OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2020

 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
30 Niedziela Zwykła – 25. 10. 2020 r.

1. W dniu dzisiejszym w naszej Diecezji, przeżywamy kolejną niedzielę synodalną. Po południu o godz.14.3o wystawieni Najśw. Sakramentu i adoracja prywatna, o 15.oo nabożeństwo różańcowe, a po nim Msza Święta.

2. W tym tygodniu do prowadzenia modlitwy Różańcowej, prosimy:
* w poniedziałek – Róża św. Matki Teresy z Kalkuty.
* we wtorek – Harcerze z oddziału 10.
* w środę –
* w czwartek – Roża bł. Laury Vicuna.
* w piątek – Róża św. Stanisława Kostki.
* w sobotę – Róża św. Charbela.

3. Z Dekretu Ks. Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża – „W związku z wprowadzonymi ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych 1 osoba na 7m2 w „strefie czerwonej”, ponownie udzielam na terenie całej diecezji dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy, św. w niedzielę i święta nakazane, aż do odwołania. Tych, którzy z niej skorzystają, gorąco zachęcam do duchowego łączenia się z Najświętszą Ofiarą za pośrednictwem środków społecznego przekazu, oraz do uczestnictwa w niej w dni powszednie”.

4. Przypominamy, że wszyscy przebywający w świątyni, powinni mieć zasłonięte usta i nos. Dozowniki z płynem do dezynfekcji są umieszczone przy wejściach do Bazyliki, oraz przy konfesjonałach. W związku z powyższymi ograniczeniami, informujemy Parafian, że nasza Bazylika łącznie z Kościołem Długoszowskim ma powierzchnię ponad 1300 m2, czyli jednorazowo we Mszy św., może uczestniczyć 190 osób.
* Bardzo prosimy, aby w duchu chrześcijańskiej odpowiedzialności za życie i zdrowie własne oraz bliźnich, stosować się do zaleceń wydawanych przez władze państwowe i służby sanitarne.

5. W związku z kolejnymi zakazami, dotyczącymi przemieszczania się i gromadzenia, informujemy Parafian, że w naszej Parafii, spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych i przed I piątkiem listopada, będzie w ciągu całego tego tygodnia. Codziennie pół godziny przed Mszą świętą poranną, po południu w czasie Różańca. Zachęcamy dzieci i młodzież szkolną oraz wszystkich starszych do korzystania z sakramentu pokuty w ciągu całego tygodnia. Przypominamy, że stan łaski uświęcającej jest konieczny, aby zyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za naszych bliskich zmarłych.

6. Informujemy wiernych, że w dniu 31 października w USA, odbędzie beatyfikacja założyciela Rycerzy Kolumba, Księdza Michael Mc Givneya. W związku z tą beatyfikacją, przez trzy dni w czasie nabożeństw różańcowych, odmówimy nowennę przed jego beatyfikacją. Przypominamy, że Rycerze Kolumba, są największą międzynarodową organizacją katolickich mężczyzn. Gromadzą w swoich szeregach ponad 2 miliony członków. W Polsce obecni są od 15 lat, liczą ponad 6, 5 tysiąca członków. Działają w 130 Radach – Parafiach, w tym – Rada św. Stanisława w Szczepanowie. Zasadami Rycerzy Kolumba są; Miłosierdzie, Jedność, Braterstwo, Patriotyzm

7. Przy cmentarzu prowadzona jest sprzedaż zniczy. Nabywając je w sklepiku parafialnym lub przy cmentarzu wspomagamy prace prowadzone przy kościele św. Stanisława na cmentarzu. Zapraszamy na nasze stoiska! Bóg zapłać tym, którzy już zakupili znicze w naszym sklepiku, i tym, którzy uczynią to w najbliższych dniach.

8. Apel do wszystkich porządkujących groby najbliższych!!! Ponieważ są trudności z odbiorem mieszanych śmieci z cmentarza, prosimy, aby uschłe liście, kwiaty, trawę i zieleninę, składać do osobnego boksu. Proponujemy, aby szkło, sztuczne kwiaty, plastik po wypalonych zniczach, zabierać do swoich domów i tam je składać do segregowanych worków, tak jak jest to już na wielu cmentarzach w całej Polsce. W przeciwnym razie, będziemy musieli pobierać od każdej rodziny dodatkową opłatę, za wywożenie śmieci.

9. W najbliższą niedzielę, 1 listopada, wypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Przed południem Msze św. w Bazylice, jak w każdą niedzielę. Ponieważ jest zakaz zwoływania zgromadzeń, informujemy Parafian, że nie będzie tradycyjnej procesji z różańcem, idąc po cmentarzu. Kapłani w Kościele na cmentarzu o godz. 13.3o, odmówią różaniec za zmarłych, a po różańcu, o godz. 14.oo odprawią tam Mszę św. Ci, którzy będą w tym czasie na Cmentarzu, mogą uczestniczyć we Mszy św. stojąc przy grobach swoich najbliższych. Uczestnicząc we Mszy świętej na Cmentarzu, możemy w tym dniu przyjąć po raz drugi Komunię Świętą, ofiarując ją za tych, którzy od nas odeszli.
* Przypominamy, że nie będzie w Bazylice Mszy św. o godz. 15.3o.
* Kartki z wypominkami prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

10. Dziękujemy Parafianom z Mokrzysk, którzy w minionym tygodniu porządkowali i ubierali kwiatami Bazylikę. Pracowali: Gałek Roman, Niedojadło Joanna, Pluskwa Urszula, Gibała Krystyna, Woda Kazimierz i Kamil, Gibała Katarzyna, Latocha Barbara. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian z Mokrzysk, rodziny – w piątek; Pacyna, Kania, Brożkiewicz, Mularz, Gibała, Sumara, w sobotę; Leśniak, Pasierb, Cisak, Stolarczyk, Kopacz, Sumara. Godziny sprzątania proszę uzgodnić z Panem Kościelnym.

11. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych. Szczególnie zachęcamy do zabrania za darmo gazety „Dobre Nowiny”, która jest poświęcona nowemu Błogosławionemu, Księdzu Michael Mc Givney, założycielowi Rycerzy Kolumba.

12. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i polecamy was w naszych modlitwach.

13. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Władysława Piękosz ze Szczepanowa, lat 88 oraz śp. Antonina Oleksy z Łęk, lat 76, oraz śp. Józef Dubiel z Wokowic, lat, 48. Pogrzeb jego będzie jutro o godz. 13.30 – Różaniec, o godz.14.oo Msza św. Polecajmy ich dusze Bożemu miłosierdziu.


Ogłoszenia duszpasterskie
29 Niedziela zwykła 18.10. 2020 r.

1. Dziś w całym Kościele obchodzimy „Światowy Dzień Misyjny” i rozpoczynamy „Tydzień Misyjny”. Swoimi modlitwami i ofiarami zbieranymi na tacę, które w całości są przeznaczone do dyspozycji Ojca Świętego, wspieramy dzieło misyjne Kościoła. O godz.15.oo, Różaniec misyjny, a w ciągu tygodnia, o godz. 17.oo. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym.

2. W liturgii wspominamy:
* we wtorek – św. Jana Kantego – prezbitera,
* w czwartek – św. Jana Pawła II – papieża. Zapraszamy do licznego udziału we Mszy św. rano i wieczorem oraz na różaniec.
* W tym tygodniu do prowadzenia Różańca zapraszamy:
– w poniedziałek – ministrantów. – we wtorek – uczniów klasy VII ze Szczepanowa.
– w środę – Grupę Biblijną.
– w czwartek – Róże św. Jana Pawła II
– w piątek – Różę św. Andrzeja Boboli
– w sobotę – Różę św. Jana Bosko – w przyszłą niedzielę – Rycerstwo Niepokalanej

3. Przy Parafii prowadzona jest sprzedaż zniczy. Nabywając je w sklepiku parafialnym lub przy cmentarzu, pomagamy przy remoncie kościoła na cmentarzu. Zapraszamy na nasze stoiska!!.

4. Coraz więcej osób przybywa na nasz cmentarz parafialny, by uporządkować groby swoich bliskich. Apelujemy po raz kolejny, by liście, kwiaty, szkło, plastik segregować i składać w wyznaczonym miejscu.
* Przypominamy, że wszystkie prace budowlane przy pomnikach i nagrobkach powinny być wcześniej uzgodnione i trzeba na nie uzyskać pozwolenie.
* Przypominamy również, że zgodnie ze Statutem Cmentarnym, nieopłacone miejsce na cmentarzu, po 20 latach, przechodzi na własność Parafii, i wówczas na tym miejscu, może zostać pochowana inna osoba.

5. Przy wyjściu z Bazyliki, na stolikach są kartki na wypominki. Możemy je zabrać do domu i bardzo prosimy, aby wypisując dusze wypominane, wpisywać na odpowiednich kartkach. Roczne na kartach całorocznych, natomiast na miesiąc listopad, na tych drugich kartkach.

6. Dziękujemy Parafianom z Mokrzysk, którzy porządkowali i ubierali kwiatami naszą Bazylikę, pracowali: Zachara Stanisław, Bober Paulina, Bratek Józef, Czarnik Józefa, Cisak Marta, Sacha Anna, Grocholska Jadwiga, Jurgała Katarzyna. Bóg zapłać za Waszą pracę.
* W tym tygodniu, prosimy kolejnych Parafian z Mokrzysk, rodziny: Bąk, Łopatka, Gałek, Białek, Cierniak, Niedojadło, Faltyn, Pluskwa, Gibała, Woda.

7. Ofiary na utrzymanie Parafii złożyły; 300 zł rodziny sprzątające Bazylikę, 1tyś zł. pewna rodzina. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie i te comiesięczne, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

8. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i gratulacje.

10. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Józef Pamuła z Łęk, lat 80, śp. Ludwika Wyczesany, z Mokrzysk, lat 83, śp. Adam Kuś z Mokrzysk, lat 76. Pogrzeb jego będzie we wtorek o godz. 14.oo. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.


Ogłoszenia duszpasterskie
28 Niedziela zwykła 11.10.2020 r.

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy XX Dzień Papieski pod hasłem: Totus Tuus”! Tegoroczne obchody Dnia Papieskiego wpisują się w 100-tną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.

2. Dzisiaj w naszej diecezji, to tradycyjnie Niedziela Kapłańska. Modlimy się za Kapłanów oraz o nowe powołania Kapłańskie z naszej wspólnoty parafialnej. Różaniec o godzinie 15oo ofiarujemy o nowe powołania kapłańskie z naszej Parafii oraz za wszystkich kapłanów, prosząc o świętość ich kapłańskiego życia. Dziękujemy również za ofiary składane dzisiaj na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie. Za każdy gest życzliwości składamy Bóg zapłać!
* Dziś także z racji ‟Dnia Papieskiego” młodzież naszej Parafii przeprowadza przed Bazyliką zbiórkę ofiar na stypendia dla młodzieży z rodzin wielodzietnych i biednych. Apelujemy do wiernych, by swoje ofiary składali do puszek młodzieży ze Szczepanowskimi identyfikatorami.

3. W środę – 14 października, przypada Dzień Edukacji Narodowej, czyli Dzień Nauczyciela. Wszystkim nauczycielom i wychowawcom składamy najserdeczniejsze życzenia poparte modlitwą różańcową, na którą serdecznie Was zapraszamy. Zapraszamy również dzieci i młodzież, aby wspólną modlitwą wypraszać dla swoich nauczycieli zdrowie, siły i Boże błogosławieństwo w pracy.

4. W ciągu tygodnia różaniec o godz. 17.oo, a po nim Msza św. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. W tym tygodniu o poprowadzenie różańca prosimy:
– w poniedziałek – dzieci z klasy V Szk. Podst. w Szczepanowie.
– we wtorek – dzieci z klasy IV Szk. Podst. w Szczepanowie.
– w środę – Caritas.
– w czwartek – Róża bł. Bernardyny Jabłońskiej, zel. Zuzanna Piwowarska.
– w piątek – Rycerze Kolumba. – w sobotę – DSM
– niedziela – Grupa Apostolska.

5. W tygodniu wspominać będziemy:
– we wtorek: bł. Honorata Koźmińskiego, prezb.
– w czwartek: św. Teresę od Jezusa, dziew. i dokt. Kościoła
– w piątek: św. Jadwigę Śląską. W tym dniu, przypada 42 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
– w sobotę: św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.

6. W przyszłą niedzielę przypada ‟Światowy Dzień Misyjny”. W tym dniu będziemy się modlić za misje i Misjonarzy, a złożone ofiary na tacę będą przeznaczone na Fundusz Papieski.
* W niedzielę 18 października przypada także patronalne święto Służby Zdrowia z okazji wspomnienia św. Łukasza Ewangelisty. Wszystkich lekarzy i pielęgniarki oraz pracowników naszego Ośrodka Zdrowia i ich rodziny polecać będziemy opiece Maryi w czasie modlitwy różańcowej.

7. Coraz więcej osób przybywa na nasz cmentarz parafialny by uporządkować groby swoich bliskich. Apelujemy do wszystkich, by uschłe liście, kwiaty, szkło, plastik segregować i składać w wyznaczonym miejscu. Przypominamy, że wszystkie prace budowlane przy nagrobkach pomnikach powinny być wcześniej uzgodnione i trzeba na nie uzyskać pozwolenie.
* Przy tej okazji, po raz kolejny apelujemy do wszystkich, którzy mają pomniki lub grobowce przy drzewach, czy też w zasięgu ich powalenia w czasie nawałnic, aby grób sobie ubezpieczyć.

8. Od dzisiaj, w naszym sklepiku sanktuaryjnym, będziemy mogli nabyć znicze na groby naszych najbliższych. Nabywając je w naszym sklepiku lub przy cmentarzu, pomagamy w sfinansowaniu prowadzonych prac przy kościele na Cmentarzu.

9. Dziękujemy Parafianom, którzy porządkowali i ubierali kwiatami naszą Bazylikę, pracowali: Stróżak Małgorzata, Bratek Maria, Krakowiak Helena i Kamil, Zachara Krzysztof i Barbara, Gemza Ewa, Mularz Mateusz, Mikos Anna, Gładka Marta, Bachulska Cecylia, Rudnik Maria i Jan, Mietła Agnieszka, Marek i Dominik. Bóg zapłać za Waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy o to kolejne rodziny z Mokrzysk: Zachara, Bober, Piwowarczyk, Bratek, Sarlej, Musiał, Pacura, Czernik, Cisak, Sacha, Grocholska, Jurgała.

10. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy piękny film na płycie CD, pt. ‟Ziemia Maryi” w cenie 6 zł oraz do lektury innych czasopism religijnych.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i gratulacje

12. Informujemy, że w minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Jan Skalski, z Mokrzysk, lat 72. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
27 Niedziela zwykła 04. 10. 2020 r.

1. W naszym Sanktuarium, po południu o godz. 15.oo nabożeństwo różańcowe z procesją wokół Bazyliki. Po różańcu Msza święta o godz. 15.30.

2. W ciągu tygodnia nabożeństwo różańcowe będą o godz. 17.oo. Po Różańcu Msza święta. Zachęcamy do licznego udziału dzieci, młodzież oraz starszych. W tym tygodniu do prowadzenia modlitwy różańcowej prosimy:
– w poniedziałek – klasa 4 Szk. Podst. w Szczepanowie
– we wtorek – Dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii św. wraz z rodzicami. Na Mszy świętej katecheza dla dzieci i rodziców.
– w środę – Grupa Biblijna
– w czwartek – Lektorzy
– w piątek – Grupa Młodzieżowa
– w sobotę – Rycerstwo Niepokalanej
– w niedzielę – SRK

3. Jutro wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, dziew.

4. W środę w liturgii, wspominamy Najśw. Maryję Pannę Różańcową. Od niedzieli rozpoczyna się tygodniowy odpust ku czci MB Różańcowej w Bochni. Szczegóły programu na afiszu.

5. W przyszłą niedzielę 11 października będziemy obchodzić XX Dzień Papieski, pod hasłem; ‟Totus Tuus”! Tegoroczne obchody Dnia Papieskiego wpisują się również w 100-tną rocznicę urodzin Papieża Polaka, św. Jana Pawła II.

6. W przyszłą niedzielę w naszej diecezji, to tradycyjnie Niedziela Kapłańska. O godzinie 15oo różaniec, ofiarujemy o nowe powołania kapłańskie z naszej Parafii oraz za wszystkich kapłanów, prosząc o świętość ich życia kapłańskiego. Każdego roku Diecezja wspiera Seminarium Duchowne darami z płodów rolnych. Niestety, coraz mniej osób uprawia ziemię i tych darów praktycznie nie ma, dlatego również w tym roku, nie będziemy zbierać płodów rolnych, ale w zamian apelujemy do każdej rodziny o hojniejszą ofiarę na składkę, którą przekażemy na utrzymanie naszego Seminarium w Tarnowie. Za każdy gest życzliwości składamy Bóg zapłać!

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. popołudniowej spotkanie SRK.

8. Dziękujemy Parafianom, którzy w minionym tygodniu porządkowali i ubierali kwiatami naszą Bazylikę. Pracowali: Kwiatek Magdalena, Sarlej Józef, Pytka Piotr, Piwowarski Alojzy, Jemioło Alicja, Woda Stanisław, Pagacz Marta i Wojciech, Godzik Krzysztof, Piwowarczyk Celina, Stanisz Barbara, Franczak Stanisław. Bóg zapłać za pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian z Mokrzysk, rodziny; Reczek, Stróżak, Bratek, Krakowiak, Zachara, Zachara, Borowiec, Gemza, Sitarz, Mularz.
* Ofiarę na utrzymanie Parafii złożyły: 240 zł. rodziny sprzątające Bazylikę. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, wpisane są do ‟Złotej Księgi Ofiarodawców”.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne gratulacje i życzenia, zapewniając Was o naszej modlitwie w Waszych intencjach.

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jan Skalski z Mokrzysk, lat 72, którego pogrzeb będzie we wtorek – rozpoczęcie o godz. 14.00 w kościele na cmentarzu oraz śp. Anna Pawliszyn z Jadownik, lat 85. Polecajmy ich dusze Bożemu miłosierdziu.

11. Starosta Brzeski informuje, że w dniach od 05 do 13 października, w Domu Kultury w Sterkowcu, nastąpi okazanie projektu scalenia sporządzonego przez Krakowskie Biuro Geodezji i Terenów Rolnych w Krakowie, dla gruntów położonych w części wsi Sterkowiec. Szczegóły na tablicach ogłoszeń.


Ogłoszenia duszpasterskie
26 Niedziela zwykła – 27. 09. 2020 r.

1. Przeżywamy dziś odpust z racji przeniesienia relikwii Św. Stanisława ze Skałki na Wawel.
W naszym Sanktuarium gościmy uczestników XXXIX Diecezjalnej Pielgrzymki Apostolatu Trzeźwości, pod hasłem: ‟Szczęśliwe Dzieci w Trzeźwych Rodzinach”. Nasz liczny udział w tym Sanktuarium, jest wspólnym wołaniem kościoła o trzeźwość ludzi uzależnionych od alkoholu i innych form zniewolenia.
* Witamy serdecznie wszystkich Pielgrzymów, gości i rodaków przybywających do Szczepanowa z nadzieją, że swoją modlitwą i ofiarą przez wstawiennictwo Św. Stanisława, wyproszą pomoc w trudnym zadaniu ratowania w swoim środowisku bliźnich, którzy uwikłali się w różnego rodzaju uzależnienia, związane z nadużywaniem alkoholu.
* Droga krzyżowa, wynagradzająca za grzechy pijaństwa, będzie odprawiona o godz. 10.15 w Panteonie Świętych i Błogosławionych Diecezji Tarnowskiej. Zapraszamy wszystkich, którym droga jest trzeźwość własna, bliskich i naszego Narodu. Zachęcamy też do wpisania swoich postanowień abstynenckich do Księgi Trzeźwościowej, która znajduje się na ołtarzu Bożego Miłosierdzia.
* Suma odpustowa o godz. 11.00 pod przewodnictwem Ks. ks. bp. Leszka Leszkiewicza. Informujemy chorych i cierpiących, że Msza św., o godz.11.oo będzie transmitowana przez Diecezjalne Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz oraz przez Internet.
* Po południu, o godz. 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory i Msza św. o godz. 15.3o

2. Dziś, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, po każdej Mszy świętej zbiera podpisy pod projektem ustawy zakazującej Marszów LGBT na ulicach polskich miast i bezczeszczenie naszych świętości. Krzyża, wizerunku Matki Bożej i Chrystusa czy parodiowanie Mszy świętej. Pragnący udzielić poparcia projektowi ustawy wpisują: imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz numeru PESEL.

3. W środę o godz. 16.00, w naszej Bazylice odbędzie się egzamin przed przyjęciem Sakr. Bierzm. dla młodzieży z klas VIII. Na to spotkanie zapraszamy młodzież z rodzicami. Obecność obowiązkowa.

4. W środę po Mszy św. wieczornej, spotkanie Caritas Parafialnego.

5. Od czwartku, rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej.

6. W tym tygodniu, przeżywać będziemy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca października.
W czwartek całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 9.oo rano. Spowiedź święta będzie codziennie pół godz. przed Mszą św. rano i wieczorem. W czwartek i piątek od godz. 17.00.

7. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakr. Bierzmowania z klas VII, będzie w pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00.

8. W I piątek na godz. 18.oo zapraszamy młodzież z klas VIII. Pragniemy przypomnieć młodzieży i rodzicom, że spotkania formacyjne są wymagane, aby przystąpić do Sakramentu Bierzmowania.

9. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Porąbce Uszewskiej, serdecznie zaprasza na uroczystości odpustowe w dniach od 02 do 04 października, tj. od piątku do niedzieli. Szczegółowy program zamieszczony jest na afiszach w gablocie parafialnej.

10. W najbliższą sobotę od godz. 8.oo rano kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

11. Informujemy, że w zakrystii możemy nabyć kalendarze Rolników na 2021 r. Cena, wydania książkowego wynosi 23 zł. Zachęcamy do nabycia.

