2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2015


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Święto Świętego Szczepana – 26 grudnia 2015 r.

1. Przeżywamy drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, Święto Św. Szczepana. Msze Święte w naszej Bazylice jak w każdą niedzielę: o godz. 6.3o, 8.oo, 9.3o, 11.oo, 15.3o.
* Na Mszy św. o godz. 9.3o odbędzie się rozesłanie Kolędników Misyjnych. Grupy kolędnicze odwiedzą nasze rodziny zaraz po świętach. W czasie sumy uroczyste udzielanie Sakramentu Chrztu św. Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Po każdej Mszy św. poświęcenie owsa.

2. Informujemy rodaków i gości, którzy przybyli do naszej Parafii na czas Świąt Bożego Narodzenia, z kraju czy też z zagranicy, że nasza Szczepanowska Bazylika jest Kościołem Jubileuszowym w Nadzwyczajnym Roku Miłosierdzia, który ogłosił Ojciec św. Franciszek. Zachęcamy do skorzystania z tego przywileju, że właśnie tu, możemy zyskać odpust zupełny.

3. Jutro niedziela, Święto Najśw. Rodziny; Jezusa, Maryi i Józefa. Zachęcamy do rodzinnego udziału w Eucharystii. Święta Rodzina Nazaretańska, jest dla nas i dla naszych rodzin wzorcem i odniesieniem, jak mamy żyć w rodzinie i poprzez rodzinę. Wspólnie będziemy prosić o świętość naszych rodzin. Jesteśmy po sakramentalnej spowiedzi świętej, a więc jesteśmy w stanie łaski Uświęcającej, dlatego zachęcamy, aby wspólnie całymi rodzinami przyjść do Bazyliki, chociażby tylko z parkingu i przejść przez „Bramę Miłosierdzia”, aby zyskać odpust zupełny dla siebie, lub dla duszy w czyśćcu cierpiącej. W czasie Mszy św. przyjmujmy komunię świętą, odmówmy modlitwy i korzystajmy z tych darów duchowych, jakie daje nam Kościół w Nadzwyczajnym Roku Miłosierdzia.

4. Dziękujemy tym rodzinom ze Szczepanowa, które włączyły się w przygotowanie Bazyliki na święta Bożego Narodzenia. Bóg zapłać za waszą pracę i piękny wystrój bazyliki oraz szopki.
* Ofiary na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym złożyły: 1000 zł pewna rodzina z Mokrzysk, oraz 500 zł. pewna rodzina z Wokowic. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

5. Informujemy Parafian, że zostały zakończone prace konserwatorskie przy 7 obrazach stacjach Drogi Krzyżowej z 1857 roku, które są umieszczone na ścianach kościoła długoszowskiego. Koszt renowacji 7 stacji wyniósł 29 tyś. złotych. Na renowację tych stacji, otrzymaliśmy dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego kwotę w wysokości 20.tyś. zł. Wkład własny Parafii, to 9 tys. złotych. Dzięki przeprowadzonej renowacji, już dziś, możemy się cieszyć, że tak cenne zabytki zostały uratowane przed dalszą degradacją.
* Jednocześnie informuję, że w dniu 15 grudnia, złożyłem kolejny wniosek do Urzędu Marszałkowskiego, na dofinansowanie w 2016 roku, renowacji pozostałych 7 stacji Drogi Krzyżowej. Mamy nadzieję, że otrzymamy wsparcie finansowe, aby dokończyć ich renowację.

6. Zachęcamy do lektury naszej parafialnej gazety „Pasterz”, Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

7. Jeszcze raz, pragnę życzyć wszystkim naszym rodakom, parafianom i ich gościom głębokiego przeżycia tego czasu świętowania Bożego Narodzenia, w tym Nadzwyczajnym „Roku Miłosierdzia”. Szczęść Boże!
* Równocześnie dziękujemy wielu Parafianom za przekazane nam Kapłanom, życzenia świąteczne, pocztą, poprzez Internet czy sms. Bóg zapłać za pamięć i życzliwość!


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU – 20 grudnia 2015 r.

Jak już wiemy z komunikatu Ks. Biskupa Ordynariusza, w dniu wczorajszym, Papież Franciszek mianował ks. dr. Leszka Leszkiewicza biskupem pomocniczym.
Diecezja tarnowska ma nowego biskupa pomocniczego.
Został nim ks. dr Leszek Leszkiewicz, dotychczasowy proboszcz par. św. Mikołaja Biskupa w Bochni, kustosz bazyliki św. Mikołaja i sanktuarium Matki Bożej Bocheńskiej. Księdzu Biskupowi nominatowi serdecznie gratulujemy i polecajmy Jego posługę biskupią wstawiennictwu Św. Stanisława BM – Patrona Diecezji i Polski.
1. Do świąt Bożego Narodzenia bardzo blisko! Dziś ostatnia niedziela Adwentu. Po południu o godz. 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory i Nowenna do Dzieciątka Jezus, o godz. 15.3o Msza św.

2. We wtorek w naszej Parafii będzie spowiedź przedświąteczna. Msza św. będzie o godz. 8.oo. na rozpoczęcie spowiedzi. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 6.3o

3. Spowiedź będzie od godz. 8.3o do godz. 12.oo. Po południu od godz. 15.oo do 16.3o. Od godz. 16.3o będzie przerwa do godz. 18.3o na Mszę świętą – Roratną.
Po Mszy Św. spowiedź od 18.3o do 20.oo. Wydłużenie spowiedzi do godz. 20.oo, jest z myślą o tych, którzy muszą pracować do godzin popołudniowych i tych, którzy przyjadą z zagranicy, aby i oni mogli skorzystać ze spowiedzi świętej w swojej parafii. Wszystkich innych, szczególnie dzieci i młodzież szkolną prosimy, aby skorzystali ze spowiedzi przed południem i po południu. Natomiast czas na spowiedź od godz. 18.3o pozostawmy tym, którzy wrócą z pracy i przybędą z zagranicy. Są zaproszeni kapłani z dekanatu, abyśmy nie musieli stać w kolejkach. Prosimy też, by nie odkładać spowiedzi na wigilię.

4. Informujemy, że Kapłani udadzą się do chorych, w środę od godz. 8.oo rano.

5. W zakrystii można nabyć wigilijną świecę Caritas. W imieniu własnym i Caritas Parafialnego, dziękujmy tym wszystkim, którzy złożyli dary do wystawionych koszy w sklepach naszej Parafii i w Bazylice. Złożone dary, przekazano w świątecznych paczkach potrzebującym.

6. W czwartek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Roraty będą o godz. 6.3o., i błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny. Po Mszy św. będzie można zabrać do swoich domów Światło Betlejemskie, zapalając od niego świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w czasie wieczerzy wigilijnej.

7. W czwartek wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, czy w sąsiedztwie. Zachęcamy do godnego przeżycia wigilii i całych świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności do zachowania takich zwyczajów, jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii i śpiewanie kolęd. Zachowajmy też zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych.. W tym dniu trzeba stanowczo powstrzymać się od alkoholu.

8. Przy wigilijnym stole, pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce przy stole, wcale nie musi pozostać puste! Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

9. W tym duchu przyjdźmy na Pasterkę o północy do naszej Bazyliki. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Ofiary na tacę z Pasterki przeznaczone są na Fundusz Ochrony Życia.

10. W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, Msze Święte w naszej Bazylice jak w każdą niedzielę: o godz.6.3o, 8.oo, 9.3o, 11.oo, 15.3o.

11. W drugi dzień Bożego Narodzenia, przeżywać będziemy Święto Św. Szczepana. Na Mszy św. o godz. 9.3o odbędzie się rozesłanie Kolędników Misyjnych. Grupy kolędnicze odwiedzą nasze rodziny zaraz po świętach. Dzieci naszej parafii przez zebrane ofiary wspomogą dzieło misyjne na Madagaskarze. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie. W czasie sumy uroczyste udzielanie Sakramentu Chrztu św. W tym dniu swoimi ofiarami wspieramy KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Po każdej Mszy św. poświęcenie owsa.

12. Serdecznie dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały Bazylikę: Pracowali: Guzy Krystyna, Pasierb Janusz, Kądziołka Barbara, Kądziołka Wanda, Lambert Danuta i Stanisław, Lis Stanisław, Reczek Anna i Stanisław, Pabian Andrzej. Bóg zapłać!
*Ofiarę na prace budowlane przy Bazylice złożyły; 120 zł. Rodziny sprzątające Bazylikę, 400 zł, pewna rodzina z Mokrzysk. Bóg zapłać.
*O przygotowanie bazyliki na Święta Bożego Narodzenia – wystrojenie ołtarzy, ubranie choinek, przygotowanie szopki, prosimy mieszkańców Szczepanowa jutro od godz. 9.oo. Natomiast sprzątanie bazyliki będzie w środę od godz. 9.oo

13. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Dziś podwójny Numer – wydanie świąteczne.

14. Informujemy Parafian, że zmarł śp. Janusz Woda lat 53, z Przyborowa – Zastawia. Pogrzeb jutro o godz. 14.oo. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.


Intencje Mszy Świętych: 14.12. – 20.12. 2015 r.

Poniedz. 14.12
6.3o
+ Stanisława i Salomei Wolsza.
+ Michała Kuciel z Róży św. Wojciecha, zel. Marian Czarnik.
+ Stanisławy Niedojadło od synowej Marii z Tarnowa.
+ Stanisławy Niedojadło od wnuka Szczepana.
+ Stanisławy Niedojadło od wnuczki Agaty z rodziną.
+ Stanisławy Niedojadło od wnuczki Sylwii z rodziną.
+ Stanisławy Niedojadło od prawnuków ; Korneli i Ksawerego z mamą.

17.oo
+ Alfreda Przybyło w dniu imienin od żony i dzieci.

Wtorek – 15.12.
6.3o
+ Wiktorii i Bolesława Potępa.
+ Stanisławy Niedojadło od rodziny Adwentów.
+ Stanisławy Niedojadło od rodziny Czosnek.
+ Stanisławy Niedojadło od rodziny Łoboda.
+ Stanisławy Niedojadło od rodziny Mazur.
+ Stanisławy Niedojadło od rodziny Multan z Brzeska.
+ Stanisławy Niedojadło od rodziny Prokop.

17.oo
+ Barbary Styrna w dniu urodzin od syna Marcina z rodziną.

Środa – 16. 12.
6.3o
+ Anny Maniek, z intencji Marii i Jana Kurtyka.
+ Stanisławy Niedojadło od rodziny Sutkowski z Łowczówka.
+ Stanisławy Niedojadło od Jolanty z Jadownik z rodziną.
+ Stanisławy Niedojadło od Eugeniusza Pacury oraz Zofii Dumarskiej z rodzinami.
+ Stanisławy Niedojadło od sąsiadki Heleny Pagacz z rodziną.
+ Stanisławy Niedojadło od sąsiadów z Górki.
+ Stanisławy Niedojadło od sąsiadów z Górki.

17.oo
+ Zofii Pacura – 3 rocznica śmierci, od córek.

Czw. – 17.12.
6.3o
W pewnej intencji.
+ Magdaleny i Karola Urbański, Ks. Kanonika Władysława Urbańskiego.
+ Stanisławy Niedojadło od Dyrekcji i Grona Pedag. Z Publ. Szkoły Podst.Nr 3 w Brzesku
+ Stanisławy Niedojadło od Dyrekcji i Grona Pedag. Z Publ. Szkoły Podst.Nr 3 w Brzesku
+ Stanisławy Niedojadło od Sióstr z Róży Różańcowej św. Gabrieli z Łęk.
+ Stanisławy Niedojadło od Sióstr z Róży Różańcowej św. Gabrieli z Łęk.
+ Stanisławy Niedojadło od Sióstr z Róży Różańcowej św. Gabrieli z Łęk.

17.oo
+ Stanisławy Niedojadło od uczestników pogrzebu.

Piątek – 18.12.
6.3o
+ Anieli Baniak.
+ Magdaleny Bieniek, i zmarłe siostry.
+ Ryszarda Wolnik od kuzynki Barbary z rodziną.
+ Ryszarda Wolnik od kuzynek Ireny i Krystyny z rodzinami.
+ Ryszarda Wolnik od kuzynek Jadwigi, Józefy, Marii i Joanny z rodzinami.
+ Ryszarda Wolnik od kuzynek i kuzyna z Podmłynia.
+ Ryszarda Wolnik od kuzyna Józefa z rodziną.

17.oo
+ Stanisława Wójcika – 3 rocznica śmierci.

Sob -19. 12.
6.30
+ Urszuli Gurda – 13 rocznica śmierci.
+ Tadeusza Gzyl – od żony Franciszki z synem Krzysztofem.
+ Ryszarda Wolnik od rodziny Gawor.
+ Ryszarda Wolnik od rodziny Gładysz z Łęk.
+ Ryszarda Wolnik od rodziny Gicala.
+ Ryszarda Wolnik od rodziny Łoboda.
+ Ryszarda Wolnik od rodziny Wolnik z Brzeska.

17.oo
+ Ryszarda Wolnik od rodziny z Krakowa.

IV Niedz. Ad. 20.12.
6.3o
+ Krystyny Prokop
+ Honoraty Dabrowa, Zofii i Klemensa Wójcik, oraz zmarłe córki; Zofię i Urszulę.

8.oo
+ Marii Książek – 11 rocznica śmierci.
+ Józefa Niecieckiego – rocznica śmierci.

9.3o
W intencjach Parafian.
+ Jana i Genowefy Dziadowiec – rocznica śmierci, od córki.

11.oo
W int. Bogumiły i Bogdana Młynarczyk, z ok. 38 rocz. Sakr. Małż. z podz. i prośbą o B.bł.
W int. Alfredy Bujak z okazji imienin, z podz. za otrz. łaski z pr. o zdr. B. błog. op. MB i św. Stanisława w dalszym życiu z intencji syna z rodziną.

15.3o
+ Tadeusza Fugat – rocznica śmierci.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
3 Niedziela Adwentu – Gaudete – 13.12. 2015r.

1. Dziś III niedziela Adwentu. Przeżywamy ją, jako niedzielę radości.
Radość wynika również z faktu, że od dnia dzisiejszego Szczepanowska Bazylika, jest jednym z kościołów Jubileuszowych w Nadzwyczajnym Roku Miłosierdzia, ogłoszonym przez Papieża Franciszka. W dniu dzisiejszym, zostanie / została/ otwarta „Brama Miłosierdzia”, przez którą przechodząc będziemy mogli zyskać odpust zupełny.
* W trzecim tygodniu adwentowego czuwania i oczekiwania jesteśmy zaproszeni do szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Rodzinie były poświęcone ubiegłoroczne i tegoroczne obrady synodu biskupów. Widzimy, więc, że troska o rodzinę to bardzo ważny aspekt życia i działalności Kościoła. Pamiętajmy w sposób szczególny o matkach spodziewających się dziecka. Włączmy się do tej modlitwy w czasie Rorat i Nowenny do Dzieciątka Jezus.
* Dzisiaj wspominamy też dramatyczne wydarzenia sprzed 34 lat. Niech nie zabraknie modlitwy w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.

2. Dzisiaj przed Bazyliką, Caritas Parafialny rozprowadza wigilijną świecę Caritas. W imieniu własnym i Caritas Parafialnego, dziękuję tym wszystkim, którzy składają dary do wystawionych koszy w sklepach i w Bazylice. Dary prosimy składać do czwartku włącznie. Złożone dary będą przekazane w świątecznych paczkach dla potrzebujących.

3. W środę, rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus.

4. W najbliższą niedzielę, o godz. 17.oo w Sali Domu Pielgrzyma, odbędzie się spotkanie opłatkowe dla Grup pracujących przy naszej Parafii. Serdecznie zapraszamy; Radę Duszpasterską, Rycerzy Kolumba, Stowarzyszenia Krzewienia Kultu Św. Stanisława, Stow. Rodzin Katolickich, Caritas, Krąg Biblijny, Chór Sanktuaryjny. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

5. Serdecznie dziękujemy tym rodzinom, które przyjęły ministrantów i lektorów roznoszących opłatki na stół wigilijny. Dziękujemy wszystkim ministrantom i lektorom, za podjęty trud oraz ich rodzicom za ułatwienie im tej posługi. Bóg zapłać za ofiary, jakie złożyliście. Rodziny, które z różnych przyczyn, nie mogły przyjąć ministrantów z opłatkami, a chcą je nabyć, mogą to uczynić w zakrystii lub w sklepiku.

6. Informujemy Parafian, że w naszej Parafii spowiedź przedświąteczna będzie w przyszły wtorek, tj. 22 grudnia. Porządek spowiedzi podamy w przyszłą niedzielę.

7. O przygotowanie bazyliki na Święta Bożego Narodzenia – wystrojenie ołtarzy, ubranie choinek, przygotowanie szopki, sprzątanie bazyliki – prosimy mieszkańców Szczepanowa oraz młodzież z Grupy Apostolskiej.

8. Serdecznie dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały Bazylikę: Pracowali: Białek Karolina, Faron Agata, Reczek Krystyna, Filipska Teresa, Myrlak Irena, Piotrowska Elżbieta, Kozińska Teresa. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu do sprzątania Bazyliki prosimy mieszkańców Przyborowa, rodzinę: Dziekanowski, Guzy, Stefańczyk, Pasierb, Kądziołka, Kądziołka, Lambert, Lis, Reczek, Pabian.
* Informujemy zainteresowanych, że są jeszcze do nabycia, Kalendarze Rolników.

9. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

10. Sołtys Szczepanowa, zwraca się do mieszkańców z prośbą o poparcie szczepanowskiego projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Brzesko. Głosować może każdy, kto ukończył 13 lat. Najprościej zagłosować w sposób elektroniczny wchodząc na stronę www.budzet.brzesko.pl.


Ogłoszenia duszpasterskie
2 Niedziela Adwentu 06.12. 2015 r.

1. Jak wiemy z komunikatu Księdza Biskupa Ordynariusza, w dniu wczorajszym w Peru – miała miejsce beatyfikacja naszego rodaka, Ojca Zbigniewa Strzałkowskiego, który ze swym współbratem Ojcem Michałem Tomaszkiem został zamordowany w Peru z nienawiści do wiary.

2. Dziś, w drugą niedzielę Adwentu, obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Starajmy, się wspierać modlitwą i ofiarą naszych braci w wierze żyjących na Wschodzie. Przed Bazyliką, zbiórka do puszek na ten cel. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
/Po Mszy świętej o godz. 6.3o, zmiana Tajemnic Różańcowych/.

3. We wtorek, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to patronalne święto DSM. Msze święte w naszej Bazylice będą o godz. 6.3o, 8.oo, 9.3o, 17.oo. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi nam, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Będziemy prosić Maryję o pomoc w walce z pokusami i grzechem, w walce o czystość serca oraz o pełnienie woli Bożej w życiu. W tym dniu, Ojciec Święty Franciszek, uroczyście rozpocznie w całym Kościele nadzwyczajny Rok Święty – Jubileusz Miłosierdzia, który trwać będzie do 20 listopada 2016 roku. Cieszymy się, że Bazylika Szczepanowska i Sanktuarium św. Stanisława BM, zostało wybrane przez Księdza Biskupa Ordynariusza na Kościół Jubileuszowy w Roku Miłosierdzia.
Moi Drodzy!
Informejmy, że w naszej Bazylice i we wszystkich Kościołach Jubileuszowym zgodnie z decyzją Ojca świętego, rozpoczęcie Jubileuszu Miłosierdzia i otwarcie Bramy Miłosierdzia rozpocznie się w przyszłą niedzielę o godz. 9.3o. Przyjedzie do nas delegat Ks. Biskupa, który zainauguruje Rok Miłosierdzie i otworzy Bramę Jubileuszową. Brama Miłosierdzia jest najważniejszym symbolem (znakiem) Roku Miłosierdzia. Przed Mszą, św. godz. 9.3o gromadzimy się przed głównym wejściem do Bazyliki. W tym czasie Bazylika powinna być pusta. Na zewnątrz Bazyliki, rozpocznie się ceremoniał otwarcia Bramy Miłosierdzia. Po jej uroczystym otwarciu, w uroczystej procesji wejdziemy do Bazyliki. Przez tę bramę powinni przejść wszyscy wierni, obecni tej Mszy św. oraz wszyscy Pielgrzymi i wierni nawiedzający to święte miejsce, aby uzyskać odpust zupełny. Zapraszamy na tę Mszę św. godz., 9.3o, aby wspólnie rozpocząć Jubileuszowy Rok Miłosierdzia.

4. Informujemy Parafian, że w najbliższą sobotę tj. 12 grudnia, Lektorzy odwiedzą nasze rodziny w; Szczepanowie; w Rynku, ul. Ks. Kosseckiego i Pielgrzymów, oraz w Łękach, Przyborowie, Sterkowcu i Wokowicach, przynosząc nam opłatki na stół wigilijny. Ofiary złożone z tej okazji, przeznaczone są na częściowe wynagrodzenie za całoroczną pracę Pana Organisty. Bardzo prosimy, aby złożoną ofiarę wpisać na listę i ją podpisać. Ci, którzy nie będą mogli przyjąć ministrantów w sobotę, będą mogli nabyć opłatki w niedzielę lub kolejne dni w sklepiku Sanktuaryjnym albo w zakrystii.

5. W przyszłą niedzielę, przypada 34 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o modlitwie w intencji jego ofiar i naszej Ojczyzny.

6. W tym tygodniu, w zakrystii, będzie można nabyć Wigilijną świecę Caritas. W przyszłą niedzielę przy Bazylice, członkowie Caritas, będą też rozprowadzać świece na stół wigilijny.

7. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Godek Małgorzata, Godek Patrycja Jazowska Krystyna, Szczepanik Małgorzata, Mleczyńska Jadwiga i Monika, Mogilska Joanna, Uznańska Joanna, Pałka Aleksandra, Maliszewska Ewa. Bóg zapłać!
* Ofiarę na prace budowlane przy Bazylice złożyły; 190 zł. Rodziny sprzątające Bazylikę, po 200 zł, pewna rodzina z Mokrzysk i Wokowic. Bóg zapłać.
* W tym tygodniu do sprzątania Bazyliki prosimy mieszkańców Przyborowa, rodzinę: Białek, Faron, Żurek, Reczek, Filipski, Błaszczyk, Kwinta, Myrlak Piotrowski, Koziński.

8. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

9. PZU informuje, że będą zawierane ubezpieczenia budynków dla osób bezrolnych poniżej 1ha. Ubezpieczenie będzie można zawrzeć w godz. od 13.00 do 16.00 w następujących terminach;
* w poniedziałek – Mokrzyska – budynek GOSIR;
* we wtorek – Szczepanów – biuro Sołtysa;
* w środę – Sterkowiec – biuro Sołtysa;
* w czwartek – Wokowice – biuro Sołtysa.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I Niedziela Adwentu – 29.11. 2015 r.

1. Rozpoczynamy nowy Rok liturgiczny i duszpasterski. Po południu o godz. 15.oo, Uroczyste Nieszpory Eucharystyczne i Msza św. o godz. 15.30. Po Mszy św. spotkanie Rycerzy Kolumba.

2. Od dziś, przez cały rok przeżywać będziemy „Jubileusz Chrztu Polski”. W dniu wczorajszym, w Bazylice Katedralnej w Tarnowie, Biskup Tarnowski Andrzej Jeż, uroczystymi Nieszporami i Eucharystią, rozpoczął Jubileusz 1050. Rocznicy Chrztu Polski. Podczas tej uroczystości odbyło się symboliczne przekazanie księżom dziekanom świecy jubileuszowej, która jest najważniejszym znakiem Jubileuszu. Na Świecy Jubileuszowej, znajduje się napis Jubileusz Chrztu Polski 966-2016. Świeca ta została umieszczona w prezbiterium przy ołtarzu, i przez cały okres Jubileuszu palić się będzie podczas niedzielnych i świątecznych Mszy świętych.
Uroczyste rozpoczęcie Jubileuszu we wszystkich kościołach w Polsce, odbywa się dzisiaj, przez uroczyste zapalenie Świecy Jubileuszowej, na początku każdej Mszy św. i pokropienie wodą święconą, na znak przyjętego przez nas Chrztu świętego.

3. Natomiast 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny, Ojciec Święty Franciszek, uroczyście ogłosi „Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia”, który trwać będzie do 20 listopada 2016 roku. Cieszymy się, że Bazylika Szczepanowska i Sanktuarium św. Stanisława BM, został wybrany przez Księdza Biskupa Ordynariusza na Kościół Jubileuszowy i Pielgrzymkowy w Roku Miłosierdzia. Więcej o rozpoczęciu Jubileuszu Miłosierdzia i otwarciu Bramy Miłosierdzia powiemy w przyszłą niedzielę.

4. Od jutra rozpoczynają się Roraty. Zachęcamy do licznego udziału w Roratach, które w naszej Bazylice będą odprawiane codziennie o godz. 17.00. W czasie Rorat będzie losowane Dzieciątko Jezus, które będzie peregrynować do naszych rodzin. Prosimy, aby dzieci składały serduszka ze swoim nazwiskiem imieniem, oraz by przychodziły na Roraty z lampionami i brały udział w procesji i katechezie roratnej. Rodziców prosimy, by ułatwiły dzieciom udział w tym nabożeństwie.

5. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
– w poniedziałek – święto Św. Andrzeja, Apostoła – w czwartek – wsp. Św. Franciszka Ksawerego, prezb.
– w piątek – wsp. Św. Barbary, dziew. i męcz. Jest to patronalne święto górników. Wszystkim Górnikom i Pracownikom Kopalni Gazu w Szczepanowie, składamy serdeczne życzenia oraz nieustannej opieki swojej Patronki.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i I sobota miesiąca grudnia. W I czwartek o godz. 16.oo – Godzina Święta. Zapraszamy na chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu, ofiarujmy ją, w intencji nowych powołań kapłańskich z naszej wspólnoty.
7. W czwartek, na godzinę 17.oo, zapraszamy dzieci z klas II wraz z rodzicami na swoją katechezę.

8. Spowiedź przed I piątkiem, będzie codziennie pół godziny przed nabożeństwami, a w czwartek i piątek od godz. 16.00.

9. W piątek, na Mszę św. i spotkanie formacyjne, zapraszamy młodzież z klas III Gimnazjum –przygotowującą się do Sakr. Bierzmowania. Informujemy, że młodzież wyjeżdżająca na spotkanie Synaj do Mielca, gromadzi się w sobotę o godz.10.15.Zgłoszenia jeszcze dziś po każdej Mszy św.

10. Komunia św. w domach chorych, będzie w sobotę od godz. 8.oo.

11. Informujemy Parafian, że w tym roku, opłatki na stół wigilijny, będą roznoszone do naszych rodzin przez dwie najbliższe soboty. W najbliższą sobotę tj. 5 grudnia, Lektorzy odwiedzą rodziny w Szczepanowie i Mokrzyskach. Ofiary złożone z tej okazji, przeznaczone są na częściowe wynagrodzenie za całoroczną pracę Pana Organisty. Bardzo prosimy, aby złożoną ofiarę wpisać na listę i ją podpisać. Ci, którzy nie będą mogli przyjąć ministrantów w sobotę, będą mogli nabyć opłatki w niedzielę lub kolejne dni w sklepiku Sanktuaryjnym lub zakrystii.

12. W najbliższą sobotę, po Mszy św. wieczornej o godz. 18.oo, serdecznie zapraszam wszystkich członków Rady Parafialnej na spotkanie. Celem spotkania będzie omówienie czekającego nas „Roku Jubileuszowego Miłosierdzia” w naszej Bazylice.

13. W najbliższą sobotę, na godz. 10.3o, zapraszamy na spotkanie wszystkich chętnych, którzy chcieliby się włączyć w tym roku w akcję „Kolędników Misyjnych”.

14. Tradycyjnie, jak co roku, już w tym tygodniu, Caritas Parafialny na czas Adwentu, wystawi kosze w sklepach spożywczych i w bazylice. Bardzo prosimy o składanie tam darów, które posłużą na paczki świąteczne dla potrzebujących.

15. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 15.30, odbędzie się przyjęcie grupy chłopców do grona Ministrantów. Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo również rodziców i rodzeństwo.

16. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali; Dudzik Jadwiga, Dudzik Maria, Naramowska Maria, Kurtyka Maria, Pasierb Kazimiera, Ciuruś Monika, Maruniak Katarzyna, Szuba Krystyna, Żurek Wiesława, Żurek Stanisław, Rosa Jadwiga, Reczek Kazimierz, Kądziołka Grażyna, Grocholska Małgorzata, Bernady Włodzimierz, Pikulska Maria. Bóg zapłać za Waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych mieszkańców z Łęk, rodzinę: Jazowska, Szczepanik, Mogilski, Godek, Mleczyński, Uznańska, Pałka, Buczak, Maliszewska.

17. Ofiarę na prace przy naszym Sanktuarium złożyły; 100 zł. rodziny sprzątające bazylikę. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

18. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego sklepiku Sanktuaryjnego, gdzie możemy nabyć kartki z okazji Świąt B. Narodzenia, kalendarze oraz książki na prezenty z okazji św. Mikołaja. Szczególnie zachęcamy do nabycia specjalnej pozycji, wydanej na Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia.

====================================================================
19. Przypominamy Parafianom, że w dniu 5 grudnia, czyli w najbliższą sobotę w dekanacie będzie przeprowadzona zbiórka, elektrośmieci, jako Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Wszystek sprzęt możemy składać przy I garażu, tuż za sklepikiem sanktuaryjnym, w ciągu całego tygodnia, do godz. 11.oo w sobotę. O godz. 11.30 sprzęt zostanie zabrany.

20. Burmistrz Brzeska apeluje, o właściwe segregowanie odpadów komunalnych. Za niewłaściwe prowadzenie segregacji, Firma zajmująca się odbiorem odpadów komunalnych, będzie dodatkowo naliczać podwyższone opłaty.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 34 Niedziela zwykła – 22. 11. 2015 r.
Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

1. Przeżywamy ostatnią niedzielę roku liturgicznego – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po każdej Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do NSPJ i akt oddania się Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Za publiczne odmówienie aktu oddania NSPJ, możemy w dniu dzisiejszym zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Dzisiaj też wspominamy św. Cecylię, dziewicę i męczennicę, Patronkę muzyki kościelnej. Z tej okazji, wszystkim Chórzystom i Zespołowi Oremus oraz ich prowadzącym, Pani Elżbiecie i Panu Wojciechowi, składamy serdeczne życzenia, by poprzez piękny śpiew ubogacali liturgię w naszej Bazylice i promowali nasze Sanktuarium. Dziś nasz Chór Sanktuaryjny, na zaproszenie Chóru Echo Gorczańskie wystąpi gościnnie w Nowym Targu na „Wieczorze Cecyliańskim”.

