środową uroczystością, Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, zaprasza na pochód „Trzech Króli”, który rozpocznie się o godz. 13.oo na placu Kazimierza Wielkiego. Dalszy program pochodu na afiszach.

5. W środę, będziemy przeżywać Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dzieci. Swoją modlitwą i ofiarami zbieranymi na tacę, wspieramy misje.

6. Przyszła niedziela to Święto Chrztu Pańskiego. Uroczyste udzielanie Sakramentu chrztu świętego będzie na Mszy Św. o godz. 11.oo. Przypominamy, że w naszej Parafii, chrzty są udzielane w każdą drugą niedzielę miesiąca. Prosimy, aby w tym terminie przynosić dzieci do chrztu świętego.

7. Składamy serdeczne podziękowanie dzieciom z DSM i PDMD za przygotowanie i podjęcie Kolędy Misyjnej. Zebrane przy tej okazji ofiary, w kwocie 7800 złotych, zostały przekazane dla dzieci z Madagaskaru, które w tym roku zostały objęte pomocą. Dziękujemy tym, którzy przygotowali te dzieci do kolędy, oraz rodzicom, którzy pomagały dzieciom i tym wszystkim parafianom, którzy przyjęli kolędników misyjnych. Bóg zapłać.

8. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały Bazylikę. Pracowali; Matys Stanisław, Matys Beata, Pamuła Krystyna i Agnieszka, Żurek Edyta, Cebula Dorota, Wojciech i Michał, Żurek Zofia, Rygielska Lucyna, Dziekanowska Urszula. Bóg zapłać za waszą pracę!
* W tym tygodniu prosimy kolejne rodziny z Przyborowa: Dziadoń, Kocoł, Piwowarski, Jasny, Warysiak, Szlachta, Przesławski, Stypuła, Żurek.

9. Ofiary na prace budowlane przy naszym sanktuarium złożyły: 210 zł. rodziny sprzątające Bazylikę, oraz 1000 zł. pewna rodzina z Mokrzysk. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, które składacie oraz te, które są wpłacane na konto Parafii. Wszystkie wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”

10. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych darów.

12. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwana kolęda.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI
1 stycznia 2016 r.

1. Dziś pierwszy dzień Nowego Roku 2016.W liturgii celebrujemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Rozpoczynamy nowy rok kalendarzowy pod okiem i opieką Maryi, która – jak przypomina nam dzisiejsza Ewangelia – zachowywała i rozważała wszystkie te sprawy w swoim sercu. Niech Jej postawa kształtuje także nasze życie, a Ona, najlepsza z matek, niech uczy nas odczytywania wszystkiego, co się nam przytrafia i w czym uczestniczymy z Bożej perspektywy.

2. Wpatrzeni w Maryję – Królową Pokoju, w pierwszy dzień stycznia, modlimy się o tak bardzo potrzebny pokój na świecie. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” możemy uzyskać odpust zupełny.
* Dziś Msze Święte, jak w każdą niedzielę: – o godz. 6.3o, 8.oo, 9.3o, 11.oo, o godz.15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory, i o godz. 15.3o Msza św.
* Dziś też pierwszy piątek miesiąca, zachęcamy do Komunii św. wynagradzającej.

3. Jutro w liturgii wspominamy; św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, dokt. Kła.

4. Jutro do sprzątania naszej Bazyliki prosimy mieszkańców Przyborowa, rodziny; Matys, Matys, Pamuła, Żurek, Cebula, Żurek, Jawor, Mach, Rygielski, Dziekanowski.

5. W najbliższą niedziele Caritas Parafialny, będzie rozprowadzać kadzidełka i kredę, na oznaczeni drzwi naszych domów w Uroczystość Trzech Króli.

6. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności; Śp. Jan Ślimak lat 83, z Mokrzysk, śp. Marian Moryc, lat 69 z Mokrzysk, śp. Józef Urbański lat 79 ze Szczepanowa, pogrzeb jutro o godz. 10.oo, oraz śp. Maria Piwowarska, lat 59 z Mokrzysk, pogrzeb jutro o godz.13.oo . Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.

7. W Parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwana kolęda. Przeżywajmy odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. Prosimy, aby z wyznaczonego rejonu przysłać po księdza pojazd oraz zatroszczyć się również o jego odwiezienie po zakończonych odwiedzinach.

8. U progu nowego roku kalendarzowego, jako Wasi duszpasterze życzymy Wam;
– byście wszyscy otworzyli się na Bożą miłość, aby mogła napełnić Wasze domy, Wasze rodziny i stała się w Was, źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. = Niech błogosławieństwo Boże i Chrystusowy pokój, towarzyszą wam i waszym rodzinom przez wszystkie dni nowego roku kalendarzowego.
= A Nowy Rok 2016, niech będzie dla nas wszystkich czasem prawdziwie błogosławionym, obfitującym w Boże Miłosierdzie !
= Życzymy Wam, dobrego zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym oraz opieki MB i Św. Stanisława naszego Rodaka.
Szczęść Boże!