12. Dziękujemy Parafianom ze Sterkowca, którzy przygotowali i tak pięknie przystroili naszą Bazylikę na czas odpustu. Bóg zapłać za Waszą ofiarną pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych mieszkańców z Mokrzysk, rodziny: Kwiatek, Sarlej, Pytka, Zaucha, Halastra, Piwowarski, Jemioło, Woda, Piwowarski, Piwowarski, Pagacz, Godek, Lewandowski, Piwowarczyk.

13. Bardzo serdecznie dziękujemy Panom, którzy w tym tygodniu odpowiedzieli na prośbę o pomoc przy pracach ziemnych wokół Kościoła Św. Stanisława na cmentarzu. Przez trzy dni pracował Pan: Kazimierz Urbański ze Szczepanowa i służył ciągnikiem. Jeden dzień pracowali Panowie: Król Stanisław i Janusz Szkodny ze Szczepanowa, Rogóż Tadeusz z Mokrzysk, Zachara Marek z Jadownik, Szeląg Stanisław ze Sterkowca. Bardzo serdecznie dziękuję za włożony trud w tę pracę.

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne gratulacje i życzenia, zapewniając Was o naszej modlitwie w Waszych intencjach.

15. Dzisiaj w naszej Bazylice możemy zyskać odpust zupełny.
Odmówimy teraz modlitwy, które poleca nam Kościół, abyśmy mogli zyskać odpust zupełny: Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca.., w intencjach Ojca, Św.- Zdrowaś Maryjo, należy się wyzbyć przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, także lekkiego, ofiarować odpust za siebie, lub za duszę w czyśćcu cierpiącą.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
25 niedziela zwykła – 20. 09. 2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele Powszechnym poświęcona jest Środkom Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich twórców prasy, radia i telewizji, aby media były nośnikiem wartości oraz skutecznym narzędziem ewangelizacji. W tym dniu pragniemy podziękować wszystkim zaangażowanym w redagowanie naszego parafialnego pisma ‟Pasterz”. Niech św. Stanisław błogosławi Wasz trud i służy natchnieniem, aby słowo pisane docierało do ludzkich serc i przynosiło obfite owoce świętego życia.
* Po Mszy św. popołudniowej spotkanie zespołu redakcyjnego ‟Pasterza”.
* Dzisiaj swoimi ofiarami do puszek, wspieramy Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel.

2. W przyszłą niedzielę – 27 września będziemy przeżywać odpust z racji przeniesienia relikwii św. Stanisława BM ze Skałki na Wawel. W tym dniu, odbędzie się XXXIX Diecezjalna Pielgrzymka Apostolatu Trzeźwości do Szczepanowa, pod hasłem: ‟Szczęśliwe Dzieci w Trzeźwych Rodzinach”. Uroczystości rozpoczną się już w sobotę Apelem Jasnogórskim o godz. 21.oo, po którym będzie modlitewno – ekspiacyjne czuwanie przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, poprowadzone przez członków diecezjalnych Grup Apostolstwa Trzeźwości z naszej Diecezji. Do wspólnej modlitwy zapraszamy również was – drodzy Parafianie.

3. W niedzielę o godz. 10.15 w Panteonie Świętych i Błogosławionych Diecezji Tarnowskiej odprawiana będzie Droga krzyżowa wynagradzająca za grzechy pijaństwa. Suma odpustowa, o godz. 11.00 pod przewodnictwem, ks. bp. Leszka Leszkiewicza. Informujemy chorych i cierpiących, że Msza św. o godz. 11.00 będzie transmitowana przez Internet.
* Po południu o godz. 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory i Msza św. o godz. 15.3o.
* Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na spłatę kredytu oraz na prace prowadzone w obecnie w naszej parafii. Już dziś składamy serdecznie – Bóg zapłać! Za ofiarność na ten cel!

4. W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, po każdej Mszy świętej zbierać będzie podpisy pod projektem ustawy zakazującej Marszów LGBT na ulicach polskich miast i bezczeszczenie naszych świętości. Krzyża, wizerunku Matki Bożej i Chrystusa czy parodiowanie Mszy świętej. Obywatele pragnący udzielić poparcia projektowi ustawy będą proszeni o podanie: imienia i nazwiska, adresu zamieszkania oraz numeru PESEL.

5. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
Jutro – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, – naszymi modlitwami otoczymy osobę księdza Mateusza Kawy w dniu Jego imienin, prosząc Boga, o potrzebne łaski i dary do posługi w naszej parafii.
w środę – wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera

6. W czwartek, po Mszy świętej wieczornej spotkanie Rady Parafialnej.

7. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami Bazylikę. Pracowali: Cisak Grażyna, Jan i Paweł, Cholewa Stanisław, Krystyna, Dominika i Natalia, Grzyb Marta, Zachara Irena, Zachara Anna. Bóg zapłać za waszą pracę!
* W tym tygodniu prosimy Parafian ze Sterkowca, aby na uroczystość odpustową uporządkowali otoczenie Bazyliki, miejsce narodzenia św. Stanisława i Kościół na cmentarzu.
* Ofiarę na utrzymanie Parafii złożyły: 100 zł. rodziny sprzątające Bazylikę, 400 zł. pewna osoba ze Szczepanowa, 1 tyś. zł., pewna osoba z Mokrzysk. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, wpisane są do Złotej Księgi Ofiarodawców.

8. Bardzo serdecznie dziękujemy tym Panom, którzy w tym tygodniu odpowiedzieli na prośbę o pomoc przy pracach ziemnych wokół Kościoła Św. Stanisława na cmentarzu. Przez trzy dni pracował Pan: Kazimierz Urbański ze Szczepanowa, Przez dwa dni pracowali Panowie: Kądziołka Marek, Lisak Paweł i Janusz Szkodny ze Szczepanowa. Jeden dzień pracowali Panowie: Dąbrowa Stanisław ze Szczepanowa, Moryc Andrzej, Rogóż Tadeusz i Woda Piotr z Mokrzysk oraz Andrzej Siupik z Łęk. Bardzo serdecznie dziękuję za włożony trud w tę pracę. Pamiętajmy, tych prac nikt za nas nie wykona, dlatego poczuwajmy się do pomocy i odpowiedzialności za nasz Kościół. Jeszcze raz wszystkim pracującym składam serdeczny Bóg zapłać.
Ponieważ fundamenty są bardzo zawilgocone, w tym tygodniu nie będziemy ich izolować, by nie zamknąć wilgoci w murach. Natomiast, bardzo proszę, o pomoc w poniedziałek i wtorek przy usunięciu schodów przed głównym wejściem. Musimy to zrobić, by móc położyć drenaż i osuszyć w tym miejscu ściany fundamentu.

9. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, najnowszego numeru Rycerza i Rycerzyka Niepokalanej oraz innych czasopism katolickich. W zakrystii i w sklepiku sanktuaryjnym możemy nabywać Kalendarz dla Rolników na rok 2021, w cenie 23 zł.

10. Informujemy Parafian, że w piątek, 18 września zmarła śp. Genowefa Jeż – mama ks. Biskupa tarnowskiego Andrzeja. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższy wtorek 22 września w parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. O godz. 14.00 – Msza św. pogrzebowa, a po niej złożenie ciała na miejscowym cmentarzu. Informujemy także, że z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Małgorzata Żurek – lat 61, z Wokowic oraz śp. Walery Leisner – lat 85, mieszkający w Korzuchowie. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.

11. Sołtysi Mokrzysk i Przyborowa zapraszają na Zebranie Wiejskie w najbliższą niedzielę. W Mokrzyskach o godz.17.oo w GISiRZ-e., w Przyborowie na boisku sportowym o godz. 17.3o


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Zwykła – 30 sierpnia 2020 r.

1. Po południu o godz. 14.30 – wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja prywatna. O godz. 15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia i Nieszpory. Msza Święta o godz. 15.3o i 19.oo. Przypominamy, iż od przyszłej niedzieli nie będzie już Mszy św., o godz. 19.oo

2. Dziś w Parafii w Brzesku – Słotwinie, odpust ku czci MBCz. Ksiądz Proboszcz serdecznie zaprasza.

3. W naszej wspólnocie parafialnej, serdecznie witamy nowych Księży wikariuszy:
– Ks. mgr. Mateusz Kawa, pochodzi z Ropy koło Gorlic, od trzech lat pracował, jako neoprezbiter w parafii Przyszowa.
– Ks. mgr. Marcin Łazarz, pochodzi z Olszyn koło Wojnicza, w ciągu minionego roku posługiwał duszpastersko w Niemczech. Nowym księżom wikariuszom, życzymy obfitości łask Bożych i darów Ducha Św. oraz owocnej posługi duszpastersko-katechetycznej w naszym Sanktuarium, którą będziemy wspierać modlitwą zanoszoną przez wstawiennictwo Matki Kapłanów i św. St-wa BM.

4. We wtorek – 1 września, rozpoczynamy kolejny rok szkolny i katechetyczny. Msze św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego będą w wtorek: o, godz. 8.oo rano dla dzieci z klas I-IV Szkół Podstawowych, a po południu, o godz. 18.oo dla uczniów z klas V-VIII. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież, Rodziców, Dyrekcję, Nauczycieli i Pracowników naszych Szkół.
Ponadto informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego rozpocznie się o godz. 9.oo, na które przychodzą również klasy, od V do VIII.

5. W tygodniu wspominać będziemy:
– we wtorek: bł. Bronisławę – dziewicę, w tym dniu przypada także 81 rocznica wybuchu II wojny światowej, modlić się będziemy za poległych w obronie Ojczyzny
– w czwartek: św. Grzegorza Wielkiego – papieża i doktora Kościoła
– w sobotę: św. Matkę Teresę z Kalkuty – zakonnicę.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
– w I czwartek, od godz. 9.oo całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w int. Kapłanów i sióstr zakonnych oraz o nowe powołania do służby Bożej w Kościele
– w I piątek, nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusowemu: na godz. 18.oo zapraszamy młodzież z klas VIII na pierwsze spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania oraz animatorów młodzieży i uczestników diecezjalnego programu ‟Młodzi na Progu”.
– w I sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP:
* rano o godz. 8.oo, Kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych (gdyby ktoś z chorych lub domowników nie życzył sobie odwiedzin kapłana z komunią św. ze względu na trwającą pandemię, prosimy zgłosić ten fakt w zakrystii lub w kancelarii parafialnej).
* wieczorem na godz. 18.oo zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca NMP, oraz członków Rycerstwa Niepokalanej na kolejne spotkanie formacyjne, a także, Róże różańcowe. Zmiana tajemnic Różańca św. od września br. będzie w każdą I sobotę miesiąca podczas wieczornego nabożeństwa, a nie jak dotychczas w I niedzielę po Mszy św. o godz. 6.30.

8. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego: dzieci i młodzież ze Szkół Podstawowych zapraszamy w środę i czwartek od godz. 17.oo, a rodziców i starszych w I piątek od godz. 17.oo. Ponadto okazja do spowiedzi św. codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną, a także podczas nabożeństw.

9. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zadbały o uporządkowanie naszej Bazyliki i jej otoczenia. Pracowali: Kostrzewa Szymon, Kwinta Anna, Bratek Maria, Gawlik Justyna, Chwał Ewa, Gałek Agata, Ćwioro Barbara, Woda Bogumiła, Prokopek Krystyna, Rogóż Magdalena i Kacper. Bóg zapłać za waszą pracę, a Nowożeńcom za przystrojenie naszej świątyni kwiatami.
* W tym tygodniu, o uporządkowanie Bazyliki i jej otoczenia prosimy kolejnych parafian z Mokrzysk, rodziny: Starsiak, Sorota, Gładki, Gładki, Kuras, Żurek, Godzik, Łukasiewicz, Taraszka, Lambert, Zachara.

10. Bardzo serdecznie dziękujemy tym Panom, którzy w tym tygodniu odpowiedzieli na prośbę o pomoc w przy pracach ziemnych wokół Domu Parafialnego. Pracowali; Przez cztery dni pracowali; Panowie – Kazimierz Urbański ze Szczepanowa, Marek Zachara z Jadownik, Wojciech Oleksyk ze Szczepanowa i Andrzej Siupik z Łęk: przez trzy dni pracowali; alumn WSD w Tarnowie – Franciszek Jawor ze Szczepanowa, oraz Banek Igor – z Tarnowa, będący u babci w Sterkowcu, jeden dzień pracowali; Panowie – Halik Eugeniusz, Przybyło Józef i Żurek Józef – ze Szczepanowa, oraz Woda Piotr z Mokrzysk. Bardzo serdecznie też dziękuję za pracę koparką Panu Ryszardowi Kaczmarczykowi oraz za pracę ciągnikiem, Panu Kazimierzowi Urbańskiemu. Pewien etap prac przy Domu Parafialnym, zostanie zakończony w tym tygodniu. W przyszłym tygodniu przystąpimy do prac przy Kościele Świętego Stanisława na Cmentarzu. Tam nie będzie mogła pracować koparka, dlatego wszystkie prace przy odkopaniu kościoła, będziemy musieli wykonać ręcznie. Dlatego już dziś zwracam się z prośbą, aby w przyszłym tygodniu pomóc w pracach przy kościele na Cmentarzu. Jeszcze raz wszystkim pracującym składam serdeczny Bóg zapłać.

11. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary składane dzisiaj na tacę, są one przeznaczone na spłatę zaciągniętego kredytu przez Parafię.
Ofiary na utrzymanie Parafii złożyli: 200 zł rodziny sprzątające Bazylikę; 100 zł. pewna osoba z Wokowic, 400 zł. pewna osoba z Przyborowa – Zastawia, 1 tyś. zl. pewna osoba z Mokrzysk. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, wpisywane do ‟Złotej Księgi Ofiarodawców”.

12. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, najnowszego numeru Rycerza Niepokalanej i Rycerzyka dla dzieci oraz innych czasopism religijnych, które możemy nabywać przy wejściu do Bazyliki, gdzie prasa katolicka wystawiona jest na stolikach.

13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Maria Wiktorowicz z Wokowic – lat 75 oraz śp. Marian Pamuła – lat 83, pochodzący z Wokowic, a mieszkający w Tarnowie. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu. Jednocześnie informujemy wszystkich Parafian, że zgodnie z zaleceniem Księdza Biskupa Ordynariusza – ze względu na szerzącą się epidemię koronawirusa, również w najbliższym rejonie i sąsiedztwie, wszystkie pogrzeby mają się odbywać w kaplicach cmentarnych.

14. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia polecamy Bogu w naszych modlitwach, a wszystkim, którzy kończą wakacje i urlopy życzymy szczęśliwego powrotu w miejsce zamieszkania, nauki i pracy.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
20 Niedziela Zwykła – 16. 08. 2020 r.

1. Po południu o godz. 14.3o wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja prywatna, o godz. 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory. Msza Święta o godz. 15.3o i 19.oo.

2. Jutro wyruszy 38 Piesza Pielgrzymka Tarnowska, która w tym roku będzie mieć formę Sztafety. Wszystkich pielgrzymujących w Grupie 8 – św. Stanisława BM będziemy wspierać codzienną modlitwą, łącząc się duchowo z pątnikami dzięki transmisjom Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, prowadzonym z pielgrzymiego szlaku. Przypominamy, iż w tym roku nie będziemy gościć pielgrzymów na noclegach w domach naszej parafii ze względu na trwającą pandemię.

3. W tym tygodniu wspominać będziemy:
– we poniedziałek: św. Jacka – prezbitera
– w czwartek: św. Bernarda – opata i doktora Kościoła
– w piątek – św. Piusa X – papieża
– w sobotę – Najświętszą Maryję Pannę Królową.

3. W najbliższą niedzielę 23 sierpnia, na Mszy św. o godz. 11.00 wyrazimy naszą wdzięczność ks. Adrianowi Pazdyk za gorliwą posługę duszpastersko-katechetyczną w naszej parafii, za Jego dwuletnią pracę z młodzieżą, LSO oraz DSM. Wypraszając jednocześnie przez wstawiennictwo Jezusa Eucharystycznego, Maryi – Matki Kapłanów i św. Stanisława BM potrzebne ks. Adrianowi dary i łaski na pracę w parafii MB. Wniebowziętej w Nowym Wiśniczu, gdzie został skierowany do posługi decyzją ks. Biskupa.

5. Bardzo serdecznie dziękujemy Parafianom z Mokrzysk za przygotowanie pięknego wieńca dożynkowego, za jego prezentację oraz piękny korowód dożynkowy złączony z modlitwą, poezją i pieśnią. Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w to piękne dziękczynienie za tegoroczne plony! Informujemy, że w przyszłym roku, wieniec żniwny przygotowują mieszkańcy Wokowic.

6. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały Bazylikę oraz przyozdobiły ją kwiatami. Pracowali: Dubiel Wanda, Grzegorska Małgorzata, Mroczek Dorota, Mroczek Zdzisław, Kalarus Józef, Wawryka Sabina, Cisak Krystyna, Pala Jadwiga, Pasula Iwona, Radecka Weronika i Krystian, Zachara Zbigniew, Chmielarz Agnieszka, Aleksander i Antoni. Bóg zapłać za waszą pracę oraz za złożoną ofiarę 250 zł na utrzymanie parafii.
* W tym tygodniu o uporządkowanie Bazyliki i jej otoczenia prosimy kolejnych mieszkańców Mokrzysk, rodziny: Woda, Kardas, Filipowski, Zachara, Dąbrówka, Dąbrówka, Brzeski, Mroczek, Mularz, Zachara, Borowiec.

7. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych oraz do odwiedzenia sklepiku sanktuaryjnego, w którym możemy nabyć: książki o tematyce religijnej, książeczki do modlitwy oraz inne dewocjonalia.

8. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Stanisław Chalcarz z Wokowic, lat 82, śp. Jadwiga Borowiec – lat 65, pochodząca z Mokrzysk, a mieszkająca w Bochni oraz śp. Adam Ciuruś – lat 78, pochodzący z Łęk, jego pogrzeb odbył się w miniony piątek w Stalowej Woli, gdzie mieszkał. Polecajmy ich nieśmiertelne dusze miłosierdziu Bożemu.

9. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia oraz rodaków św. Stanisława i gości, którzy pośród nas wypoczywają polecamy Opatrzności Bożej, z serca wszystkim błogosławiąc.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
19 Niedziela Zwykła – 9. 08. 2020 r.

1. Po południu o godz. 14.3o wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna, o 15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia i Nieszpory eucharystyczne. Msze Święta o godz. 15.3o i 19.oo.
* Składka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Składamy serdecznie Bóg zapłać za ofiary złożone na utrzymanie uczelni.

2. W tygodniu przeżywać będziemy:
* w poniedziałek wspomnienie: św. Wawrzyńca – diakona i męczennika,
*w wtorek: św. Klary – dziewicy,
*w środę: kolejny Dzień Fatimski – w kaplicy w Wokowicach nabożeństwo o godz. 19.oo,
* w piątek: wspomnienie: św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika

3. W sobotę – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a zarazem 100-tna Rocznica Bitwy Warszawskiej, określanej mianem ‟Cudu nad Wisłą”. W tym dniu przeżywamy święto Wojska Polskiego, wprowadzone dla upamiętnienia wspomnianej bitwy.
*Uroczystość Wniebowzięcia, jest także dniem dziękczynienia za zbiory. Podczas każdej Mszy św. odbywa się błogosławieństwo kwiatów, ziół i zbóż. Msze Święte w naszej Bazylice jak w każdą niedzielę; 6.3o, 8.oo, 9.3o, 11.oo, 15.3o. i dodatkowa o godz. 19.oo.

W związku z dziękczynieniem za zbiory, mieszkańcy Mokrzysk przygotowali tegoroczne uroczystości dożynkowe, które rozpoczną się o godz. 10.45 wniesieniem wieńca dożynkowego do naszej Bazyliki. Wraz z mieszkańcami Mokrzysk serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do wzięcia udziały w tegorocznych Dożynkach.

4. Informujemy Parafian, że Księża przebywający obecnie na urlopach, wyznaczone na dany dzień Msze św. odprawiają poza Parafią.
5. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu sprzątały Bazylikę i Jej otoczenie. Pracowali: Król Maria, Bogusz Agnieszka, Pasula Janina i Klaudia, Kocoł Marta i Daniel, Chudyba Stanisława, Masłoń Aneta, Dynak Maria, Dynak Renata, Brzezińska Ewa, Flądro Zofia, Lisak Kinga, Chudyba Marcin i Małgorzata, Kargol Katarzyna, Mazur Michał i Kinga, Bujak Andrzej i Grażyna, Szatkowska Ewelina.
Bóg zapłać za waszą pracę oraz złożoną ofiarę na utrzymanie parafii w wysokości 360 zł. Dziękujemy także trzem parom Nowożeńców, które zadbały o wystrój naszej świątyni oraz pewnej rodzinie ze Sterkowca za ofiarę 100 Euro.

* W tym tygodniu, o uporządkowanie wnętrza i otoczenia Bazyliki prosimy kolejnych Parafian z Mokrzysk, rodziny: Piech, Szlachta, Dubiel, Mroczek, Mroczek, Kalarus, Wawryka, Cisak, Pala, Pasula. Sprzątanie będzie w piątek, czas rozpoczęcia prac porządkowych do ustalenia z Panem Kościelnym.

6. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism katolickich, które możemy nabywać przy wyjściu głównym z Bazyliki oraz od strony Przyborowa, a także do odwiedzenia Sklepiku Sanktuaryjnego.

7. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia, polecamy Bogu w naszych modlitwach, wypraszając dla wszystkich pracujących na roli oraz wypoczywających na wakacjach i urlopach zdrowie, bezpieczeństwo i Boże błogosławieństwo.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
18 niedziela zwykła – 02. 08. 2020 r.