3. W środę po Mszy św. wieczornej, spotkanie formacyjne parafialnego oddziału Caritas.

4. W ramach przygotowania do Roku Miłosierdzia kolejna katecheza zostanie wygłoszona w czwartek w ramach Nowenny do św. Stanisława. W tym tygodniu temat: Miłosierdzie znaczy być blisko.

5. W sobotę przypada szósta rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa dra Andrzeja Jeża, Biskupa Tarnowskiego. Polecajmy Jego osobę wstawiennictwu Świętego Stanisława BM, wypraszając u Boga potrzebne łaski w prowadzeniu naszej Diecezji.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Adwent, jest czasem radosnego przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia.

7. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach wyjazdowych, które odbędą się w Krynicy w dniach 11-13 grudnia. Ich temat: „Poznać siebie w świetle Słowa Bożego” na podstawie przypowieści o Miłosiernym Ojcu. Szczegóły w gablocie i na ulotkach na stoliku.

8. Dzisiaj w kościele Miłosierdzia Bożego w Brzesku o g. 20.00 spektakl pt. „Tajemnica Eucharystii”.

9. Dziękujemy tym rodzinom, które porządkowały bazylikę. Pracowali: Agata Gibała, Joanna Żurek, Teresa Urbaś, Grzegorz Urbaś, Franciszek Czuba, Piotr Czuba, Anna Grzegorzek, Wacław Fasula, Sławomir Grochola. Bóg zapłać za waszą pracę!
* W tym tygodniu prosimy kolejnych parafian z Łęk, rodziny: Dudzik, Dudzik, Naramowska, Kurtyka, Kurtyka, Pasierb, Maruniak, Kabat, Ciuruś, Ciuruś, Styrna, Szuba, Żurek, Żurek, Krajcarz, Janiak, Rosa, Kądziołka, Grocholski, Bernady.

10. Ofiarę na remont Bazyliki złożyły rodziny sprzątające kościół 200 zł. Bóg zapłać.

11. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, do którego został dołączony kalendarz na 2015 rok.

12. Informujemy Parafian, że w dniu 5 grudnia, w całym dekanacie będzie przeprowadzona zbiórka, elektrośmieci, jako Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Taka akcja odbyła się już dwa lata temu. Wiele osób wspomogło tę akcję. W tym roku, również realizowane są projekty edukacyjne, tym razem w Afryce. Dlatego bardzo prosimy, aby do południa, 5 grudnia włącznie, przywieź wszystkie sprzęty, które są zepsute i bezużyteczne, a więc; pralki, lodówki, kuchenki, telewizory, komputery, drukarki, monitory, telefony, radia, inny sprzęt elektroniczny, który jest nam już nieużyteczny. W ten sposób wesprzemy kolejną akcję. Wszystkie te rzeczy możemy przywozić wcześniej, na Plebanię, zostaną złożone w jednym z pomieszczeń przy sklepiku sanktuaryjnym.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 33 NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.11. 2015 r.

1. Po południu o godz. 15.oo, różaniec za zmarłych z wypominkami. O godz.15.3o Msza św. Dzisiejsza składka na tacę, przeznaczona jest na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.

2. W środę, w naszej parafii przypada całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja ta, odbywa się codziennie w innej parafii naszej diecezji. Zachęcamy, aby tak ułożyć swój dzień pracy, by znaleźć czas na spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym.
PROGRAM ADORACJI : 8.oo – Msza św. na rozpoczęcie adoracji Adoracja – poszczególne wioski;
9.00 – mieszkańcy Mokrzysk
10.00 – mieszkańcy Szczepanowa 11.00 – mieszkańcy Sterkowca
12.00 – mieszkańcy Przyborowa 13.00 – mieszkańcy Wokowic 14.00 – mieszkańcy Łęk 15.00 – dzieci szkolne 15.30 – młodzież gimnazjalna i ze szkół średnich. 16.30 – Uroczyste Nieszpory Eucharystyczne 17.00 – Msza św. na zakończenie adoracji. Serdecznie zachęcamy wszystkich Parafian do adorowania Chrystusa w Najśw. Sakramencie.

4. Spotkanie Grupy Biblijnej w tym tygodniu wyjątkowo w czwartek po Mszy św. wieczornej.

5. W ramach przygotowania do ogłoszenia Roku Jubileuszowego Miłosierdzia przez papieża Franciszka zapraszamy na pierwszą katechezę „Bóg miłosierny”, która zostanie wygłoszona podczas nowenny do św. Stanisława w czwartek.

6. W piątek w ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży zapraszamy młodzież naszej parafii i wszystkich chętnych na Mszą św. o godz. 17.30, po której będzie adoracja uwielbienia. Dla kandydatów do bierzmowania kl. 1, 2, 3 spotkanie jest obowiązkowe.

7. Przez miesiąc listopad w naszej bazylice o godz. 17.oo, odmawiany różaniec za zmarłych z wypominkami. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tej pięknej modlitwie za zmarłych.

8. W tym tygodniu przeżywać będziemy: – we wtorek – wsp. św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. – w środę – wsp. bł. Karoliny Kózkówny, dziew. i męcz. Patronki Ruchu Czystych Serc. – w czwartek – wsp. bł. Salomei, zakonnicy . – w piątek – wsp. Św. Rafała Kalinowskiego, prezb. – w sobotę – wsp. Ofiarowania Najśw. Maryi Panny.

9. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Na zakończenie każdej Mszy Świętej będzie wystawienie Najśw. Sakramentu odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa, oraz akt Poświęcenia Rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi – Królowi. Za odmówienie w tym dniu tych modlitw, możemy zyskać odpust zupełny.

10. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami bazylikę. Pracowali: Renata Chruściel, Paulina Pamuła, Maria Gibała, Zofia Gawor, Ewa Wojas, Dawid Żak, Katarzyna Sozańska, Krystyna Madej, Anna Sęk, Marek Siudut, Stanisław Franczak. Bóg zapłać. * W przyszłym tygodniu prosimy kolejne rodziny z Łęk, rodzinę; Żurek, Urbaś, Urbaś, Urbaś, Czuba, Czuba, Grzegorzek, Kordek, Grochola, Fasula.

11. Ofiarę na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym złożyły; 130 zł. rodziny sprzątające bazylikę, oraz pewną kwotę P. Rafał Kraj ze Sterkowca. Bóg zapłać za ofiary, jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

12. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych. Informujemy, że są jeszcze kalendarze rolników w formie książkowej i z wieńcami dożynkowymi.

13. Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, zaprasza na sztukę Karola Wojtyły „Brat naszego Boga” w dniu 17.11.2015 r. o godz. 11.oo i 18.oo. Zachęcamy do obejrzenia tej sztuki.

14. Sołtysi Szczepanowa i Wokowic informują, że 16 listopada, czyli jutro można jeszcze dokonać wpłaty IV raty podatku. Szczegóły na tablicach ogłoszeń.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 01.11. 2015 r.

1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. przed południem, jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy św. w Bazylice o godz. 15.30. Po południu o godz.13.3o, na Cmentarzu, odbędzie się procesja z różańcem za zmarłych i z wypominkami oraz poświęcenie mogił. Po różańcu, zostanie odprawiona Msza św. za wszystkich wiernych zmarłych. W czasie tej Mszy św. będą zbierane ofiary na prace porządkowe na cmentarzu.

2. Dzisiaj od południa do 2 listopada do północy, możemy zyskać odpust zupełny nawiedzając naszą Bazylikę lub Kościół na Cmentarzu. Wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskają odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, w pozostałe zaś dni roku jest cząstkowy.
Aby zyskać odpust zupełny trzeba wypełnić następujące warunki:
– być po spowiedzi sakramentalnej
– przyjąć w tym dniu Komunia św.
– nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych,
– odmówić modlitwy: Ojcze nasz, Wierzę w Boga, oraz modlitwę w intencjach Ojca świętego. np. /Ojcze nasz, lub Zdrowaś Maryjo lub jakąkolwiek inną modlitwę/.
– wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, również lekkiego
– ofiarować odpust za jedną duszę cierpiącą w czyśćcu.

3. Jak co roku, przy bramie cmentarnej w dniu dzisiejszym, zbierane są ofiary na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie. Ksiądz Biskup Ordynariusz oraz Ksiądz Rektor wraz z Alumnami wyrażają gorące podziękowanie wszystkim Ofiarodawcom, którzy pospieszą z pomocą materialną.

4. Jutro – 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. w naszej Bazylice o godz. 6.3o, 8.oo i 17.oo. W Kościele na Cmentarzu o godz. 11.oo. Pół godziny przed każdą Mszą św. będzie różaniec z wypominkami.

5. W naszej Bazylice, przez cały miesiąc listopad o godz. 17.oo, będzie odmawiany różaniec za zmarłych z wypominkami. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału wszystkich dorosłych, a szczególnie dzieci i młodzież. Po różańcu Msza Św. o godz. 17.3o.

6. Wypominki prosimy składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

7. W środę – wsp. Św. Karola Boromeusza, biskupa

8. W tym tygodniu wypada I czwartek I piątek i I sobota miesiąca listopada. W I czwartek od godzinie 16.oo, adoracja Najśw. Sakr., czyli Godzina święta. Spowiedź św. dla tych, którzy nie skorzystali w dniu wczorajszym ze spowiedzi świętej, będzie w I czwartek i I piątek od godz. 16.oo.

9. W I czwartek, na Mszę św. popołudniową, zapraszamy rodziców z dziećmi z klas II przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii świętej.

10. W I piątek, na Mszę św. i spotkanie, zapraszamy młodzież z klas III Gimnazjum przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

11. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Gicala Ewa, Żurek Kinga, Gładysz Agnieszka, Jedynak Iwona, Mularz Elżbieta, Styrna Alfred, Kamysz Maria, Latocha Kinga i Klaudia, Gzyl Tadeusz i Jakub, Gładysz Ludwika, Turlej Urszula i Kazimierz, Michoń Krzysztof, Kołodziej Danuta, Aleksandra i Joanna, Kołodziej Małgorzata. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy o to kolejnych mieszkańców z Łęk, rodzinę; Przepiórka, Białek, Kargol, Obłąk, Drożdż, Bernady, Szafraniec, Miecznikowska, Chudyba, Klecka.

12. Ofiarę na prace budowlane przy naszej Bazylice złożyły: 70 zł. Rodziny sprzątające Bazylikę. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

13. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
30 Niedziela Zwykła – Rocznica Poświęcenia Kościoła – 25. 10. 2015 r.

1. W dniu dzisiejszym świętujemy liturgiczną rocznicę poświęcenia kościoła parafialnego – naszej Bazyliki. Na zakończenie Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewamy dziękczynne „Te Deum laudamus…

2. Dziś też, w naszej Ojczyźnie odbywają się wybory do Sejmu i Senatu. Pan prezydent Andrzej Duda, w piątkowym wystąpieniu powiedział, że wybory są świętem demokracji, dlatego wszyscy powinniśmy wziąć w nich udział, dając tym samym wyraz naszej obywatelskiej postawy. Zachęcamy, więc wszystkich wiernych, aby poszli i zagłosowali wg własnego sumienia.

3. W dniu dzisiejszym, we wszystkich kościołach w Polsce, a więc i przy naszej Bazylice odbywa się liczenie wiernych i przyjmujących komunię świętą.

4. Dzisiaj w Przyborowie, odbędą się uroczystości odpustowe oraz jubileusz 125 – lecia istnienia Szkoły. O godz. 11.oo uroczysta suma, której przewodniczyć będzie Ks. Bp Jan Styrna, nasz rodak. Ksiądz Proboszcz, zaprasza na uroczystą sumę odpustową o godz. 11.oo.

5. W środę – święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

6. W sobotę od godz. 14.oo do 17oo. w naszej Parafii, będzie spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych, Dniem Zadusznym i przed I Piątkiem miesiąca listopada. Przybędą Księża z Dekanatu, aby pomóc w spowiedzi, dlatego zachęcamy dzieci i młodzież szkolną oraz wszystkich starszych do skorzystania ze spowiedzi świętej w najbliższą sobotę. Przypominamy, że stan łaski uświęcającej konieczny jest, aby zyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za naszych bliskich zmarłych.

7. W przyszłą niedzielę, 1 listopada wypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Przed południem Msze św. jak w każdą niedzielę. Po południu o godz. 13.3o na cmentarzu, różaniec za zmarłych, o godz. 14.oo Msza św. Ofiary na tacę z tej Mszy św. przeznaczone będą na prace porządkowe na cmentarzu. Zachęcamy do licznego udziału w procesji, oraz we Mszy świętej ofiarowanej za Wszystkich Wiernych Zmarłych. Uczestnicząc na Cmentarzu we Mszy świętej, możemy w tym dniu przyjąć po raz drugi Komunię Świętą, ofiarując ją za tych, którzy od nas odeszli. Przypominamy, że nie będzie w Bazylice Mszy św. o godz. 15.3o.
* W Uroczystość Wszystkich Świętych, o godzinie 21.oo na naszym cmentarzu, młodzież z Grupy Apostolskiej poprowadzi Różaniec za zmarłych. Zapraszamy.

8. Jak co roku przy bramie cmentarnej w dniu 1. listopada, zbierane będą ofiary na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Ksiądz Rektor wraz ze wspólnotą seminaryjną, składa serdeczny Bóg zapłać za złożone ofiary!

9. Kartki z wypominkami prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

10. Dziękujemy parafianom z Łęk, którzy w minionym tygodniu porządkowali i ubierali kwiatami bazylikę; Pracowali; Latocha Maria, Wolsza Helena, Maślak Monika, Bilińska Ewa, Dziadowiec Helena, Halik Agnieszka i Kamil, Koczwara Anna, Koczwara Stanisław, Jędryka Justyna, Stempak Maria, Mrula Małgorzata, Ćwioro Zofia, Grocholska Barbara, Oleksy Antonina. Bóg zapłać ! * W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian z Łęk, rodzinę: Gicala, Żurek, Gładysz, Jedynak, Mularz, Styrna, Kamysz, Wolańska-Wąsik, Latocha, Gzyl, Gładysz, Turlej, Michoń, Kołodziej, Kołodziej. Prosimy by przygotować też kościół na cmentarzu.

11. Ofiary na prace przy naszej Bazylice złożyły: 280 zł rodziny sprzątające Bazylikę. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

12. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Barbara Styrna, ze Szczepanowa, lat 79, śp. Stanisław Żurek, z Łęk, lat 80, oraz śp. Cecylia KATOLO, zd. Chmielarz, zam. Sosnowiec, lat 63. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.

13. Zachęcamy do lektury naszego Pasterza, Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

14. W związku z budową przejazdu kolejowego w Sterkowcu, oraz drogami dojazdowymi do przejazdu informujemy, że najbliższy wtorek, środę i czwartek, nastąpi całkowite zamknięcie drogi objazdu w obrębie przejazdu kolejowego w Sterkowcu. Wykonawca robót drogowych oraz PKP Energetyka przeprasza za powstałe utrudnienia.


Ogłoszenia duszpasterskie
29 Niedziela zwykła 18.10.2015 r.

1. Dzisiaj w całym Kościele obchodzimy „Światowy Dzień Misyjny” rozpoczynający „Tydzień Misyjny”. Swoimi modlitwami i ofiarami zbieranymi na tacę, które w całości są przeznaczone do dyspozycji Ojca Świętego, wspieramy dzieło misyjne Kościoła. Różaniec misyjny dziś o godz. 15.00, a w ciągu tygodnia o godz. 1700. Zachęcamy do jeszcze liczniejszego udziału w nabożeństwie różańcowym.

2. W tygodniu wspominać będziemy;
– we wtorek – wspomnienie Św. Jana Kantego, prezb.
– w środę – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, bpa
– w czwartek – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.

3. W środę na nabożeństwo różańcowe i Mszę świętą zapraszamy członków Caritas Parafialnego. Po Mszy św. na wspólne spotkanie.

4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszej Bazyliki. Po każdej Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewamy dziękczynne „Te Deum laudamus”. W tym dniu będzie liczenie wiernych, czyli uczestniczących w niedzielnej Mszy świętej oraz przyjmujących Komunię Świętą.

5. Również w przyszłą niedzielę odbędą się uroczystości odpustowe w Przyborowie, oraz jubileusz 125 – lecia istnienia Szkoły. O godz. 11.oo uroczysta suma, której przewodniczyć będzie Ks. Bp Jan Styrna, nasz rodak. Ksiądz Proboszcz, serdecznie zaprasza na uroczystą sumę odpustową o godz. 11.oo.

6. Od jutra przy cmentarzu prowadzona będzie sprzedaż zniczy. Dzisiaj możemy je zakupić w naszym sklepiku. Kupując je w sklepiku parafialnym lub przy cmentarzu, pomagamy w sfinansowaniu prowadzonych prac budowlanych przy naszej Bazylice.

7. Coraz więcej osób przybywa na nasz cmentarz parafialny by uporządkować groby swoich bliskich. Apelujemy po raz kolejny, by uschłe liście, kwiaty, szkło, plastik segregować i składać w wyznaczonym miejscu. Przypominamy, że wszystkie prace budowlane przy pomnikach i nagrobkach powinny być wcześniej uzgodnione i trzeba na nie uzyskać pozwolenie.

8. Siostry ze Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, wyrażają ogromną wdzięczność wszystkim Parafianom, którzy wspomogli swoją ofiarą i modlitwą prowadzony przez nich remont Bursy dla dziewcząt. Siostry w czasie kwesty przy naszej Bazylice zebrały = 5.135 złotych, za co składają Serdeczny Bóg zapłać, zapewniając o modlitwie w naszych intencjach.

9. Przy wyjściu z Bazyliki ministranci rozdają kartki na wypominki.

10. Dziękujemy parafianom z Łęk, którzy porządkowali i ubierali kwiatami naszą Bazylikę, pracowali; Barbara Żurek, Ewa Prokop, Maria Dziadowiec, Helena Kądziołka, Teresa Badowska, Anna Ciuruś, Maria Pilch, Halina Wilkosz, Stanisław Niedźwiecki, Dawid Niedźwiecki, Janina Halik, Helena Bryg, Józefa Ciuruś.
Bóg zapłać za Waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy o to kolejne rodziny z Łęk, rodzinę; Latocha, Wolsza, Maślak, Biliński, Dziadowiec, Michałek, Halik, Koczwara, Koczwara, Stempak, Mrula, Ćwioro.

11. Ofiarę na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym złożyły; 40 zł. Rodziny sprzątające Bazylikę, 200 złotych pewna osoba ze Szczepanowa. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”

12. Informujemy, że w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Jolanta Małochleb-Pamuła z Mokrzysk lat 54, Marian Majdziński ze Sterkowca lat 71, Ilona Kargol z Łęk lat 31 (pogrzeb odbędzie się w Borzęcinie Górnym w sobotę o godz. 15.00).

13. Zachęcamy do lektury naszego „Pasterza”, oraz Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
28 Niedziela zwykła 11. 10. 2015 r.

1. Dzisiaj obchodzimy XV Dzień Papieski, pod hasłem; „Jan Paweł II – patron rodziny”. Ksiądz Biskup Ordynariusz zachęca wiernych Diecezji, by dzisiaj w duchu solidarności, włączyć się w VII Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny, który w tym roku przejdzie ulicami Brzeska. Marsz rozpocznie się Mszą św. w kościele Miłosierdzia Bożego o godz.11.3o.

2. W naszej diecezji to tradycyjnie modlimy się za Kapłanów. O godzinie 1500 różaniec, który ofiarujemy o nowe powołania kapłańskie z naszej Parafii, oraz za wszystkich kapłanów, prosząc o świętość ich życia kapłańskiego. Co roku, darami z płodów rolnych, wspieraliśmy Seminarium Duchowne w Tarnowie. W tym roku płodów rolnych, jest bardzo mało, dlatego ich nie zbieramy, w zamian prosimy o hojniejsze ofiary, które przeznaczone są na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie. Za każdy gest życzliwości składamy Bóg zapłać!
W tym tygodniu przeżywać będziemy:
– we wtorek – wsp. Bł. Honorata Koźmińskiego, prezb.
– w czwartek – wsp. Św. Teresy od Jezusa, dziew. i dokt. Kościoła.
– w piątek – wsp. Św. Jadwigi Śląskiej, Patronki budownictwa sakralnego
– w sobotę – wsp. Św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.

3. W ciągu tygodnia nabożeństwo różańcowe o godz. 1700. Zachęcamy do licznego udziału w modlitwie różańcowej. Prosimy o włączenie się w odmawianie różańca, Róże Różańcowe, a także prosimy rodziców, aby nie brakowało dzieci i młodzieży na nabożeństwie różańcowym.

4. We środę 14 października, Dzień Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela. Wszystkim nauczycielom i wychowawcom składamy najserdeczniejsze życzenia poparte modlitwą różańcową, na którą Was serdecznie zapraszamy. Zapraszamy również dzieci i młodzież, aby wspólną modlitwą wypraszać dla swoich nauczycieli zdrowie, siły i Boże błogosławieństwo w pracy.

5. W czwartek o godz. 10.30 w naszej Bazylice, zostanie odprawiona Msza Święta z okazji V – rocznicy, nadania imienia św. Stanisława BM, Publicznej Szkole Podstawowej w Sterkowcu.

6. W piątek -16 października, rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża Jana Pawła II. W tym dniu przeżywać będziemy Dzień Papieża-Świętego Jana Pawła II, ustanowiony przez Parlament Rzeczypospolitej Polskiej. W ten sposób naród polski składa uznanie „największe-mu autorytetowi XX wieku. Papieżowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas odwagi, solidarności, pokory i mądrości”. Oby ta solidarność, odwaga i mądrość, przełożyły się na dobry i mądry wybór do Parlamentu. W piątek, po Mszy św. i Różańcu, będziemy mogli też oddać cześć świętemu Janowi Pawłowi II, przez ucałowanie Jego Relikwii. Po nabożeństwie udamy się przed pomnik Papieża, gdzie odmówimy Anioł Pański, odśpiewamy Barkę i zapalimy znicze.

7. W przyszłą niedzielę w całym Kościele będziemy obchodzić Niedzielę Misyjną. Swoimi modlitwami i ofiarami zbieranymi na tacę, wspieramy dzieło misyjne Kościoła.

8. W tym tygodniu w naszym sklepiku sanktuaryjnym, będziemy mogli wybrać i zakupić znicze. W tym roku, ofiary za znicze, przeznaczymy na prace budowlane prowadzone przy naszej Bazylice. Kupując znicze przy naszym Sanktuarium, nie dajemy zarobić obcemu kapitałowi, który zarobione pieniądze, wywozi z kraju za granicę. Zakupmy je tutaj, starając się w ten sposób włączyć w częściowe sfinansowanie prowadzonych prac.

9. Coraz więcej osób przybywa na nasz parafialny cmentarz by uporządkować groby swoich bliskich. Apelujemy, by uschłe liście, kwiaty, szkło, plastik segregować i składać w wyznaczonym miejscu. Przypominamy, że wszystkie prace budowlane przy pomnikach i nagrobkach, powinny być wcześniej uzgodnione i trzeba uzyskać na nie pozwolenie w kancelarii Parafialnej.

10. Dziękujemy Parafianom z Łęk, którzy w minionym tygodniu porządkowali i ubierali kwiatami naszą Bazylikę. Pracowali: Łoboda Józefa, Grochola Danuta, Strzesak Grażyna, Żurek Irena, Zaleśna Bożena. Bóg zapłać za Waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych mieszkańców z Łęk, rodziny: Prokop, Dziadowiec, Kądziołka, Badowski, Ciuruś, Chruściel, Pilch, Wilkosz, Niedźwiecki, Niedźwiecki.
* Ofiarę na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym złożyły; 60 zł. Rodziny sprzątające Bazylikę. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”

11. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Kazimiera Wróblewska z Wokowic, lat 92. Pogrzeb we wtorek o godz. 15.oo. Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu.

12. Zachęcamy do lektury naszego „Pasterza”, oraz Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.


Ogłoszenia duszpasterskie
27 niedziela zwykła – 04. 10. 2015 r.

1. Po południu o godz. 15.oo różaniec wokół Bazyliki.

2. Dzisiaj w Rzymie, rozpoczyna się Synod Biskupów poświęcony „Powołaniu i misji rodziny w Kościele i świecie współczesnym”. Obrady Synodu będą trwały do 25 października. W naszych modlitwach polecajmy wszystkich uczestników Synodu.

3. Przeżywając w Kościele Rok Życia Konsekrowanego, z całego serca witamy dzisiaj w naszej wspólnocie Parafialnej, Siostry ze Zgromadzeniu Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego w Krakowie. Jak już informowaliśmy w zeszłą niedzielę, z naszej Parafii jest wiele sióstr zakonnych, które pracują w różnych Zgromadzeniach. Obecnie najwięcej sióstr z naszej Parafii pracuje w Zgromadzeniu Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego. Siostry Sercanki po Mszach Świętych będą kwestować przy naszej Bazylice i liczą na nasze wsparcie oraz z góry dziękują za każdy gest dobrej woli”.

4. W Sanktuarium MB Różańcowej w Bochni rozpoczyna się Tygodniowy Odpust. Plan odpustu umieszczony jest w gablocie parafialnej.

5. Od jutra nabożeństwo Różańcowe w naszej Bazylice będzie odprawiane codziennie o godz. 1700. Po różańcu Msza św. Zachęcamy do licznego udziału w tym pięknym nabożeństwie. Tych, którzy nie mogą przyjść do Bazyliki, zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca w swoich domach.

6. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
– w poniedziałek – wsp. Św. Faustyny Kowalskiej
– w środę – wsp. MB Różańcowej.
– w piątek – wsp. Bł. Wincentego Kadłubka, bpa
* W piątek po Różańcu i Mszy św. wieczornej, zapraszamy na wspólne spotkanie wszystkich aspirantów, ministrantów i lektorów wraz z rodzicami.

7. W przyszłą niedzielę 11 października, będziemy obchodzili XV Dzień Papieski, pod hasłem; „Jan Paweł II – patron rodziny”. Ksiądz Biskup Ordynariusz zachęca wiernych Diecezji, by w przyszłą niedzielę w duchu solidarności włączyć się w VII Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny, który w tym roku przejdzie ulicami Brzeska.
* W naszej diecezji to tradycyjnie Niedziela Kapłańska. O godzinie 1500 różaniec za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie z naszej Parafii i Diecezji. Co roku, wspieramy Seminarium Duchowne naszymi darami z płodów rolnych. Niestety, coraz mniej jest uprawiających ziemię i tych darów praktycznie nie ma, dlatego w tym roku, nie będziemy zbierać płodów rolnych, ale w zamian apeluję do każdej rodziny o hojniejszą ofiarę na składkę, którą przekażemy na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie.

8. Już w tym tygodniu w naszym sklepiku sanktuaryjnym będziemy mogli wybrać i zakupić znicze. W tym roku ofiary za znicze, przeznaczymy na prace budowlane prowadzone przy naszej Bazylice. Nie kupujmy zniczy gdzie indziej. Zakupmy je tutaj starając się i w ten sposób włączyć w częściowe sfinansowanie prowadzonych prac.

9. Coraz więcej osób przybywa na nasz parafialny cmentarz by uporządkować groby swoich bliskich. Apelujemy, by uschłe liście, kwiaty, szkło, plastik segregować i składać w wyznaczonym miejscu. Przypominamy, że wszystkie prace budowlane przy pomnikach i nagrobkach powinny być wcześniej uzgodnione i trzeba uzyskać na nie pozwolenie w kancelarii Parafialnej.

10. Dziękujemy Parafianom z Łęk, którzy w minionym tygodniu porządkowali naszą Bazylikę. Pracowali: Latocha Stanisława, Kozioł Lidia i Anna, Książek Weronika i Jolanta, Bujak Patrycja, Gładysz Maria, Czosnek Jadwiga, Podgórska Barbara i Oliwia, Wąsik Jadwiga, Suchan Stanisław. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy o to kolejne rodziny z Łęk: Łoboda, Grochola, Strzesak, Pięta, Czosnek, Gagatek, Marcinek, Żurek, Cholewa, Żurek.

11. Ofiary na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym złożyły: 90 zł rodziny sprzątające Bazylikę. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

12. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, i innych czasopism religijnych.

13. We wtorek – w godzinach od 8.oo do 13.oo w Ośrodku Zdrowia w Szczepanowie odbędzie się akcja bezpłatnych testów słuchu. Zachęcamy na badania mieszkańców Szczepanowa, a szczególnie osoby po 60 roku życia. Zaś po południu, od godz. 13.oo, odbędzie się komputerowe badanie wzroku z możliwością zakupu okularów.

14. Starosta Powiatu Brzeskiego informuje, że w dniu 07. października tj. środa, o godz. 1700, w budynku Remizy OSP w Szczepanowie, odbędzie się zebranie Uczestników scalenia gruntów, prowadzonego na obszarze miasta Szczepanów. Celem zebrania jest ogłoszenie wyników oszacowania gruntów. Dokumentacja wyników oszacowania gruntów zostanie udostępniona do publicznego wglądu, w biurze Geodety – Projektanta Scalenia, które znajduje się w budynku Remizy OSP w Szczepanowie, na okres 7 dni roboczych, w terminie: od 08.10.2015 r., do 16.10.2015

15. Urząd Gminy Borzęcin informuje, że w dniu 8 października tj. czwartek w Łękach będzie przeprowadzona zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Należy je wystawić, do godz. 7.oo przed swoimi posesjami i przy drogach z możliwością dojazdu samochodem ciężarowym.. Szczegóły zbiórki na tablicach ogłoszeń, stronie internetowej


Ogłoszenia duszpasterskie
26 niedziela zwykła – 27. 09. 2015 r.

1. Przeżywamy dziś odpust z racji przeniesienia relikwii Św. Stanisława ze Skałki na Wawel. W dniu dzisiejszym w naszym Sanktuarium gościmy uczestników XXXIV Diecezjalnej Pielgrzymki Apostolatu Trzeźwości, która jest wspólnym wołaniem kościoła o trzeźwość ludzi uzależnionych od alkoholu i innych form zniewolenia. Witamy serdecznie wszystkich Pielgrzymów, gości i rodaków przybywających do Szczepanowa z nadzieją, że swoją modlitwą i ofiarą przez wstawiennictwo Św. Stanisława, wyproszą pomoc w trudnym zadaniu ratowania w swoim środowisku bliźnich, którzy uwikłali się w różnego rodzaju uzależnienia, związane z nadużywaniem alkoholu.
O godz. 10.15 zostanie odprawiona Droga Krzyżowa, a o godz. 11.oo uroczysta suma.
Zapraszamy wszystkich, którym droga jest trzeźwość własna, bliskich i naszego Narodu. Zachęcamy też do wpisania swoich postanowień abstynenckich do Księgi Trzeźwo-ściowej, która znajduje się przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia.
* Dzisiaj Msze św. przed południem, będą o godz. 8.oo, 9.oo, 11.oo. Po południu o godz. 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory i Msza św. o 15.3o.

2. Od czwartku rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo Różańcowe w naszej Bazylice odprawiane będzie w tym tygodniu o godzinie 17.3o, a w niedziele i święta o godz. 15.oo. Po różańcu Msza św. Zachęcamy do licznego udziału w tym pięknym nabożeństwie. Tych zaś, którym trudniej przyjść do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w naszych domach. Ze względu na duży ruch samochodów, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, zaś dzieci i młodzież, a także osoby starsze zachęcamy do zakładania elementów odblaskowych, które podnoszą bezpieczeństwo pieszych.

3. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
w poniedziałek – wsp. św. Wacława, męcz.
we wtorek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
w środę – wsp. św. Hieronima, prezb. i dokt. Kościoła.
w czwartek – wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziew. i dokt. Kośc.
w piątek – wsp. Świętych Aniołów Stróżów.

4. W czwartek o godz. 17.3o spotkanie rodziców i dzieci z kl. II przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej.

5. Spotkanie rodziców wraz z młodzieżą gimnazjalną z klas III przygotowującą się do sakramentu bierzmowania będzie w piątek o godz. 17.3o. Obecność obowiązkowa.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca października. Spowiedź przed I piątkiem dla dzieci szkolnych będzie codziennie rano i popołudniu pół godziny przed Mszą św. i w czasie nabożeństwa różańcowego. Dla starszych, spowiedź będzie w czwartek i piątek od godz. 17.oo.
* w czwartek – od godz. 17.oo Adoracja Najświętszego Sakramentu, czyli Godzina Święta. Zachęcamy do wspólnej modlitwy wobec Chrystusa wystawionego w Najśw. Sakramencie.
* w sobotę – od godz. 8.oo rano, Kapłani odwiedzą chorych z Komunią Świętą.

7. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Porąbce Uszewskiej, serdecznie zaprasza na uroczystości odpustowe w dniach od 02 – 04 października. Szczegółowy program zamieszczony jest na afiszach.

8. W przyszłą niedzielę, o godz. 15.00.odbędzie się procesja Różańcowa wokół Bazyliki.

9. Dziękujemy Parafianom ze Sterkowca, którzy przygotowali i przystroili naszą Bazylikę na czas odpustu. Bóg zapłać za Waszą ofiarną pracę.

10. W tym tygodniu prosimy o to kolejnych parafian z Łęk, rodziny: Latocha, Sowa, Kozłowski, Kozioł, Książek, Bujak, Gładysz, Czosnek, Podgórska, Wąsik.

11. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

12. Jak wszyscy wiemy, z woli papieża Franciszka, od pierwszej niedzieli Adwentu 2014 roku do 02 lutego roku 2016 w całym Kościele trwa Rok Życia Konsekrowanego. Z naszej Parafii jest wiele sióstr zakonnych, które pracują w różnych zgromadzeniach. Obecnie najwięcej sióstr z naszej Parafii pracuje w Zgromadzeniu Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego w Krakowie. Siostry Sercanki prowadzą w Krakowie bursę dla studiujących w tym mieście dziewcząt, którą obecnie remontują. Za zgodą Księdza Biskupa Ordynariusza, w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych przy naszej Bazylice, do puszek kwestować będą Siostry Sercanki. Siostry liczą na nasze wsparcie i z góry dziękują za każdy gest dobrej woli”.

13. Dnia 6 października, tj. przyszły wtorek od godz. 13.oo w Ośrodku Zdrowia w Szczepanowie, odbędzie się komputerowe badanie wzroku z możliwością zakupu okularów. Rejestracja oraz szczegółowe informacje można uzyskać w Ośrodku lub telefonicznie.

14. Dziś w naszej Bazylice możemy zyskać odpust zupełny. Odmówimy teraz modlitwy, które poleca nam Kościół, abyśmy mogli zyskać odpust zupełny.
Odmawiamy; Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca.., w intencjach Ojca Św.- Zdrowaś Maryjo, trzeba się wyzbyć przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, także lekkiego, ofiarować odpust za siebie, lub za duszę w czyśćcu cierpiącą. Jeżeli brak jest pełnej dyspozycji, lub wypełnienia warunków, zyskuje się odpust cząstkowy.
Po końcowym błogosławieństwie będziemy mogli oddać cześć Św. Stanisławowi przez ucałowanie Jego relikwii.


Ogłoszenia duszpasterskie
25 niedziela Zwykła – 20. 09. 2015

1..Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie.
* Dzisiaj, swoimi ofiarami składanymi do puszek wspieramy Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel.

2. W dniu wczorajszym i dzisiaj, wypada 1 rocznica peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii Świętej Siostry Faustyny i Świętego Jana Pawła II. do naszej 1000 – letniej Parafii. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować tym, którzy w dniu wczorajszym uczestniczyli w diecezjalnym dziękczynieniu w Łagiewnikach za dar nawiedzenia Diecezji i naszej Parafii przez Obraz Jezusa Miłosiernego i Relikwie świętych; Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II. Niech Jezus Miłosierny będzie Wam nagrodą.

3. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
* w poniedziałek – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
* w środę – wsp. Św. Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera
* w piątek – wsp. Bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera.

4. W środę po Mszy Św. wieczornej – spotkanie formacyjne członków Caritasu Parafialnego. Zapraszamy również i te osoby, które chciałyby się włączyć w pracę Caritasu w Parafii.

5. W przyszłą niedzielę – 27 września będziemy przeżywać odpust z racji przeniesienia relikwii św. Stanisława ze Skałki na Wawel. W tym dniu odbędzie się już XXXIV Diecezjalna Pielgrzymka Apostolatu Trzeźwości do Szczepanowa, która jest wspólnym wołaniem Kościoła o trzeźwość ludzi zniewolonych alkoholem i innymi nałogami. Modlitewno – ekspiacyjne czuwanie, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie rozpocznie się już w sobotę, Apelem Jasnogórskim o godzinie 21.00, które poprowadzą członkowie diecezjalnych Grup Apostolstwa Trzeźwości z Diecezji. Zapraszamy też Parafian do tej modlitwy. Nie bądźmy obojętni na ten problem w naszych rodzinach.
* Informujemy Parafian, że w przyszłą niedzielę przed południem porządek Mszy Św. będzie zmieniony ze względu na przybywające do naszego Sanktuarium pielgrzymki z Diecezji. Msze św. będą odprawione; o godz. 6.3o, 8.oo, i o godz. 9.oo / a więc nie o 9.3o jak zawsze, tylko o godzinie 9.oo.
* Droga Krzyżowa wynagradzająca za grzechy pijaństwa będzie o godz. 10.15. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11.oo, będzie transmitowana przez nasze Diecezjalne Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.
* Po południu o godz. 15.oo Nieszpory i Msza święta o godz. 15.3o. Serdecznie zapraszamy Parafian do wzięcia udziału we wspólnej modlitwie o trzeźwość naszych rodzin i nas samych.

6. Dziękujemy Parafianom z Łęk, którzy porządkowali i ubierali kwiatami bazylikę. Pracowali; Olczak Zofia i Justyna, Bodzioch Ludwika, Bujak Alfreda i Anna, Kiławiec Angelika, Grocholska Maria, Grocholska Emilia, Górka Teresa, Gawor Krzysztof, Niedojadło Arleta, Borowiec Zofia, Siupik Maria i Andrzej, Ciuruś Stanisław.
* Ofiarę na prace budowlane przy naszej Bazylice złożyły; 130 zł. rodziny sprzątające Bazylikę, i pewna osoba 200 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.
* W tym tygodniu prosimy parafian ze Sterkowca, aby na uroczystość odpustową uporządkowali otoczenie Bazyliki, miejsce narodzenia św. Stanisława i Kościół na cmentarzu. Ze względu na to, że w sobotę od rana będą grupy Pielgrzymkowe, dlatego bardzo prosimy, aby sprzątanie i dekorację wykonać w piątek od godz. 9.oo.

7. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

 


Ogłoszenia duszpasterskie
24 Niedziela Zwykła 13. 09. 2015 r.

1. Przeżywamy 24 Niedzielę Zwykłą. O godz. 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory. O godzinie 15.3o Mszą Świętą rozpocznie się spotkanie popielgrzymkowe, Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, grupy nr 8, świętego Stanisława BM. Po Mszy św. odprawimy nabożeństwo różańcowe wokół bazyliki. Po nabożeństwie odbędzie się spotkanie przy ognisku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich parafian.

2. Od dziś rozpoczynamy „Tydzień Wychowania” odczytując hasło „Wychowywać do pełni człowieczeństwa. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w intencjach rodziców, nauczycieli, wychowawców oraz dzieci i młodzieży.

3. Jutro przeżywać będziemy święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Pan Jezus, i wniesienia ich do bazyliki, zbudowanej na miejscu Grobu Pańskiego i Zmartwychwstania Chrystusa. Żyjemy w czasach, gdy znak krzyża bywa źle traktowany przez niektórych. Z tej racji, przed Mszą św. o godz. 18.oo, zostanie odprawiona Droga Krzyżowa. Pamiętajmy, że krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela.
4. We wtorek – wspomnienie MB Bolesnej. Jej opiece powierzymy wszystkich chorych i cierpiących w naszej parafii. W tym dniu rozpoczyna się tygodniowy odpust w Limanowej.

5. W środę – wspomnienie Świętych męczenników Korneliusza pap. i Cypriana biskupa.

6. W czwartek – przypada 76. rocznica najazdu Związku Radzieckiego na Polskę. W naszych modlitwach będziemy polecać Bogu wszystkich, którzy zginęli na Wschodzie, a także naszą Ojczyznę i sprawę pokoju na świecie.

7. W czwartek – na Mszę św. i Nowennę do św. Stanisława BM, oraz na swoje spotkanie we wspólnocie parafialnej, zapraszamy rodziców i dzieci z klas II, które przygotowują się w tym roku szkolnym do I spowiedzi i Komunii św. Przy tej okazji informujemy rodziców, że obecni uczniowie z klas I, do pierwszej spowiedzi i pierwszej komunii św. przystąpią w III klasie, zgodnie z nowym programem nauczania.

8. W piątek – Święto Św. Stanisława Kostki, zak. patrona drugorzędnego Polski. Jest dzień imienin Ks. Bpa Stanisława Salaterskiego, Biskupa Pomocniczego naszej Diecezji. Polecajmy w naszych modlitwach osobę Księdza Biskupa wstawiennictwu naszego Patrona.

9. W piątek o godz. 19.oo – próba „Chóru Sanktuaryjnego”. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby śpiewać w chórze, serdecznie zapraszamy w najbliższy piątek.

10. Przypominamy, że w najbliższą sobotę tj. 19 września, mija dokładnie rok, jak gościliśmy w naszej Parafii Obraz Jezusa Miłosiernego oraz relikwie Św. Siostry Faustyny i Św. Jana Pawła II. Ten dzień, powinien być dla całej naszej Parafii dniem rewizyty w Sanktuarium Łagiewnickim. Dlatego chętnych na wyjazd, jeszcze dzisiaj prosimy, aby zapisali się na listę w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Zróbmy wszystko, aby ten święty czas obecności w Sanktuarium Jezusa Miłosiernego wykorzystać jak najlepiej dla swojej duszy, dziękując za dar nawiedzenia naszej parafii, jak i prosząc o miłosierdzie dla siebie, dla swojej rodziny i całego świata. Włączmy się, więc w Diecezjalną Pielgrzymkę dziękczynną do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach.

11. W przyszłą niedzielę przypada „Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu”. W tym dniu, zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. W tym też dniu, Odpust ku czci św. Stanisława w Buczu.

12. Dziękujemy Parafianom z Łęk, którzy w minionym tygodniu porządkowali i ubierali kwiatami bazylikę. Pracowali: Przybyło Halina, Latocha Bogusława, Zegar Wojciech, Borowiec Józef, Kozłowska Danuta, Pałka Elżbieta i Michał, Łukasiewicz Zdzisława, Franczak Monika i Oliwia, Koczwara Hanna, Kargol Władysław. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu o uporządkowanie i wystrój Bazyliki, prosimy parafian z Łęk, rodzinę: Olczak, Bodzioch, Bujak, Kiławiec, Grocholski, Grocholski, Górka, Misina, Gawor, Niedojadło.
* Ofiarę na prace budowlane przy naszej Bazylice złożyły; 270 zł. rodziny sprzątające Bazylikę, 1000 zł pewna rodzina z Krakowa, 200 zł. pewna osoba ze Szczepanowa, 150 zł. Róża św. Łucji, zel. Elżbieta Stępak, 90 zł. Róża św. Teresy z Avilla, zel. Stanisława Bujak.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

13. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

14. Informujemy młodzież, że Tarnowska Szkoła Wyższa, ogłasza nabór studentów, na poszczególne kierunki studiów, którymi są: pedagogika, pedagogika specjalna, kosmetologia, i na studia II stopnia magisterskie, we współpracy z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim oraz na studia podyplomowe i kursy związane z tymi kierunkami studiów. Bliższe informacje są umieszczone na ulotkach i na afiszach, oraz można je uzyskać w siedzibie Uczelni w Tarnowie.

15. Urząd Gminy w Brzesku, zwraca się z uprzejmą prośbą o zwrot wypełnionych ankiet do 15 września, w związku z możliwością uzyskania dofinansowania, na wymianę kotłów/pieców/ na ekologiczne, montaż kolektorów słonecznych, ogniw fotowoltaicznych, pomp ciepła.

16. Sołtysi informują, że do 15 września będą przyjmowane wpłaty III raty podatku. Szczegóły na tablicach ogłoszeń w poszczególnych sołectwach.


Ogłoszenia duszpasterskie
23 Niedziela zwykła 06. 09. 2015

1. Przeżywamy 23 niedzielę zwykłą. O godz. 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory i Msza Święta o godzinie 15.3o:
* Po południu o godz. 15.oo na placu Kazimierza w Brzesku „ Święto Chleba”

2. W dniu dzisiejszym przeżywamy 12 rocznicę uroczystości nadania tytułu Bazyliki Mniejszej naszemu kościołowi. Od 6 września 2003 roku nasza świątynia jest kościołem papieskim. Jest to ogromne wyróżnienie dla naszego Sanktuarium, jakie nadał naszemu kościołowi Św. Jan Paweł II – papież. Będąc dziś w stanie łaski Uświęcającej, możemy zyskać odpust zupełny. Ci, którzy nie są w stanie łaski uświęcającej, mogą również zyskać odpust cząstkowy, nawiedzając bazylikę i wypełniając zwykłe warunki. Przed końcowym błogosławieństwem wypełnimy warunki zyskania odpustu.

3. Dzisiaj, uroczystość odpustowa w Borzęcinie Górnym oraz w Sanktuarium MB w Okulicach. Uroczyste sumy o godz. 11.oo. Program uroczystości zamieszczony na afiszach.

4. We wtorek – Uroczystość Narodzenia NMP, Głównej Patronki Diecezji. W naszej Bazylice Msze św. o godz. 6.30, 8.00 i 18.00. Po Mszach św. poświęcenie ziarna siewnego.

5. W dniach od 8 do 15 września w parafii katedralnej w Tarnowie / w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, / będzie trwać Tydzień Maryjny. Szczegóły programu są zamieszczone na plakacie w gablocie parafialnej.

6. Spotkania grup duszpasterskich:
* w czwartek – o godz. 17.oo – zbiórka ministrantów i tych chłopców, którzy chcieliby służyć Panu Jezusowi, jako ministranci.
– o godz. 18.oo – spotkanie kandydatów do Sakr. Bierzmowania kl. I i II razem z rodzicami.
– o godz. 19.oo – spotkanie wszystkich Lektorów.
* w piątek – o godz. 18.oo – spotkanie młodzieży z kl. III, która w tym roku szkolnym ma przystąpić do Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy na to spotkanie także rodziców. Młodzież naszej Parafii przygotowuje się do S.Bierzm.wg programu MŁODZI NA PROGU
* w sobotę – o godz. 9.oo – spotkanie Zespołu „Oremus”. Zapraszamy wszystkie nowe Dziewczynki, które by chciały śpiewać w Zespole, aby przyszły na spotkanie w najbliższą sobotę.
– o godz.10.3o – spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej. Zapraszamy również i te dziewczęta, które chciałyby dołączyć do grupy DSM

7. W przyszłą niedzielę w naszej Parafii, odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe, Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę grupy nr 8, świętego Stanisława BM. Pielgrzymi przybędą pieszo z Brzeska z parafii św. Jakuba na Msze św. o g. 15.30. Po Mszy św. z okazji dnia fatimskiego – odprawimy nabożeństwo różańcowe wokół bazyliki. Po nabożeństwie odbędzie się spotkanie przy ognisku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich parafian i przyjaciół naszej pielgrzymki.

8. Przypominamy Parafianom, że naszej Bazylice, uroczyste udzielanie Sakramentu Chrztu św. odbywa się w każdą II niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 11.00. Tylko w wyjątkowych sytuacjach, np. gdy dziecko jest chore, chrzest może być udzielony w innym terminie.

9. Jak już słyszeliśmy w komunikacie Ks. Biskupa Ordynariusza, w dniu 19 września odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka dziękczynna do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach, z udziałem biskupów, kapłanów, sióstr zakonnych i wiernych świeckich. Diecezja tarnowska, będzie dziękować za peregrynację obrazu „Jezu Ufam Tobie” oraz relikwii św. siostry Faustyny i św. Jana Pawła II. Chętni, którzy będą chcieli uczestniczyć w tym dziękczynieniu, prosimy, aby zapisali się na listę w zakrystii lub w kancelarii do przyszłej niedzieli włącznie. Jeśli będzie wielu chętnych, zorganizujemy wspólny wyjazd autokarem.

10. Informujemy Parafian, że w miniony poniedziałek, tj. 31 sierpnia o godz.10.30, specjalna Komisja Konserwatorska, dokonała odbioru prac konserwatorskich, realizowanych przy naszej Bazylice. Komisja bardzo wysoko oceniła staranność oraz fachowość wykonanych prac. Cieszymy się, że w tak krótkim czasie, udało się nam wykonać renowację całej elewacji zewnętrznej bazyliki, murów okalających bazylikę z pięcioma bramami wejściowymi na dziedziniec, oraz czterema kaplicami z figurami. Dodatkowo zostało wykonanych wiele innych prac, nieobjętych realizowanym programem, o których powiem w najbliższym czasie. Ale już dzisiaj dziękuję tym wszystkim, którzy swoją ofiarną pracą, włączyli się i pomogli w realizacji podjętych zadań.
Słowa szczególnej wdzięczności już dziś składam rodzinie, Państwu Kindze i Krzysztofowi Górka z Piątkowej koło Nowego Sącza, którzy zasponsorowali do naszej Bazyliki granitowe schody i całą nową kostkę wokół Bazyliki. Bóg zapłać!
11. Dziękujemy parafianom, którzy w minionym tygodniu zadbali o porządek i wystrój bazyliki. Pracowali; Owczarek Urszula, Nizioł Jacek, Wiktorowicz Maria, Reczek Barbara, Ciszkowicz Magdalena, Ciuruś Zofia, Rudnik Małgorzata, Budzioch Roman i Paweł, Przybyło Irena, Malik Diana. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu o uporządkowanie i wystrój Bazyliki, prosimy parafian z Łęk, rodzinę: Przybyło, Latocha, Zegar, Borowiec, Kozłowski, Pałka, Łukasiewicz, Franczak, Kargol, Koczwara.
* Ofiary na prace remontowe przy naszej Bazylikce złożyli: po 200 zł. pewna rodzina z Mokrzysk i Szczepanowa. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, również te comiesięczne, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

12. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszły do wieczności: śp. Janina Chmielarz z Mokrzysk, lat 87, oraz Zyta Lech z Wokowic, lat 86. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu.

13. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych. Do Gościa Niedzielnego dołączona jest płyta z filmem dokumentalnym o Ojcu Andraszu, spowiedniku i kierowniku duchowym św. Siostry Faustyny. Zachęcamy do nabycia. Przypominamy również o naszym sklepiku Sanktuaryjnym, w którym możemy nabyć dewocjonalia, albumy i wiele innych pamiątek sanktuaryjnych.

14. Jeszcze trzy serdeczne prośby ; jedna do tych, którzy przyjeżdżają rowerami na nabożeństwa, aby rowerów nie wprowadzać w obejście bazyliki i nie opierać o mur i ściany kaplic, gdyż są nowe tynki, a już obite. Przed głównym wejściem od strony Przyborowa, są specjalne stanowiska dla rowerów i tam prosimy je zostawiać, zabezpieczając je kłodkami lub obręczami. Druga prośba, do tych, którzy używają gumy do żucia, aby wchodząc do bazyliki nie wyrzucać jej na kostkę, gdyż to fatalnie wygląda, a trudno, ją z kostki usunąć oraz by, nie przyklejać jej pod ławkami i siedzeniami. Nie ma miejsca, skąd by nie trzeba było ich usuwać. Uczmy dzieci i młodzież kultury, aby idąc do kościoła nie żuli gumy. I trzecia sprawa, dotyczy to ślubów, aby po wyjściu pary młodych, z Bazyliki, nie obrzucać ich wystrzałowymi konfetti. Wiatr je roznosi i cały plac jest zaśmiecony. Śluby zazwyczaj odbywają się w soboty po południu, i jest już po sprzątaniu bazyliki i placu i nie ma, kto tego posprzątać. Jak wiemy, do naszego Sanktuarium przyjeżdżają pielgrzymki, dlatego plac przy bazylice musi być czysty i posprzątany, abyśmy się nie musieli wstydzić, że jest naśmiecone. Przenieśmy ten zwyczaj do miejsca uroczystości weselnych, a więc domu weselnego czy restauracji. W przeciwnym razie, ktoś z danej rodziny będzie musiał posprzątać.

15. Urząd Miejski w Brzesku informuje, że zbiórka odpadów wielkogabarytowych zostanie przeprowadzona w następujących dniach;
– 11 września tj. piątek – w Szczepanowie
– 24 września – w Mokrzyskach
– 29 września – w Sterkowcu i Wokowicach.
W dniu zbiórki przy drodze publicznej do godz. 7.oo rano, należy wystawić odpady, które będą zbierane bezpośrednio na przejeżdżający samochód. Szczegóły na tablicach ogłoszeń.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 30 sierpnia 2015

1. Dziś – dwudziesta druga niedziela w ciągu roku, a zarazem ostatnia niedziela w czasie wakacji i w miesiącu trzeźwości. O godz. 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory i Msza Święta o godzinie 15.3o i 19.oo. Informujemy, że od przyszłej niedzieli, nie będzie Mszy świętej o godzinie 19.oo.

2. Dziś w Brzesku – Słotwinach uroczystość odpustowa.

3. Informujemy Parafin, że Ks. Bp Ordynariusz w miejsce ks. mgr Rafała Dańca, który przeszedł w kwietniu do Ordynariatu – Polowego Wojska Polskiego, skierował do pracy duszpasterskiej w naszej Parafii Ks. mgr Jana Tomczyka – dotychczasowego wikariusza w Bazylice MB Bolesnej w Limanowej. Witając Ks. Jana w naszej wspólnocie Parafialnej, życzymy Mu obfitości Bożych łask, opieki Matki Bożej i św. Stanisława w podjętej pracy w naszym Sanktuarium. Szczęść Boże!

4. We wtorek – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie nauki, zostanie odprawiona w naszej Bazylice we wtorek o godzinie 8.oo rano. Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich związanych ze szkołą, a więc dzieci i młodzież oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji szkoły.

5. W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego zachęcamy do przystąpienia do sakramentu pokuty. Spowiedź dla dzieci będzie jutro od godz. 17.oo. Będzie to również spowiedź przed I piątkiem miesiąca. Zapraszamy dzieci i młodzież, aby skorzystały ze spowiedzi świętej, aby z Panem Bogiem rozpocząć nowy etap edukacji.

6. We wtorek przypada też 76. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu za ofiary tej wojny oraz o módlmy się o pokój na świecie.

7. Informujemy Parafian, że w każdą środę w Domu Pielgrzyma, po Mszy św. wieczornej, będą spotkania grupy biblijnej dla dorosłych. Zapraszamy wszystkich pragnących zgłębiania tajemnic Biblii.

8. Spotkanie grupy młodzieżowej „MŁODZI RADOŚNI” będą w każdy piątek o g. 19.15 w Domu Pielgrzyma. Zapraszamy wszystkich młodych do włączenia się w przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży.

9. W tym tygodniu patronują nam:
we wtorek – bł. Bronisława, dziewica,
w czwartek – św. Grzegorz Wielki, papież i doktor Kościoła.

10. W środę o godz. 18.oo – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w czwartek do św. Stanisława BM. Zachęcamy wiernych, do licznego udziału i wspólnej modlitwy.

11. W tym tygodniu przypadają; pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca września. W I czwartek o godz. 17.oo Adoracja Najśw. Sakr.,czyli Godzina św.

12. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem, będzie również w środę od godz.17.3o, a czwartek i piątek od godz. 17.oo, oraz codziennie rano pół godziny przed Mszą Świętą. Do spowiedzi zapraszamy uczennice i uczniów, którzy nie zdążą tego zrobić w poniedziałek przed rozpoczęciem roku szkolnego.
Składka zbierana na tacę w I piątek miesiąca, przeznaczona jest na potrzeby misyjne.

13. Wyjazd kapłanów z posługą sakramentalną do chorych będzie w sobotę o godz. 8.oo rano. Nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej usłużą chorym w niedzielę. Rodziny i opiekunów chorych prosimy o zgłoszenie chorych oczekujących na te odwiedziny.

14. W przyszłą niedzielę – 6 września, przeżywać będziemy 12 rocznicę uroczystości nadania tytułu Bazyliki Mniejszej naszemu kościołowi. W tym dniu wszyscy możemy zyskać odpust zupełny nawiedzając bazylikę i wypełniając zwykłe warunki. Zachęcamy, Parafian by jak najliczniej uczestniczyli we Mszy Świętej i zyskali odpust zupełny.

15. Dziękujemy parafianom, którzy w minionym tygodniu zadbali o porządek i wystrój bazyliki. Pracowali: Pilarski Stanisław, Mirek Małgorzata, Chamioło Katarzyna, Kądziołka Władysława i Tadeusz, Cholewa Krystyna, Wójcik Marian, Latocha Maria, Borowiec Małgorzata, Wróblewska Stanisława. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych parafian z Wokowic, rodziny: Owczarek, Nizioł, Wiktorowicz, Reczek, Ciszkowicz, Ciuruś, Rudnik, Budzioch, Przybyło, Malik.

16. Bardzo serdecznie dziękuję tym Parafianom, którzy pomogli w minionym tygodniu przy pracach ziemnych przy naszej Bazylice; Pracowali; 3 dni – Nowak Jacek i Zachara Artur, 2 dni – Siupik Andrzej, – 1 dzień – Brzeziński Krzysztof, Brzeziński Szymon, Kargol Władysław, Przybyło Józef, Urbański Kazimierz – praca ciągnikiem, Żurek Marcin. Bóg zapłać za Wszą pracę.

17. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: śp. Maria Bernady z Łęk, lat 95. Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.

18. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

19. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Brzesku, informuje, że od 1 września 2015, roku, planuje się wprowadzenie zmiany rozkładu jazdy na liniach 3,5,7. Zmiany te są dostępne na stronie internetowej MPK Brzesko oraz na tablicach ogłoszeń w miejscowościach, które one dotyczą.

20. Informujemy Parafian, że w związku z możliwością uzyskania przez Gminę dofinansowania, na wymianę kotłów/pieców/ na ekologiczne, montaż kolektorów słonecznych, ogniw fotowoltaicznych, pomp ciepła – konieczne jest wypełnienie i dostarczenie przygotowanych ankiet. Ankiety można dziś nabyć przy wyjściu z bazyliki. Prosi się o ich wypełnienie i oddanie do 15 września.


Ogłoszenia duszpasterskie
21 Niedziela Zwykła – 23.08. 2015

1. Po popołudniu o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory. Msza św. o godz. 15.30 i 19.00.

2. Bardzo serdecznie dziękuję tym rodzinom, które przyjęły pod swój dach Pielgrzymów zdążających na Jasną Górę z naszej Diecezji. Bóg zapłać za okazane im serce i staropolską gościnność. Pielgrzymi w czasie drogi oraz przed cudownym obrazem Matki Bożej w duchu wdzięczności, modlą się i zanoszą do Boga również nasze intencje.

3. Dzisiaj rozpoczyna się tygodniowy odpust w Pasierbcu. Szczegółowy program uroczystości, wywieszony jest w gablocie parafialnej.