1. Dziś I niedziela miesiąca sierpnia. Wraz z KEP apelujemy o trzeźwość w tym miesiącu, a także o podjęcie wstrzemięźliwości. Swoje postanowienia o abstynencji od alkoholu w sierpniu lub przez dłuższy czas, odnotujmy w parafialnej Księdze Trzeźwości, wystawionej na ołtarzu Bożego Miłosierdzia. Przypominamy, że w diecezji tarnowskiej patronem trzeźwości jest nasz rodak – św. Stanisław BM.
* Po południu o godz. 14.3o wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja prywatna, o 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory. Msza Święta o godz. 15.3o i 19.oo.
* Dzisiaj w Parafii w Bielczy, odpust ku czci MB Anielskiej, natomiast w Bazylice w Nowym Sączu rozpoczyna się tygodniowy odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Szczegółowy programu znajdziemy na plakatach lub na stronie internetowej naszej diecezji.

2. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
– we wtorek – wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya – patrona Proboszczów oraz wszystkich kapłanów. W tym dniu w sposób szczególny pamiętajmy w modlitwie o naszym ks. Proboszczu Wł. Pasiut oraz o Jego poprzedniku, ks. Prałacie Wł. Bielatowiczu.
– w czwartek – święto Przemienienia Pańskiego
– w sobotę – wspomnienie św. Dominika, prezbitera

3. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca sierpnia. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty codziennie pół godziny przed Mszami porannymi i wieczornymi.
* w I czwartek od godziny 9.oo całodzienna adoracja Najświętszego sakramentu, którą będziemy ofiarować w int. naszych duszpasterzy, kapłanów i sióstr zakonnych – rodaczek, alumnów naszego Seminarium w Tarnowie oraz o nowe powołania do służby Bożej w kościele. Od godz. 17.oo zapraszamy na spowiedź św. dzieci ze szkół podstawowych oraz młodzież ucząca się w szkołach średnich i studiującą.
* w I piątek kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.oo. Gdyby ktoś z chorych lub domowników nie życzył sobie odwiedzin kapłana ze względu na zagrożenie epidemiczne, prosimy zgłosić ten fakt w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Od godz. 17.oo zachęcamy parafian dorosłych i starszych do korzystania z sakramentu pokuty.

4. Informujemy Parafian, że Księża przebywający obecnie na urlopach, wyznaczone na dany dzień Msze św. odprawiają poza Parafią.

5. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowali Bazylikę oraz jej otoczenie. Pracowali: Zych Maria, Koczwara Aneta, Lis Krzysztof i Gabriela, Kądziołka Sabina, Przybyło Paulina, Drąg Emil, Dąbrowa Zdzisław i Barbara, Borowiec Krystyna, Borowiec Marcin, Kostrzewa Jadwiga, Hajduk Ewelina. Bóg zapłać za waszą pracę oraz za złożoną ofiarę 230 zł na utrzymanie parafii.
* W tym tygodniu o uporządkowanie Bazyliki i jej otoczenia prosimy kolejnych mieszkańców Mokrzysk, rodziny: Durlak, Szczęch, Król, Witek, Wolak, Pasula, Chudyba, Masłoń, Dynak, Dynak, Brzezińska.

6. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych oraz do odwiedzenia sklepiku sanktuaryjnego gdzie możemy nabyć: Biblię, książki o tematyce religijnej, książeczki do modlitwy oraz inne dewocjonalia.

7. W piątek – 31 lipca odeszła do wieczności śp. Stanisława Bernady – lat 88, zam. Łęki 199, której pogrzeb będzie jutro, rozpoczęcie w kościele na cmentarzu o 14.30. Polecajmy Jej nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie….

8. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia oraz rodaków św. St-wa i gości, którzy pośród nas wypoczywają polecamy Opatrzności Bożej, z serca wszystkim błogosławiąc.


Ogłoszenia duszpasterskie
17 Niedziela zwykła 26. 07. 2020 r.

1. Po południu o godz. 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory i Msza św. o 15.3o i 19.oo.

2. Dzisiejsze ofiary składane na tacę, są na spłatę kredytu. Bóg zapłać za ofiarę na ten cel.

3. Mija połowa wakacji. W najbliższą sobotę rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny. Wesprzyjmy modlitwą nasz kraj i podejmujących trudy pielgrzymki bądź pracy na polu. Niech będzie to również dar całkowitej lub czasowej abstynencji od wszelkich używek, zwłaszcza od alkoholu. Swoje postanowienia o abstynencji od alkoholu w sierpniu lub przez dłuższy czas, odnotujmy w Parafialnej Księdze Trzeźwości, która jest wyłożona przed ołtarzem Bożego Miłosierdzia. W diecezji, patronem trzeźwości jest nasz rodak św. Stanisław .

4. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Caritas Parafialnego.
W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Redakcji Pasterza.

5. Do chorych Księża udadzą się w I piątek miesiąca tj. 07 sierpnia.

6. W najbliższą sobotę, 1 sierpnia, przypada 76 rocznica wybuchu powstania warszawskiego.
Niech wspomnienie tego patriotycznego zrywu przypomina nam nieustannie o potrzebie modlitwy za naszą umiłowaną Ojczyznę, za tych, którzy za jej wolność oddali życie.

7. Informujemy Parafian, że decyzją księdza Biskupa Ordynariusza, Andrzeja Jeża, ksiądz Adam Lelito, został mianowany proboszczem Parafii Matki Bożej Wniebowziętej w Dulczy Małej koło Radomyśla. Dziś oficjalnie żegnamy Ks. Adama i dziękujemy Mu za Jego siedmioletnią piękną i gorliwą pracę w naszym Sanktuarium i życzymy wielu łask Bożych na nowej samodzielnej Parafii..

8. W następną niedzielę 02.08. rozpoczyna się ośmiodniowy odpust w Bazylice Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu. Szczegółowy program znajdziemy na plakatach.

9. W I sobotę na godz. 18.oo zapraszamy członków Rycerstwa Niepokalanej oraz wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca NMP.

10. W przyszłą niedziele odpust w Bielczy – ks. Proboszcz serdecznie zaprasza.
W tym tygodniu wspominamy:
* w środę – św. Martę
* w piątek – św. Ignacego z Loyoli, prezb.
* w sobotę – św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dokt. Kościoła

11. Za trzy tygodnie, w Uroczystość Matki Bożej Wniebowziętej, będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne zbiory i poświęcimy wieniec żniwny, który w tym roku przygotowują Parafianie z Mokrzysk.

12. Księża przebywający obecnie na wakacjach, wyznaczone Msze św. odprawiają poza Parafią.

13. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Kózka Zofia, Gawenda Leszek, Pagacz Matra, Cisak Renata, Jamrożek Monika, Caban Renata, Król Andrzej, Moneta Agata, Rodzina Prokop, Przybyło Dominik i Filip, Przybyło Zbigniew. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy mieszkańców z Mokrzysk, rodziny: Zych, Koczwara, Marcinkiewicz, Lis, Kądziołka, Ciuruś, Drąg, Dąbrowa, Borowiec, Borowiec.
* Ofiary na utrzymanie parafii złożyły; rodziny sprzątające Bazylikę, oraz pewna rodzina z Wokowic 1000 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, również te comiesięczne, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

12. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism katolickich.

13. Obchodzącym w tym tygodniu uroczystości rodzinne, zwłaszcza urodziny, imieniny i jubileusze małżeńskie przekazujemy najserdeczniejsze życzenia i gratulacje,


Ogłoszenia duszpasterskie 16 Niedziela zwykła 19. 07. 2020 r.

1. Po południu, o godz. 14.3o – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna. O godz. 15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia połączona z Nieszporami. Msze Święte o 15.3o i 19.oo.

2. Informujemy Parafian, że Księża przebywający na urlopach, wyznaczone na dany dzień Msze św. odprawiają poza Parafią.

3. W środę, w naszej Parafii będziemy przeżywać uroczystość odpustową z racji święta, świętej Marii Magdaleny, pierwszej Patronki naszej Parafii.
* Porządek Mszy św. przed południem jak w każdą niedzielę. Po południu o godz. 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory i Msza św. o godz. 15.30 i o godz. 18.oo. Kazania na Mszach św. wygłosi Ksiądz Prałat Roman Majoch, proboszcz i kustosz Sanktuarium MB. w Okulicach.
* O godz. 11.oo. uroczysta suma z procesją eucharystyczną, na którą serdecznie wszystkich zapraszamy. Szczególnie, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, DSM oraz dzieci w strojach I komunijnych. Prosimy także, aby na procesję przygotować wszystkie feretrony. Strażaków prosimy o niesienie baldachimu i sztandarów. Apelujemy do Parafian, aby jak najliczniej uczestniczyć w sumie odpustowej i wziąć udział w procesji eucharystycznej w czasie odpustu.
* Przypominamy, że w 2018 roku, Papież Franciszek, dzień Świętej Marii Magdaleny ogłosił Świętem w całym Kościele.
* Informujemy Parafian, że na uroczystości odpustowe na godz. 18.oo przybędzie Pielgrzymka Braci Rycerzy Kolumba z Rodzinami z naszej diecezji.
* w czwartek , będziemy przeżywać święto św. Brygidy – patronki Europy, * w piątek, urocz. św. Kingi, patronki naszej diecezji, którą św. Jan Paweł II kanonizował w 1999 r.
* w sobotę, przypada święto, Św. Jakuba Apostoła. Odpust w Brzesku. * W tym dniu, czcimy także św. Krzysztofa, męczennika, patrona kierowców i podróżujących.

4. W przyszłą niedzielę, 26 lipca przypada 984. rocznica urodzin naszego Rodaka św. Stanisława

5. Trwają zapisy na XXXVIII Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę u ks. Przewodnika Łukasza Polniaszek w parafii św. Jakuba w Brzesku. Koszt udziału w Pielgrzymce: 50 zł. od osoby dorosłej, a 25 zł. od dziecka.

Dziękujemy mieszkańcom Mokrzysk, za ubranie kwiatami Bazyliki na czas odpustu oraz uporządkowanie placu wokół naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w te prace.
* W tym tygodniu do sprzątania prosimy kolejnych Parafian ze Szczepanowa, rodziny: Kózka, Gawenda, Pagacz, Cisak, Jamrożek, Caban, Król, Moneta, Prokop, Przybyło, Przybyło.

6. Ofiary na utrzymanie parafii złożyły trzy rodziny z Mokrzysk: jedna rodzina 1500 zł, druga rodzina 500 zł., trzecia rodzina 200 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, również te comiesięczne, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

7. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism katolickich.

8. Wszystkich pielgrzymów i gości do nawiedzenia kościoła długoszowskiego, któremu od XI wieku patronuje św. Maria Magdalena. Zapraszamy również do odwiedzenia sklepiku Sanktuaryjnego, w którym możemy nabyć, piękne albumy, książeczki, dewocjonalia, pamiątki.

9. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszła do wieczności: śp. Danuta Jemioło ze Sterkowca – lat 80, zmarł również ojciec Pani Elżbiety Polak pracującej na Plebanii śp. Mieczysław z Pustyni k. Dębicy – lat 90. Polecajmy ich dusze Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie…

10. Wszystkim solenizantom i solenizantkom tego tygodnia oraz jubilatom składamy serdeczne życzenia i gratulacje, zapewniając Was o naszej modlitwie w waszych intencjach. Szczęść Boże!


Ogłoszenia duszpasterskie
15 Niedziela zwykła –12.07.2020r.

1. Po południu o godz. 14.3o wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna, o godz. 15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia połączona z Nieszporami. Msze Święte o 15.3o i 19.oo

2. Informujemy Parafian, że Księża przebywający na urlopach, wyznaczone na dany dzień Msze św. odprawiają poza Parafią.

3. W tym tygodniu wspominać będziemy:
– w poniedziałek – św. Andrzeja Świerada i Benedykta – pustelników, patronów diecezji.
– w środę – św. Bonawentury bpa i dokt. Kościoła.
– w czwartek – NMP z Góry Karmel
– w sobotę – św. Szymona z Lipnicy – prezbitera.

4. W najbliższą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na WSD w Tarnowie.

5. W środę 22 lipca, w naszej Parafii będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci św. Marii Magdaleny, pierwszej Patronki naszej Parafii. Kazania na Mszach św. wygłosi i uroczystą sumę odpustową o godz. 11.oo, będzie celebrował Ksiądz Prałat Roman Majoch, proboszcz i kustosz Sanktuarium MB. w Okulicach.
Po sumie będzie uroczysta procesja eucharystyczna, na którą już dziś zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, DSM oraz dzieci w strojach I komunijnych. Prosimy także, aby na procesję przygotować wszystkie feretrony. Strażaków prosimy o niesienie baldachimu i sztandarów. Zapraszamy Parafian i Gości do licznego uczestnictwa w uroczystych Mszach odpustowych oraz w procesji. Przypominamy, że w 2018 roku, Papież Franciszek, dzień Świętej Marii Magdaleny ogłosił Świętem w całym Kościele.
Informujemy Parafian, że na dzień 22 lipca zaplanowana jest pielgrzymka Rycerzy Kolumba z Rodzinami naszej diecezji do Szczepanowa. O godzinie 18.oo zostanie odprawiona Msza Święta dla Braci Rycerzy i ich Rodzin.
W związku ze zbliżającym się odpustem, prosimy mieszkańców Mokrzysk o posprzątanie Bazyliki i jej otoczenia oraz przystrojenie naszej świątyni kwiatami na ten uroczysty dzień. Sprzątanie będzie w sobotę 18 lipca od godz. 8.oo. Bardzo prosimy, by wszyscy parafianie z Mokrzysk poczuwali się do włączenia w przygotowania do odpustu.

6. Dziękujemy tym rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami Bazylikę. Pracowali: Lubowiecka Anna, Łukasz i Michał, Uznański Przemysław, Król Małgorzata, Wodka Anna, Wejman Dariusz, Matylda i Milena, Mamica Renata i Bogdan, Korbaś Urszula i Wiktoria, Przybyło Józef, Józefa i Wiktoria, Dadej Danuta. Bóg zapłać!

7. Ofiary na utrzymanie parafii złożyli: 160 zł. rodziny sprzątające Bazylikę. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, również te comiesięczne, wpisane są do ‟Złotej Księgi Ofiarodawców”.

8. Trwają zapisy na XXXVIII Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę u ks. Przewodnika Łukasza Polniaszek w parafii Miłosierdzia w Brzesku. Koszt udziału w Pielgrzymce: 50 zł. od osoby dorosłej, a 25 zł. od dziecka.

9. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Promyczka dobra – dla dzieci i innych czasopism katolickich. Zapraszamy do odwiedzenia sklepiku Sanktuaryjnego, w którym możemy nabyć, piękne albumy, książeczki, dewocjonalia oraz inne pamiątki.

10. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności: śp. Józef Pasula z Mokrzysk – lat 86 oraz śp. Zofia Pikulska z Łęk – lat 88. Polecajmy ich dusze Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie…

11. Pozdrawiamy korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.


Ogłoszenia duszpasterskie
14 Niedziela zwykła – 05.07.2020 r.

1. Po południu, o godz. 14.3o wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, o godz.15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia połączona z Nieszporami. Msza Święta o 15.3o i 19.oo.

2. Informujemy Parafian, że Księża, którzy obecnie przebywają na urlopach, wyznaczone Msze św. będą odprawiać poza Parafią.

3. Prosimy wszystkich Parafian, Pielgrzymów i Gości, aby przychodząc do naszej Bazyliki na Mszę świętą czy na jej zwiedzanie, pamiętali o odpowiednim stroju, a także o dezynfekcji rąk i założeniu maseczki.

4. Apelujemy też do rodziców i opiekunów, aby zwracali baczną uwagę na to, kto się kontaktuje z młodzieżą i naszymi dziećmi. O podejrzanych osobach, prosimy w każdym przypadku poinformować Policję.

5. W miesiącu sierpniu wyruszy XXXVIII Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Tegoroczna pielgrzymka ze względu na szczególne okoliczności przybierze formę sztafety. Przez 8 dni szlak PPT będą przemierzały po trzy grupy. Wieczorem zaś uczestnicy autokarami wrócą do domu. Dziewiątego dnia wszystkie grupy pielgrzymkowe będą zaproszone na Jasną Górę, by wspólnie uczestniczyć w Eucharystii przed tronem Maryi. W jednej grupie będzie mogło znaleźć się około 150 pątników. Co za tym idzie jednego dnia trasę przejdzie 450 pielgrzymów. Zapisy trwają od 1 lipca i będą możliwe u przewodników Grup pielgrzymkowych. W związku z tym przy zapisach decyduje kolejność zgłoszeń, chyba, że przewodnik danej grupy zaproponował inne rozwiązanie. Cena tegorocznej pielgrzymki to 50 złotych za osobę dorosłą oraz 25 złotych za dziecko. Ze względu na niecodzienne okoliczności przed wejściem do autokaru (w dzień pielgrzymki) każdy uczestnik zobowiązany jest wypełnić zgodnie z prawdą i oddać przewodnikowi ankietę osobową! Msza inaugurująca XXXVIII PPT rozpocznie się o godz. 7.30 dnia 17 sierpnia 2020r.

6. W tym tygodniu wspominać będziemy:
– w poniedziałek – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziew.
– w środę – św. Jana z Dukli
– w sobotę – św. Benedykta, opata patrona Europy.

7. Dziękujemy tym rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały Bazylikę. Pracowali: Sambor Kazimierz, Filipowska Agata, Szatkowska Małgorzata, Mnich Danuta, Mnich Ryszard, Bryś Monika, Przybyło Dariusz, Biernat Marta i Przybyło Sławomir. Bóg zapłać.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian ze Szczepanowa, rodziny: Lubowiecki, Kózka, Król, Wodka, Wejman, Mamica, Korbaś, Przybyło, Przybyło, Dadej.

8. Ofiary na utrzymanie Parafii złożyły: 130 zł. rodziny sprzątające bazylikę, 300 zł. pewna rodzina ze Sterkowca. 200 zł. pewna rodzina. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, także te comiesięczne wpisane do ‟Złotej Księgi Ofiarodawców”.

9. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism katolickich oraz odwiedzenia naszego sklepiku Sanktuaryjnego, w którym możemy nabyć piękne albumy, książeczki oraz dewocjonalia.

10. Informujemy, że wczoraj odeszła do wieczności śp. Maria Białek – lat 86, zam. na ul. Podlesie w Szczepanowie. Jej pogrzeb będzie w poniedziałek, rozpoczęcie w kościele na cmentarzu o godz. 14.00. Przypominamy o konieczności zakładania maseczek zarówno w Bazylice, jak i w czasie pogrzebu w kościele na cmentarzu. Polecajmy duszę naszej siostry Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….

11. Pozdrawiamy korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – 29 czerwca 2020

1. W dniu dzisiejszym Msze św. w naszej Bazylice przed południem jak w każdą niedzielę; o godz. 6.3o, 8.oo, 9.3o,11.oo. Po południu o godz.18.oo Msza św. i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
*Składka z dzisiejszej uroczystości, przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

2. Jutro, kończy się miesiąc czerwiec, poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Nie przestawajmy jednak modlić się słowami Litanii do Serca Pana Jezusa. Wpatrujmy się w przebite włócznią Serce Zbawiciela, by się do Niego upodabniać.

3. Od I niedzieli lipca, na czas wakacji dodatkowa Msza Święta o godz.19.oo.

4. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, życzymy udanego, radosnego wypoczynku, ale też przypominamy, że nie ma czasu wolnego od Pana Boga. Nie bójmy się też manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i gratulacje, zapewniając Was o naszej modlitwie w waszych intencjach. Szczęść Boże!

6. Dzisiaj w naszej Bazylice, możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Informujemy również, że w dzisiejszą uroczystość wierni, którzy posiadają dewocjonalia pobłogosławione przez papieża lub biskupa, mogą otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, po złożeniu Wyznania wiary.

7. Odmówmy teraz wspólnie modlitwy, aby zyskać odpust zupełny.
• Ojcze nasz,….
• Wierzę w Boga, Ojca Wszechmogącego,…..
• W intencjach Ojca św. – Zdrowaś Maryjo,…..
• Trzeba nam wyzbyć się przywiązania, nawet do grzechu lekkiego
• Ofiarować odpust, – za siebie na godzinę śmierci, lub za duszę w czyśćcu cierpiącą, którą chcemy polecić Panu Bogu.


Ogłoszenia duszpasterskie
13 Niedziela zwykła –28. 06. 2020 r.

1. Po południu o godz. 14.3o wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, o godz.15.oo Nieszpory, nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Msza Św. o godz. 15.3o.

2. Dzisiejsze ofiary składane na tacę, są przeznaczone na spłatę kredytu w Banku BS w Brzesku. Bóg zapłać za ofiarę na ten cel.

3. Dzisiaj w Parafii Bucze, odpust ku czci MBNP. Uroczysta suma o godz.11.oo.

4. Jutro będziemy przeżywać uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszej Bazylice do południa jak w każdą niedzielę; o godz. 6.3o, 8.oo, 9.3o,11.oo. Po południu o godz.18.oo Msza św. z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa.
* W naszej Bazylice, w tym dniu możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
* Składka z uroczystości Św. Piotra i Pawła przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

5. Bardzo serdecznie witamy, na ziemi Świętego Stanisława, wszystkich przybywających na czas wakacji do Szczepanowa, rodaków i gości. Życzymy wam udanego wypoczynku i zapraszamy w każdą niedzielę, a także w dni powszednie, na spotkania z Panem Jezusem w naszej Bazylice. Zechciejcie z troską o zdrowie ciała połączyć staranie o rozwój waszego życia duchowego, religijnego i moralnego.

6. Prosimy wszystkich Parafian, Pielgrzymów i Gości, aby przychodząc do naszej Bazyliki, na Mszę świętą, czy na jej zwiedzanie, pamiętali o odpowiednim stroju, a także o dezynfekcji rąk i założeniu maseczki.

7. Apelujemy też do rodziców i opiekunów, aby pamiętali o tym, że wakacje to okres szczególnie aktywnej działalności dealerów narkotyków i agitatorów usiłujących wciągnąć młodzież do różnych sekt. Przestrzegamy przed tymi zagrożeniami zarówno Parafian i Gości. Zwróćmy, zatem uwagę na to, kto się kontaktuje z naszą młodzieżą i naszymi dziećmi. O podejrzanych osobach, prosimy w każdym przypadku poinformować Policję.