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
* w poniedziałek – święto św. Bartłomieja, Apostoła.
* w środę – uroczystość NMP Częstochowskiej.
* w czwartek – wspomnienie św. Moniki
* w piątek – wspomnienie św. Augustyna bpa i dokt. Kościoła
* w sobotę – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela

5. Dziękujemy parafianom, którzy w minionym tygodniu zadbali o porządek i wystrój bazyliki. Pracowali: Chyćko Elżbieta i Anna, Flądro Zofia, Michalik Julia, Zaleśny Patrycja, Wojdak Stanisława, Wójcik Wacław, Świerad Iwona, Szczygiełek Stefania, Żurek Małgorzata, Micał Zuzanna. Bóg zapłać za Waszą pracę!
* W tym tygodniu o uporządkowanie i przystrojenie bazyliki prosimy kolejnych parafian z Wokowic, rodziny: Pilarski, Mirek, Chamioło, Kądziołka, Cholewa, Wójcik, Skura, Wójcik, Latocha, Borowiec, Wróblewski.
* Ofiarę na prace budowlane przy naszej Bazylice złożyły; po 500 zł. pewna rodzina ze Szczepanowa i z Krakowa, 200 zł. Róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus, zel. Józefa Stępień. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, również te comiesięczne, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

6. Bardzo serdecznie dziękuję tym Parafianom, którzy pomogli przy pracach ziemnych przy naszej Bazylice; Pracowali; Przez 4 dni – Nowak Jacek, – 3 dni – Czarnik Marian, Jawor Piotr, Oleksyk Wojciech, – 2 dni – Kargol Władysław, Łuszcz Łukasz, Pagacz Stanisław, Siupik Andrzej, Zachara Artur, Zachara Bartłomiej, – 1 dzień – Borowiec Stanisław, Król Michał, Przybyło Józef, Przybyło Stanisław, Tomasik Józef, Żurek Józef, Żurek Ryszard, Żurek Marcin,
* Serdecznie dziękuję Panu Andrzejowi Morycowi, za montaż odnowionych bram w ogrodzeniu naszej Bazyliki, oraz Panu Józefowi Latocha, za montaż oświetlenia wokół bazyliki. Bóg zapłać!

7. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

8. Rodzice Dorotki Botkowskiej serdecznie dziękują tym wszystkim, którzy w minioną niedzielę, wsparli swoją ofiarą, jej dalsze leczenie. Bóg zapłać!

9. W związku z możliwością uzyskania przez Gminę dofinansowania, dla mieszkańców na wymianę kotłów/pieców/ na ekologiczne, montaż kolektorów słonecznych, ogniw fotowoltaicznych , pomp ciepła – konieczne jest wypełnienie i dostarczenie ankiet przygotowanych dla mieszkańców określających wstępne zapotrzebowanie. Ankiety można otrzymać u sołtysów a także w urzędzie miejskim oraz na stronach internetowych Gminy w zakładce środowisko. Dziś można je nabyć przy wyjściu z bazyliki. Prosi się o ich wypełnienie i oddanie do 15 września. Realizacja programu i wielkość dofinansowania zależna będzie od ilości chętnych, którzy wypełnią ankiety.

10. Biuro Usług Turystycznych „WACTUR” współpracujące z Diecezjalnym Biurem Pielgrzymkowym, zaprasza pod koniec września na 10 dniową Pielgrzymkę do Grecji śladami Św. Pawła Apostoła. Zainteresowanych zachęcamy do skorzystania z tej oferty. Szczegóły na afiszach.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
20 Niedziela Zwykła – 16. 08. 2015 r.

1. Przeżywamy dziś 20 niedzielę zwykłą. Po południu o godz. 15.oo Nieszpory. Msza Święta o godz. 15.3o i 19.oo.

2. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Wokowic za piękny wieniec żniwny i za jego prezentację w święto Wniebowzięcia NMP. Bóg zapłać wszystkim, którzy trudzili się nad jego wykonaniem. W przyszłym roku wieniec żniwny przygotują mieszkańcy Przyborowa.

3. W sierpniu, pamiętajmy szczególnie o modlitwie w intencji trzeźwości naszego Narodu. Wiele zależy od nas samych. W każdym czasie i na każdym miejscu miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się grzechowi pijaństwa! Maryi – Królowej, złóżmy wotum czasowej lub całkowitej abstynencji. Wpiszmy ten fakt do Księgi Trzeźwości, która znajduje się przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia.

4. Przypominamy, że uczestnicy XXXIII Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej przybędą do naszej Parafii jutro w godzinach wieczornych. Zachęcamy, aby wszystkich przyjąć gościnnie pod swój dach. Pielgrzymi w czasie drogi, oraz przed cudownym obrazem Matki Boże w duchu wdzięczności, modlą się i zanoszą do Boga również nasze intencje.

5. W tym tygodniu przeżywać będziemy;
– w czwartek – wspomnienie Św. Bernarda, opata i dokt. Kościoła.
– w piątek – wspomnienie Św. Piusa X, pap.
– w sobotę – wspomnienie NMP Królowej

6. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zadbały o porządek i wystrój naszej bazyliki. Pracowali: Knap Zofia, Potępa Bronisław, Stępak Lidia, Janiczek Paulina, Lis Iwona, Kopala Stanisława, Gurgul Dorota i Dominik, Chuchro Krystyna, Nowak Lidia, Oćwieja Katarzyna i Maksymilian, Płaneta Weronika i Tomasz, Budzioch Józefa. Bóg zapłać.
* W tym tygodniu, o uporządkowanie i przystrojenie bazyliki prosimy parafian z Wokowic; rodziny, Węgrzyn, Wójcik, Chyćko, Flądro, Michalik, Zaleśny, Wojdak, Wójcik, Świerad, Szczygiełek.

7. Ofiarę na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym złożyły: 200 zł, pewna rodzina z Mokrzysk, 500 zł pewna rodzina z Wokowic. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

8. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych oraz do odwiedzenia naszej strony internetowej; www.bazylikaszczepanow.pl

9. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Józef Kądziołka z Łęk, lat 74. Polećmy jego duszę miłosierdziu Bożemu.

10. W bardzo szybkim tempie przebiegają prace renowacyjno-konserwatorskie przy naszej Bazylice. Dobiegają też do końca prace przy układaniu kostki brukowej wokół Bazyliki. Czasu mamy niewiele, bo do końca miesiąca, musimy wszystkie prace zakończyć. Wówczas przybędzie Komisja, aby odebrać wykonany zakres prac konserwatorskich. Pozostało jeszcze wiele pracy, którą jako Parafianie musimy wykonać własnymi siłami. W pierwszej kolejności obsypać kamieniem mury bazyliki i wokół murów. Następnie, aby posiać trawę musimy wymienić ziemię piaszczystą i nawieź ziemi urodzajnej. Dlatego zwracam się do Parafian, aby od środy do soboty przyszło po kilku mężczyzn i młodzieńców, by te prace wykonać.

Informacje:
11. Przypominamy, że w dniu dzisiejszym za zgodą Księdza Biskupa Ordynariusza przy naszej Bazylice, prowadzona jest zbiórka do puszek na rzecz Dorotki Botkowskiej z Bochni, chorej na bardzo rzadki nowotwór złośliwy. Zbiórkę prowadzi Mama oraz babcia Dorotki. Zebrane ofiary będą przeznaczone na leczenie ratujące jej życie. Jeśli możemy, to wesprzyjmy, chociaż drobna ofiarą leczenie chorej dziewczynki.

12. Kluby sportowe Strażak Mokrzyska i Iskra Szczepanów, zwracają się do rodziców chłopców z roczników 1999 – 2004, którzy zainteresowani są uczestnictwem w rozgrywkach piłkarskich, aby im umożliwili udział w zajęciach i rozgrywkach. Pierwsze spotkanie odbędzie się na boisku sportowym w Szczepanowie we wtorek o godz. 18.oo.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE WNIEBOWZIĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY – 15 sierpnia 2015 r.

1. Dziś radujemy się z Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Uroczystość ta nosi w pobożności ludowej nazwę Matki Bożej Zielnej. Zebrani na Eucharystii wyznajemy wiarę w to, że Maryja z duszą i ciałem została wzięta do nieba, jako najwspanialszy owoc odkupienia dokonanego przez Jezusa Chrystusa. Łączymy się duchowo ze wszystkimi wiernymi, którzy oddają dziś cześć Maryi Wniebowziętej i proszą o łaskę nieba dla siebie, a w szczególności z tymi, którzy gromadzą się dzisiaj w naszym narodowym sanktuarium maryjnym na Jasnej Górze.

2. Z dzisiejszą uroczystością związany jest zwyczaj błogosławieństwa kwiatów, ziół i zbóż. Ten obrzęd będzie miał miejsce na zakończenie każdej Mszy Świętej.

3. Dziękczynienie za zbiory będzie miało miejsce podczas Mszy Świętej celebrowanej o godz. 11.oo. W tym roku zapraszamy mieszkańców Wokowic z wieńcem dożynkowym
Po uroczystym wprowadzeniu do Bazyliki nastąpi jego prezentacja.

4. Dziś przypada również święto Wojska Polskiego, ustanowione już w wolnej Polsce dla upamiętnienia tak zwanego „Cudu nad Wisłą” w 1920 roku, kiedy to dzięki interwencji Matki Bożej podczas bitwy pod Radzyminem nasza armia powstrzymała inwazję bolszewików na Polskę i Europę. Dlatego dziękujemy Maryi za dotychczasową opiekę nad naszą Ojczyzną i prosimy o dalszą.

5. Miłym gościom, przybyłym do naszej parafii na wypoczynek, życzymy, aby poznawanie piękna naszego krajobrazu i zwyczajów ludowych związanych z dzisiejszą uroczystością przybliżało ich do Boga i Matki Najświętszej.

6. Informujemy Parafian, że w dniu jutrzejszym za zgodą Księdza Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża, przy naszej Bazylice zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz Dorotki Botkowskiej z Bochni chorej na bardzo rzadki nowotwór złośliwy. Zbiórkę przeprowadzi Mama oraz babcia Dorotki, które po Mszach Świętych będą zbierały datki do puszek. Zebrane ofiary będą przeznaczone na leczenie ratujące jej życie. Jeśli będziemy mogli, to wesprzyjmy, chociaż drobną ofiarą leczenie chorej dziewczynki.

7. Kluby sportowe Strażak Mokrzyska i Iskra Szczepanów, zwracają się do rodziców chłopców z roczników 1999 – 2004, którzy zainteresowani są uczestnictwem w rozgrywkach piłkarskich, aby im umożliwili udział w zajęciach i rozgrywkach. Pierwsze spotkanie odbędzie się na boisku sportowym w Szczepanowie we wtorek o godz. 18.oo.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
19 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 09.08.2015 r.

1. Dziś – dziewiętnasta niedziela w ciągu roku. Po południu o godz. 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory i Msza św. o 15.3o i 19.oo.
Ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

2. W związku z trwającym miesiącem trzeźwości, przypominamy hasło pracy nad otrzeźwieniem naszego
narodu, podane przez Komisję Episkopatu Polski ds. Trzeźwości. Brzmi ono: „Przez dobrowolną, całkowitą abstynencję wielu do trzeźwości stanowej i zawodowej wszystkich”.

3. Polecajmy Panu Bogu korzystających z urlopów i wakacji, a także rolników, dla których jest to czas ciężkiej pracy. Módlmy się dla nich o Boże błogosławieństwo i siły, by mgli zebrać plony ziemi.

4. W środę o godz. 18.oo nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w czwartek nowenna do Św. Stanisława Biskupa. Są wakacje, urlopy, mamy więcej czasu, dlatego zapraszamy na wspólną modlitwę.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• jutro – święty św. Wawrzyniec, diakon i męczennik z III wieku.
• we wtorek – św. Klara, dziewica, która żyła na przełomie XII i XIII wieku i dała początek II Zakonowi św. Franciszka z Asyżu, nazywanemu także od jej imienia Zakonem Sióstr Klarysek
• w piątek – św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik obozu koncentracyjnego w Auschwitz, założyciel Niepokalanowa w Polsce i Japonii

5. W sobotę – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a zarazem 95. Rocznica Bitwy Warszawskiej, określanej mianem „Cudu nad Wisłą”, święto Wojska Polskiego, wprowadzone dla upamiętnienia wspomnianej wcześniej bitwy.
• Jest to także dzień dziękczynienia za zbiory, oraz błogosławieństwo kwiatów ziół i zbóż. Msze Święte w naszej Bazylice jak w każdą niedzielę.

6. Dziękczynienie za zbiory będzie miało miejsce podczas Mszy Świętej celebrowanej o godz. 11.oo. W tym roku zapraszamy mieszkańców Wokowic z wieńcem dożynkowym
Po uroczystym wprowadzeniu do Bazyliki nastąpi jego prezentacja.

7. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Gaczoł Lucyna, Gaczoł Witold i Grzegorz, Stępak Elżbieta, Płaneta Marek, Budzioch Dorota i Janusz, Stępak Beata, Dubiel Helena, Sroka Paweł, Agnieszka i Dawid, Czyżycki Jan, Czyżycki Janusz, Stępak Anna i Karolina, Potaczek Teodozja, Czerny Maria i Krystian. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych mieszkańców z Wokowic, rodziny: Knap, Potępa, Stępak, Janiczek, Kopala, Lis, Gurgul, Chuchro, Nowak, Oćwieja.
* Ofiary na prace budowlane przy naszej Bazylice złożyły; 120 zł., rodziny sprzątające Bazylikę, 200 zł. pewna rodzina ze Szczepanowa, po 500 zł pewna rodzina z Brzeska i z Mokrzysk. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców.

8. Trwają prace przy układaniu kostki wokół Bazyliki. W związku z tymi pracami, utrudnione jest dojście do Bazyliki. Starajmy się uważać, by ktoś nie złamał lub skręcił nogi.

9. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.


Ogłoszenia duszpasterskie
18 Niedziela zwykła 02. 08. 2015 r.

1. Dziś – osiemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem pierwsza niedziela sierpnia, miesiąca trzeźwości.
Po południu o godz. 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory i Msza św. o 15.3o i 19.oo. Postarajmy się zyskać dziś odpust Porcjunkuli, wyproszony przez świętego Franciszka z Asyżu, gdy objawił mu się Pan Jezus. Każdy, kto pobożnie dziś nawiedzi naszą Bazylikę, i odmówi w nim; Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz przyjmie Komunię Świętą i pomodli się w intencjach wyznaczonych przez papieża, ponadto nie jest przywiązany do jakiegokolwiek grzechu, zyskuje Odpust zupełny.

2. Postarajmy się też odpowiedzieć na apel biskupów polskich, wzywających nas do trzeźwości i abstynencji w sierpniu. Podjętą przez nas decyzję o abstynencji od alkoholu w sierpniu lub przez dłuższy czas, odnotujmy w Parafialnej „Księdze Trzeźwości”, która została wyłożona przed ołtarzem Bożego Miłosierdzia.
* W dniu dzisiejszym w Parafii Rudy Rysie odpust parafialny. Ksiądz proboszcz zaprasza do wspólnej modlitwy.
W tym tygodniu patronują nam:
* we wtorek – święty Jan Maria Vienney – patron proboszczów
* w czwartek święto Przemienienia Pańskiego. Rozpoczyna się tygodniowy odpust w Bazylice Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu.
* w sobotę – święty Dominik, kapłan

3. Za dwa tygodnie w Uroczystość Matki Bożej Wniebowziętej, będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne zbiory i poświęcimy wieniec żniwny, który w tym roku przygotowują Parafianie z Wokowic.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca sierpnia. Spowiedź przed I piątkiem będzie w środę, czwartek i piątek od godz.17.oo, oraz codziennie pół godziny przed Mszą św. rano i wieczorem.
* W czwartek od godz. 17.oo będzie Godzina święta, czyli adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. Ofiary na tacę z przyszłej niedzieli przeznaczone są na KUL i PAT.

6. Przypominamy, że CARITAS, organizuje w okresie wakacyjnym w naszej parafii ogólnopolską akcję „Tornister pełen uśmiechu”, której celem jest wyposażenie w przybory szkolne dzieci z ubogich rodzin. W związku z tą akcją w sklepach na terenie naszej parafii są wystawione kosze, do których można składać przybory szkolne. Chciejmy dzielić się z potrzebującymi w wspierajmy tę akcję.

7. Spotkanie grupy biblijnej dla dorosłych w środę po Mszy św. wieczornej

8. Polecajmy Panu Bogu korzystających z urlopów i wakacji, a także rolników, dla których jest to czas ciężkiej pracy. Módlmy się też o sprzyjającą pogodę, by mgli zebrać plony ziemi.

9. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Stępak Edyta, Ślusarska Jadwiga, Przybyło Józef, Przybyło Jan i Małgorzata, Przybyło Małgorzata, Przybyło Maria, Przybyło Celina, Gąsiorek Izabela, Drąg Bernadetta, Kargul Robert, Kargul Marian, Misina Małgorzata, Kozłowska Elżbieta. Bóg zapłać za waszą pracę.

10. W tym tygodniu prosimy kolejnych mieszkańców z Wokowic, rodziny: Gaczoł, Gaczoł, Stępak, Płaneta, Budzioch, Stępak, Dubiel, Sroka, Czyżycki, Czyżycki.
* Ofiary na prace budowlane przy naszej Bazylice złożyły; 140 zł., rodziny sprzątające Bazylikę, Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców.
* Jak widzimy, prace konserwatorskie przy naszej Bazylice powoli dobiegają końca. Bazylika, mur i jej otoczenie pięknieje. Pozostała jeszcze część południowa, łącząca obydwa budynki Kościoła.
Rozpoczęliśmy prace przy układaniu kostki wokół Bazyliki. W związku z tymi pracami, utrudnione jest dojście do Bazyliki. Starajmy się uważać, by ktoś nie skręcił nogi.

Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc w demontażu starej kostki przy Bazylice; Pracowali; Przybyło Józef, Biernat Franciszek, Żurek Ryszard, Król Michał, Urbański Kazimierz, Godzik Mikołaj, Kawa Robert, Kargol Marcin, Żurek Marcin, Siupik Andrzej, Wielgosz Łukasz, Łuszcz Łukasz.

11. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu zmarł śp. Stanisław Pietrzko, z Wokowic, lat 50. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

12. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.


Ogłoszenia duszpasterskie
17 Niedziela zwykła 26. 07. 2015 r.

1. Dziś wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny – swoją modlitwą wyrażamy wdzięczność naszym rodzicom, dziadkom i emerytom.
* Po południu o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory. Msza św. o godz. 15.3o i 19.oo.
* Dziś, z racji przypadającego wczoraj wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo naszych pojazdów. Kierowców zachęcamy do nabycia naszym sklepiku sanktuaryjnym breloczków ze św. Krzysztofem oraz modlitwy za kierowców.
* W dniu dzisiejszym w Parafii Bielcza odpust ku czci Matki Bożej Anielskiej, oraz na Bocheńcu ku czci Św. Anny. Księża proboszczowie zapraszają do wspólnej modlitwy.

2. We wtorek przypada 24 rocznica konsekracji Księdza Biskupa Jana Styrny naszego rodaka. W swoich modlitwach polecajmy dobremu Bogu Osobę Księdza Biskupa.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
* w środę – święta Marta, patronka gospodyń i hotelarzy.
* w piątek – święty Ignacy z Loyoli, prezb., Patron rekolekcji.
* w sobotę – święty Alfons Maria Liguorii, biskup i doktor Kościoła.

3. W piątek, Ksiądz Adam i Ksiądz Tomasz, odwiedzą chorych z Komunią Świętą od godz. 8.00.

4. Przed nami sierpień, miesiąc pielgrzymek do sanktuariów maryjnych, a zarazem miesiąc pamięci o ważnych wydarzeniach z historii naszego narodu. Biskupi polscy apelują do nas i do wszystkich wiernych Kościoła katolickiego w naszej Ojczyźnie, abyśmy przeżyli go w trzeźwości. W związku z tym zachęcamy parafian i gości do podejmowania zobowiązań abstynencji od alkoholu. Zachęcamy do wpisania swoich postanowień trzeźwościowych do „Księgi Trzeźwości”, która znajduje się przed Ołtarzem Bożego Miłosierdzia.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca sierpnia. Zachęcamy parafian i gości do uczczenia Matki Bożej, a także do modlitwy za poległych za Ojczyznę z okazji przypadającej w tę sobotę 71 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

6. W niedzielę 2 sierpnia ci, którzy nawiedzą Bazylikę, przystąpią do Komunii Św. i pomodlą się w intencjach wyznaczonych przez papieża, mogą otrzymać tak zwany odpust Porcjunkuli.

7. Polecajmy Panu Bogu korzystających z urlopów i wakacji, a także rolników, dla których jest to czas ciężkiej pracy. Módlmy się też o sprzyjającą pogodę, by móc zebrać plony ziemi.

8. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Legutko Marek, Legutko Justyna, Kułak Iwona, Góra Jadwiga, Pagacz Marta, Krawczyk Wiesława, Świderek Anna, Kawa Robert, Piotr i Weronika. Bóg zapłać za waszą pracę.

9. W tym tygodniu prosimy kolejnych mieszkańców z Wokowic, rodziny: Stępak, Ślusarski, Przybyło, Przybyło, Przybyło, Przybyło, Gąsiorek, Przybyło, Drąg, Kargul, Kargul, Misina.
* Ofiary na prace budowlane przy naszej Bazylice złożyły; 100 zł. Rodziny sprzątające bazylikę, 70 zł. pewna osoba, 100 zł. pewna rodzina ze Szczepanowa, po 200 zł. pewna rodzina z Wokowic i Szczepanowa, 500 zł. pewna rodzina z Nowej Huty. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców.

10. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu zmarł śp. Kazimierz Chmiel, lat 83, związany z naszą Parafią, ostatnio zamieszkały w Krakowie. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

11. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

12. W piątek od godz. 8.00 w Ośrodku Zdrowia w Szczepanowie, odbędą się badania USG przepływów szyjnych i kończyn dolnych, tarczycy, nerek, płuc oraz echo serca. Badania są odpłatne. Szczegółowe informacje w przychodni i na afiszu w gablocie parafialnej.


Ogłoszenia duszpasterskie
16 Niedziela zwykła – 19. 07. 2015 r.

1. Przeżywamy dziś 16 Niedzielę Zwykłą. Po południu o godz. 15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia połączona z Nieszporami. Msza Święta o 15.3o i 19.oo.

2. Bardzo serdecznie witamy, na ziemi Świętego Stanisława, wszystkich przybywających na czas wakacji do Szczepanowa, rodaków i gości, życząc wszystkim miłego pobytu. Przychodząc do naszej Bazyliki, na Mszę świętą, czy na jej zwiedzanie, pamiętajmy o odpowiednim stroju.

3. W środę, 22 lipca, w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać Odpust ku czci Św. Marii Magdaleny. Porządek Mszy św. świąteczny. Msze św. o godz.: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 15.30 i 19.00. Na uroczystą sumę odpustową o godz. 11.00 zapraszamy parafian, przybyłych do Szczepanowa gości, dzieci pierwszokomunijne w białych strojach. Z racji prowadzonych prac remontowych nie będzie procesji wokół Bazyliki.

4. W następną niedzielę po każdej Mszy św. sprawowanej w Bazylice święcenie pojazdów. Zgodnie z tradycją 26 lipca w rocznicę urodzin św. Stanisława, które wypada obecnie w niedzielę Msza św. o godz. 19.00 będzie sprawowana w kaplicy Narodzenia naszego Patrona. Zapraszamy na tą Mszę św. wszystkich parafian i gości.

5. W niedzielę, 26 lipca dzieci i młodzież z zespołu muzycznego OREMUS wyjeżdżają na wakacyjny wypoczynek do Starego Sącza. Wyjazd z parkingu parafialnego o godz. 8.00.

6. Caritas parafialna, jak co roku w okresie wakacyjnym włącza się w ogólnopolską akcję „Tornister pełen uśmiechu”, której celem jest wyposażenie w przybory szkolne dzieci z ubogich rodzin. W związku z tą akcją w sklepach na terenie naszej parafii, dzięki życzliwości ich właścicieli wystawione będą kosze, do których będzie można składać przybory szkolne. Chciejmy się dzielić z potrzebującymi i wesprzyjmy tą akcji.

7. Odpust ku czci św. Jakuba apostoła w Brzesku w sobotę, 25 lipca 2015 r. Zachęcamy do pielgrzymowania i umacniania się w wierze.

8. W miesiącu sierpniu wyruszy XXXIII Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Bardzo prosimy, aby Parafianie zapisywali się do grupy nr 8 – Św. Stanisława Szczepanowskiego. Zapisy na pieszą pielgrzymkę będą przyjmowane do końca lipca w kancelarii lub zakrystii.

9. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
– w poniedziałek – wsp. Bł. Czesława, prezb.
– w środę – uroczystość Św. Marii Magdaleny, odpust parafialny
– w czwartek – święto Św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy
– w piątek – wsp. Św. Kingi, dziew., patronki drugorzędnej Diecezji
– w sobotę – święto Św. Jakuba, apostoła

10. Dziękujemy parafianom z Mokrzysk za sprzątanie Bazyliki i jej otoczenia na odpust ku czci św. Marii Magdaleny. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy parafian z Wokowic – rodziny: Legutko, Legutko, Damasiewicz, Kułak, Góra, Pagacz, Pamuła, Pierzchała, Krawczyk, Świderek, Kawa.

11. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu zmarł śp. Józef Wójcik zam. w Sterkowcu (pochodzący z Wokowic), lat 89. Pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 15.oo. W ubiegłym tygodniu zmarła również śp. Janina Maślanka zam. w Mokrzyskach, lat 87. Pogrzeb w Parafii Mokrzyska we wtorek o godz. 14.00. Polecajmy Ich duszę Bożemu Miłosierdziu.

12. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism katolickich.

13. Ogłoszenie. Zebranie wiejskie w miejscowości Łęki odbędzie się dzisiaj, tj. 19 lipca 2015 r. o godz. 17.00 w budynku Szkoły Podstawowej w Łękach.

14. Dnia 31 lipca (piątek) od godz. 8.00 w Centrum Medycyny Rodzinnej przy ul. Św. Stanisława 11/4 w Szczepanowie, odbędą się badania USG przepływów szyjnych i kończyn dolnych, tarczycy, nerek, płuc oraz echo serca. Badania są odpłatne. Szczegółowe informacje w przychodni i na afiszu w gablocie parafialnej.


Ogłoszenia duszpasterskie
15 Niedziela zwykła – 12. 07. 2015r.

1. Przeżywamy dziś 15 Niedzielę Zwykłą. Po południu o godz. 15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia połączona z Nieszporami. Msza Święta o 15.3o i 19.oo.

2. Bardzo serdecznie witamy, na ziemi Świętego Stanisława, wszystkich przybywających na czas wakacji do Szczepanowa, rodaków i gości, życząc wszystkim miłego pobytu. Przychodząc do naszej Bazyliki, na Mszę świętą, czy na jej zwiedzanie, pamiętajmy o odpowiednim stroju.

3. W miesiącu sierpniu wyruszy XXXIII Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Bardzo prosimy, aby Parafianie zapisywali się do grupy nr 8 – Św. Stanisława Szczepanowskiego. Zapisy na pieszą pielgrzymkę będą przyjmowane do końca lipca w kancelarii lub zakrystii.

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
– w poniedziałek – wsp. Świętych Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników – patronów drugorzędnych Diecezji
– w środę – wsp. Św. Bonawentury, bpa i dokt. Kościoła
– w czwartek – wsp. Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel
– w sobotę – wsp. Św. Szymona z Lipnicy prezb.

5. W następnym tygodniu, 22 lipca, w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać Odpust ku czci Św. Marii Magdaleny. Bardzo prosimy mieszkańców Mokrzysk by przygotowali Bazylikę na tę uroczystość.

6. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy biblijnej dla dorosłych.

7. Informujemy Parafian, że w dniach od 14 do 21 października organizowana jest Pielgrzymka do Ziemi Świętej. Koszt Pielgrzymki, to 650 $ i bilet, który trzeba samemu kupić w złotówkach. Wylot jest z Katowic-Pyrzowic. Liczba osób jest ograniczona. Bliższych informacji udziela Pani Joanna Radecka – siostra Ojca Tomasza Dubiela. /Tel.512 161 884/.

8. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały Bazylikę. Pracowali: Magdalena Gajda, Halina i Justyna Gadziała, Danuta Marmol, Beata Kargol, Teresa Gaczoł, Ewelina Szczyrek, Anna Czarnik, Franciszka Solak, Teresa Halcarz.
Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy parafian z Mokrzysk do sprzątania Bazyliki przed odpustem w sobotę na godz. 8.00.

9. Ofiary na prace remontowe przy naszej Bazylice złożyły: 230 zł rodziny sprzątające Bazylikę, 1000 $ p. Danuta Kubala z Przyborowa, 100 zł – VII Róża kobiet św. Jolanty zelatorki Zofii Łyko. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, również te comiesięczne, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

10. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu zmarła śp. Anna Fundalska ze Szczepanowa, lat 79. Pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 15.oo. Polecajmy Jej duszę Bożemu Miłosierdziu.

11. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism katolickich.

12. Ogłoszenie. Dnia 21 lipca (wtorek) od godz. 13.00 w Ośrodku Zdrowia w Szczepanowie odbędzie się komputerowe badanie wzroku wraz z możliwością zakupu okularów. Rejestracja oraz szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie lub osobiście w ośrodku zdrowia.


Ogłoszenia duszpasterskie
14 Niedziela zwykła – 05. 07. 2015r.

1. Przeżywamy dziś I niedzielę miesiąca lipca. Po Mszy św. o godz. 6.30 zmiana tajemnic różańcowych. Po południu o godz. 15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia połączona z Nieszporami. Msza Święta o 15.3o i 19.oo.

2. Bardzo serdecznie witamy, na ziemi Świętego Stanisława, wszystkich przybywających na czas wakacji do Szczepanowa, rodaków i gości, życząc wszystkim miłego pobytu. Życzymy wam udanego wypoczynku i zapraszamy na spotkania z Panem Jezusem w Bazylice Szczepanowskiej również w dni powszednie. W każdą niedzielę, uczestniczmy we Mszy Św. bez względu na okoliczności, w jakich się znajdziemy. Zechciejcie z troską o zdrowie ciała połączyć staranie o rozwój waszego życia duchowego, religijnego i moralnego.

3. Przychodząc do naszej Bazyliki, na Mszę świętą, czy na jej zwiedzanie, pamiętajmy o odpowiednim stroju. Przed Bazyliką jest tablica, wskazująca, w jakich strojach nie powinniśmy wchodzić do bazyliki. Stosujmy się do tych zaleceń. Pamiętajmy, że za granicą we wszystkich kościołach, wchodząc do miejsc świętych na modlitwę, czy je zwiedzając, bez odpowiedniego stroju nikt nie zostanie wpuszczony.

4. Pamiętajmy też o tym, że wakacje to okres szczególnie aktywnej działalności dealerów narkotyków i agitatorów usiłujących wciągnąć młodzież do różnych sekt. Przestrzegamy przed tymi zagrożeniami zarówno parafian, jak i gości. Zwróćmy, zatem uwagę na to, kto się kontaktuje z naszymi dziećmi.

5. W miesiącu sierpniu wyruszy XXXIII Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Bardzo prosimy, aby Parafianie zapisywali się do 8 grupy Św. Stanisława Szczepanowskiego. Zapisy na pieszą pielgrzymkę będą przyjmowane do końca lipca w kancelarii lub zakrystii.

6. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
– w poniedziałek – wsp. Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
– w środę – wsp. Św. Jana z Dukli, prezb.
– w sobotę – Święto Św. Benedykta , Opata, Patrona Europy

7. Za dwa tygodnie, 22 lipca, w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać Odpust ku czci Św. Marii Magdaleny. Bardzo prosimy mieszkańców Mokrzysk by przygotowali Bazylikę na tę uroczystość.

8. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy biblijnej dla dorosłych.

9. Informujemy Parafian, że w dniach od 14 do 21 października organizowana jest Pielgrzymka do Ziemi Świętej. Koszt Pielgrzymki, to 650 $ i bilet, który trzeba samemu kupić w złotówkach. Teraz jest najlepszy czas na zakup biletów, ponieważ są ceny promocyjne. Wylot jest z Katowic-Pyrzowic. Liczba osób jest ograniczona. Bliższych informacji udziela Pani Joanna Radecka – siostra Ojca Tomasza Dubiela. /Tel.512 161 884/.

10. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały Bazylikę. Pracowali: Krystyna Żurek, Jakub Przybyło, Katarzyna Karwala, Aneta Duda, Maria Kos, Teresa Podoba, Teresa Chamielec, Alicja Gurgul, Stanisław Pagacz, Barbara Król, Marzena Policht.
Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych parafian z Wokowic – rodziny: Gajda, Drabik, Gadziała, Kieroński, Marmol, Kułak, Pierzchała, Kargol, Gaczoł, Stępak, Stępak.

11. Ofiary na prace remontowe przy naszej Bazylice złożyły: 200 zł pewna rodzina ze Sterkowca, 200 zł pewna rodzina z Mokrzysk. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, również te comiesięczne, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

12. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism katolickich.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 21 czerwca 2015 roku.

1. Dzisiaj Diecezjalne Święto Rodziny w Starym Sączu. Uroczysta suma na Błoniach Sądeckich odbędzie się o godz. 11.oo. Program szczegółowy na afiszach.
* Dzisiaj ofiary zbierane do puszek przed bazyliką, będą przeznaczone na rzecz UPJP II w Krakowie i Tarnowie.
* we wtorek – Dzień Ojca. Podczas Eucharystii będziemy się modlić za naszych ojców. Modlitwami obejmiemy wszystkich ojców, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny, a także za tych, którzy już odeszli do wieczności.
* w środę – przeżywać będziemy uroczystość narodzenia świętego Jana Chrzciciela. Jest on jedynym świętym oprócz Matki Bożej, którego narodzenie wspomina się w liturgii Kościoła. Wynika to z jego ogromnego znaczenia, jako poprzednika Mesjasza.
* W naszych modlitwach pamiętajmy o naszym Rodaku, Księdzu Biskupie Janie Styrna, który przeżywa w tym dniu swoje imieniny. Wypraszajmy dla Księdza Biskupa wstawiennictwa Świętego Patrona w pracy apostolskiej w Diecezji Elbląskiej.
* W środę – po nabożeństwie wieczornym spotkanie członków Caritas Parafialnego.

2. W piątek zakończenie roku szkolnego. Młodzież i dzieci szkolne oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji miejscowych szkół, serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą w naszej Bazylice o godzinie 8.oo rano. Dzieci i młodzież zachęcamy, by tygodniu skorzystała ze spowiedzi świętej, aby móc przyjąć Chrystusa do swoich serc na zakończenie roku szkolnego. Rozpoczynającym wakacje życzymy udanego wypoczynku i równocześnie przypominamy, że nie ma wakacji od codziennej modlitwy, niedzielnej Mszy Świętej i Dekalogu.

3. W sobotę, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. W każdą środę zwracamy się do Niej, jako naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe.
* W tym dniu, przypadają imieniny Ks. Bpa Władysława Bobowskiego oraz poprzednich Księży Proboszczów, którzy pracowali w naszej parafii, a także obecnego Księdza Proboszcza. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

4. W przyszłą niedzielę w Parafii Bucze, odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Uroczysta suma o godz.11.oo.

5. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali;Gibała Kacper, Bolek Halina, Góra Krzysztof, Styrna Piotr, Styrna Józef, Cisak Marta, Szczepaniec Krystyna, Pitek Małgorzata. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy parafian z Wokowic – rodziny: Słowiak, Legutko, Pyrek, Gaczoł, Drąg, Ciuruś, Garncarz, Pałka, Gładysz, Brzegowy.

6. Bardzo też serdecznie dziękuję, za wykonanie schodów przy głównym wejściu do bazyliki: Pracowali Panowie z Mokrzysk; Misina Stanisław, Pasula Stanisław, Tomasik Józef,. Bóg zapłać za waszą pracę.

7. Ofiary na prace remontowe przy naszej Bazylice złożyły: 80zł – Rodziny sprzątające bazylikę, 200 zł. pewna rodzina ze Szczepanowa, 200 zł. pewna osoba z Mokrzysk; Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie i te, co miesięczne wpisane są do Złotej Księgi Ofiarodawców.

8. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

Informacja:
W dniu jutrzejszym w Szczepanowie, w sali OSP, od godz. 9.oo do 12.oo odbędzie się badanie wzroku. Badanie będzie bezpłatne przy zakupie okularów. Dotyczy to osób od 15 roku życia.


Ogłoszenia duszpasterskie
XI Niedziela Zwykła 14.06.2015 r.

1. Po południu o godz. 15.00, Koronka do Bożego Miłosierdzia z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa i Msza święta o godz. 15.3o.

2. Jutro przypada trzecia rocznica objęcia Diecezji przez Księdza Biskupa Andrzeja Jeża. Swoimi modlitwami wspierajmy naszego Arcypasterza w posłudze Diecezji i Kościołowi Powszechnemu.

3. W dniu wczorajszym, w naszej Diecezji, zakończyła się peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego i Relikwii św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny. Uroczystego zawierzenia Bożemu Miłosierdziu Diecezji Tarnowskiej dokonał Ks. Bp Ordynariusz. Wdzięczni za dar peregrynacji w naszej Parafii liczniej uczestniczmy w Koronce do Miłosierdzia Bożego.

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
* w poniedziałek – wspomnienie Bł. Jolanty, zak.
* w środę – wspomnienie Św. Św. Alberta Chmielowskiego, zak.
* w środę – po Mszy św. wieczornej grupa biblijna dla dorosłych

5. W piątek o g. 19.00. w naszej Bazylice, odbędzie się, dekanalne spotkanie, czyli tzw. „Wieczór wdzięczności i uwielbienia” za otrzymane dary Ducha Świętego w sakramencie bierzmowania. Młodzież podziękuje P. Bogu za kolejny rok szkolny i katechetyczny. Będzie to również przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Dlatego do wspólnej modlitwy są zaproszeni wszyscy młodzi, oraz rodzice bierzmowanych. Zapraszamy na to spotkanie także młodzież z klasy I, II i III z Gimnazjum z naszej parafii. Prosimy wszystkich o obecność!

6. W sobotę, przypada 12 rocznica nadania tytułu Bazyliki Mniejszej naszemu kościołowi. Nawiedzając w tym dniu bazylikę i wypełniając zwykłe warunki, możemy zyskać odpust zupełny. Zachęcamy do licznego udziału we Mszy św., by zyskać odpust zupełny.

7. W sobotę o godz. 10.oo, w naszej Bazylice, zostanie odprawiona Msza św. przez Diecezjalnego Kapelana Rycerzy Kolumba i innych kapłanów, z okazji przyjęcia nowych członków do Zakonu Rycerzy Kolumba z naszej Parafii i Dekanatu. Jeszcze raz serdecznie zapraszam mężczyzn do włączenia się tę grupę. Nie bójmy się i nie stójmy z boku. Jeśli ukończyłeś 18 rok życia, i jesteś wierzącym i praktykującym katolikiem, chcesz coś zrobić dobrego w życiu, Twoje miejsce jest w Zakonie Rycerzy Kolumba. Zapraszam w sobotę do Bazyliki na godz. 10.oo. Więcej informacji o Zakonie Rycerzy Kolumba na tablicach ogłoszeń i na stronach internetowych www.rycerzekolumba.com, www.kofc.org/pl

8. W najbliższą sobotę, Caritas parafialna, organizuje wycieczkę, której trasa obejmuje: Tropie i pustelnię św. Świerada, zamek w Niedzicy, klasztor klarysek w Starym Sączu. W programie; zwiedzanie zamku w Niedzicy, rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim, grill w Starym Sączu. Koszt 70 zł. Zapisy w zakrystii do wtorku. W związku z małym zainteresowaniem na wyjazd, w środę na Nowennie poinformujemy, czy wycieczka się w ogóle odbędzie.

9. W przyszłą niedzielę w Starym Sączu odbędzie się Diecezjalne Święto Rodziny. Uroczysta suma na Błoniach Sądeckich odbędzie się o godz. 11.oo. Program szczegółowy na afiszach.
* W przyszłą niedzielę ofiary zbierane do puszek przed bazyliką, będą przeznaczone na rzecz UPJP II w Krakowie i Tarnowie

10. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali; Przybyło Julita i Karolina, Przybyło Anna, Cierniak Mariusz i Dominik, Gostek Marta, Mrówka Anna, Góra Cecylia, Fiksak Agnieszka, Ćwioro Agnieszka, Cierniak Monika, Rojek Iwona. Bóg zapłać za Waszą pracę!
* W tym tygodniu prosimy parafian ze Sterkowca, rodziny: Osuch, Tybon, Gajec, Gaczoł, Gibała, Wójcik, Bolek, Góra, Styrna, Styrna, Cisak, Szymek, Ciuruś, Szczepaniec, Pitek.

11. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
X NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 07 czerwca 2015

1. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. Po sumie będzie procesja eucharystyczna. O godz. 1500 uroczyste nieszpory eucharystyczne i o 15.3o Msza Święta. Zapraszamy codziennie na godz. 18.oo do piątku włącznie, na Nieszpory z procesję eucharystyczną wokół bazyliki. Starajmy się, by licznie brać udział w tych nabożeństwach.

2. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
* w poniedziałek – wsp. Św. Jadwigi Królowej
* w środę – wsp. Bł. Bogumiła, bpa
* w czwartek – wsp. Św. Barnaby, Apostoła.
* w środę, po nabożeństwie wieczornym spotkanie grupy biblijnej dla dorosłych.
* w czwartek, spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas I i II o godz. 18.oo w Bazylice. Po nabożeństwie w domu Pielgrzyma.

3. W czwartek, o godz. 18.oo na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, będzie poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.

4. W piątek, przypada uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Po wieczornej Mszy Świętej będzie procesja eucharystyczna.

5. W sobotę, wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

6. W tym dniu, w naszej Diecezji, zakończenie peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego i Relikwii św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny. Uroczysta Msza św. z zawierzeniem Bożemu Miłosierdziu Diecezji Tarnowskiej, będzie o godz. 11.oo w Parafii Błogosławionej Karoliny Kózka w Tarnowie. Ks. Bp serdecznie zaprasza wszystkich diecezjan. Szczegóły na afiszu.

7. W najbliższą sobotę, o godz. 19.oo w Sali Domu Pielgrzyma odbędzie się spotkanie organizacyjne, wszystkich kandydatów, którzy chcieliby wstąpić w szeregi „ Zakonu Rycerzy Kolumba”. Uroczystość przyjęcia planowana jest na 20 czerwca o godz. 10.oo w naszej Bazylice. Przypominamy, że Rycerze Kolumba, są najliczniejszą na świecie organizacją katolików świeckich, oddanych w służbie Kościołowi. Zrzeszamy się w Radach Rycerzy Kolumba. Rada jest lokalną wspólnotą Rycerzy złożoną, z co najmniej 30 mężczyzn, działającą przy Parafii. Przewodniczącym Rady jest Wielki Rycerz, wybierany przez Radę. Członkowie Rady wspólnie decydują o podejmowanych działaniach. Więcej informacji na tablicach ogłoszeń i na stronach internetowych www.rycerzekolumba.com, www.kofc.org/pl Jeszcze raz serdecznie zapraszam mężczyzn. Jeśli ukończyłeś 18 rok życia, i jesteś wierzącym i praktykującym katolikiem, chcesz coś zrobić dobrego w życiu, Twoje miejsce jest w Zakonie Rycerzy Kolumba.

8. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Szczepanowa, którzy włączyli się w przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała. Dziękujemy tym, którzy nieśli baldachim, chorągwie, obrazy. Szczególnie dziękujemy OSP za udział w procesji i utrzymanie porządku na drodze. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się, niech Chrystus Eucharystyczny stokrotnie wynagrodzi swoim błogosławieństwem.

9. Informujemy, że od przyszłego roku, każda wioska będzie przygotowywać jeden ołtarz. Który ołtarz i w którym miejscu podamy w późniejszym terminie.

10. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Drąg Małgorzata, Listwan Agnieszka, Pasierb Teresa, Bujak Barbara, Piekarczyk Marianna i Hubert, Krawczyk Alicja. Bóg zapłać
* W tym tygodniu prosimy kolejnych parafian ze Sterkowca – rodziny: Przybyło, Przybyło, Cierniak, Gostek, Mrówka, Góra, Fiksak, Ćwioro, Skrobot, Cierniak, Madej.
* Ofiary na prace budowlane przy naszej Bazylice złożyły: 120 zł – Rodziny sprzątające bazylikę, 200 zł pewna osoba z Wokowic, 150 zł. pewna rodzina z Mokrzysk. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie i te, co miesięczne wpisane są do Złotej Księgi Ofiarodawców.

11. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

12. Starosta Powiatu Brzeskiego informuje, że w dniu 10.06.2015 r. (środa), o godz. 1700, w budynku Remizy Ochotniczej straży Pożarnej w Szczepanowie, odbędzie się zebranie Uczestników postępowania scaleniowego, prowadzonego na obszarze Szczepanowa. Podczas zebrania uczestnicy scalenia w drodze uchwały określają zasady szacunku gruntów. W związku z powyższym, Starosta uprzejmie prosi o jak najliczniejsze wzięcie udziału w zebraniu.


Ogłoszenia duszpasterskie
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 31.05.2015 r.

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Wyznajemy wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach, pochylamy się nad tajemnicą wewnętrznego życia Boga i dziękujemy Mu za chrzest święty, który daje nam udział w tym życiu. O godz. 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego, nabożeństwo majowe i Msza święta o godz. 15.3o.

2. Jutro – Dzień Dziecka i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiać będziemy codziennie po Mszy Świętej świętej wiecznej.

3. W czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. o godz. 6.3o, 8.oo, 9.3o. O godz. 15.oo Nieszpory Eucharystyczne z procesją wokół Bazyliki i o 15.3o Msza św. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.00.
Po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszy uroczysta procesja do czterech ołtarzy. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z bazyliki na nasze ulice. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii i będziemy prosić Chrystusa o pokój i błogosławieństwo dla Kościoła, naszej Ojczyzny i naszych rodzin. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem naszej wiary w Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tej procesji. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w strojach, dzieci młodsze do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia. Prosimy by przygotować obrazy, feretrony, sztandary. Straż Pożarną prosimy o niesienie baldachimu i sztandarów, oraz o zabezpieczenie drogi w czasie procesji. Prosimy by wcześniej przygotować ołtarze. Prosimy o to mieszkańców Szczepanowa z poszczególnych ulic:
– Przy domu Państwa Tomczyk – mieszkańcy z ul. Przyszkolnej, Osiedle na Wzgórzu, Rynek Szczepanowski.
– Przy domu Państwa Cybulski – mieszkańcy ul. Łukowej, Długosza, Podlesie, Osiedle Widok, Pielgrzymów;
– Przy domu Państwa Polak – mieszkańcy z ul. Lubomirskiego, Ruchu Oporu, Św. Stanisława, Źródlana;
– Przy domu Państwa Kądziołka – mieszkańcy ul. Ks. St. Stojałowskiego, Łęckiej, Ks. Kosseckiego.
* Prosimy o udekorowanie okien, zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny szczególnie w dniach oktawy blisko każdego z nas.
* Składka z Bożego Ciała przeznaczona jest na hospicja i cele charytatywne w Diecezji.
* W Oktawie Bożego Ciała, Nieszpory Eucharystyczne i Msza św. popołudniowa z procesją będą o godzinie 18.00.

4. W tym tygodniu, wypada I piątek i I sobota miesiąca czerwca. Spowiedź będzie w poniedziałek, wtorek i środę pół godziny przed Mszą świętą poranną i wieczorną oraz w czasie nabożeństw popołudniowych, tak, aby przed uroczystością Bożego Ciała, wszyscy skorzystali ze spowiedzi świętej.
5. W najbliższy piątek od godz. 8.oo rano, kapłani odwiedzą chorych z Komunią świętą. Do chorych, których odwiedzał ks. Rafał, kapłan uda się od godz. 11.oo.

6. W przyszłą niedzielę, o godz. 10.3o, w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mokrzyskach, Ks. Bp Ordynariusz dokona konsekracji kościoła. Na powyższą uroczystość Ksiądz proboszcz wraz z Radą Parafialną bardzo serdecznie zaprasza naszych parafian.

7. „W imię Ducha świętego” to hasło tegorocznego, XIV Spotkania Młodych nad Lednicą, które odbędzie się 6 czerwca. Już za rok czaka nas jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski. Do tej daty przygotowujemy się poprzez trzyletni program naszych spotkań. Rok 2015 jest poświęcony Duchowi Świętemu. Informujemy Parafian, że z piątku na sobotę, młodzież z naszej Parafii wspólnie z młodzieżą z Jadownik, uda się na Lednicę, gdzie przekażą kopię obrazu, św. Stanisława z głównego ołtarza. Obraz ten wspólnie z obrazem św. Wojciecha będą na umieszczone na stałe na lednickim ołtarzu.

8. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali; Kornaus Bożena, Latocha Jadwiga i Gabriela, Staniec Maria i Marta, Góra Bronisław, Krawczyk Maksymilian i Marcin, Chojnowska Maria, Wójcik Ryszard, Górska Renata, Górski Adam, Cierniak Małgorzata.

9. W tym tygodniu prosimy kolejnych parafian ze Sterkowca, rodziny; Liszek, Drąg, Listwan, Pasierb, Bujak, Piekarczyk, Sacha, Krawczyk, Rojek, Marcel.

10. Ofiary na prace budowlane przy naszym Sanktuarium złożyły; 130 złotych rodziny sprzątające Bazylikę. Bóg zapłać też za wszystkie ofiary, jakie składacie i te, co miesięczne, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: śp. Maria Kołodziej z Przyborowa, lat 88. Pogrzeb jutro o godz. 15.oo. Polećmy jej duszę miłosierdziu Bożemu.

12. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych. Zachęcamy również do odwiedzenia naszej strony internetowej www.bazylikaszczepanow.pl

13. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. popołudniowej, spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, działające przy naszej Parafii.

14. Dyrekcja oraz Nauczyciele Katolickiego Gimnazjum i LO im. św. Stanisława BM ze Szczepanowa, w Brzesku, informują, że trwa nabór do w/w szkół. Natomiast młodzież, serdecznie zaprasza do podjęcia nauki w tych szkołach.


Ogłoszenia duszpasterskie
Niedziela Zesłania Ducha Świętego 24. 05. 2015 r.

1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Hymnem do Ducha Świętego rozpoczyna się dzisiaj liturgia Mszy św., aby wyprosić światło i moc Ducha Świętego dla każdego z nas. Dzisiaj kończy się czas wielkanocny i czas wypełnienia obowiązku przyjęcia Komunii św. wielkanocnej. Po południu o godz.15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego, nabożeństwo majowe i Msza Święta.

2. W dniu dzisiejszym odbywa się II tura wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Burmistrz Brzeska informuje, że siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 22 w Szczepanowie, znajduje się w Domu Pielgrzyma przy ul. Św. Stanisława 2A. Lokal wyborczy mamy bardzo, blisko, dlatego zachęcamy wszystkich do licznego udziału w tych wyborach, by wybrać właściwą i godną osobę na urząd Prezydenta w naszym Państwie.

3. Jutro Drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszej Bazylice o godz. 6.3o, 8.oo, 9.30, 11.oo. Po południu o godz.17.3o nabożeństwo majowe i Msza św., o godz.18.oo. W tygodniu o godz.18.oo nabożeństwo majowe i Msza święta.

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
we wtorek – wspomnienie Świętego Filipa Nereusza, prezbitera
W tym dniu, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.
* We wtorek, przypada też 85 rocznica konsekracji naszej bazyliki. W duchu wdzięczności naszym ojcom za ten wspaniały „Dom Boży” przyjdźmy jak najliczniej na wspólną modlitwę.
* w środę – po Mszy św. wieczornej spotkanie Caritasu oraz grupy biblijnej dla dorosłych.
* w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu na wieczornej Mszy św. zostaną przyjęci Aspiranci do grona Ministrantów.
* w piątek – wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, zakonnicy.

5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

6. Już za półtora tygodnia, będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Boże Ciało. W związku z tym, już dziś prosimy o przygotowanie ołtarzy na uroczystą procesję z Najśw. Sakr. Hasła na poszczególne ołtarze są do odebrania w zakrystii.

7. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali; Duda Marta, Wójcik Elżbieta i Rozalia, Dubiel Agnieszka, Natalia i Kalina, Chudyba Andrzej, Żurek Andrzej, Przybyło Anna, Kierońska Magdalena, Grzebieniarz Kinga. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych mieszkańców ze Sterkowca, rodziny; Kornaus, Latocha, Staniec, Krawczyk, Góra, Bogusz, Chojnowska, Ćwioro, Wójcik, Górski, Górski.
* Ofiarę na prace budowlane przy naszej Bazylice złożyła 500 zł. pewna rodzina z Mokrzysk. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie wpisane są do „ Złotej Księgi Ofiarodawców”.

8. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych. Zachęcamy również do odwiedzenia naszej strony internetowej www.bazylikaszczepanow.pl Zapraszamy także, do sklepiku Sanktuaryjnego, w którym możemy nabyć wiele pięknych albumów, nowych modlitewników, książek religijnych i dewocjonalia.

9. Starosta Powiatu Brzeskiego informuje, że w dniu 27.05.2015 r. (środa), o godz. 1700, w budynku Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mokrzyskach, ul. Kościelna 1, odbędzie się zebranie Uczestników postępowania scaleniowego, prowadzonego na obszarze wsi Mokrzyska, w związku z realizacją infrastrukturalnego postępowania scaleniowego, gruntów rolnych i leśnych, związanych z budową autostrady A-4. W związku z powyższym, Starosta uprzejmie prosi o jak najliczniejsze wzięcie udziału w zebraniu.

10. Burmistrz Brzeska informuje, że zgodnie z uchwałą Krajowej Rady Izb Rolniczych w dniu 31 maja 2015r. /tj. w najbliższą niedzielę/, odbędą się wybory do Rady Powiatowej Małopolskiej Izby Rolniczej. Osobami uprawnionymi do udziału w wyborach są podatnicy podatku rolnego i podatku dochodowego z działów specjalnych produkcji rolnej. Głosowanie odbędzie się w godzinach od 8.oo do 18.oo – w budynku Urzędu Miejskiego w Brzesku przy ul. Głowackiego 51. Spis członków Izby Rolniczej uprawnionych do głosowania znajduje się w pokoju 117 tut. Urzędu.

11. Okręgowa Komisja Wyborcza nr 53 w Borzęcinie informuje, że uprawnieni do głosowania do Rady Powiatowej Małopolskiej Izby Rolniczej Powiatu Brzeskiego, mieszkańcy z terenu Gminy Borzęcin, głosować będą również w przyszłą niedzielę w budynku NR 2 Urzędu Gminy Borzęcin /tj. Remiza OSP/ w godzinach: 8:00 – 18:00.

12. Szkoła Muzyczna I stopnia w Brzesku ogłasza nabór kandydatów, w wieku od 5 do 16 lat, chętnych do podjęcia nauki w roku szkolnym 2015/2016. Szkła oferuje nauczanie na takich instrumentach, jak: skrzypce, gitara, flet, saksofon, trąbka, akordeon, perkusja i inne. Szczegóły oraz kwestionariusz na stronie internetowej szkoły: www.sm.brzesko.pl


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 17. 05. 2015 r.

1. Po południu o godz. 15.oo nabożeństwo majowe i Msza św. o godz. 15.3o. W tygodniu nabożeństwo majowe odprawiane jest codziennie o godz. 18.oo, następnie Msza święta. Zachęcamy do licznego udziału. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

2. Przed Bazyliką Caritas Parafialny organizuje zbiórkę do puszek dla poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Nepalu.

3. Bardzo serdecznie dziękuję, za liczną obecność w czasie tegorocznych uroczystości odpustowych i prymicyjnych. Dziękuję poszczególnym miejscowościom za dekorację i za uporządkowanie wyznaczonych miejsc.
* Radnym parafialnym dziękuję za pokierowanie tymi pracami.
* Policji z Brzeska oraz OSP z naszych jednostek, za troskę o nasze bezpieczeństwo oraz utrzymanie porządku na drogach w czasie procesji i parkingach.
* Tym, którzy w czasie procesji nieśli: – Relikwie Świętego Stanisława, Relikwie Świętych i Błogosławionych z Diecezji, obrazy, feretrony, sztandary.
* Chórowi Sanktuaryjnemu, który ubogacał swoim śpiewem liturgię,
* Panu Organiście i Panu Kościelnemu, LSO
* Paniom i Panom pracującym w kuchni oraz tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniach i przebiegu uroczystości, składam serdeczny Bóg zapłać.
* Serdecznie dziękuję moim współpracownikom, Ks. Adamowi i Tomaszowi.
* Spotkanie grupy biblijnej dla dorosłych w środę po Mszy św. wieczornej.

4. Informujemy Parafian i młodzież, że w dniu 6 czerwca odbędzie się ogólnopolskie spotkanie młodzieży na Lednicy. Na prośbę Ojca Jana Góry, nasza Parafia tym roku przekaże kopię obrazu św. Stanisława BM. Będzie on tam umieszczony na stałe wraz ze św. Wojciechem z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski. W związku z tą uroczystością, bardzo serdecznie zapraszamy na wyjazd młodzież z naszej Parafii. Zapisy w zakrystii lub w ciągu tygodnia w kancelarii parafialnej. Koszt wyjazdu 70 zł.

5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

6. Dziękujemy tym rodzinom, które porządkowały bazylikę. Pracowali: Curyło Grażyna, Wójcik Ewa, Gazda Tomasz, Ćwioro Michalina, Jędryka Małgorzata, Bodzioch Katarzyna, Solak Barbara i Antoni. Bóg zapłać za Waszą pracę.
*W tym tygodniu prosimy o to kolejne rodziny ze Sterkowca: Wójcik, Sztymelski, Duda, Koziński, Dubiel, Chudyba, Podleś, Ciszkowicz, Przybyło, Kieroński, Grzebieniarz, Żurek.
* Ofiary na prace prowadzone przy naszej Bazylice złożyły; 100 zł rodziny sprzątające Bazylikę, 200 zł. pewna rodzina z Mokrzysk. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie również te comiesięczne, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

7. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: Śp. Kazimiera Ciuruś z Łęk, lat 89. Polecajmy jej duszę miłosierdziu Bożemu.

8. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i naszej Gazetki parafialnej Pasterz. Informujemy, że można również zobaczyć na naszej stronie parafialnej www.bazylikaszczepanow.pl lub www.tarnow.gosc.pl obszerną relacją z uroczystości odpustowych i prymicji w Szczepanowie.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
6 NIEDZIELA WIELKANOCY 10. 05. 2015

1. Przeżywamy ostatni dzień Wielkiego Odpustu ku czci św. Stanisława BM.
Dzień dzisiejszy jest dniem szczególnym w historii naszej Parafii. Przeżywamy uroczystość Prymicyjną Ojca Tomasza Dubiela – Franciszkanina z Kustodii Ziemi Świętej. Ojcu Tomaszowi gratulujemy i zapewniamy o stałej pamięci modlitewnej w Sanktuarium Patrona Polski Św. Stanisława BM.
Bardzo serdecznie witamy wszystkich Pielgrzymów i Gości oraz rodaków św. Stanisława. Witamy, Dziekana UPJPII w Krakowie, Księdza Profesora dr hab. Janusza Królikowskiego dzisiejszego kaznodzieję. Bóg zapłać za wygłoszone Słowo Boże.

2. W dniu dzisiejszym odbywają się wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Burmistrz Brzeska informuje, że została zmieniona siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 22 w Szczepanowie. Lokal Komisji obecnie znajduje się w Domu Pielgrzyma przy ul. Św. Stanisława 2A., A nie jak poprzednio w Szkole Podstawowej.

3. W tygodniu nabożeństwo majowe odprawiane będzie o godz. 18.oo, następnie Msza święta. Zachęcamy do licznego udziału.

4. W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę przeżywać będziemy ”Dni modlitw” o urodzaje. W te dni pójdziemy z procesją wokół Bazyliki, modląc się o urodzaje i prosząc o zachowanie od klęsk żywiołowych. Zachęcamy do licznego udziału w tej modlitwie.

5. W środę – przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy i 31. rocznica zamachu na Ojca św. Jana Pawła II.
– w czwartek – święto św. Macieja Apostoła.
– w piątek – rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego.
– w sobotę – wsp. Św. Andrzeja Boboli kapł. i męczennika, patrona Polski. Jest to dzień imienin Ks. Biskupa dra Andrzeja Jeża, Biskupa Tarnowskiego. Pamiętajmy o naszym Pasterzu w naszych modlitwach. Przyjdźmy liczniej na nabożeństwo majowe.