8. W czwartek będziemy przeżywać święto Matki Bożej Tuchowskiej. Ze względu na epidemię koronawirusa, w tym roku tygodniowy odpust się nie odbędzie. * W I czwartek od godz. 9.oo całodzienna adoracja, Najśw. Sakramentu. Mimo wakacyjnej atmosfery postarajmy się, aby przyjść na chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu, ofiarując ją w intencji nowych powołań kapłańskich, z naszej wspólnoty parafialnej.

9. W piątek – święto św. Tomasza, Ap.

10. W tym tygodniu, przypada I czwartek i I piątek i I sobota miesiąca lipca.
* Spowiedź przed I piątkiem dla dzieci, które nie skorzystały ze spowiedzi św. na zakończenie roku szkolnego, będzie codziennie pół godziny przed Mszą św., a w czwartek od godz. 17.oo. Spowiedź dla starszych, będzie w piątek rano, i po południu, od godz. 17.oo.

11. W I piątek miesiąca, od godz. 8.oo rano: Ks. Adam, ks. Jan i ks. Adrian odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Gdyby ktoś z rodziny lub osób chorych – ze względów bezpieczeństwa, nie życzył sobie odwiedzin kapłana z komuną św., prosimy zgłosić to w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

12. W I sobotę miesiąca, na Mszy św. wieczornej, comiesięczne spotkanie czcicieli Niepokalanej i tych, którzy przynależą do Rycerstwa Niepokalanej. Serdecznie zapraszamy.

13. Księża, przebywający na urlopach, Msze św. w danym dniu będą odprawiać poza Parafią.

14. Dziękujemy młodzieży bierzmowanej 8 czerwca br. za dwa nowe ornaty maryjne, które złożyli w darze ofiarnym dla naszej bazyliki. Dziękujemy także rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami Bazylikę. Pracowali: Kargol Tomasz i Katarzyna, Tomczyk Zofia, Marek Anna, Borowiec Renata, Górka Danuta, Wilk Ewa, Król Adrianna, Wilk Jolanta, Padło Ewa i Robert, Reczek Zdzisław ii Renata, Reczek Piotr i Izabela, Dumara Joanna, Kozub Helena i Władysław, Klich Weronika, Dziedzic Krystyna. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian ze Szczepanowa- rodziny: Sambor, Filipowska, Szatkowski, Mnich, Mnich, Bryś, Przybyło, Fundalski, Biernat, Łękawski, Przybyło.

15. Ofiary na utrzymanie Parafii złożyły: 210 zł. rodziny sprzątające bazylikę, 400 zł. pewna rodzina z Mokrzysk. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, także te comiesięczne wpisane do ‟Złotej Księgi Ofiarodawców”.

16. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism katolickich.

17. Niech wakacyjny wypoczynek, będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Naszą życzliwość kierujemy również do wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje jubileusze, imieniny i urodziny. Zapewniamy Was o naszej modlitwie.


Ogłoszenia duszpasterskie
12 Niedziela zwykła – 21. 06. 2020 r.

1. Po południu, o godz. 14.3o – wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja prywatna, o godz.1500 Nieszpory połączone z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa i o godz. 15.3o Msza Święta.

2. W tygodniu Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, codziennie po Mszy świętej wieczornej. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach.

3. We wtorek przeżywać będziemy Dzień Ojca. Podczas Eucharystii modlić się będziemy za naszych ojców. Modlitwami obejmiemy wszystkich ojców, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w staraniach o własne rodziny, a także za tych, którzy już odeszli do wieczności.

4. W środę – uroczystość narodzenia świętego Jana Chrzciciela. Św. Jan Chrzciciel, jest jedynym świętym oprócz Matki Bożej, którego narodzenie wspomina się w liturgii Kościoła. Wynika to z Jego ogromnego znaczenia, jako poprzednika Mesjasza Pańskiego.
* W naszych modlitwach pamiętajmy o naszym Rodaku, Księdzu Biskupie Janie Styrna oraz o Księdzu Janie Lorku, którzy przeżywają swoje imieniny, a także o ks. Prałacie Władysławie Pasiut, który w tym dniu obchodzi kolejną rocznicę urodzin.

5. W czwartek o godz. 18.oo, będzie Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Młodzież i dzieci szkolne oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji naszych szkół, serdecznie zapraszamy na Mszę Św. dziękczynną w naszej Bazylice. W piątek natomiast wg. ustalonego porządku, dzieci przyjdą do swoich szkół po świadectwa.
* Dzieci i młodzież zachęcamy, by w tym tygodniu skorzystali ze spowiedzi świętej, aby móc przyjąć Chrystusa do swoich serc na zakończenie roku szkolnego.

6. W sobotę, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. W tym dniu przypadają imieniny: Ks. Bp-a Władysława Bobowskiego, naszego Księdza Proboszcza – ks. Prałata Władysława Pasiuta oraz jego poprzedników: Ks. Prałata Władysława Mędrali i Ks. Prałata Władysława Bielatowicza. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

7. W przyszłą niedzielę w Parafii Bucze, odpust ku czci MBNP. Uroczysta suma o godz.11.oo.

8. Z radością informujemy wszystkich parafian o nominacji naszego wikariusza – ks. Adam Lelito na proboszcza parafii Wniebowzięcia NMP w Dulczy Małej, w której pasterzowanie rozpocznie 8 sierpnia br. W dekrecie nominacyjnym ks. Bp. Ordynariusza czytamy: Księdzu Proboszczowi Adamowi Lelito powierzam troskę o zbawienie wiernych parafii Dulcza Mała oraz administrację tej parafii w sprawach duchowych i materialnych. Życząc drogiemu Księdzu Proboszczowi łask Bożych w wypełnianiu nowych obowiązków, z serca błogosławię – Andrzej Jeż – biskup tarnowski. My ze swej strony zapewniamy o naszej modlitwie w int. ks. Proboszcza Adama, wdzięczni za Jego siedmioletnią, gorliwą posługę duszpastersko-katechetyczną w naszej parafii.

9. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Kubala Halina, Żurek Józef, Łoboda Konrad, Magdalena, Emil i Jakub, Brzezińska Jolanta, Koniarz Monika, Dziegiecka Joanna i Lucjan, Seidler Kazimierz, Piwowarska Anna i Krzysztof. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy Parafian ze Szczepanowa, rodziny: Kargol, Tomczyk, Marek, Bujak, Borowiec, Górka, Wilk, Jagielski, Król, Wilk, Reczek, Dumara, Klich, Dziedzic.
Ofiary na utrzymanie Parafii złożyły: 220 zł. rodziny sprzątające bazylikę, 1.000 zł. pewna rodzina z Mokrzysk, oraz 200 zł. pewna rodzina. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, także te comiesięczne, wpisane do ‟Złotej Księgi Ofiarodawców”.

10. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism katolickich oraz odwiedzenie naszego sklepiku, Sanktuaryjnego, którym możemy nabyć, piękne albumy, książeczki i dewocjonalia.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i gratulacje, zapewniając Was o naszej modlitwie w waszych intencjach. Szczęść Boże!


Ogłoszenia duszpasterskie
11 Niedziela zwykła 14. 06. 2020 r.

1. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. Po sumie będzie procesja eucharystyczna wokół Bazyliki. O godz. 15.00 Nieszpory połączone z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa i o godz. 15.3o Msza Święta.

2. Przed Bazyliką zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

3. Dziś w Parafii Mokrzyska, odpust ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ksiądz Proboszcz serdecznie zaprasza naszych Parafian, na uroczystą sumę o godz., 11.oo.

4. Jutro, 15 czerwca, przypada 8. Rocznica objęcia Diecezji przez Księdza Biskupa Andrzeja Jeża. Swoimi modlitwami wspierajmy naszego Arcypasterza w jego posłudze dla dobra naszej Diecezji.

5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
* w środę – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

6. W Oktawie Bożego Ciała, Nieszpory Eucharystyczne i Msza św. popołudniowa z procesją będzie o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału oraz dzieci I Komunijne z rodzicami.

7. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i tradycyjne błogosławieństwo dzieci oraz wianków.

8. W piątek wypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po wieczornej Mszy Świętej będzie procesja eucharystyczna. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to dzień modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego.

9. W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

10. W najbliższą niedzielę 21 czerwca odbędzie się Diecezjalne Święto Rodziny, pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. Ks. Bp zaprasza do duchowej łączności z obchodami tego święta w Starym Sączu. Eucharystia rozpocznie się o godz. 11.30 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego i będzie transmitowana przez diecezjalne Radio RDN oraz poprzez stronę internetową parafii.

11. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Radnym Parafialnym z poszczególnych miejscowości i tym, którzy włączyli się w przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała.

12. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały Bazylikę. Pracowali: Witek Kazimiera i Judyta, Brożek Bogdan, Oleksyk Wojciech i Honorata, Cisak Maria, Karaś Katarzyna, Flądro Jolanta, Dudzik Aleksandra, Dudzik Barbara. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy Parafian z Szczepanowa, rodziny: Pasula, Kubala, Żurek, Chudyba, Łoboda, Brzeziński, Kwinta, Koniarz, Dziegiecki, Seidler, Piwowarski.
Ofiary na utrzymanie Parafii złożyły: 280 zł. rodziny sprzątające bazylikę, 200 zł. jedno dziecko, które przyjęło I Komunię świętą. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, także te comiesięczne wpisane do ‟Złotej Księgi Ofiarodawców”.

13. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism katolickich oraz odwiedzenie naszego sklepiku Sanktuaryjnego, w którym możemy nabyć, piękne albumy, książeczki i dewocjonalia.

14. Informujemy, iż w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Maria Szuba, z Łęk, lat 96, jej pogrzeb będzie jutro, w kościele na cmentarzu o godz. 14.oo oraz śp. Paweł Gurgul z Mokrzysk, lat 77, którego pogrzeb będzie we wtorek – o godz. 14.oo w kościele na cmentarzu. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie….

15. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i gratulacje, zapewniając Was o naszej modlitwie w waszych intencjach. Szczęść Boże!


Ogłoszenia duszpasterskie
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 07.06.2020 r.

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. O godz. 1500 Litania do Serca Pana Jezusa Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza święta o godz. 15.3o.

2. Jutro w naszej Bazylice o godz. 18.oo Ks. Biskup Stanisław Salaterski, udzieli Sakr. Bierzmowania młodzieży z klas VIII z Dekanatu Szczepanowskiego.Wyjątkowo jutro, nabożeństwo do Serca PJ o 17.3o

3. Przypominamy, że w związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, że organizacja zgromadzeń w ramach działalności kościołów, może się odbywać, bez ograniczenia liczby wiernych, pod warunkiem, że w przypadku, gdy zgromadzenie odbywa się w budynkach i innych obiektach kultu religijnego, uczestnicy realizują obowiązek, o którym mowa w § 18 ust 1, (zakrywanie ust i nosa), z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny, a w przypadku, gdy to zgromadzenie odbywa się na zewnątrz, uczestnicy przebywają w odległości nie mniejszej niż 2 m od siebie lub (zakrywają usta i nos), z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny. Mając na uwadze wskazane wyżej ograniczenia, niniejszym informuję, że Młodzież Bierzmowana oraz Świadkowie, obowiązkowo zakładają maseczki. Nikt bez maseczki nie może uczestniczyć w nabożeństwach w Bazylice.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
*w poniedziałek – św. Jadwigę Królową.
* w piątek – bł. Romana Sitko, prezb
* w sobotę – Św. Antoniego z Padwy, prezb. i dokt. Kościoła.
W sobotę w Wokowicach o godz. 19.oo Msza św., i wspólna modlitwa za wstawiennictwem Pani Fatimskiej, z okazji 13 dnia miesiąca.

5. W czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. w naszej Bazylice o godz. 6.3o, 8.oo, 9.3o. i po południu o godz. 15.oo Nieszpory z procesją wokół Bazyliki i o godz. 15.3o Msza święta. Nie będzie Mszy św. o godz. 1100. Na  Mszy św. o godz. 9.30, będzie I Komunia święta dla dzieci z klas III naszej Parafii. Po Mszy świętej, wyruszy uroczysta procesja do czterech ołtarzy. Ze względu na trwającą jeszcze pandemię, w tym roku nie będzie procesji ulicami Szczepanowa oraz Rynku. Z Chrystusem w Najświętszym Sakramencie, przejdziemy w uroczystej procesji wokół bazyliki do ołtarza polowego, na którym będzie uroczyste błogosławieństwo na zakończenie procesji. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tej procesji. Bazylika jest duża, nie ma ograniczeń wiernych uczestniczących we Mszy świętej. Mamy również dużo miejsca wokół Bazyliki, gdzie możemy stanąć w bezpiecznych odległościach oraz potężny plac, Sanktuaryjny, który w rozumieniu prawa, jest innym miejscem kultu. Zapraszamy, dzieci młodsze do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia. Prosimy by przygotować obrazy, feretrony, sztandary. Druhów z OSP, prosimy o niesienie baldachimu i sztandarów. Zapraszamy również Rycerzy Kolumba do czynnego udziału w procesji.

Mieszkańców poszczególnych miejscowości prosimy by wcześniej przygotowali symboliczne ołtarze. I tak;
– I ołtarz – przy kapliczce, na wprost Ogrójca – mieszkańcy Mokrzysk
– II ołtarz – przy kapliczce na wprost zakrystii – mieszkańcy Sterkowca i Wokowic
– III ołtarz – w Panteonie po lewej stronie przed wejściem do arkad – mieszkańcy Szczepanowa
– IV ołtarz – przy na ołtarzu Polowym – mieszkańcy Łęk i Przyborowa
Pamiętajmy, że udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem naszej wiary w Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
* Składka z Bożego Ciała przeznaczona jest na hospicja i cele charytatywne w Diecezji.
* W oktawie Bożego Ciała, Nieszpory Eucharystyczne z procesją i Msza, św. popołudniowa będą o godzinie 18.00. W tym czasie, dzieci I Komunijne będą przeżywać tzw. Biały Tydzień, zapraszamy je codziennie wraz z rodzicami.

6. Dziękujemy rodzicom i młodzieży Bierzmowanej, za uporządkowanie i ubranie kwiatami bazyliki. Bóg zapłać za waszą pracę!
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian ze Szczepanowa, rodziny: Witek, Brożek, Oleksyk, Cisak, Karaś, Fladro, Fladro, Pluskwa, Dudzik, Dudzik, Pasula, Kubala.

7. Ofiary na utrzymanie Parafii złożyły; 600 zł. pewna rodzina z Mokrzysk, 100 zł. pewna osoba ze Szczepanowa, 200 zł, p. rodzina z Mokrzysk, 100E i 200 zł. p. osoba z Mokrzysk, na konto Parafii wpłaciła jedna osoba 100 zł.. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie na ten cel.

8. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, i innych czasopism katolickich. Zapraszamy, do odwiedzenia sklepiku Sanktuaryjnego, w którym możemy kupić pamiątki I komunii św. i Sakr. Bierzmowania.

9. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty Parafialnej do wieczności śp. Krzysztof Dziedzic, ze Szczepanowa, lat 49, oraz odbył się pogrzeb śp. Alicji Prażyńskiej poch. z Łęk zd. Badowska lat 71, zamieszkała w Katowicach. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.

10. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje jubileusze, urodziny i imieniny, składamy najlepsze życzenia, zapewniając o naszej modlitwie.


Ogłoszenia duszpasterskie
Niedziela Zesłania Ducha Świętego 31. 05. 2020 r.

1. Drodzy Parafianie, Siostry i Bracia, bardzo serdecznie witamy tych wszystkich, którzy po dłuższej przerwie nieobecności na Mszy, św. spowodowanej pandemią, koronawirusa, przybyli dzisiaj do naszej Bazyliki. Witamy również i tych, którzy się jeszcze nie zdecydowali i łączą się z nami poprzez transmisję Internetowo-Telewizyjną. Ciesząc się Waszą obecnością, wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Hymnem do Ducha Świętego, rozpoczyna się dzisiaj liturgia Mszy św., aby wyprosić światło i moc Ducha Świętego dla każdego z nas. Dzisiaj śpiewając hymn do Ducha św. możemy zyskać odpust zupełny. Przypominamy wiernym, że czas Komunii św. wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Świętej.
* Po południu o godz.14.30, wystawienie Najśw. Sakr. adoracja prywatna, o godz. 15.oo nabożeństwo majowe, Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz.15.3o. Msza Św.
* Jak zapowiadaliśmy w zeszłym tygodniu, ofiary z dzisiejszej niedzieli, będą przeznaczone na zapłacenie faktury za olej opałowy, do ogrzewania naszej Bazyliki. Bóg zapłać za ofiarność na ten cel.

3. Jutro Drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszej Bazylice o godz. 6.3o, 8.oo, 9.30. Po południu o godz.18.oo Msza św., dla tych, którzy powrócą z pracy, i nabożeństwo czerwcowe. Zachęcamy do licznego udziału.

4. W tygodniu, zapraszamy na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, które będzie odprawiane po Mszy św. o godz. 18.oo. Starajmy się licznie brać udział w tych nabożeństwach.

5. We wtorek i czwartek – o godz. 18.oo, spotkanie dzieci z klas III wraz z rodzicami w ramach przygotowań do I spowiedzi i Komunii świętej. Obecność obowiązkowa.

6. W środę po Mszy świętej wieczornej – spotkanie Grupy Biblijnej.

7. W środę – imieniny Ks. Bpa Leszka Leszkiewicza. Polecajmy osobę Ks. Bpa, Świętemu Stanisławowi, wypraszając potrzebne łaski do służby w Chrystusowym Kościele.

8. W czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu wszyscy Kapłani diecezji tarnowskiej, pielgrzymują do Kościoła Błogosławionej Karoliny Kózka w Tarnowie.

9. W tym tygodniu, wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca czerwca. Spowiedź będzie codziennie pół godziny przed Mszą św. rano i w czasie nabożeństw popołudniowych, a także ; w czwartek i piątek od godz. 17.oo. W czwartek od godz.9.oo całodzienna adoracja.

10. W sobotę na godz. 9.oo rano, Pani Ela zaprasza wszystkie dziewczynki z Zespołu „Oremus”, na spotkanie w Sali Domu Pielgrzyma.

11. W sobotę na swoje nabożeństwo o godz. 18.oo zapraszamy czcicieli Niepokalanego Serca NMP oraz Rycerzy Niepokalanej.

12. Informujemy tych wiernych, którzy nie byli jeszcze do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, że czas Komunii św. wielkanocnej trwa do najbliższej Niedzieli Trójcy Świętej, włącznie. Apelujemy do waszych sumień, abyście w najbliższym czasie skorzystali z Sakramentu pokuty i Eucharystii, by mimo trwającej jeszcze epidemii, nie zaniedbali tego obowiązku.

13. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

14. Za półtora tygodnia – w czwartek – 11 czerwca, będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Na Mszy św. o godz. 9.30, będzie I Komunia święta dla dzieci z klas III naszej Parafii. Po Mszy świętej, wyruszy uroczysta procesja do czterech ołtarzy. Ze względu na trwającą jeszcze pandemię, w tym roku nie będzie procesji ulicami Szczepanowa oraz rynku. Z Chrystusem utajonym w Najśw. Sakramencie, przejdziemy w uroczystej procesji wokół bazyliki do ołtarza polowego, na którym będzie uroczyste błogosławieństwo na zakończenie procesji. Już dziś, serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tej procesji. Bazylika jest duża, nie ma ograniczeń wiernych uczestniczących we Mszy świętej. Mamy również dużo miejsca wokół Bazyliki, gdzie możemy stanąć w bezpiecznych odległościach oraz potężny plac, Sanktuaryjny, który w rozumieniu prawa, jest innym miejscem kultu. Zapraszamy, dzieci młodsze do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia. Prosimy by przygotować obrazy, feretrony, sztandary. Druhów z OSP, prosimy o niesienie baldachimu i sztandarów. Zapraszamy również Rycerzy Kolumba do czynnego udziału w procesji. Mieszkańców poszczególnych miejscowości prosimy by wcześniej przygotowali symboliczne ołtarze.

15. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami bazylikę. Pracowali; Cebula Ireneusz i Teresa, Tybon Dorota, Cabała Oskar, Kądziołka Alicja, Borowiec Bogumiła, Pacura Jadwiga i Bogdan, Reczek Agnieszka, Wojtusik Elżbieta, Skupiewska Adelina, Skupiewski Marek, Pabian Angelika i Antoni. Bóg zapłać za Waszą pracę.

* W tym tygodniu w sobotę, prosimy o ubranie kwiatami i przygotowanie Bazyliki i placu sanktuaryjnego, rodziców i kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

16. Ofiary na utrzymanie Parafii złożyły; 200 zł. rodziny sprzątająca Bazylikę, oraz na konto Parafii były dwie wpłaty, na sumę 700 złotych. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

17. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, i innych czasopism katolickich. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Parafii oraz sklepiku Sanktuaryjnego. Możemy tam nabyć wiele pamiątek z okazji I Komunii św. i Sakr. Bierzmowania. Zapraszamy, i kupujmy u siebie!

18. W przedsionku, wejścia głównego do naszej Bazyliki, jest nowy bezdotykowy automat do dezynfekcji rąk. Jest to dar dzieci I komunijnych i Młodzieży Bierzmowanej. Jakie przeżywamy czasy, takie są i dary. Automat po ustąpieniu pandemii, będzie służyć na wodę święconą. Wszystkich wchodzących do Bazyliki prosimy, aby zakładać maseczki, dezynfekować dłonie, oraz zachować odległości. Informujemy, że małżonkowie, czy rodzina przychodząc na Mszę św. z dziećmi nie muszą zachowywać odstępów, mogą być wszyscy np. w jednej ławce, czy stojąc obok siebie.