6. Za tydzień przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu składka na organizację Światowych Dni Młodzieży.

7. W przyszłą niedzielę odpust ku czci MB Fatimskiej w Gnojniku. Ks. Proboszcz bardzo serdecznie zaprasza naszych Parafian na sumę o godz. 11.oo.

8. Dziękujemy tym rodzinom, które porządkowały bazylikę. Pracowali: Bogusz Krzysztof, Bogusz Jerzy, Pajor Dorota, Wiktoria i Martyna, Koczwara Weronika, Koczwara Stanisław, Duczymiński Grzegorz, Łyko Zofia, Solak Zofia. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy o to kolejne rodziny ze Sterkowca; Curyło, Pyrek, Wójcik, Moszko, Chruściel, Gazda, Ćwioro, Partyka, Jędryka, Bodzioch, Stec.
* Ofiary na prace prowadzone przy naszej Bazylice złożyły; 100 zł rodziny sprzątające Bazylikę, 150 zł. Róża św. Cecylii, zel. Bogusława Brzezińska, 200 zł. pewna rodzina z Mokrzysk, 300 zł. Górnicy Kopalni Gazu w Szczepanowie, 400 zł. Związek Zawodowy Straży Ochrony Kolei Komendy Regionalnej w Krakowie, 500 zł pewna rodzina Brzeska. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie wpisane są do Złotej Księgi Ofiarodawców.

9. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i naszej Gazetki parafialnej Pasterz. Informujemy, że można również w Internecie zobaczyć na stronie www.tarnow.gosc.pl oraz www.rdn.pl obszerna relacją z uroczystości odpustowych w Szczepanowie.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: Śp. Stanisław Kądziołka ze Szczepanowa, lat 67. Polećmy jego duszę miłosierdziu Bożemu.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość NMP Królowej Polski 02. 05. 2015 r.
1. Dziś przeniesiona Uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę, o godz. 6.3o, 8.oo, 9.3o, 11.oo, 15.3o. Po południu o godz.15.oo, Koronka do Miłosierdzia Bożego, nabożeństwo majowe i Msza św. Po Mszy świętej od godz. 16.3o będzie spowiedź dla dzieci, które jutro przystąpią do I Komunii świętej.

2. W dniu jutrzejszym w naszym Sanktuarium rozpocznie się tygodniowy odpust ku czci Św. Stanisława BM naszego rodaka, rozważając hasło: „Święty Stanisław wzywa do nawrócenia i pokuty”. Hasło przeżywanego odpustu, nawiązuje treścią do tegorocznego programu duszpasterskiego w Kościele w naszej Ojczyźnie.
Msze św. będą odprawione w Bazylice: o godz. 6.3o, 8.oo.
O godz. 9.3o Złoty Jubileusz Kapłaństwa Księdza biskupa Jana Styrny – naszego rodaka, z udziałem Ks. Biskupa Ordynariusza i innych księży. Wszystkich Parafian, rodzinę a także kolegów i koleżanki Księdza Biskupa serdecznie zapraszamy na tę uroczystość.
O godz. 12.oo I Komunia święta, dla dzieci z naszej Parafii. Po południu o godz. 15.oo nabożeństwo majowe i Msza św. o godz. 15.3o i 19.oo.

3. Tygodniowy program odpustu mamy w gablotkach i na planszach przed bazyliką, a także na naszej stronie internetowej; www.bazylikaszczepanow.pl
Dla przypomnienia informujemy, że w tygodniu odpustowym codziennie odprawiane jest nabożeństwo majowe o godzinie – 17.3o, zaś Msze Św. o godzinie 8.oo, 11.oo i 18.oo.

4. Zachęcamy do zapoznania się z programem naszych uroczystości.

PONIEDZIAŁEK – 4 MAJA 2015 r.
DZIEŃ CHORYCH, DZIEŃ SENIORA, CARITAS PARAFIALNY
10.oo – Spotkanie członków Caritasu z dekanatu Szczepanowskiego 11.oo – Msza św. dla chorych i błogosławieństwo Najśw. Sakramentem na sposób Lourdes 18.oo – Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Jana Styrny. Bierzmowanie Młodzieży Dekanatu Szczepanowskiego
WTOREK – 5 MAJA 2015 r.
DZIEŃ MODLITW ZA FUNDATORÓW, DOBROCZYŃCÓW, PIELGRZYMÓW, PARAFIAN – ŻYWYCH I ZMARŁYCH
18.oo – Msza święta za wszystkich dobrodziejów naszego Sanktuarium.
ŚRODA – 06 MAJA 2015 r.
DZIEŃ RODZIN
18.oo – Msza święta dla Małżonków przeżywających jubileusze: 25 i 50 lecia zawarcia Sakramentu Małżeństwa z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. 15 – rocznica powstania Parafialnego Oddziału SRK Diecezji Tarnowskiej
CZWARTEK – 07 MAJA 2015 r.
DZIEŃ MŁODZIEŻY BIERZMOWANEJ 11.oo – Msza święta dla młodzieży bierzmowanej ze szkół im. Św. Jana Pawła II z Diecezji Tarnowskiej, Zespołu Szkół Katolickich z Nowego Sącza, Szkoły Katolickiej w Brzesku, Diecezjalnej Rodziny Szkół imieniem Świętych i Błogosławionych.
Po południu – DZIEŃ MODLITW O POWOŁANIA KAPŁAŃSKIE I ZAKONNE 18.oo – Koncelebra Księży przeżywających; 10 i 25 rocznicę święceń Kapłańskich.

PIĄTEK – 08 MAJA 2015 r. UROCZYSTOŚĆ LITURGICZNA ŚWIĘTEGO STANISŁAWA BM
Msza Święta w Bazylice: 6.3o,8.oo, 11.oo, 15.3o, 19.oo
GŁÓWNA UROCZYSTOŚĆ DIECEZJALNO – GMINNA Z OKAZJI 70. ROCZNICY ZAKOŃCZENIA II WOJNY ŚWIATOWEJ, Z UDZIAŁEM SŁUŻB MUNDUROWYCH: KOMBATANTÓW, ŻOŁNIERZY WOJSKA POLSKIEGO, POLICJI, CELNIKÓW, STRAŻY GRANICZNEJ, PSP, OSP, KOLEJARZY, KADETÓW, STRZELCA, GÓRNIKÓW KOPALNI GAZU W SZCZEPANOWIE I INNYCH SŁUŻB.
W PROGRAMIE UROCZYSTOŚCI:
Godz. 10.00 – Poświęcenie odnowionej Kaplicy Narodzenia św. Stanisława BM
10.15 – Odsłonięcie tablicy upamiętniającej 70. rocznicę zakończenia II wojny światowej
10.25 – Posadzenie Katyńskiego Dęba na Rynku Szczepanowskim
10.35 – Procesja do Bazyliki z relikwiami; Św. Stanisława BM, św. Jana Pawła II, Świętych i Błogosławionych z naszej Diecezji.
11.00 – Uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża, z udziałem Księży Biskupów, Kapituł Katedralnej i Kolegiackich: z Bochni, Nowego Sącza, Wojnicza oraz Księży z Diecezji i Gości.
SOBOTA – 09 maja 2015 r.
Godz. 17.oo – Powitanie Prymicjanta – Ojca Tomasza Franciszka Dubiela
Godz. 18.oo – Rocznica I Komunii świętej.
NIEDZIELA – 10 maja 2014 r.
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ODPUSTU Msza święta w Bazylice: 6.3o, 8.oo, 9.3o, 11.oo, 15.3o, 19.oo. 11.oo – Msza św. Prymicyjna Ojca Tomasza Franciszka Dubiela – Franciszkanina z Kustodii Ziemi Świętej.

5. Dziękujemy Radnym i Parafianom z poszczególnych miejscowości za przystrojenie Parafii na czas odpustu. Dziękujemy również rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i bierzmowanych za udekorowanie i przygotowanie bazyliki na czas uroczystości. Bóg zapłać! Przypominamy tym, którzy jeszcze nie udekorowali swoich domów, aby to uczynili jeszcze dziś.
* Ofiary na prace prowadzone przy naszej Bazylice złożyły; 200 zł i pewna rodzina ze Szczepanowa 1000 zł pewna rodzina ze Szczepanowa. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie wpisane są do Złotej Księgi Ofiarodawców.

6. Informujemy Parafian, że zmarła śp. Józefa Ciuruś, z Łęk, lat 101. Pogrzeb odbędzie się dzisiaj o godz. 13.oo

7. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i naszego Pasterza.

8. Informujemy Parafian, że od kwietnia transmisje mszy świętych w szczepanowskiej Bazylice dostępne są w Internecie. Na stronie www.bazylikaszczepanow.pl utworzona została zakładka, gdzie można oglądać bezpośrednią transmisję audio-video z Mszy Św. oraz nabożeństw odprawianych w Sanktuarium Św. Stanisława BM. Transmisja Mszy św. i nabożeństw pomoże szczególnie osobom niemogących uczestniczyć bezpośrednio w Mszy Świętej np. z przyczyn zdrowotnych, podróżujących, przebywających w krajach bez dostępu do kościołów. Mamy nadzieję, że będzie to również ciekawa forma promocji naszego sanktuarium. O tym jak system działa w praktyce będzie można się przekonać już w najbliższych dniach – m.in. w trakcie tygodniowego odpustu ku czci Świętego Stanisława.

9. Usługę transmisji wdrożyła firma Climax pana Rafała Kraja.

10. Bezpośredni adres kamery: http://www.bazylikaszczepanow.pl/kamera/ 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
5 Niedziela Wielkanocna 03. 05. 2015 r.

1. Dzisiaj w naszej Parafii, rozpoczynamy tygodniowy odpust ku czci Św. Stanisława BM rozważając hasło: „ŚWIĘTY STANISŁAW WZYWA DO NAWRÓCENIA I POKUTY” Hasło to nawiązuje do Roku liturgicznego, jaki obecnie przeżywamy w kościele. Msze Święte w dniu dzisiejszym o godzinie – 6.3o i 8.oo, o godz. 9.3o – Złoty Jubileusz Kapłaństwa Księdza Biskupa dr Jana Styrny – rodaka szczepanowskiego. 12.oo – I Komunia św.
Tygodniowy program odpustu został podany w dniu wczorajszym, mamy go na afiszach w gablotkach i na planszach przed bazyliką, a także na naszej stronie internetowej; www.bazylikaszczepanow.pl Dla przypomnienia informujemy, że w tygodniu odpustowym nabożeństwo majowe odprawiane będzie codziennie o godzinie – 17.3o, Msze, Św., o godz. 8.oo, 11.oo i 18.oo. Zachęcamy do licznego udziału w poszczególnych nabożeństwach.

2. W tym tygodniu o uporządkowanie Bazyliki prosimy we wtorek rodziców dzieci I Komunijnych, zaś rodziców młodzieży bierzmowanej w czwartek. W najbliższą sobotę prosimy rodziny ze Sterkowca; Bogusz, Bogusz, Pajor, Koczwara, Koczwara, Stempak, Duczymiński, Łyko, Solak, Solak.

3. Ofiarę 1000 zł na prace prowadzone przy naszej Bazylice złożyła pewna rodzina z Mokrzysk. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie wpisane są do Złotej Księgi Ofiarodawców.

4. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i naszego Pasterza.

5. Informujemy Parafian, że od kwietnia transmisje mszy świętych w szczepanowskiej Bazylice dostępne są w Internecie. Na stronie www.bazylikaszczepanow.pl utworzona została zakładka, gdzie można oglądać bezpośrednią transmisję audio-video z Mszy Św. oraz nabożeństw odprawianych w naszym Sanktuarium. Transmisja Mszy św. i nabożeństw pomoże szczególnie osobom niemogących uczestniczyć bezpośrednio w Mszy Świętej np. z przyczyn zdrowotnych, podróżujących, przebywających w krajach bez dostępu do kościołów. Mamy nadzieję, że będzie to również pewna forma promocji naszego sanktuarium. Usługę transmisji wdrożyła firma Climax pana Rafała Kraja.

6. Bezpośredni adres kamery: http://www.bazylikaszczepanow.pl/kamera/
7. Komunikat!


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 26. 04. 2015 r.

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele, jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania. Podczas tego Tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Będziemy, prosić Maryję i świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania, budzące się w naszej parafii i na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte. W diecezji obchodzimy Niedzielę Kapłańską. Ofiary składane na tacę, przeznaczone są na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

2. Spotkanie z dziećmi z klas II wraz z rodzicami, będzie w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 18.oo.

3. W środę po Mszy świętej wieczornej, spotkanie Członków Caritasu Parafialnego, oraz grupa biblijna dla dorosłych.

4. W środę – Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziew. O dok. Kościoła – Patronki Europy. W tym dniu przeżywamy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. Również w środę rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Św. Stanisława BM.

5. W czwartek – podczas Godziny świętej o godz. 17.30 rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Zachęcamy parafian do licznego udziału w nabożeństwach majowych odprawianych codziennie w naszej Bazylice o godz. 17.3o., zaś w niedziele o godz. 15.oo po Koronce do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy także do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych przez osoby, które nie mogą przyjść do kościoła w godzinach nabożeństwa.

6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta przed pierwszym piątkiem będzie codziennie rano i wieczorem pół godziny przed Mszą święta. W środę, czwartek i piątek od godz. 17.oo.

7. W pierwszy piątek – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Rodziny i opiekunów chorych prosimy o zgłoszenia wizyt domowych.

8. W sobotę – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, a także Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej. Zachęcamy Parafian, aby na naszych domach zawisły flagi, które mogą być wywieszone przez cały tydzień trwającego odpustu.

9. Informujemy wiernych, że na mocy dekretu Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w roku 2015 została przeniesiona z 3 maja, na 2 maja, czyli na najbliższą sobotę, ze względu na nadzielę wielkanocną.

10. W związku z przeniesieniem uroczystości NMP Królowej Polski na 2 maja, czyli na najbliższą sobotę, porządek Mszy św. w naszej Bazylice będzie jak w każdą niedzielę: o godz. 6.3o, 8.oo. 9.3o, 11.oo, po południu o godz.15.oo, Koronka do Miłosierdzia Bożego i majówka. Po majówce o godzinie 15.3o Msza św.

11. Po Mszy świętej od godz. 16.3o do 17.oo będzie spowiedź tylko dla tych dzieci, które w niedzielę przystąpią do I Komunii świętej. Rodziców i rodzeństwo, prosimy, by skorzystali ze spowiedzi przed I piątkiem miesiąca.

12. Informujemy Parafian, że w miniony poniedziałek tj., 20 kwietnia odeszła do wieczności: śp. Siostra Maria od Chrystusa Karmelitanka Bosa, zd. Maria Kądziołka, przeżywszy 72 lata. Msza święta pogrzebowa odbyła się w czwartek w Kaplicy Sióstr Karmelitanek Bosych w Oświęcimiu. Ciało Jej zostało złożone na cmentarzu komunalnym w Oświęcimiu. Polećmy Jej duszę miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek..”.

13. Informujemy Parafian, że zmarła śp. Władysława Stępak, z Wokowic, lat 85. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 15.oo.

14. W piątek, od godz. 8.oo. Kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych Do chorych, których odwiedzał Ks. Rafał, kapłan uda się od godziny 11.oo.

15. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali; Kuta Franciszka, Kuta Leszek, Bawół Maria, Dąbrowa-Legutko Maria, Stańczykiewicz Teresa i Anna, Kądziołka Helena, Paprocki Paweł, Szostak Agnieszka, Kuta Barbara. Bóg zapłać.
* W tym tygodniu Bazylikę przygotowują rodzice dzieci I Komunijnych i Bierzmowanych.

16. Ofiary na prace remontowe bazyliki złożyły: 210 zł rodziny sprzątające bazylikę, 200 zł. pewna rodzina ze Sterkowca, 100 Euro pewna rodzina Wokowic, 500 zł. pewna rodzina z Mokrzysk. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, wpisane są do Złotej Księgi Ofiarodawców.

17. Informujemy Parafian, że już w najbliższą niedzielę, w naszym Sanktuarium rozpocznie się tygodniowy odpust ku czci Św. Stanisława BM naszego rodaka, rozważając hasło: „Święty Stanisław wzywa do nawrócenia i pokuty”. Hasło przeżywanego odpustu, nawiązuje treścią do tegorocznego programu duszpasterskiego w Kościele w naszej Ojczyźnie.
Podam porządek Mszy św. na rozpoczęcie odpustu, czyli na przyszłą niedzielę, 3 maja. Msze św. będą odprawione w Bazylice: o godz. 6.3o, 8.oo. O godz. 9.3o Złoty Jubileusz Kapłaństwa Księdza biskupa Jana Styrny – naszego rodaka, z udziałem Ks. Biskupa Ordynariusza i innych księży. O godz. 12.oo I Komunia święta, dla dzieci z naszej Parafii. Po południu o godz. 15.oo nabożeństwo majowe i Msza św. o godz. 15.3o i 19.oo.

18. W związku ze zbliżającymi się z uroczystościami odpustowymi trzeba wspólnie podjąć pewne przygotowania. Bardzo prosimy, aby mieszkańcy poszczególnych miejscowości włączyły się w dekorację Parafii, i tak;
* Łęki – przygotowują plac przy Bazylice i plac uroczystości i przy parkingach; – sprzątanie będzie w dniu 1 maja w piątek od godz. 9.oo rano.
* Przyborów – przygotowuje Kaplicę Narodzenia Św. Stanisława, plac przy kaplicy, Kościół na cmentarzu i plac przy kościele na cmentarzu;
* Szczepanów – mieszkańców ulic; Św. Stanisława, Rynku, Pielgrzymów, Źródlanej, Lubomirskiego, Ruchu Oporu, Kosseckiego, prosimy o dekorację i przystrojenie drogi od bazyliki do Kaplicy Narodzenia. Ponadto mieszkańców z ul. Łukowej, Przyszkolnej, Łęckiej, Stojałowskiego Podleśnej, Osiedle Widok, prosimy o udekorowanie drogi, od bazyliki nad autostradą do granicy ze Sterkowcem.
*Mokrzyska – Od Kaplicy Narodzenia Św. Stanisława do bramy powitalnej na krzyżówce;
*Sterkowiec – Od bramy powitalnej do granicy Szczepanowa;
*Wokowice – Od bramy powitalnej część drogi w kierunku Szczepanowa;
Bardzo prosimy, aby każda rodzina włączyła się w te przygotowania. Nie liczmy, że ktoś inny zrobi to za nas. Kościół jest naszym domem, dlatego wszyscy powinniśmy poczuwać się do tego, aby Parafię przygotować również zewnętrznie do uroczystości odpustowych. W ciągu odpustu będą przyjeżdżać pielgrzymki oraz liczni goście, dlatego zadbajmy wspólnie o wystrój naszej Parafii, a także o estetykę domów, obejść i posesji. Dlatego prosimy, aby każdy dom przystroić na czas odpustu przez wystawienie obrazu Świętego, czy też podświetlenie tak jak to czynimy na święta Bożego Narodzenia. Tradycyjnie Radnych Parafialnych z poszczególnych miejscowości prosimy, aby pokierowali tymi pracami. Informuję, że wszelkie zezwolenia na wykonanie dekoracji wzdłuż naszych dróg, Parafia już pozyskała.

19. Przypominamy wiernym, o możliwości przekazania 1% swojego podatku należnego za poprzedni rok na rzecz Stowarzyszenia Krzewienia Kultu Św. Stanisława BM lub Caritas. Numer KRS i Konta Stowarzyszenia jest wywieszony na tablicy ogłoszeń, są też ulotki Caritasu i Stowarzyszenia. Zachęcamy do przekazania tym organizacjom, by te pieniądze pozostały na miejscu, a na pewno będą dobrze wykorzystane.

20. Urząd Gminy Borzęcin informuje, że w dniu 30 kwietnia 2015 r. (czwartek) na terenie miejscowości Łęki zostanie przeprowadzona zorganizowana zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Odpady należy wystawić, do godz. 7.00. Dokładne informacje zamieszczone są na tablicach ogłoszeń, oraz na stronie internetowej Urzędu Gminy.

21. Sołtys Szczepanowa, zaprasza mieszkańców zainteresowanych budową biologicznych oczyszczalni przydomowych na spotkanie, które odbędzie się w budynku remizy OSP w Szczepanowie w najbliższy czwartek 30 kwietnia o godz. 19.00
Przy wyjściu z Bazyliki, można zabrać informacje przypominające o terminie spotkania.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
3 Niedziela Wielkanocna 19. 04. 2015 r.

1. Dziś – trzecia niedziela Wielkanocy, a zarazem VII Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. Mamy codziennie czytać Pismo Święte, czyli Biblię. Zawiera ona, bowiem objawienie Boże dotyczące naszego zbawienia. Tej księgi nie może zabraknąć w żadnym domu. Nie może też nikomu zabraknąć czasu na jej czytanie. Dziś można ją nabyć w naszym sklepiku Sanktuaryjnym. Zachęcamy do nabycia, Biblii, na prezent I komunijny, czy też z racji przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Pamiętajmy, w Biblii zawarte jest Słowo Boże skierowane do człowieka. Przybliżmy to Boże Słowo swoim dzieciom i najbliższym.

2. Informuję Parafian, że od jutra, czyli od 20 kwietnia, Ksiądz Rafał Daniec, kończy posługę kapłańską w naszej Parafii. Ks. Biskup Ordynariusz Andrzej Jeż, kieruje Go do Wyższej Szkoły Oficerskiej we Wrocławiu. Po jej zakończeniu, podejmie służbę w wojsku Polskim, jako Ksiądz Kapelan. Dziękujemy Księdzu Rafałowi za gorliwą pracę i posługę w naszej Parafii i Sanktuarium, szczególnie za troskę o Liturgiczną Służbę Ołtarza, Lektorów i Ministrantów oraz za przygotowywanie dzieci do I spowiedzi i Komunii świętej. Życzymy Księdzu Rafałowi spełnienia jego marzeń, dużo siły i mocy ducha, w podejmowaniu nowych wyzwań i zadań, jakimi jest służba Księdza Kapelana w wojsku. Szczęść Boże! Równocześnie informuję, że wszystkie obowiązki za Księdza Rafała, między innymi, przygotowanie dzieci do I spowiedzi i komunii świętej oraz lekcje religii do końca roku szkolnego przejmie Ks. Adam i Ks. Tomasz.

3. We wtorek, środę i czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie dzieci z klas II wraz z rodzicami.

4. W środę o godz. 18.oo – nowenna do MBNP, a następnie – Msza Święta wieczorna.

5. W czwartek – uroczystość św. Wojciecha. Zapraszamy na Mszę św. i nowennę do św. Stanisława.

6. W sobotę – święto św. Marka, Ewangelisty, a zarazem Dzień Modlitw o Urodzaje. Zachęcamy do udziału w procesji wokół Bazyliki i Mszy Świętej o godz. 18.oo

7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 52. Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele.

8. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowały; Legutko Anna, Reczek Grzegorz, Kubala Jolanta i Marcin, Malinowski Mateusz i Magdalena, Malinowska Stanisława, Ryba Małgorzata, Brzeziński Krzysztof i Szymon. Bóg zapłać za Waszą pracę.
* W tym tygodniu, prosimy o kolejnych Parafian ze Sterkowca, rodziny; Kuta, Gawlik, Kargol, Bawół Tomaszek, Dąbrowa-Legutko, Stańczykiewicz, Kądziołka, Paprocki, Szostak.

9. Ofiary na prace przy naszej Bazylice złożyły: 100 zł. pewna osoba z Mokrzysk, 200 zł. pewna osoba z Łęk, 500 zł. pewna rodzina ze Szczepanowa. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie wpisane są do Złotej Księgi Ofiarodawców.

10. Serdecznie dziękuję za pomoc w pracach przy naszej Bazylice. W minionym tygodniu pracowali; – z Mokrzysk; Wojciech Pasierb, Chmielarz Aleksander – 2 dni, Halik Kazimierz – 1 dzień /praca ciągnikiem/, – ze Szczepanowa; Łączka Kazimierz – 5 dni. Bóg zapłać!
Obecnie trwają prace konserwatorskie przy murze, figurach i kaplicach. Od czwartku, firma rozpoczęła prace przy wieży bazyliki. Zachęcamy do szukania sponsorów, aby swoimi ofiarami wsparli nasze prace remontowe.

11. Zachęcamy do lektury GN i innych czasopism religijnych.

12. Informujemy Parafian, że w Toruniu zmarł śp. Kazimierz Ciuruś, lat 73, pochodzący z Mokrzysk. Polećmy jego dusze Bożemu miłosierdziu.

13. Apelujemy do porządkujących groby swoich bliskich, aby szkło, zużyte wkłady, wrzucać do kontenera, natomiast trawę, uschłe kwiaty i liście oraz wieńce wrzucać do boksów na śmieci.

14. Dzisiaj przy naszej Bazylice Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „ Stop aborcji” prowadzi zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „o pełnej ochronie życia i zdrowia dziecka od momentu jego poczęcia”. Gorąco zachęcamy o poparcie tej inicjatywy poprzez złożenie swojego podpisu, by w ten sposób sprzeciwić się zabijaniu bezbronnych dzieci.

15. W przyszłą niedzielę, „Grupa motocyklistów i Parafia w Jadownikach, zaprasza na kolejne „Otwarcie Sezonu Motocyklowego”. Rozpoczęcie o godz.11.3o Mszą św. z błogosławieństwem pojazdów. Następnie będzie przejazd przez Jadowniki, Brzesko, Mokrzyska, Szczepanów, Sterkowiec. Zakończenie około godz. 19.oo. W czasie trwania występów nie zabraknie regionalnych potraw. Ks. Proboszcz zaprasza zainteresowanych z całymi rodzinami.


Ogłoszenia duszpasterskie
Niedziela Miłosierdzia Bożego 12. 04. 2015 r.

1. Przeżywamy 2 Niedzielę Wielkanocną. Jest to Niedziela Miłosierdzia Bożego ustanowiona przez Jana Pawła II – zgodnie z wolą Pana Jezusa objawioną świętej siostrze Faustynie.

2. Dziś obchodzimy także patronalne święto Caritas. Rozpoczynamy 71. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Caritas dla rodziny”. Doświadczając, bowiem Miłosierdzia Bożego, powinniśmy sami być miłosierni dla naszych sióstr i braci. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękuję za bezinteresowną pomoc i pracę, wszystkim członkom Parafialnego Oddziału Caritas.

3. W środę o godz. 18.oo, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – Msza Święta wieczorna. Po Mszy św. spotkanie grupy biblijnej dla dorosłych.

4. W czwartek, przypada 87. rocznica urodzin papieża seniora Benedykta XVI. Zachęcamy do modlitwy w jego intencjach, a także w intencjach obecnego papieża Franciszka i Kościoła powszechnego. Przyjdźmy, więc liczniej w tym dniu na Nowennę do św. Stanisława BM. Również w czwartek o godz. 18.oo spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klas I i II.

5. W najbliższą sobotę po Mszy św. wieczornej o godz. 18.3o, na plebanii, odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich radnych na to spotkanie.

6. Za tydzień – trzecia niedziela Wielkanocy a zarazem VII Niedziela Biblijna, rozpoczynająca obchody Tygodnia Biblijnego w Polsce.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności; śp. Władysław Szczecina, ze Sterkowca, lat 52. Pogrzeb jutro o godz. 11.oo.

8. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Szeląg Stanisława, Szeląg Katarzyna, Trytek Elżbieta, Łyko Jan i Magdalena, Legutko Teresa i Karol. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian ze Sterkowca, rodziny; Legutko, Reczek, Święcicka, Kubala, Malinowski, Malinowski, Kot, Ryba, Brzeziński, Gdowski, Paprocki.
* Bardzo serdecznie dziękuję Pani; Agnieszce Chmielarz, Pawłowi Lisak, Damianowi Mroczek, Kamilowi Radeckiemu za prace porządkowe w ogrodzie przy krzewach.
* Ofiary na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym złożyły: 70 zł, rodziny sprzątające bazylikę, 200 zł pewna rodzina z Przyborowa, 500 zł pewna rodzina ze Szczepanowa. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

9. Serdecznie dziękuję za pomoc w pracach przy naszej Bazylice. W minionym tygodniu pracowali;
– z Łęk; Czuba Franciszek – 1 dzień,
– z Mokrzysk; Dubiel Franciszek – 2 dni, Misina Józef – 1 dzień,
– z Przyborowa; Piwowarski Adam – 1 dzień.
– ze Szczepanowa; Łączka Kazimierz – 4 dni, Kądziołka Krzysztof – 1 dzień. Bóg zapłać za waszą pracę!
Obecnie trwają prace konserwatorskie przy murze, figurach i Kaplicach. Budowane jest też rusztowanie wokół wieży. Od czwartku, konserwatorzy rozpoczną prace przy wieży bazyliki. Zachęcamy do szukania sponsorów, aby swoimi ofiarami wsparli nasze prace remontowe.

10. Zachęcamy do lektury GN, i innych czasopism religijnych oraz do odwiedzenia naszej strony internetowej www.bazylikaszczepanow.pl na której umieszczone są aktualności z życia Parafii i Sanktuarium, a także ogłoszenia Parafialne i intencje Mszy świętych.

11. Zapraszamy do sklepiku Sanktuaryjnego, w którym możemy nabyć piękne pamiątki z racji I Komunii świętej. Jest też nowa pozycja o Świętym Stanisławie BM, oraz o Karolinie Kózka.

12. Apelujemy do porządkujących groby swoich bliskich, aby szkło, zużyte wkłady, wrzucać do kontenera, natomiast trawę, uschłe kwiaty i liście oraz wieńce wrzucać do boksów na śmieci.

13. Informujemy Parafian, że w przyszłą niedzielę przy naszej Bazylice Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „ Stop aborcji” przeprowadzi zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „o pełnej ochronie życia i zdrowia dziecka od momentu jego poczęcia”. Gorąco zachęcamy i prosimy o poparcie tej inicjatywy poprzez złożenie swojego podpisu. Bardzo prosimy, aby w przyszłą niedzielę mieć ze sobą PESEL, aby każdy z nas, kto w swoim sumieniu nie godzi się na zabijanie bezbronnych dzieci złożył na liście podpis.

14. Dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Brzesku zapraszają rodziców szóstoklasistów na Dzień Otwarty Szkoły w dniu 14.04. o godz. 17.oo, w czasie, którego zapoznają się z działalnością szkoły i ofertą edukacyjną na lata 2015/2016.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY- 06 kwietnia 2015 r.

1. Dzisiaj drugi dzień świąt Wielkanocy. Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego. Ten pierwszy tydzień Wielkanocy, ma bardzo uroczysty charakter, do tego stopnia, że nie obchodzimy w tym czasie żadnych innych uroczystości. W ten sposób Kościół podkreśla fundamentalne znaczenie Zmartwychwstania Chrystusa dla chrześcijaństwa. Cieszmy się, więc i radujmy największym cudem Pana Jezusa, który na powrót otwiera nam bramy Nieba. Pamiętajmy jednak, aby formy tej radości i kultura naszej zabawy, zwłaszcza w ten lany poniedziałek, były godne i roztropne.

2. Dziś w kościołach całej Polski, modlitewnie i materialnie wspieramy KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie – Filia Tarnów.

3. W środę – po Mszy św. wieczornej, spotkanie grupy biblijnej dla dorosłych.

4. W czwartek – na nabożeństwo wieczorne zapraszamy młodzież z klas III Gimnazjum pragnących w tym roku przystąpić do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

5. W najbliższy piątek ze względu na oktawę Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Najbliższa niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego ustanowiona przez Jana Pawła II – zgodnie z wolą Pana Jezusa objawioną świętej siostrze Faustynie.

7. Składam serdeczne podziękowania tym Parafianom, którzy przesłali życzenia świąteczne dla nas Kapłanów. Bóg zapłać!

8. Bardzo serdecznie dziękujemy Parafianom z Wokowic, za uporządkowanie i ubranie kwiatami bazyliki oraz za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego wraz z młodzieżą.
– Druhom OSP; z Łęk, Wokowic, Szczepanowa oraz Wojom Św. Stanisława, za zorganizowanie warty przy Grobie Pańskim. Dziękujemy również OSP z Mokrzysk za udział w Rezurekcji i wspólne niesienie baldachimu. Dziękuję wszystkim niosącym feretrony, sztandary i chorągwie, dzieciom sypiącym kwiaty i chłopcom dzwoniącym.
– Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii św., LSO oraz Chórowi Sanktuaryjnemu za ubogacanie swoim pięknym śpiewem w czasie liturgii Triduum Sacrum, Dziękuję Panu Kościelnemu, Panu Organiście oraz moim księżom współpracownikom. Bóg zapłać!.

9. W tym tygodniu, o uporządkowanie bazyliki prosimy mieszkańców ze Sterkowca, rodzinę; Szeląg, Szeląg, Jemioło, Trytek, Łyko, Legutko, Dąbrowa, Wołek, Sala.
Ofiary na prace remontowe przy naszej Bazylice, złożyły: 100 zł pewna osoba z Łęk, 400 zł. pewna rodzina z Łęk, 300 zł. pewna osoba z Wokowic, oraz 500 zł. pewna rodzina z Wokowic, 1000 zł pewna rodzina z Mokrzysk, Bóg zapłać, za wszystkie ofiary, jakie składacie wpisane są do Złotej Księgi Ofiarodawców.

10. Serdecznie dziękuję za pomoc w pracach przy naszej Bazylice. W minionym tygodniu ze względu na niesprzyjającą pogodę pracowaliśmy tylko częściowo w poniedziałek i we wtorek; Pracowali;
– z Mokrzysk; Gładki Czesław – 2 dni,
– ze Szczepanowa; Kawa Jerzy, Łączka Kazimierz, Pacura Stanisław, Sikora Mirosław, Żurek Jerzy – po 1 dniu. Bóg zapłać!
* Mimo niepogody, prace przebiegają bardzo sprawnie. Trwają prace konserwatorskie przy murze, Figurach i Kaplicach. Obecnie budowane jest rusztowanie wokół wieży. Po niedzieli Miłosierdzia Bożego, Konserwatorzy rozpoczną prace przy wieży bazyliki. Zachęcamy do szukania sponsorów i ludzi dobrego i wrażliwego serca, aby swoimi ofiarami wsparli nasze przedsięwzięcie. Ci, którzy chcieliby się włączyć jeszcze w prace przy naszej Bazylice, prosimy, aby przyszli w środę i czwartek.

11. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.


VI Niedziela Wielkiego Postu
Niedziela Palmowa 29. 03. 2015 r.

1. W liturgii przeżywamy dziś Niedzielę Palmową, którą rozpoczynamy Wielki Tydzień Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na Mszy św., o godz. 11.oo. Po południu o godz. 14.3o Droga Krzyżowa, o godz. 15.oo – Gorzkie Żale i Msza święta.

2. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę, jest to jałmużna postna na Sem. Duch. w Tarnowie.

3. Przypominamy, o zgłaszaniu małżeństw przeżywających w tym roku swoje jubileusze 25 i 50 lecia.

4. Zapraszamy Ojców oraz młodzieńców, aby zgłaszali się w szeregi Rycerzy Kolumba. W kwietniu po świętach, przy naszym Sanktuarium powstanie Rada Rycerzy Kolumba. Rada składa się, co najmniej z 30 mężczyzn działających przy Parafii. Wszystkich, którzy włączają się w prace przy naszej Bazylice, już dzisiaj serdecznie zapraszam.

5.
Wielki Poniedziałek
W Wielki Poniedziałek o godzinie 19.oo Droga Krzyżowa ulicami Szczepanowa, jako przygotowanie do spowiedzi świętej. Zachęcamy Parafian do licznego udziału i prosimy zabrać ze sobą świece lub lampiony. Strażaków prosimy by zabezpieczyli ulice w czasie Drogi Krzyżowej.

Wielki Wtorek 
W naszej Parafii będzie spowiedź przedświąteczna i całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Przychodząc do spowiedzi świętej, zatrzymajmy się na chwilę rozmowy sam na sam z Panem Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie.
O godz. 8.oo rano, Msza święta, na rozpoczęcie spowiedzi świętej. Spowiedź od godz. 8.3o do godz. 10.oo, od 10.3o do godz. 12.oo. W przerwie spowiedzi, od godz. 12.3o, Kapłani udadzą się chorych z Komunią świętą. Po południu spowiedź od, godz. 15.oo do 17.3o. Od godz. 17.3o do 18.3o będzie godzinna przerwa na Mszę św. Wychodząc naprzeciw tym, którzy wracają z pracy późnym popołudniem tak, aby i oni mogli się wyspowiadać, spowiedź dla nich będzie po Mszy świętej od 18.3o do 20.oo. Bardzo prosimy by wszyscy inni, którzy mogą przyjść do spowiedzi wcześniej, nie odkładali spowiedzi na ostatnie godziny, aby ten czas zostawić dla tych, którzy wrócą z pracy, czy też przyjadą z zagranicy.

6.
Wielka Środa
O godz. 18.oo Nowenna do MBNP.

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW W CZASIE TRIDUUM SACRUM:

WIELKI CZWARTEK – to Dzień Eucharystii i Kapłaństwa. Nie zapominajmy w tym dniu o dziękczynieniu za tak wielkie dary. Rano w katedrze pod przewodnictwem biskupa Ordynariusza będzie odprawiona Msza Święta Krzyżma, podczas której pobłogosławione są oleje używane do namaszczania chorych i krzyżmo służące do namaszczania podczas święceń kapłańskich, chrztu i bierzmowania.
W naszej bazylice Msza św. tylko wieczorem o godz. 1800. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja do godz. 22.oo

WIELKI PIĄTEK – to Dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. W Godzinie Miłosierdzia Bożego (godz.15.00) w gronie rodzinnym odmówmy Koronkę. W Wielki Piątek rozpoczniemy uroczystą Nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego. Niech naszej modlitwie towarzyszy, skupienie i zaduma nad Tajemnicą Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Mszy św. Zachęcamy do adoracji P. Jezusa w Ciemnicy w ciągu całego dnia. Adoracja dla dzieci szkolnych będzie o godz.10.oo. Wszystkie dzieci serdecznie zapraszamy.

Wieczorna Liturgia Wielkopiątkowa rozpocznie się o godz. 17.3o Drogą Krzyżową. A następnie dalsze obrzędy liturgii Wielkiego Piątku. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Po Komunii św. uroczyste przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Strażaków i Wojów Św. Stanisława prosimy o objęcie warty honorowej podczas adoracji Najśw. Sakramentu w piątek i sobotę, a w czasie procesji rezurekcyjnej o niesienie baldachimu i chorągwi.
Ofiary składane przy adoracji krzyża, są przeznaczone, jako wsparcie dla chrześcijan żyjących w Ziemi Świętej. Adoracja w tym dniu do godz. 24.oo.
Od godz. 22.oo adoracja dla rodzin, którą poprowadzi SRK.
Od godz. 23.oo adoracja dla młodzieży, którą poprowadzi Apostolska Grupa Młodzieżowa.

W Wielki Piątek, obowiązuje każdego dorosłego katolika od 18 do 60 roku życia post ścisły, a od 14 roku życia abstynencja od potraw mięsnych.

WIELKA SOBOTA
Całodzienna adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 6.oo rano do godz. 16.oo. Od godz. 16.oo do godz. 20.oo. przerwa w adoracji. W tym czasie prosimy parafian z Wokowic o przygotowanie i uporządkowanie bazyliki na czas świąt.
Od godz. 20.oo dalszy ciąg adoracji.

Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę będzie w następującym porządku:

– w Bazylice o godz. 9.oo, 10.oo, 11.oo, 12.oo
– w Sterkowcu w Domu Kultury o godz. 9.3o
– w Wokowicach o godz. 10.oo
– na Łękach o godz. 10.3o
– w Mokrzyskach o godz. 10.oo przy domu państwa Sitko, o godz. 10.3o przy domu państwa Gładki.
Zachęcamy by przychodząc na poświęcenie pokarmów zatrzymać się na dłuższą chwilę adoracji Chrystusa w Grobie, oraz adorację Krzyża.

LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ ROZPOCZNIE SIĘ O GODZ. 21.00.

Prosimy, aby na to nabożeństwo przynieść świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

Po zakończonej liturgii i Mszy św., odbędzie się uroczysta Procesja Rezurekcyjna. /około 23.oo/, na którą zapraszamy wszystkich parafian. Starajmy się wziąć w niej udział jak najliczniej.
Prosimy by wcześniej przygotować obrazy, figury, feretrony, chorągwie, baldachim. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia.

7. Informujemy, że Sakrament chrztu świętego, będzie udzielany w drugi dzień świąt o godz. 11.oo.

8. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Góra Ewa i Weronika, Legutko Barbara i Jakub, Chruściel Bogusława, Stępak Aleksandra, Karaś Dorota, Mucha Kamil, Kuta Krystyna, Rypel Agnieszka. Bóg zapłać za waszą pracę.

9. O przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz przystrojenie ołtarzy na święta, prosimy mieszkańców Wokowic i młodzież. Sprzątanie bazyliki i placu przy Bazylice, będzie w środę od godz. 9.oo
* Ofiary na prace remontowe przy naszej Bazylice, złożyły: 150 zł – Rodziny sprzątające Bazylikę 150 zł Róża Św. Jadwigi, zel. Maria Mroczek, 500 zł pewna rodzina ze Szczepanowa. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie wpisane są do Złotej Księgi Ofiarodawców.

10. Sprawy budowlane; Cieszymy się, że zaplanowane prace przy Bazylice przebiegają bardzo sprawnie Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim panom, za bardzo ofiarną pracę. Wyrażam ogromną wdzięczność, że wielu Panów odpowiedziało na apel i prośbę o pomoc. Ale, jak sami zauważyliście, że od trzech tygodni, są to wciąż te same osoby, a przecież wielu innych mogłoby też przyjść. Jak się okazało, prace te były konieczne i można powiedzieć, że to był ostatni sygnał, aby uratować fundamenty bazyliki, które w znacznym stopniu zostały zniszczone przez brak izolacji i odwodnienia. Chcąc uzupełnić ubytki w fundamentach oraz poprowadzić drenaż i izolację wzdłuż ścian bazyliki, konieczne było wyburzenie betonowych schodów. Nowe schody, będą z granitu nawiązującego do piaskowca, który znajduje się na fundamentach. Od strony północnej został przygotowany podjazd dla niepełnosprawnych oraz zostaną zamontowane kratki z odpływami. W tym tygodniu pracowali;
– z Mokrzysk; Cisak Kazimierz, Misina Stanisław, Pasula Stanisław, Tomasik Józef – po 2 dni, Halik Kazimierz, Piwowarski Stanisław, Wielgosz Mateusz – po 1 dniu,
– ze Sterkowca: Wójcik Stanisław, Tomaszkiewicz Jan, Turlej Krzysztof – po 1 dniu.
– ze Szczepanowa; Wąs Mirosław – 4 dni, Grochola Kazimierz, Kawa Jerzy, Przybyło Józef – po 3 dni Kądziołka Józef, Łączka Kazimierz, Sikora Mirosław, Woda Józef, – po 2 dni.
– z Wokowic; Pagacz Stanisław – 3 dni.
Jeszcze raz, wszystkim składamy serdeczny Bóg zapłać!
W tym tygodniu proszę o pomoc w prowadzonych pracach, w poniedziałek, wtorek i środę. Pozostało jeszcze wiele pracy, miedzy innymi; obsypać kamieniem wzdłuż murów, zabezpieczyć kaplicę zachodnią, zbić z niej resztę betonowych tynków, zaszalować i zabetonować schody przy głównym wejściu oraz po stronie południowej. Czas nas nagli, bo firma musi rozpocząć stawiać rusztowania wokół wieży. Zapraszamy tych, którzy obecnie nie pracują, oraz młodzieńców, którzy są w domach, aby wsparli nas swoją pracą.

11. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego oraz naszego Pasterza, a także innych czasopism religijnych.

12. We wtorek od godz. 13.3o w Ośrodku Zdrowia w Szczepanowie, odbędzie się kompleksowe komputerowe badanie wzroku wraz z możliwością zakupu okularów. Rejestracja i szczegóły wizyty w Ośrodku Zdrowia.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V Niedziela Wielkiego Postu – 22. 03. 2015 r.

1. Dziś – piąta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą czarną, od zwyczaju zasłaniania krzyży, od dziś aż do Wielkiego Piątku włącznie, na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela.

2. W środę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze św. w naszej Bazylice będą o godz. 6.3o, 8.oo i 17.oo. Zachęcamy do licznego uczestnictwa we Mszy świętej.
Na czym więc polega Duchowa Adopcja? Duchowa Adopcja polega na odmawianiu przez dziewięć miesięcy jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone. Jest to bezinteresowny i osobisty dar każdego z nas. Deklaracje „Duchowej Adopcji dziecka poczętego” będziemy mogli złożyć we środę podczas Mszy Świętej, o godz. 6.3o, 8.oo i 17.oo. Zachęcamy wiernych, aby podjęli się tego trudu.

3. We wtorek, po Mszy św. o godz. 17.oo, zapraszamy rodziców dzieci z klas II, na spotkanie organizacyjne, w celu omówienia szczegółów dotyczących I spowiedzi i Komunii świętej.

4. W środę, po Mszy św. o godz. 17.oo, zapraszamy rodziców młodzieży z klas III Gimnazjum na spotkanie organizacyjne, w celu omówienia szczegółów dotyczących przyjęcia Sakramentu Bierzmowania przez naszą młodzież.

5. W piątek o godzinie 16.oo – Droga Krzyżowa dla dzieci i Msza święta.
* Droga Krzyżowa dla młodzieży i starszych o godzinie 17.3o i Msza św.

6. Przyszła niedziela, to Niedziela Palmowa, którą rozpoczynamy Wielki Tydzień Męki Pańskiej. Poświęcenie palm i uroczysta procesja będzie na Mszy św. o godz. 1100. Ofiary z przyszłej niedzieli, to jałmużna postna na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

7. Zachęcamy młodzież, na wyjazd do katedry na obchody Światowego Dnia Młodzieży pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego.

8. W Bazylice oraz w naszych sklepach Caritas Parafialny wystawił kosze, do których możemy składać dary na paczki świąteczne dla rodzin potrzebujących takiej pomocy.

9. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Wójcik Jan, Wójcik Anna, Piwowarska Cecylia, Koczwara Ewa i Katarzyna, Kraj Stanisław i Maria, Kurnik Czesława, Słupski Wiesław, Lis Katarzyna. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych mieszkańców ze Sterkowca, rodziny; Góra, Legutko, Chruściel, Stępak, Szczecina, Karaś, Kądziołka, Mucha, Kuta, Rypel.
* Ofiary na prace remontowe przy naszej Bazylice, złożyły: 110 zł. Rodziny sprzątające bazylikę, 1.000 zł. Mateusz i Andrzej Gibała z Mokrzysk, 400 zł. pewna rodzina ze Szczepanowa, 150 zł. Róża św. Klary zel. Bożena Waresiak. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.
Sprawy budowlane; Cieszymy się, że prace przy Bazylice przebiegają bardzo sprawnie. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim panom, za tak ofiarną pracę, a pracowali w tym tygodniu;
– z Łęk; Zegar Stanisław -1 dzień,
– z Mokrzysk; Wielgosz Mateusz – 5 dni, Brzeski Sławomir – 3 dni, Cisak Kazimierz, Gładki Marek, Misina Stanisław, Pasula Stanisław, Skalski Stanisław, Tomasik Józef, Urbański Szymon, – po 2 dni, Halik Kazimierz i Zachara Wojciech – po 1 dniu,
– ze Sterkowca: Biernat Franciszek – 2 dni.
– ze Szczepanowa; Nowak Ryszard – 6 dni, Wąs Mirosław – 4 dni, Łączka Kazimierz, Przybyło Józef, Urbański Kazimierz – po 2 dni, Bujak Józef, Kądziołka Jan, Woda Józef, Żurek Józef – 1 dzień.
– z Wokowic; Tupek Mieczysław – 1 dzień.
Jeszcze raz, wszystkim składamy serdeczny Bóg zapłać!
W dalszym ciągu zwracam się z gorącą prośbą o pomoc w prowadzonych pracach. Bardzo proszę, aby również w tym tygodniu, codziennie przyszło po kilku mężczyzn, aby jak najszybciej wykonać rozpoczęte prace, by można było zacząć stawiać rusztowania. Jak widzimy pracy jest jeszcze bardzo dużo. Zapraszamy wszystkich, którzy obecnie nie pracują, oraz młodzieńców, którzy są w domach, aby wsparli nas swoją pracą. Mamy nadzieję, że w tym tygodniu również pogoda nam dopisze.
Obecnie konserwatorzy pracują już przy murze oraz kaplicach.

10. Informujemy parafian, że w minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszły do wieczności; śp. Stanisława Pałach ze Sterkowca, lat 70, oraz śp. Maria Gibała z Mokrzysk, lat 86, mama Księdza Stanisława. W dniu wczorajszym zmarł również j śp. Stanisław Wójcik, lat 84, zam. w Szczepanowie. Pogrzeb będzie we wtorek o godz. 13.oo. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.

11. Przypominamy wiernym, o możliwości przekazania 1% swojego podatku na rzecz Stowarzyszenia Krzewienia Kultu Św. Stanisława BM lub Caritas. Numer KRS i Konta Stowarzyszenia jest wywieszony na tablicy ogłoszeń, są też ulotki Caritasu. Zachęcamy do przekazania tym organizacjom, by te pieniądze pozostały na miejscu, a na pewno będą dobrze wykorzystane.

12. Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin informuje, iż sobotę 28 marca 2015 roku w Centrum Formacyjno-Rekolekcyjnym Diecezji Tarnowskiej „ARKA” w Gródku nad Dunajcem organizowany jest dzień skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. To spotkanie rozpocznie się o godzinie 8.45 i potrawa do godzin popołudniowych. Zgłoszenia można dokonać telefonicznie lub mailem bezpośrednio w „ARCE”: (18) 440 13 00, info@cfr-arka.pl Dzień skupienia będzie prowadził ks. dr Dariusz Brzegowy z Sądu Diecezjalnego w Tarnowie. Zainteresowanych, serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tym dniu skupienia.

13. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego oraz naszej parafialnej gazety Pasterz.

14. W najbliższą sobotę, w godz. od 10.oo do 15.oo w Brzesku w Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku, odbędzie się kiermasz książki przeczytanej. Szczegóły na afiszu.

15. Z inicjatywy Radnego Sejmiku Małopolskiego Pana Adama Kwaśniaka oraz Księdza Proboszcza, w porozumieniu Bankiem Żywności, zapraszamy mieszkańców do odbioru bezpłatnych jabłek pochodzących od polskich producentów, niemogących ich sprzedawać do Rosji w wyniku embarga. Owoce przeznaczone są dla najbardziej potrzebujących. Dystrybucja odbędzie się w najbliższy w czwartek od godz. 13.oo na parkingu przy naszej Bazylice. Jabłka będą przekazane mieszkańcom bezpłatnie w ilości 20 ton i będą zapakowane w pojemnikach ok. 20 kg . Zapraszamy.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Wielkiego Postu – 15. 03. 2015 r.

1. Dziś – czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą radości, od pierwszych słów antyfony mszalnej na wejście: „Raduj się, Jerozolimo”. Powodem tej radości wyrażonej we wspomnianych wyżej słowach, jest zbawienie w Chrystusie. Uczyńmy wszystko, aby z niego w pełni skorzystać.
* Po południu o godz.14.3o Droga Krzyżowa , Gorzkie Żale i Msza św.
* Dzisiaj, przy Bazylice Caritas Parafialny rozprowadza baranki oraz paschaliki na stół wielkanocny w cenie 5 zł. Tradycyjnie też w sklepach na terenie naszej Parafii, Caritas wystawił kosze, do których możemy składać zakupione produkty, które posłużą na paczki z okazji Świąt Wielkanocnych dla rodzin wielodzietnych i potrzebujących.

2. W czwartek przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona i opiekuna Kościoła, patrona ojców, a także wielu z nas noszących jego imię od chrztu i bierzmowania. Na Mszę Świętą o godz.17.oo serdecznie zapraszamy ojców naszej parafii, a także wszystkich solenizantów i solenizantki.

3. Spotkanie Grupy biblijnej odbędzie się w czwartek po Mszy św. wieczornej. Będzie wyświetlony film – wywiad na temat duchowego czytania Biblii. Zapraszamy

4. Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, zaprasza Panie na spotkanie z okazji Dnia Kobiet:
– w Sterkowcu – w poniedziałek 16 marca w Domu Ludowym godz. 18.00, oraz
– w Szczepanowie – w środę 18 marca o godz. 18.00 w Domu Strażaka.

5. W piątek o godzinie 16.oo – Droga Krzyżowa dla dzieci i Msza święta.
* Droga Krzyżowa dla młodzieży i starszych o godzinie 17.3o i Msza św.

6. Informujemy Parafian, że w tym roku nie będzie rekolekcji przed Wielkanocą. Na ten rok planowana była renowacja Misji świętych. W związku z peregrynacją Obrazu Jezusa Miłosiernego, oraz relikwii św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II, zostały one przełożone na wrzesień minionego roku, a więc odbyły się niespełna pół roku temu. Przed Wielkanocą, tradycyjnie odprawimy Drogę Krzyżową ulicami Szczepanowa, a do spowiedzi świętej przygotujemy się przez całodobową adoracje Najświętszego Sakramentu.

7. W programie tygodniowego odpustu ku czci Św. Stanisława, przewidziane jest nabożeństwo dla małżeństw, które w tym roku przeżywają 25 lecie i 50 lecie zawarcia Sakramentu Małżeństwa. W związku z tym nabożeństwem prosimy, aby podać na karteczkach nazwiska i imiona jubilatów, zaznaczając, która jest to rocznica oraz adres zamieszkania jubilatów. Karteczki można składać na tacy lub osobiście księdzu do świąt wielkanocnych.

8. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Wójcik Bożena, Popiela Iwona i Robert, Słaby Grzegorz i Bronisława, Stanuch Zuzanna i Krzysztof, Legutko Bożena. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian ze Sterkowca, rodziny; Wójcik, Wójcik, Piwowarska, Koczwara, Kraj, Kraj, Kórnik, Kubala, Lis, Latocha, Słupski.
* Ofiary na prace remontowe przy Bazylice, złożyły: 110 zł. rodziny sprzątające bazylikę, 2.000 zł. pewna rodzina z Łęk, 1.000 zł. pewna rodzina ze Szczepanowa, po 500 zł., pewna rodzina z Łęk i pewna osoba z Wokowic, 300 zł. pewna rodzina z Mokrzysk, po 200 zł. pewna rodzina z Łęk i ze Sterkowca. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

9. Informujemy Parafian, że w sklepiku Sanktuaryjnym, możemy nabyć wiele pięknych kartek świątecznych z symbolami Chrystusa Zmartwychwstałego. Są też książeczki do modlitwy, książki, albumy, dewocjonalia i pamiątki. Zapraszamy!

10. Serdecznie zapraszamy ojców naszych rodzin, oraz młodzieńców, do zgłaszania się, w szeregi Rycerzy Kolumba. Więcej informacji na ten temat możemy przeczytać na naszej stronie parafialnej; www.bazylikaszczepanow.pl

11. Sprawy budowlane; Jak widzimy, prace przy Bazylice przebiegają bardzo sprawnie. Dzięki bardzo ofiarnej pracy, wykonano już bardzo dużo. Odkopano bazylikę od strony północnej, wschodniej i południowej, wykonano wykopy odprowadzające wodę na zewnątrz, częściowo oczyszczono fundament, uzupełniono ubytki, położono drenaż i obsypano go żwirem. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim panom, za tak ofiarną pracę, a pracowali;
– z Łęk; Borowiec Józef, Kargol Władysław, Siupik Andrzej po 4 dni, Stanisław Zegar -1 dzień,
– z Mokrzysk; Tomasik Józef – 3 dni, Cisak Kazimierz, Misina Stanisław, Pasula Stanisław, po 2 dni, Halik Kazimierz, Skalski Stanisław – po 1 dniu,
– ze Sterkowca: Legutko Daniel – 3 dni, Kupiec Józef – 2 dni,
– ze Szczepanowa; Żurek Ryszard, Duda Janusz, Nowak Jacek – po 4 dni, Kądziołka Józef, Oleksyk Wojciech, Urbański Kazimierz – po 3 dni, Łączka Kazimierz, Przybyło Józef, Szkodny Janusz, Wąs Mirosław – po 2 dni, Flądro Adam, Kądziołka Krzysztof, Król Michał, Witek Stanisław, Woda Józef, – po 1 dniu.
– z Wokowic; Flądro Daniel, Gaczoł Janusz, Potępa Bronisław – po 2 dni.
Jeszcze raz, wszystkim składamy serdeczny Bóg zapłać!
* W dalszym ciągu zwracam się z gorącą prośbą o pomoc w prowadzonych pracach. Bardzo proszę, aby również w tym tygodniu, codziennie przyszło po kilku mężczyzn, aby jak najszybciej wykonać rozpoczęte prace. Jak widzimy pracy jest jeszcze bardzo dużo. Zapraszamy wszystkich, którzy obecnie nie pracują, a są w domach. Trzeba odkopać wieżę i część zachodnią bazyliki, wykonać drenaż, odkopać kaplicę zachodnią, wykonać izolację, zbić tynki. Po uzupełnieniu ubytków w fundamentach i ich osuszeniu, wykonać izolację oraz opaskę z kamienia i zasypać wykopy. Mamy nadzieję, że w tym tygodniu pogoda nam dopisze.
Informuję również, że w minionym tygodniu, firma konserwatorska rozpoczęła już czyszczenie ogrodzenia oraz kaplic z figurami. Efekt jest już widoczny.

12. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, w którym między innymi jest artykuł na temat naszego Ogrójca, oraz kolejnego numeru naszego Pasterza.

13. Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej w Łękach informuje rodziców, że trwają zapisy dzieci w wieku 3 do 5 lat, do nieodpłatnego Oddziału Przedszkolnego oraz do klasy I Szkoły Podstawowej. Zapisy będą trwały do końca sierpnia. Bliższe informacje w dyrekcji szkoły.

14. Wójt Gminy Borzęcin uprzejmie informuje mieszkańców Łęk, że dystrybucja jabłek i marchwi dla osób najbardziej potrzebujących od polskich producentów rolnych za pośrednictwem Banku Żywności w Krakowie, odbędzie się w dniu 18 marca 2015r. tj. środa, od godz. 9.00 na placu Remizy OSP w Łękach.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Wielkiego Postu – 08. 03. 2015 r.

1. Po południu o godz.14.3o Droga Krzyżowa, a godz. 15.oo Gorzkie Żale i Msza św.

2. Serdecznie dziękujemy, za ofiary składane dzisiaj na ubezpieczenie naszych kościołów.

3. W poniedziałek, po Mszy św. wieczornej spotkanie biblijne dla starszych.

4. Od poniedziałku, Caritas Parafialny wystawi kosze w naszych sklepach. Robiąc zakupy, pamiętajmy o potrzebujących. Zaś w najbliższą niedzielę przed Bazyliką członkowie Caritasu, będą rozprowadzać, baranki i paschaliki na stół wielkanocny.

5. W środę o godz. 17.oo Nowenna do MBNP, w czwartek Nowenna do Św. Stanisława BM. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.

6. W tym tygodniu na Mszę św. wieczorową i na swoją comiesięczną katechizację przygotowującą do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy młodzież z Gimnazjum;
* w środę młodzież z klas I Gimnazjum,
* w czwartek młodzież z klas II Gimnazjum
* w piątek – Droga Krzyżowa dla dzieci o godzinie 16.oo i Msza święta.
* Droga Krzyżowa dla młodzieży i starszych o godzinie 17.3o i Msza św.

7. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali; Słonina Zofia i Katarzyna, Borowiec Krystyna i Joanna, Mila Joanna, Urbańska Barbara, Pałka Grażyna. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejne rodziny ze Sterkowca; Nalepa, Wójcik, Popiela, Legutko, Legutko, Florczak, Słaby, Stanuch, Kumecki, Legutko.