19. Informujemy wiernych, że w dniu 6 czerwca tj. w najbliższą sobotę o godz. 11.oo i 18.oo w kinie Planeta w Brzesku, będzie projekcja filmu pt. Najświętsze Serce Pana Jezusa. Zachęcamy do obejrzenia tego filmu. Patronami filmu są; Księża Sercanie, GN, Niedziela, Kai i TVP 1, Opoka.

20. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, jubileusze, urodziny i imieniny, składamy najlepsze życzenia, zapewniając Was na naszej modlitwie.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
7 Niedziela Wielkanocy –Wniebowstąpienie Pańskie – 24.05.2020 r.

1. Po południu o godz. 15.oo Nowenna do Ducha Świętego, przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego i Bierzmowaniem naszej młodzieży, nabożeństwo majowe i Msza święta o godz. 15.3o. Razem z Maryją trwajmy na modlitwie podczas majowych nabożeństw, które w naszej Bazylice celebrujemy codziennie o godz. 18.oo.

2. Przypominamy Parafianom, że od 17 maja, liczba wszystkich osób przebywających w Bazylice nie może przekraczać limitu wyznaczonego przez władze państwowe. 1 osoba na 10 m2. Niniejszym informuję wiernych, że całkowita powierzchnia naszej Bazyliki wynosi 1200 m2. A więc maksymalna liczba osób mogących w nim przebywać, to 120 osób. Bardzo prosimy, aby przychodzący do Bazyliki, dezynfekowali ręce, mieli obowiązkowo założone maseczki i zachowali odległości w zajmowanych miejscach. Osoby z jakąkolwiek infekcją powinny pozostać w domu.

3. Informujemy Parafian, że w tym roku, ze względu na epidemię, Koronawirusa, młodzież klas VIII, będzie miła bierzmowanie 8 czerwca o godz. 18.oo. Natomiast dzieci z naszej Parafii do I spowiedzi świętej przystąpią 10 czerwca o godz.16.oo, a I Komunia święta będzie 11 czerwca o godz. 9.30.

4. Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie dla rodziców i młodzieży, która ma przystąpić w tym roku do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

5. We wtorek, przypada 90 rocznica konsekracji naszej Bazyliki. Konsekracji dobudowanego kościoła, dokonał Ksiądz bp Edward Komar, w dniu 26 maja 1930. W duchu wdzięczności naszym ojcom za ten wspaniały „Dom Boży”, wyśpiewamy dziękczynne „Te Deum laudamus”.
* We wtorek, obchodzimy także Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszamy na wspólną Eucharystię i modlitwę, podczas której przez wstawiennictwo Maryi, Najświętszej z wszystkich matek, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.
* W tym dniu na nabożeństwo majowe i Mszę św. zapraszamy dzieci, z klas III, które w tym roku przyjmą I Komunię św. wraz z rodzicami. Po Mszy św. będzie spotkanie. Obecność obowiązkowa.

6. W czwartek, przypada 39 rocznica śmierci Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.

7. W najbliższą niedzielę, będziemy przeżywać uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

8. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami bazylikę. Pracowali; Wronkowska Paulina, Matys Maria, Siciarz Natalia i Julia, Lachowska Małgorzata, Pawlina Anna, Urbańska Maria, Tomasik Tadeusz, Kołodziej Anna i Antoni, Brożek Alicja. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych mieszkańców ze Szczepanowa rodziny: Cebula, Tybon, Cabała, Kądziołka, Borowiec, Pacura, Reczek, Wszołek Skupiewski, Skupiewski, Pabian, Szerłomski.

9. Ofiary na utrzymanie Parafii złożyły; 250 zł. rodziny sprzątające Bazylikę, do skarbonki złożono 220 zł, 100 zł. pewna rodzina z Bucza, 400zł i 600 zł pewna rodzina z Mokrzysk. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie na ten cel.

10. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

11. Informuję Parafian, że w minionym tygodniu, zakupiłem ponad 3 tysiące litrów oleju opałowego do naszej Bazyliki. W dobie pandemii, paliwo jest o wiele tańsze, dlatego zdecydowałem się zakupić teraz, a nie wtedy, kiedy będzie potrzeba i będzie znacznie droższe. W związku z tym w przyszłą niedzielę, ofiary składane na tacę, będą na zapłacenie faktury za olej opałowy.

12. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Teresa Pacura z Mokrzysk lat 82. Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu.

13. Wszystkich obchodzących imieniny i jubileusze, zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości.

14. Teraz przed błogosławieństwem kończącym Eucharystię, odmówimy modlitwę na poświęcenie pojazdów mechanicznych. Dziś ze względu na przepisy sanitarne, nie będzie pokropienia wodą święconą naszych pojazdów. Kierowców zachęcamy do nabycia w naszym sklepiku Sanktuaryjnym breloczków i modlitwy kierowcy.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
6 Niedziela Wielkanocy – 17.05.2020 r.

1. W minioną niedzielę, zakończyliśmy tygodniowy odpust ku czci Św. Stanisława naszego Rodaka, Patrona Polski. Bardzo serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie do uroczystości odpustowych. Dziękujemy poszczególnym miejscowościom za uporządkowanie i dekorację wyznaczonych miejsc. Bardzo serdecznie dziękuję Radnym Parafialnym, za organizację i pokierowanie tymi pracami. Bóg zapłać!
* Po południu o godz. 15.oo nabożeństwo majowe i Msza święta o godz. 15.3o. Razem z Maryją trwajmy na modlitwie podczas majowych nabożeństw, które w naszej Bazylice celebrujemy codziennie o godz. 18.oo.

2. Informujemy Parafian, że od dzisiaj, liczba wszystkich osób przebywających w Bazylice nie może przekraczać limitu wyznaczonego przez władze państwowe. 1 osoba na 10 m2. Niniejszym informuję wiernych, że całkowita powierzchnia naszej Bazyliki wynosi 1200 m2. A więc maksymalna liczba osób mogących w nim przebywać, to 120 osób. Bardzo prosimy, aby przychodzący do Bazyliki mieli obowiązkowo założone maseczki i zachowali odległości w zajmowanych miejscach. Osoby z jakąkolwiek infekcją nie powinny przychodzić do kościoła.

3. Jutro przypada 100 – rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Do tej uroczystości, przygotowywaliśmy się poprzez 9 – miesięczną nowennę. Bardzo serdecznie zapraszamy Parafian na wieczorną Mszę świętą, aby oddać cześć największemu z Polaków. Nasza Parafia, ma szczególną wdzięczność Ojcu św., że jako Metropolita Krakowski, wiele razy modlił się w tej świątyni, a w 2003 roku, wyniósł ją do godności Bazyliki Mniejszej. Przyjdźmy jak najliczniej na wspólną modlitwę, aby okazać wdzięczność świętemu Janowi Pawłowi II, za wszelkie oznaki życzliwości. Aby upamiętnić 100 – rocznicę urodzin Papieża, w najbliższym czasie na placu sanktuaryjnym w Panteonie Świętych i Błogosławionych, Diecezji Tarnowskiej, zostaną posadzone; lipa Świętej Kingi – Ksieni Sądeckiej, którą kanonizował Święty JP II Papież, 16 czerwca 1999 roku na błoniach Sądeckich, oraz grusza błog. Karoliny i dąb św. Stanisława.

4. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje od niedzieli do środy. W tych dniach w czasie procesji, będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie. Informujemy wiernych, że za pobożne uczestnictwo w publicznej celebracji z modlitwą o urodzaje, można zyskać odpust zupełny. Zachęcamy do licznego udziału w tej modlitwie.

5. We wtorek po Mszy św. wieczornej, spotkanie z rodzicami dzieci klas III w sprawie I spowiedzi i Komunii św.

6. W najbliższy piątek, rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego, przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Na tę nowennę zapraszamy młodzież, która ma przyjąć Sakrament Bierzmowania. Każdy kandydat, ma obowiązek uczestniczyć przez 9 dni w tej nowennie, z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa. Obecność wszystkich kandydatów jest obowiązkowa.

7. W najbliższą niedzielę, będziemy przeżywać uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

8. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo pojazdów mechanicznych.

9. Zapraszamy do odwiedzenia sklepiku sanktuaryjnego, w którym możemy nabyć albumy, książki religijne i dewocjonalia. Kierowców zachęcamy do nabycia w breloczków i modlitwy kierowcy.

10. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami bazylikę. Pracowali; Nowak Zygmunt, Przemysław i Liliana, Jawor Marek i Magdalena, Urbański Kazimierz i Wojciech, Sikora Irena, Jawor Piotr, Kołodziej Joanna, Polek Anna, Gabriela i Karolina, Dąbrowa Bernadetta, Kulesza Henryk, Boryczka Monika, Marzec Jan. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejne rodziny ze Szczepanowa: Wronkowski, Matys, Siciarz, Gąsiorowski, Lachowska, Pawlina, Urbański, Zwijacz, Tomasik, Kołodziej, Brożek.
* Ofiary na utrzymanie Parafii, złożyły; 100 zł pewna rodzina z Mokrzysk, 380 zł. wpłata do skarbonki, 620 zł. wpłata na konto. Bóg zapłać za Wasze ofiary, jakie składacie, wpisane są do ‟Złotej Księgi Ofiarodawców”, dzięki tym ofiarom, Parafia w miarę potrzeb funkcjonuje. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

11. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Stanisława Przybyło lat 82, ze Szczepanowa. Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu.

12. Wszystkich obchodzących imieniny i jubileusze, zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
4 NIEDZIELA WIELKANOCY 10. 05. 2020 r.

1. Dziś, w naszym Sanktuarium, przeżywamy zakończenie tygodniowego odpustu, ku czci Świętego Stanisława BM. Msze Święte w Bazylice do południa o godzinie; 6.3o, 8.oo, 9.3o. 11.oo. O godz. 15.oo nabożeństwo majowe, o godz. 15.3o, Msza św. Z racji zakończenia odpustu, Msza święta dodatkowa o godz., 18.oo.
* W naszej wspólnocie Parafialnej, bardzo serdecznie witamy Księdza prof. dr hab. Janusza Królikowskiego, dziekana Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, Sekcja w Tarnowie. Cieszymy się obecnością Księdza Profesora i dziękujemy, za głoszone nam Słowo Boże.

2. W środę, przypada 103. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 39. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. Mając przed oczami wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnym zjednoczeniu z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze codzienne sprawy.

3. Od jutra, nabożeństwo majowe będzie odprawiane o godz. 18.oo, następnie Msza święta. Zachęcamy do uczestnictwa w majówkach w Bazylice, a także przy kapliczkach i w naszych domach.
W tym tygodniu patronują nam;
– w czwartek – Święty Maciej, Apostoł
– w piątek – św. Zofia, wdowa i męczennica.
– w sobotę – św. Andrzej Bobola, kapłan i męczennik, patron Polski. Niech św. Andrzej, będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie.
* Sobota, jest dniem imienin Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. W modlitwach pamiętajmy o naszym Pasterzu. Przyjdźmy jak najliczniej na nabożeństwo majowe, ofiarowane w Jego intencjach.

4. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, w którym są obszerne artykuły o naszym Sanktuarium, jak również do odwiedzenia naszej strony internetowej www.bazylikaszczepanow.pl gdzie jest obszerna relacja z uroczystości odpustowych w Szczepanowie. Zachęcamy również na stronę Gościa Niedzielnego www.tarnow.gosc.pl oraz na www.rdn.pl
Zapraszamy również do odwiedzenia sklepiku sanktuaryjnego, w którym możemy nabyć wiele pięknych albumów, książek religijnych i dewocjonalia.

5. Dziękujemy tym rodzinom, które porządkowały i ubrały kwiatami bazylikę. Pracowali: Piękosz Zofia Chruściel Józef i Barbara, Cyran Bogumiła, Jankowska Bożena, Kądziołka Józef. Bóg zapłać !
* W tym tygodniu prosimy o to kolejnych mieszkańców Szczepanowa, rodziny; Nowak, Jawor, Urbański, Sikora, Jawor, Kołodziej, Polek, Piech, Dąbrowa, Mazur, Kulesza, Juźwik.
* Ofiary na utrzymanie i potrzeby Parafii, złożyły; 120 zł. rodziny sprzątające Bazylikę, po 300 zł. pewna rodzina ze Sterkowca, i ze Szczepanowa, 1000 zł. pewna rodzina. Ofiary złożone do skarbony 540 zł. oraz 1.150 zł. wpłaty na konto Parafii. Bóg zapłać za Wasze ofiary, jakie składacie, wpisane są do ‟Złotej Księgi Ofiarodawców”, dzięki tym ofiarom, Parafia w miarę potrzeb funkcjonuje.

6. Sołtysi Sterkowca, Szczepanowa, Wokowic informują, że 14 i 15 maja można dokonać wpłaty podatku przy zachowaniu ogólnie obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Szczegóły na tablicach ogłoszeń w poszczególnych sołectwach.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i gratulacje, zapewniając Was o naszej modlitwie, w waszych intencjach.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
4 Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza – 03. 05. 2020 r.

1. Dziś w naszym Sanktuarium, rozpoczynamy tygodniowy odpust, ku czci Świętego Stanisława BM, Patrona Polski.
* W naszej wspólnocie Parafialnej, bardzo serdecznie witamy Księdza Tomasza Rąpałę, byłego wikariusza – obecnie Ojca Duchownego w Seminarium Duchownym w Tarnowie. Cieszymy się obecnością Księdza Tomasza, i dziękujemy, że poprzez posługę Słowa rozpoczyna uroczystości odpustowe.
* Po południu o godz. 15.oo nabożeństwo majowe, o godz. 15.3o, Msza św.

2. Dziś, w naszej Bazylice zakończy się duchowe pielgrzymowanie na Jasną Górę Grupy Nr 8 – Św. Stanisława. Uroczysta Msza św. będzie o godz. 17.oo w czasie, której zostanie odmówiony „Akt zawierzenia Matce Bożej i Św. Stanisławowi” Diecezji, wszystkich Pielgrzymów i ich rodzin. Na Mszę św. przybędą Pielgrzymi z Brzeska z Przewodnikiem Grupy Nr 8 z Księdzem Łukaszem Polniaszek. Zapraszamy również na tę Mszę św. tych Parafian, którzy włączyli się w duchowe pielgrzymowanie i w tym czasie codziennie odmawiali jeden dziesiątek różańca.

3. Z racji odpustu, będzie jeszcze dodatkowa Msza święta o godz. 18.oo.

4. Przed nami tydzień modlitewnych spotkań ze Św. Stanisławem. Msze święte będą sprawowane codziennie o godz., 8.oo rano i o godz.18.oo. W czasie tygodniowego odpustu nie będzie Mszy św. o godz. 11oo poza piątkiem 8 maja i sobotą 9 maja. Bardzo serdecznie zapraszamy i gorąco zachęcamy Parafian, do codziennego gromadzenia się wokół ołtarza na Eucharystii. Jako rodacy Świętego Stanisława powinniśmy być tu codziennie na wspólnej modlitwie i słuchaniu Słowa Bożego.

5. Tegoroczny odpust, będziemy przeżywać w dniach od 03 – 10 maja 2020 r. rozważając hasło:

„ŚW. STANISŁAW SZCZEPANOWSKI – GORLIWY CZCICIEL EUCHARYSTII”
W 100 – ROCZNICĘ URODZIN ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II – PAPIEŻA oraz W ROKU BEATYFIKACJI KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO

NABOŻEŃSTWA W CZASIE TYGODNIOWEGO ODPUSTU
=======================================================================
CODZIENNIE; Msze Święte o godzinie: 8.oo i 18.oo.
Nabożeństwo majowe o godzinie – 17.3o
=======================================================================
Dzisiaj, jeszcze Msze Święte w naszej Bazylice o godzinie; 8.oo, 9.3o, 11.oo, 15.3o, 17.oo i 18.oo.

6. PONIEDZIAŁEK – 4 MAJA 2020 r.
DZIEŃ MODLITW ZA CHORYCH, ORAZ O USTĄPIENIE EPIDEMII KORONAWIRUSA
Godz. 8.oo – Msza św. dla Pielgrzymów – Ks. Prałat Marek Obrzut
Godz18.oo – Ks. Biskup Stanisław Salaterski – Msza św. z kazaniem

7. WTOREK – 5 MAJA 2020 r.
DZIEŃ MODLITW ZA FUNDATORÓW oraz SŁUŻBY MUNDUROWE i PIELGRZYMÓW
Godz. 8.oo i 18.oo- Msza Święta za dobrodziejów naszego Sanktuarium i Służby Mundurowe.

8. ŚRODA – 6 MAJA 2020r.
DZIEŃ MODLITW ZA RODZINY I NAUCZYCIELI
Godz. 8.oo i 18.oo -Msza Święta w intencjach Pielgrzymów,
Godz. 18.oo – Ks. Bp Jan Piotrowski – Msza św. z kazaniem

9. CZWARTEK – 7 MAJA 2020r.
DZIEŃ MODLITW O POWOŁANIA KAPŁAŃSKIE I ZAKONNE
Godz. 8.oo i 18.oo – Ks. Wiesław Znamirowski – Msza święta z kazaniem

10. PIĄTEK – 8 MAJA 2020 r.
UROCZYSTOŚĆ LITURGICZNA ŚWIĘTEGO STANISŁAWA BM
Msze Święte w Bazylice o godzinie; 6.3o, 8.oo, 9.3o, 11.oo. 15.3o
Godz.11.oo – Ks. Józef Wojnicki – uroczysta suma z procesją Eucharystyczną
Godz. 18.oo – Msza Święta przy Kaplicy Narodzenia Św. Stanisława BM

11. SOBOTA – 9 MAJA 2020 r.
GŁÓWNA UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA
Informujemy Parafian, Gości i Pielgrzymów, że w sobotę 9 maja, ze względu na epidemię, wyjątkowo w tym roku, nie będzie procesji z relikwiami św. Stanisława z miejsca narodzin do Bazyliki. Będzie tylko Msza święta, o godz., 11.oo, którą odprawi Ksiądz Bp Andrzej Jeż – Biskup Tarnowski. Msza św. będzie transmitowana przez Radio RDN Małopolska oraz będzie transmisja Internetowo – Telewizyjna.

12. NIEDZIELA – 10 MAJA 2020r.
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ODPUSTU
Msza Święta w Bazylice o godzinie; 6.3o, 8.oo, 9.3o, 11.oo, 15.3o, 18.oo.
Godz.11.oo – Ks. prof. Janusz Królikowski – uroczysta suma

13. Informujemy Parafian, że w czasie odpustu, ze wszystkich Mszy świętych będą przeprowadzone transmisje Internetowo – Telewizyjne. Bardzo serdecznie dziękujemy Firmie Climax – Pana Rafała Kraja, który to robi bezinteresownie, aby w tym trudnym czasie, wierni mieli stałą łączność z Parafią.

14. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Od dziś rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele, kapłańskie, zakonne, misyjne i do życia konsekrowanego.

15. Jutro wspominamy św. Floriana – święto patronalne Strażaków. Wszystkim naszym Druhom, życzymy szczególnej opieki swojego Patrona w tak trudnej i odpowiedzialnej służbie potrzebującym.

16. W czwartek po Mszy św. wieczornej, prosimy o przygotowanie Bazyliki mieszkańców Szczepanowa, rodzinę; Ciuruś, Pałka, Pabian, Wąsik, Świątek, Piękosz, Kądziołka, Chruściel, Cyran, Jankowski, Kądziołka, Skowyrski.
*W minionym tygodniu ofiary na utrzymanie Parafii, złożyły; indywidualną ofiarę 1000 zł. pewna rodzina z Mokrzysk, 1 rodzina 500 zł, 2 osoby po 100 zł, do skarbony, złożono 720 zł., Na konto Parafii wpłacono ogółem 1450 zł. Bóg zapłać za Wasze ofiary, jakie składacie, wpisane są do ‟Złotej Księgi Ofiarodawców”, dzięki tym ofiarom, Parafia w miarę potrzeb funkcjonuje.

17. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, parafialnego czasopisma Pasterz i innych czasopism katolickich. Zapraszamy również do naszego sklepiku Sanktuaryjnego, w którym możemy nabyć dewocjonalia, albumy pamiątki z racji beatyfikacji sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.

18. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i gratulacje, zapewniając Was o naszej modlitwie, w waszych intencjach.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski – 2 maja 2020

1. W dzisiejszą uroczystość wpatrujemy się w Maryję – Królową Polski, główną patronkę naszej Ojczyzny. Powierzmy Jej wszystkie trudne osobiste sprawy, problemy naszych rodzin, wspólnoty parafialnej i naszego kraju. Dzisiejsza uroczystość ma również wymiar bardzo patriotyczny. Jest to, kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej, trudne zadanie budowanie demokracji i ładu społecznego w naszej Ojczyźnie. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie polskie serca.

2. Po południu o godz. 15.oo nabożeństwo majowe i o 15.3o. Msza święta.

3. W tygodniu odpustowym w dni powszednie nabożeństwo majowe o godz. 17.3o. Zachęcamy też do gromadzenia się przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych na śpiew majówki. Te rodziny, gdzie znajdują się takie kapliczki, mogą podejść do sklepiku i zabrać jednakowe śpiewniki, aby je rozdać później uczestnikom śpiewu majówki. Śpiewniki przekazał Pan Burmistrz Brzeska Tomasz Latocha.

4. Jutro, w naszej Bazylice zakończy się duchowe pielgrzymowanie na Jasną Górę Grupy Nr 8 – Św. Stanisława. Uroczysta Msza św. będzie o godz. 17.oo w czasie, której zostanie odmówiony Akt zawierzenia Matce Bożej i Św. Stanisławowi wszystkich Pielgrzymów i ich rodzin. Na Mszę św. przybędą Pielgrzymi z Brzeska z Przewodnikiem Grupy Nr 8 z Księdzem Łukaszem Polniaszek. Zapraszamy również na tę Mszę św. tych Parafian, którzy włączyli się w duchowe pielgrzymowanie i w tym czasie codziennie odmawiali jeden dziesiątek różańca.

5. Jutro w niedzielę rozpoczniemy tygodniowy odpust. Bardzo gorąco zachęcamy do gromadzenia się wokół ołtarza w ciągu całego najbliższego tygodnia na Eucharystii, z uwzględnieniem ograniczeń liczby wiernych, z zachowaniem bezpiecznych odległości oraz obowiązku zakładania maseczek w kościele. W każdej Mszy świętej odpustowej – chorzy oraz ci, którzy muszą pozostać w domach – będą mogli uczestniczyć dzięki transmisji internetowo-telewizyjnej. Jako rodacy św. Stanisława starajmy się brać codziennie udział we wspólnej modlitwie i w słuchaniu Słowa Bożego. Program odpustu znajdziemy w Pasterzu oraz na stronie internetowej naszego Sanktuarium.

6. Dziękujemy rodzinom z poszczególnych miejscowości, które włączyły się w przygotowanie Parafii na czas odpustu i pięknie ją przystroili. Bóg zapłać za waszą ofiarną pracę. Dziękujemy również rodzinom za posprzątanie i przystrojenie naszej Bazyliki na dzisiejszą Uroczystość i odpust parafialny. Pracowali; Wąs Maria, Wolnik Maria, Wielgosz Renata, Wielgosz Celina, Wojdak Janusz, Kuras Joanna, Boruta Jerzy, Kołodziej Celina, Szkodny Zofia i Janusz, Szkodny Stanisław, Sitko Rafał, Zaleśny Patrycja, Wojdak Piotr, Kargol Leszek, Kądziołka Maria, Chrabąszcz Jerzy, Sikora Halina, Pietrzko Teresa, Przybyło Anna, Wolnik Danuta, Pacia Zdzisław. Bóg zapłać za Waszą pracę. Bardzo serdecznie dziękują rodzinom sprzątającym Bazylikę za złożoną ofiarę 590 złotych na utrzymanie Parafii.

7. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, parafialnego czasopisma Pasterz oraz Rycerza Niepokalanej. Dzieci zachęcamy, do nabycia Rycerzyka Niepokalanej. Zapraszamy również do naszego sklepiku Sanktuaryjnego, w którym możemy nabyć książeczki, dewocjonalia, albumy oraz piękne pamiątki z racji beatyfikacji sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.

8. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:
śp. Maria Pikulska (z d. Żurek) pochodząca z Łęk, lat 86, zamieszkała w Łodzi oraz śp. Ireneusz Jędryka ze Sterkowca, lat 36. Jego pogrzeb odbędzie się w najbliższy wtorek, różaniec i Msza św. żałobna o godz. 14.30 w kościele na cmentarzu, a następnie stacja przy grobie. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie…

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i gratulacje, zapewniając Was o naszej modlitwie, w waszych intencjach.


Ogłoszenia duszpasterskie
3 Niedziela Wielkanocna 26. 04. 2020 r.

1. O godz.15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza święta o godz.15.30.

2. W środę wspomnienie – św. Katarzyny ze Sieny, dziew. i dokt. Kościoła, patronki Europy. W tym dniu, obchodzimy ‟Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego” w czasie II wojny św.
* W piątek – 1 maja, – święto św. Józefa Rzemieślnika – patrona ludzi pracy.
* Nabożeństwo majowe w naszej Bazylice będzie o godz. 17.3o. Msza św. o godz. 18.oo

3. W tym tygodniu przeżywać będziemy; I piątek i I sobotę miesiąca maja. Wszyscy, którzy będą chcieli skorzystać ze spowiedzi św. mogą to uczynić codziennie pół godziny przed Mszą świętą poranną, oraz w czasie nabożeństw majowych, a także w czwartek od godz. 17.oo

4. W sobotę, 2 maja przeżywać będziemy uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Uroczystość została przeniesiona z niedzieli 3 maja.
Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę – 6.3o, 8.oo, 9.3o, 11.oo, 15.3o. Uroczystość ta, ma również wymiar patriotyczny. W tym dniu, będziemy przeżywać kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej, trud budowania demokracji i ładu społecznego w naszej Ojczyźnie.
2 maja, będziemy przeżywać Święto Flagi oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Zachęcamy, aby na naszych domach wywiesić Flagę Narodową.

5. Od przyszłej niedzieli tj. od 3 maja, w naszym Sanktuarium rozpoczynamy tygodniowy odpust ku czci Św. Stanisława BM – naszego Rodaka, rozważając hasło: ‟Święty Stanisław Szczepanowski – gorliwy czciciel Eucharystii”. Tegoroczny odpust przeżywać będziemy, wspominając 100 – rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, w roku beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego. Program odpustu jest w Pasterzu i będzie umieszczony na stronie internetowej Parafii.
Szczegóły odpustu podamy w najbliższym czasie.

6. Niniejszym informuję Parafian, że w związku ze zbliżającymi się uroczystościami odpustowymi, zachowując wszelkie przepisy bezpieczeństwa i ograniczenia liczbowe, będziemy przeżywać w tym roku odpust w nieco zmienionej formie. Nie będziemy też dekorować całej Parafii, jak w minionych latach.
Mieszkańców Mokrzysk i Wokowic – prosimy, aby odświeżyli bramy powitalne na skrzyżowaniach. Mieszkańców Łęk – prosimy o przygotowanie placu przy Bazylice, w Panteonie i na parkingach. Mieszkańców Przyborowa – prosimy o przygotowanie Kaplicy Narodzenia Św. Stanisława, plac przy kaplicy, Kościół na cmentarzu i plac przy kościele.
Mieszkańców Szczepanowa – prosimy o dekorację i przystrojenie odcinek drogi od Bazyliki do Kaplicy Narodzenia.
– sprzątanie będzie w czwartek i piątek od godz. 8.oo rano.

7. Przestrzegając reguł bezpieczeństwa i wyznaczonych odstępów od siebie, bardzo prosimy, aby mieszkańcy poszczególnych miejscowości włączyli się w dekorowanie Parafii, tak jak to czynili dotychczas. Na czas odpustu, zadbajmy także o estetykę naszych domów, obejść i posesji. Dlatego prosimy, aby każdy dom przystroić na czas odpustu przez wystawienie obrazu Świętego, czy też podświetlenie i jeśli mamy wywieszenie flagi. Radnych Parafialnych prosimy, aby pokierowali tymi pracami. Prosimy, aby maszty z flagami umieszczać, nie przy samej jezdni, ale po drugiej stronie rowów. Mieszkańców tych posesji, przy których będą maszty prosimy, aby troszczyli się o nie, gdy wiatr czy wichura przewróci, czujmy się odpowiedzialni za ich ponowne postawienie.

8. W tym tygodniu, prosimy kolejnych Parafian ze Szczepanowa, aby przygotowali Bazylikę na czas odpustu i ubrali ją kwiatami, prosimy o to rodziny: Wąs, Wolnik, Wielgosz, Wielgosz, Wojdak, Kuras, Boruta, Kołodziej, Szkodny, Szkodny, Sitko, Zaleśny, Wojdak, Kargol, Kądziołka, Chrabąszcz, Sikora, Pietrzko, Przybyło, Turlej. Bazylikę proszę przygotować już piątek przed Uroczystością NMP
* Ofiary złożone na utrzymanie parafii; 1.100 zł. Rada 16727 Rycerzy Kolumba ze Szczepanowa, 2 rodziny po 500 zł, 3 osoby po 100 zł, do skarbony, złożono 770 zł., Na konto Parafii wpłacono 870 zł., oraz jedna rodzina 1000 zł. z poza Parafii z Lubina. Bóg zapłać za wasze ofiary, jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

9. Zachęcamy do lektury Pasterza, GN, i innych czasopism katolickich oraz do odwiedzenia naszej strony internetowej www.bazylikaszczepanow.pl na której umieszczone są aktualności z życia Parafii i Sanktuarium, a także ogłoszenia Parafialne i intencje Mszy świętych.

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.


Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Miłosierdzia Bożego 19. 04. 2020 r.

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która jest świętem patronalnym Caritas. Przy tej okazji kierujemy wdzięczność wobec wszystkich Pań z naszego Caritasu, za pełną poświęcenia pracę na rzecz ubogich i potrzebujących z naszej parafii. Ojciec Święty Franciszek mówi, wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas.
* O godz.15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza święta.

2. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Święty Jan Paweł II: w 2002 roku w Łagiewnikach, wypowiedział następujące słowa. „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia.
W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! Bądźcie świadkami miłosierdzia!”

3. Przypominamy, że od dnia 16 kwietnia br., na mocy rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, wprowadzony został obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy części odzieży albo maseczki. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z obowiązku zakrywania twarzy i nosa zwolnieni zostali m.in. duchowni sprawujący kult religijny (w tym czynności lub obrzędy religijne) podczas jego sprawowania. Zwolnienie to dotyczy jedynie duchownych, a nie innych wiernych uczestniczących w czynnościach lub obrzędach religijnych oraz, że dotyczy ono wyłącznie czasu sprawowania kultu religijnego.

4. Informujemy Parafian, że od jutra, tj. 20.kwietnia, liczba wszystkich osób przebywających w kościele nie może przekraczać limitu wyznaczonego przez władze państwowe. 1 osoba na 15 m2. Niniejszym informuję wiernych, że powierzchnia naszej Bazyliki wynosi 1100 m2. A więc maksymalna liczba osób mogących w nim przebywać, to 73 osoby. Bardzo prosimy, aby przychodzący do Bazyliki mieli obowiązkowo założone maseczki i zachowali odległości w zajmowanych miejscach. Osoby z jakąkolwiek infekcją nie powinny przychodzić do kościoła.

5. Jesteśmy bardzo wdzięczni za pamięć materialną służącą funkcjonowaniu parafii. Rozumiemy trudną sytuację wielu rodzin i osób z powodu epidemii i one nie mogą dzielić się swoją ofiarą z parafią. Jednak są tacy, którzy mogą się dzielić i rozumieją potrzebę wspierania parafii, która przecież nie przestała funkcjonować z powodu epidemii. Z racji ograniczeń prosimy o wpłaty na konto parafii. I tak w miesiącu marcu 16 osób wpłaciło w sumie 1650 zł; w kwietniu, 18 osób wpłaciło na konto 2050 zł, zaś 4 osoby złożyły bezpośrednio w kancelarii ofiary w kwocie 1120 zł. Za wszystkie ofiary, złożone szczególnie w tym trudnym czasie serdecznie dziękujemy. Służą one bieżącym potrzebom w utrzymaniu parafii. Ponieważ wiele osób nie ma możliwości przelewu, dlatego od dzisiejszej Niedzieli Miłosierdzia, będziemy mogli składać ofiary do skarbony z przeznacze-niem na ofiary związane z utrzymaniem parafii.

6. Zachęcamy do lektury naszego Pasterza, GN, i innych czasopism katolickich oraz do odwiedzenia naszej strony internetowej www.bazylikaszczepanow.pl na której umieszczone są aktualności z życia Parafii i Sanktuarium, a także ogłoszenia Parafialne i intencje Mszy świętych.

7. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, miedzy innymi Panu Wojciechowi Oleksyk naszemu organiście, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – 13 kwietnia 2020 r.

1. Dzisiaj drugi dzień świąt Wielkanocy. Przedłużamy radość paschalną, radość z faktu, że Jezus zmartwychwstał, że żyje i działa wśród nas. On chce się z nami spotykać, napełniać naszą codzienność swoją obecnością, pokrzepiać nasze serca i napełniać nas odwagą do apostołowania i głoszenia prawdy o Jego zmartwychwstaniu. Z racji przeżywanej oktawy Świąt Wielkanocnych, w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. Dzisiaj modlimy się za katolickie uczelnie w naszej ojczyźnie.

3. W najbliższą sobotę 18 kwietnia przedostatnia nowenna ku czci św. Jana Pawła II przed 100-tną rocznicą Jego urodzin. Przez wstawiennictwo św. Papieża-Polaka prosić będziemy w sposób szczególny o ustanie epidemii, o uzdrowienie dla chorych, siły i łaski dla służb medycznych, a dla nas, naszych rodzin i wszystkich parafian o zachowanie od zarażenia wirusem. Łączmy się duchowo jak najliczniej w modlitwie, która będzie transmitowana z naszej Bazyliki przez Internet.

4. Najbliższa niedziela – zgodnie z wolą Pana Jezusa objawioną świętej Siostrze Faustynie, to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus obiecał siostrze Faustynie, że kto w tym dniu przystąpi do Źródła Życia –– ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. Naszym przygotowaniem do tej niedzieli, niech będzie codzienne odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego w naszych domach oraz w naszej Bazylice przed wieczorną Mszą świętą. Niedziela Miłosierdzia to ‟Diecezjalny Dzień Caritas”.

5. Zachęcamy do lektury Pasterza, Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej i innych czasopism.

6. Serdecznie dziękujemy, Urzędom Powiatowym i Miejskim, Dyrekcjom Szkół, różnym Instytucjom Państwowym oraz Parafianom, za przesłane nam życzenia świąteczne, listownie czy też pocztą elektroniczną. Bóg zapłać za Waszą życzliwość do nas Kapłanów.

7. Wszystkim Parafianom, Rodakom i Gościom, życzymy: pięknych, radosnych i błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego! Niech spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym, stanie się dla nas źródłem prawdziwego pokoju i radości, abyśmy byli świadkami Zmartwychwstałego w świecie pełnym lęku i niepewności z powodu szerzącej się epidemii koronawirusa. Niech Zmartwychwstały Pan, obdarzy wszystkich zdrowiem duszy i ciała, i udziela wszelkich potrzebnych darów!


VI Niedziela Wielkiego Postu
Niedziela Palmowa 05. 04. 2020 r.

1. Drodzy Parafianie!
Obecni w naszej Bazylice, i wszyscy łączący się z nami poprzez Internet. Witamy Was bardzo serdecznie. W niecodziennej scenerii przyszło nam przeżywać tegoroczny czas Wielkiego Postu, a obecnie Wielkiego Tygodnia. Wchodzimy w ten święty czas, bez rekolekcji świętych, bez sakramentalnej spowiedzi, w niemal pustej świątyni z braku wiernych, przeżywać będziemy zubożone ceremonie Triduum Sacrum.

Spójrzmy na tę sytuację przez pryzmat naszej wiary. Co chce nam Pan Bóg powiedzieć przez tę niecodzienną sytuację. A może i to, że przez długie lata dawał nam wiele czasu, czekał na nas w świątyniach, a myśmy Go zaniedbywali, a może i do Niego nie przychodzili. A dzisiaj jest odwrotnie. To My, chcemy przyjść do Niego, bo poczuliśmy pustkę w swoim życiu duchowym, bezsens takiego życia w odosobnieniu, ale nie możemy, bo na drodze do Niego, postawiona została nam przeszkoda, w postaci epidemii koronawirusa. Chciejmy właściwie odczytać te znaki czasu, jakie daje nam dziś Bóg. Zapewniamy Was, że jesteśmy z Wami każdego dnia. Codziennie, po wieczornej Mszy św. wszyscy kapłani wraz naszym alumnem, gromadzimy się przy ołtarzu polowym odmawiając litanię do wszystkich świętych, a także do świętych i błogosławionych w naszym Panteonie, za całą Parafię, a więc; za wszystkie rodziny, za naszych seniorów, małżeństwa, młodzież i dzieci, o ustrzeżenie nas przed zarażeniem się koronawirusem. Zachęcamy Was, do wspólnej modlitwy rodzinnej, łącząc się z Parafią poprzez Internet w czasie nabożeństw, które są transmitowane codziennie z naszej Bazyliki. Zachęcamy również do wspólnej modlitwy różańcowej o godz.20.30. Dziękuję Bożej Opatrzności, że w tak trudnej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy, dzięki Telewizji Trwam, ze Szczepanowa, idzie na cały świat przekaz wiary rodaków Św. Stanisława, poprzez śpiew Gorzkich Żali. Z różnych zakątków naszej Ojczyzny i świata, otrzymuję podziękowania za piękne świadectwo naszej wiary, w tej tak trudnej sytuacji.

Drodzy Parafianie! Zapraszam Was do odwiedzania naszej strony Parafialnej, na której znajdują się wszystkie bieżące sprawy.

2. Dziś przeżywamy Niedzielę Palmową, którą rozpoczynamy Wielki Tydzień Męki Pańskiej. Decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza, w tym roku nie ma poświęceń palm. A z racji ograniczenia uczestniczących w nabożeństwach do 5 osób, nie będzie również procesji z palmami.

3. W związku z tą sytuacją, Kuria Diecezjalna przygotowała tzw. Rytuał rodzinny i wg wskazań Biskupa przeżyć dzisiejszy dzień. Oddajemy w wasze ręce pomoc w duchowym i religijnym przeżyciu Niedzieli Palmowej w gronie rodziny, w waszych domowych kościołach. Rytuał możemy go pobrać ze strony Parafii

4. W najbliższy czwartek, rozpocznie się Triduum Sacrum.

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW W CZASIE TRIDUUM SACRUM:

5. Informujemy wiernych, że wszystkie nabożeństwa będą transmitowane na stronie Parafii przez Internet.

WIELKI CZWARTEK – to Dzień Eucharystii i Kapłaństwa. Nie zapominajmy w tym dniu, o dziękczynieniu za tak wielkie dary.
* W naszej Bazylice, Msza św. tylko wieczorem o godz. 18.oo. Po Mszy św. nie będzie przeniesienia Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Nie będzie również adoracji.

WIELKI PIĄTEK – to Dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa.
* W Wielki Piątek, przypominamy, że obowiązuje każdego dorosłego katolika od 18 do 60 roku życia post ścisły, a od 14 roku życia abstynencja od potraw mięsnych.
Zachęcamy wiernych, aby w Godzinie Miłosierdzia Bożego (godz.15.oo) w gronie rodzinnym odmówić Koronkę. Niech naszej modlitwie towarzyszy, skupienie i zaduma nad Tajemnicą Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Mszy św.
* Wieczorna Liturgia Wielkopiątkowa rozpocznie się o godz. 17.3o Drogą Krzyżową.
Po Drodze Krzyżowej dalsze obrzędy liturgii Wielkiego Piątku. Za uczestnictwo w adoracji Krzyża, można zyskać odpust zupełny. Krzyż całuje tylko Celebrans, pozostali kapłani oddają cześć Krzyżowi świętemu przez uklęknięcie i skłon głowy. Krzyż będzie pozostawiony na ołtarzu. Po skończonej ceremonii, wierni będą mogli podejść do Krzyża, i oddać Mu pokłon przez uklęknięcie i skłon głowy. Wyjątkowo w tym roku, nie urządza się Grobu Pańskiego, i nie będzie też tradycyjnej adoracji Pana Jezusa w grobie.

WIELKA SOBOTA
W ciągu całej soboty, możemy podejść do Bazyliki na osobistą modlitwę i adorację Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie – zachowując przepisy prawa, aby nie było nas więcej niż 5 osób. Nie będzie też tradycyjnego święcenia pokarmów.

LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ ROZPOCZNIE SIĘ W SOBOTĘ O GODZ. 20.oo.

Cała liturgia będzie odprawiona w Bazylice, tak, aby wierni, którzy będą się łączyć z nami na modlitwie przez Internet, mogli zobaczyć całą ceremonię Wigilii Paschalnej.
Prosimy, aby ci, którzy przyjdą na to nabożeństwo, przynieśli świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Po zakończonej liturgii i Mszy św., nie będzie Procesji Rezurekcyjnej.

6. Zachęcamy do lektury naszego „Pasterza”, oraz innych czasopism katolickich.

7. Ofiary na prace przy ołtarzu w Panteonie szczepanowskim złożyli: 100 zł pewna osoba z Mokrzysk.

8. W związku z decyzją Władz Państwowych, o zakazie przemieszczania się, aby się nie narazić na zakażenie koronawirusem, bardzo proszę, aby w miesiącu kwietniu i maju, zamiast na listy, które otrzymujemy od Radnych naszej Parafii, ofiary wpłacać przez Internet na konto Parafii, które jest dostępne na stronie Parafii. Nr konta Parafii; 59 1020 4984 0000 4402 0051 5809

9. Zachęcamy wszystkich Parafian, do wysłucha Rekolekcji głoszonych w Radiu RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, które będzie głosił Ks. Bp Leszek Leszkiewicz. Program jest zamieszczony na stronie Parafii.

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V Niedziela Wielkiego Postu – 29. 03. 2020 r.

1. Piąta niedziela Wielkiego Postu, nazywana jest niedzielą czarną, od zwyczaju zasłaniania krzyży od dziś, aż do Wielkiego Piątku włącznie, na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali, za pośrednictwem przekazu internetowego.

2. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca kwietnia.

3. W I czwartek, całodniowa adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 9.oo. Wiemy, że ze względu na rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa i by się wzajemnie nie zarażać, wprowadzono ograniczenia w nabożeństwach do 5 osób. W czasie adoracji Najśw. Sakramentu, ciągu całego dnia, kapłani będą służyć w konfesjonale. Chciejmy w miarę możliwości skorzystać z Sakramentu Pokuty, by w stanie Łaski Uświęcającej, przygotowywać się do Świąt Wielkanocnych.

4. W piątek o godzinie 17.oo i 18.3o – transmisja Internetowa Drogi Krzyżowej i Mszy świętej.

5. W najbliższą sobotę w naszej Parafii, mieliśmy rozpocząć Rekolekcje święte. Niestety ze względu na epidemię, koronawirusa, rekolekcje zostały przełożone na inny termin.

6. Przyszła niedziela, to Niedziela Palmowa, którą rozpoczynamy Wielki Tydzień Męki Pańskiej. Ze względu na ograniczenia uczestnictwa we Mszy świętej do 5 osób, symboliczne poświęcenie palm będzie na Mszy św. o godz. 11.oo. Symboliczna procesja z palmami będzie wewnątrz Bazyliki.