8. Serdecznie dziękuję tym panom, którzy w minionym tygodniu odpowiedzieli na prośbę o pomoc w pracach ziemnych, przy odkopaniu fundamentów bazyliki, w celu wykonania odwodnienia i osuszenia ścian. Prace te były bardzo konieczne, ze względu na podciąganie wody, dużą wilgoć i erozję kamienia i cegły. Dzięki bardzo ofiarnej pracy, wykonano bardzo dużo. Widzimy ogromne zwały ziemi. W odkopanej części oczyszczono fundament, położono drenaż i obsypano go żwirem. W wykopane rowy, wsypano ponad 30 ton żwiru. Bardzo serdecznie dziękuję za tak ofiarną pracę, a pracowali;
– z Łęk; Józef Borowiec, Władysław Kargol, Andrzej Siupik po 6 dni, Stanisław Zegar -1 dzień,
– z Mokrzysk; Józef Tomasik – 3 dni, Sławomir Brzeski, Andrzej Moryc, Kazimierz Cisak, Halik Kazimierz – po jednym dniu,
– ze Sterkowca: Franciszek Biernat, Janusz Paprocki -po 3 dni, Paweł Góra, Alfred Biernat – po jednym dniu,
– ze Szczepanowa; Prokop Stanisław – 6 dni, Przybyło Józef, Jacek Nowak, Wojciech Oleksyk, Ryszard Żurek – po 5 dni, Andrzej Król – 4 dni, Janusz Szkodny – 3 dni, Kazimierz Łączka i Józef Woda po 2 dni, Józef Żurek – 1 dzień.
– z Wokowic; Bronisław Potępa – 4 dni.
Jeszcze raz, składamy serdeczny Bóg zapłać!
* W dalszym ciągu zwracam się z gorącą prośbą o pomoc w prowadzonych pracach. Bardzo proszę, aby również w tym tygodniu, codziennie przyszło po kilku mężczyzn, aby jak najszybciej wykonać rozpoczęte prace. Pracy jest jeszcze bardzo dużo. Odkopać wieżę i część południową bazyliki, wykonać drenaż. Po uzupełnieniu ubytków we fundamentach i ich osuszeniu, będziemy musieli wykonać izolację oraz opaskę z kamienia i zasypać wykopy. Ufam, że również w tym tygodniu pogoda nam dopisze.
* Ofiary na prace budowlane przy naszym sanktuaryjnym złożyły; 100 zł., Róża św. Kingi, zel. Irena Sikora, 200 zł. Róża św. Elżbiety zel. Józefa Szuba, 200 zł., pewna rodzina, 200 zł., Róża św. Kazimierza zel. Zenon Szuba, 300 zł. pewna rodzina ze Szczepanowa. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

9. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

10. Burmistrz Brzeska, zaprasza zainteresowanych rolników na szkolenie w sprawie płatności obszarowych i funduszy inwestycyjnych dla gospodarstw rolnych. Szkolenie odbędzie się 12 marca tj. czwartek o godz. 9.oo w Sali Obrad Urzędu Miejskiego w Brzesku, ul. Głowackiego 51.

11. Sołtysi Wokowic i Szczepanowa informują, że podatek można wpłacać w najbliższym tygodniu, do poniedziałku 16 marca włącznie. Pierwszej raty podatku nie będą przyjmować sołtysi Sterkowca i Mokrzysk.

12. Informujemy Rodziców, że trwa nabór dzieci w wieku od 2 do 6 lat do Niepublicznego Przedszkola „Złota Rybka” w Woli Dębińskiej. Zainteresowanych rodziców, odsyłamy do plakatu, na którym są podane szczegóły.

13. Informujemy parafian, że w najbliższym czasie przy naszym sanktuarium będziemy chcieli powołać do istnienia „Zakon Rycerzy Kolumba”.
Kim są Rycerze Kolumba?
Rycerze Kolumba, to najliczniejsza na świecie organizacja katolików świeckich oddanych służbie Kościołowi. Na całym świecie, w szeregach Rycerzy Kolumba jest ponad 2 miliony mężczyzn. Na życzenie Świętego Jana Pawła II, Rycerze Kolumba przybyli do Europy w 2006 roku. Pierwszym Kapelanem Rycerzy Kolumba w Polsce został Ks. Kardynał Franciszek Macharski.
Czym się zajmują Rycerze Kolumba? Rycerze Kolumba zajmują się dobrowolną i bezinteresowną pomocą w sześciu obszarach działalności, której adresatami są;
– Kościół, – apostolat świeckich, ewangelizacja, wspieranie powołań, prace przy kościele, modlitwa, aktywne uczestnictwo w liturgii, obrona wartości religijnych.
– Społeczność, Obrona życia, Rodzina, Młodzież, Rada. Rada to – braterstwo oparte na miłości bliźniego i jedności, we wspólnym działaniu i wzajemnym wspieraniu się.
Jak powstaje Rada? – Zrzeszamy się w Radach Rycerzy Kolumba. Rada jest lokalną wspólnotą Rycerzy, złożoną, z co najmniej 30 mężczyzn, działającą przy parafii. Przewodniczącym Rady jest Wielki Rycerz. / mężczyzna wybrany przez Radę/. Aby Rada mogła powstać i działać, niezbędny jest Kapelan. Kapelan jest już powołany.
Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać Rycerzem Kolumba?.
– Trzeba mieć ukończone 18 lat, być wierzącym i praktykującym katolikiem. Żyć w sakramentalnym związku małżeńskim, lub stanie wolnym.
Więcej informacji znajdzie się na naszej stronie parafialnej; www.bazylikaszczepanow.pl
A więc bardzo serdecznie zapraszam ojców naszych rodzin, oraz młodzieńców, do zgłaszania się, abyśmy stworzyli przy naszym Sanktuarium Radę Rycerzy Kolumba. Tak, aby już na odpust w maju mogła wystąpić nasza Rada w czasie uroczystości w pięknych strojach. Więcej informacji możemy znaleźć na stronach www.rycerzekolumba.com, lub www.kofc.org/pl


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Wielkiego Postu – 01. 03. 2015 r.

1. Dzisiejsza, druga niedziela Wielkiego Postu, kieruje nasz wzrok na Chrystusa uwielbionego, abyśmy nie zapominali, że trud, którego doświadczamy obecnie, nie jest pozbawiony sensu, lecz ma nas prowadzić do udziału w chwale Bożej.
* Po południu o godz.14.3o Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale i Msza św.
* W zakrystii możemy nabyć baranki oraz paschaliki na stół wielkanocny.

2. Obchodzimy dziś dzień modlitw za misje i misjonarzy. Wpatrując się w przemienione oblicze Jezusa, nie możemy zapominać, że na świecie wciąż są ludzie, do których nie dotarła jeszcze dobra nowina o zbawieniu. Dlatego też otoczmy serdeczną modlitwą i troską, także materialną, tych, którzy podejmują Boże wezwanie skierowane do nich tak, jak do Abrahama: „Wyjdź z twojej ziemi rodzinnej…”. Nasze ofiary składane dzisiaj do puszek przed Bazyliką, są na ogólnopolski Fundusz Misyjny, czyli mają wspomóc misjonarzy.

3. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Caritasu. Wszystkich członków i tych, którzy chcieliby włączyć się w prace parafialnego oddziału Caritas serdecznie zapraszamy.

4. W tygodniu, przeżywać będziemy I czwartek i I piątek i pierwszą sobotę miesiąca marca. Spowiedź przed I piątkiem będzie w następującym porządku;
– w środę, od godz. 16.3o dla dzieci szkolnych
– w czwartek, od godz. 16.3o dla młodzieży oraz osób starszych. Bardzo prosimy rodziców, aby dzieci przyszły do spowiedzi w wyznaczonych dniach i nie odkładały spowiedzi na piątek.
– w czwartek o godz. 17.oo , spotkanie z dziećmi z kl. II i ich rodzicami.

5. W piątek o godzinie 16.oo – Droga Krzyżowa dla dzieci i Msza święta I piątkowa
* Droga Krzyżowa dla młodzieży i starszych o godzinie 17.3o i Msza św. Na tę drogę Krzyżową oraz Mszę św. serdecznie zapraszamy młodzież z kl. III z Gimnazjum wraz z rodzicami na comiesięczną katechezę przed przyjęciem Sakr. Bierzmowania.

6. W sobotę od godziny 8.oo rano, z racji I piątku, Kapłani odwiedzą chorych z Komunią Św.

7. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali:
Ciuruś Anna, Turlej Maria, Żurek Kazimierz, Żmija Jan. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian ze Sterkowca, rodziny: Palej, Słonina, Odbieżychleb, Borowiec, Mila, Urbański, Pałka, Pabian, Ciuruś, Gurgul.

8. Ofiary z przyszłej niedzieli będą, przeznaczone są na zapłacenie za ubezpieczenie naszych kościołów, kaplicy Narodzenia i cmentarza.

9. Przypominamy wiernym, o możliwości przekazania 1% swojego podatku należnego za poprzedni rok na rzecz Stowarzyszenia Krzewienia Kultu Św. Stanisława BM lub Caritas Diecezji Tarnowskiej. Jak to uczynić, mamy to na ulotkach, które możemy zabrać.

10. Ofiary na prace prowadzone przy naszym Sanktuarium, złożyły: 100 zł pewna osoba, 100 zł Róża Św. Teresy z Avilla, 130 zł. Róża św. Małgorzaty zel. Małgorzata Radecka, 200 zł. pewna rodzina z Przyborowa z Parafii św. Jana Kantego. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

11. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

12. Sołtys wsi Mokrzyska uprzejmie informuje, że w każdy wtorek w godz. Od 17.oo do 19.oo będzie pełnił dyżur w lokalu Sołtysówki w budynku GOSiRu, oraz, że nie będzie przyjmował I raty podatku od nieruchomości.

Sprawy budowlane;
Jak już informowałem Parafian, w minioną środę, odbyła się Komisja Konserwatorska przed rozpoczęciem renowacji bazyliki na zewnątrz. Po szczegółowym zapoznaniu się z programem i harmonogramem prac, jakie będą wykonywane, oraz po wizji lokalnej, Komisja konserwatorska, zadecydowała, że wcześniej przed przy Bazylice, trzeba koniecznie wykonać następujące prace: Trzeba koniecznie;

1. Usunąć kostkę brukową wokół bazyliki, przy kaplicach i ogrodzeniu, tak, aby móc wykonać izolację pionowej fundamentów kościoła i kaplic, by woda nie podciągała i nie niszczyła elewacji, kamienia i cegły.
2. Wykonać drenaż wokół bazyliki odprowadzając wodę gruntową na zewnątrz dziedzińca
3. Po wykonaniu izolacji, wzdłuż fundamentów bazyliki, kaplic i ogrodzenia, wykonać opaskę na odległość 30 cm obsypując ją kamieniem
5. Przeprowadzić kapitalny remont dwóch kaplic – wschodniej i zachodniej,
6. Wykonać remont zadaszenia na kaplicach oraz wymianę gontu.
7. Zbić tynki, które są przeznaczone do usunięcia i po osuszeniu ścian, wykonać nowe tynki na kaplicach, oraz malowanie
8. Oczyścić teren wokół murów, i kamienia
9. Oczyścić z glonów i porostów dach na murze gotyckim oraz uzupełnić dachówki,
10. Wybudować rusztowania wokół wieży, / ewentualnie przy ścianach bazyliki/

Moi Drodzy!
Mamy bardzo mało czasu, jeśli P. Bóg da pogodę, a ufamy, że tak będzie, to już od jutra zaczynamy prace. Dlatego zwracam się do Was Drodzy Parafianie, o pomoc w ich wykonaniu.
Najpierw prośba o pomoc w usunięciu kostki i odkopaniu bazyliki, aby móc wykonać izolację i drenaż wody. Niestety, sprzętem mechanicznym nie da się tego robić, musimy to zrobić ręcznie, łopatami, dlatego bardzo proszę w tym tygodniu od jutra po kilku mężczyzn, młodzieńców, aby te prace sprawnie wykonać, by móc później postawić wokół ścian bazyliki rusztowania do dalszej pracy
W następnej kolejności jest prośba, do cieśli z naszej Parafii, o włączenie się w te prace i pomoc w remoncie dachów kaplic i wybudowaniu rusztowania. Kolejna prośba kierowana jest do Murarzy i Tynkarzy, o pomoc w wykonaniu prac budowlanych.
Informuję również, gdyby były w Parafii, takie osoby, które mają badania wysokościowe i mogą pracować na wysokościach, a chciałyby pracować przy oczyszczeniu cegieł i fugowaniu muru pod nadzorem konserwatorów, to będzie taka możliwość, aby kilka osób, zatrudnić na pewien okres / czas do końca czerwca/ proszę takie osoby o zgłoszenie się. Sprawa jest otwarta!!


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I Niedziela Wielkiego Postu – 22. 02. 2015 r.

1. Po południu o godz.14.3o Droga Krzyżowa, a godz. 15.oo Gorzkie Żale i Msza św.

2. W środę, o godz. 17.oo Nowenna do MBNP, w czwartek Nowenna do Św. Stanisława BM. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.
– w piątek, o godz. 16.oo – Droga Krzyżowa dla dzieci, a po niej Msza święta.
* Droga Krzyżowa dla młodzieży i starszych o godzinie 17.3o i Msza św.

3. W niedziele Wielkiego Postu, godz. 14.3o Droga Krzyżowa, dla tych, którzy pracują zawodowo i nie mogą uczestniczyć na Drodze Krzyżowej w piątek. Po Drodze Krzyżowej o godz. 15.oo Gorzkie Żale i Msza, św. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach pasyjnych.

4. Próba chóru Sanktuaryjnego, będzie w następujących dniach;
– w środę o godz. 19.oo głosy żeńskie,
– w piątek o godz.19.oo głosy męskie. Wszystkich chętnych do śpiewania w chórze sanktuaryjnym, serdecznie zapraszamy.

5. Bardzo serdecznie dziękuję Pani Ewie Wojas oraz Pani Elżbiecie Polak za zorganizowanie warsztatów muzycznych i wypoczynku zimowego w Krynicy dla dziewcząt z Zespołu Oremus. Bóg zapłać!

6. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali; Chrupek Dorota, Legutko Agnieszka, Goc Ewa, Marta, Józef, Golec Zofia, Pałka Marcin, Kubala Bożena, Widło Mateusz, Dąbrowa Wiesław. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejne rodziny ze Sterkowca; Nalepa, Ciuruś, Legutko, Brzyk, Kania, Turlej, Chmielarz, Zalewski, Żurek, Żmija.
* Ofiary na prace budowlane przy zapleczu sanktuaryjnym złożyły; 160 zł. Rodziny sprzątające bazylikę, 70 zł. Róża bł. M. Teresy Ledóchowskiej, zel. Stanisława Wielgosz, 100 zł. Róża św. Jana Pawła II, zel. Helena Pasula, 100 zł. pewna osoba ze Szczepanowa, 120 zł. Róża św. Agnieszki, zel. Krystyna Sarlej., 120 zł., Róża Św. Heleny zel. Maria Kołodziej, 150 zł., Róża św. Rafała, zel. Stanisław Kołodziej, oraz 500 zł. pewna rodzina ze Sterkowca. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

7. Jak na pewno zauważyliśmy, w naszej Bazylice pojawiły się nowe świeczniki na świece. We wszystkich Sanktuariach, Bazylikach oraz kościołach w Europy, Ameryki i innych kontynentów, zapala się świece wotywne. Palenie świec, jest symbolem czuwania, ofiary, szczególnej modlitwy, a także naszej wdzięczności P. Bogu za otrzymane łaski, oraz pamięci o naszych zmarłych. Obecne świeczniki zostały nam przekazane przez firmę ST. KILLIANS z Irlandii, spełniające wszystkie warunki bezpieczeństwa. Obecne świece nie wydzielają sadzy, a więc nie brudzą polichromii bazyliki i są w pełni bezpieczne. Świeca spala się cała, a pozostały knot wpada do środka skrzyni z wodą, nie powodując zagrożenia pożarem. Bardzo prosimy, aby świece zapalać zapalniczką, która znajduje się z boku świecznika. Prosimy, też aby nie zapalać świec zapałkami, ze względu na bezpieczeństwo.

8. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism.

Informacje gospodarcze; Szczepanów, dnia 21.02.2015 r.

Informuję Parafian, że w najbliższym czasie, rozpoczniemy bardzo poważną inwestycję przy naszej Bazylice, pod nazwą: „Renowacja i ochrona przed zagrożeniem obiektów dziedzictwa kulturowego wraz z otoczeniem znajdujących się na terenie Sanktuarium w Szczepanowie”. Realizacja projektu, zakłada konserwację elewacji zewnętrznej bazyliki, muru gotyckiego z XV i XVIII w. wraz z bramami wejściowymi, kamiennymi rzeźbami św. Stanisława, św. Wojciecha, św. Józefa, św. Anny z Matką Bożą oraz czterema kaplicami z wystrojem w postacie kamiennych rzeźb. Realizacja projektu zakłada także prace w otoczeniu kościoła, w celu zabezpieczenia terenu, podniesienia estetyki miejsca i wyeksponowania walorów dziedzictwa kulturowego, odnowienie i konserwacja bram oraz figur aniołów.
Jest to realizacja wniosku Unijnego, jaki złożyłem jeszcze w 2010 roku. Niestety, ze względu na dużą ilość złożonych wniosków, wniosek Parafii, który po ocenie został zakwalifikowany do realizacji, oczekiwał na liście rezerwowej przeszło 4 lata. Dopiero 19 września, w dzień Peregrynacji Pana Jezusa Miłosiernego w naszej Parafii, otrzymałem radosną wiadomość z Urzędu Marszałkowskiego, że pojawiła się szansa na otrzymanie oczekiwanego dofinansowania, pod warunkiem, że Parafia złoży wszystkie stosowne dokumenty, oraz da gwarancję, że całość inwestycji zakończy do końca czerwca 2015 roku. /Uważam, że to Pan Jezus Miłosierny, nawiedzając naszą Parafię, wraz ze św. Siostrą Faustyną i Św. Janem Pawłem II przyszedł do nas z prezentem, z okazji roku Jubileuszowego 1000 – lecia naszej Parafii. Trudno by było wymyśleć wspanialszy prezent dla kościoła i dla tysiącletniej Parafii/.
Po peregrynacji, zaczął się wyścig z czasem, aby zgromadzić w bardzo krótkim czasie wszystkie pozwolenia i dokumenty, a także zabezpieczenie wkładu, jaki Parafia musi włożyć w realizację tego projektu.
Dzięki ogromnej życzliwości wielu osób w różnych urzędach, udało się pozyskać wszystkie wymagane pozwolenia i dokumenty.
Wartość projektu: to kwota 1.650.205 złotych.
Projekt jest finansowany w 60%, natomiast wkład własny Parafii to 40%.
A więc dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosi 1milion złotych, natomiast wkład własny Parafii, to kwota 660 tysięcy złotych.
Składając wniosek w 2010 roku, projekt prac konserwatorskich, był przewidziany do realizacji na trzy lata, i wówczas ta kwota rozłożona na te trzy lata była realna do sfinansowania przez Parafię.
Oczywiście, zdaję sobie sprawę z tego, że kwota wkładu jest bardzo duża, a Parafia nie ma takich pieniędzy, ale z drugiej strony, trudno nie walczyć o tak dużą dotację z Unii Europejskiej.
Chcę zaznaczyć, że są to ostatnie pieniądze Unijne jeszcze z poprzedniego rozdania, a więc z lat 2007 – 2013 r.
Niestety, już w nowych funduszach, jakie Polska teraz otrzymała na lata 2014 – 2020, nie ma przewidzianych środków na prace konserwatorskie zabytków.
Dlatego po konsultacji z Ks. Biskupem Ordynariuszem, i po wyrażeniu przez Niego zgody, zacząłem się starać o pożyczkę.
Po wielu zabiegach i ogromnej życzliwości dyrektorów banku, PKO i Banku Spółdzielczego w Brzesku, udało się uzyskać promesę bankową, czyli zapewnienie banku, że taką pożyczkę Parafia otrzyma na realizację tego zadania.
I znowu, widzę w tym palec Boży, bo w Wigilię Bożego Narodzenia, otrzymałem wiadomość, że wszystkie dokumenty, które były konieczne do złożenia zostały zaakceptowane przez Komisje Europejską, oraz że Parafia na początku 2015 roku, będzie mogła przystąpić do podpisania Umowy z Departamentem Funduszy Europejskich na dofinansowanie i realizację naszego projektu.
15 stycznia br. rozpocząłem procedurę przetargową na wykonanie w/w prac konserwatorskich przy Bazylice. Do przetargu zgłosiły się 4 firmy konserwatorskie.
W dniu 25 stycznia, zgodnie z procedurą przetargową, Komisja konkursowa przystąpiła do oceny wszystkich 4 ofert, zgłoszonych do konkursu.
Z pośród zgłoszonych ofert do przetargu, Komisja wybrała, jednego wykonawcę; FIRMĘ KONS-ART. z Krakowa. / mgr TEKIELAK ANDRZEJ MACIEJ Artysta Plastyk – Konserwator Dzieł Sztuki, zam. 30-433 KRAKÓW, ul. Kustronia 70., /
Była to najlepsza oferta cenowa, jak i merytoryczna, oraz spełniała wszystkie wymogi przetargowe.
Firma jest też znana, z solidnie wykonywanych prac konserwatorskich przy kościele Długoszowskim, Kaplicy Narodzenia św. Stanisława i Ogrójca, i wielu innych.
29. stycznia podpisałem umowę z Wykonawcą.
Natomiast „Umowę z Departamentem Funduszy Europejskich” podpisałem 30 stycznia.
Obecnie trwają rozmowy z podwykonawcami, w celu ustalenia harmonogramu prac, oraz oczekujemy na Komisję Konserwatorską, która będzie w najbliższą środę o godz. 11.oo.

Dopiero po środowej Komisji, będziemy mogli rozpocząć prace.
Moi Drodzy!
Zakres pracy jest ogromny, a czasu bardzo mało, bo wszystkie prace muszą być wykonane do końca czerwca.
Większość zadań będą wykonywać firmy konserwatorskie.
W dniu wczorajszym, po konsultacji z Radą Parafialną, ustaliliśmy, że są takie prace, które będziemy mogli wykonać sami, jako Parafia, aby zmniejszyć udział finansowy Parafii, gdy chodzi o wkład własny, czyli kwotę, 660 tys. złotych.
Po co mamy płacić Firmom, za prace, które możemy wykonać społecznie, odciążając w ten sposób od spłacania całej pożyczki przez Parafię
Po środowej Komisji, będzie już wiadomo, jaki zakres prac będziemy mogli wykonać sami, dlatego w najbliższą niedzielę zwrócę się do Was Drodzy Parafianie o pomoc w ich wykonaniu.
W związku z tak wielkim wyzwaniem, jakie stoi przed Parafią, zwracam się z gorącą prośbą do sponsorów, właścicieli firm, oraz do wszystkich rodaków w kraju i zagranicą, o wsparcie finansowe naszej inwestycji. Podobne inwestycje wykonywały już inne Parafie, chociażby tu w okolicy; Porąbka Uszewska, Borzęcin, Dębno.
Wiem, że każda z tych Parafii, też zaciągała pożyczki, na wkład własny na realizację projektu, ale spłaciły w tym samym roku, dzięki wsparciu sponsorów i firm, które wsparły w znacznym stopniu wykonywane inwestycje.
Myślę, że i w naszej Parafii będzie podobnie, o co z całego serca proszę, nie dla siebie,/ bo ja może będę jeszcze jak Pan Bóg da parę lat/, ale proszę dla nas wszystkich, i dla tych którzy po nas przyjdą.
Polecajmy tę sprawę w naszych modlitwach, Jezusowi Miłosiernemu, Matce Bożej oraz św. Siostrze Faustynie, św. Janowi Pawłowi II, oraz Św. Stanisławowi, prosząc Boże błogosławieństwo i bezpieczeństwo w pracy.

Szczęść Boże!


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
6 Niedziela Zwykła – 15.02.2015 r.

1. W dniu dzisiejszym, ofiary składane na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na ten cel.

2. Dzisiaj w naszej Bazylice rozpoczynamy nabożeństwo 40 – godzinne.
Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu w następującym porządku;
* Na Mszy św. o godz. 6.3o i 8.oo – adoracja ogólna dla wszystkich.
* Na Mszy św. o godz. 9.3o – adoracja dla młodzieży, zapraszamy młodzież na tę Mszę św.
* Na Mszy św. o godz. 11.oo – adoracja dla dzieci oraz indywidualna do godz. 14.oo.
* Od godziny 14.oo – adoracja dla matek i ojców.
* O godz. 15.oo – Koronka do bożego Miłosierdzia, Nieszpory i Msza św.

3. W poniedziałek i wtorek będziemy przeżywać nabożeństwo 40 – godzinne.
Program adoracji Najśw. Sakramentu w poniedziałek i wtorek będzie następujący
8.oo – Msza św. na rozpoczęcie adoracji
9.oo – mieszkańcy Wokowic i Przyborowa
11.oo – mieszkańcy Sterkowca i Łęk
13.oo – mieszkańcy Mokrzysk
15.oo – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
Adorują mieszkańcy Szczepanowa oraz dzieci szkolne
16.3o – Nieszpory Eucharystyczne
17.oo – Msza św. na zakończenie adoracji.
* W poniedziałek i wtorek, nie będzie Mszy św. o godz. 6.3o. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie.

4. Kończąc nabożeństwo 40 – godzinne, dochodzimy do kolejnego okresu liturgicznego, Wielkiego Postu. Rozpoczniemy go w najbliższą środę, 18 lutego, posypaniem głów popiołem. Obrzęd ten jest wyrazem gotowości do podjęcia pokuty. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 6.3o, 8.oo, 9.3o, 11.oo i 17.oo. Rozpoczyna się okres Komunii wielkanocnej.
* W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz abstynencja polegająca na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy od 14. do 60. roku życia. Kościół jednak zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy nie są do niego zobowiązani.
* Ofiary na tacę ze Środy Popielcowej przeznaczone są na cele charytatywne w naszej Diecezji. Od Popielca do I niedzieli W. Postu przeżywamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Włączmy się do tej modlitwy całego Kościoła.

5. Wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu zaczniemy gromadzić się na nabożeństwach Pasyjnych. W piątki wspólnie będziemy rozważać Drogę Krzyżową, a w niedzielę śpiewać Gorzkie Żale.
– w piątek, o godz. 16.oo – Droga Krzyżowa dla dzieci, a po niej Msza święta.
– Droga Krzyżowa dla starszych o godz. 17.3o i Msza święta.

6. W niedziele Wielkiego Postu, o godz. 14.3o będzie odprawiana Droga Krzyżowa dla tych, którzy pracują zawodowo i nie mogą uczestniczyć na Drodze Krzyżowej w piątek. Po Drodze Krzyżowej o godz. 15.00 Gorzkie Żale i Msza św. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach pasyjnych.

7. Od dzisiejszej niedzieli, rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że pijaństwo przynosi cierpienie wielu ludziom. Podejmijmy, zatem tę intencję w naszych osobistych modlitwach i w postawie trzeźwości. Zobowiązania, trzeźwościowe wpiszmy do „Księgi Trzeźwości”, która jest wystawiona przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia.

8. W okresie Wielkiego Postu, możemy uzyskać odpust zupełny, a więc darowanie kary doczesnej za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, jednak nienaprawione przez nas. Warunkiem uzyskania odpustu jest wzbudzenie takiej intencji, stan łaski uświęcającej, wyrzeczenie się przywiązania do grzechu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża. Odpust zupełny można uzyskać w każdy piątek Wielkiego Postu, za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu”, a w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żalów i Drogi Krzyżowej oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji.

9. Informujemy rodziców, że wyjazd Zespołu OREMUS na zimowisko do Krynicy, będzie jutro o godz. 8.oo rano, z parkingu przy Bazylice.

10. Zachęcamy wszystkich, by przy rozliczeniu podatku rocznego 1% przekazać na Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Stanisława w Szczepanowie, lub Caritas Diecezji Tarnowskiej. Szczegóły na specjalnych ulotkach Caritasu i Stowarzyszenia.

11. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały Bazylikę. Pracowali; Wszołek Krzysztof, Legutko Maria, Legutko Daniel, Tomaszkiewicz Jan i Magdalena, Witek Józef, Martyna Agata i Mariusz, Iwaniec Bożena, Żurek Halina. Bóg zapłać za waszą pracę!
* W tym tygodniu prosimy o to kolejne rodziny ze Sterkowca; Gibała, Chrupek, Wójcik, Legutko, Goc, Golec, Musielski, Ciuruś, Pałka, Kubala, Widło, Dąbrowa.
* Ofiarę 150 zł., na prace budowlane przy naszej Bazylice złożyła Rodzina różańcowa bł. Bernardyny Jabłońskiej, zel. Zuzanna Piwowarska. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, również i te comiesięczne wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”. Bóg zapłać również za ofiary przekazywane na konto Parafii.

12. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności; śp. Józef Barnaś lat 78, pochodzący z Bucza, ostatnie lata zamieszkały w Szczepanowie, oraz śp. Maria Franczak lat 82, z Przyborowa. Pogrzeb jej jutro o godz. 14.oo. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.

13. Zachęcany do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

14. Sołtys Szczepanowa informuje, że w najbliższy piątek i sobotę można odebrać nakazy płatnicze. Szczegóły na tablicach ogłoszeń.

15. Burmistrz Brzeska, zawiadamia i uprzejmie zaprasza wszystkich mieszkańców wsi Mokrzyska na zebranie wiejskie sprawozdawczo-wyborcze, które odbędzie się dzisiaj tj. 15 lutego 2015 r. o godz. 17.00 w budynku Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mokrzyskach. Przewodnim celem zebrania będzie wybór Sołtysa wsi i Rady Sołeckiej na okres kadencji 2015-2019.

16. Starosta Powiatu Brzeskiego zawiadamia, że w dniu 19.02. 2015 roku, tj.(czwartek), o godz. 17.oo w budynku Remizy OSP w Szczepanowie, odbędzie się zebranie Uczestników postępowania scaleniowego, prowadzonego na obszarze Szczepanowa, w związku z budową autostrady A-4. Celem zebrania, jest wybór Rady uczestników scalenia. W związku z powyższym, Starosta Brzeski prosi o wzięcie udziału w zebraniu

17. Informujemy narzeczonych, że w Wielkim Poście w parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku, będzie organizowany Kurs Przedmałżeński. Spotkania będą w piątki i w soboty. Pierwsze spotkanie w piątek 27.02 o godz. 19.00 w Sali Teatralnej. Zakończenie kursu 28.03. Kurs przeznaczony jest wyłącznie dla par narzeczonych.