7. Przypominamy wiernym, o transmisjach Internetowych z naszej Bazyliki, po zmianie czasu;
– Codziennie o godz. 6.30 i o godz. 18.oo. – będzie transmitowana Msza święta.
– W piątek o godz. 17.oo i o godz. 18.3o – będzie transmitowana Droga Krzyżowa i Msza św.
– W niedzielę, ze wszystkich Mszy świętych; a więc o godz. 6.3o, 8.oo, 9.30, 11.oo i 15.30.
– Informujemy, że Telewizja Trwam dziś o godz. 17.oo, i 5 kwietnia, przeprowadzi transmisję
Gorzkich Żali, z Bazyliki Szczepanowskiej.
Zachęcamy wszystkich Parafian, do tworzenia wspólnoty modlitewnej, włączając się godz.20.3o w odmawianie Różańca i włączenia się w śpiew Gorzkich Żali poprzez Telewizję Trwam oraz przekaz Internetowy nabożeństw z naszej Bazyliki.

8. W zakrystii, możemy nabyć baranki oraz paschaliki na stół wielkanocny. Natomiast w sklepach na terenie naszej Parafii, możemy składać do koszów zakupione dary na paczki świąteczne dla rodzin potrzebujących takiej pomocy.

9. Ofiary na budowę ołtarza polowego złożyły: 150 zł członkinie Róży św. Jadwigi, zel. Maria Mroczek. Bóg zapłać za ofiary, jakie składacie, wpisane są do ‟Złotej Księgi Ofiarodawców”.

10. Zachęcamy do lektury, naszego Pasterza, Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Promyczka i innych czasopism religijnych. Pragniemy również zachęcić do skorzystania z darmowego, elektronicznego wydania „Gościa Niedzielnego” Szczegóły na e.gosc.pl .

11. Przypominamy wiernym, o możliwości przekazania 1% swojego podatku na rzecz Stowarzyszenia Krzewienia Kultu Św. Stanisława lub na Caritas Diecezji Tarnowskiej.

12. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci w waszych intencjach.

13. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności Śp. Jan Dubiel, ze Szczepanowa, lat 83. Pogrzeb jego będzie jutro – stacja przy grobie o godz.14.oo. Dozwolona liczba uczestników to 5 osób z najbliższej rodziny. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Wielkiego Postu – 22. 03. 2020 r.

1. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu w tradycji Kościoła, jest niedzielą, Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca, wytrwali w tym niełatwym, codziennym wysiłku. Niech radością naszych serc, będzie fakt, że nie dotknęła nas osobiście zaraza koronawirusa. Prośmy wszystkich Świętych i Błogosławionych naszej diecezji o uchronienie nas przed chorobą i śmiercią.
* Po południu o godz.15.3o Msza św.
* O godz. 17.oo w Telewizji TRWAM – transmisja Gorzkich Zali z naszej Bazyliki. Zachęcamy do wspólnej modlitwy i wspólnego śpiewania Gorzkich Żali.

2. Spowiedź święta w naszej Bazylice jest codziennie rano i wieczorem pół godziny przed Mszą św. i podczas Mszy świętej. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu pokuty.

3. W środę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszej Bazylice, o godz. 6.3o. i 17.oo . Uroczystość tę, obchodzimy w Kościele jako, Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Tradycyjnie w tym dniu będziemy mogli złożyć deklaracje – „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”. Pamiętajmy o tym, że „życie jest wielkim darem Stwórcy, jest święte od poczęcia w łonie matki, aż do naturalnej śmierci, dlatego domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy.

4. Przypominamy wiernym, o transmisjach Internetowych z Bazyliki Szczepanowskiej;
– Codziennie o godz. 6.30 i o godz. 17.oo. – jest transmitowana Msza święta.
– W każdy piątek o godz. 16.oo i o godz. 17.3o – jest transmitowana Droga Krzyżowa i Msza św.
– W każdą niedzielę, ze wszystkich Mszy świętych; a więc o godz. 6.3o, 8.oo, 9.30, 11.oo i 15.30.
– Informujemy również, że Telewizja Trwam o godz. 17.oo, przez trzy kolejne niedziele, a więc; 22, 29 marca i 5 kwietnia, przeprowadzi transmisję Gorzkich Żali, z Bazyliki Szczepanowskiej.
Zachęcamy także wszystkich Parafian, do tworzenia wspólnoty modlitewnej włączając się godz. 20.30 w odmawianie Różańca i łączenia się w śpiewie Gorzkich Żali poprzez Telewizję Trwam oraz przekaz Internetowy z naszej Bazyliki.

5. W zakrystii, możemy nabyć baranki oraz paschaliki na stół wielkanocny.
* Ofiary na budowę ołtarza polowego, złożyły: 150 zł. Róża św. Maksymiliana, zel. Ryszard Żurek. Bóg zapłać za ofiary, jakie składacie, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

6. Przypominamy wiernym, o możliwości przekazania 1% swojego podatku na rzecz Stowarzyszenia Krzewienia Kultu Św. Stanisława BM lub na Caritas Diecezji Tarnowskiej.

7. Zachęcamy do lektury, naszego Pasterza, Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Promyczka i innych czasopism religijnych. Pragniemy również zachęcić do skorzystania z darmowego, elektronicznego wydania „Gościa Niedzielnego” Szczegóły na e.gosc.pl .

8. Wszystkich solenizantów i solenizantki oraz jubilatów obecnego tygodnia otaczamy modlitwą, przekazując im najserdeczniejsze życzenia.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Wielkiego Postu – 15.03.2020 r.

Drodzy Parafianie!
Trzecią niedzielę Wielkiego Postu, przyszło nam przeżywać w niecodziennej atmosferze wynikającej z zagrożenia naszego życia, powodowanym przez koronawirusa. Chciałbym Was wszystkich zapewnić, że jako Wasi duszpasterze jesteśmy z Wami w ciężkich chwilach, które wspólnie przyszło nam przeżywać. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w obecnej sytuacji, wierni potrzebują nie tylko szpitali i lekarzy, ale także kościołów i kapłanów. W tych dniach na modlitwie, łączymy się z chorymi i rodzinami, cierpiącymi z powodu pandemii. Zapewniamy was o modlitwie w Waszych intencjach, aby Pan dał nam siłę do przetrwania tego doświadczenia. Ze swej strony również prosimy, o waszą modlitwę w naszych intencjach.

W związku z powyższym zagrożeniem, władze państwowe, Rada Stała KEP, a także Pasterz naszej Diecezji, Bp Andrzej Jeż, wydał odpowiednie zarządzenia, dotyczące środków ostrożności, do których winniśmy się stosować. Pamiętajmy o wszystkich poleceniach dotyczących naszego bezpieczeństwa. Stosujmy się też do wszystkich poleceń służb sanitarnych, dbając o higienę osobistą, częste mycie rąk oraz zachowanie spokoju i rozwagi. Nie ulegajmy panice i psychozie, jaką chcą nam zaserwować niektórzy nieodpowiedzialni ludzie.!

Chcemy was zapewnić, że nasza Bazylika będzie otwarta, codziennie jak dotychczas od godz. 6.oo rano do godziny 21.oo., aby wierni mogli się w nich indywidualnie modlić. Codziennie też jak dotychczas, będzie możliwość spowiedzi świętej. Warto pamiętać także o tym, że w Szczepanowskiej Bazylice zamontowana jest kamera internetowa, która pozwala oglądać transmisje Mszy Świętych. Transmisje odbywają się wg harmonogramu Mszy świętych i nabożeństw. I tak, każdego dnia, o godz. 6.30 i o godz. 17.oo, sprawowana Msza święta, jest transmitowana. W każdą niedzielę, są transmitowane wszystkie Msze św. a więc; o godz. 6.3o, 8.oo, 9.3o, 11oo, o godz. 14. 3o Droga Krzyżowa, o godz. 15.oo Gorzkie Żale i Msza św. Ponadto w każdy piątek o godz. 16.oo transmitowana jest Droga Krzyżowa dla dzieci i Msza św, oraz o godz. 17.3o Droga Krzyżowa dla młodzieży i starszych i Msza św. Zachęcamy do śledzenia naszej strony Internetowej i włączenie się do modlitwy.
Informuję także, że Panteonie Szczepanowskim, Świętych i Błogosławionych, codziennie o godz,.18.oo, Kapłani będą się modlić, o uchronienia naszych rodzin przed tą straszliwą epidemią
Zachęcamy też wiernych do duchowego włączenia się w śpiew Gorzkich Żali, które będzie transmitować Telewizja Trwam z Bazyliki Szczepanowskiej przez trzy niedziele; 22 i 29 marca oraz 5 kwietnia o godz. 17.oo.

Jeszcze raz, podkreślając powagę sytuacji, zachęcam do wspólnej modlitwy rodzinnej i do wiary w moc tej modlitwy. Zawierzajmy tę trudną sytuację w naszej Ojczyźnie i w świecie naszemu Rodakowi Św. Stanisławowi, Patronowi Polski, ufając, że i tym razem obroni nas przed nawałą nieszczęścia.

Niniejszym, aż do odwołania, w celu zachowania procedur bezpieczeństwa, odwołuję wszystkie spotkania grup i zespołów pracujących przy naszym Sanktuarium.

1. W środę – o godz. 17.oo kolejna nowenna ku czci św. Jana Pawła II przed 100-tną rocznicą Jego urodzin, połączona z nowenną do MBNP. Prosić będziemy przez wstawiennictwo Maryi i św. Papieża-Polaka o ustanie epidemii oraz zachowanie od zarażenia nas i naszych bliskich.

2. W czwartek, będziemy przeżywać uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Opiekuna Pana Jezusa. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego i naszych rodzin. Podczas Mszy Św. przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy się modlić za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania.

3. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami bazylikę. Pracowali: Cichy Alicja, Wyczesany Tomasz, Wąs Mirosław, Kusiak Anna, Patuła Maria, Kądziołka Lucyna. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu odwołujemy porządkowanie Bazyliki wg kolejki Parafian.

4. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism dla dzieci i młodzieży.

5. Wszystkich solenizantów i jubilatów, otaczamy modlitwą, przekazując im najserdeczniejsze życzenia.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Wielkiego Postu – 08. 03. 2020 r.

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, która nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych sióstr i braci. Ofiarami do puszek przed Bazyliką wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne. Niech to będzie wyraz naszej solidarności i wymierny udział w misji ewangelizacyjnej Kościoła.
* Po południu o godz.14.3o Droga Krzyżowa, dla tych, którzy nie mogli być w piątek, o godz. 15.oo Gorzkie Żale i Msza św.

2. W minioną niedzielę, w naszej Bazylice, Telewizja TRWAM i Radio Maryja, przeprowadzili nagranie śpiewu, do transmisji Gorzkich Żali z naszej Bazyliki. Bardzo serdecznie dziękuję za Waszą tak liczną obecność i piękny śpiew. Gorzkie Żale z naszego Sanktuarium, będą transmitowane przez trzy kolejne niedziele – 22, 29 marca i 5 kwietnia. Cieszymy się, że „Gorzkie Żale” z sanktuarium patrona Polski będą gościć w domach odbiorców telewizji Trwam i Radia Maryja. To z jednej strony okazja do wspólnej modlitwy, z drugiej szansa jeszcze większego promowania miejsca urodzin św. Stanisława i jego sanktuarium w Polsce i na świecie, gdyż Telewizja Trwam i Radio Maryja dociera niemal wszędzie. Dziękujemy wszystkim pracownikom Telewizji Trwam i Radia Maryja, za ich pracę nad tym programem. Jak zauważyliście, przedsięwzięcie było ogromne. Przy realizacji tego programu przez dwa dni było zaangażowanych 20 osób, 7 kamer, najnowocześniejszy sprzęt, specjalne oświetlenie Bazyliki, wóz satelitarny i kilka kilometrów kabli, specjalny agregat prądotwórczy i wiele innego sprzętu.

3. We wtorek, rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Św. Józefa

4. W piątek przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Powierzajmy Ojca Świętego Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej i św. Stanisława w naszych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.
* W piątek o godzinie 16.oo – Droga Krzyżowa dla dzieci i Msza święta.
* O godz. 17.3o w naszej Bazylice, rozpocznie się Dekanalne spotkanie dla młodzieży. Rozpoczniemy je Drogą Krzyżową, na którą serdecznie zapraszamy starszych oraz młodzież z Klas VII i VIII z Parafii.

5. W najbliższą sobotę, po Mszy, św. wieczornej odbędzie się spotkanie dla rodziców uczniów klas VIII. Obecność rodziców jest obowiązkowa. Jest wiele spraw do wspólnego ustalenia przed bierzmowaniem.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 17.oo spotkanie SRK.

7. W tygodniu w zakrystii, będziemy mogli nabyć baranki oraz paschaliki na stół wielkanocny. Natomiast w przyszłą niedzielę przed Bazyliką, baranki i paschaliki będą rozprowadzać członkowie Caritas. Tradycyjnie też w sklepach na terenie naszej Parafii, Caritas wystawi kosze, do których będziemy mogli złożyć zakupione produkty, które posłużą na paczki z okazji Świąt Wielkanocnych dla rodzin wielodzietnych i potrzebujących.

8. Ofiary z przyszłej niedzieli, przeznaczone będą na zapłacenie ubezpieczenia naszych Kościołów, Kaplicy Narodzenia św. Stanisława, Cmentarza i Domu Pielgrzyma, oraz ubezpieczenie OC dla wszystkich, którzy przychodzą do Kościoła i na Cmentarz.

9. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały naszą Bazylikę. Pracowali: Pacura Janina, Pacura Andrzej, Budyn Jan i Bronisława, Budyn Daniel i Oliwier, Budyn Maria, Lambert Dorota, Klisiewicz Katarzyna i Mariusz, Tlałka Jacek, Żurek Stanisław, Sarlej Marta i Weronika. Bóg zapłać za waszą pracę!
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian ze Szczepanowa, rodziny: Cichy, Semczyszak, Styrna, Czuj, Wańkowicz, Wyczesany, Wąs, Podolański, Kusiak, Patuła, Kądziołka.

10. Ofiary na prace przy budowie ołtarza polowego, złożyły: 230 zł. rodziny sprzątające Bazylikę; 100 zł. pewna osoba z Mokrzysk, 100 zł, Róża św. Teresy z Avilla, zel. Stanisława Bujak, 180 zł., Róża bł. Bernardyny Jabłońskiej, zel. Zuzanna Piwowarska, 200 zł. pewna osoba ze Szczepanowa, 200 Fr. Pewna osoba z Mokrzysk.. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

11. Przypominamy wiernym, o możliwości przekazania 1% swojego podatku należnego za poprzedni rok na rzecz Stowarzyszenia Krzewienia Kultu Św. Stanisława, BM lub Caritas Diecezji Tarnowskiej.

12. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych oraz do odwiedzenia naszego sklepiku Sanktuaryjnego, w którym możemy nabyć; kartki świąteczne, książeczki, pamiątki z racji chrztu świętego, ślubu, bierzmowania oraz wiele nowości książkowych. Zapraszamy.

13. Dziś z racji Międzynarodowego Dnia Kobiet, wszystkim Paniom, oraz Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzenia.

Do ogłoszeń – dnia 08.03.2020.
1. Informujemy, że w dniu 18 marca, tj. w przyszłą środę, od godz. 8.30 w Ośrodku Zdrowia w Szczepanowie, odbędzie się kompleksowe badanie wzroku z możliwością zakupu okularów. Szczegóły na plakatach i w Ośrodku Zdrowia.

2. Starosta Brzeski informuje, że na terenie Powiatu Brzeskiego każda osoba fizyczna, która złoży pisemne oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej, może skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej. Od tego roku, system nieodpłatnej pomocy prawnej obejmuje również nieodpłatną mediację. Bliższe informacje można znaleźć na stronach internetowych i tablicach informacyjnych: Starostwa Powiatowego w Brzesku, poszczególnych gmin z terenu Powiatu Brzeskiego oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Brzesku.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I Niedziela Wielkiego Postu – 01. 03. 2020 r.

1. Przeżywamy I niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się trwające od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty oraz o trzeźwość. Swoje postanowienia trzeźwościowe na czas Wielkiego Postu wpiszmy do Księgi Trzeźwości, która jest wystawiona na Ołtarzu Miłosierdzia Bożego.
* Dziś obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci o ‟Żołnierzach Wyklętych”. Módlmy się za tych, którzy w obronie naszej Ojczyzny, złożyli swoje życie na ołtarzu Ojczyzny.

2. Bardzo gorąco i serdecznie witamy w Grodzie Św. Stanisława w Szczepanowie, wszystkich pracowników Telewizji Trwam, którzy już od wczoraj przygotowują nagranie Gorzkich Żali. Już teraz bardzo serdecznie dziękujemy za Waszą pracę oraz za przekaz tego nabożeństwa z naszego Sanktuarium, które będzie transmitowane przez trzy kolejne niedziele – 22, 29 marca i 5 kwietnia. Słowa szczególnej wdzięczności składamy na ręce Ojców Redemptorystów z Torunia na czele z Ojcem dr Tadeuszem Rydzykiem. Bóg zapłać!

3. W związku z dzisiejszym nagraniem transmisji Gorzkich Żali z naszej Bazyliki przez Telewizję TRWAM – została zmieniona godzina nabożeństw popołudniowych. I tak: O godz. 15.3o będzie Droga Krzyżowa, odprawiona w Panteonie Świętych i Błogosławionych dla tych, którzy pracują zawodowo i nie mogą uczestniczyć na Drodze Krzyżowej w piątek.
* O godz. 16.oo Msza św. z kazaniem Pasyjnym.
* O godz. 17.oo rozpocznie się nagrywanie transmisji Gorzkich Żali. Rozpoczniemy je odsłonięciem obrazu Św. Stanisława BM. Ponieważ podczas nagrywania, będziemy śpiewać wszystkie trzy części, trudno by nam było klęczeć przez cały ten czas, dlatego po ‟Zachęcie”, czyli po śpiewie ‟Gorzkie Żale przybywajcie”, na czas czytania intencji przez Lektora oraz śpiewu ‟Hymnu” możemy powstać albo też usiąść. ‟Rozmowę Duszy z Matką Bolesną” – śpiewamy na przemian. Pierwszą zwrotkę śpiewają kobiety, drugą mężczyźni i tak na zmianę. Każdą część kończymy śpiewem ‟Któryś za nas cierpiał rany”. Po III części śpiewamy 3x suplikacje. Następnie będzie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, zasłonięcie obrazu i śpiew pieśni. Bardzo proszę, aby nas było jak najwięcej, byśmy pięknym śpiewem Gorzkich Zali promowali Sanktuarium naszego Patrona św. Stanisława, nie tylko w Europie, ale i w świecie, gdyż Telewizja Trwam, dociera niemal wszędzie. Jeśli jesteśmy na Mszy św. dopołudniowej, przyjdźmy po raz drugi tylko na Gorzkie Żale, tak abyśmy wypełnili Bazylikę po brzegi.

4. We wtorek na godz. 17.oo na swoje comiesięczne nabożeństwo i katechezę zapraszamy dzieci z klas III przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii św. wraz z rodzicami.
* W środę – świętego Kazimierza, Królewicza.
*W czwartek o godz. 17.oo – spotkanie młodzieży klas VII przygotowującej się do S. Bierzmowania.
*W piątek o godz. 17.3o – spotkanie młodzieży klas VIII przygotowującej się do S. Bierzmowania.

5. W I czwartek miesiąca, całodniowa adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 9.oo rano.

6. W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca marca. Spowiedź przed I piątkiem będzie codziennie pół godziny przed Mszą św. rano i wieczorem, a w czwartek i piątek po południu od godz. 16.oo.

7. W piątek o godzinie 16.oo – Droga Krzyżowa dla dzieci i Msza święta.
* Droga Krzyżowa dla młodzieży i starszych o godzinie 17.3o, a po niej Msza święta.

8. W najbliższą sobotę od godz. 8.oo rano – kapłani odwiedzą chorych z Komunią świętą.

9. W I sobotę na godz. 17.oo zapraszamy Rycerstwo Niepokalanej na swoje comiesięczne nabożeństwo

10. W przyszłą niedzielę, będziemy się modlić w intencji misji i misjonarzy. Przed Bazyliką do puszek zbierane będą ofiary na dzieło pomocy Ad Gentes.

11. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Borowiec Lucyna Bujak Janina, Wcisło Marta i Wojciech, Borowiec Teresa, Wielgosz Małgorzata, Woda Józef, Nowak Ryszard, Duda Dominika, Płaneta Jadwiga i Grzegorz, Latocha Magdalena, Borzęcka Bożena, Kurtyka Jan, Gibała Józefa, Urbaś Magdalena, Święch Adrian. Bóg zapłać za Waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian ze Szczepanowa, rodziny: Pacura, Pacura, Budyn, Budyn, Budyn, Lambert, Chmielarz, Klisiewicz, Tlałka, Żurek, Sarlej.

12. Ofiary na prace przy budowie ołtarza polowego, złożyły: 80 zł. rodziny sprzątające Bazylikę: 200 zł. pewna rodzina ze Sterkowca; 150 zł. Róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus, zel. Maria Dziadoń. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, wpisane są do ‟Złotej Księgi Ofiarodawców”.

13. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

14. Zapraszamy też do naszego sklepiku sanktuaryjnego, gdzie możemy nabyć piękny album o Prymasie Wyszyńskim, a także książeczkę pt.: ‟Prymas Tysiąclecia kard. Stefan Wyszyński” Możemy w niej znaleźć wiele cennych informacji o Prymasie Polski, w związku z Jego beatyfikacją. Zachęcamy do nabycia.

15. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu odeszli do wieczność: śp. Antoni Cierniak z Mokrzysk, lat 72 i śp. Teresa Rutka, lat 86, pochodząca z Ciężkowic, a ostatnio mieszkająca w Szczepanowie. Jej pogrzeb w najbliższy wtorek w Ciężkowicach, rozpoczęcie o godz. 12.30. Polecajmy ich nieśmiertelne dusze miłosierdziu Bożemu.

16. Wszystkich obchodzących imieniny i jubileusze, zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
7 Niedziela Zwykła – 23.02.2020 r.

1. Dzisiaj w naszej Bazylice rozpoczynamy nabożeństwo 40 – godzinne.
Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu w następującym porządku:
* Na Mszy św. o godz. 6.3o i 8.oo – adoracja ogólna dla wszystkich.
* Na Mszy św. o godz. 9.3o – adoracja dla młodzieży, zapraszamy młodzież na tę Mszę św.
* Na Mszy św. o godz. 11.oo – adoracja dla dzieci, natomiast po Mszy św. adoracja indywidualna do godz. 14.oo.
* Od godziny 14.oo – adoracja dla rodziców: matek i ojców.
* O godz. 15.oo – Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory i adoracja dla tych, którzy przychodzą na Mszę św. o godz. 15.3o

2.W poniedziałek i wtorek będziemy przeżywać nabożeństwo 40 – godzinne.
Program adoracji Najśw. Sakramentu w poniedziałek i wtorek będzie następujący:
8.oo – Msza św. na rozpoczęcie adoracji
9.oo – mieszkańcy Mokrzysk
11.oo – mieszkańcy Wokowic i Przyborowa
13.oo – mieszkańcy Sterkowca i Łęk 15.oo – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Adorują mieszkańcy Szczepanowa oraz dzieci szkolne 16.3o – Nieszpory Eucharystyczne
17.oo – Msza św. na zakończenie adoracji.
Zachęcamy do licznego udziału w adoracji Pana Jezusa i do osobistej modlitwy.

4. Kończąc nabożeństwo 40 – godzinne, dochodzimy do kolejnego okresu liturgicznego Wielkiego Postu.

5. Rozpoczniemy go w najbliższą środę, 26 lutego, posypaniem głów popiołem. Obrzęd ten jest wyrazem gotowości do podjęcia pokuty.
Msze św. w Środę Popielcową o godz. 6.3o, 8.oo, 9.3o, 11.oo i 17.oo. Rozpoczyna się okres Komunii wielkanocnej. * W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na ograniczeniu liczby spożywanych w ciągu dnia posiłków oraz abstynencja od potraw mięsnych. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy od 14 do 60 roku życia.

6. Ofiary na tacę ze Środy Popielcowej przeznaczone są na cele charytatywne w naszej Diecezji.

7. Od środy Popielcowej do I niedzieli W. Postu, przeżywamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Włączmy się do tej modlitwy całego Kościoła.
Wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu, będziemy gromadzić się na nabożeństwach Pasyjnych.
W piątki wspólnie będziemy rozważać Drogę Krzyżową, a w niedzielę śpiewać Gorzkie Żale.
W piątek, Droga Krzyżowa dla dzieci, o godz. 16.oo – a po niej Msza święta. * Droga Krzyżowa dla starszych o godz. 17.3o , będzie odprawiona w Panteonie Szczepano-wskim, jako ekspiacyjna za grzechy duchowieństwa i osób konsekrowanych i Msza święta.

8. W związku z transmisją z naszej Bazyliki przez Telewizję TRWAM Gorzkich Żali, w najbliższą niedzielę zostanie zmieniona godzina Mszy św. popołudniowej i Gorzkich Żali. * I tak, o godz. 15.3o, będzie odprawiona Droga Krzyżowa w Panteonie Świętych i Błogosławionych dla tych, którzy pracują zawodowo i nie mogą uczestniczyć na Drodze Krzyżowej w piątek.
* O godz. 16.oo Msza św. z kazaniem Pasyjnym.
* O godz. 17.oo rozpocznie się transmisja Gorzkich Żali. Podczas transmisji, będziemy śpiewać wszystkie trzy części, bez kazania. Rozmowę Duszy z Matką Bolesną – śpiewamy na przemian. Pierwszą zwrotkę śpiewają kobiety, drugą mężczyźni i tak na zmianę. Dlatego bardzo serdecznie proszę, aby nas było jak najwięcej, byśmy pięknym śpiewem Gorzkich Zali promowali Sanktuarium naszego Patrona św. Stanisława, nie tylko w Europie, ale i w świecie, gdyż Telewizja Trwam, dociera niemal wszędzie. Jeśli będziemy na wcześniejszych Mszach św. przyjdźmy poraz drugi tylko na Gorzkie Żale, tak abyśmy wypełnili Bazylikę po brzegi.

9. W najbliższy czwartek (27 lutego) spotkanie formacyjne dla uczniów z klas VII i VIII Szkół Podstawowych, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania. Rozpocznie się o godz. 17.00 i będzie połączone z modlitwą uwielbienia Jezusa Eucharystycznego po Mszy św., które poprowadzą animatorzy i członkowie Grupy apostolskiej. Obecność obowiązkowa dla wszystkich uczniów.

10. Od dzisiejszej niedzieli, rozpoczynamy 53 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że pijaństwo przynosi cierpienie wielu ludziom. Podejmijmy zatem intencję w naszych osobistych modlitwach oraz w postawie trzeźwości w okresie Wielkiego Postu. Zobowiązania trzeźwościowe wpiszmy do ‟Księgi Trzeźwości”, która wystawiona jest na ołtarzu Bożego Miłosierdzia.

11. W okresie Wielkiego Postu możemy uzyskać odpust zupełny, a więc darowanie kary doczesnej za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, jednak nienaprawione przez nas. Warunkiem uzyskania odpustu jest wzbudzenie takiej intencji, stan łaski uświęcającej, wyrzeczenie się przywiązania do grzechu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża.
Odpust zupełny można uzyskać w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego ‟Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu”, a w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji.

12. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały Bazylikę. Pracowali: Żurek Janina, Wojtusik Witold, Siemieński Jerzy, Kawa Jerzy, Koczwara Stanisław, Żurek Dorota.
* W tym tygodniu prosimy kolejne rodziny ze Szczepanowa: Borowiec, Bujak, Wcisło, Wielgosz, Borowiec, Woda, Nowak, Duda, Płaneta, Latocha, Kurtyka, Gibała.
* Ofiarę na prace budowlane przy naszej Bazyliki złożyły: 70 złotych, rodziny sprzątające Bazylikę; Róża Św. Piotra Apostoła, zel. Ignacy Koczwara – 200 zł; Róża św. Elżbiety, zel. Józefa Szuba – 200 zł; Róża św. Rafała, zel. Stanisław Kołodziej – 150 zł.; Róża św. Heleny, zel. Maria Kołodziej – 150 zł. Pani Anna Fiema – 50 zł.. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, również te comiesięczne, wpisane do ‟Złotej Księgi Ofiarodawców”.
*Bóg zapłać kolejnej rodzinie, za ufundowanie I Tajemnicy Światła do naszego Panteonu.

13. Informujemy Parafian, że w minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności Śp. Jan Niedojadło, ze Szczepanowa, lat 74. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

14. Zachęcany do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

15. Zapraszamy też do naszego sklepiku sanktuaryjnego, gdzie możemy nabyć piękny album o Prymasie Wyszyńskim, a także książeczkę pt.: ‟Prymas Tysiąclecia kard. Stefan Wyszyński” Możemy w niej znaleźć wiele cennych informacji o Prymasie Polski, w związku z Jego beatyfikacją. Zachęcamy do nabycia.

16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzenia.

17. Sołtys wsi Mokrzyska uprzejmie informuje, że nakazy płatnicze za podatki, będzie można odebrać dzisiaj w budynku GOSiR u w godzinach: od 8.3o do 9.3o, od 10.3o do 11.3o, od 17.oo do 18.oo oraz jutro i we wtorek od 18.oo do 19.oo.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
6 Niedziela Zwykła – 16.02.2020 r.

1. Każda niedziela, jest okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem.
* Ofiary z dzisiejszej niedzieli, przeznaczone są na utrzymanie Sem. Duchownego w Tarnowie. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel.
* Po południu i godz. 14.30 – wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja, o godz. 15.oo, Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory i Msza Święta o 15.3o.

2. W sobotę – święto Katedry św. Piotra Apostoła.

3. W przyszłą niedzielę w naszej Bazylice rozpoczynamy nabożeństwo 40 – godzinne.
Po każdej Mszy św. będzie adoracja Najśw. Sakramentu w następującym porządku;
* Na Mszy św. o godz. 6.3o i 8.oo – adoracja ogólna dla wszystkich.
* Na Mszy św. o godz. 9.3o – adoracja dla młodzieży, zapraszamy młodzież na tę Mszę św.
* Na Mszy św. o godz. 11.oo – adoracja dla dzieci oraz indywidualna do godz. 15.oo.
* Od godz.15.oo – adoracja dla matek i ojców. W czasie adoracji będzie: Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory i o godz. 15.3o Msza święta.

4. W przyszłą niedzielę, ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na cele inwestycyjne w Parafii

5. Już dzisiaj informujemy Parafian, że za dwa tygodnie, 1 marca, czyli w I Niedzielę Wielkiego Postu, z naszej Bazyliki będzie przeprowadzona transmisja przez Telewizję Trwam Gorzkich Żali. Szczegóły transmisji podamy w najbliższą niedzielę. Już dzisiaj zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w tym nabożeństwie pasyjnym.

6. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały Bazylikę. Pracowali: Wyczesany Danuta, Dzido Ilona, Kądziołka Maria, Smulska, Aleksandrowicz Jadwiga, Bolek Bartłomiej, Piwowarska Magdalena, Łopatka Teresa, Tomasik Zofia, Tomasik Piotr i Emilia, Łączka Renata, Hebda Gertruda, Przybyło Anna. Bóg zapłać.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian ze Szczepanowa, rodzinę: Żurek, Wojtusik, Gzyl, Fiema, Siemiński, Święch, Urbaś, Kawa, Koczwara, Żurek.
* Ofiary na prace budowlane przy ‟Ołtarzu polowym”, złożyły: 100 zł. pewna rodzina z Mokrzysk, 500 zł pewna osoba, 150 zł. Róża św. Pawła Apostoła, zel. Anna Polek. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie również i te comiesięczne wpisane są do ‟Złotej Księgi Ofiarodawców”.

7. Zachęcany do lektury Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej i innych czasopism katolickich.

8. Informujemy, że do końca lutego, można się jeszcze zapisać na 12 dniową autokarową Pielgrzymkę śladami, św. Pawła Apostoła do Turcji, która odbędzie się w dniach: od 03 do 14 lipca 2020r. Program Pielgrzymki jest bardzo bogaty. Zapisać się możemy w zakrystii lub w kancelarii.

9. Zachęcamy wszystkich, by przy rozliczeniu podatku rocznego 1% przekazać na Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Stanisława w Szczepanowie, lub Caritas Diecezji Tarnowskiej. Szczegóły na specjalnych ulotkach Caritasu i Stowarzyszenia.

10. Sołtys Sterkowca, zaprasza po odbiór nakazów płatniczych na rok 2020 – dziś od 8.oo do 12.3o i od 16.oo do 17.oo oraz w poniedziałek i wtorek od godz. 8.oo do 10.oo oraz od godz.16.oo do 18.oo W Szczepanowie – w najbliższym tygodniu można odebrać nakazy płatnicze z możliwością wpłaty należności przy odbiorze w biurze Sołtysa. Szczegóły na tablicach ogłoszeń. Także Sołtys wsi Wokowice informuje, iż nakazy płatnicze podatku są do odbioru w każdy czwartek od godz. 15.3o do 16.3o w domu Ludowym Strażaka.

11. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzenia.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
5 Niedziela Zwykła – 9 luty 2020 r.

1. Po południu o godz. 1430 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, o godz. 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory i Msza św. o godz. 1530.

2. We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes, złączone z obchodami Światowego Dnia Chorych. Z tej okazji DSM rozdaje dzisiaj po każdej Mszy świętej serduszka dla naszych chorych parafian. W naszej Bazylice, tradycyjnie Dzień Chorych będziemy przeżywać w maju, w czasie odpustu ku czci Św. Stanisława.
* Kustosz Sanktuarium w Porąbce Uszewskiej, zaprasza do nawiedzenia Sanktuarium Groty NMP z Lourdes. We wtorek Msza św. i procesja z lampionami do Groty o godz. 16.3o. Zachęcamy Parafian do uczestnictwa w tym nabożeństwie i procesji.
* W piątek święto św. Cyryla i Metodego – Patronów Europy.

3. W przyszłą niedzielę składka na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Po Mszy św. popołudniowej spotkanie SRK.

4. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały i ubrały kwiatami bazylikę. Pracowali: Góra Mirosław; Pacura Tadeusz, Barbara i Olaf; Mamica Leszek i Kamila; Polak Elżbieta; Pałka Ewa; Gałek Bogusława; Hajduk Filip; Gdowski Bartosz i Maria; Misina Teresa; Kargol Maria i Kieć Piotr. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy kolejnych Parafian ze Szczepanowa, rodziny: Wyczesany, Dzido, Kądziołka, Smulski, Smulski, Aleksandrowicz, Bolek, Piwowarski, Łopatka, Tomasik, Tomasik, Hebda i Łączka.
* Bardzo serdecznie dziękujemy mieszkańcom ze Szczepanowa, którzy pomogli w demontażu szopki oraz wystroju Bożonarodzeniowego. Dziękujemy również Paniom z parafialnego oddziału CARITAS za upominki i życzenia przekazane chorym odwiedzanym przez kapłanów z racji I piątku miesiąca oraz dziewczynkom z DSM za przygotowane i rozprowadzane dzisiaj serduszka z okazji Światowego Dnia Chorych. Bóg zapłać!
* Ofiary na prace budowlane przy ‟Ołtarzu polowym” złożyli: 1000 zł Państwo Anna i Józef; 100 zł pewna osoba z Mokrzysk; 150 zł Róża św. Józefa, zel. Teresa Przesławska; 140 zł rodziny sprzątające Bazylikę. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie również te comiesięczne, wpisywane do ‟Złotej Księgi Ofiarodawców”.

5. Zachęcany do lektury Gościa Niedzielnego, również w wersji elektronicznej www.tarnow.gosc.pl Rycerza Niepokalanej i Rycerzyka Niepokalanej dla dzieci oraz innych czasopism katolickich.

6. Informujemy, że od 3 do 14 lipca 2020 r., organizowana jest 12 dniowa autokarowa Pielgrzymka śladami św. Pawła Apostoła do Turcji. Program Pielgrzymki jest bardzo bogaty. Chętni proszeni są o zapisywanie się w zakrystii lub kancelarii. Zapisy będą tylko do końca lutego, ponieważ początkiem marca Biuro musi dokonać rezerwacji hoteli.

7. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzenia.

8. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Roberta Stępaka z Wokowic, lat 38. Polecajmy jego nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie…


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Ofiarowanie Pańskie – 02. 02. 2020 r.

1. Po południu o godz. 14.3o wystawienie Najśw. Sakr. i adoracja, o godz.1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory i Msza św. godz. 15.3o.

2. Jutro, błogosławieństwo świec i gardła, ku czci Św. Błażeja.

3. W środę, błogosławieństwo chleba, wody i soli ku czci św. Agaty. dziew. i męcz.

4. W czwartek – św. Pawła Miki i jego Towarzyszy, męczenników Dalekiego Wschodu.

5. W czwartek, wypada 4 rocznica święceń Biskupich, Księdza Biskupa Leszka Leszkiewicza. Polecajmy osobę Księdza Biskupa w naszych osobistych modlitwach.

6. W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca lutego. Spowiedź przed pierwszym piątkiem będzie codziennie pół godziny przed Mszą św. rano i wieczorem, a w czwartek i piątek po południu od godz. 16.oo.
* w I czwartek miesiąca lutego – od godz. 9.oo całodniowa adoracja Najśw. Sakramentu. Zachęcamy Parafian do tego szczególnego spotkania się z Chrystusem na osobistej modlitwie.

7. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały i ubrały kwiatami bazylikę. Pracowali: Woda Marek, Gibała Janina, Pasula Jadwiga i Natalia, Koczwara Dorota, Jandziś Katarzyna, Węgrzyn Grażyna, Dudek Leszek, Sabina i Laura, Dudek Alicja, Natalia i Justyna, Hanusiak Mateusz, Tryba Piotr, Rydel Łukasz. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu, prosimy kolejnych Parafian ze Szczepanowa, rodziny; Góra, Pacura, Mamica, Bober, Polak, Pałka, Gałek, Hajduk, Gdowski, Misina, Kargol.
* Mieszkańców Szczepanowa, prosimy o pomoc w demontażu szopki, w poniedziałek od g. 9.oo.
* Ofiary na budowę ołtarza w „Panteonie Świętych i Błogosławionych”, złożyła; 100 zł. Róża Bł. Salomei, zel. Krystyna Cholewa, 130 zł., Róża św. Krzysztofa, zel. Kazimierz Bujak, Róża św. Agnieszki, zel. Krystyna Sarlej, 130 zł. Róża Św. Jana Pawła II, zel. Helena Pasula, 150 zł. Róża św. Cecylii zel. Halina Gdowska, 200 zł. Róża Św. Charbela, zel. Wojciech Zachara, 200 zł Róża św. Jana Pawła II, zel. Maria Paprocka. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie, również i te miesięczne, na konto Parafii, wpisane są do „Złotej Księgi Ofiarodawców”.

8. Bardzo serdecznie dziękujemy tym rodzinom oraz osobom indywidualnym, którzy zgłosili chęć ufundowania poszczególnych Tajemnic Różańcowych. Zarezerwowane są już następujące obrazy; Objawienie Fatimskie, i Gietrzwałdzkie, oraz cztery tajemnice radosne. Pozostała piąta tajemnica radosna oraz tajemnice światła i bolesne.

9. Przypominamy Parafianom, że również w tym roku możemy, przy rozliczeniu podatku, 1% przekazać na Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Stanisława, które jest organizacją pożytku publicznego, lub na Caritas Diecezji Tarnowskiej. Wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać w odpowiedniej rubryce jedynie; Nr KRS – u naszego Stowarzyszenia, lub Diecezjalnej Caritas oraz kwotę przekazywanego 1% podatku. Bardzo prosimy by skorzystać z tej możliwości, i przekazać ten jeden procent właśnie na te organizacje, które dobrze wykorzystają przekazane im środki, i te środki pozostaną tutaj na miejscu. Wszystkim, którzy w minionym roku przekazali 1% na Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Stanisława, jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

10. Informujemy, że 17 maja 2020 r. odbędzie się Narodowa Pielgrzymka do Rzymu na główne obchody setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Uroczystej mszy św. w Watykanie będzie przewodniczył papież Franciszek. „Jan Paweł II to papież całego świata, dlatego ludzie z całego świata są zaproszeni na setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II do Rzymu, do Stolicy Apostolskiej” Gdyby byli chętni, aby pojechać do Rzymu na te uroczystości, zorganizujemy tygodniowy wspólny wyjazd zwiedzając również inne święte miejsca Włoch.

11. Przypominamy, że trwają zapisy na Pielgrzymkę śladami św. Pawła Apostoła w lipcu do Turcji.

12. Zachęcany do lektury Gościa Niedzielnego, również w wersji elektronicznej www.tarnow.gosc.pl Rycerza Niepokalanej i innych czasopism katolickich.

13. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzenia.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
3 Niedziela zwykła – 26. 01. 2020 r.

1. Dziś kolejna Niedziela Synodalna. Tematem przewodnim jest; „Troska Proboszcza o Parafię”.
* O godz.14.30 wystawienie Najśw. Sakr. i adoracja prywatna, o godz.15.oo, Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory i Msza św. o godz. 15.3o.
* Po Mszy św. popołudniowej – spotkanie redakcji Pasterza.

2. W czwartek po Mszy św. wieczornej, o godz. 18.oo odbędzie się kolejne spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Tematem będzie „Troska Proboszcza o Parafię”.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać I sobotę miesiąca lutego.
* W sobotę, od godz. 8.oo rano, ks. Adam, odwiedzi chorych z racji I piątku. Natomiast Ks. Jan i Ks. Adrian – w poniedziałek – 03.02. – od godz. 8.oo rano.

4. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 6.3o zmiana tajemnic różańcowych.

5. W przyszłą niedzielę, przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji jest to święto Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy Świętej. Przynieśmy, ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata również w naszych domach. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach burz i nawałnic, trwogi i zagrożenia oraz śmierci naszych bliskich.
* Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II, święto Ofiarowania Pańskiego, jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Swoimi ofiarami zbieranymi w tym dniu na tacę, wspieramy materialnie, klasztory i domy zakonne w naszej Diecezji boryka-jące się z trudnościami.
* W tym dniu, przypada 45 rocznica święceń biskupich Ks. Biskupa Władysława Bobowskiego. Polecajmy osobę Księdza Biskupa w naszych modlitwach.

6. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę. Pracowali: Gabryś Lucyna, Mrówka Ewa, Starowicz Bogusława i Kacper Seidler Teresa i Dariusz, Moryc Bogusława, Pacura Teresa, Kaczmarczyk Natalia, Wilk Urszula, Lewandowski Janusz. Bóg zapłać za waszą pracę.
* W tym tygodniu prosimy Parafian ze Szczepanowa, rodziny; Biernat, Gibała, Pasula, Koczwara, Jandziś, Węgrzyn Duda, Zielińska, Dudek, Hanusiak, Tryba.

7. Zachęcany do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

8. Zapraszamy do sklepiku Sanktuaryjnego, w którym możemy nabyć; różnego rodzaju gromnice, książeczki i dewocjonalia.

9. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzenia.

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jan Góra z Mokrzysk, lat 82. – Ojciec Księdza Antoniego Góry. Pogrzeb śp. Jana Góry, będzie w środę. Wprowadzenie do Bazyliki i Różaniec będzie o godz. 11.30, Msza św. o godz., 12.oo, której przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Andrzej Przybylski, Biskup Pomocniczy Archidiecezji Częstochowskiej. Polecajmy jego dusze Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie….

11. Przypominamy tym, którzy się jeszcze nie zapisali na Pielgrzymkę śladami, św. Pawła do Turcji, która się odbędzie w lipcu tego roku, aby to uczynili w najbliższym tygodniu.

12. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne IV Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, informują, że dnia 26 września 2020 r odbędzie się jubileusz 75-lecia szkoły. Organizatorzy zapraszają absolwentów wszystkich roczników do wspólnego świętowania. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.